Διαγραφή μέλους

Γιορτές, ευχές, ανακοινώσεις, εκδρομές, συγκεντρώσεις, σεμινάρια, σύλλογοι.
sparos

Re: Διαγραφή μέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sparos » Παρ 10 Απρ 2020, 10:48

Πάνο όταν λες πολλές φορές εξήγησε
Νικήτας
Αλς1973
Μαθητής
Πιπερης
Ουτις
Κανένας
Βοδινό

Και σίγουρα και άλλες που μου διαφεύγουν :roll:

nasnas
Ονοματεπώνυμο: nas geo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nasnas » Παρ 10 Απρ 2020, 11:41

Νομίζω παιδιά πολύ ασχοληθηκατε αλλά σας το επιτρέπει ο καιρός δλδ η καραντίνα.
Πάμε παρακάτω δλδ μπροστά...
Καλημέρα

Άβαταρ μέλους
jimmy76gr
Ονοματεπώνυμο: Δημητριος Α.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimmy76gr » Παρ 10 Απρ 2020, 12:07

Θεωρώ την διαγραφή κάπως 'ευκολη" ίσως και λίγο ξυλινη.Σαν μια απόφαση που πάρθηκε στο πόδι.μπορει οι άνθρωποι που με πμ ζήτησαν την διαγραφή του μέλους να έχουν κάποιο δικιο,οι υπόλοιποι όμως;
Δεν μου πέφτει φυσικά λόγος αλλά καί ούτε με ενδιαφέρει τι συζήτησε ο Ζάχος με τους υπόλοιπους διαχειριστές,αλλά πιο σωστά και πιο δίκαια δε γίνεται κάποιος να τοποθετηθεί.δημοψηφισμα, γιατί όχι;
Συμφωνώ και με τον πανεξ ,η προηγούμενη διαχείριση είχε δώσει αρκετές φορές τόπο στην οργή, κανείς ουσιαστικά δεν ήταν αντίθετος με τις αποφάσεις τις.και τα απριλιανα που αναφέρονται ,όντως τραγικό ποστ κατά εμέ.ομως σαν ουτις,ήταν σαφώς εριστική η συμπεριφορά σε ορισμένους,αλλά όχι προσβλητική.
Θεωρώ πιο προσβλητική και απαξιωτική την απάντηση,στο ποστ του γιατρού προς τον ουτις.απαντησε άσχημα και στην συνέχεια έτρεξε και στην ο.δ. να βρει και το δίκιο του;πως γίνεται αυτό;
Και σε αυτό το ποστ εξέφρασε ο thallasa ,με όμορφο τρόπο την αντίθεση του προς την απόφαση διαγραφής,και ο γιατρός του επιτέθηκε.δειτε τα λόγια του παραπάνω..
Δηλαδή τα ίδια σχεδόν λόγια για τα οποία κατηγορεί τον ουτις.του λέει εσύ είσαι δικηγόρος του ουτις, δεν ξέρουμε αν ψαρεύεις,δεν ποσταρεις ψαριες σου άρα δεν είσαι ψαρας, ζητάει το λόγο γιατί δεν κάνει αναρτησεις στα δικά του ποστ κλπ... γιατί;
Εμένα ο thallasa δεν είναι ούτε κολληταρι,ούτε φιλαράκι μου και πιο πιθανον ποτέ να μην γίνουμε.ουτε το πρόσωπο του δεν έχω δει και πιο πιθανόν να μην τον δω ποτέ.αλλα εκτιμώ και σέβομαι απλά την εικόνα που βλέπω εδώ.απο τους πρώτους καλωσορίζει ένα νέο μέλος, από τους πρώτους απαντά σε ερωτήσεις για εξοπλισμό κλπ και συμμετέχει σε όλες τις συζητήσεις,απλά και με σεβασμό.
Ας αφήσει λοιπόν ο γιατρός τους διθυραμβικές δηλώσεις για "πλάτες" και για "μάχες"
κανω ενα τσιγαρο και την κανω...(το έκοψα!!!)

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Παρ 10 Απρ 2020, 12:47

PanEx έγραψε:
Παρ 10 Απρ 2020, 09:11
Όμορφα,έτσι,να ακουστούν όλες οι απόψεις.

Το ότι η ΟΔ έδωσε τόσες ευκαιρίες μην το προσπερνάτε έτσι απλά,έχει μεγάλο κόστος για το φόρουμ αυτό.

Ένα παράδειγμα για το πώς αντιλαμβάνεται ο καθένας τα πράγματα είναι αυτό που παραθέτει ο Νικήτας για τα ΑΠΡΙΛΙΑΝΑ, ο ίδιος πιστεύει πως αυτό το θέμα με τις 51 σελίδες ήταν καλό για το φόρουμ,ενώ η πραγματικότητα είναι τελείως διαφορετική.

Αλλά είτε το θέλουμε είτε όχι ο καθένας μας είναι διαφορετικός, έχει μια άλλη πραγματικότητα, άποψη, αλήθεια, όμως το να πιστεύεις πως η δική σου είναι η μία και μοναδική, να θέλεις να την επιβάλεις και να την λές στους άλλους πάει πολύ.

Το ότι η ΟΔ έδωσε τόσες ευκαιρίες μην το προσπερνάτε έτσι απλά………
Αυτή είναι μια ευκαιρία να αναλογιστούμε όλοι μας, πόσο ξεροκέφαλοι είμαστε του λόγου μας.
Έχετε κάνει ποτέ την εξής, απλή, σκέψη: "Ρε μήπως κάνω λάθος. Μήπως ο Γιώργος, Πάνος, Σπάρος έχει δίκιο;"...;
Έχετε ποτέ παραδεχθεί ότι δεν είστε αλάθητοι;
Δηλαδή μόνο ο Νικήτας είναι ο ξεροκέφαλος εδώ πέρα; Μόνο αυτός έχει απόψεις που δεν μπορείς να τις αλλάξεις με τίποτα;
Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει. Ελάχιστοι είναι αυτοί σ΄αυτό το φόρουμ και στην κοινωνία γενικά, εννοείται, που δεν θα παραδεχθούν ότι έσφαλαν ή ότι αυτό που πίστευαν ήταν λάθος.
Αυτό που θέλω να πω λοιπόν είναι, ότι άλλο το τι πιστεύει καθένας και άλλο το τι κάνει. Αν αυτά που κάνει ο οποιοσδήποτε, είναι υποτιμητικά και προσβλητικά προς κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ και επιφέρουν μπανάρισμα, τότε καλώς να το φάει. Το λένε και οι κανονισμοί του φόρουμ άλλωστε. Όμως οι κανονισμοί δεν λένε να αποβάλλεται ένα μέλος επειδή πιστεύει, ας πούμε για χάρη παραδείγματος, σ΄ένα απ΄τα μεγάλα hoaxes της εποχής μας, ότι δλδ η αριστερά πούλησε τη Μακεδονία ή ότι μας έβαλε στα μνημόνια ο Παπανδρέου.

konstantin88

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από konstantin88 » Παρ 10 Απρ 2020, 13:08

Μια ζωή θυμάμαι τις αναρτήσεις του Νικήτα,με το γνώριμο,περίεργο,ποιητικό σχεδόν ύφος που τις διακρίνει ,να προσπαθεί να κάνει το ίδιο πράγμα. Να προσπαθεί να πείσει τους γύρω του, ότι ο ίδιος κατέχει την ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ. Εν προκειμένω, σε σχεση με το ψαροτούφεκο. Σχολιάζει δηκτικά νόμιμες και παράνομες,ηθικές και ανήθικες ψαριές ή ενέργειες συναδέλφων, οτιδήποτε γενικά ξεφεύγει από τον δικό του τρόπο σκέψης. Υπάρχει και ένα δεύτερο στοιχείο: η ΕΜΜΟΝΗ που φαίνεται να έχει ανά το πέρασμα των ετών,να γράφεται ξανά κ ξανά μέλος -προσοχή,διατηρώντας πάντα το ίδιο μοτίβο συμπεριφοράς. Τα παραπάνω προσωπικά με κουράζουν πολύ. Δε θα ήθελα να είμαι στη θέση της Ομάδας Διαχείρισης,λόγω της συχνής δυστυχώς ενασχόλησης με τέτοιες συμπεριφορές μελών. Και αναμφίβολα αποτελούν σοβαρό πλήγμα στη λειτουργία του φόρουμ! Ποιος θα κάνει με ευχαρίστηση ξανά δημοσίευση στο άμεσο μέλλον, όταν έχει ακούσει κάθε λογής αρνητικά σχόλια; Ακόμα και οι απλοί αναγνώστες είναι σίγουρο πως αποχωρούν από μια τέτοια συζήτηση-δημοσίευση με χαλασμένη τη διάθεση.
Υ.Γ. :Δε διεκδικώ το αλάθητο, δεν είμαι πρότυπο ενεργού μέλους,έχω σίγουρα κάνει και γω αρνητικά σχόλια σε δημοσιεύσεις στο παρελθόν, αλλά ελπίζω σε λογικά πλαίσια.

michalis1958

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από michalis1958 » Παρ 10 Απρ 2020, 15:15

Προσπαθείστε να μπείτε στην ψυχολογία και τον τρόπο σκέψης κάποιου που τον μπανάρουν 7 φορές σε ένα φόρουμ κι εκείνος επανέρχεται αμετανόητος.
Έχω γνωρίσει στο παρελθόν κάποιον που μπαινόβγαινε σε θαλασσινά φόρα . Εμφανιζόταν κι κείνος κάθε φορά με νέο ονομα , αλλά εμφανέστατα χαρακτηριστικά , κάποια στιγμή τσακωνόταν με κάποιους , τον μπανάραν και άντε πάλι απ την αρχή. Θεωρούσε τον εαυτό του Μαγγελάνο των φουσκωτών και παντογνώστη.
Δύσκολες περιπτώσεις για τους διαχειριστές , δεν υπάρχει άσπρο-μαύρο, αφού μιλάμε για ανθρώπους κι όχι για καταστάσεις. Στην συγκεκριμένη περίπτωση , νομίζω ότι έγινε το σωστό.

Άβαταρ μέλους
gpet78
Ονοματεπώνυμο: Γ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gpet78 » Παρ 10 Απρ 2020, 15:40

Συμφωνώ με την απόφαση της διαχείρισης καθώς επίσης και με την τοποθέτηση του Psarogiatros. Ίσως δεν χρειαζόταν καν να ανακοινωθεί η απόφαση δίνει τροφή για κάποιους που θέλουν να βλάψουν το φόρουμ και είναι αφορμή για φαγωμάρες. Μια καλή λύση θα ήταν το δημοψήφισμα που πρότεινε ο mojo αλλά και πάλι θα γινόταν μια διαβούλευση / συζήτηση που μάλλον θα άφηνε πολλές "πληγές" και πικρία.

Άβαταρ μέλους
Psarogiatros
Ονοματεπώνυμο: Stavros G.def

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Psarogiatros » Παρ 10 Απρ 2020, 16:29

Psarogiatros έγραψε:
Πέμ 09 Απρ 2020, 20:42
thalassa50 έγραψε:
Πέμ 09 Απρ 2020, 16:29
Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη για το ύφος της απάντησης που έδωσα στον θάλασσα50. Ήταν ομολογουμένως μια επιθετική ρητορική για ένα θέμα όπου εξακολουθώ να πιστεύω ότι η διαχείριση λαμβάνει υπόψη της πολλές συνιστώσες προκειμένου να προβεί σε κάποια ενέργεια και δεν είναι καθόλου εύκολη η δουλειά της να φιλοξενεί τόσους ανθρώπους με διαφορετικές νοοτροπίες και απόψεις και καλό είναι να μην δέχεται και επιπλέον "επιθέσεις" από εμάς. Όντως βρισκόμουν εν βρασμώ. Το διαγραφέν μέλος είναι από τους λίγους ανθρώπους που με έκαναν να χάσω την ψυχραιμία μου. Στοχοποιήθηκα δις. Για πρώτη φορά πριν καιρό, απρόσκλητα και απρόσμενα, σε άλλο μέσο κοινωνικής δικτύωσης. Θεωρώ ότι δεν είχα δώσει κανένα δικαίωμα. Τώρα με την παρέμβαση στο ποστ "φάρμακο οι αναμνήσεις". Παλαιότερα στα θετικά σχόλια εκ μέρους του, μάρτυς μου ο Θεός, σκεφτόμουν ότι ήθελα να του πω να μην γράφει. Πέρασαν και από τη μνήμη μου τόσες παρεμβάσεις σε άλλα μέλη της κοινότητάς μας εντελώς τοξικές κατά την άποψή μου. Προφανώς οι αλληλεπιδράσεις στην ανθρώπινη ψυχή λειτουργούν αθροιστικά.

sparos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sparos » Παρ 10 Απρ 2020, 17:43

Χάρη ξέρεις πότε ανέβηκες στην εκτίμηση μου?
Κάνει ένα μέλος ποστ με αγγελία για τα χειροποίητα μαχαίρια του και του έγραφες γιατί τα δίνει τόσο κλπ χωρίς λόγο στην αγγελία του παιδιού

Μετα απο καιρό ποστάρει ο καμπερης την κατασκευή ενός μαχαιριού του με ολόκληρη την διαδικασία (κόσμημα Αντώνη :hello:)

Όταν συνειδητοποίησες τον όγκο δουλειάς, την ποιότητα της κατασκευής δεν είχες επιβραβεύσει μόνο τον Αντώνη αλλά αναφέρθηκες και στο ποστ σου και πόσο λάθος είχες κάνει στην κρίση σου.
Ζήτησες συγνωμη....μόνος σου
Ναι ρε μάγκα λέω ωραίος τύπος

Όλοι κάνουμε λάθη
Όλοι περνάμε δύσκολες περιόδους και είμαστε κάπως γινόμαστε πολλές φορές υπερβολικοί
Δεν τρέχει και τίποτα ρε καρντασι
Καλή καρδιά ρε
Παρεάκι

Ο Νικήτας ρε φίλε δεν ταιριάζει εδώ
Με αυτή την συμπεριφορά Όχι ρε φίλε δεν γουστάρω να είναι εδώ
Και λες ότι σαν ουτις δεν έγραψε τίποτα μεμπτό
Μα ακριβώς τα ίδια γράφει κάθε φορά με ασάφεια και γίνεται εριστικός
Ακόμα και στο τελευταίο ποστ που έκανε σαν ουτις στο βίντεο με τον μεγάλο ροφο που έβαλαν τα παιδιά ξεκινά με ωραίοι και καταλήγει στο ότι δεν κάνετε καλά γιατί βλέπω ότι τους έχετε στο κυνήγι...
Στα παιδιά ρε φίλε που είναι υπόδειγμα ψαροτουφεκα
Αυτούς πρέπει να δουν οι νέοι για να μάθουν σέβονται και να εξελιχθούν

Και ξέρεις καλά μετά από 15χρονια στα φόρουμ που θα καταλήξει
Σχόλιο παγίδα για να αρχίσει τον μονόλογο του ξανά

Γελοιότητες όπως όταν ψαρεύει η πενταρακη κάτι νταούλια κεφαλους και τους έκαναν πετάλι στο τζάκι και μας είχαν βγει τα μάτια ο Νικήτας έλεγε ότι είναι ντροπή γιατί το σπορ είναι για άντρες μόνο και κάτι τέτοιες μαλακιες

Άπειρες γελοιότητες τόσα χρόνια
Αμέτρητες προσβολές
Εριστικός
Ούτι να'ναι

Απλά Τοξικος

Ε ναι ρε φίλε δεν έστειλα μαιλ στην διαχείριση αλλά δεν τον γουστάρω μια
Καλά έκανε

Το θέμα είναι να προσπαθούμε να περνάμε καλά στο καφενέ
Ίντριγκες και διαμάχες δεν θέλουμε

Είδες πόσο έπεσε ξαφνικά ο ενθουσιασμός στον τσακωμός Γιώργου και Ζάχου
Ξενερώνει ο κόσμος φίλε
Όποτε ας είμαστε σωστοί να κρατάμε ωραίο το χώρο μας
Δεν έχουμε και πολλά στέκια

Πολύ φιλικά εν μέσο καραντίνα

Υγ γιατρέ Είσαι ωραίος
Υγ Χαρη περιμένω την στιγμή που θα πιείτε μια ρακί με τον Στέλιο γιατί και οι δύο την αγαπάτε την θάλασσα....έχετε κοινά καρντασι

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Παρ 10 Απρ 2020, 18:07

sparos έγραψε: Χαρη περιμένω την στιγμή που θα πιείτε μια ρακί με τον Στέλιο γιατί και οι δύο την αγαπάτε την θάλασσα....έχετε κοινά καρντασι
... Ή να δεχτώ μια πρόσκληση για συμμετοχή στην kafkanas productions....
Και κατανάλωση αλιευμάτων με συμβολή του Καπετάνιου..... :grin:

Εμείς να δούμε πότε θα καταφέρουμε κανένα κυκλαδίτικο για συναγριδοστηρες....
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

dimak
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Μακρέας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimak » Παρ 10 Απρ 2020, 22:39

Η έννοια της δημοκρατίας και η έννοια της ελευθερία του προσώπου εντός της κοινότητα και του δημόσιου χώρου ,είναι εξαιρετικά παρεξηγημένη.
Οι κοινότητες μέσω των διαδικασιών που έχουν επιλέξει, στη συγκεκριμένη περίπτωση δια μέσου της διαχειριστικής ομάδας, οφείλουν να περιφρουρούν την κοινότητα. Με προσοχή και σεβασμό. Απέναντι σε όλους, Σε όσους φεύγουν και σε όσους μένουν.
Προσωπικά το Νικήτα τον σέβομαι και τον τιμώ ως τον πρώτο δάσκαλο που είχα στο ψαροντούφεκο και έναν άνθρωπο που μοιραστήκαμε και ψαρέματα και γλέντια και θάλασσες. Τον γνωρίζω από τα πρώτα βήματα, ξέρω τις ιστορίες του, τα ψάρια του ,τη διαδρομή του ως ένα σημείο.
Αυτός ο σεβασμός και ανάμνηση του πρώτου δάσκαλου δε θα με εγκαταλείψει ποτέ.
Αλλά στο διαδικτυακό χαρακτήρα του δεν αναγνωρίζω τίποτα από τον άνθρωπο, τον ψαρά που γνώριζα.
Ελπίζω στην κανονική του ζωή να εξακολουθεί να είναι ο δάσκαλός μου.
Με το διαδικτυακό του χαρακτήρα και την εμμονική επανάληψη και επαναφορά των ίδιων εμμονών σε κάθε ευκαιρία νιώθω παντελώς ξένος.

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Παρ 10 Απρ 2020, 23:33

Να σαι καλά Σπαρε! :hello:
Στέλιο, κάτσε χαλάρωσε! Όχι και πρωταγωνιστής στην Kaykanas Productions...! Είπαμε! :P

hektoras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hektoras » Σάβ 11 Απρ 2020, 01:58

Εάν σε διώχνουν από ένα χώρο, ακόμα και άδικα να γίνει δεν επανέρχεσαι από σεβασμό στον εαυτό σου και προσωπική ισορροπία.
Εάν επανέρχεσαι δυο και τρεις και τέσσερις και έξι φορές δείχνεις προβληματικό χαρακτήρα απροσαρμοστο σε κοινωνική συνεύρεση με κόσμο και σιγουρότερα εάν δεν σέβεσαι τον εαυτό σου δεν θα σεβαστείς ποτέ ούτε τους άλλους.
Σκεφτείτε το προφίλ ανθρώπων σε πραγματικά μαγαζιά που τους πετάνε έξω και ξαναπάνε τους ξαναπετάνε κ.ο.κ.
Στο παρελθόν έχουν φύγει από το φόρουμ μέλη ακόμα και αδίκως με παρεξηγήσεις.
Ότι δεν επέστρεψαν είναι σημάδι της ακεραιότητας του ανθρώπου όσο και το αποτέλεσμα της αποχής να στενοχωρεί τους υπόλοιπους, η ίδια αυτή αποχή δείχνει ότι ενδεχομένως άξιζε περισσότερο η επιστροφή τους.

Άβαταρ μέλους
jimmy76gr
Ονοματεπώνυμο: Δημητριος Α.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimmy76gr » Σάβ 11 Απρ 2020, 12:26

hektoras έγραψε:
Σάβ 11 Απρ 2020, 01:58
Εάν σε διώχνουν από ένα χώρο, ακόμα και άδικα να γίνει δεν επανέρχεσαι από σεβασμό στον εαυτό σου και προσωπική ισορροπία.
Εάν επανέρχεσαι δυο και τρεις και τέσσερις και έξι φορές δείχνεις προβληματικό χαρακτήρα απροσαρμοστο σε κοινωνική συνεύρεση με κόσμο και σιγουρότερα εάν δεν σέβεσαι τον εαυτό σου δεν θα σεβαστείς ποτέ ούτε τους άλλους.
Σκεφτείτε το προφίλ ανθρώπων σε πραγματικά μαγαζιά που τους πετάνε έξω και ξαναπάνε τους ξαναπετάνε κ.ο.κ.
Στο παρελθόν έχουν φύγει από το φόρουμ μέλη ακόμα και αδίκως με παρεξηγήσεις.
Ότι δεν επέστρεψαν είναι σημάδι της ακεραιότητας του ανθρώπου όσο και το αποτέλεσμα της αποχής να στενοχωρεί τους υπόλοιπους, η ίδια αυτή αποχή δείχνει ότι ενδεχομένως άξιζε περισσότερο η επιστροφή τους.
Εγώ προσωπικά σέβομαι την άποψη σου όπως και του καθενός εδώ.ταπεινα όμως θα σου πω ότι το μαγαζί δεν έχει κάποια σχέση με το φόρουμ.στο μαγαζί πληρώνεις και έχεις απαιτήσεις για τα προϊόντα η' τις υπηρεσίες.αλλου πληρώνεις περισσότερα και έχεις παραπάνω απαιτήσεις άλλου λιγότερα και έχεις μειωμένες απαιτήσεις.εδω είναι μια μικρή κοινωνία η ένα δωρεάν καφενείο που όλοι οι συμμετέχοντες έχουν ένα κοινό πάθος, χόμπυ η ενασχόληση, πέστο όπως θες εσύ...
Σε δύο ποστ ταυτόχρονα τη στιγμή που μιλάμε, κράζουν όλοι τον Νικήτα.το θέμα εξελίσσεται σε ανθρωποφαγία η' κάτι σαν ρωμαϊκή αρένα.δηλαδη οι λέξεις που ξέρουμε είναι τιμωρία,περιθωριοποίηση ,σε πετάμε από το καράβι επειδή δεν μας κάνεις; έτσι λειτουργούν οι κοινωνίες; και η έννοια του ανθρωπισμού,που πάει; περίπατο;Η προσπαθούν να λύσουν το οποιο πρόβλημα υπάρχει;γιατί τις προειδοποιήσεις της ο.δ. δεν τις θεωρώ προσπάθεια άσχετα που πιστεύω ότι καλύτερη ομάδα διαχείρισης δεν γίνονταν να έχουμε...
Δεν υποστηρίζω τον εριστικό Νικήτα.τον Νικήτα με τις καμία φορά ακροδεξιές άποψεις του(άσχετα αν αυτό είναι δικαίωμα του).δεν υποστηρίζω τον Νικήτα με τους μακροσυρτους κουραστικους και μονότονος μονολόγους του.ουτε τον συνήθως κουφιοκεφαλο και αλύγιστο στις δικές του απόψεις.
Υποστηρίζω απλά τον άνθρωπο.που και αυτός έχει την ανάγκη να έχει επαφή με ανθρώπους με το ίδιο πάθος.
Το να τον περιθωριοποιησουμε,είναι χειρότερο γι'αυτόν,αλλά και για εμάς η εύκολη λυση...
Είδα όμως και ανθρώπους με εντελώς αντίθετες απόψεις (κοινωνικές η πολιτικές)να αντιτίθεται στην αποβολή του.και για μένα και αυτό είναι ομορφιά του φόρουμ.
Προς Θεού ότι γράφω ,δεν είναι μομφή η απάντηση προς τον Έκτορα.απλα λέω την άποψη μου.
κανω ενα τσιγαρο και την κανω...(το έκοψα!!!)

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Σάβ 11 Απρ 2020, 13:07

Psarogiatros έγραψε:
Παρ 10 Απρ 2020, 16:29
Psarogiatros έγραψε:
Πέμ 09 Απρ 2020, 20:42
thalassa50 έγραψε:
Πέμ 09 Απρ 2020, 16:29
Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη για το ύφος της απάντησης που έδωσα στον θάλασσα50. Ήταν ομολογουμένως μια επιθετική ρητορική για ένα θέμα όπου εξακολουθώ να πιστεύω ότι η διαχείριση λαμβάνει υπόψη της πολλές συνιστώσες προκειμένου να προβεί σε κάποια ενέργεια και δεν είναι καθόλου εύκολη η δουλειά της να φιλοξενεί τόσους ανθρώπους με διαφορετικές νοοτροπίες και απόψεις και καλό είναι να μην δέχεται και επιπλέον "επιθέσεις" από εμάς. Όντως βρισκόμουν εν βρασμώ. Το διαγραφέν μέλος είναι από τους λίγους ανθρώπους που με έκαναν να χάσω την ψυχραιμία μου. Στοχοποιήθηκα δις. Για πρώτη φορά πριν καιρό, απρόσκλητα και απρόσμενα, σε άλλο μέσο κοινωνικής δικτύωσης. Θεωρώ ότι δεν είχα δώσει κανένα δικαίωμα. Τώρα με την παρέμβαση στο ποστ "φάρμακο οι αναμνήσεις". Παλαιότερα στα θετικά σχόλια εκ μέρους του, μάρτυς μου ο Θεός, σκεφτόμουν ότι ήθελα να του πω να μην γράφει. Πέρασαν και από τη μνήμη μου τόσες παρεμβάσεις σε άλλα μέλη της κοινότητάς μας εντελώς τοξικές κατά την άποψή μου. Προφανώς οι αλληλεπιδράσεις στην ανθρώπινη ψυχή λειτουργούν αθροιστικά.
αποδεκτη
Ομολογουμενως αν ηταν αλλιως το υφος σιγουρα θα τα ειχαμε βρει στο τσακ μπαμ ,δεν ειμαι απο αυτους που κραταω κακια ,,και ενας λογος που δεν σου απαντησα αμεσα ηταν οτι αποφευγω οσο μπορω οταν ειμαι εν βρασμο να απαντω διοτι δεν λειτουργει η λογικη εκεινη την στιγμη αλλα ο θυμος και αυτο ειναι κακος συμβουλος (θεωρω ).
Τεσπα ,το θεωρω ληξαν το θεμα και παμε παρακατω.
.
θα ηθελα ομως να γραψω με την ευκαιρια (γενικα ,δεν αφορα μονον εσενα )στο οτι ο νικητας ειναι μια ιδιαίτερη περιπτωση ,εχω και εγω διαφωνησει σε αρκετα τοπικ πολιτικης και ιστοριας μαζι του και παντα ηταν κόσμιος με τον δικο του ξεχωριστο τροπο ομως και δεν ειναι κακος ανθρωπος (αποψη μου)απλα αυτη η ιδιαιτερότητα του στον γραπτο λογο(και εγώ κάποιες φορές δεν τα πάω καλά με δαύτο ) σε στυλ edgar allan poe :) τον κάνει εντελώς ξεχωριστό στο φόρουμ ακαταλαβίστικό και πολλές φορές παραξηγήσιμο για κάποιους ,και αν κατάλαβα καλά στο άλλο τοπικ του καπετάνιου διαβάζοντας τον στελλάρα ??επρόκειτο απλά για μια παρεξήγηση λόγω τον παράξενο μάλλον ποιητικό λόγω του νικήτα .εξάλλου αν κάτι δεν αρέσει υπάρχει ο καλύτερος τρόπος της αγνόησης δίχως σπάσιμο νεύρων δίχως τίποτα .Όλοι χωράμε εδώ μέσα ,όλοι θέλουμε το φόρουμ ο καθένας με τον τρόπο του βοηθάει σαφώς ,αλλά είμαστε άνθρωποι και σαν άνθρωποι ΌΛΟΙ έχουμε της ιδιετερότητες μας και παραξενιές μας ,ουδείς άσφαλτος όπως έλεγε και η lady :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Επιστροφή στο “Νέα-ειδήσεις”