Ένα μεγάλο μπράβο στην ΕΛ.ΑΣ

Γιορτές, ευχές, ανακοινώσεις, εκδρομές, συγκεντρώσεις, σεμινάρια, σύλλογοι.
Άβαταρ μέλους
gkalogia

Re: Ένα μεγάλο μπράβο στην ΕΛ.ΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gkalogia » Πέμ 30 Ιουν 2011, 21:46

Αλήθεια το διαβασαν το Μεσοπροθεσμο οι "φωστήρες" πριν το ψηφίσουν;
Μου φαίνεται ότι ο κος Κουρουπλης αν και τυφλός το διάβασε καλύτερα.
Πάρτε μια γεύση τι μας περιμένει εμας και τις επόμενες γενειες, με μερικά εύστοχα επεξηγηματικα σχόλια.
http://www.epikaira.gr/content/files/Ef ... xolia1.pdf
Don't feed the trolls

Άβαταρ μέλους
kostasprobonas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostasprobonas » Πέμ 30 Ιουν 2011, 21:54

Φώτη, άνοιξεςΦώτη, μεγάλο θέμα...
Είναι πολύ εύκολη η ad hoc καταδίκη
Όταν περάσει η μπόρα είναι εύκολο κανείς να παριστάνει τον Κάργα-όπως λένε και στο Πυργί της Χίου /να κάνει τον εισαγγελέα.
Ίσως είναι ένας τρόπος να λυτρωνόμαστε απ’ τους δαίμονές μας..
Εκ των υστέρων κρίνεις τη συμπεριφορά της Βέρμακτ σαδιστική. Υπάρχει κι ο αντίλογος: Στο διεθνές Δίκαιο, όταν χαθεί ο πόλεμος, καλώς ή κακώς η δολοφονία δεν έχει ελαφρυντικά. Όταν το ΕΑΜ έστηνε ενέδρα για να σκοτώσει έναν Γερμανό ταχυδρόμο ο στρατός κ α τ ο χ ή ς προέβαινε σε αντίποινα. Είναι τελείως διαφορετική και βαθιά απάνθρωπη βεβαίως η σ χ ε δ ι α σ μ έ ν η γενοκτονία συγκεκριμένων μειονοτήτων, εβραίων, ομοφυλοφίλων, αθιγγάνων κ.τ.λ
Φώτη, να ‘σαι υποψιασμένος: Kανένας σχεδόν δεν αντιστάθηκε στους Απριλιανούς συνταγματάρχες μέχρι το ’73. Κι αν δεν ήταν η Κύπρος, δεν γνωρίζω πόσα χρόνια θα ‘μασταν «στο γύψο» Είναι όμως άδικο να ρωτώ τον πατέρα μου τι έκανε, ε κ τ ω ν υ σ τ έ ρ ω ν.. Για αυτό και υπάρχουν οι ΗΡΩΕΣ, και όπως λέει κι Μπρεχτ, «αλλοίμονο στη χώρα που έχει ανάγκη από ήρωες..» Ήρωες, όπως ο Δημοκράτης ταγματάρχης Μουστακλής, που τον κάνανε φυτό απ’ το ξύλο (ποιος άραγε απ’ τους νέους γνωρίζει έστω το όνομά του;),ή ο Σάκης ο Καράγιωργας που του κόπηκε το χέρι επειδή ανατινάχτηκε ο εκρηκτικός μηχανισμός
Εκ των υστέρων κρίνεις τα σώματα ασφαλείας που είναι στριμωγμένα εδώ και βδομάδες σε συνθήκες αφόρητης πίεσης. Και δυστυχώς σήμερα, οι αδύνατοι δεν έχουν την πολυτέλεια να χάσουν τη δουλειά τους. Το ζητούμενο είναι να μπει κανείς στη θέση τους. Το βρίσκω ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΥΣΚΟΛΟ !

gismo2008
Ονοματεπώνυμο: κουλουρακης γεωργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gismo2008 » Πέμ 30 Ιουν 2011, 22:11

χαφιεδες-ρουφιανοι-τρομοκρατες-χουλιγκανς-δολοφονοι-εμπριστες-βομβιστες,κ.τ.λ.π.
Εσεις πιστευετε οτι μας προστατευουνε απο τα παρασητα τις χωρας?Ξυπνηστε και δειτε την αληθεια οπως ειναι,και γευτειται την νοστιμια της,οπως ακριβως την σερβιρουνε
ΑΝΩΣΤΗ-ΩΜΗ-ΚΑΙ ΠΑΓΩΜΕΝΗ. :-$ :-$
TRY NOT TO BE A CUNT .

Άβαταρ μέλους
SinQ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SinQ » Πέμ 30 Ιουν 2011, 22:36

Και δυστυχώς σήμερα, οι αδύνατοι δεν έχουν την πολυτέλεια να χάσουν τη δουλειά τους. Το ζητούμενο είναι να μπει κανείς στη θέση τους. Το βρίσκω ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΥΣΚΟΛΟ !

Μια ζωη αυτο λεω αλλα φτανει πια.Ποσες δευτερες ευκαιριες να δωσεις πια; Ποσα μεμονομενα περιστατικα πρεπει να υπαρξουν για να δουμε οτι ειναι πλεον συνηθης τακτικη; Με την λογικη αυτη δεν πρεπει να κατηγορουμε και τα βαπορακια αφου και αυτοι φραγκα μπορει να θελουν για την οικογενεια τους. Το συνειδητοποιεις οτι την πιο κρισιμη ωρα μετα την μεταπολιτευση ( οπως λενε μερικοι) η αστυνομια επελεξε τα αφεντικα της και οχι τα αδερφια της.Εννοειται οτι δεν φταινε αυτοι μονο αλλα εχουν και αυτοι την ευθυνη τους και το να βγαινουν με θρασος να λενε οτι ολα πηγαν συμφωνα με το σχεδιο ειναι τουλαχιστον προκλητικο.Ακομη θεωρεις τυχαιο το γεγονος οτι σχεδον ολοι που υποστηριζουν την ΕΛ.ΑΣ δεν εχουν παει σε καμια πορεια/διαδηλωση;Για πηγαινετε να δειτε την γλυκα και μετα μιλαμε.

Άβαταρ μέλους
Emigré prvsr
Ονοματεπώνυμο: Forumista Nero

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Emigré prvsr » Πέμ 30 Ιουν 2011, 23:04

kostasprobonas έγραψε:Φώτη, άνοιξεςΦώτη, μεγάλο θέμα...
Είναι πολύ εύκολη η ad hoc καταδίκη
Όταν περάσει η μπόρα είναι εύκολο κανείς να παριστάνει τον Κάργα-όπως λένε και στο Πυργί της Χίου /να κάνει τον εισαγγελέα.
Ίσως είναι ένας τρόπος να λυτρωνόμαστε απ’ τους δαίμονές μας..
Εκ των υστέρων κρίνεις τη συμπεριφορά της Βέρμακτ σαδιστική. Υπάρχει κι ο αντίλογος: Στο διεθνές Δίκαιο, όταν χαθεί ο πόλεμος, καλώς ή κακώς η δολοφονία δεν έχει ελαφρυντικά. Όταν το ΕΑΜ έστηνε ενέδρα για να σκοτώσει έναν Γερμανό ταχυδρόμο ο στρατός κ α τ ο χ ή ς προέβαινε σε αντίποινα. Είναι τελείως διαφορετική και βαθιά απάνθρωπη βεβαίως η σ χ ε δ ι α σ μ έ ν η γενοκτονία συγκεκριμένων μειονοτήτων, εβραίων, ομοφυλοφίλων, αθιγγάνων κ.τ.λ
Φώτη, να ‘σαι υποψιασμένος: Kανένας σχεδόν δεν αντιστάθηκε στους Απριλιανούς συνταγματάρχες μέχρι το ’73. Κι αν δεν ήταν η Κύπρος, δεν γνωρίζω πόσα χρόνια θα ‘μασταν «στο γύψο» Είναι όμως άδικο να ρωτώ τον πατέρα μου τι έκανε, ε κ τ ω ν υ σ τ έ ρ ω ν.. Για αυτό και υπάρχουν οι ΗΡΩΕΣ, και όπως λέει κι Μπρεχτ, «αλλοίμονο στη χώρα που έχει ανάγκη από ήρωες..» Ήρωες, όπως ο Δημοκράτης ταγματάρχης Μουστακλής, που τον κάνανε φυτό απ’ το ξύλο (ποιος άραγε απ’ τους νέους γνωρίζει έστω το όνομά του;),ή ο Σάκης ο Καράγιωργας που του κόπηκε το χέρι επειδή ανατινάχτηκε ο εκρηκτικός μηχανισμός
Εκ των υστέρων κρίνεις τα σώματα ασφαλείας που είναι στριμωγμένα εδώ και βδομάδες σε συνθήκες αφόρητης πίεσης. Και δυστυχώς σήμερα, οι αδύνατοι δεν έχουν την πολυτέλεια να χάσουν τη δουλειά τους. Το ζητούμενο είναι να μπει κανείς στη θέση τους. Το βρίσκω ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΥΣΚΟΛΟ !
Κώστα ειλικρινά έχω απολαύσει ΟΛΕΣ τις έως τώρα δημοσιεύσεις σου εκτός από τις τελευταίες δύο.
Επίτρεψε μου να σου πω με όλη την καλή διάθεση ότι με βάση την προσωπική και επαγγελματική μου εμπειρία αυτά που υποστηρίζεις είναι εκτός πραγματικότητας.
Χρειάζεται πολύ "ειδική ψυχοσύνθεση" για να χτυπήσεις έναν γέρο, μια γυναίκα του μόχθου ή να ανοίξεις εν ψυχρώ το κεφάλι ενός ανθρώπου που δεν σε απειλεί ούτε αντιστέκεται. Το ίδιο ισχύει βέβαια και για την αντίπερα όχθη των μπαχαλαίων οι οποίοι δεν θα είχαν πρόβλημα να κάψουν έναν αστυνομικό ζωντανό. Και τις δύο πλευρές τις βρίσκω αρρωστημένες αλλά αυτή των αστυνομικών αρκετά περισσότερο όχι για τίποτε άλλο άλλο γιατί όταν είναι να συνθλίψουν αθώους πολίτες είναι απείρως περισσότερο προσηλωμένοι στο καθήκον από όταν είναι να τον προστατέψουν από τους κοινούς εγκληματίες.
Υπάρχουν μέρη γνωστά σε όλους που η εγκληματικότητα είναι άνευ προηγουμένου και δεν είδαμε ποτέ εκεί τέτοια μαζική κινητοποίηση αστυνομικών και τόση βία όση αυτές τις ημέρες στο Σύνταγμα.
Εκτός από το ημερολόγιο του Κουκ καλό βιβλίο για παραλληλισμούς είναι και η φάρμα των ζώων. Εκεί, αλλά ακόμη περισσότερο στην καθημερινότητα, γίνεται σαφές ότι η καταγωγή κάποιου δεν σημαίνει τίποτα για την στάση που θα κρατήσει προς τους συνανθρώπους του.
Κρείττον σιγάν

CHaRaLaMpOs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CHaRaLaMpOs » Πέμ 30 Ιουν 2011, 23:09

SinQ έγραψε:
CHaRaLaMpOs έγραψε:Αμερικανάκια.... {Αστυνομία + Μαφιόζοι + Αναρχικοί + ψευτοπατριώτες + εφοριακοί} = ο θάνατος μας

Ελευθερία ή σκλαβιά.

Χωρίς ΈΝΑΝ Ηγέτη ΜΆΓΚΑ... Μια ζωή θα είμαστε σε εμφύλιο πόλεμο...

https://nationalpride.wordpress.com/201 ... %86%CE%B9/

Σιγα μην φερουμε και τον βασιλια...η μηπως εννοεις τον Καρατζαφυρερ;
ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε ΈΝΑΝ ΚΛΈΦΤΗ ΚΑΙ 500 ΚΛΈΦΤΕΣ????? Οι ρώσοι έφεραν τον Πουτην... και κάθε μέρα Ο ΑΜΕΕΡΙΚΛΆΝΟΣ ΤΡΏΕΙ ΣΦΑΛΙΆΡΕΣ.... Εκτώς και αν θέλετε να υπάρχουν μόνο οι ΑΜΕΡΙΚΛΑΝΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ....

Εγώ δεν θα λύσω το πρόβλημα των άλλων...

Φιλικά Μπάμπης... "ΑΝΕΡΓΟΣ ΧΩΡΊΣ ΔΙΚΌ ΤΟΥ ΣΠΊΤΙ" ΚΑΙ ΧΩΡΊΣ ΜΈΛΛΟΝ.......

Άβαταρ μέλους
plits plits

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plits plits » Πέμ 30 Ιουν 2011, 23:38

kostasprobonas έγραψε:Εκ των υστέρων κρίνεις τα σώματα ασφαλείας που είναι στριμωγμένα εδώ και βδομάδες σε συνθήκες αφόρητης πίεσης. Και δυστυχώς σήμερα, !
που ειναι στριμογμένοι?
ποτε σε αυτή τη χώρα εχασε Αστυνομικος τη δουλιά του ??
Καλή η αναφορά στους βασανισμένους επαναστάτες -περαστικά και στην σύζυγο σου- αλλα μην λέμε και ότι να ναι όποιος θέλει να μπει στην στη θέση του άλλου ας κατέβει στο σύνταγμα να τα δει με τα ματιά του και να μην ακούει τον Καψή και τον κάθε Καψή από τον καναπέ ας έρθει να κυκλοφορήσει να μπει στη θέση του καθένα .
…ποτέ χωρίς ζάχαρη !!

Άβαταρ μέλους
robocop000
Ονοματεπώνυμο: κουκκος ηλιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από robocop000 » Παρ 01 Ιούλ 2011, 04:46

ολοι εσεις που τα βλεπεται ολα ευκολα ,αντι να κραζεται τους 300 ασχοληστε με τα ΜΑΤ.... πεσατε βλεπω ολοι στην παγιδα.
Θα ηθελα πολυ αυριο να σας δωσω μια ασπιδα κ ενα κρανος κ να πατε να κατσετε εκει απεναντι απο το πληθος που βγαζει μισος κ πετα μαρμαρα κ μολοτοφ ....Κ ελατε μετα να μου πειτε πως νιωσατε κ τι κανατε....κ εγω θα καθομαι λιγα μετρα πιο περα με τον τηλεφακο κ θα βγαζω φωτο κ θα κανω σχολια κ θα κρινω τους παντες ...αυτες οι φωτο οντως χτυπανε ασχημα στο ματι ,αλλα αποθανατιζουν μια στιγμη , δεν λενε μια ιστορια απο την αρχη μεχρι το τελος. οποτε μην κρινεται απο μια φωτο κ απο ενα αποσπασμα βιντεο....Κ καποιες φωτο ειναι κ εκ του πονηρου. 150 αστυνομικοι ειναι στο νοσοκομειο δεν ειδα καμια φωτο απο μερικους εδω μεσα ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ.αντε μπραβο .ο αστυνομικος που καιγεται η που σπαει το ποδι του απο μαρμαρο σαν φωτο ειναι κατι το συνηθισμενο πλεον ...ενω ενα γκλοπ που χτυπα κ το πολυ πολυ να κανει μια μελανια ειναι εγκλημα...Υπαρχουν αστυνομικοι που ξεφευγουν ,αλλα οταν ζεις τον πολεμο οταν εισαι στην τσιτα καποια πραγματα δεν τα ελεγχεις .οταν σκανε παντου μαρμαρα κ μολοτοφ κ κανεις ντου να διωξεις αυτη την απειλη δυστυχως μενουν πισω οι μεγαλυτεροι κ οι γυναικες....κ δυστυχως οι πετρες κ οι συναδελφοι που πεφτουν διπλα σου ,σου ξυπνανε ζωωδη εντστικτα...σε πιανει λυσα δεν βλεπεις τιποτα... λυπαμε που τα λεω αυτα αλλα τα εχω ζησει πριν καποια χρονια κ πιστεψτε με κ τον αδελφο μου να ειχα απεναντι εκεινη την στιγμη δεν γνωριζεις τιποτα ,θολωνεις .Οποτε μην κατηγορειται τις διμοιριες ,τις χρησιμοποιουν καποιοι σαν μαριονετες για να παιξουν το παιχνιδι τους
Οσο για τις συληψεις δεν τις κανουν τα ματ αλλα αντρες της ασφαλειας που υποδιοντε τους αναρχικους...κ δεν καταλαβαινω γιατι δειχνου κ ξανα δειχνουν φωτο ματατζιδων να μιλανε με κουκουλοφορους αστυνομικους...που το περιεργο? συναδελφοι ειναι απο διαφορετικες υπηρεσιες κ μιλανε σε διαστηματα που ειναι νεκρα...εσεις αν ησασταν στην ασφαλεια κ σας ελεγαν οτι πρεπει να ειστε στο μπλοκ των αναρχικων κ να κοβεται κινησεις , θα φορουσατε το τζινακι σας κ την κλασικη μπανανα τσαντακι κ θα πηγαινατε να το παιξεται αναρχικοι???Αν το κανατε θα ηταν θεμα λεπτων να σας παρει το ΕΚΑΒ...ας μην εξηγουμε τα αυτονοητα λοιπον..Η αστυνομια κανει λαθη κατα καιρους αλλα η αστυνομια δεν καει κ δεν σπαει περιουσιες ,καποιοι εχουν πολυ φαντασια κ φορανε γυαλια εξαρχιων εδω μεσα ...

Άβαταρ μέλους
kostasprobonas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostasprobonas » Παρ 01 Ιούλ 2011, 05:10

Κανείς καλοπροαίρετος δεν θα διαφωνούσε ότι η αστυνομία έχει κάνει πρόσφατα υπερβολική χρήση βίας. Δεν το λέω εγώ, το λένε έγκυρες οργανώσεις όπως η Διεθνής Αμνηστία.
Αλλά και μια μερίδα ριζοσπαστικοποιημένων διαδηλωτών κάνει επίσης!
Θα μου επιτρέψετε να υποστηρίξω το στοιχειώδες-που αρχίζουμε να υποψιαζόμαστε στην Εφηβεία, όταν μας αναγκάσει το Σχολείο να διαβάσουμε «Αντιγόνη»:
O ίδιος ορισμός του Κράτους είναι αυτής της νομικής οντότητας που ν ό μ ι μ α μπορεί να ασκήσει βία.
Οι πολίτες δικαιούνται να πετάνε ντομάτες, γιαούρτια, τούρτες, να προπηλακίζουν, να γράφουν γράμματα σε εφημερίδες, να συγκεντρώνονται, να απεργούν.
Όχι όμως να βαράνε στο ψαχνό.. Κάτι άλλαξε μέσα μου όταν πλάκωσαν στο ξύλο έναν αξιοπρεπή βουλευτή, τον Χατζηδάκη της Ν.Δ. Προσωπικά, στις 17 φορές που έχω ψηφίσει ουδέποτε ψήφισα τη συντηρητική παράταξη. Αλλά όλο αυτό πάει τη χώρα πολύ πίσω….Την κουλτούρα βίας την έχω βιώσει στο πετσί μου όταν συνάδελφοι συνδικαλιστές του Κουκουέ, κατέληξαν τελικά να με δέρνουν επειδή δεν υπερασπιζόμουν τον Μιλόσεβιτς και υποστήριξα ότι είναι εγκληματίας και ότι κάνει γενοκτονία. Αυτά, τις μέρες που γ ι ν ό τ α ν η εθνοκάθαρση και ορισμένοι Ελληναράδες πήγαιναν κι εθελοντές και ΟΧΙ εκ των υστέρων, που αποδείχθηκε με τους μαζικούς τάφους κ.τ.λ
Το ζήτημα είναι να υπάρξει ψυχραιμία και να μην σκοτωθούν άνθρωποι. Καλώς ή κακώς, δεν μπορεί η Αστυνομία «να πάει με τ’ αδέλφια της». Δυστυχώς, κάποια αδέλφια -θυμηθείτε την παιδική σας ηλικία, είναι καθάρματα…

Άβαταρ μέλους
plits plits

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plits plits » Παρ 01 Ιούλ 2011, 10:50

robocop000 έγραψε:ολοι εσεις που τα βλεπεται ολα ευκολα ,αντι να κραζεται τους 300 ασχοληστε με τα ΜΑΤ.... πεσατε βλεπω ολοι στην παγιδα.
Θα ηθελα πολυ αυριο να σας δωσω μια ασπιδα κ ενα κρανος κ να πατε να κατσετε εκει απεναντι ...
Φιλέ δεν πάει έτσι…για πάρε και συ την τσαντούλα του πολίτη(παράδιγμα) να κάνεις 10 χιλ ποδαρόδρομο την μέρα και αλλά 100 μέσα στην κίνηση,-κάθε μέρα- να δουλέψεις άκυρες ώρες χωρίς να τις πληρώνεσαι να έχεις το αχνός ότι στο τέλος της εβδομάδας κλείνει η επίχριση να μην παίρνεις την προβλεπόμενη άδεια γιατί δεν βγαίνει να την πάρεις…να έχεις υποστεί μύωση μιστού και άλλα πολλά .
Θέλω να πω ότι η κάθε δουλειά είναι επιλογή του καθενός και κάνης δεν έγινε ματ με το ζόρι έχουν ειδική εκπαίδευση για να κάνουν κάτι συγκεκριμένο αν δεν μπορούν και επιμένουν να δικαιολογούν τις βρισιές και της κατηγορίες που τους εξαπολύουν ας κάνουν κάτι άλλο ή ας βρεθεί κάποιος να τους σχολάσει αλλά ξέχασα δεν μπορεί να τους βρει οι φόρμες δεν έχουν νούμερα και διακριτικά.…
…ποτέ χωρίς ζάχαρη !!

Άβαταρ μέλους
robocop000
Ονοματεπώνυμο: κουκκος ηλιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από robocop000 » Παρ 01 Ιούλ 2011, 11:09

διακριτικα εχουν, νουμερα δεν εχουν. δεν φταιει η αστυνομια που οι πολιτες τρεχουν με τον φακελο οπως ειπες ουτε εχουν μεριδιο ευθεινης επειδη κλεινουν οι επιχειρησεις!!!! με το να πετας πετρες στα ματ δεν λυνεις κανενα προβλημα σου απλα βρισκεις εναν σακο κ τον χτυπας για να ξεθυμανεις...Τα ματ δεν εκπαιδευονται στο να ακουν τον καθε αγανακτησμενο κ ουτε δινει κανεις το δικαιωμα σε κανεναν αγανακτησμενο πολιτη να βριζει κ να πετα πετρες στον αστυνομικο( μονο στην ελλαδα παει να γινει δικαιωμα του πολιτη).αν το κανεις θα δεχθεις κ τις συνεπειες που ειναι τα χημικα κτλ..σε πληροφορω οτι ενας ματατζης κανει 100 χιλομετρα την μερα για πλακα οχι με μια τσαντα αλλα με εξοπλισμο που σου κοβει τα ποδια κ δεν εχει ωραριο μαθαινει το βραδυ τι ωρα θα δουλεψει την επομενη ( δεν μπορεις να κανονισεις τιποτα )κ δουλευει τουλαχιστον 12 ωρες την μερα.Το μονο που περνει ειναι η αδεια κ τον μισθο του ακομα...ποιος αλλος δημοσιος υπαλληλος δουλευει με αυτες τις συνθηκες?
οσο για τα λαθη που κανουν καποιοι αστυνομικοι ειναι φυσικο επομενο την εντασης της στιγμης.τα ματ ειναι οι μονοι εργαζομενοι ποιυ δουλευουν παντα σε συνθηκες πιεσης κ τρομου. εδω δημοσιοι υπαλληλοι ,γιατροι , εργαζομενοι καθε κλαδου που δουλευουν στο γραφειο τους με τα κλιματιστικα τους που πινουν τον καφε τους που κανουν κ ενα διαλυμα οταν κουραστουν που οταν θελουν να πανε τουαλετα πανε που που που ... δουλευουν με ολες τις ανεσεις κ κανουν λαθη κατα καιρους , ποσο λοιπον αυτοι οι εργαζομενοι.Ολοι μιλατε κ λετε να παρετηθουν , εσυ στις μερες μας θα παραιτηοσουν? ΟΧΙ βεβαια οποτε μην λετε μεγαλα λογια κ ευκολα.

Άβαταρ μέλους
gabrielb

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gabrielb » Παρ 01 Ιούλ 2011, 11:39

Ανεξέλεγκος πετροπόλεμος απο τα ματ.
http://www.youtube.com/watch?v=OgqHAcR5 ... r_embedded
Δειτε αυτό το βίντεο. Απλά τα είναι ανεγκέφαλοι δολοφόνοι χώρης κανένα ελαφρυντικο. Κανονικά θα έπρεπε να τους απαγγελθόυν κατηγορίες για απόπειρα δολοφονίας απο πρόθεση και τον υπόλοιπο ποινηκό κώδηκα.Φυσικα και μπορούν να τους βρουν. Ηθελαν νέκρους. Μόνο απο θαύμα δεν υπάρχει νεκρός πολιτής. Ακόμα και αν εκτελούσαν εντολές αυτο δεν τους απόλασει απο την ευθήνη στο να μην μετατραπουν οικοιοθελός σε στηγνούς δολοφόνους. Επίσης όταν μας βασάνιζαν ανελεητα στον θάλαμο αερίων εγκλωβισμένους στο Συνταγμα επι ώρες δεν τους διαφοροπειει στο ελαχιστο απο τους Ναζί. Εχουμε την χειρότερη μορφή χούντας που υπάρχει. Οσοι την επιδίωξαν και την αναπολουσαν ας την απολαύσουν μέσα στην πείνα και στα σκάτα που τους περιμένουν.

Μην ξεχνίωμαστε όμως αυτό που μας περιμένει στο μελλόν μετά το ξεπουλημα της χώρας και την διαλύση των πλουτοπαραγωγηκών δομών και του ιδιωτικού τομέα είναι πολύ χειρότερο και απο τα χημικά και απο το ξυλο. Η καταστολη κάποιους τους τρομοκρατει αλλα τους περισσότερος που βιώνουν τον φόβο πολλες φορες τους κάνει να τον ξεπερνάνε.
Σε διαθήκη με σημαίες και συνθήματα
εγώ είμαι ελεύθερος αέρας που φυσά
Εγώ έχω φίλους τα βουνά κι όλα τα κύματα
εγώ έχω αδέρφια τα ποτάμια, τα πουλιά

Άβαταρ μέλους
dicentrarchus
Ονοματεπώνυμο: αλεξανδρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dicentrarchus » Παρ 01 Ιούλ 2011, 11:56

PARAS έγραψε:μεσα σε ολο αυτο τον χαμο το μοναδικο πραγμα που με κανει να χαιρομε ειναι οτι ενας τυφλος εβαλε τα γυαλα σε πολλους αλλους που νομιζουν οτι ειναι καλυτεροι απο εκεινον

ενας αντρας με αρχ......α αναμεσα σε 299 αρχ......α

http://youtu.be/dEsL3IfNAVo
ανατριχιαστηκη ομιλια απο εναν αληθινο ανθρωπο.ειληκρινα ανατριχιαζω βλεποντας και ακουγωντας αυτο το βιντεο,ενω ταυτοχρονα απορω ποιοι ψηφιζουν τους αμορφοτους και αγενης τυπακους που αντι να ακουν και το βουλωνουν οταν μιλαει καποιος στο βημα,κανουν φασαρια και μιλανε μεταξυ τους χειροτερα απο παιδια του νηπιαγωγειου.αυτη ειναι η παιδεια ααυτων που θελουν να κυβερνουν ενα ολοκληρο κρατος 11εκατ. ανθρωπων??ντροπη μας
Αλεξανδρος Ν.

Άβαταρ μέλους
T-Factor

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από T-Factor » Παρ 01 Ιούλ 2011, 12:02

robocop000 έγραψε:ολοι εσεις που τα βλεπεται ολα ευκολα ,αντι να κραζεται τους 300 ασχοληστε με τα ΜΑΤ.... πεσατε βλεπω ολοι στην παγιδα.
Θα ηθελα πολυ αυριο να σας δωσω μια ασπιδα κ ενα κρανος κ να πατε να κατσετε εκει απεναντι απο το πληθος που βγαζει μισος κ πετα μαρμαρα κ μολοτοφ ....Κ ελατε μετα να μου πειτε πως νιωσατε κ τι κανατε....κ εγω θα καθομαι λιγα μετρα πιο περα με τον τηλεφακο κ θα βγαζω φωτο κ θα κανω σχολια κ θα κρινω τους παντες ...αυτες οι φωτο οντως χτυπανε ασχημα στο ματι ,αλλα αποθανατιζουν μια στιγμη , δεν λενε μια ιστορια απο την αρχη μεχρι το τελος. οποτε μην κρινεται απο μια φωτο κ απο ενα αποσπασμα βιντεο....Κ καποιες φωτο ειναι κ εκ του πονηρου. 150 αστυνομικοι ειναι στο νοσοκομειο δεν ειδα καμια φωτο απο μερικους εδω μεσα ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ.αντε μπραβο .ο αστυνομικος που καιγεται η που σπαει το ποδι του απο μαρμαρο σαν φωτο ειναι κατι το συνηθισμενο πλεον ...ενω ενα γκλοπ που χτυπα κ το πολυ πολυ να κανει μια μελανια ειναι εγκλημα...Υπαρχουν αστυνομικοι που ξεφευγουν ,αλλα οταν ζεις τον πολεμο οταν εισαι στην τσιτα καποια πραγματα δεν τα ελεγχεις .οταν σκανε παντου μαρμαρα κ μολοτοφ κ κανεις ντου να διωξεις αυτη την απειλη δυστυχως μενουν πισω οι μεγαλυτεροι κ οι γυναικες....κ δυστυχως οι πετρες κ οι συναδελφοι που πεφτουν διπλα σου ,σου ξυπνανε ζωωδη εντστικτα...σε πιανει λυσα δεν βλεπεις τιποτα... λυπαμε που τα λεω αυτα αλλα τα εχω ζησει πριν καποια χρονια κ πιστεψτε με κ τον αδελφο μου να ειχα απεναντι εκεινη την στιγμη δεν γνωριζεις τιποτα ,θολωνεις .Οποτε μην κατηγορειται τις διμοιριες ,τις χρησιμοποιουν καποιοι σαν μαριονετες για να παιξουν το παιχνιδι τους
Οσο για τις συληψεις δεν τις κανουν τα ματ αλλα αντρες της ασφαλειας που υποδιοντε τους αναρχικους...κ δεν καταλαβαινω γιατι δειχνου κ ξανα δειχνουν φωτο ματατζιδων να μιλανε με κουκουλοφορους αστυνομικους...που το περιεργο? συναδελφοι ειναι απο διαφορετικες υπηρεσιες κ μιλανε σε διαστηματα που ειναι νεκρα...εσεις αν ησασταν στην ασφαλεια κ σας ελεγαν οτι πρεπει να ειστε στο μπλοκ των αναρχικων κ να κοβεται κινησεις , θα φορουσατε το τζινακι σας κ την κλασικη μπανανα τσαντακι κ θα πηγαινατε να το παιξεται αναρχικοι???Αν το κανατε θα ηταν θεμα λεπτων να σας παρει το ΕΚΑΒ...ας μην εξηγουμε τα αυτονοητα λοιπον..Η αστυνομια κανει λαθη κατα καιρους αλλα η αστυνομια δεν καει κ δεν σπαει περιουσιες ,καποιοι εχουν πολυ φαντασια κ φορανε γυαλια εξαρχιων εδω μεσα ...
Δεν πιστεύω στα μάτια μου οτι διαβάζω τέτοια πράγματα!

Ο κοσμάκης, ο εργαζόμενος, ο άνεργος, ο ειρηνικά διαμαρτυρώμενος φορά γυαλιά Εξαρχείων!!!

Πάρτε το χαμπάρι, τα πλακάκια στους μπάτσους* τα πετάνε οι ίδιοι οι μπάτσοι. Αυτή δεν είναι αστυνομία, αλλά χουντική δύναμη καταστολής!

*Λυπάμαι για το μπάτσοι, αλλά αυτά τα καθάρματα αστυνομικούς δεν μπορώ να τους πω. Και έχω φίλους αστυνομικούς.
Μαζέψτε επιτέλους τα σκυλιά απο τα μπαλκόνια σας. Ζώα!!!

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Παρ 01 Ιούλ 2011, 12:06

Καλημερα και παλι
Ξεκινησα να κανω παραθεσεις στα κομματια που μου αρεσαν αλλα θα εβγαινε πολυ κουραστικο για τους υπολοιπους αναγνωστες.
Ετσι λοιπον συνοψιζω:
Φιλοι plits plits,SinQ,Emigre prvsr,ftsamp,nmoiras,gabrielb σας ευχαριστω πολυ για τις αποψεις που διαβασα.
Ειλικρινα.Ειναι τετοια η ψυχολογια μου-οργη και ενιοτε θλιψη-τον τελευταιο καιρο που εχω αναγκη να ακουω και να διαβαζω σαφεις και κοινωνικα-πολιτικα ορθες αποψεις.
Φιλε kostasprobonas εχω και εγω ομοιως απολαυσει ολες τις δημοσιευσεις σου στον ηλεκτρονικο και περιοδικο τυπο εκτος απο τις τελευταιες,οι οποιες πραγματικα με μπερδευουν.
robocop000 καθενας απο εμας κανει τις επιλογες του και οριζει αυτος και μονο αυτος την μοιρα του.

Ραντεβου λοιπον στις πορειες στις πλατειες και οπου αλλου διεξαγεται ο καθαρος λαικος αγωνας μακρια απο κομματικες αηδιες.

Υ.γ. Καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη,εκτος απο του μπατσου και του βουλευτη!
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Επιστροφή στο “Νέα-ειδήσεις”