Διαγραφή μέλους

Γιορτές, ευχές, ανακοινώσεις, εκδρομές, συγκεντρώσεις, σεμινάρια, σύλλογοι.
Άβαταρ μέλους
gsim
Site Admin
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Σημ.

Διαγραφή μέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gsim » Πέμ 09 Απρ 2020, 15:47

Καλησπέρα σας,

το μέλος "Ούτις", το οποίο στο παρελθόν συμμετείχε στο φόρουμ με πλήθος άλλων ονομάτων όπως "Νικήτας"," μαθητής" κλπ, είχε διαγραφεί ισόβια από τη προηγούμενη Ομάδα Διαχείρισης (ΟΔ) λόγω προσβλητικής και προκλητικής συμπεριφοράς απέναντι σε άλλα μέλη της κοινότητας. Από την νέα ΟΔ αποφασίστηκε να δοθεί στο μέλος μία ακόμα ευκαιρία, υπό πολύ αυστηρές προϋποθέσεις λόγω του ιστορικού του. Τα παράπονα όμως που δεχτήκαμε, κυρίως με προσωπικά μηνύματα, για τη συμπεριφορά του απέναντι στη κοινότητα από πλήθος μελών που έχουν σημαντική προσφορά στο φόρουμ, μας αναγκάζουν να αναθεωρήσουμε την απόφασή μας και να προχωρήσουμε σε οριστική και αμετάκλητη διαγραφή του από τη κοινότητα.

Καλό απόγευμα

Sarkovoro arni
Ονοματεπώνυμο: Kikos kikou

Re: Διαγραφή μέλους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sarkovoro arni » Πέμ 09 Απρ 2020, 16:29

Οντως;ήταν και ο μαθητης;

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Πέμ 09 Απρ 2020, 16:29

Σορρυ,θεωρω οχι σωστο το να διαγραφετε ενα μελος μονον και μονον επειδη εγιναν παραπονα με πμ στην διαχειριστικη ομαδα ??τι ηταν αυτο που δεν μπορουσαν να το λυσουν μονοι τους με πμ αναμεταξυ τους και επρεπε να ανακατεψουν και την διαχειριση ?? με ολη την καλη διαθεση μου θυμιζει λιγο δημοτικο σχολειο αυτο (σορρυ αν δεν βρισκω να το γραψω καπως ποιο ευγενικα )
Ηθελα απλα να γραψω την αποψη μου και τιποτες αλλο ,καλη συνεχεια :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

alexaras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexaras » Πέμ 09 Απρ 2020, 20:22

οχι οτι μου πεφτει κανας λογος αλλα θεωρω πολυ λανθεσμενη την αντιδραση αυτων που ηρθαν να σας κλαφτουν με πμ

Άβαταρ μέλους
Psarogiatros
Ονοματεπώνυμο: Stavros G.def

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Psarogiatros » Πέμ 09 Απρ 2020, 20:42

thalassa50 έγραψε:
Πέμ 09 Απρ 2020, 16:29
Σορρυ,θεωρω οχι σωστο το να διαγραφετε ενα μελος μονον και μονον επειδη εγιναν παραπονα με πμ στην διαχειριστικη ομαδα ??τι ηταν αυτο που δεν μπορουσαν να το λυσουν μονοι τους με πμ αναμεταξυ τους και επρεπε να ανακατεψουν και την διαχειριση ?? με ολη την καλη διαθεση μου θυμιζει λιγο δημοτικο σχολειο αυτο (σορρυ αν δεν βρισκω να το γραψω καπως ποιο ευγενικα )
Και ‘γω θα προσπαθήσω να το πω όσο ευγενικά μπορώ. Δηλαδή να είμαστε σε ένα πραγματικό καφενείο και να έρθεις να με πείσεις ότι δεν ψαρεύω σωστά ή ηθικά! Να ακούσω τα επιχειρήματά σου με προσοχή και να ανταλλάξουμε απόψεις. Την άλλη μέρα πάλι να έρθεις να μου πεις τα ίδια και να σου πω ότι δεν συμφωνώ και ότι τελικά με ενοχλείς που θέλω να πιώ τον καφέ μου με την ησυχία μου. Την άλλη μέρα θα έρθεις και δεν θα απευθύνεις το λόγο απευθείας σε μένα, αλλά θα καθίσεις δίπλα και θα αρχίσεις να λες ότι ένας «σεβάσμιος» ασπρομάλλης είναι έτσι, είναι αλλιώς, κλπ. Εγώ τι να κάνω? Να σηκωθώ να σε αρχίσω στα μπινελίκια, που βράζει και το κρητικό αίμα μέσα μέσα μου? Να ρίξω σφαλιάρες? Θα με πεις τραμπούκο και δεν είμαι. Θεσμικά, θα πιάσω τον καφετζή και θα του κάνω παράπονα. Αν συνεχίσουν τα προβλήματα, τα οποία σημειωτέων, μπορεί να αφορούν και το διπλανό μου, αλλά εξακολουθούν να με ενοχλούν, θα πω στον καφετζή: καφετζή λύσε το πρόβλημα. Ο καφετζής εφόσον γνωρίζει τα του καφενείου του θα κρίνει και θα πράξει ανάλογα. Τα πράγματα είναι τόσο απλά.
Όμως επί προσωπικού επιπέδου πλέον. Είναι πολύ ενοχλητικό, να εκφέρεις γνώμη για διαχείριση μιας ψαροντουφεκάδικης κοινότητας (spearfishing forum απλά το υπενθυμίζω) όταν δεν συμμετέχεις ενεργά στον κυρίαρχο σκοπό και στόχο αυτής της κοινότητας που είναι το ψαροντούφεκο. Πολύ σωστά το φόρουμ συμπεριλαμβάνει και περιφερειακά θέματα, όπως, «χαλαρά», «νέα-ειδήσεις» και καλά κάνεις και συμμετέχεις όπου νομίζεις, εφόσον δεν ενοχλείς. Όμως να έρθεις να κάνεις το δικηγόρο για μέλος με «προϊστορία» και με παρόμοια αντιμετώπιση από κάθε προηγούμενη διαχείριση, είναι τουλάχιστον μομφή, όσο ευγενικά και να το πεις.
Έλα, δες όλα τα βίντεο που έχω ανεβάσει και έλα πες μου, γιατρέ εδώ έκανες λάθος, εδώ το ψάρι είναι μικρό, κλπ. Να κάτσουμε να το συζητήσουμε και για να μην ζαλίζουμε τους άλλους να ανταλλάξουμε και κανένα πμ. Δεν ξέρω αν κάνεις, ή αν έχεις κάνει ποτέ ψαροντούφεκο. Προσωπικά δεν θυμάμαι καμιά ανάρτησή σου. Μπορεί να μην κάνεις πλέον ψαροντούφεκο, σεβαστό, όμως θα μπορούσες να σχολιάζεις και να συμμετέχεις σε θέματα που αφορούν «ψαρέματα-τεχνικές». Δεν θυμάμαι ποτέ να έχεις σχολιάσει δική μου ανάρτηση. Πρόσεξε με, δεν θέλω να σχολιάσεις και αν έχεις σχολιάσει ποτέ μπορεί να το έκανες κατά λάθος. Όμως αν με προσβάλλεις, χωρίς δεύτερη κουβέντα θα απευθυνθώ στη διαχείριση. Ούτε τσακωμούς ούτε στενοχώριες.
Φυσικά πολλά από αυτά που έγραψα είναι αλληγορικά. Μην τα παίρνεις τοις μετρητοίς. Ούτε μύγες που μυγιάζουν, ούτε άλλες παπάντζες. Ευθέως και σταράτα.

Και κάτι ακόμα. Κάποιοι εδώ μέσα βάζουν πλάτες για να σταθεί στα πόδια του αυτός ο καφενές. Εγώ προσωπικά ακόμα πιστεύω ότι μπορεί να αναγεννηθεί. θα δώσω μάχη σθεναρή.

Κανένας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κανένας » Πέμ 09 Απρ 2020, 20:51

Με μεγάλη λύπη γράφω τα παρακάτω.
Απευθύνομαι σε σένα gsim και ταυτόχρονα σε όλη την ομάδα διαχείρησης.
Ο τρόπος και το ύφος δεν με εκπλήσει.
Το αυθεντικό του ολοκληρωτικού ανθρώπου.
Με ψέμματα συκοφαντίες και ψευδομάρτυρες επιχειρείται η ηθική απαξίωση
του ενοχλητικού που σηκώνει ανάστημα στην εξουσιαστική κλίκα και ύστερα εξόντωση.
Οι φασίστες , ναζί , κομμουνιστές σκοτώνανε με τσεκούρι . Παλιότερα με γκιλοτίνα .
Εδώ με ότι αντίστοιχο υπάρχει.
Άριστοι μαθητές του δικαστή μαριονέτα
Αρχικά 2.jpg
Που ξέρει πάντα να νικά σε στημένα παιχνίδια
Αρχικά 1.jpg
Μόνο που ο λαός δεν τσιμπάει και τον ευχαριστώ ολόψυχα μέσα απο τα βάθη της καρδιάς μου.
Αρχικά 3.jpg
Ήθελα να ήξερα πως θα πάτε αύριο στα παιδιά σας να τους μιλήσετε για ιδεώδη.
Για πλουραλισμό , για σεβασμό στην διαφορετική άποψη , για δημοκρατία , για σεβασμό , για πολιτισμό.
Εσύ αλήθεια πόντιε πιλάτε πως θα σκαλίσεις με την σμίλη ήρωες
σαν τον Αντρούτσο τον Οδυσσέα που και οι τρίχες της κεφαλής του ήταν ανυπότακτες .
Εσύ γιατρέ έδωσες όρκο του ιπποκράτη και ύστερα μίλησες τόσο απαξιωτικά σε συνάνθρωπο ;
Το εκεί που είμαι θα έρθεις ; ήταν ο πόθος σαν φτάσουμε στην ηλικία σου
όντας όλοι μικρότεροι να κατακτήσουμε και το θαυμαστό επίπεδό σου .
Μην καθυστερείς όμως . Τρέχα να τηλεφωνήσεις μην πάρει άλλος την δόξα.

Λύπη λύπη λύπη για τον ξεπεσμό .
Να βλέπεις άντρες που βουτάνε στην άγια θάλασσα και να βγαίνουνε άβρεχτοι απο τα πάθη τους
αντί να καθαρίσουν έστω και έναν λεκέ.

Σας αφήνω να παραμυθιαζόσαστε – παραμυθία σημαίνει παρηγοριά - στον ωραίο καφενέ σας
μιά μέρα σαν και αυτή που γιορτάζουμε την ηρωική έξοδο των ελεύθερων πολιορκημένων

Επιτρέψτε μου μιάν παρακαταθήκη:
<< Η υπερηφάνια γελοιοποιεί τον άνθρωπο >>
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
matador23
Συντονιστής
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Πέμ 09 Απρ 2020, 21:46

alexaras έγραψε:
Πέμ 09 Απρ 2020, 20:22
οχι οτι μου πεφτει κανας λογος αλλα θεωρω πολυ λανθεσμενη την αντιδραση αυτων που ηρθαν να σας κλαφτουν με πμ
thalassa50 έγραψε:
καλησπερα!
Δέν θα κανω το δικηγορο κανενος, απλα νομιζω οτι συγκρατησατε ενα αποσπασμα απο το ποστ του Gsim αλλα στην ουσια γραφει αρκετα.
Ενα συγκεκριμενο μελος , ειχε μονιμα διαγραφει απο το φορουμ στο παρελθον.
Αν ανατρεξετε σε παλιοτερα ποστ ,σιγουρα θα συμφωνησετε με το τοτε μόνιμο μπαν.
Δοθηκε μία δευτερη ευκαιρια , όπως ολοι μας δικαιουμαστε.Ουδεις αναμαρτητος , οποτε δοθηκε.

Με την πρωτη ευκαρια ξανα προσβαλε μελη του φορουμ, χωρις κανενα λογο και αιτια.
Ξαναδοθηκε προειδοποιηση και συνεχισαμε.

Ξανα προσβαλε μελη που ανεβαζανε ποστ , εγινε παλι μια προειδοποιηση , δοξα το Θεο δημοκρατικα , μηπως ηταν η τελευταια...

Θα κουρασω , αλλα η αληθεια ειναι οτι συνεχιστηκε στον ιδιο ρυθμο το ιδιο σκηνικο με συνεπεια 15ημερο μπαν.

Ακομα μια ευκαιρια, και το αποτελεσμα πλεον "Κανενα" , κανοντας και εγω ενα λογοπαιγνιο.

Υπαρχει ολοκληρο ιστορικο, μή τρελαθουμε κιολας και θεωρειται οτι η Διαχειριση διαγραφει μέλη , επειδη δεχτηκε πχ 10 π.μ που γκρινιαζαν καποιοι!

Τωρα το οτι εκανε παλι λογαριασμο και αρχισε να κρινει-κραζει , (πειτε το οπως θελετε), νομιζω οτι μιλαει απο μονο του.
gsim έγραψε:
Πέμ 09 Απρ 2020, 15:47
Καλησπέρα σας,

το μέλος "Ούτις", το οποίο στο παρελθόν συμμετείχε στο φόρουμ με πλήθος άλλων ονομάτων όπως "Νικήτας"," μαθητής" κλπ, είχε διαγραφεί ισόβια από τη προηγούμενη Ομάδα Διαχείρισης (ΟΔ) λόγω προσβλητικής και προκλητικής συμπεριφοράς απέναντι σε άλλα μέλη της κοινότητας. Από την νέα ΟΔ αποφασίστηκε να δοθεί στο μέλος μία ακόμα ευκαιρία, υπό πολύ αυστηρές προϋποθέσεις λόγω του ιστορικού του. Τα παράπονα όμως που δεχτήκαμε, κυρίως με προσωπικά μηνύματα, για τη συμπεριφορά του απέναντι στη κοινότητα από πλήθος μελών που έχουν σημαντική προσφορά στο φόρουμ, μας αναγκάζουν να αναθεωρήσουμε την απόφασή μας και να προχωρήσουμε σε οριστική και αμετάκλητη διαγραφή του από τη κοινότητα.

Καλό απόγευμα
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"

Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin
Ονοματεπώνυμο: Ζάχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mojo » Πέμ 09 Απρ 2020, 21:57

Δε ξέρω αν σου βγήκε τυχαία αλλά η παρομοίωση με τον Πόντιο Πιλάτο ήταν εύστοχη.
Εγώ δε ψηφισα υπέρ στη διαγραφη σου.
Αντί αυτού προτεινα να γίνει δημοψήφισμα 2-3 ημερων για τη διαγραφη σου ή όχι.
Να αποφάσιζε ο υποτιθέμενος λαός που σ αγαπάει.

Νίπτω τας χείρας μου λοιπον
Αυτό είναι το ψαροτούφεκο, το «όλοι». Μια καλά στημένη συνωμοσία...
-space

Άβαταρ μέλους
peskandritsas
Ονοματεπώνυμο: Θεοδωρόπουλος Αντρέας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από peskandritsas » Πέμ 09 Απρ 2020, 22:07

matador23 έγραψε:
Πέμ 09 Απρ 2020, 21:46
alexaras έγραψε:
Πέμ 09 Απρ 2020, 20:22
thalassa50 έγραψε:
καλησπερα!
Δέν θα κανω το δικηγορο κανενος, απλα νομιζω οτι συγκρατησατε ενα αποσπασμα απο το ποστ του Gsim αλλα στην ουσια γραφει αρκετα.
Ενα συγκεκριμενο μελος , ειχε μονιμα διαγραφει απο το φορουμ στο παρελθον.
Αν ανατρεξετε σε παλιοτερα ποστ ,σιγουρα θα συμφωνησετε με το τοτε μόνιμο μπαν.
Δοθηκε μία δευτερη ευκαιρια , όπως ολοι μας δικαιουμαστε.Ουδεις αναμαρτητος , οποτε δοθηκε.

Με την πρωτη ευκαρια ξανα προσβαλε μελη του φορουμ, χωρις κανενα λογο και αιτια.
Ξαναδοθηκε προειδοποιηση και συνεχισαμε.

Ξανα προσβαλε μελη που ανεβαζανε ποστ , εγινε παλι μια προειδοποιηση , δοξα το Θεο δημοκρατικα , μηπως ηταν η τελευταια...

Θα κουρασω , αλλα η αληθεια ειναι οτι συνεχιστηκε στον ιδιο ρυθμο το ιδιο σκηνικο με συνεπεια 15ημερο μπαν.

Ακομα μια ευκαιρια, και το αποτελεσμα πλεον "Κανενα" , κανοντας και εγω ενα λογοπαιγνιο.

Υπαρχει ολοκληρο ιστορικο, μή τρελαθουμε κιολας και θεωρειται οτι η Διαχειριση διαγραφει μέλη , επειδη δεχτηκε πχ 10 π.μ που γκρινιαζαν καποιοι!

Τωρα το οτι εκανε παλι λογαριασμο και αρχισε να κρινει-κραζει , (πειτε το οπως θελετε), νομιζω οτι μιλαει απο μονο του.
gsim έγραψε:
Πέμ 09 Απρ 2020, 15:47
Καλησπέρα σας,

Καλό απόγευμα
ρε Κώστα τι να πώ ρε φίλε
οσο και να προσπαθούσα δεν θα μπορουσα να τα γράψω καλύτερα
RESPECT :hello: :hello:

Panagpanag

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Panagpanag » Πέμ 09 Απρ 2020, 22:25

Θα πω μια-δύο σκέψεις επί του θέματος, μιας και αυτός είναι ένας χώρος που μπαίνω καθημερινά, οπότε θεωρώ καλό να συμμετέχω, είτε λέω σωστά πράγματα, είτε λάθος. Μακάρι να διορθώνομαι για να γίνομαι καλύτερος.
Το Forum, όπως και πολλά πράγματα στην ζωή, έχει κανόνες λειτουργίας. Οι οποίοι κανόνες συμβαδίζουν με τους κανόνες συμπεριφοράς που έχουμε από την ζωή μας, εντός και εκτός forum.
Πολλές φορές ακούω τον όρο "έχουμε Δημοκρατία". Ίσως κάποιοι από εμάς, έχουμε μπερδέψει το "έχουμε Δημοκρατία" με το "κάνω ότι θέλω επειδή έχουμε Δημοκρατία". Δεν είναι έτσι.
Είμαι μέλος πολύ πρόσφατο εδώ. Οπότε ξεκαθαρίζω ότι δεν ξέρω πολλά επί της περίπτωσης της διαγραφής και αν έτσι πρέπει να είναι. Εϊπα όσα είπα σαν αφορμή, σαν τροφή για σκέψη. Και θα κλείσω με το εξής. Αν λέει ένας ότι είμαι λάθος, έχω δικαίωμα να διαφωνώ. Αν όμως αρχίζουν 10 να λέω ότι έχω λάθος, πάλι έχω το δικαίωμα να διαφωνίσω, αλλά ίσως θα πρέπει να σκεφτώ αν έχουν δίκιο...
Αυτό για τώρα και για μελλοντικά παρόμοια θέματα.

sparos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sparos » Πέμ 09 Απρ 2020, 22:32

Papanag τα λες ωραία για να κάνω χαβαλέ :hello:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sparos την Πέμ 09 Απρ 2020, 23:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
CARPENTER
Ονοματεπώνυμο: ΛΙΛΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CARPENTER » Πέμ 09 Απρ 2020, 22:36

Panagpanag έγραψε:
Πέμ 09 Απρ 2020, 22:25
Θα πω μια-δύο σκέψεις επί του θέματος, μιας και αυτός είναι ένας χώρος που μπαίνω καθημερινά, οπότε θεωρώ καλό να συμμετέχω, είτε λέω σωστά πράγματα, είτε λάθος. Μακάρι να διορθώνομαι για να γίνομαι καλύτερος.
Το Forum, όπως και πολλά πράγματα στην ζωή, έχει κανόνες λειτουργίας. Οι οποίοι κανόνες συμβαδίζουν με τους κανόνες συμπεριφοράς που έχουμε από την ζωή μας, εντός και εκτός forum.
Πολλές φορές ακούω τον όρο "έχουμε Δημοκρατία". Ίσως κάποιοι από εμάς, έχουμε μπερδέψει το "έχουμε Δημοκρατία" με το "κάνω ότι θέλω επειδή έχουμε Δημοκρατία". Δεν είναι έτσι.
Είμαι μέλος πολύ πρόσφατο εδώ. Οπότε ξεκαθαρίζω ότι δεν ξέρω πολλά επί της περίπτωσης της διαγραφής και αν έτσι πρέπει να είναι. Εϊπα όσα είπα σαν αφορμή, σαν τροφή για σκέψη. Και θα κλείσω με το εξής. Αν λέει ένας ότι είμαι λάθος, έχω δικαίωμα να διαφωνώ. Αν όμως αρχίζουν 10 να λέω ότι έχω λάθος, πάλι έχω το δικαίωμα να διαφωνίσω, αλλά ίσως θα πρέπει να σκεφτώ αν έχουν δίκιο...
Αυτό για τώρα και για μελλοντικά παρόμοια θέματα.

Χωρίς να πώ πολλά ................καλύπτομαι απόλυτα .................................................

Όταν η δημοκρατία ..............είναι ...... η στήνεται σαν δημοκρατία του ενός ........................ δεν υπάρχει δημοκρατία .................................................

:hello:
Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ

ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ » Πέμ 09 Απρ 2020, 23:18

:hello:Οι συμπεριφορές στη δημόσια σφαίρα όλων μας κρίνονται. Ούτε τα πιστεύω, ούτε οι προθέσεις. Συμφωνώ απόλυτα με τη διαγραφή.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ... Η ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ

Άβαταρ μέλους
INTZ
Ονοματεπώνυμο: Κωστας Ιντζογλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INTZ » Πέμ 09 Απρ 2020, 23:57

'Εχοντας πολλά χρόνια στα φορουμ, άλλοτε συμμετέχοντας περισσότερο ενεργά και άλλοτε λιγότερο,
αλλα πάντα παρακολουθωντας τα τεκταινόμενα ειλικρινά μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση η μετάλλαξη
του Νικήτα.Στην αρχή ήταν ταπεινός,σοβαρός,μετρημένος,με γνώσεις,δυνατότητες,επιτυχίες ένα άτομο που
πραγματικά θα είχε πολλά να δώσει και να συνεισφέρει.Σταδιακά μεταλλάχτηκε σε κάτι εντελώς διαφορετικό
που πιστεύω ότι δεν τον αντιπροσωπεύει,αλλά δυστηχώς τον στιγματίζει,εριστικός,είρων,δογματικός,προσβλητικός.
Αυτόν τον Νικήτα δεν τον θέλω,με τον παλιό καλό Νικήτα θα μπορούσα ακόμη και να βούταγαμε μαζί.
Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους που να τους λένε να φέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί πάντα θα βρίσκουν τρόπους γύρω από τους νόμους.
Πλάτωνας

Άβαταρ μέλους
PanEx
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Παρ 10 Απρ 2020, 09:11

Όμορφα,έτσι,να ακουστούν όλες οι απόψεις.

Το ότι η ΟΔ έδωσε τόσες ευκαιρίες μην το προσπερνάτε έτσι απλά,έχει μεγάλο κόστος για το φόρουμ αυτό.

Ένα παράδειγμα για το πώς αντιλαμβάνεται ο καθένας τα πράγματα είναι αυτό που παραθέτει ο Νικήτας για τα ΑΠΡΙΛΙΑΝΑ, ο ίδιος πιστεύει πως αυτό το θέμα με τις 51 σελίδες ήταν καλό για το φόρουμ,ενώ η πραγματικότητα είναι τελείως διαφορετική.

Αλλά είτε το θέλουμε είτε όχι ο καθένας μας είναι διαφορετικός, έχει μια άλλη πραγματικότητα, άποψη, αλήθεια, όμως το να πιστεύεις πως η δική σου είναι η μία και μοναδική, να θέλεις να την επιβάλεις και να την λές στους άλλους πάει πολύ.

Το ότι η ΟΔ έδωσε τόσες ευκαιρίες μην το προσπερνάτε έτσι απλά………
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

Επιστροφή στο “Νέα-ειδήσεις”