O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 05 Αύγ 2022, 14:16

GiorgosS έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 14:13
Βίοι παράλληλοι Δημήτρη...με τη διαφορά ότι ο πατέρας μου έκανε μόνο ψάρεμα με πετονιές απέξω και έπιανε μεγάλες Μπάφες και λαυρακια στον Ευβοϊκό έτσι κόλλησα το μικρόβιο αλλά όταν πήγαινα τα πρώτα χρόνια για ψαροτουφεκο μου έλεγε όλο πρόσεχε μεγάλο άγχος και εγώ τσαντιζομουν γιατί νόμιζα ότι τα ξέρω όλα...
Φίλε να σου δείξω vintage μαυρόασπρες φωτογραφίες με ροφούς απ' την δεκαετία του 60' να πάθεις πλάκα! Μέχρι που πέθανε γέρος και άρρωστος βουτούσε. Αυτό το σαράκι δεν φεύγει με τίποτα!

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 05 Αύγ 2022, 14:19

matador23 έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 14:07
Δημήτρη καλησπέρα,
γράφω την απάντηση γιατί ξέρεις ότι το φόρουμ είναι δημόσιο και το βλέπουν αρκετοί μέλη και μή , και συχνά και νέοι - αρχάριοι με το χόμπι που ψάχνουν την εύκολη πληροφορία σχετικά με το ψαροτούφεκο στο ινετρνετ.


Όταν δεν νοιώθουμε καλά ή είμαστε άρρωστοι, δέν πάμε θάλασσα για βουτιά!
Ξέρω σε πολλούς η ψυχική ανάγκη για επαφή με το νέρο είναι δυνατή, αλλα στο τέλος της ημέρας αυτό που μετράει πάνω από όλα είναι η ασφάλεια μας!
Η οικογένεια μας και η ζωή μας!

Έχουμε χάσει αρκετούς φίλους μέσα από το καφενέ και πολλούς "ανώνυμους" σε επικεφαλίδες ιστοσελίδων ..που δυστυχώς γρήγορα ξεχνιούνται.

ΜΦΧ

Κώστας Κοβάνης.
Κώστα μόλις το δημοσιεύσα, αναρρωτήθηκα αν έκανα καλά...
Η αμέσως επόμενη σκέψη που μου πέρασε ήταν πότε θα μου έγραφες εσύ κάτι για να με ψέξεις...
Εννοείται ότι δεν έχω παρά να συμφωνήσω μαζί σου, και έκανες άριστα που το επεσήμανες :hello:

Άβαταρ μέλους
matador23
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2011, 14:42
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος
Τοποθεσία: Θήβα - Βοιωτίας

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Παρ 05 Αύγ 2022, 14:50

dimitrikotz έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 14:19
matador23 έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 14:07
Δημήτρη καλησπέρα,
γράφω την απάντηση γιατί ξέρεις ότι το φόρουμ είναι δημόσιο και το βλέπουν αρκετοί μέλη και μή , και συχνά και νέοι - αρχάριοι με το χόμπι που ψάχνουν την εύκολη πληροφορία σχετικά με το ψαροτούφεκο στο ινετρνετ.


Όταν δεν νοιώθουμε καλά ή είμαστε άρρωστοι, δέν πάμε θάλασσα για βουτιά!
Ξέρω σε πολλούς η ψυχική ανάγκη για επαφή με το νέρο είναι δυνατή, αλλα στο τέλος της ημέρας αυτό που μετράει πάνω από όλα είναι η ασφάλεια μας!
Η οικογένεια μας και η ζωή μας!

Έχουμε χάσει αρκετούς φίλους μέσα από το καφενέ και πολλούς "ανώνυμους" σε επικεφαλίδες ιστοσελίδων ..που δυστυχώς γρήγορα ξεχνιούνται.

ΜΦΧ

Κώστας Κοβάνης.
Κώστα μόλις το δημοσιεύσα, αναρρωτήθηκα αν έκανα καλά...
Η αμέσως επόμενη σκέψη που μου πέρασε ήταν πότε θα μου έγραφες εσύ κάτι για να με ψέξεις...
Εννοείται ότι δεν έχω παρά να συμφωνήσω μαζί σου, και έκανες άριστα που το επεσήμανες :hello:
Δημήτρη ξέρεις ότι σε συμπαθώ και η ψαροσύνη σου είναι φοβερή . :hello:

Το ποστ το έκανα γενικά λόγο ιδιότητας στο φόρουμ και ξέρω ότι το κόκκινο χτυπάει στον τρίτο παρατηρητή και μένει σαν μήνυμα :)

Νομίζω όλοι αντιλαμβανόμαστε το νόημα της ασφάλειας στο ψαροτούφεκο εδώ μέσα.
Τόσα χρόνια τα λέμε , έχουμε γίνει φίλοι Δημήτρη και πίστεψε με έγραψα πολύ άνετα γιατί η άναρτηση ήταν δική σου , ξέροντας οτι θα καταλάβεις το λόγο.

Σε ευχαριστώ !!

Καλό καλοκαίρι και καλές βουτιές να έχουμε όλοι!
( Επίσημα απο αύριο ξεκινάω και την άδεια....βλεπω και τα βίντεο σας και ζηλεύω :mrgreen: )
ΛΑΔΙΑΣ : Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη
CapetanThomas : https://www.spearfishingforum.gr/viewtopic.php?f=9&t=68075

Άβαταρ μέλους
--xristos--
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Κυρ 02 Σεπ 2012, 15:17

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από --xristos-- » Παρ 05 Αύγ 2022, 22:42

Οι αφηγήσεις των περιπετειών σου με συνοδεία των βίντεο(λίγο ανάποδο αυτή την φορά :mrgreen: ) έχουν γίνει τα αγαπημένα μου πόστ στο φόρουμ.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα νομίζω είναι προφανές οτι είσαι βαριά ασθενής θαλασσοΙού, τον κορονοιό δύσκολο να τον θεράπευει η θάλασσα παντως :tease:
Του ψαρά το πιάτο, 9 φορές είναι αδειανό και 1 γεμάτο.

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 05 Αύγ 2022, 23:44

matador23 έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 14:50
dimitrikotz έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 14:19
matador23 έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 14:07
Δημήτρη καλησπέρα,
γράφω την απάντηση γιατί ξέρεις ότι το φόρουμ είναι δημόσιο και το βλέπουν αρκετοί μέλη και μή , και συχνά και νέοι - αρχάριοι με το χόμπι που ψάχνουν την εύκολη πληροφορία σχετικά με το ψαροτούφεκο στο ινετρνετ.


Όταν δεν νοιώθουμε καλά ή είμαστε άρρωστοι, δέν πάμε θάλασσα για βουτιά!
Ξέρω σε πολλούς η ψυχική ανάγκη για επαφή με το νέρο είναι δυνατή, αλλα στο τέλος της ημέρας αυτό που μετράει πάνω από όλα είναι η ασφάλεια μας!
Η οικογένεια μας και η ζωή μας!

Έχουμε χάσει αρκετούς φίλους μέσα από το καφενέ και πολλούς "ανώνυμους" σε επικεφαλίδες ιστοσελίδων ..που δυστυχώς γρήγορα ξεχνιούνται.

ΜΦΧ

Κώστας Κοβάνης.
Κώστα μόλις το δημοσιεύσα, αναρρωτήθηκα αν έκανα καλά...
Η αμέσως επόμενη σκέψη που μου πέρασε ήταν πότε θα μου έγραφες εσύ κάτι για να με ψέξεις...
Εννοείται ότι δεν έχω παρά να συμφωνήσω μαζί σου, και έκανες άριστα που το επεσήμανες :hello:
Δημήτρη ξέρεις ότι σε συμπαθώ και η ψαροσύνη σου είναι φοβερή . :hello:

Το ποστ το έκανα γενικά λόγο ιδιότητας στο φόρουμ και ξέρω ότι το κόκκινο χτυπάει στον τρίτο παρατηρητή και μένει σαν μήνυμα :)

Νομίζω όλοι αντιλαμβανόμαστε το νόημα της ασφάλειας στο ψαροτούφεκο εδώ μέσα.
Τόσα χρόνια τα λέμε , έχουμε γίνει φίλοι Δημήτρη και πίστεψε με έγραψα πολύ άνετα γιατί η άναρτηση ήταν δική σου , ξέροντας οτι θα καταλάβεις το λόγο.

Σε ευχαριστώ !!

Καλό καλοκαίρι και καλές βουτιές να έχουμε όλοι!
( Επίσημα απο αύριο ξεκινάω και την άδεια....βλεπω και τα βίντεο σας και ζηλεύω :mrgreen: )
Κώστα καλά έκανες, και οχι μόνο λόγω ιδιότητος. Όντως η ασφάλεια είναι το παν, ιδιαίτερα όταν πρόκειται για την ασφάλεια τρίτων προσώπων που δεν γνωρίζουμε καν. Εύχομαι οι διακοπές σου να είναι ίδιες και καλύτερες απ' τα βίντεο που ζηλεύεις!! :hello:

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 05 Αύγ 2022, 23:48

--xristos-- έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 22:42
Οι αφηγήσεις των περιπετειών σου με συνοδεία των βίντεο(λίγο ανάποδο αυτή την φορά :mrgreen: ) έχουν γίνει τα αγαπημένα μου πόστ στο φόρουμ.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα νομίζω είναι προφανές οτι είσαι βαριά ασθενής θαλασσοΙού, τον κορονοιό δύσκολο να τον θεράπευει η θάλασσα παντως :tease:
Ευχαριστώ πολύ Χρήστο, αν ειλικρινά τα βίντεο μου είναι πολύ πίσω απ' όλες τις απόψεις σε σχέση με κάποιων άλλων παιδιών εδώ πέρα!
Από τον θαλασσοϊο, νομίζω λίγο πολύ πάσχουμε όλοι, και η ασθένεια είναι ανίατη! :hello:

tas
Δημοσιεύσεις: 1137
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2012, 13:50
Ονοματεπώνυμο: Αναστάσιος Τριανταφύλλου

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tas » Σάβ 06 Αύγ 2022, 09:31

Πιστευω οτι θα ηταν πολυ ενδιαφερον ενα θεμα με παλιες vintage φωτογραφιες, οποιων εχουν, ειτε δικες μας ειτε πατεραδων ή της παρεας με τα ψαρεματα και τον εξοπλισμο 25ετιας και πανω. Ο συσχετισμος τοτε και σημερα , με τα σχετικα συμπερασματα , θα ηταν αρκετα διασκεδαστικος.
Δημητριε το μαγιατικο ήταν κουκλα.

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Σάβ 06 Αύγ 2022, 11:03

tas έγραψε:
Σάβ 06 Αύγ 2022, 09:31
Πιστευω οτι θα ηταν πολυ ενδιαφερον ενα θεμα με παλιες vintage φωτογραφιες, οποιων εχουν, ειτε δικες μας ειτε πατεραδων ή της παρεας με τα ψαρεματα και τον εξοπλισμο 25ετιας και πανω. Ο συσχετισμος τοτε και σημερα , με τα σχετικα συμπερασματα , θα ηταν αρκετα διασκεδαστικος.
Δημητριε το μαγιατικο ήταν κουκλα.
Όντως Αναστάσιε θα ήταν ωραίο αυτό, νομίζω βέβαια ότι σε κάποια στιγμή είχε γίνει κιόλας! Θέλει όμως δουλειά, να ξεθάσουμε όλα αυτά τα φωτογραφικά κειμήλια. Πόσο μετανιώνω που δεν κράτησα αυτόν τον παλιό εξοπλισμό, θυμάμαι μέχρι και αυτοσχέδιο ψαροντούφεκο εκτός των άλλων!
Το μαγιάτικο γενικά δεν το' χω σε ιδιαίτερη εκτίμηση γευστικά, δεν το συγκρίνω με τα μαύρα, αλλά οι συναντήσεις μαζί του είναι πάντα συναρπαστικές!
Εύχομαι γεμάτο ψαρευτικά καλοκαίρι :hello:

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”