Μετα απο 1 χρονο

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
LEONT
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2014, 17:21
Ονοματεπώνυμο: Λεωνιδας Τσιουρης
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONT » Δευ 25 Ιούλ 2022, 10:30

Καλημερα μετα απο εναν ολοκληρο χρονο που ειχα να παω βουτηξα το πρωι του Σαββατου κι εβγαλα αυτο το ψαρακι.....μετα κοπηκε το λαστιχο και τελειωσε η ιστορια :cry: :cry:
sargos.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5012
Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 01:09
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Δευ 25 Ιούλ 2022, 11:01

Καλημέρα :)

Ο...πονος μεγαλος, σε καταλαβαινω...

Ομως, βρε παιδια, υπαρχει λυση, εστω προχειρη.

Το εχω ποσταρει κι αλλη φορα. Οταν κοπει το λαστιχο, κανουμε μια ψαλιδια με το καμπανοσχοινο εξωτερικα του λαστίχου. Κραταει μια χαρα και σώζει το ψαρεματακι μας :thumbsup:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
labrax7
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 18:48
Ονοματεπώνυμο: Αλέξανδρος Ζορζοβίλης
Τοποθεσία: Manchester

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από labrax7 » Δευ 25 Ιούλ 2022, 12:10

Καλημέρα :)

Τουλάχιστον πρόλαβες και έβγαλες το μεζέ.

tas
Δημοσιεύσεις: 1137
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2012, 13:50
Ονοματεπώνυμο: Αναστάσιος Τριανταφύλλου

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tas » Δευ 25 Ιούλ 2022, 13:19

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Δευ 25 Ιούλ 2022, 11:01
Καλημέρα :)


Το εχω ποσταρει κι αλλη φορα. Οταν κοπει το λαστιχο, κανουμε μια ψαλιδια με το καμπανοσχοινο εξωτερικα του λαστίχου. Κραταει μια χαρα και σώζει το ψαρεματακι μας :thumbsup:
Χαίρε!!!! Μπορείς να το επαναφέρεις να το δούμε ?
Οσο για το ψαράκι, μια χαρά για αρχή. Σου εύχομαι καλή συνέχεια και ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

xareas
Δημοσιεύσεις: 3357
Εγγραφή: Δευ 28 Μαρ 2011, 18:48

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Δευ 25 Ιούλ 2022, 13:30

Το θέμα είναι να πιάσει αρμύρα το κορμί και αν έχει ψαράκι ακόμα καλύτερα.
Εύχομαι η επόμενη βουτιά να μην σου πάρει τόσο καιρό.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

LEONT
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2014, 17:21
Ονοματεπώνυμο: Λεωνιδας Τσιουρης
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONT » Δευ 25 Ιούλ 2022, 15:31

Ευχαριστω παιδια ….ναι τωρα ελπιζω κι εγω να βουταω ποιο συχνα :good: ηδη ετοιμαζομαι….

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5012
Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 01:09
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Δευ 25 Ιούλ 2022, 19:12

tas έγραψε:
Δευ 25 Ιούλ 2022, 13:19
ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Δευ 25 Ιούλ 2022, 11:01
Καλημέρα :)


Το εχω ποσταρει κι αλλη φορα. Οταν κοπει το λαστιχο, κανουμε μια ψαλιδια με το καμπανοσχοινο εξωτερικα του λαστίχου. Κραταει μια χαρα και σώζει το ψαρεματακι μας :thumbsup:
Χαίρε!!!! Μπορείς να το επαναφέρεις να το δούμε ?
Οσο για το ψαράκι, μια χαρά για αρχή. Σου εύχομαι καλή συνέχεια και ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.
Καλησπέρα :)
Ευπειθώς... :mrgreen:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Δημοσιεύσεις: 14607
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2008, 17:01
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos
Τοποθεσία: κερατσινι -αμφιαλη -πειραιας

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Δευ 25 Ιούλ 2022, 19:48

Βουτηξες ,και αυτο ειναι πρωτεύον,το αν βγει και η ψαρια ???μικρη σημασια εχει ,και ακομα ποιο μικρη η εκτακτες ζημιες :)
Αλλα ντοντ βορρυ,ολοι εχουμε παθει κατι παρομοιο ,εμενα ειχε σπασει απο την κεφαλι μερια το ενα λαστιχο οταν σημαδευα μια βραχομενη τσιπουρα ,την εβγαλα ομως οπλιζοντας μονον με το ενα λαστιχο αφου η απλου τυπου καμπανα τοτε αντεχε την μικρη σκαλα με το ενα λαστιχο ,και ετσι συνεχισα το ψαρεμα για καμια ωρα ακομα :D
Το μυαλο να δουλευει θελει την ωρα εκεινει με οτι εχεις πανω σου η γυρω σου :grin:
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

LEONT
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2014, 17:21
Ονοματεπώνυμο: Λεωνιδας Τσιουρης
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONT » Δευ 25 Ιούλ 2022, 20:28

Εμενα τωρα κοπηκε το λαστιχο περιπου στη μεση και οχι στην ακρη :D :D οποτε δε ξερω τι θα μπορουσα να κανω…..ισως ηταν αφορμη να μαθω να κανω μονος μου περαστο λαστιχο :taunt:

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5012
Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 01:09
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Δευ 25 Ιούλ 2022, 20:42

LEONT έγραψε:
Δευ 25 Ιούλ 2022, 20:28
Εμενα τωρα κοπηκε το λαστιχο περιπου στη μεση και οχι στην ακρη :D :D οποτε δε ξερω τι θα μπορουσα να κανω…..ισως ηταν αφορμη να μαθω να κανω μονος μου περαστο λαστιχο :taunt:
Ισχύει το ίδιο περίπου...το ένα κομματι του λάστιχου δίπλα στο άλλο με 1,5cm επικάλυψη και μια καλή ψαλιδιά να πιάσει και τα δυο.
Τελειο δεν θα γινει αλλά θα πσαρέψεις βρε αδερφε! :)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
fiesta1420
Δημοσιεύσεις: 1140
Εγγραφή: Πέμ 14 Νοέμ 2013, 12:15

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fiesta1420 » Δευ 25 Ιούλ 2022, 20:56

Ωραίος ο ψαρής μπράβο! Ο μεζές βγήκε και οπως είπαν και οι συνάδελφοι αυτό που μετράει είναι ότι μπόρεσες και έκανες βουτιά. Καλη συνέχεια εύχομαι και σύντομα πάλι για βουτιά!

:shock: καλά ΤΑΙΤΙΝΟΣ δεν το είχα δει αυτό…. Τι ειπες τώρα….. Φοβερός!!!! Μπράβο σώζει το ψαρεμα όλο! Σε ευχαριστούμε!!!
Κάποιοι νομίζουν ότι είμαι θλιμένος,αλλά δέν είμαι. Απλά,εκτιμώ την σιωπή,σ'εναν κόσμο πού δέν σταματάει ποτέ να μιλάει.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5012
Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 01:09
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Δευ 25 Ιούλ 2022, 21:01

fiesta1420 έγραψε:
Δευ 25 Ιούλ 2022, 20:56
:shock: καλά ΤΑΙΤΙΝΟΣ δεν το είχα δει αυτό…. Τι ειπες τώρα….. Φοβερός!!!! Μπράβο σώζει το ψαρεμα όλο! Σε ευχαριστούμε!!!
Ναι, καλα...

Αν έχεις 19άρι, και προσπαθείς να ΄΄πιάσεις΄΄ δυο κομματια 19άρι με ψαλιδιά, μεσα στο νερό, θέλω το...βίντεο :lol:

Πλάκα κάνω, όλα γίνονται απλά αν δεν ειναι πολύ χοντρά τα λάστιχα είναι πολύ πιό εύκολο... :)
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
fiesta1420
Δημοσιεύσεις: 1140
Εγγραφή: Πέμ 14 Νοέμ 2013, 12:15

Re: Μετα απο 1 χρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fiesta1420 » Δευ 25 Ιούλ 2022, 21:19

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Δευ 25 Ιούλ 2022, 21:01
fiesta1420 έγραψε:
Δευ 25 Ιούλ 2022, 20:56
:shock: καλά ΤΑΙΤΙΝΟΣ δεν το είχα δει αυτό…. Τι ειπες τώρα….. Φοβερός!!!! Μπράβο σώζει το ψαρεμα όλο! Σε ευχαριστούμε!!!
Ναι, καλα...

Αν έχεις 19άρι, και προσπαθείς να ΄΄πιάσεις΄΄ δυο κομματια 19άρι με ψαλιδιά, μεσα στο νερό, θέλω το...βίντεο :lol:

Πλάκα κάνω, όλα γίνονται απλά αν δεν ειναι πολύ χοντρά τα λάστιχα είναι πολύ πιό εύκολο... :)
Εμένα πάντως που μου είχε βγει η καμπάνα από το 19αρι χειμώνα βγήκα σε ένα βράχο έκοψα σχοινι από το μουλινε για την ψαλιδια, το μεγάλο θέμα ήταν βέβαια πως θα βάλω μεσα στο λάστιχο τον κόμπο…. Έτσι πήρα την ψαροβελονα με ρίσκο βέβαια να φύγει και να καρφωθεί σε κανα χερι αφου απο το κρυο τα χέρια δεν ένιωθαν και να τα πέρναγα διαμπερές δεεεεν θα καταλάβαιναν τίποτα αφού τα έτριψα όσο γίνετε να ζεσταθούν στην πρώτη προσπάθεια λόγο ότι είχαν μουλιάσει πολύ από το νερο λόγο ότι δεν φοράω γάντια και καλτσακια ποτέ αντί να μπαίνει ο κομποσ Μεσα έμπαινε η ψαροβελονα σε εμένα 😁 έτσι έβαλα την λάβει του μαχαίριου για κόντρα στην παλαμη μου και με μεγάλη προσοχή το έφτιαξα…. Γιαυτο σου λέω είναι πολύ καλύτερη και πιο απλή η δίκη σου πατέντα.
Κάποιοι νομίζουν ότι είμαι θλιμένος,αλλά δέν είμαι. Απλά,εκτιμώ την σιωπή,σ'εναν κόσμο πού δέν σταματάει ποτέ να μιλάει.

LEONT
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2014, 17:21
Ονοματεπώνυμο: Λεωνιδας Τσιουρης
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Μετα απο 1 χρονο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONT » Τρί 26 Ιούλ 2022, 11:13

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Δευ 25 Ιούλ 2022, 20:42
LEONT έγραψε:
Δευ 25 Ιούλ 2022, 20:28
Εμενα τωρα κοπηκε το λαστιχο περιπου στη μεση και οχι στην ακρη :D :D οποτε δε ξερω τι θα μπορουσα να κανω…..ισως ηταν αφορμη να μαθω να κανω μονος μου περαστο λαστιχο :taunt:
Ισχύει το ίδιο περίπου...το ένα κομματι του λάστιχου δίπλα στο άλλο με 1,5cm επικάλυψη και μια καλή ψαλιδιά να πιάσει και τα δυο.
Τελειο δεν θα γινει αλλά θα πσαρέψεις βρε αδερφε! :)

Aαααα τωρα μαλιστα επιασες την περιπτωση μου.....ειδικα εγω με 16αρι λαστιχο θα ταν σχετικα ευκολο
ευχαριστουμε

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”