.......Έως τις 17 Νοέμβρη.

Γιορτές, ευχές, ανακοινώσεις, εκδρομές, συγκεντρώσεις, σεμινάρια, σύλλογοι.
Άβαταρ μέλους
PanEx
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης

Re: .......Έως τις 17 Νοέμβρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Δευ 04 Νοέμ 2019, 18:04

Θα ήθελα να απαντήσω στο κάθε ένα από εσάς ξεχωριστά, το αξίζετε, δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος και όλη αυτή κατάσταση με ρίχνει ακόμη περισσότερο.. τλπ.
Πάμε παρακάτω,..
Greek-Blue έγραψε:Θα μπορούσες με λίγα λόγια να εξηγήσεις τι απαιτείται, οικονομικά, χρονικά, νομικά ώστε αν θέλει κάποιος ή κάποιοι να το σκεφτούν?
Βάγγ,
Καταρχήν χρειάζεται ένας άνθρωπος με πολύ και ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ να το τρέχει, να του δίνει ζωή, να συμμετέχει τόσο-όσο για να το κρατάει ζωντανό, μόνο του δεν πάει, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω .
Οικονομικά, θέλει ένα σέρβερ για να ακουμπήσει,35 ευρώ το μήνα. Θέλει ένα άνθρωπο να το σουλουπώσει(500-800 ευρώ) ,το έχω αφήσει πολύ καιρό
γι'αυτό μας πετάει έξω συχνά, αναβάθμιση γενικώς. +gdpr+ coocies.
Σε μία εβδομάδα το πολύ είναι έτοιμο.
Νομικά θα πρέπει κάποιος να το πάρει στο ονομά του.... να γίνει μεταβίβαση.

ΥΓ. Ήδη έχουν προσφερθεί αρκετά παιδιά για να βοηθήσουν, με γνώσεις και χώρο για φιλοξενία, έχω συγκινηθεί πάρα πολύ από τις προσφορές τους και τους ευχαριστώ από καρδιάς.
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

Άβαταρ μέλους
hanos
Ονοματεπώνυμο: kalapotharakos stratos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hanos » Δευ 04 Νοέμ 2019, 18:19

Το φόρουμ δεν μπορεί να χαθεί για τον απλό λόγο ότι υπάρχει μέσα σε κάθε έναν από μας - εσάς
μακάρι να συνεχίσει να έχει μια φυσική παρουσία και να δίνει ότι πρόσφερε τόσα χρόνια ......εμπειρίες γνώσεις γέλιο και αντιπαραθέσεις
μακάρι να πάνε όλα καλά και ο καφενές να μην κατεβάσει ρολά :cray: :hello:
ΟΤΙ ΣΕ "ΧΑΛΑΕΙ" ΑΣΤΟ ΣΤΗ ΣΤΕΡΙΑ

Άβαταρ μέλους
jimmy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimmy » Δευ 04 Νοέμ 2019, 18:30

Ένα μεγάλο ευχαριστώ κι από εμένα στον Πάνο αλλά και σε όλους όσους βοήθησαν στη λειτουργία του καφενέ μας. Οι γνώσεις αλλά και οι φίλοι που απέκτησα όλα αυτά τα χρόνια είναι ανεκτίμητα… :bye:
phpBB [video]
Μην ασχολείστε με ΑΝθρώπους που είναι πεπεισμένοι ότι έχουν δίκιο σε όλα. Bill Ladias ® © 2021

Άβαταρ μέλους
Greek-Blue
Ονοματεπώνυμο: Βαγγέλης Ταραμπίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Greek-Blue » Δευ 04 Νοέμ 2019, 18:55

PanEx έγραψε:Θα ήθελα να απαντήσω στο κάθε ένα από εσάς ξεχωριστά, το αξίζετε, δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος και όλη αυτή κατάσταση με ρίχνει ακόμη περισσότερο.. τλπ.
Πάμε παρακάτω,..
Greek-Blue έγραψε:Θα μπορούσες με λίγα λόγια να εξηγήσεις τι απαιτείται, οικονομικά, χρονικά, νομικά ώστε αν θέλει κάποιος ή κάποιοι να το σκεφτούν?
Βάγγ,
Καταρχήν χρειάζεται ένας άνθρωπος με πολύ και ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ να το τρέχει, να του δίνει ζωή, να συμμετέχει τόσο-όσο για να το κρατάει ζωντανό, μόνο του δεν πάει, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω .
Οικονομικά, θέλει ένα σέρβερ για να ακουμπήσει,35 ευρώ το μήνα. Θέλει ένα άνθρωπο να το σουλουπώσει(500-800 ευρώ) ,το έχω αφήσει πολύ καιρό
γι'αυτό μας πετάει έξω συχνά, αναβάθμιση γενικώς. +gdpr+ coocies.
Σε μία εβδομάδα το πολύ είναι έτοιμο.
Νομικά θα πρέπει κάποιος να το πάρει στο όνομα του.... να γίνει μεταβίβαση.

ΥΓ. Ήδη έχουν προσφερθεί αρκετά παιδιά για να βοηθήσουν, με γνώσεις και χώρο για φιλοξενία, έχω συγκινηθεί πάρα πολύ από τις προσφορές τους και τους ευχαριστώ από καρδιάς.
Πάνο, οικονομικά νομίζω πως αν είχαμε χρόνο να το συζητήσουμε, αρκετά μέλη δεν θα είχαν θέμα με κάποιο τρόπο να το μοιραστούν το κόστος. Κάποιου τύπου αμελητέας συνδρομής ίσως ?
Το δύσκολο πιστεύω είναι να βρεθεί άνθρωπος με μπόλικο ελεύθερο χρόνο να ασχολείται με το τρέξιμο του. Δυστυχώς αρκετοί μεγαλώσαμε και το καθημερινό τρέξιμο δεν επιτρέπει αυτή την πολυτέλεια.
Προφανώς καταλαβαίνω πως σαν οντότητα πρέπει να ανήκει σε ένα άτομο και δεν μπορεί να είναι μια ανεξάρτητη οντότητα που θα την διαχειρίζονται πολλοί.
Αυτό ισχύει ακόμα και αν δεν υπάρχει κανένα κέρδος, διαφήμιση κλπ? (γνωρίζει κάποιος να μας πεί)
Κάθε ιδέα δεκτή απο όποιον ξέρει,
Προσωπικά δεν πιστεύω πως μια σελίδα στο FB θα μπορέσει ποτέ να αντικαταστήσει αυτό εδώ που είχαμε. Δεν μου κάνει καρδιά δηλαδή να γράφω και να μοιράζομαι τα συναισθήματα μου και τα ψάρια μου εκεί..
Κι εγώ όσα έμαθα και όσους γνώρισα..και τα σημερινά μου ζευγάρια αλλά και λοιπούς θαλασσοφίλους τους γνώρισα εδώ.
Πολλά έμαθα και λίγα έδωσα αναλογικά. Λυπάμαι που δεν θα δίνεται μια αντίστοιχη ευκαιρία στους νέους του χόμπυ.
Ευχαριστώ και εγώ Πάνο, για όλα αυτά :hello:

JOHNBAKK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Δευ 04 Νοέμ 2019, 19:19

Εγώ δεν θα χαιρετήσω όπως κάνανε κάποια παιδιά ποιο πάνω. Ίσως να είμαι αισιόδοξος και ρομαντικός αλλά πιστεύω ότι με την συμμετοχή όλων θα συνεχίσει να υπάρχει κάτι τόσο καλό και δημιουργικο.

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Δευ 04 Νοέμ 2019, 19:25

Πάνο ευχαριστούμε για τον καφενέ που δημιούργησες και μπαίναμε μέσα να πιούμε το καφεδάκι μας και περάσουμε την ώρα μας πραγματικά ευχάριστα, σίγουρα εκπαιδευτικά και οπωσδήποτε ψυχαγωγικά! :)

Αφού λέει κι ο tech guy, o Τζίμης "the end", τότε σκούρα τα πράματα...

Πάντως εγώ θέλω και την άποψη του emigre, σχετικά με τον αν υπάρχει κόλλημα να στείλουμε λεφτά σε κάποιον λογαριασμό για την κάλυψη των μεσοπρόθεσμων εξόδων.

Kostas R25
Ονοματεπώνυμο: Kostas Kollias

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kostas R25 » Δευ 04 Νοέμ 2019, 19:42

...Τι να πεις τώρα...επιβεβαιώνεται ο κανόνας...ο,τι είναι όμορφο τελειώνει νωρίς...αρχικά δεν ήθελα να ποστάρω εδώ γιαυτό ανέβασα το " the end" στο άλλο ποστ του Panex...αρνούμαι να το πιστέψω...το ψαροτούφεκο δεν θα είναι το ίδιο χωρίς το φόρουμ...έχω φάει φρίκη τώρα ..δεν σκέφτομαι καθαρά...Μακάρι κάτι να γίνει και να συνεχίσει να υπάρχει...για πάντα...!!!...Μακάρι!!!

kounavi
Ονοματεπώνυμο: Βασιλης Γερμανος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kounavi » Δευ 04 Νοέμ 2019, 20:08

Κριμα να κλεισει... Απο το φορουμ αυτο και το greekdivers γνωρισα ολα τα ζευγαρια μου. Αν ανοιξει καποιος λογαριασμος για να μαζευτουν λεφτα με χαρα να συνδραμω.

ΧΡΗΣΤΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ » Δευ 04 Νοέμ 2019, 20:21

Η πρωταπριλιά αργει ακομα….δεν είναι ωρα για αστεια……………….....εδώ μιλαμε ότι μας εχεις κανει ωρες παρεα,,,,σε ατελειωτα ταξίδια.....ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!....θελουμε φορουμ
ΙΧΘΥΣ

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Δευ 04 Νοέμ 2019, 20:58

Τι να γράψω...

Ειλικρινά βούρκωσα.

ΦΙΛΕ Πάνο σε ευχαριστώ μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου για τον χώρο έκφρασης που μου έδωσες!

Σε ευχαριστώ που μέσω του φόρουμ σου, γνωρισα τόσο κόσμο!

Σε ευχαριστώ για τις ατελείωτες ώρες συντροφιάς!!!

Τέλος σου ζητώ δημόσια συγγνώμη αν δεν σε βοήθησα όσο θα έπρεπε.

Να είσαι πάντα καλά Αδελφέ!

Αλάνια μου,θα μου λείψετε!

Καλές θάλασσες.
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Άβαταρ μέλους
γιωργος 21
Ονοματεπώνυμο: Γεωργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από γιωργος 21 » Δευ 04 Νοέμ 2019, 21:07

Ένα δυσάρεστο νέο.
Ευχαριστούμε Πανό γιατί εγώ μέσα από το παρεάκι γνώρισα αρκετά άτομα με άλλα βρεθήκαμε από κοντά γίνανε κουμπαριες με άλλους πάμε για καμιά βουτιά και με άλλους λέμε να βρεθούμε με αρκετούς έχουμε μιλήσει αρκετές φορές στο τηλέφωνο. Τέλος πάντων Τις ευχές μου να μαστε πάντα καλά εμείς και οι οικογένειες μας και καλές θάλασσες να έχουμε πάντα. :hello:
Πάντως αν είναι και βγεί κάποιος λογαριασμός και εγώ ότι μπορώ είμαι μέσα.
Απ'τους δρόμους της ζωής πάντα διάλεγα τους ποίο δύσβατους.Ηταν δύσκολοι αλλά είχαν υπέροχη θέα!!!

Άβαταρ μέλους
kamakis
Ονοματεπώνυμο: Makis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kamakis » Δευ 04 Νοέμ 2019, 21:39

Τελος εποχης...
Η απουσια αυτης της καθημερινης (και αναγκαιας) δοσης αρμυρας θα ειναι αισθητη.
Παρ'οτι ευελπιστω σε καποια θετικη καταληξη, θα ηθελα να ευχαριστησω με τη σειρα μου ολους τους συντελεστες του φορουμ και να ευχηθω οτι καλυτερο.
Καλες βουτιες σε ολους τους φιλους.
LIVE AND LET LIVE

Φόρουμ ψαροντούφεκου που υπαινίσσεται/προτείνει/υποστηρίζει περαιτέρω περιορισμούς, δεν έχει λόγο ύπαρξης.

Άβαταρ μέλους
labrax7
Ονοματεπώνυμο: Αλέξανδρος Ζορζοβίλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από labrax7 » Δευ 04 Νοέμ 2019, 22:02

Πολύ άσχημο νέο παιδιά, με αυτήν την αγαπημένη σελίδα (και το greekdivers αρχικά) μεγαλώσαμε και ταξιδέψαμε. Ακόμα και εμείς που γράφουμε σπάνια και για διάφορους λόγους είμαστε μακρυά απο τη θάλασσα το forum είναι μια ανάσα ξεγνασιάς και απόδρασης απο τη καθημερινότητα ενώ πολλά εξαιρετικά post μας έχουν τονίσει την προσοχή στην ασφάλεια και το σεβασμό στη θάλασσα και στους κατοίκους της.

Πάνο θέλω και γω να σου πω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όλη την προσπάθεια που έχεις κάνει όλα αυτά τα χρόνια να κρατήσεις το forum ζωντανό.

Μακάρυ να βρεθεί άλλη εναλλακτική και όπως είπαν και άλλοι φίλοι αν ανοιχτεί κάποιος λογαριασμός με χαρά θα συμβάλω και γω απο την πλευρά μου.

Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΠΗΣ
Ονοματεπώνυμο: ΛΟΥΠΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΟΥΠΗΣ » Δευ 04 Νοέμ 2019, 22:29

Όλα τ πράγματα στην ζωή έχουν τον κύκλο τους...ένας κλείνει άλλος ανοίγει το θέμα είναι τι μένει και ποιο ηταν το αποτέλεσμα αυτού
Θεωρώ οτι όλοι όσοι ασχολήθηκαν με τον οποιονδήποτε τρόπο είχαν και έχουν λάβει κάποιου είδους κέρδος και δεν εννοώ το χρηματικό απαραίτητα μα η εξέλιξη και η τεχνολογία πάει μπροστά και αλλάξει μορφή με αποτέλεσμα να την ακολουθούμε και να αλλάζουμε πλατφόρμες επικοινωνίας. Η εφημερίδα και το κουτσομπολιό πλέων σε αλλη μορφή και η παλιά ανάμνηση μια σιωπή
Όπως και να εξελιχθεί το φόρουμ ποτε δεν θα είναι αυτό που ξεκίνησε.... απο αυτούς που ξεκίνησε,μεγαλώνουμε,αλλάζουμε, κουραζόμαστε και πολλά άλλα και για να μπορέσει να διατηρηθεί κάτι παραπλήσιο πρεπει να είναι παραπλήσιο ....νεο σε όλα
Αυτά .....καλη διάθεση και κέφι με ασφάλεια και υγεία σε όλους εύχομαι :good:
Η ζωή μου είναι η θάλασσα
Κι ανάσα η βουτιά μου
Κι αν πάψω να σε συναντώ
Θα χάσω την καρδιά μου

Άβαταρ μέλους
CARPENTER
Ονοματεπώνυμο: ΛΙΛΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CARPENTER » Δευ 04 Νοέμ 2019, 22:48

Με τον Καφετζή γνωρίστηκα το μακρινό 84 - 85 κάτω από ένα αρμυρίκι μπροστά στο σπίτι μου στο νησί που είχε έρθει για ψάρεμα και έδεσε δίπλα στο δικό μου βαρκάκι ......................................................

Πολλά χρόνια κάναμε και κάνουμε παρέα , φάγαμε ,ήπιαμε,βουτήξαμε ,γελάσαμε φτιάξαμε όπλα αλλά όπως όλοι εμπλακήκαμε στη μάχη της επιβίωσης των οικογενειών μας και κάπου χανόμαστε ...................................

Πέρναγε απ το μαγαζί και μαζί με τα δικά μας μου έλεγε για την Λίστα μετά το GREEKDIVER και ποιό μετά για το παιδί του το FORUM .......................................................................

Η σχέση μου με αυτά τα μέσα ήταν μηδαμινή μιας και ήμουν ανεπίδεκτος σε PC και τέτοια κόλπα ...............................................

Τον ΑΠΡΊΛΙΟ του 2010 απέχτησα PC και δειλά δειλά μπήκα στον καφενέ μέχρι που έγινε εθισμός ................................................

Ότι και να γίνει θα πω μια καλημέρα σε όλη την ΕΛΛΑΔΑ και ακόμα ποιο πέρα και θα γράψω ,διαβάσω τα νέα ..................................................

Γνώρισα κόσμο κι από κοντά κι από μακριά , έγινα φίλος με ανθρώπους με την ίδια τρέλα και θα παραμείνω φίλος τους , συναντήθηκα και βρήκα λύσεις στα ταξίδια της δουλειάς σε όλη την Ελλάδα σε ότι πρόβλημα κι αν αντιμετώπισα και ένα σωρό άλλα πράγματα .............................................................

Δεν ξέρω .................................μου πέφτει πολύ βαρύ να χαθεί ο καφενές αλλά ο Καφετζής ξέρει .......................................

Αν δε γίνεται αλλιώς ..........................................μαζί του είμαστε και τον ευχαριστούμε για ότι μας έδωσε ...............................

Αν γίνεται όμως κάτι να παραμείνει μέσα και σε αυτό τουλάχιστον χρηματικά και ηθικά με την συμμετοχή μου και τις δημοσιεύσεις..............λίγες πλέον αλλά υπαρκτές ............................................

Ότι είναι να γίνει ας γίνει ...........................................................................

:hello: :hello: :hello:
Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ

Επιστροφή στο “Νέα-ειδήσεις”