Επική Αστοχία

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
Navaho

Επική Αστοχία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Κυρ 18 Οκτ 2020, 19:10

Αν και κανονικα επρεπε να βαλω το θεμα στο Περιβαλον και Διαχειριση αλλα τελος παντων. Σε μια βουτια μου λοιπον σηκώνω το κεφαλι και βλεπω το Ροφο να πεταλουδιζει. Θα φυγει σκεφτομαι αλλα αυτος εκει. Σερνομαι και πλησιαζω και κανω βολη την ωρα που στριβει το ψαρι. Το ψαρι σχετικα ηρεμο μπαινει στη τρυπα. Σκεφτομαι ηρεμο ηταν ισως σταθει στο προθαλαμμο να με τσεκαρει. Βουτια απο πισω και ξεπροβαλω και βλεπω μουσαδα και ματια βολη αλλα..Τριτη αποπειρα το πετυχαινω να στριβει μεσα στο θαλαμι και παλι δεν το προλαβαινω μιας και η βολη εγινε υπο γωνια και οχι στο ιδιο επιπεδο με το ψαρι. Οσοι δειτε το βιντεο στη δευτερη βολη φαινεται η μουσαδα του λιγο εκει που πεφτει η βεργα, λιγο πιο δεξια και στη τριτη πανω αριστερα στην οθονη φαινεται το φτερο του που στριβει. Παρακαλω να πεσει το αντιστοιχο δουλεμα ευχαριστω!
phpBB [video]
Φουντουνια και πασης Ελλαδας

Άβαταρ μέλους
takis o fetas
Ονοματεπώνυμο: Παναγιώτης

Re: Επική Αστοχία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από takis o fetas » Κυρ 18 Οκτ 2020, 19:25

Το δούλεμα σου το έριξε ο ροφός..δεν χρειάζεται από εμάς.. :yahoo:
Πέρα από την πλάκα καταλαβαίνω πόσο ξενέρωσες αλλά θεώρησε την άλλη μια ατυχή μέρα..
Ο επόμενος θα πληρώσει την νύφη!! :hello:
Real eyes,realize,real lies..

Άβαταρ μέλους
GoRaN
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Γοραντωνάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoRaN » Κυρ 18 Οκτ 2020, 20:49

Μάκη μην αγχώνεσαι όλοι μια απ'τα ίδια είμαστε 😉.
Που να με έβλεπες σήμερα... τρείς ντουφεκιές σε συναγρίδα και δύο σαργούς για να καταλάβω ότι τα λάστιχα ήθελαν κόψιμο!
Η ψυχολογία μου είχε πιάσει πάτο μέχρι την Τετάρτη και τελευταία τυχερή βολή.
Το πήρα το ψαράκι μου!
Κάθε φορά που πατάς τη σκανδάλη , είναι μια ευκαιρία για αυτοκριτική και απολογισμό.

YDRAYLIKOS
Ονοματεπώνυμο: PATSIOS CHRIS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YDRAYLIKOS » Κυρ 18 Οκτ 2020, 20:57

εκλαψα με την αγαπημενη μου ταινια!!!!!

αδερφε να. σαι. καλα. !!!!!χρειαζομεθα. γελιοστην. ζωη μασ !!!!!!χαιρετωσε

:hello:

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Κυρ 18 Οκτ 2020, 21:05

Φίλε μου διαφωνούμε. Αν ξενέρωσες κακώς ξενέρωσες. Η μόνη περίπτωση που δικαιολογείται το ξενέρωμα και η στεναχώρια είναι να πετύχεις το ψάρι και θανάσιμα τραυματισμένο να σου φύγει. Τώρα που αστόχησες και ξέρεις ότι ζει έχοντας κάνει και το μεταπτυχιακό του, μετά το σχετικό 'γαμώτο', πρέπει να χαίρεσαι και όχι να λυπάσαι. Αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες, και όποιος υποστηρίζει ότι δεν του'χει τύχει, είναι απλά ψεύτης. Και η αποτυχία είναι στο παιχνίδι και αν θες την γνώμη μου, δεν το θεωρώ και συμφορά το να χαθεί ένα ψάρι, ίσα ίσα ένα περισσότερο στην θάλασσα..

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Κυρ 18 Οκτ 2020, 22:24

takis o fetas έγραψε:
Κυρ 18 Οκτ 2020, 19:25
Το δούλεμα σου το έριξε ο ροφός..δεν χρειάζεται από εμάς.. :yahoo:
Πέρα από την πλάκα καταλαβαίνω πόσο ξενέρωσες αλλά θεώρησε την άλλη μια ατυχή μέρα..
Ο επόμενος θα πληρώσει την νύφη!! :hello:
Να σαι καλα φιλε η ξενερα ηταν προσωρινη μου περασε τωρα αλλα θα το θυμαμαι καιρο χαχα
YDRAYLIKOS έγραψε:
Κυρ 18 Οκτ 2020, 20:57
εκλαψα με την αγαπημενη μου ταινια!!!!!

αδερφε να. σαι. καλα. !!!!!χρειαζομεθα. γελιοστην. ζωη μασ !!!!!!χαιρετωσε

:hello:
Απο τις πολυ αγαπημενες ταινιες και φυσικα ο Βεγγος!
dimitrikotz έγραψε:
Κυρ 18 Οκτ 2020, 21:05
Φίλε μου διαφωνούμε. Αν ξενέρωσες κακώς ξενέρωσες. Η μόνη περίπτωση που δικαιολογείται το ξενέρωμα και η στεναχώρια είναι να πετύχεις το ψάρι και θανάσιμα τραυματισμένο να σου φύγει. Τώρα που αστόχησες και ξέρεις ότι ζει έχοντας κάνει και το μεταπτυχιακό του, μετά το σχετικό 'γαμώτο', πρέπει να χαίρεσαι και όχι να λυπάσαι. Αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες, και όποιος υποστηρίζει ότι δεν του'χει τύχει, είναι απλά ψεύτης. Και η αποτυχία είναι στο παιχνίδι και αν θες την γνώμη μου, δεν το θεωρώ και συμφορά το να χαθεί ένα ψάρι, ίσα ίσα ένα περισσότερο στην θάλασσα..
Το ποστ οπως καταλαβες ειναι χιουμοριστικο. Ξενερωσα οπως θα ξενερωνε ο οποιοσδηποτε που θα ειχε την ευκαιρια να παρει ενα ωραιο ψαρι ομορφα ωραια και την εχασε. Το καλο της υποθεσης ειναι οτι οχι μονο δεν τραυματιστηκε αλλα ουτε γρατζουνια δεν εχει!

tas
Ονοματεπώνυμο: Αναστάσιος Τριανταφύλλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tas » Κυρ 18 Οκτ 2020, 23:03

Μάκη όλα είναι στο πρόγραμμα. Το ψάρι θα το πάρεις την επόμενη φορά αν δεν έχει φύγει. Σχετικά με την πρώτη αστοχία σου, όπως είδα το βίντεο, την αποδίδω σε υπερβολική ανάκρουση. Αν προσέχεις το δεξύ σου χέρι φεύγει απότομα και έντονα δεξιά και πάνω. Συνεπώς το βέλος πρέπει να πέρασε χαμηλότερα και λίγο αριστερά από το ψάρι. μάλλον η αιτία είναι το τρίτο λάστιχο που έβαλες και σου χάλασε την ισορροπία της βολής. Το κακό είναι ότι δύο παλιά λάστιχα έχουν μεν πολύ λιγότερη απόδοση και μνήμη αλλά καθόλου λιγότερη ανάκρουση. Συνεπώς το τρίτο μάλλον λάστιχο ευθύνεται για την αστοχία σου γιατί αύξησε την ανάκρουση σε μή διαχειρίσιμα επίπεδα..

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Κυρ 18 Οκτ 2020, 23:08

tas έγραψε:
Κυρ 18 Οκτ 2020, 23:03
Μάκη όλα είναι στο πρόγραμμα. Το ψάρι θα το πάρεις την επόμενη φορά αν δεν έχει φύγει. Σχετικά με την πρώτη αστοχία σου, όπως είδα το βίντεο, την αποδίδω σε υπερβολική ανάκρουση. Αν προσέχεις το δεξύ σου χέρι φεύγει απότομα και έντονα δεξιά και πάνω. Συνεπώς το βέλος πρέπει να πέρασε χαμηλότερα και λίγο αριστερά από το ψάρι. μάλλον η αιτία είναι το τρίτο λάστιχο που έβαλες και σου χάλασε την ισορροπία της βολής. Το κακό είναι ότι δύο παλιά λάστιχα έχουν μεν πολύ λιγότερη απόδοση και μνήμη αλλά καθόλου λιγότερη ανάκρουση. Συνεπώς το τρίτο μάλλον λάστιχο ευθύνεται για την αστοχία σου γιατί αύξησε την ανάκρουση σε μή διαχειρίσιμα επίπεδα..
Νομιζω κατι τετοιο εγινε. Το τριτο λαστιχο ηταν τσιτα οποτε μαλλον με την εκτονωση του προκαλεσε αυτο που ειπες. Εγω ηθελα να τον πλησιασω και αλλο αλλα ειδα που σηκωσε αγκαθια και ειπα θα φυγει και του την πατησα. Δεν πειραζει μερος του παιχνιδιου ειναι και αυτο.

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Κυρ 18 Οκτ 2020, 23:12

Συμφωνώ κι εγώ ότι εκεί που είναι μάλλον θα έχεις την ευκαιρία σου να το πιάσεις στο μέλλον. Αν ηρεμήσει και έχει περάσει πολύ καιρός, σίγουρα θα το ξαναδείς. Εγώ πάντως σε τέτοιες περιπτώσεις έχω μία δυσκολία να βαρέσω ψάρι που έχασα..., καθαρά ψυχολογικό!!

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Κυρ 18 Οκτ 2020, 23:36

dimitrikotz έγραψε:
Κυρ 18 Οκτ 2020, 23:12
Συμφωνώ κι εγώ ότι εκεί που είναι μάλλον θα έχεις την ευκαιρία σου να το πιάσεις στο μέλλον. Αν ηρεμήσει και έχει περάσει πολύ καιρός, σίγουρα θα το ξαναδείς. Εγώ πάντως σε τέτοιες περιπτώσεις έχω μία δυσκολία να βαρέσω ψάρι που έχασα..., καθαρά ψυχολογικό!!
Το ψαρι ειναι ανεβασμενο σιγουρα. Δεν παιζει εκει που ηταν να ειναι τοσο ηρεμο! Τωρα επειδη σε αυτο ακριβως το ιδιο σημειο εχω ξαναδει ιδιου μεγεθους ψαρι μπορει και να μεινει γιατι το θαλαμι ειναι καλο. Οτι ειναι να.γινει θα γινει

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Κυρ 18 Οκτ 2020, 23:38

Ελα τώρα, σε ποιόν δεν έτυχε; :)
Εχω ΄΄΄καταφέρει΄΄ να κάνω 3 βολές σε βραχωμένη τσιπουρα και να μην την πάρω τελικά :oops:

Πάντως επειδή τη ζήτησες την καζούρα:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Δευ 19 Οκτ 2020, 00:35

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Κυρ 18 Οκτ 2020, 23:38
Ελα τώρα, σε ποιόν δεν έτυχε; :)
Εχω ΄΄΄καταφέρει΄΄ να κάνω 3 βολές σε βραχωμένη τσιπουρα και να μην την πάρω τελικά :oops:

Πάντως επειδή τη ζήτησες την καζούρα:
:rotfl: Λατρευω Βεγγο!!

Άβαταρ μέλους
mitsosub

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mitsosub » Δευ 19 Οκτ 2020, 09:07

shit happens...
μασκα δεν εχω να γυρνώ
στο καρναβάλι ετούτο
μόνο μια αποχη να τρυγώ
της θαλασσας την πονηριά
και της σιωπής τον πλούτο

Άβαταρ μέλους
jimskeet

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimskeet » Δευ 19 Οκτ 2020, 10:59

Μακη μια παρομοια αστοχια κ εγω σ εναν 4κιλο ροφο περιπου πριν κανενα μηνα περιπου...
Βεβαια εγω τον αστοχησα μια φορα μονο αλλα ηταν ετσι face to face, το εχω και βιντεο στο καναλι μου.
Τι να κανουμε συμβαινουν κ αυτα. Συνεχιζουμε και παμε για τα επομενα!

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Δευ 19 Οκτ 2020, 13:06

mitsosub έγραψε:
Δευ 19 Οκτ 2020, 09:07
shit happens...
Indeed my friend
jimskeet έγραψε:
Δευ 19 Οκτ 2020, 10:59
Μακη μια παρομοια αστοχια κ εγω σ εναν 4κιλο ροφο περιπου πριν κανενα μηνα περιπου...
Βεβαια εγω τον αστοχησα μια φορα μονο αλλα ηταν ετσι face to face, το εχω και βιντεο στο καναλι μου.
Τι να κανουμε συμβαινουν κ αυτα. Συνεχιζουμε και παμε για τα επομενα!
Ακριβως φιλε ολα μεσα στο προγραμμα. Συνεχιζουμε

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”