Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Γιορτές, ευχές, ανακοινώσεις, εκδρομές, συγκεντρώσεις, σεμινάρια, σύλλογοι.
sparos
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Παρ 17 Νοέμ 2006, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sparos » Τρί 05 Σεπ 2017, 00:58

hariska έγραψε: Εδώ πέρα πάει ο ρομά (όλο το σόι εννοείται) κι ο κάθε αλλοδαπός που ξέρει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι δικαιούται και δηλώνει ανασφάλιστος, για να τον περιθάλψουν τσάμπα, χωρίς να έχει ποτέ πληρώσει φράγκο στο Ελληνικό Δημόσιο.
δεν παει μονο ο ρομα χαρισκα
οποιος ανθρωπος εχει αναγκη απο περιθαλψη του την προσφερουμε ρομα,ιταλος,καποιος που με την σημερινη κατασταση δεν εχει πληρωσει το ταμειο του κλπ
φιλος ιταλος εκανε εισαγωγη με σκωληκοειδίτιδα στα επειγοντα και σωθηκε στο παρα πεντε.
στην αμερικη απλα θα ειχε πεθανει και θα τον πεταγαν εξω απο το νοσοκομειο
Να κρατώ το καλό του ασθενούς ως πρώτη προτεραιότητα Μπορεί να υπάρχουν πολλές συγκρουόμενες "καλές προθέσεις" όπως το καλό της κοινότητας, η συντήρηση των οικονομικών πόρων, η στήριξη του συστήματος δικαιοσύνης ή απλά το να βγάλει λεφτά ο ιατρός.
ο 6 κανονας του ορκου του ιπποκρατη

ξερεις κατι ? νιωθω περηφανος για αυτο

sparos
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Παρ 17 Νοέμ 2006, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sparos » Τρί 05 Σεπ 2017, 01:27

και επειδη ετσι οπως το εγραψα μπορει να παρεξηγηθει....δεν ειμαι γιατρος

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Δημοσιεύσεις: 14607
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2008, 17:01
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos
Τοποθεσία: κερατσινι -αμφιαλη -πειραιας

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:17

sparos έγραψε:
hariska έγραψε: Εδώ πέρα πάει ο ρομά (όλο το σόι εννοείται) κι ο κάθε αλλοδαπός που ξέρει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι δικαιούται και δηλώνει ανασφάλιστος, για να τον περιθάλψουν τσάμπα, χωρίς να έχει ποτέ πληρώσει φράγκο στο Ελληνικό Δημόσιο.
δεν παει μονο ο ρομα χαρισκα
οποιος ανθρωπος εχει αναγκη απο περιθαλψη του την προσφερουμε ρομα,ιταλος,καποιος που με την σημερινη κατασταση δεν εχει πληρωσει το ταμειο του κλπ
φιλος ιταλος εκανε εισαγωγη με σκωληκοειδίτιδα στα επειγοντα και σωθηκε στο παρα πεντε.
στην αμερικη απλα θα ειχε πεθανει και θα τον πεταγαν εξω απο το νοσοκομειο
Να κρατώ το καλό του ασθενούς ως πρώτη προτεραιότητα Μπορεί να υπάρχουν πολλές συγκρουόμενες "καλές προθέσεις" όπως το καλό της κοινότητας, η συντήρηση των οικονομικών πόρων, η στήριξη του συστήματος δικαιοσύνης ή απλά το να βγάλει λεφτά ο ιατρός.
ο 6 κανονας του ορκου του ιπποκρατη

ξερεις κατι ? νιωθω περηφανος για αυτο
Συμφωνώ :hello:
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
PARAS
Δημοσιεύσεις: 2453
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 15:25
Ονοματεπώνυμο: xristos paraskeuas
Τοποθεσία: κερατσινι πειραιας

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PARAS » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:32

Η Θάλασσα δίνει στον καθένα οτι αξιζει
Τους εξυπνους που το παιζουνε χαζοι τους γουσταρω

Τους χαζους που πανε να το παιξουνε εξυπνοι τους γλενταω

Άβαταρ μέλους
PARAS
Δημοσιεύσεις: 2453
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 15:25
Ονοματεπώνυμο: xristos paraskeuas
Τοποθεσία: κερατσινι πειραιας

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PARAS » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:33

Η Θάλασσα δίνει στον καθένα οτι αξιζει
Τους εξυπνους που το παιζουνε χαζοι τους γουσταρω

Τους χαζους που πανε να το παιξουνε εξυπνοι τους γλενταω

Άβαταρ μέλους
.spiros.
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Σάβ 28 Απρ 2012, 11:51

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από .spiros. » Τρί 05 Σεπ 2017, 14:55

Δεν έχω πάρει ποτέ θέση σε τέτοια θέματα για γνωστούς λόγους, απορώ πως ο pelekan έπεσε στην παγίδα..... Κ στο χώ πει ρε πελεκανε, αυτά είναι για τα λέμε στο καφέ... ;)

Άβαταρ μέλους
hariska
Δημοσιεύσεις: 8474
Εγγραφή: Δευ 27 Οκτ 2008, 12:32
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Τρί 05 Σεπ 2017, 15:26

και επειδη ετσι οπως το εγραψα μπορει να παρεξηγηθει....δεν ειμαι γιατρος
Επειδή έτσι όπως τα έγραψα, παρεξηγήθηκαν φυσικά, κάτσε να πω το άλλο.
Αφού δεν είσαι γιατρός, γιατί δεν ρωτάς ένα γιατρό να σου πει τι περνάει όταν τον "επισκέπτεται" ο τσίπτσι κινγκ κι όλο του το σόι... Για ρώτα τον γιατρό, τολμάει να βγει έξω στην αναμονή; Για ρώτα τους υπόλοιπους ασθενείς που περιμένουν στην ουρά... Για ρώτα για τα πούλμαν που έρχονται στο Παπαγεωργίου στη Θεσσαλονίκη, από Βουλγαρία και τα Σκόπια φορτωμένα ασθενείς για τζάμπα περίθαλψη...

Ποιος μίλησε για τον όρκο του Ιπποκράτη; Μια χαρά καλός χρυσός είναι. Αυτά περί όρκων, πρέπει πάλι να βρεις ένα γιατρό να τον ρωτήσεις...
Ποιος είπε να μην είναι ΔΩΡΕΑΝ και για ΟΛΟΥΣ η περίθαλψη;
.spiros. έγραψε:Δεν έχω πάρει ποτέ θέση σε τέτοια θέματα για γνωστούς λόγους, απορώ πως ο pelekan έπεσε στην παγίδα..... Κ στο χώ πει ρε πελεκανε, αυτά είναι για τα λέμε στο καφέ... ;)
Τουλάχιστον ο πελεκάνος μάλλον κατάλαβε τι εννοούμε και σταμάτησε το κήρυγμα. Εσύ τουμπεκί, καθώς ούτε τώρα πήρες θέση επί του θέματος.
Το ψάρι πρέπει κάποιος να το βράσει, είναι εύκολο θαρρώ.

Άβαταρ μέλους
thanos5180
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Δευ 03 Νοέμ 2008, 13:17
Τοποθεσία: Κως-Αθήνα

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thanos5180 » Τρί 05 Σεπ 2017, 15:38

Ρε παιδια δεν ξέρω κ τις ηλικίες σας αλλα δεν ξέρετε τι λέτε κάποιοι.
Σίγουρα στους περισσότερους σήμερα εχει χαθεί η ανθρωπιά, ξέρετε μιλάω για την καλοσύνη και το ενδιαφέρον για το συνάνθρωπο μας.
Όμως το να εύχεσαι σε κάποιον τα χειρότερα, να εύχεσαι απλόχερα πόνο σε οικογένειες, φίλους συγγενείς ειναι τραγικό. Αν δεν ειναι κοινωνική παρακμή τέτοιου είδους εκφάνσεις τότε τι ειναι;
Κάποιος θα νόμιζε ότι μιλάτε για έμπορο ναρκωτικών, δολοφόνο ή βιαστή ή παιδεραστή.
Αλλα μιλάτε για κάποιον που μαζεύει ψάρια με μπουκάλες κ τα πουλάει, και εύχεστε να πεθάνει.

Και όσον αφορά αν δικαιούται κάποιος πρώτες βοήθειες ή περίθαλψη ειναι θεμα ανθρωπιάς και πολιτισμού και οχι ποινικού μητρώου ή αν ειναι μεταναςτης ή αν σας αρέσει η φάτσα του ή οχι.

Διαβάζοντας μου ήρθαν δυο περιστατικά στο μυαλό. Σε βραχώδη κάβο της Ψεριμου έβαλα στο σκαφος πέρυσι μια μητέρα με δυο παιδια 6 και 10 ετών μετανάστες. Μου κίνησε την περιέργεια όσο έκανα ψαροντουφεκο με το ζευγάρι μου ότι καποια διερχόμενα σκάφη πλησίασαν και αμέσως έφυγαν απο το σημείο.
Αλλάζοντας τόπο καθως περνούσα διέκρινα τις φιγούρες της γυναίκας και των παιδιών. Χωρις δεύτερη σκέψη αλλάζω πορεία. Ακόμα μου σηκώνεται η τρίχα οταν θυμάμαι το ζευγάρι μου να λέει, έλα ρε Θανο, θα χάσουμε το ψαρεμα, πάμε να φύγουμε!!!!
Εννοειται πως τους μάζεψα, ειμαι παιδί της θάλασσας άλλωστε, δε θα άφηνα ποτε κανέναν αβοήθητο και σε συννενόηση με το λιμεναρχείο της καλυμνου τους πήγα στο λιμανάκι της ψεριμου οπου και τους φρόντισε ο Νικόλας(για όσου ξέρουν). Καπου εκει μας ενημερωςε η μάνα με τα φτωχά αγγλικα πως κ ο πατέρας που με τα πόδια είχε φύγει να βρει βοήθεια απο το προηγούμενο βράδι εχει χαθεί. Μιλάμε για υψώματα βράχια μέσα στη ζέστη χωρις νερο. Τον βρήκαν ευτυχώς κάποιοι άλλοι λιπόθυμο και αφυδατωμένο. Έτσι λοιπόν γύρισα στο λιμανάκι να δω τη μάνα με τα παιδια και αργότερα ήρθε και ο πατέρας. Η επανένωση ήταν πολυ έντονη συναισθηματικά, και κάπου εκει ξετυλίχθηκε κ η ιστορία αυτών των ανθρώπων. Θα σας πω μόνο πως υπήρχε και μια κόρη 19 ετών που δεν τα κατάφερε στο ναυάγιο του δουλεμπορικού. Μιλήσαμε για καμμια ώρα περίπου.
Τους χαιρέτισα αργότερα, έκανα δώρο κ τις σαγιονάρες μου στον ενα πιτσιρικά που ήταν ξυπόλυτος και είχε τραυμάτισει τα πόδια του και τα υπόλοιπα τα ανέλαβε το λιμενικό.
Δεν μπορούσα όμως να ηρεμήσω, και ακόμα με βασανίζει πως γίνεται απο το πρωι να εχουν περασει και αλλα σκάφη και κανένας μα κανένας δεν μπήκε στον κόπο να τους αφήσει ενα μπουκάλι νερο. Όλοι απλώς κατέβαζαν τη μανετα και συνέχιζαν. Ακόμα ακούω μέσα στο κεφάλι μου, το ζευγάρι μου να μου λέει να σηκωθούμε να φύγουμε.

Η ιστορία ειναι πραγματική, οι άνθρωποι αυτοί ήρθαν λαθραία στην Ελλαδα, ήταν 5, έμεινα 4 μεςα Σε μια νύχτα ,δεν εχουν πληρώσει ποτε φόρους, εμπιςτευτηκαν Τις ζωές τους σε λάθος χέρια, ίσως έκαναν και πολλα λάθη. Ο Νικόλας τους έδωσε φαΐ, δωμάτιο να κάνουν μπανιο και να ξεκουραστούν μέχρι το βράδυ που θα έφευγαν, όλα αυτα αφιλοκερδώς, εγω έχασα το ψαρεμα, έκαψα κάμποσα καύσιμα για κάποιους ξένους

Δεν μπορω να σας περιγράψω τα συναισθήματα μου εκείνη την αξέχαστη ημέρα. Μπορω όμως να σας πω ποσο άσχημη εντύπωση, πόση οργή και απογοήτευση νιώθω για την απανθρωπιά των "συνανθρώπων" μου, που γύρισαν την πλάτη τους και έφυγαν. Οι δικαιολογίες ήταν οι γνωστές, λίγο πολυ σαν αυτές που διαβάσατε παραπάνω.

Ελπίζω μόνο όσα λέτε παραπάνω να μην τα εννοείτε , δεν ειναι κουβέντες ανθρώπων της θάλασσας αυτές.. Ίσως ειναι ο θυμός προς τον συγκεκριμένο μπουκαλάκια.

Άβαταρ μέλους
βασιληςΜ
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2014, 09:21
Ονοματεπώνυμο: βασιλης Μ

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από βασιληςΜ » Τρί 05 Σεπ 2017, 15:52

thanos5180 έγραψε:Ρε παιδια δεν ξέρω κ τις ηλικίες σας αλλα δεν ξέρετε τι λέτε κάποιοι.
Σίγουρα στους περισσότερους σήμερα εχει χαθεί η ανθρωπιά, ξέρετε μιλάω για την καλοσύνη και το ενδιαφέρον για το συνάνθρωπο μας.
Όμως το να εύχεσαι σε κάποιον τα χειρότερα, να εύχεσαι απλόχερα πόνο σε οικογένειες, φίλους συγγενείς ειναι τραγικό. Αν δεν ειναι κοινωνική παρακμή τέτοιου είδους εκφάνσεις τότε τι ειναι;
Κάποιος θα νόμιζε ότι μιλάτε για έμπορο ναρκωτικών, δολοφόνο ή βιαστή ή παιδεραστή.
Αλλα μιλάτε για κάποιον που μαζεύει ψάρια με μπουκάλες κ τα πουλάει, και εύχεστε να πεθάνει.

Και όσον αφορά αν δικαιούται κάποιος πρώτες βοήθειες ή περίθαλψη ειναι θεμα ανθρωπιάς και πολιτισμού και οχι ποινικού μητρώου ή αν ειναι μεταναςτης ή αν σας αρέσει η φάτσα του ή οχι.

Διαβάζοντας μου ήρθαν δυο περιστατικά στο μυαλό. Σε βραχώδη κάβο της Ψεριμου έβαλα στο σκαφος πέρυσι μια μητέρα με δυο παιδια 6 και 10 ετών μετανάστες. Μου κίνησε την περιέργεια όσο έκανα ψαροντουφεκο με το ζευγάρι μου ότι καποια διερχόμενα σκάφη πλησίασαν και αμέσως έφυγαν απο το σημείο.
Αλλάζοντας τόπο καθως περνούσα διέκρινα τις φιγούρες της γυναίκας και των παιδιών. Χωρις δεύτερη σκέψη αλλάζω πορεία. Ακόμα μου σηκώνεται η τρίχα οταν θυμάμαι το ζευγάρι μου να λέει, έλα ρε Θανο, θα χάσουμε το ψαρεμα, πάμε να φύγουμε!!!!
Εννοειται πως τους μάζεψα, ειμαι παιδί της θάλασσας άλλωστε, δε θα άφηνα ποτε κανέναν αβοήθητο και σε συννενόηση με το λιμεναρχείο της καλυμνου τους πήγα στο λιμανάκι της ψεριμου οπου και τους φρόντισε ο Νικόλας(για όσου ξέρουν). Καπου εκει μας ενημερωςε η μάνα με τα φτωχά αγγλικα πως κ ο πατέρας που με τα πόδια είχε φύγει να βρει βοήθεια απο το προηγούμενο βράδι εχει χαθεί. Μιλάμε για υψώματα βράχια μέσα στη ζέστη χωρις νερο. Τον βρήκαν ευτυχώς κάποιοι άλλοι λιπόθυμο και αφυδατωμένο. Έτσι λοιπόν γύρισα στο λιμανάκι να δω τη μάνα με τα παιδια και αργότερα ήρθε και ο πατέρας. Η επανένωση ήταν πολυ έντονη συναισθηματικά, και κάπου εκει ξετυλίχθηκε κ η ιστορία αυτών των ανθρώπων. Θα σας πω μόνο πως υπήρχε και μια κόρη 19 ετών που δεν τα κατάφερε στο ναυάγιο του δουλεμπορικού. Μιλήσαμε για καμμια ώρα περίπου.
Τους χαιρέτισα αργότερα, έκανα δώρο κ τις σαγιονάρες μου στον ενα πιτσιρικά που ήταν ξυπόλυτος και είχε τραυμάτισει τα πόδια του και τα υπόλοιπα τα ανέλαβε το λιμενικό.
Δεν μπορούσα όμως να ηρεμήσω, και ακόμα με βασανίζει πως γίνεται απο το πρωι να εχουν περασει και αλλα σκάφη και κανένας μα κανένας δεν μπήκε στον κόπο να τους αφήσει ενα μπουκάλι νερο. Όλοι απλώς κατέβαζαν τη μανετα και συνέχιζαν. Ακόμα ακούω μέσα στο κεφάλι μου, το ζευγάρι μου να μου λέει να σηκωθούμε να φύγουμε.

Η ιστορία ειναι πραγματική, οι άνθρωποι αυτοί ήρθαν λαθραία στην Ελλαδα, ήταν 5, έμεινα 4 μεςα Σε μια νύχτα ,δεν εχουν πληρώσει ποτε φόρους, εμπιςτευτηκαν Τις ζωές τους σε λάθος χέρια, ίσως έκαναν και πολλα λάθη. Ο Νικόλας τους έδωσε φαΐ, δωμάτιο να κάνουν μπανιο και να ξεκουραστούν μέχρι το βράδυ που θα έφευγαν, όλα αυτα αφιλοκερδώς, εγω έχασα το ψαρεμα, έκαψα κάμποσα καύσιμα για κάποιους ξένους

Δεν μπορω να σας περιγράψω τα συναισθήματα μου εκείνη την αξέχαστη ημέρα. Μπορω όμως να σας πω ποσο άσχημη εντύπωση, πόση οργή και απογοήτευση νιώθω για την απανθρωπιά των "συνανθρώπων" μου, που γύρισαν την πλάτη τους και έφυγαν. Οι δικαιολογίες ήταν οι γνωστές, λίγο πολυ σαν αυτές που διαβάσατε παραπάνω.

Ελπίζω μόνο όσα λέτε παραπάνω να μην τα εννοείτε , δεν ειναι κουβέντες ανθρώπων της θάλασσας αυτές.. Ίσως ειναι ο θυμός προς τον συγκεκριμένο μπουκαλάκια.
Όπως το είπες Θάνο, χάνουμε την ανθρωπιά μας και δυστηχώς γινόμαστε αν όχι χειρότεροι, ίδιοι με αυτούς που κατηγορούμε.

sparos
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Παρ 17 Νοέμ 2006, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sparos » Τρί 05 Σεπ 2017, 16:02

Harisca η αδερφη μου ειναι γιατρος
Ο γαμπρος μου το ιδιο επικουρος νευρολογος χειρουργος
Ειδικοτητα πηραν και οι δυο από θεσσαλονικη
Ζουνε δε και δουλευουν αλεξανδρουπολη καθως εχω καταγωγη (μιση)από βορεια ελλαδα
Ο παππους μου το ιδιο παιδιατρος με μεγαλη ιστορια στην καβαλα

Και εχω και αλλους 3 στο σοι και φιλους επισης
Ναι λοιπον εχω αποψη μετα από πολλες ωρες συζητησης μαζι τους

Εσυ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sparos την Τρί 05 Σεπ 2017, 16:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

sparos
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Παρ 17 Νοέμ 2006, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sparos » Τρί 05 Σεπ 2017, 16:04

Φιλε θανο Μπραβο
Ηθος και ανθρωπια ρε φιλε

Άβαταρ μέλους
hariska
Δημοσιεύσεις: 8474
Εγγραφή: Δευ 27 Οκτ 2008, 12:32
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Τρί 05 Σεπ 2017, 16:15

sparos έγραψε:Harisca η αδερφη μου ειναι γιατρος
Ο γαμπρος μου το ιδιο επικουρος νευρολογος χειρουργος
Ειδικοτητα πηραν και οι δυο από θεσσαλονικη
Ζουνε δε και δουλευουν αλεξανδρουπολη καθως εχω καταγωγη (μιση)από βορεια ελλαδα
Ο παππους μου το ιδιο παιδιατρος με μεγαλη ιστορια στην καβαλα

Και εχω και αλλους 3 στο σοι και φιλους επισης
Ναι λοιπον εχω αποψη μετα από πολλες ωρες συζητησης μαζι τους

Εσυ;
Για ξανα ρώτα τους και αν σου πουν κάτι διαφορετικό από αυτά που σου λέω, τότε τα παίρνω όλα πίσω και ζητάω ταπεινά συγνώμη, που σας παραμύθιασα.
Το ψάρι πρέπει κάποιος να το βράσει, είναι εύκολο θαρρώ.

sparos
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Παρ 17 Νοέμ 2006, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sparos » Τρί 05 Σεπ 2017, 16:16

Αστο να παει ρε συναδελφε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sparos την Τρί 05 Σεπ 2017, 16:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
hariska
Δημοσιεύσεις: 8474
Εγγραφή: Δευ 27 Οκτ 2008, 12:32
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Τρί 05 Σεπ 2017, 16:20

sparos έγραψε:...
Άστο να πάει
Το ψάρι πρέπει κάποιος να το βράσει, είναι εύκολο θαρρώ.

sparos
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Παρ 17 Νοέμ 2006, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ακατανομαστος μπουκαλομαναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sparos » Τρί 05 Σεπ 2017, 16:22

....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sparos την Τρί 05 Σεπ 2017, 16:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Επιστροφή στο “Νέα-ειδήσεις”