O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 05 Αύγ 2022, 11:13

Ο τίτλος ενδεικτικός. Από την αρχή αυτής της περιπέτειας με τον covid μέχρι και σήμερα την είχα σκαπουλάρει τόσες και τόσες φορές, που είχα λανθασμένα αναπτύξει μία ιδεοληψία ότι εγώ για κάποιο περίεργο λόγο δεν κολλούσα. Για όλα λοιπόν υπάρχει η πρώτη φορά και φαίνεται η πολλή χαλάρωση συνέβαλε στο να έρθει και η δική μου η σειρά. Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα χειρότερο, αλλά το πέρασα μ' ένα συνάχι και λίγο πονόλαιμο. Την πρώτη μέρα με αρκετή δυσκολία κράτησα τον εαυτό μου εκτός θαλάσσης, αλλά την δεύτερη μέρα δεν υπήρχε περίπτωση να μην πάρω την δόση μου. Εύλογα κάποιος θα μου βάλει χέρι για την ανευθυνότητα μου, αλλά θα πρέπει να τονίσω ότι στην θάλασσα πάω πάντα μόνος, ψαρεύω συνήθως μόνος και ως γνήσιος θαλασσινός λύκος εν γένει δεν έρχομαι σ' επαφή με κανένα είτε με covid είτε άνευ. Ίσως κάποτε το πληρώσω, αλλά έτσι μ' αρέσει!

Η βουτιά έγινε στα κοντινά. Αξιώσεις βάθους και ψαριών δεν υπήρχαν, ήμουν εκεί για καθαρά θεραπευτικούς σκοπούς. Οι κακές άπνοιες και η ανάγκη συνεχών εξισώσεων δεν χάλασε καθόλου την διάθεση μου. Για να πάω στα δέκα μέτρα χρειάστηκα είκοσι δύο εξισώσεις, αλλά τουλάχιστον κατάφερνα να κατεβαίνω και ν' ανεβαίνω! Επειδή ακριβώς ο σκοπός δεν ήταν ακριβώς η σύλληψη ψαριών, ο χαρακτήρας της προσέγγισης απέκτησε άλλη διάσταση. Έπαιξα μ' ένα χταποδάκι, έπιασα κάποια ψαράκια που σε άλλες περιπτώσεις δεν θα είχα καν ασχοληθεί και γενικά πέρασα ωραία. Στα αξιοσημείωτα της εξόρμησης η επίθεση(?) μίας σμέρνας που ήρθε καταπάνω μου ενώ εγώ περιεργαζόμουν ένα ροφάκι σε μία τρύπα. Την αντιλήφθηκα από μακριά και ψιλοχέστηκα, ωστόσο σκέφτηκα ότι αν υποχωρούσα αυτή θα με εξελάμβανε ως θήραμα και θα με κυνηγούσε. Έτσι αποφάσισα να κάτσω εκεί με λίγη αγωνία και το αντίστοιχο δράμα, και να την περιμένω. Τελικά πήγαν όλα καλά και ο καθένας πήρε τον δρόμο του.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ένα όμορφο μαγιάτικο, μέλος ενός κοπαδιού που κινούνταν στην περιοχή που είχα αφήσει την βάρκα. Αυτά τα ψάρια με την χαρακτηριστική αφέλεια και περιέργεια που τα διακρίνει είναι υπερβολικά ευάλωτα και στα πιο άτεχνα καρτέρια. Σε κάθε περίπτωση χρωματίζουν εξαιρετικά το ψάρεμα μας! Κατά την έξοδο απ' το νερό η αίσθηση ήταν ότι δεν ήμουν ποτέ άρρωστος. Επειδή έχω μπει και στο παρελθόν πραγματικά άρρωστος με πυρετούς κλπ και βγαίνω πάντα περδίκι, η αίσθηση είναι ότι η θάλασσα πρέπει να έχει θεραπευτική επίδραση στον οργανισμό μας και αυτό δεν είναι μόνο ψυχολογικό.
Καλές και ασφαλείς αναδύσεις σε όλους!!
phpBB [video]

GiorgosS
Δημοσιεύσεις: 1502
Εγγραφή: Παρ 15 Ιούλ 2016, 20:18
Ονοματεπώνυμο: Giwrgos Side

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Παρ 05 Αύγ 2022, 11:40

Περαστικά αν και έπρεπε να περιμένεις λίγες μέρες αλλά το αποτέλεσμα ήταν καλό φοβερά πλάνα με τη σμέρνα το χταπόδι που άλλοι θα το είχαν πάρει ασυζητητί και το μαγιάτικο στο τέλος.Ο εξολκεας που κρέμεται ποιας εταιρίας είναι να πάρω και εγώ γιατί μου έχει τύχει να κάνω άπειρες βουτιές για να ξεβραχωσω με τα χέρια

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 05 Αύγ 2022, 11:47

GiorgosS έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 11:40
Περαστικά αν και έπρεπε να περιμένεις λίγες μέρες αλλά το αποτέλεσμα ήταν καλό φοβερά πλάνα με τη σμέρνα το χταπόδι που άλλοι θα το είχαν πάρει ασυζητητί και το μαγιάτικο στο τέλος.Ο εξολκεας που κρέμεται ποιας εταιρίας είναι να πάρω και εγώ γιατί μου έχει τύχει να κάνω άπειρες βουτιές για να ξεβραχωσω με τα χέρια
Xμμμμ τον εξολκέα τον βρήκα στη θάλασσα κι αυτόν, αλλά θα κοιτάξω και θα σου πω..., μ' έχει ξελασπώσει αρκετές φορές και μου έχει γλιτώσει και χρήμα. Απαραίτητο κομμάτι του εξοπλισμού :hello:

GiorgosS
Δημοσιεύσεις: 1502
Εγγραφή: Παρ 15 Ιούλ 2016, 20:18
Ονοματεπώνυμο: Giwrgos Side

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Παρ 05 Αύγ 2022, 12:22

dimitrikotz έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 11:47
GiorgosS έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 11:40
Περαστικά αν και έπρεπε να περιμένεις λίγες μέρες αλλά το αποτέλεσμα ήταν καλό φοβερά πλάνα με τη σμέρνα το χταπόδι που άλλοι θα το είχαν πάρει ασυζητητί και το μαγιάτικο στο τέλος.Ο εξολκεας που κρέμεται ποιας εταιρίας είναι να πάρω και εγώ γιατί μου έχει τύχει να κάνω άπειρες βουτιές για να ξεβραχωσω με τα χέρια
Xμμμμ τον εξολκέα τον βρήκα στη θάλασσα κι αυτόν, αλλά θα κοιτάξω και θα σου πω..., μ' έχει ξελασπώσει αρκετές φορές και μου έχει γλιτώσει και χρήμα. Απαραίτητο κομμάτι του εξοπλισμού :hello:
Ευχαριστω Δημήτρη αν θες δες στο ποστ μου τι έβαζα την μητέρα μου να κάνει όταν έπιανα κανένα ψάρι!

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5012
Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 01:09
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Παρ 05 Αύγ 2022, 12:37

Περαστικα και σιδερενιος...Τι σιδερενιος, δεν μας κανει :mrgreen:
Ανοξειδωτος λοιπον! :grin:

Και τωρα, μσλωματακι. Η θαλασσα κι εγω το πιστευω ακραδαντα, ειναι φαρμακο για τα παντα. Θεϊκο δωρο λεμε...
Ομως, οταν υπαρχει ηδη θεμα, η κουραση πρεπει να αποφευγεται ως επιβαρυντικος παράγοντας στην ανταποκριση του ανισοποιητικου μας...
Επισης, κατι που μου εχει τυχει, οταν υπαρχει μπουκωμα, ειναι πολυ πιθανο να καταφερουμε τις εξισωσεις στο κατεβασμα αλλα να εχουμε αδυναμια εξισωσης στην αναδυση, κατι κακο και επωδυνο...

Κατα τα άλλα, σε καμαρωσα δεοντως :) Ωραιες εικονες και βεβαιως βεβαιως, δεν υποχωρουμε σε επιθετικες σμερνες, εξ ανατολων γειτονες κλπ :grin:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
fiesta1420
Δημοσιεύσεις: 1140
Εγγραφή: Πέμ 14 Νοέμ 2013, 12:15

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fiesta1420 » Παρ 05 Αύγ 2022, 13:03

Αρχικά περαστικά και να είσαι παντα γερος!!! Ταυτηστικα πλήρως με τα αναγραφόμενα σου λες και εβλεπα εμένα! Το έχω περάσει δυο φορές ευτυχώς ελαφρά με συνάχι και λίγο ο λαιμός, όπως και εσυ δεν έκατσα σπίτι βέβαια εκείνες τις μερες ψάρευα από επιφάνεια max 1 μέτρο και πραγματικά το πιστεύω και εγώ ότι η θαλασσα γιατρεύει τα παντα καθως και εγώ όσο περιεργο και εαν ακούγετε έχω πέσει πολλές φορές με πυρετό κρύωμα και μπούκωμα (μπουκωμένος παντα επιφάνεια άντε στο μισό μέτρο καρτερι για να μην χρειάζεται εξίσωση) και παντα βγαίνω περδίκι! Όσο για την ψάρια μπράβο ολα πολύ ωραία!!!
Κάποιοι νομίζουν ότι είμαι θλιμένος,αλλά δέν είμαι. Απλά,εκτιμώ την σιωπή,σ'εναν κόσμο πού δέν σταματάει ποτέ να μιλάει.

Άβαταρ μέλους
hariska
Δημοσιεύσεις: 8474
Εγγραφή: Δευ 27 Οκτ 2008, 12:32
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Παρ 05 Αύγ 2022, 13:14

Ρε θηρίο, βρήκες τον εξολκεα μου;!!
Σε προωθώ τα στοιχεία μου να με τον στείλεις! :)

Υ. Γ. Τι έχεις βγαλει πάλι, δεν μπορώ να δω τώρα χωρίς επαρκή δεδομένα. Θα τσεκάρω αργότερα. ;)
Το ψάρι πρέπει κάποιος να το βράσει, είναι εύκολο θαρρώ.

GiorgosS
Δημοσιεύσεις: 1502
Εγγραφή: Παρ 15 Ιούλ 2016, 20:18
Ονοματεπώνυμο: Giwrgos Side

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Παρ 05 Αύγ 2022, 13:31

fiesta1420 έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 13:03
Αρχικά περαστικά και να είσαι παντα γερος!!! Ταυτηστικα πλήρως με τα αναγραφόμενα σου λες και εβλεπα εμένα! Το έχω περάσει δυο φορές ευτυχώς ελαφρά με συνάχι και λίγο ο λαιμός, όπως και εσυ δεν έκατσα σπίτι βέβαια εκείνες τις μερες ψάρευα από επιφάνεια max 1 μέτρο και πραγματικά το πιστεύω και εγώ ότι η θαλασσα γιατρεύει τα παντα καθως και εγώ όσο περιεργο και εαν ακούγετε έχω πέσει πολλές φορές με πυρετό κρύωμα και μπούκωμα (μπουκωμένος παντα επιφάνεια άντε στο μισό μέτρο καρτερι για να μην χρειάζεται εξίσωση) και παντα βγαίνω περδίκι! Όσο για την ψάρια μπράβο ολα πολύ ωραία!!!
Εν μέρει έχεις δίκιο γιατί βουτηξες ρηχά εγώ με ένα μόνο αυτί καλό το άλλο σχεδόν κουφό βούτηξα με μπούκωμα βαθιά έπαθα ρήξη τυμπάνου στο «καλό»αυτί και μέχρι να κλείσει η πληγή ήμουν τελείως κουφός για πόσες μέρες δε θυμάμαι το ωραίο είναι ότι το ξανάκανα χωρίς να πάθω ρήξη αλλά με αποτέλεσμα μόνιμο βουητό στο αυτί που ακούει!Προσοχη παιδιά

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 05 Αύγ 2022, 13:51

GiorgosS έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 12:22
dimitrikotz έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 11:47
GiorgosS έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 11:40
Περαστικά αν και έπρεπε να περιμένεις λίγες μέρες αλλά το αποτέλεσμα ήταν καλό φοβερά πλάνα με τη σμέρνα το χταπόδι που άλλοι θα το είχαν πάρει ασυζητητί και το μαγιάτικο στο τέλος.Ο εξολκεας που κρέμεται ποιας εταιρίας είναι να πάρω και εγώ γιατί μου έχει τύχει να κάνω άπειρες βουτιές για να ξεβραχωσω με τα χέρια
Xμμμμ τον εξολκέα τον βρήκα στη θάλασσα κι αυτόν, αλλά θα κοιτάξω και θα σου πω..., μ' έχει ξελασπώσει αρκετές φορές και μου έχει γλιτώσει και χρήμα. Απαραίτητο κομμάτι του εξοπλισμού :hello:
Ευχαριστω Δημήτρη αν θες δες στο ποστ μου τι έβαζα την μητέρα μου να κάνει όταν έπιανα κανένα ψάρι!
Θα το δω Γιώργο..... εγώ είχα τον πατέρα μου που ήταν από τους πρώτους και απο τους κορυφαίους ψαροντουφεκάδες της εποχής, οπότε σε κάθε σύγκριση μαζί του εγώ υπολειπόμουν πάντα. Μόνο ως βουτηχτή με παραδεχόταν, αλλά τότε δεν είχε και πολλή σημασία γιατί όλα τα ψάρια τα έβρισκες και στα ρηχά #-o

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 05 Αύγ 2022, 13:53

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 12:37
Περαστικα και σιδερενιος...Τι σιδερενιος, δεν μας κανει :mrgreen:
Ανοξειδωτος λοιπον! :grin:

Και τωρα, μσλωματακι. Η θαλασσα κι εγω το πιστευω ακραδαντα, ειναι φαρμακο για τα παντα. Θεϊκο δωρο λεμε...
Ομως, οταν υπαρχει ηδη θεμα, η κουραση πρεπει να αποφευγεται ως επιβαρυντικος παράγοντας στην ανταποκριση του ανισοποιητικου μας...
Επισης, κατι που μου εχει τυχει, οταν υπαρχει μπουκωμα, ειναι πολυ πιθανο να καταφερουμε τις εξισωσεις στο κατεβασμα αλλα να εχουμε αδυναμια εξισωσης στην αναδυση, κατι κακο και επωδυνο...

Κατα τα άλλα, σε καμαρωσα δεοντως :) Ωραιες εικονες και βεβαιως βεβαιως, δεν υποχωρουμε σε επιθετικες σμερνες, εξ ανατολων γειτονες κλπ :grin:
Άρη δεν σ' έχω ξεχάσει...
Φυσικά δοκίμασα στα πάρα πολύ ρηχά και όταν κατάλαβα ότι η κατάδυση είναι εφικτή και ανώδυνη, ξεκίνησα.
Οι εξ' ανατολών γείτονες είναι θα έλεγα πιο επικίνδυνοι και εσχάτως πιο επιθετικοί από τις σμέρνες :D
Αρνητικός σήμερα...., ποιός με πιάνει τώρα

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 05 Αύγ 2022, 13:56

fiesta1420 έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 13:03
Αρχικά περαστικά και να είσαι παντα γερος!!! Ταυτηστικα πλήρως με τα αναγραφόμενα σου λες και εβλεπα εμένα! Το έχω περάσει δυο φορές ευτυχώς ελαφρά με συνάχι και λίγο ο λαιμός, όπως και εσυ δεν έκατσα σπίτι βέβαια εκείνες τις μερες ψάρευα από επιφάνεια max 1 μέτρο και πραγματικά το πιστεύω και εγώ ότι η θαλασσα γιατρεύει τα παντα καθως και εγώ όσο περιεργο και εαν ακούγετε έχω πέσει πολλές φορές με πυρετό κρύωμα και μπούκωμα (μπουκωμένος παντα επιφάνεια άντε στο μισό μέτρο καρτερι για να μην χρειάζεται εξίσωση) και παντα βγαίνω περδίκι! Όσο για την ψάρια μπράβο ολα πολύ ωραία!!!
Ευχαριστώ πολύ φίλε fiesta. Ειδικά με το κρύωμα το έχω τσεκαρισμένο ότι μπαίνεις μπουκωμένος και βγαίνεις καθαρός!! Δεν είναι περίεργο γιατί το θαλασσινό νερό με το ιώδιο έχει αυτές τις ιδιότητες, άλλωστε όλα τα παρασκευάσματα του είδους, αυτό έχουν ως βάση! Τα ψάρια μια χαρά ήταν :hello:

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 05 Αύγ 2022, 14:01

hariska έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 13:14
Ρε θηρίο, βρήκες τον εξολκεα μου;!!
Σε προωθώ τα στοιχεία μου να με τον στείλεις! :)

Υ. Γ. Τι έχεις βγαλει πάλι, δεν μπορώ να δω τώρα χωρίς επαρκή δεδομένα. Θα τσεκάρω αργότερα. ;)
Καλά τώρα αν σου πω τι έχω βρει κατά καιρούς, δεν θα το πιστέψεις, μέχρι και όπλο οπλισμένο έχω βρει! Απειρες βέργες, εξολκέα, όπλο μέχρι και ένα χρυσό δαχτυλίδι (χαρίστηκε σε αιθέρια ύπαρξη), αλλά όλες οι γυναίκες για ένα περίεργο λόγο θέλουν να έχεις αγοράσει και πληρώσει αδρά αυτό που θα τους έχεις χαρίσει!! :banghead:
Δεν φταίνε τα δεδομένα σου που δεν τα βλέπεις...... εγώ φταίω και εκ του πονηρού :D

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 05 Αύγ 2022, 14:03

GiorgosS έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 13:31
fiesta1420 έγραψε:
Παρ 05 Αύγ 2022, 13:03
Αρχικά περαστικά και να είσαι παντα γερος!!! Ταυτηστικα πλήρως με τα αναγραφόμενα σου λες και εβλεπα εμένα! Το έχω περάσει δυο φορές ευτυχώς ελαφρά με συνάχι και λίγο ο λαιμός, όπως και εσυ δεν έκατσα σπίτι βέβαια εκείνες τις μερες ψάρευα από επιφάνεια max 1 μέτρο και πραγματικά το πιστεύω και εγώ ότι η θαλασσα γιατρεύει τα παντα καθως και εγώ όσο περιεργο και εαν ακούγετε έχω πέσει πολλές φορές με πυρετό κρύωμα και μπούκωμα (μπουκωμένος παντα επιφάνεια άντε στο μισό μέτρο καρτερι για να μην χρειάζεται εξίσωση) και παντα βγαίνω περδίκι! Όσο για την ψάρια μπράβο ολα πολύ ωραία!!!
Εν μέρει έχεις δίκιο γιατί βουτηξες ρηχά εγώ με ένα μόνο αυτί καλό το άλλο σχεδόν κουφό βούτηξα με μπούκωμα βαθιά έπαθα ρήξη τυμπάνου στο «καλό»αυτί και μέχρι να κλείσει η πληγή ήμουν τελείως κουφός για πόσες μέρες δε θυμάμαι το ωραίο είναι ότι το ξανάκανα χωρίς να πάθω ρήξη αλλά με αποτέλεσμα μόνιμο βουητό στο αυτί που ακούει!Προσοχη παιδιά
Εγώ έχω πλέον μόνιμη κουφαμάρα. Τεράστιο πρόβλημα, πάνω από 40% και όταν είμαι με κόσμο δεν ακούω τίποτα. Πολύ βαρύ το τίμημα, αλλά τώρα μόνο με ακουστικά μπορώ να λειτουργήσω σ' αυτό που κάνω

Άβαταρ μέλους
matador23
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2011, 14:42
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος
Τοποθεσία: Θήβα - Βοιωτίας

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Παρ 05 Αύγ 2022, 14:07

Δημήτρη καλησπέρα,
γράφω την απάντηση γιατί ξέρεις ότι το φόρουμ είναι δημόσιο και το βλέπουν αρκετοί μέλη και μή , και συχνά και νέοι - αρχάριοι με το χόμπι που ψάχνουν την εύκολη πληροφορία σχετικά με το ψαροτούφεκο στο ινετρνετ.


Όταν δεν νοιώθουμε καλά ή είμαστε άρρωστοι, δέν πάμε θάλασσα για βουτιά!
Ξέρω σε πολλούς η ψυχική ανάγκη για επαφή με το νέρο είναι δυνατή, αλλα στο τέλος της ημέρας αυτό που μετράει πάνω από όλα είναι η ασφάλεια μας!
Η οικογένεια μας και η ζωή μας!

Έχουμε χάσει αρκετούς φίλους μέσα από το καφενέ και πολλούς "ανώνυμους" σε επικεφαλίδες ιστοσελίδων ..που δυστυχώς γρήγορα ξεχνιούνται.

ΜΦΧ

Κώστας Κοβάνης.
ΛΑΔΙΑΣ : Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη
CapetanThomas : https://www.spearfishingforum.gr/viewtopic.php?f=9&t=68075

GiorgosS
Δημοσιεύσεις: 1502
Εγγραφή: Παρ 15 Ιούλ 2016, 20:18
Ονοματεπώνυμο: Giwrgos Side

Re: O έρωτας τα χρόνια της κορώνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Παρ 05 Αύγ 2022, 14:13

Βίοι παράλληλοι Δημήτρη...με τη διαφορά ότι ο πατέρας μου έκανε μόνο ψάρεμα με πετονιές απέξω και έπιανε μεγάλες Μπάφες και λαυρακια στον Ευβοϊκό έτσι κόλλησα το μικρόβιο αλλά όταν πήγαινα τα πρώτα χρόνια για ψαροτουφεκο μου έλεγε όλο πρόσεχε μεγάλο άγχος και εγώ τσαντιζομουν γιατί νόμιζα ότι τα ξέρω όλα...

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”