Τα τρία…δύο! Ένα no photo story.

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Τα τρία…δύο! Ένα no photo story.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Σάβ 19 Ιουν 2021, 18:54

Ε, ναι, καιρός ήταν να…βραχώ κι εγώ! :)
Με βουτιές τελευταίου 7μήνου: 2 και μια... παραλίγο, που ναι μεν πήγα ως τη θάλασσα αλλά είχα ξεχάσει τα πέδιλα και είχε και κύμα οπότε τελικά δεν τόλμησα να μπω, η θάλασσα από τη μια με μάλωνε που έχασα τόσα ραντεβού μαζί της και από την άλλη με καλούσε όλο…υποσχέσεις. :yahoo:

Πολύ δύσκολη η εβδομάδα που πέρασε αλλά ένα ψαρεματάκι, τοσοδούλικο έστω μωρέ, το πρωϊνό του Σαββάτου, φάνταζε ως το τέλειο αγχολυτικό αλλά και τονωτικό ταυτόχρονα.

Στο πρώτο φώς, την αγαπημένη μου ώρα, έμπαινα στο νερό με τα πέδιλα στο χέρι για να αποφύγω τις πέτρες της ρηχής ζώνης. Τα λαβράκια, μαζί με κάποια γοφάρια και μερικές παχουλές χρυσοφρύδες, έκαναν παρέλαση, στη φαντασία μου που οργίαζε μέχρι που έβαλα τη μάσκα στο νερό. Χμμμ, πουναι τα πσάρια οέο; Μόνο κάτι βρέφη έτρεξαν να με προϋπαντήσουν αλλά τους έκανα ΄΄ξουτ΄΄, εγω βλέπετε ήθελα τους παππούδες!
Βρε να παίζουνε ρηχά; Να κάνω καρτέρια, να τους δείξω εγώ, που μου κάνουνε τα δύσκολα. Και μπουρμπουλήθρες θ΄αφήσω, και πετρούλες θα κοπανήσω και τα μυδάκια θα ξύσω, χα! :grin:

Ναι, καλά όλα αυτά, αλλά αυτά τα ''καρτέρια'', δεν είναι εκείνη η φάση που παίρνεις βαθιά ανάσα, την κρατάς, βουτάς στον πάτο και κάθεσαι μπόλικια ώρα μέχρι νάρθουν οι..μουστερήδες; Ναι, ναι καλά θυμάμαι, αυτά είναι. Ελα όμως που μετά από τόση αποχή, εεεε, καρτέρια δεν θα τάλεγες. Καρτεράκια ίσως, αλλά σε μετρημένα δευτερόλεπτα, ρεαλιστικά τώρα, μάλλον η ντροπή της –λαχανιασμένης- γιαγιάς ήτανε! :oops:

Που να ρθούνε τα πσάρια ρε παιδιά; Πότε να προκάμουνε τα φουκαριάρικα; Μόνο όσα είχαν ταλέντο σπρίντερ ίσως προλάβαιναν. :mrgreen:

Ευτυχώς, μετά από κανα 45λεπτο, βελτιώθηκαν τα πράγματα σε επίπεδο: ΄΄απλά τραγικό΄΄. Τωρα, ειχα επλίδες ή ελπίδες, μάλλον το ίδιο αχνες ήταν!

Ρεαλιστής, πραγματιστής κλπ ων, αργά ή γρήγορα, καταλαβαίνω πότε οι επλίδες είναι φλούδες που έλεγε και το φιλαράκι ο Φατσέας, που ήξερε απ΄αυτά. Από τις ψαρούκλες της φαντασίας μου λοιπόν άρχισα να τικάρω τα κουτάκια δίπλα σε αυτά που σαφώς ΔΕΝ θα έβλεπα καν σήμερα. Να δείς, που τα κουτάκια τέλειωσαν γρήγορα και μαζι με αυτά, οι εναλλακτικές μου…

Αλλλλλάάάά, με τον ήλιο, ήρθανε και οι φίλοι μας τα κεφάλια. Για πολλά χρόνια, δεν χτυπούσα κεφάλια παρά σπάνια, τίποτε πολύ μεγάλα ή αν δεν είχε τίποτε άλλο. Σήμερα ήταν το…μάνα. Γιατί, τόβλεπα εγώ, θα γυρνούσα ψόφιος κι άψαρος και η family cazoura θα πήγαινε σύννεφο. Όχι, ρε, θα…πέσω ένδοξα! Θα χτυπήσω κεφάλια.
Μάϊστα. Βεβαια, όταν παραβαίνω τις αρχές μου, τις παραβαίνω λίγο μόνο, ελαφρώς που λένε. Οπότε θα έπαιρνα 3 μυξίνια, ένα για τον καθένα μας και δρόμο.
Με συνοπτικές διαδικασίες, τις οποίες δεν θα διανθίσω με ΄΄αλήθειες΄΄ του τύπου:΄΄ μετά από 4 λεπτά καρτέρι στα -32 κι ενώ είχα στα σκοπευτικά την προγιαγιά όλων των συναγρίδων και πατούσα τη σκανδάλη, γμτ, πετάχτηκε μπροστά στη βέργα ένας 700άρης κέφαλος και πήρα αυτόν!΄΄, ολοκληρώθηκε η παράβαση των αρχών που λέγαμε και περιχαρής, δικαιωμένος -σιγά, με πιστέψατε- βγήκα, μάζεψα τα συμπράγκαλα και τα ααααχ, πσάρια και βουρ για σπίτι, πρωϊνό, καφεδάκι κλπ.

Φτάνω που λέτε, πάω στην κουζίνα και ακουμπάω τη σακουλ-ίτσα με τον καρπό των κόπων μου στον πάγκο. Ανοίγει τη σακούλα το έτερον ήμισυ και –επειδή με ξέρει καλά- λέει: ΄΄Α, ωραία ψάρια, φρέσκα απ΄τη θάλασσα, θα τα κάνω τηγανητά (ουπς αυτό για μενα σημαίνει ότι δεν είναι αρκετά μεγάλα για ψητά!). Αλλα,-συνεχίζει-, δεν είχε κανένα ακόμη, τα δύο δεν θα μας φτάσουν΄΄
Γουάτ, γουάτ αρ γιου τοκινγ αμπάουτ νάου;
Βρε, δεν είναι 2. Τρία είναι. –λέω-
Όχι, δύο είναι! –λέει-
Σίγουρα τρία είναιαιαιαι, ξέρω πόσα χτύπησαααα! –λέω-
Εγώ πάντως δύο βλέπω εδώ –λέει και χαμογελάει-
Οπα, με ζώσανε οι όφηδες. Ρε, λές; Παω από κοντά, μετράω, ξαναμετράω, εύκολο ήτανε, δύο μόνο ήταν οι κέφαλοι! :shock:

Τώρα, που να πήγε ο νάμπερ θρί; Έστειλα ένα μεϊλ στην Scotland Yard και περιμένω απάντηξη…

Ηθικόν δίδαγμα: όταν παραβαίνεις τις αρχές σου, κινδυνεύεις να σου γίνουν τα τρία, δύο…
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
GoRaN
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Γοραντωνάκης

Re: Τα τρία…δύο! Ένα no photo story.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoRaN » Σάβ 19 Ιουν 2021, 20:05

Να είσαι καλά Ταϊτινέ ωραία γραφή και σε πολλά σημεία με έκανες και γέλασα!

Τα κεφάλια αν είναι από 800 γρ. περίπου και πάνω , στα κάρβουνα είναι όλα τα λεφτά!!!
Κάθε φορά που πατάς τη σκανδάλη , είναι μια ευκαιρία για αυτοκριτική και απολογισμό.

Άβαταρ μέλους
CARPENTER
Ονοματεπώνυμο: ΛΙΛΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CARPENTER » Σάβ 19 Ιουν 2021, 20:31

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Σάβ 19 Ιουν 2021, 18:54
Ε, ναι, καιρός ήταν να…βραχώ κι εγώ! :)
Με βουτιές τελευταίου 7μήνου: 2 και μια... παραλίγο, που ναι μεν πήγα ως τη θάλασσα αλλά είχα ξεχάσει τα πέδιλα και είχε και κύμα οπότε τελικά δεν τόλμησα να μπω, η θάλασσα από τη μια με μάλωνε που έχασα τόσα ραντεβού μαζί της και από την άλλη με καλούσε όλο…υποσχέσεις. :yahoo:

Πολύ δύσκολη η εβδομάδα που πέρασε αλλά ένα ψαρεματάκι, τοσοδούλικο έστω μωρέ, το πρωϊνό του Σαββάτου, φάνταζε ως το τέλειο αγχολυτικό αλλά και τονωτικό ταυτόχρονα.

Στο πρώτο φώς, την αγαπημένη μου ώρα, έμπαινα στο νερό με τα πέδιλα στο χέρι για να αποφύγω τις πέτρες της ρηχής ζώνης. Τα λαβράκια, μαζί με κάποια γοφάρια και μερικές παχουλές χρυσοφρύδες, έκαναν παρέλαση, στη φαντασία μου που οργίαζε μέχρι που έβαλα τη μάσκα στο νερό. Χμμμ, πουναι τα πσάρια οέο; Μόνο κάτι βρέφη έτρεξαν να με προϋπαντήσουν αλλά τους έκανα ΄΄ξουτ΄΄, εγω βλέπετε ήθελα τους παππούδες!
Βρε να παίζουνε ρηχά; Να κάνω καρτέρια, να τους δείξω εγώ, που μου κάνουνε τα δύσκολα. Και μπουρμπουλήθρες θ΄αφήσω, και πετρούλες θα κοπανήσω και τα μυδάκια θα ξύσω, χα!

Ναι, καλά όλα αυτά, αλλά αυτά τα ''καρτέρια'', δεν είναι εκείνη η φάση που παίρνεις βαθιά ανάσα, την κρατάς, βουτάς στον πάτο και κάθεσαι μπόλικια ώρα μέχρι νάρθουν οι..μουστερήδες; Ναι, ναι καλά θυμάμαι, αυτά είναι. Ελα όμως που μετά από τόση αποχή, εεεε, καρτέρια δεν θα τάλεγες. Καρτεράκια ίσως, αλλά σε μετρημένα δευτερόλεπτα, ρεαλιστικά τώρα, μάλλον η ντροπή της –λαχανιασμένης- γιαγιάς ήτανε!

Που να ρθούνε τα πσάρια ρε παιδιά; Πότε να προκάμουνε τα φουκαριάρικα; Μόνο όσα είχαν ταλέντο σπρίντερ ίσως προλάβαιναν.

Ευτυχώς, μετά από κανα 45λεπτο, βελτιώθηκαν τα πράγματα σε επίπεδο: ΄΄απλά τραγικό΄΄. Τωρα, ειχα επλίδες ή ελπίδες, μάλλον το ίδιο αχνες ήταν!

Ρεαλιστής, πραγματιστής κλπ ων, αργά ή γρήγορα, καταλαβαίνω πότε οι επλίδες είναι φλούδες που έλεγε και το φιλαράκι ο Φατσέας, που ήξερε απ΄αυτά. Από τις ψαρούκλες της φαντασίας μου λοιπόν άρχισα να τικάρω τα κουτάκια δίπλα σε αυτά που σαφώς ΔΕΝ θα έβλεπα καν σήμερα. Να δείς, που τα κουτάκια τέλειωσαν γρήγορα και μαζι με αυτά, οι εναλλακτικές μου…

Αλλλλλάάάά, με τον ήλιο, ήρθανε και οι φίλοι μας τα κεφάλια. Για πολλά χρόνια, δεν χτυπούσα κεφάλια παρά σπάνια, τίποτε πολύ μεγάλα ή αν δεν είχε τίποτε άλλο. Σήμερα ήταν το…μάνα. Γιατί, τόβλεπα εγώ, θα γυρνούσα ψόφιος κι άψαρος και η family cazoura θα πήγαινε σύννεφο. Όχι, ρε, θα…πέσω ένδοξα! Θα χτυπήσω κεφάλια.
Μάϊστα. Βεβαια, όταν παραβαίνω τις αρχές μου, τις παραβαίνω λίγο μόνο, ελαφρώς που λένε. Οπότε θα έπαιρνα 3 μυξίνια, ένα για τον καθένα μας και δρόμο.
Με συνοπτικές διαδικασίες, τις οποίες δεν θα διανθίσω με ΄΄αλήθειες΄΄ του τύπου:΄΄ μετά από 4 λεπτά καρτέρι στα -32 κι ενώ είχα στα σκοπευτικά την προγιαγιά όλων των συναγρίδων και πατούσα τη σκανδάλη, γμτ, πετάχτηκε μπροστά στη βέργα ένας 700άρης κέφαλος και πήρα αυτόν!΄΄, ολοκληρώθηκε η παράβαση των αρχών που λέγαμε και περιχαρής, δικαιωμένος -σιγά, με πιστέψατε- βγήκα, μάζεψα τα συμπράγκαλα και τα ααααχ, πσάρια και βουρ για σπίτι, πρωϊνό, καφεδάκι κλπ.

Φτάνω που λέτε, πάω στην κουζίνα και ακουμπάω τη σακουλ-ίτσα με τον καρπό των κόπων μου στον πάγκο. Ανοίγει τη σακούλα το έτερον ήμισυ και –επειδή με ξέρει καλά- λέει: ΄΄Α, ωραία ψάρια, φρέσκα απ΄τη θάλασσα, θα τα κάνω τηγανητά (ουπς αυτό για μενα σημαίνει ότι δεν είναι αρκετά μεγάλα για ψητά!). Αλλα,-συνεχίζει-, δεν είχε κανένα ακόμη, τα δύο δεν θα μας φτάσουν΄΄
Γουάτ, γουάτ αρ γιου τοκινγ αμπάουτ νάου;
Βρε, δεν είναι 2. Τρία είναι. –λέω-
Όχι, δύο είναι! –λέει-
Σίγουρα τρία είναιαιαιαι, ξέρω πόσα χτύπησαααα! –λέω-
Εγώ πάντως δύο βλέπω εδώ –λέει και χαμογελάει-
Οπα, με ζώσανε οι όφηδες. Ρε, λές; Παω από κοντά, μετράω, ξαναμετράω, εύκολο ήτανε, δύο μόνο ήταν οι κέφαλοι! :shock:

Τώρα, που να πήγε ο νάμπερ θρί; Έστειλα ένα μεϊλ στην Scotland Yard και περιμένω απάντηξη…

Ηθικόν δίδαγμα: όταν παραβαίνεις τις αρχές σου, κινδυνεύεις να σου γίνουν τα τρία, δύο…
Ωραίος ο Άρης ......................................... =D>

Πέρασες καλά δίπλα και μέσα της ....................................... :grin:

Το κείμενο δείχνει οτι μπορούμε και χωρίς φωτό να φέρουμε τις εικόνες μπροστά μας ..............................

:hello:
Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Σάβ 19 Ιουν 2021, 21:10

Aρη μην το βάζεις κάτω ωρέ, εγώ ξέρεις τι οικογενειακή - φιλική καζούρα έχω φάει κατά την διάρκεια της ψαρευτικής μου καριέρας? Μέχρι και "παρατηρητή βυθού" με φωνάζανε, αλλά βέβαια δεν καταλαβαίνανε ότι αυτό το εξελάμβανα ως τίτλο τιμής και όχι προσβολή ή προϊόν καζούρας! Σου προτείνω να αισθανθείς κάπως σαν τον Σπανούλη στον μπάσκετ, μπορεί να βάλει τέσσερεις πόντους και να κάνει δέκα λάθη, αλλά είναι ο Σπανούλης, δεν έχει τίποτα ν' αποδείξει και μόνο που μπαίνει στο παρκέ, επικρατεί δέος. Ετσι πρέπει κι εμείς όταν μπαίνουμε στην θάλασσα, έτσι κι όταν γυρίζουμε άψαροι!! Κι εγώ με μιά στήρα κι ένα σαργό γυρνάω συνήθως.. Ωραίο κείμενο, περιττές οι φωτογραφίες! :hello:

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Σάβ 19 Ιουν 2021, 21:15

Καλησπέρες :)
Ευχαριστώ για τα σχόλια και την...στηριξη! :lol:
Απλά αστειεύομαι με την επαπειλούμενη καζούρα αψαρίας. Δεν παίζει κατι τετοιο, είμαστε οικογενειακώς λάτρεις της θάλασσας και το σνορκελινγκ είναι το family sport μας :grin:
Απλά, αυτός ο ρημάδης ο...Ρωχάμης ο κέφαλος, μου έδωσε έμπνευση για το στόρυ :mrgreen:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Σάβ 19 Ιουν 2021, 21:28

Έλα Άρη,μάλλον στον ..σελέμιασε ένας γατούλης που γυρναγε εκεί τρογύρω... :mrgreen:
Τα αποτελέσματα της προανάκρισης..αυτό δείξανε :D
Τεσπά, ωραίος ρε,που θα πάει,θα την ξαναβρείς τη ρημαδα τη φόρμα...
ΕΊΜΑΙ ΥΠΕΎΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΆΦΩ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΝ ΚΆΠΟΙΟΙ......

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Σάβ 19 Ιουν 2021, 21:36

stelarasA'MAK έγραψε:
Σάβ 19 Ιουν 2021, 21:28
Έλα Άρη,μάλλον στον ..σελέμιασε ένας γατούλης που γυρναγε εκεί τρογύρω... :mrgreen:
Τα αποτελέσματα της προανάκρισης..αυτό δείξανε :D
Τεσπά, ωραίος ρε,που θα πάει,θα την ξαναβρείς τη ρημαδα τη φόρμα...
Χμμμ γατούλης ε; :club:
:lol: :lol: :lol:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
takis o fetas
Ονοματεπώνυμο: Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από takis o fetas » Σάβ 19 Ιουν 2021, 22:41

Την έκανες την βουτια-αποδραση, και το πήρες το κατιτίς σου,μην μιλάς καθόλου..
Απολαυστική η αφήγηση σου,δεν χρειάζονται εικόνες..τα είδαμε όλα!

ΥΓ: Έχω ετοιμάσει τα πράγματα για πρωινή εγγυημένη αψαριά..την καζούρα της κόρης σαν να την ακούω από τώρα..οψόμεθα!
Real eyes,realize,real lies..

X.A
Ονοματεπώνυμο: Ανδρεας Χρυσικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από X.A » Κυρ 20 Ιουν 2021, 09:00

Έλα ρε Άρη που έχεις και παράπονο....εμείς ακόμα να πέσουμε.
Μια χαρά ρε φίλε ,έκανες την βουτιά σου πήρες τα ψαράκια σου ,όλα καλά.
Τώρα για τις άπνοιες άστο πονάει άστο που λέει και το άσμα.
Εγώ μετά από το λεπτό αρχίζουν οι διαφραγματικοί όταν έχω καιρό να πέσω.
Θα επανέλθουμε μετά τις πρώτες εξορμήσεις.
Καλά να περνάς με υγεία και καλές αναδύσεις. :hello: :hello:

ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
Ονοματεπώνυμο: ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ » Κυρ 20 Ιουν 2021, 09:43

Ωραίος Αρη ποιο πολυ μετράει που μπηκες στο νερο και οση ωρα εισαι στην αγκαλιά της ΓΑΛΑΝΗΣ ξεχνας τα παντα. Οσο για το κειμενο και την περιγραφη ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.

Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CapetanThomas » Κυρ 20 Ιουν 2021, 09:46

Είναι Δυνατόν να ήθελες Τρία ( 3 ) ολόκληρα Κεφαλόπουλα ;...!!!
Απαράδεκτη Υπερβολική Ψαριά...!!! :lol: :lol:

Γειά σου Αρη...
Κάθε Αρχή και Δύσκολη...
Εύχομαι πολλές Ευτυχισμένες Μέρες στην Θάλασσα...

:hello:
Εκεί που είσαι, ήμουνα, κι εδώ που είμαι θάρθεις...

Άβαταρ μέλους
jimmy76gr
Ονοματεπώνυμο: Δημητριος Α.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimmy76gr » Κυρ 20 Ιουν 2021, 10:05

Ωραία η ιστορία,την απόλαυσα.μπραβο βέβαια και για την ψαρια.
Θα βγάλουμε amber alert για τον κεφαλο και θα βρεθεί!
κανω ενα τσιγαρο και την κανω...(το έκοψα!!!)

ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
Ονοματεπώνυμο: ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ » Κυρ 20 Ιουν 2021, 15:02

Φιλε Θωμα ΔΕΝ περιμενα απο εσενα να πεις [Είναι Δυνατόν να ήθελες Τρία ( 3 ) ολόκληρα Κεφαλόπουλα ;...!!!
Απαράδεκτη Υπερβολική Ψαριά...!!! ] ΑΥΤΑ ειναι λογια του ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΥ ΠΟΥΛΙΟΥ. [-X :lol:

[

Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CapetanThomas » Κυρ 20 Ιουν 2021, 18:19

ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ έγραψε:
Κυρ 20 Ιουν 2021, 15:02
Φιλε Θωμα ΔΕΝ περιμενα απο εσενα να πεις [Είναι Δυνατόν να ήθελες Τρία ( 3 ) ολόκληρα Κεφαλόπουλα ;...!!!
Απαράδεκτη Υπερβολική Ψαριά...!!! ] ΑΥΤΑ ειναι λογια του ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΥ ΠΟΥΛΙΟΥ. [-X :lol:

[

Γειά σου Φίλε μου Στέργιο...

Ξέρει ο Αρης... :)

:hello: :hello:
Εκεί που είσαι, ήμουνα, κι εδώ που είμαι θάρθεις...

Άβαταρ μέλους
hanos
Ονοματεπώνυμο: kalapotharakos stratos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hanos » Κυρ 20 Ιουν 2021, 19:59

Μην πτοείσαι αδερφέ :D και πάντα να θυμάσαι ότι από το πουθενά θα έρθει ένας ψάρακας ναααααααα που θα στείλει στα σκοτεινά πηγάδια της λήθης τον τρίτο της παρέας :hello:
Αν ξαναφέρω στεριά κάτι μεγάλο σου στέλνω περίληψη και μου στέλνεις κείμενο !?!?!?!?!
ΟΤΙ ΣΕ "ΧΑΛΑΕΙ" ΑΣΤΟ ΣΤΗ ΣΤΕΡΙΑ

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”