.......Έως τις 17 Νοέμβρη.

Γιορτές, ευχές, ανακοινώσεις, εκδρομές, συγκεντρώσεις, σεμινάρια, σύλλογοι.
Άβαταρ μέλους
CARPENTER
Ονοματεπώνυμο: ΛΙΛΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Re: .......Έως τις 17 Νοέμβρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CARPENTER » Τετ 06 Νοέμ 2019, 16:29

Greek-Blue έγραψε:Ελάτε λοιπόν στη μάζωξη, να τα συζητήσουμε.
Να αφήσουμε και τον Πάνο να μιλήσει και να ακούσουμε...πραγματικά να ακούσουμε και όχι να πέσουμε όλοι πάνω του να τον πρήξουμε.
Στην τελική, έχει κάθε δικαίωμα να έχει κουραστεί, βαρεθεί, να μη θέλει να ασχοληθεί άλλο κλπ.
Αν έχει την διάθεση, ας δώσει μια παράταση μικρή να οργανωθούμε.
Στην τελική, πολλοί θέλησαν να βάλουν χρήματα ή τεχνογνωσία αλλά ο Πάνος είπε...δεν είναι οικονομικό το θέμα.
Κανείς μέχρι τώρα δεν προσφέρθηκε να το πάρει στο όνομα του. Και όσο και αν με στεναχωρεί η ιδέα της ζωής χωρίς το φόρουμ...κάτι πρέπει να μας πεί αυτό.
Όλοι λέμε θα βοηθήσουμε..αλλά κανείς δεν θέλει την ευθύνη.
Ας πάμε να ακούσουμε τον άνθρωπο αυτό που μας έκανε αυτό το δώρο τόσα χρόνια και τίποτα δεν ζήτησε, χωρίς να τον πρήξουμε και να τον πιέσουμε.
Πρέπει να σεβαστούμε και τη δική του επιθυμία !!!

Κατανοώ πόσο μας έχει σοκάρει, στεναχωρέσει και επηρεάσει αυτό το θέμα.
Ήρεμα και ψύχραιμα. Αν μπορεί κάτι να γίνει, θα γίνει.

=D> =D> =D>

:hello:
Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ

Άβαταρ μέλους
PanEx
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Τετ 06 Νοέμ 2019, 17:49

Ζαχ,
Είσαι πολύ σκληρός μαζί μας,δεν το περίμενα.

Σίγουρα υπάρχουν καλύτεροι διαχειριστές από εμάς,όσοι τολμούν κάνουν λάθη.

Έχω χάσει μάνα και αδελφή στα προηγούμενα χρόνια και δεν έλειψα ούτε μια ημέρα από το φόρουμ.
Κάποια πράγματα στη ζωή τα παλεύεις και τα ξεπερνάς κάποια άλλα είναι πιό δύσκολα.
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

Άβαταρ μέλους
jimmy76gr
Ονοματεπώνυμο: Δημητριος Α.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimmy76gr » Τετ 06 Νοέμ 2019, 18:32

Greek-Blue έγραψε:Ελάτε λοιπόν στη μάζωξη, να τα συζητήσουμε.
Να αφήσουμε και τον Πάνο να μιλήσει και να ακούσουμε...πραγματικά να ακούσουμε και όχι να πέσουμε όλοι πάνω του να τον πρήξουμε.
Στην τελική, έχει κάθε δικαίωμα να έχει κουραστεί, βαρεθεί, να μη θέλει να ασχοληθεί άλλο κλπ.
Αν έχει την διάθεση, ας δώσει μια παράταση μικρή να οργανωθούμε.
Στην τελική, πολλοί θέλησαν να βάλουν χρήματα ή τεχνογνωσία αλλά ο Πάνος είπε...δεν είναι οικονομικό το θέμα.
Κανείς μέχρι τώρα δεν προσφέρθηκε να το πάρει στο όνομα του. Και όσο και αν με στεναχωρεί η ιδέα της ζωής χωρίς το φόρουμ...κάτι πρέπει να μας πεί αυτό.
Όλοι λέμε θα βοηθήσουμε..αλλά κανείς δεν θέλει την ευθύνη.
Ας πάμε να ακούσουμε τον άνθρωπο αυτό που μας έκανε αυτό το δώρο τόσα χρόνια και τίποτα δεν ζήτησε, χωρίς να τον πρήξουμε και να τον πιέσουμε.
Πρέπει να σεβαστούμε και τη δική του επιθυμία !!!

Κατανοώ πόσο μας έχει σοκάρει, στεναχωρέσει και επηρεάσει αυτό το θέμα.
Ήρεμα και ψύχραιμα. Αν μπορεί κάτι να γίνει, θα γίνει.
=D>
πιο σωστος δε γινεται
κανω ενα τσιγαρο και την κανω...(το έκοψα!!!)

Άβαταρ μέλους
Greek-Blue
Ονοματεπώνυμο: Βαγγέλης Ταραμπίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Greek-Blue » Τετ 06 Νοέμ 2019, 18:34

Ζητώ συγνώμη που πετάγομαι 4η φορά στο τόπικ σαν...
Νομίζω οτι ο Ζάχος απλά έχει λίγο σκληρό τόνο μερικές φορές όταν κάτι θέλει να πει, αλλά επίσης νομίζω ότι μετά από τόσα χρόνια
ξέρουμε πως είναι καλό άτομο μα αρχές και αξίες.
Πραγματικά δεν πιστεύω πως υπάρχει παράπονο από τη διαχείριση όλα αυτά τα χρόνια εκτός και αν κάποιος δεν έχει ακόμα αντιληφθεί,
πως το φόρουμ δεν ήταν επάγγελμα κανενός αλλά κάτι έξτρα από τις κανονικές δουλειές των διαχειριστών, ανάμεσα σε όλα τα άλλα καθημερινά τους βάρη.
Και αυτό χωρίς να μας ζητήσουν ευρώ.
Είναι ο πόνος μας για αυτή την ερωτική σχέση με το φόρουμ που νιώθουμε πως πάει να τελειώσει που μιλάει.
Ζάχο, εάν μου το επιτρέπεις, με όλη την αγάπη και το σεβασμό, να λες φυσικά ότι νιώθεις και σκέφτεσαι, κάνε μια προσπάθεια να το λες πιο ήπια
γιατί στο τέλος , πιο πολύ μετράει το πώς λέμε κάτι παρά αυτό που λέμε τις περισσότερες φορές.
Πάνο, συγχώρεσε τα λόγια και τη σύγχυση μας. Μας τσούζει.. Κι εμένα προσωπικά, πολύ..δεν το κρύβω.
Ελάτε να σφίξουμε τα μπυρόνια μας στη μάζωξη σας φίλοι καλοί και να τα πούμε.

Karampouzouklis
Ονοματεπώνυμο: Γiαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Karampouzouklis » Τετ 06 Νοέμ 2019, 18:39

Δεν θα κάτσω να γράψω για το πόσο μεγάλη είναι η χορηγία και η εποποιία του Πάνου, πιστεύω ότι αυτό είναι αυτονόητο, παρότι δεν είχα τη τιμή να τον γνωρίσω προσωπικά.
Και πριν απορήσει εύλογα κάποιος "τι μιλάει για χορηγίες και τον Πάνο 1 χρόνο μέλος;", θα πω ότι παρακολουθώ το φόρουμ απο το 2013, αν και αυτό δεν είναι της παρούσης...
Της παρούσης όμως, όπως και ουσιαστικό της υπόθεσης, είναι το γεγονός ότι αν χαθεί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το forum, θα χαθεί αμέτρητη γνώση και πληροφορία.

Προσωπικά, νιώθω ότι αυτή τη στιγμή έχω δωρεάν πρόσβαση, σε μια τεράστια βιβλιοθήκη, την οποία εν προκειμένω διαχειρίζεται ο Πάνος και ενημερώνομαι ότι επειδή φεύγει η διοίκηση, η βιβλιοθήκη αυτή θα πρέπει να μείνει κλειδωμένη, να καταστραφεί, να χαθεί. Δεν ξέρω ποια είναι η βέλτιστη λύση, δεν ξέρω αν είναι δυνατόν να μείνει το φόρουμ στον αέρα απλά για άντληση πληροφορίας, χωρίς απαραίτητα να έχει ενεργά μέλη, ξέρω όμως ότι είναι κρίμα τόση πολλή πληροφορία και δουλειά να χαθεί.

Παρότι μεμψίμοιρος σαν άνθρωπος, εμφορούμαι από μεγάλη ευθιξία στο θέμα του φόρουμ, καθώς έχει αποτελέσει πανάκεια, όλων των ψαρευτικών, καταδυτικών κ.α θεμάτων που έχω αντιμετωπίσει στο παρελθόν.
Ελπίζω ειλικρινά να βρεθεί μια λύση και κάποιος να αναλάβει το βάρος, και την ευθύνη, ώστε να συνεχίσει το μεγάλο αυτό έργο του Panex και όσων άλλων έχουν βοηθήσει και συμβάλει στη διόγκωση της γνώσης για το ψαροντούφεκο.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα μέλη και κυρίως στον Πάνο, για τον ανυπέρβλητο αγώνα του, όλα αυτά τα χρόνια. :hello:

Άβαταρ μέλους
kamakis
Ονοματεπώνυμο: Makis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kamakis » Τετ 06 Νοέμ 2019, 18:47

PanEx έγραψε:Ζαχ,
Είσαι πολύ σκληρός μαζί μας,δεν το περίμενα.....
Τι δεν περιμενες ?? ......ονομαζεται στερητικο συνδρομο και θα χειροτερευει με την παροδο του χρονου!! ;)
Μη δινεις βαση...

mojo έγραψε: από που ερεθίστηκε ...
Απο αυτο και μονο μου ερχεται να ανοιξω τοπικ ... :roll:
LIVE AND LET LIVE

Φόρουμ ψαροντούφεκου που υπαινίσσεται/προτείνει/υποστηρίζει περαιτέρω περιορισμούς, δεν έχει λόγο ύπαρξης.

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Τετ 06 Νοέμ 2019, 19:10

Φίλε Ζάχο,

δεν μιλώ ως διαχειριστής γιατί δεν νιώθω έτσι και γιατί δεν θέλω να είμαι.

Αλλά φιλάρα μου καλέ έχω να σου πω με καλή διάθεση και αγάπη:

Τα ίδια σκεφτόμουν κι εγώ πριν βρεθώ στην άχαρη και δύσκολη θέση του "διαχειριστή"...

Κι ένα πράγμα σου εύχομαι φίλε μου:
Μην βρεθείς στην θεση αυτή!!!!

Γιατί θα καταλάβεις πως έγραψες μεγάλα λόγια ,που δύσκολα θα πραγαματοποιήσεις.
Και θα κόψεις καλημέρες με ανθρώπους που εκτιμάς.
Και θα αγχωθείς.
Και θα στεναχωρηθείς.
Και θα τσαντιστείς.
Και στο τέλος θα κάνεις κωπηλασία ανοιχτής θαλάσσης...

Κατά τα λοιπά συμφωνώ απόλυτα με τις τελευταίες τοποθετήσεις του Βαγγέλη (Greek Blue)!!!!

Τα σέβη μου για ακόμη μια φορά.
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Άβαταρ μέλους
atasos
Ονοματεπώνυμο: Ανδρεάκος Τάσος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από atasos » Τετ 06 Νοέμ 2019, 19:23

Έχω τόσα χρόνια να γράψω...δεν ξέρω καν πως κατάφερα να θυμηθώ τους κωδικούς μου και να συνδεθώ...

Θα μπορούσα να γράψω πολλά για το φόρουμ.. πάρα πολλά...με διαμόρφωσε σε μεγάλο βαθμό ως ψαροντουφεκά.

Ας μείνω στο σημαντικότερο... Εδώ μέσα γνώρισα τόσο πολύ κόσμο και έκανα τόσους φίλους! Ακόμα θυμάμαι την εποχή που μπορούσα να ταξιδέψω σχεδόν παντού στην Ελλάδα και να έχω κάποιον να με πάει για μια βουτιά...κάποιον που τον είχα γνωρίσει στο φόρουμ!!!

Πραγματικά πήρα πάρα πάρα πολλά!!! Πολλές και υπέροχες αναμνήσεις, προίκα για την ψυχή και το μυαλό πλέον, που ούτε καν με το ψαροντούφεκο δεν ασχολούμαι ενεργά...

Να είστε όλοι καλά!!! Και αν το φόρουμ έκανε τον κύκλο του και κλείσει οι αναμνήσεις δεν σβήνουν ποτέ. Αν πάλι έχει ακόμα ζωή και συνεχίσει, ας χαρίσει και σε άλλους πολλούς όλα αυτά που χάρισε σε εμένα και ακόμα περισσότερα!!!

Ανδρεάκος Τάσος
Ανδρεάκος Τάσος
"wet and happy"

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Τετ 06 Νοέμ 2019, 19:47

tsaounlee έγραψε:...που δύσκολα θα πραγαματοποιήσεις....
Ρε κουζουλό, τι έκανες αυτού ω ρε! Προσκυνώ! Γι αυτό σε θαυμάζω ρε και την υπογραφή σου κιόλας. :)

Ο Ζάχος είναι ντόμπρος και καραμπουζουκλής και λέει αυτό που αισθάνεται και τονε πνίγει το δίκιο αν δεν το πει.
Ρε φούστη μου, τον clipper, τον stefkal, τον ipapadakis, όλα μου τα ψαρευτικά ζευγάρια, τα γνώρισα στο sff!!!
Να μη μιλήσω για τους φίλους.... Δεκάδες

Όμως Ζάχο, ο τσαουνλής έχει δίκιο, γιατί δεν αντέχεται το πόστο του διαχειριστή.
Εγώ ήμουν για ένα φεγγάρι στο μπουγατσοφόρουμ και όπως τα λέει ο τσάουν είναι, άστα.

Κι αυτοί οι άνθρωποι τόσο που άντεξαν, πάλι καλά να λέμε. empate y gracias που λένε κι οι Σπανιόλοι.

Εγώ θεωρώ ότι πρέπει να σεβαστούμε την επιθυμία του XR, όπως το πε και τ΄άλλο το παιδί πιο πάνω, αλλά εύχομαι να γίνει κάτι την τελευταία στιγμή και να ποστάρει ο STI κάνα λαβράκι κομμένο στα τέσσερα στο φούρνο τη Δευτέρα 18 του μήνα.

Υ.Γ. Αφιερωμένο Ζάχο και Τσάουν, μου στριφογύριζε στο μυαλό χθες στο ψάρεμα:

phpBB [video]

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Τετ 06 Νοέμ 2019, 20:36

Hariska, δηλαδή.. υπάρχει και περίπτωση να μην.. σεβαστούμε την επιθυμία του Panex??

Ζάχο,πολύ τσεκούρι ρε φίλε..

Το ζήτημα είναι πλάτη θα βάλουμε?
Κάποιοι συνάδελφοι προσφέρουν τεχνική υποστήριξη.
Το χρήμα είναι πραγματικά ελάχιστο.
Τσαουν,όλο κλαψα από την εποχή που κοκκινησες ρε φίλε.
Είναι ολοφάνερο ότι δεν σου αρέσει.
Γιατί δεν παραιτεισαι?
"Μη βρεθείς στη θέση αυτή"...
Σιγά ρε συ!!!! Μπας και σε..επικήρυξε κάνας..μπαναρισμενος????
Αναλαμβάνω.
Χτες!!!!!
Δεν είμαι ούτε computer freak, ούτε αργοσχολος με άπλετο ελεύθερο χρόνο.
Απλά αποφάσισα να βάλω πλάτη.
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Τετ 06 Νοέμ 2019, 21:19

Ε καλά τώρα.
Εδώ ο άλλος έγινε πρωθυπουργός, δεν θα γινεις ΕΣΥ διαχειριστής;

thodoris981

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thodoris981 » Τετ 06 Νοέμ 2019, 21:34

Παιδες το φορουμακι περναει τη φαση του.
Το αν θα κλεισει η οχι θα το δουμε.
Ελπιζω πως οχι.
Σε αρκετους απο εμας οπως φαινεται διαμορφωσε με καποιο τροπο τη ζωη μας.
Ναι οσο χοντρο κι αν ακουγεται πολλοι εδω μεσα γνωριστηκαμε μεταξυ μας και με τις οικογενειες μας και πορευομαστε.
Στεναχωριεμαι πολυ με την εξελιξη, αλλα θα στεναχωρηθω περισσοτερο αν αυτες τις μερες αντι να δουμε τι θα κανουμε,
πεσουμε στην παγιδα να απελευθερωσει ο καθενας τα κρατημενα του για να το πω ευγενικα.
Προσφορες υπαρχουν απ οτι φαινεται κι απο μερους μου θα χαρω να βοηθησω.
Καντε λιγο υπομονη κι αν ειναι να συνεχιστει με καποιον τροπο εχουμε το παρελθον για μπουσουλα και το μελλον ειναι μπροστα.
Ολα απο κει και περα με καλη θεληση συζητιονται.
Ηρεμα παιδες. :hello:
Η φολα ειναι αλλη μια μερα κοντα στη θαλασσα.

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Τετ 06 Νοέμ 2019, 22:00

hariska έγραψε:Ε καλά τώρα.
Εδώ ο άλλος έγινε πρωθυπουργός, δεν θα γινεις ΕΣΥ διαχειριστής;
Σωστοοοοος..
Και από τη στιγμή που ΕΣΥ έγινες διαχειριστής στους ..μπουγάτσους, γίνομαι κι εγώ, όχι διαχειριστής.. Πάπας και βάλε..( κατά το.."καθολικοί συντονιστές"..) :D
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

Άβαταρ μέλους
stefkal7
Ονοματεπώνυμο: Στέφανος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stefkal7 » Τετ 06 Νοέμ 2019, 23:04

hariska έγραψε:
tsaounlee έγραψε:...που δύσκολα θα πραγαματοποιήσεις....
εύχομαι να γίνει κάτι την τελευταία στιγμή και να ποστάρει ο STI κάνα λαβράκι κομμένο στα τέσσερα στο φούρνο τη Δευτέρα 18 του μήνα.
να ...αυτά θα μου λείψουν ... κλαίω.... :rotfl: :rotfl:

Αν και υπάρχει θέληση και βοήθεια απλόχερη από πολλά μέλη που είναι τεκ φρικς ....δεν βλέπω λογo ανησυχίας ....

Vamos SFF , Vamos Colegas
:hello:

Και την μπουγάτσα με φλουρί ... πως θα τηνε κόβουμε .... το SFF Salonica federation απαιτεί την συνέχιση του φορουμ
Όταν ψάρευε ο Χέμινγουεϊ στην Κούβα, στην Ολυμπιάδα είχε κάτι ροφούς σαν το μπόι του στα 5 μέτρα και οι τάκοι βόσκανε εκεί που ΣΚΑΙ το κύμα.

Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin
Ονοματεπώνυμο: Ζάχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mojo » Τετ 06 Νοέμ 2019, 23:28

Από όλο αυτό που έγραψα που αποτελείται από 3 σκέλη, μείνατε στο 1.

Επί της ουσίας όμως μπορεί να είμαι σκληρός αλλά όχι άδικος ή άστοχος σ αυτά που έγραψα.
Κάνεις δε μου είπε που είμαι λάθος.
Αν η απάντηση είναι ότι δεν είναι ώρα για επικρίσεις, να συμφωνήσω.
Αφού όμως σταματήσετε και σεις να επικρινετε την κατάσταση του φόρουμ.
Μέχρι και χτες ο αγαπημένος μου τσαουν μου πέταξε ότι το φόρουμ κλείνει επειδή γενικά όλα τα φόρουμ κλείνουν.. Έτσι, τόσο απλά. Η αλλιώς επειδή έκανε τον κύκλο του όπως έγραψε κ ο Πάνος.
Μία χαρά εγώ το βρίσκω το φόρουμ.
Προτείνω να ξαναδιαβασετε το σχόλιο μου και αφήστε απ έξω το 1ο σκέλος που σας πείραξε.
Ας το ξεχάσουμε.

Βαγγέλη φίλε εμένα τίποτα δε με τσουζει. Ούτε στερητικα έχω όπως λέει ο καμακης που ασχολείται ακόμα και αυτή τη σοβαρή στιγμή με τα τερτίπια της αυτόματης διόρθωσης, ακροβατώντας στα όρια της γελοιοτητας.
Αυτούς που συναναστρεφομαι στο φόρουμ τους συναναστρεφομαι και στην κανονική ζωή. Και δε θα τους χάσω. Ενδεχομένως θα πληθυνουν κιόλας. Δε με σοκάρει το ενδεχόμενο κλείσιμο. Το μόνο μου μέλημα είναι η γνώση και η προβολή του ερασιτεχνικόυ ψαροντουφεκου που θα πάει χαμένη.
Μαζί μ αυτά θα χαθεί και η ευκαιρία να γαλουχηθουν καλοί έντιμοι, ασφαλείς και ευαισθητοποιημενοι νέοι ψαροντουφεκαδες.
Αυτό μόνο με φοβίζει.
Η Ποιότητα της Ζωής μας, απο τις Επιλογές μας εξαρτάται...
-Capetan Thomas

Επιστροφή στο “Νέα-ειδήσεις”