paranoma sto parko...

Γιορτές, ευχές, ανακοινώσεις, εκδρομές, συγκεντρώσεις, σεμινάρια, σύλλογοι.
Άβαταρ μέλους
paraktios

Re: paranoma sto parko...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paraktios » Σάβ 06 Αύγ 2011, 19:14

Ε δεν ανντέχω άλλο [-( ,24 σελίδες φτάσαμε #-o -θα ομολογήσω:
ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΚΟΤΕΡΟ!!! :banghead:

Άβαταρ μέλους
MItheB
Ονοματεπώνυμο: MEN IN the BLUE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MItheB » Σάβ 06 Αύγ 2011, 19:52

"Στο κάτω-κάτω, ψάρια χτύπησαν δεν σκότωσαν άνθρωπο"= μμμ μάλιστα τώρα,μας φώτισες . ως συνήθως τέλεια (κ' το λέω με πίκρα αυτό για λόγο που γνωρίζουν μερικοί κ' ας μην το γνωρίζεις εσύ συναδλεφε Χριστό) " ελληνική" βέβαια λογική :cry: :banghead: σιγά μην τους λυπηθούμε κιόλας τακαημένους τους αδικημένους

EΛΕΟΣ πλέον :banghead:
There is only one way to purge.... Embrace the pain...

guaza

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από guaza » Σάβ 06 Αύγ 2011, 20:22

:-({|= :-({|= :-({|=
Χρήστος Γιαννέλης

Άβαταρ μέλους
dicentrarchus
Ονοματεπώνυμο: αλεξανδρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dicentrarchus » Σάβ 06 Αύγ 2011, 21:41

δεν θελω ονοματα,θελω ενα λινκ στο φασεβοοκ να δω την φωτο......pleaseeeeeeee.........χαχαα
Αλεξανδρος Ν.

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Τρί 16 Αύγ 2011, 14:34

quote="Emigré prvsr"]
tsaounlee έγραψε:
Emigré prvsr έγραψε:Ένα μεγάλο μπράβο για την άμεση αντίδραση του συλλόγου. Είναι ιστορικής σημασίας η ενέργειά του να συγκαλέσει ΔΣ μόλις θεώρησαν ότι υπήρχε έστω και απειροελάχιστη περίπτωση να υπάρχει κάποιος παραβάτης ανάμμεσά τους.
Πραγματικά μου έκανε καταπληκτική εντύπωση και το γεγονός ότι ερεύνησαν σε βάθος και έβγαλαν τα συμπεράσματα που είχαν την ευγένεια να ανακοινώσουν. Είναι όμως και τυχεροί γιατί το Λιμενικό σώμα εκδίδει κατάσταση με τους παραβάτες οπότε μόλις βγει η νέα μπορούν να κάνουν και πάλι τις διασταυρώσεις τους.
Σας συγχαίρω και πάλι και σας δηλώνω τον θαυμασμό μου για την πρωτοποριακή στάση σας.

ΥΓ Καλά κάνετε και προειδοποιείτε τους τυχόν "καλοθελητές" που ίσως σκέφτουν κάποτε να αποκτήσουν το θράσος να μιλήσουν μάλλον απαξιωτικά για έναν σύλλογο με ένα ΔΣ κόσμημα στην περιοχή του αλλά και στην Επικράτεια γενικότερα. Μιλημένα-ξηγημένα-συγκεκριμένα. Δηλαδής τι θέλουνε μερικοί-μερικοί; Να μιλάνε άσχημα για άτομα τα οποία μόνη τους έννοια έχουν την τήρηση της νομιμότητας και την προστασία του περιβάλλοντος χωρίς να επιπέσει επ' αυτών ω παίλλεκοις της δικαιοσύνης; Όχι κύριος, να προσέχεις την ομιλία και τας σκέψεις σου και να βουτάς την γλώσσα στο μυαλό σου πριν θίξεις αθώους ανθρώποι.

Βέβαια τα φόρουμζ δεν έχουν καμία απολύτως ευθύνη και αυτό το ξέρουμε και το έχουμε επιβεβαιώσει όλοι αφού ως εικονικοί χώροι συνάθροισης και μόνο, δεν δημιουργούν και δεν εκφέρουν δικές τους απόψεις, ούτε υιοθετούν απόψεις άλλων αλλά χρησιμοποιούνται από τους εκάστοτε χρήστες για να δημοσιοποιήσουν αυτοί τις ατομικές τους απόψεις για τις οποίες οι χρήστες και μόνο αυτοί είναι υπεύθυνοι έναντι του νόμου.

Έτσι οι τυχόν άθλιοι που ίσως τους περάσει κάποια στιγμή από το μυαλό η πιθανότητα να υπονοήσουν ότι κάποιος αθώος άνθρωπος μάλλον υπάρχει περίπτωσις να φέρεται ως δράστης πιθανής αλιευτικής παράβασης πρέπει σίγουρα να πληρώσουν για το πιθανό άδικο που μπορεί μελλοντικά ίσως να κάμουν .
Χα χα χα χα χα χα χα!!!
Εντελως σωστο!Εχει ξεφυγει η ολη φαση.
Υ.γ @ gailasub: Οσο υπαρχουν υπανθρωποι,και ειναι πολλοι,που δεν σεβονται τα αυτονοητα πρεπει να υπαρχουν νομοι.Οπως ανεφερα και παραπανω η ιδεολογια μου ειναι κατα αρχων και νομων.Ομως προς το παρον αυτο ειναι ουτοπικο.
Συνάδελφε θα σε παρακαλούσα να μην γελάς με τα γραφόμενά μου γιατί είναι σοβαρά και τα εννοώ.
Επίσης με κάνεις να υποθέτω ότι υπάρχει περίπτωση να σου περάσει τυχόν η πιθανή σκέψη να υποτιμήσεις ενδεχόμενως αυτές τις πολύ συγκεκριμένες απόψεις που έθεσα υπ' όψιν των συναδέλφων χρηστών. Θα παρακαλέσω λοιπόν εσένα (εάν αυτά που υποθέτω αληθεύουν) αλλά και όσους τυχόν τώρα ή στο μέλλον θεωρήσουν ότι θα μπορούσαν να ταυτιστούν σε κάποιο βαθμό με αυτά, να σταματήσετε αμέσως. Δεν είναι τρόπος αυτός να κάνετε τους άλλους να νομίζουν ότι ίσως να θέλατε να τους υποτιμήσετε. Περιμένω μια ειλικρινή και συγκεκριμένη συγγνώμη.
Καλησπερα φιλε Emigre.Ζητω ειλικρινα συγνωμη για το σχολιο μου-γελιο στη δημοσιευση σου,αν και νομιζω πως παρεξηγηθηκε λογω γραπτου λογου.Το γελιο δεν ηταν περιπαιχτικο αλλα καλοπροαιρετο,βασιζομενο σε καποια σημεια της γραφης σου.Παρ'άυτα συγνωμη ειλικρινα και παλι.
Υ.γ.Μπαινω στον "κοπο" να απαντησω γιατι σεβομαι τις δημοσιευσεις-θεσεις σου.
Φιλικα Γιωργος
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Άβαταρ μέλους
skopdolfin
Ονοματεπώνυμο: Μανώλης-Άρης Αλεξίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από skopdolfin » Παρ 26 Αύγ 2011, 10:13

Κανένα νεότερο...................τίποτα ??
There is a dolphin....dormant....in all of us (Jacques Mayol, Dolphin Man).

Άβαταρ μέλους
PanEx
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Παρ 26 Αύγ 2011, 10:56

Σαν τι;;
Αν πληρώθηκε το πρόστιμο;; :D ........αφού η θάλασσα πάλι θα πληρώσει τα σπασμένα.
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

Άβαταρ μέλους
skopdolfin
Ονοματεπώνυμο: Μανώλης-Άρης Αλεξίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από skopdolfin » Παρ 26 Αύγ 2011, 11:40

Σαν τι ??

Σαν......κάποιο επίσημο έγγραφο του Λ.Σ. όπου να φαίνονται τα ονόματα των ''συναδέλφων'', για να δούμε αν όντως κάποιοι μας δούλευαν ή/και συνεχίζουν να μας δουλεύουν κανονικά.
There is a dolphin....dormant....in all of us (Jacques Mayol, Dolphin Man).

kra
Ονοματεπώνυμο: Αντώνης Μπέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kra » Παρ 26 Αύγ 2011, 11:43

Αν πιάσεις 2 κιλά καλαμάρια πάνω από το όριο πληρώνεις 300 €, για τόσα ψάρια μέσα στο θαλάσσιο πάρκο και από ιστιοπλοικό πόσο μπορεί να είναι το πρόστιμο?

Άβαταρ μέλους
GERANOS
Ονοματεπώνυμο: Μειδανης Αγγελος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GERANOS » Κυρ 13 Μάιος 2012, 18:42

skopdolfin έγραψε:Σαν τι ??

Σαν......κάποιο επίσημο έγγραφο του Λ.Σ. όπου να φαίνονται τα ονόματα των ''συναδέλφων'', για να δούμε αν όντως κάποιοι μας δούλευαν ή/και συνεχίζουν να μας δουλεύουν κανονικά.
Κανα νεο....απο τις ερευνες ....την Ε. Δ . Ε ... απο καμμια Εξεταστικη Επιτροπη .....

Αγγελος

pilio-kamari
Ονοματεπώνυμο: samaras vasileios

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pilio-kamari » Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:41

τι όριο έχει ο ροφός???στα 3 κιλά επιτρέπεται?γιατι απο ένα απο τα συγκεκριμένα άτομα που πήγαν στην Αλλόνησο επειδή είδε μια φώτο μου στο FB με έναν και μοναδικό τρίκιλο ροφό με έκανε ολόκληρο κύρηγμα για το μικρό και καλά μέγεθος.κάνουν τα καραγκιοζηλίκια τους στο πάρκο ο δικός μας ο νόμημος ροφός τουσ φταίει ...... ΤΡΑΤΖΙΚ!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
Σκυλλίας
Ονοματεπώνυμο: Aλέξης Τίμης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σκυλλίας » Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54

τι ψάχνεται τώρα? πέρυσι μερικές μέρες μετα που ακούστηκε αυτο πήγα με ιστιοπλοϊκό στην αλλονησο είχα Πάρη μαζί φυσικά και τα σχετικά για βουτιες αλλα μόλις φτάνω στο πατητήρι και το ακούω αυτό λεω δεν μας παιρνη με τίποτα. τις επόμενες μερες βεβαια γύρω απο το νησί βρήκα τόσους ψαροντουφεκαδες όσους δεν έχω πετίχη όλο το χρόνο γύρω από το Πήλιο και Παγασητικό. :shock:

george max

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από george max » Κυρ 13 Μάιος 2012, 20:27

Αθανατη Ελληνικη νοοτροπια...δεν θα βαλουν μυαλο με τιποτα μερικοι!!!Ειχα παει σημερα 13/5 για καθετη μιας και ειμαι νομοταγης πολιτης παναθεμα με,στον Β.Ευβοικο.Ριχνουμε το φουσκωτο με τον πατερα μου προυνο προυνο και παθαινω το πρωτο σοκ μιας και η περιοχη ειχε παντου διχτυα και παραγαδια οχι απο επαγγελματιας.Δευτερο σοκ!!! καθομαστε με τις υπολοιπες βαρκες για καθετουλα και σε καποια στιγμη που δεν τσιμπαγε πανε να φυγουν τρεις ηλικιωμενοι απο διπλα μας και αρχιζουν και πετανε οτι δεν χρειαζοντουσαν μεσα στην θαλασσα, δεν αντεξα και αρχισα τα Γαλλικα με τον πατερα μου να προσπαθει να με ηρεμησει...και τριτο σοκ οταν βγαινοντας προς τα εξω βλεπω δυο συμβατικα αραγμενα κοντα το ενα με το αλλο χωρις κανεναν πανω.Πηγα προς τα εκει να δω τι γινεται και οι μαγκες!!!βουταγαν κανονικα.Φτανωντας κοντα πηγαν προς τα βραχια χωρις σημαδουρες πανω τους σαν να μην τρεχει τιποτα...ρωτησα τον εναν αν εχει τιποτα και μου απαντησε οτι μολις επεσαν στο νερο και οταν του ειπα αν γνωριζει οτι απαγορευεται το ψαροντουφεκο μου ειπε οτι δεν εγινε και κατι και πως οι περισσοτεροι βουτανε τον Μαιο.Οπως καταλαβενετε τα μαζεψα γρηγορα απογοητευμενος και εφυγα αρον αρον...τα συμπερασματα δικα σας....

DIMITRIS73
Ονοματεπώνυμο: KATSANAS DIMITRIS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIMITRIS73 » Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:56

για πιο παρκο μηλαται το παρκο τον επαγγελματιων

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Κυρ 13 Μάιος 2012, 22:05

george max έγραψε:Αθανατη Ελληνικη νοοτροπια...δεν θα βαλουν μυαλο με τιποτα μερικοι!!!Ειχα παει σημερα 13/5 για καθετη μιας και ειμαι νομοταγης πολιτης παναθεμα με,στον Β.Ευβοικο.Ριχνουμε το φουσκωτο με τον πατερα μου προυνο προυνο και παθαινω το πρωτο σοκ μιας και η περιοχη ειχε παντου διχτυα και παραγαδια οχι απο επαγγελματιας.Δευτερο σοκ!!! καθομαστε με τις υπολοιπες βαρκες για καθετουλα και σε καποια στιγμη που δεν τσιμπαγε πανε να φυγουν τρεις ηλικιωμενοι απο διπλα μας και αρχιζουν και πετανε οτι δεν χρειαζοντουσαν μεσα στην θαλασσα, δεν αντεξα και αρχισα τα Γαλλικα με τον πατερα μου να προσπαθει να με ηρεμησει...και τριτο σοκ οταν βγαινοντας προς τα εξω βλεπω δυο συμβατικα αραγμενα κοντα το ενα με το αλλο χωρις κανεναν πανω.Πηγα προς τα εκει να δω τι γινεται και οι μαγκες!!!βουταγαν κανονικα.Φτανωντας κοντα πηγαν προς τα βραχια χωρις σημαδουρες πανω τους σαν να μην τρεχει τιποτα...ρωτησα τον εναν αν εχει τιποτα και μου απαντησε οτι μολις επεσαν στο νερο και οταν του ειπα αν γνωριζει οτι απαγορευεται το ψαροντουφεκο μου ειπε οτι δεν εγινε και κατι και πως οι περισσοτεροι βουτανε τον Μαιο.Οπως καταλαβενετε τα μαζεψα γρηγορα απογοητευμενος και εφυγα αρον αρον...τα συμπερασματα δικα σας....
δυστυχώς ,αλλά θα σταθώ στους δύο ηλικιωμένους ποιο πολύ που σαν ψαράδες θα έπρεπε να σεβοντε και να αγαπάνε και την θάλασσα και τον τόπο τους και να μην πετάν σκουπίδια στην θάλασσα αλλά αυτή είναι η νοοτροπία του έλληνα δυστυχώς μιας και τα ίδια βλέπω και εγώ στην θάλασσα ,στους δρόμους όλα τα πάρκιν έχουν γίνει χώρος αποριψης μπαζών και τώρα και όλοι η δασική δρόμοι στα βουνά όπου βολτάρο με το on off σχεδόν κάθε μέρα και έχω τρελαθεί με αυτά που βλέπω :).
Τώρα για το πάρκο ??πως το είπε ο δρακουμέλ (φον μητσοτάκης )πριν πολλά χρόνια εεε "σε 10 χρόνια θα έχει ξεχαστεί "" :D ε εδώ ξεχάστηκε πολύ ποιο γρήγορα .
Άσε που δεν είχαμε που δεν είχαμε αστυνομεύσει τον θαλασσών μας ,τώρα με την κρίση που δεν έχουν και καύσιμα και ανταλακτικά τα λιμεναρχεία αλωνίζουν η παράνομη
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Επιστροφή στο “Νέα-ειδήσεις”