Κορινθιακος

Γιορτές, ευχές, ανακοινώσεις, εκδρομές, συγκεντρώσεις, σεμινάρια, σύλλογοι.
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Re: Κορινθιακος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Παρ 23 Ιουν 2017, 10:54

thalassa50 έγραψε:Όσον αφορά στους ερασιτέχνες αλιείς αφενός υπάρχει μεγάλος αριθμός, ελάχιστοι από αυτούς γνωρίζουν τους κανόνες αλιείας αφού δεν υπάρχει νομοθετική πρόνοια για στοιχειώδη ενημέρωση-εκπαίδευση αυτών. Τα τονοειδή και γενικά τα μεγάλα ψάρια που αποτελούν κυρίως στόχο των ερασιτεχνών αλιέων τρέφονται με μέδουσες. Όταν ο πληθυσμός τους μειώνεται, επόμενο είναι να αυξάνεται ο αριθμός των μεδουσών και μάλιστα εκθετικά. Ειδική αναφορά πρέπει να γίνει στους ψαροντουφεκάδες και σε καταγγελίες που υπάρχουν ότι πολλοί ζουν «επαγγελματικά» από την αλιεία, αφού ψαρεύουν μεγάλα ψάρια που αποτελούν εξαιρετικό έδεσμα για τις ψαροταβέρνες που «συνεργάζονται». Οι δε κατά τόπους Λιμενικές Αρχές καταβάλλουν προσπάθειες για τον έλεγχο του άναρχου τοπίου αλλά δεν διαθέτουν επαρκή αριθμό σκαφών και προσωπικού.

Δεν είναι έτσι δηλαδή??????
Πάλι εχασες το δάσος και εστιασες στο δέντρο...
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 23 Ιουν 2017, 11:17

stelarasA'MAK έγραψε:
thalassa50 έγραψε:Όσον αφορά στους ερασιτέχνες αλιείς αφενός υπάρχει μεγάλος αριθμός, ελάχιστοι από αυτούς γνωρίζουν τους κανόνες αλιείας αφού δεν υπάρχει νομοθετική πρόνοια για στοιχειώδη ενημέρωση-εκπαίδευση αυτών. Τα τονοειδή και γενικά τα μεγάλα ψάρια που αποτελούν κυρίως στόχο των ερασιτεχνών αλιέων τρέφονται με μέδουσες. Όταν ο πληθυσμός τους μειώνεται, επόμενο είναι να αυξάνεται ο αριθμός των μεδουσών και μάλιστα εκθετικά. Ειδική αναφορά πρέπει να γίνει στους ψαροντουφεκάδες και σε καταγγελίες που υπάρχουν ότι πολλοί ζουν «επαγγελματικά» από την αλιεία, αφού ψαρεύουν μεγάλα ψάρια που αποτελούν εξαιρετικό έδεσμα για τις ψαροταβέρνες που «συνεργάζονται». Οι δε κατά τόπους Λιμενικές Αρχές καταβάλλουν προσπάθειες για τον έλεγχο του άναρχου τοπίου αλλά δεν διαθέτουν επαρκή αριθμό σκαφών και προσωπικού.

Εχεις μια μανία με τα δάση ,ξεχνώντας όμως ότι αποτελείται η από δέντρα :D
Ωραίο το παραμύθι αλλά δεν έχει δράκο ,βλέπεις η γιαγιά μου έλεγε ......Φασουλι το Φασουλι γεμίζει το σακούλι
Δεν θα ήταν φρονιμοτερο να μου απαντήσεις που είναι λάθος το κομμάτι αυτό που έβαλα μπας καταλάβω και εγώ ο άμοιρος που βλέπω μόνον δέντρα αλλα όχι δάση :D
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Παρ 23 Ιουν 2017, 11:18

Ε όχι και δέντρο Στελάρα μου!

Δασύλλιο φίλε! Δασύλλιο...

Πέρνα μια βόλτα από την γλίστρα του Ράφτη καθημερινή πρωί και θα καταλάβεις!
Εγώ φλώρος δε γίνομαι, mojous δεν προσκυνάω.
Εγώ Γιωτάς γεννήθηκα, Γιωτάς θε να πεθάνω!

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 23 Ιουν 2017, 11:34

Πουθενά δεν γράφει για όλους ,αλλά για πολλούς
Δεν εστίασα καθόλου στην γνώμη τον επαγγελματιών μιας και όλοι συμφωνούμε ότι σαφώς η γνώμη τους δεν είναι καθόλου αντικειμενική αν και από μια μεριά υπάρχουν και η σωστή που όταν βλέπουν τα κελεπουρια μας λογικό να αντιδρούν έτσι ,αλλά αν δεν δούμε τα δικά μας στραβά (τι να κάνουμε τώρα ??ψαροτουφεκάς μανάβης δεν παύει να είναι ψαροτουφεκάς )δεν θα διορθωθεί τίποτα ,απλά θα διυλιζουμε τον κονοπα συνεχώς
Ο κόσμος μένει στους παράνομους που βλέπει πάντα δυστυχώς

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Παρ 23 Ιουν 2017, 11:40

tsaounlee έγραψε:Ε όχι και δέντρο Στελάρα μου!

Δασύλλιο φίλε! Δασύλλιο...

Πέρνα μια βόλτα από την γλίστρα του Ράφτη καθημερινή πρωί και θα καταλάβεις!
Κάτι ξέρω 40 χρονια Ανατολικη Αττική... :)
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

jimys
Ονοματεπώνυμο: μητσος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimys » Παρ 23 Ιουν 2017, 12:37

xareas έγραψε:Το "Οι επαγγελματίες αλιείς στη συντριπτική πλειοψηφία τους τηρούν τους κανόνες αλιείας''το τερμάτισε.
Μετά ήξερα τι θα διαβάσω και με ακριβείς λεπτομέριες κιόλας,λες και είναι πολλοί αυτοί που μπορούν και κυνηγήσουν τόνους.
Να φανταστώ μεγαλοεπιστήμονας και αυτός.
αυτοι που τον ενημερωσαν για τους νομιμους και τους παρανομους είναι οι ιδιοι οι οποιοι χαρακτηρίζονται στην συντριπτικη πλειοψηφια τους νομιμοι.
φυσικα σε ολο το αρθρο οι νομιμοι περιγράφονται σε μια προταση πολύ ευγενικα διατυπωμενη ενώ στο υπολοιπο αρθρο περιγράφονται ολοι οι υπολοιποι παρανομοι που τολμουν να ψαρευουν με τα πρωτογονα εργαλεία πετονιες (πεταχτάρια, καλαμια,) κλπ όπως σφεντονες ( σωλήνες οπου εχουν δεμενα λάστιχα και εκτοξευουν σιδερενιες βεργες σε αποσταση μερικων μετρων ) κοινος γνωστα και ως ψαροντουφεκα.
αυτό που με ανησυχει περισσοτερο όμως είναι ότι από την στιγμη που δεν εχουμε καποια αδεια δηλαδή δεν υπάρχουμε σαν οντότητες εντος θαλασσης δηλαδή ποιος εισαι ρε ??? εγω είμαι επαγγελματιας εχω αδεια εσυ ποιος εισαι ????
τοτε ναι οντος πρεπει να αποδειξουμε ότι δεν ειμαστε ελέφαντες
Όποιος ξεχνά την ιστορία του ειναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει.

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Παρ 23 Ιουν 2017, 14:20

thalassa50 έγραψε:
stelarasA'MAK έγραψε:

Ωραίο το παραμύθι αλλά δεν έχει δράκο ,βλέπεις η γιαγιά μου έλεγε ......Φασουλι το Φασουλι γεμίζει το σακούλι
Δεν θα ήταν φρονιμοτερο να μου απαντήσεις που είναι λάθος το κομμάτι αυτό που έβαλα μπας καταλάβω και εγώ ο άμοιρος που βλέπω μόνον δέντρα αλλα όχι δάση :D
Δάση,δράκοι και φασουλια...
Πάμε λοιπόν:
Το άρθρο είναι κάτ' εμέ ή τραγικά αφελές,ή κατάφωρα στοχευμενο.
Ή αύξηση των μεδουσών ,για όσους γνωρίζουν στοιχειωδώς,οφείλεται,εκτός από την υποτιθέμενη μείωση των θηρευτών,και σε περιβαλλοντικούς λόγους,δηλ. σε αφυσικη αύξηση της τροφής τους,πλαγκτού κατά βάση,πού όλοι ξέρουμε ότι οφείλεται κατά βάση στον ευτροφισμό ,ειδικά όταν αναφερόμαστε σε κλειστά οικοσυστήματα, όπως ο Κορινθιακος.
Η μείωση των θηρευτών,και χελωνες τα πάρουμε ενα- ένα,οφείλεται σε δύο λόγους: Ρύπανση (αξίωμα) και ηθελημένος θάνατος.
Πέραν των τυχαίων περιστατικων ( προπέλες) πολλά ζώα βρίσκονται νεκρά,είτε από επαγγελματικά εργαλεία :scratch: είτε από σφαίρες.. Λιμενικοί? Δύσκολα... Μαφιόζοι? Πάλι δυσκολα,έχουν κι άλλες δουλειές...τι κάνει νιαου νιαου????
Μουγκα εδώ το αρθρακι...
Σχετικά με τον ευτροφισμό??
Πρόστιμα?? Βιολογικοί καθαρισμοί ???
Πάλι μουγκα το αρθρακι.
Πάμε τώρα στα μεγάλα ψάρια.
Τράτες?
Τζιγκινγκ?
Συρτες?
Μίλια και μιλια δίχτυα που ψαρεύουν επί 24 ωρου βάσεως?
Πάλι μουγκα το αρθρακι.
ΓΊΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΔΙΚΗ ΜΝΕΊΑ ΣΤΟΥΣ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΑΔΕΣ!!!!!
Να το το....λαβράκι!!!!
Και έχεις το Θάλασσα να σε ρωτάει :
"Γιατί άδικο έχει.....??????"
Μπράβο ρε Θάλασσα, ανακαλυψες τον τροχό!!!
Και οκ,ο άσχετος εύκολα μας τσουβαλιαζει με τους νυχτερινούς,τους μπουκαλακηδες ,τους..επαγγελματίες και όλο το συρφετό... Προσωπικα εχω βαρεθει να στριτζωνομαι εδω μεσα με τους..ακρατητους στη σκανδαλη...αυτοί βέβαια ,όσοι δεν έχουν φύγει,το βιολί τους...
Εσύ όμως γιατί ..σπευδεις να το παραδεχτείς??
Με μας είσαι στην τελική ή.. με τους άλλους?? :D
Δεν παραλείπει ΦΥΣΙΚΆ το άρθρο να πει για...εξολοκλήρου απαγόρευση... Το διαταυτα δηλαδή!!! Διότι αυτό θα αφορά??????......
ΕΜΑΣ ΦΥΣΙΚΆ....και ως γνωστόν ουδέν μονιμοτερο του προσωρινού....

ΕΚΕΙ κατ εμε στοχεύει το αρθρακι!!!!!

Και μέσα στην άσχετοσυνη του γράφει ότι το ΛΣ δεν έχει σκάφη...
Έλα μου που και με τα τζιπ γίνεται δουλειά άμα θες...άμα θες βέβαια.
Τώρα για κάποιους εκ των έσω το ΛΣ είναι...αδιάφθορο..και να πάψουν οι..παπαριες...
Ξανά ](*,) ...

Άβαταρ μέλους
pillius
Ονοματεπώνυμο: Βασίλης Κόκκαλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pillius » Παρ 23 Ιουν 2017, 14:29

εγώ πάντως τους έστειλα -ευγενικό- μέηλ ζητώντας τις πηγές τους. Να δω αν και τί θα απαντήσουν...

Άβαταρ μέλους
matador23
Συντονιστής
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Παρ 23 Ιουν 2017, 14:36

pillius έγραψε:εγώ πάντως τους έστειλα -ευγενικό- μέηλ ζητώντας τις πηγές τους. Να δω αν και τί θα απαντήσουν...
Στο κορινθιακο....ψαροτουφεκαδες να κυνηγουν Τουνες.....λες και ειμαστε στον Ατλαντικο....και να έχουν εξολοθρευσει τον πλυθυσμο τους (κατα τα λεγομενα του αρθου ),
οταν γενικα σε μία ψαρια (γεγονος αποδεδειγμενο) , ρημαξανε τόνους απο κυνηγιαρικα πσαργια -κεφαλους και πολλα ακομα και αποθεωθηκανε απο τα ΜΜΕ για τεραστια επιτυχια και τυχερους επαγγελματιες ....

πχ:
http://www.zougla.gr/greece/article/ait ... s-kefalous

http://www.protothema.gr/environment/ar ... alamidia-/

http://thivarealnews.blogspot.com/2017/ ... lon_9.html

Τα λινκ ειναι τυχαια, και προφανως τα χρησιμοποιω για να δειξω τη ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα θηρευσης απο τον ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΑ και απο τον "επαγγελματια -νομιμο" ψαρα!!
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Παρ 23 Ιουν 2017, 14:54

matador23 έγραψε:
pillius έγραψε:εγώ πάντως τους έστειλα -ευγενικό- μέηλ ζητώντας τις πηγές τους. Να δω αν και τί θα απαντήσουν...
Στο κορινθιακο....ψαροτουφεκαδες να κυνηγουν Τουνες.....λες και ειμαστε στον Ατλαντικο....και να έχουν εξολοθρευσει τον πλυθυσμο τους (κατα τα λεγομενα του αρθου ),
οταν γενικα σε μία ψαρια (γεγονος αποδεδειγμενο) , ρημαξανε τόνους απο κυνηγιαρικα πσαργια -κεφαλους και πολλα ακομα και αποθεωθηκανε απο τα ΜΜΕ για τεραστια επιτυχια και τυχερους επαγγελματιες ....

πχ:
http://www.zougla.gr/greece/article/ait ... s-kefalous

http://www.protothema.gr/environment/ar ... alamidia-/

http://thivarealnews.blogspot.com/2017/ ... lon_9.html

Τα λινκ ειναι τυχαια, και προφανως τα χρησιμοποιω για να δειξω τη ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα θηρευσης απο τον ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΑ και απο τον "επαγγελματια -νομιμο" ψαρα!!
Είπαμε Κώστα...
Το αρθρακι είχε στόχο...
Τώρα τι λες εσύ...
Ξανά ](*,)

spearjgeo7
Ονοματεπώνυμο: giannis geo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spearjgeo7 » Παρ 23 Ιουν 2017, 15:01

Ετσι! Δεν τιθεται καν θεμα ποιος κανει τη ζημια μεταξυ των βαρεων επαγγελματικων εργαλειων και ολων μαζι των ερασιτεχνων (νομιμων και παρανομων) το ζητημα ειναι σε ποιους επιχειρουν να το φορτωσουν...

jimys
Ονοματεπώνυμο: μητσος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimys » Παρ 23 Ιουν 2017, 15:11

spearjgeo7 έγραψε:Ετσι! Δεν τιθεται καν θεμα ποιος κανει τη ζημια μεταξυ των βαρεων επαγγελματικων εργαλειων και ολων μαζι των ερασιτεχνων (νομιμων και παρανομων) το ζητημα ειναι σε ποιους επιχειρουν να το φορτωσουν...
σε εμας φυσικα τους ερασιτεχνες γιατι δεν υπαρχουμε, δεν ειμαστε πουθενα γραμμενοι στο κεφαλαιο θαλασσα.
εγω παντως φως δεν βλεπω στον οριζοντα και μαλιστα πολύ συντομα μα παρα πολύ συντομα
Όποιος ξεχνά την ιστορία του ειναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει.

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 23 Ιουν 2017, 16:08

stelarasA'MAK έγραψε:
thalassa50 έγραψε:
stelarasA'MAK έγραψε:

Δάση,δράκοι και φασουλια...
Πάμε λοιπόν:
Το άρθρο είναι κάτ' εμέ ή τραγικά αφελές,ή κατάφωρα στοχευμενο.
Ή αύξηση των μεδουσών ,για όσους γνωρίζουν στοιχειωδώς,οφείλεται,εκτός από την υποτιθέμενη μείωση των θηρευτών,και σε περιβαλλοντικούς λόγους,δηλ. σε αφυσικη αύξηση της τροφής τους,πλαγκτού κατά βάση,πού όλοι ξέρουμε ότι οφείλεται κατά βάση στον ευτροφισμό ,ειδικά όταν αναφερόμαστε σε κλειστά οικοσυστήματα, όπως ο Κορινθιακος.
Η μείωση των θηρευτών,και χελωνες τα πάρουμε ενα- ένα,οφείλεται σε δύο λόγους: Ρύπανση (αξίωμα) και ηθελημένος θάνατος.
Πέραν των τυχαίων περιστατικων ( προπέλες) πολλά ζώα βρίσκονται νεκρά,είτε από επαγγελματικά εργαλεία :scratch: είτε από σφαίρες.. Λιμενικοί? Δύσκολα... Μαφιόζοι? Πάλι δυσκολα,έχουν κι άλλες δουλειές...τι κάνει νιαου νιαου????
Μουγκα εδώ το αρθρακι...
Σχετικά με τον ευτροφισμό??
Πρόστιμα?? Βιολογικοί καθαρισμοί ???
Πάλι μουγκα το αρθρακι.
Πάμε τώρα στα μεγάλα ψάρια.
Τράτες?
Τζιγκινγκ?
Συρτες?
Μίλια και μιλια δίχτυα που ψαρεύουν επί 24 ωρου βάσεως?
Πάλι μουγκα το αρθρακι.
ΓΊΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΔΙΚΗ ΜΝΕΊΑ ΣΤΟΥΣ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΑΔΕΣ!!!!!

γίνετε ειδική μνεία στους ερασιτέχνες γενικά
Να το το....λαβράκι!!!!
Και έχεις το Θάλασσα να σε ρωτάει :
"Γιατί άδικο έχει.....??????"
Μπράβο ρε Θάλασσα, ανακαλυψες τον τροχό!!!το παραβλέπω
Και οκ,ο άσχετος εύκολα μας τσουβαλιαζει με τους νυχτερινούς,τους μπουκαλακηδες ,τους..επαγγελματίες και όλο το συρφετό..
διάβασες πουθενά ότι μας τσουβαλιάζει όλους ??????δείξε μου το στο άρθρο να το δω και εγώ ότι γράφει ότι όλοι η ψαροτουφεκάδες είναι μανάβηδες
. Προσωπικα εχω βαρεθει να στριτζωνομαι εδω μεσα με τους..ακρατητους στη σκανδαλη...αυτοί βέβαια ,όσοι δεν έχουν φύγει,το βιολί τους...
Εσύ όμως γιατί ..σπευδεις να το παραδεχτείς??
ναι ,παραδέχομαι ότι υπάρχουν ψαροτουφεκάδες μανάβηδες και πολλοί μάλιστα ,εσύ τι λες ???δεν υπάρχουν ???
Με μας είσαι στην τελική ή.. με τους άλλους??
πάντα είμαι με την αλήθεια ,και επέτρεψε μου να θεωρήσω την ερώτηση αυτή ως μη πρέπον για ψαροτουφεκά και ότι δεν έπρεπε να γραφτεί καθόλου ,μόνον κακό κάνει αν θα είμαι με τους τυφλούς που όλα είναι μέλη γάλα και δεν υπάρχει κανείς που αμαυρώνει το χόμπυ η με τους άλλους κακούς επαγγελματίες που πάντα απλά ψεύδονται
Δεν παραλείπει ΦΥΣΙΚΆ το άρθρο να πει για...εξολοκλήρου απαγόρευση... Το διαταυτα δηλαδή!!! Διότι αυτό θα αφορά??????......
ΕΜΑΣ ΦΥΣΙΚΆ....και ως γνωστόν ουδέν μονιμοτερο του προσωρινού....

ΕΚΕΙ κατ εμε στοχεύει το αρθρακι!!!!!

Και μέσα στην άσχετοσυνη του γράφει ότι το ΛΣ δεν έχει σκάφη...
Έλα μου που και με τα τζιπ γίνεται δουλειά άμα θες...άμα θες βέβαια.
Τώρα για κάποιους εκ των έσω το ΛΣ είναι...αδιάφθορο..και να πάψουν οι..παπαριες...
Ξανά ](*,) ...

νομίζω αυτονόητο ότι δεν είμαστε η κύριοι υπεύθυνη ,αλλά βάζουμε ένα λιθαράκι και εμείς τα πολλα λόγια είναι φτώχια πρώτον ,και δεύτερον πάλι δεν απαντάς στην ερώτηση μου (πολιτικούς στα τηλεπαράθυρα μου θυμίζεις ) :D

pelekan
Ονοματεπώνυμο: tsironis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pelekan » Παρ 23 Ιουν 2017, 17:28

Αν ακουσετε καποτε για σαρωνικο...τοτε θα είναι και η αρχη του τελους για αυτό το σπορ που καποιοι το βαφτισαν αθλημα για δικους τους λογους.καποτε ψαρευα πιτσιρικας 3 μηνες το καλοκαιρι κάθε μερα ...ουτε ηξερα αθλητες ουτε ηξερα κυπελα ουτε ηξερα καρμπον ουτε λεια -ξυρισμένα ουτε τριλαστοιχα και το κυριοτερο δεν ξεραμε τι σειμαινει ανεβαζο βιντεο από καμερα στο οπλο :shock: . για να δουμε βιντεο επρεπε να παμε στην νατέξ και να παρουμε ταινια από τον γιαννη βλαχο.Παραδόξως μαγγες περναγα τελεια εβγαζα ψαρια εκανα τον χαβαλέ μου και όλα ηταν ωραια.Τωρα πρεπει να εχεις κανει 20 σχολεια ελευθερης να εχεις 4000 ευρω εξοπλοισμο να εχεις κατά την γνωμη μου σκαφος διοτι αν εισια κολημπυτος εχει περασει μεσα στην βδομαδα ο μαναβοκυρης και εχει σαρωσει μιλια μεχρι να πας εσυ το σ/κ και το σ.κ αυτος πινει φραπε και γελαει ή πρεπει να ξοδεψεις κανα 500αρικο για να πας σε κανα ξερονησι στο αιγαιο να βγαλεις ψαρια και να εχεις και μια καμερα στο οπλο να τα ανεβασεις στον ιντερνετικο σωληνα και να πεις κοιταχτε ποσο γαματως είμαι....αλλα δεν εχεις πει στον πρωταρη ότι εχεις φιλο και δεκαμετρο και εχεις παει στην καρδια του αιγαιου και εχεις βουτηξει και 40+ για να παρεις έναν ροφο.Θα μου πειτε και που καταληγεις ρε φιλε.καταληγω ότι σε λιγα χρονια δεν θα χρειαζεται απαγορευση απλα το 50% και βαλε από αυτους που ψαρεουν σημερα δεν θα ασχολουντε πια.Πως φτασαμε εδώ......ας αναλογιστεί ο καθενας μονος του αυτό το καλοκαιρι.

YDRAYLIKOS
Ονοματεπώνυμο: PATSIOS CHRIS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YDRAYLIKOS » Παρ 23 Ιουν 2017, 17:51

pelekan έγραψε:Αν ακουσετε καποτε για σαρωνικο...τοτε θα είναι και η αρχη του τελους για αυτό το σπορ που καποιοι το βαφτισαν αθλημα για δικους τους λογους.καποτε ψαρευα πιτσιρικας 3 μηνες το καλοκαιρι κάθε μερα ...ουτε ηξερα αθλητες ουτε ηξερα κυπελα ουτε ηξερα καρμπον ουτε λεια -ξυρισμένα ουτε τριλαστοιχα και το κυριοτερο δεν ξεραμε τι σειμαινει ανεβαζο βιντεο από καμερα στο οπλο :shock: . για να δουμε βιντεο επρεπε να παμε στην νατέξ και να παρουμε ταινια από τον γιαννη βλαχο.Παραδόξως μαγγες περναγα τελεια εβγαζα ψαρια εκανα τον χαβαλέ μου και όλα ηταν ωραια.Τωρα πρεπει να εχεις κανει 20 σχολεια ελευθερης να εχεις 4000 ευρω εξοπλοισμο να εχεις κατά την γνωμη μου σκαφος διοτι αν εισια κολημπυτος εχει περασει μεσα στην βδομαδα ο μαναβοκυρης και εχει σαρωσει μιλια μεχρι να πας εσυ το σ/κ και το σ.κ αυτος πινει φραπε και γελαει ή πρεπει να ξοδεψεις κανα 500αρικο για να πας σε κανα ξερονησι στο αιγαιο να βγαλεις ψαρια και να εχεις και μια καμερα στο οπλο να τα ανεβασεις στον ιντερνετικο σωληνα και να πεις κοιταχτε ποσο γαματως είμαι....αλλα δεν εχεις πει στον πρωταρη ότι εχεις φιλο και δεκαμετρο και εχεις παει στην καρδια του αιγαιου και εχεις βουτηξει και 40+ για να παρεις έναν ροφο.Θα μου πειτε και που καταληγεις ρε φιλε.καταληγω ότι σε λιγα χρονια δεν θα χρειαζεται απαγορευση απλα το 50% και βαλε από αυτους που ψαρεουν σημερα δεν θα ασχολουντε πια.Πως φτασαμε εδώ......ας αναλογιστεί ο καθενας μονος του αυτό το καλοκαιρι.

τα είπες όλα φίλε μου τη να πω ??

εύγε :hello: =D> =D> =D>

Επιστροφή στο “Νέα-ειδήσεις”