Να χαρείς η να κλάψεις;

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
dimitrikotz

Re: Να χαρείς η να κλάψεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 14 Αύγ 2020, 01:02

Να χαρείς φίλε μου να χαρείς, έκανες το κέφι σου, έπιασες ένα φοβερό ψάρι, και απλώς ταλαιπωρήθηκες λόγω αυτού το κομπλεξικού. Εσύ θα συνεχίσεις να χαίρεσαι την ζωή σου, και αυτό θα συνεχίσει να είναι βουτηγμένος στην κακία και την μιζέρια. Σκέψου στην τελική ποιός είναι ο προνομιούχος και ποιός είναι ο λοιπόψυχος δυστυχής.

GiorgosS
Ονοματεπώνυμο: Giwrgos Side

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Παρ 14 Αύγ 2020, 08:05

dimitrikotz έγραψε:
Παρ 14 Αύγ 2020, 01:02
Να χαρείς φίλε μου να χαρείς, έκανες το κέφι σου, έπιασες ένα φοβερό ψάρι, και απλώς ταλαιπωρήθηκες λόγω αυτού το κομπλεξικού. Εσύ θα συνεχίσεις να χαίρεσαι την ζωή σου, και αυτό θα συνεχίσει να είναι βουτηγμένος στην κακία και την μιζέρια. Σκέψου στην τελική ποιός είναι ο προνομιούχος και ποιός είναι ο λοιπόψυχος δυστυχής.
Εχεις δίκιο εμείς έχουμε έναν μεγάλο σύμμαχο την θάλασσα που πάντα μας κάνει να ξεχνάμε τα προβλήματα και να έχουμε τροφή για όνειρα.

konstantin88

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από konstantin88 » Παρ 14 Αύγ 2020, 08:58

Psarogiatros έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 17:11
Πολύ όμορφο ψάρι, από πολύ δύσκολο μέρος.
Τώρα για το συμβάν, αν θέλετε από μένα μια συμβουλή, που γυρίζω τόσα χρόνια τα βουνά και τα λαγκάδια για να βρω θάλασσα, όταν φτάσω σε παραλία και βρω κόσμο πιάνω πάντα την κουβέντα κάνοντας πολλές φορές τον χαζό. Π.χ. πρώτη φορά έρχομαι, έχει τίποτα, κλπ, κλπ. Καταλαβαίνεις πάντα από την κουβέντα αν έχει κάποιος ενοχληθεί. Τις περισσότερες φορές, αν είναι ψαροντουφεκάδες βγαίνουμε γνωστοί στο τέλος. Ζυγίζω καταστάσεις, και κάποιες φορές με τρόπο φωτογραφίζω με τηλέφωνο αμάξι, πινακίδα. Τις περισσότερες φορές ακόμη και ο κακοπροαίρετος ηρεμεί και κάνουμε εμείς τη δουλειά μας. Πάντα βέβαια υπάρχουν και οι στραβοί άνθρωποι που θα κάνουν τη ζημιά τους, οκ. Βάλτο στα έξοδα της εξόρμησης κι αυτό!
:hello:
Γιατρε με μενα δε θα πιάσει. Τωρα που ξέρω την τακτική σου, αμα σε ανταμωσω δε θα μου πάρεις κουβέντα. Θα σου απαντήσω στα γερμανικα! 😂

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Παρ 14 Αύγ 2020, 12:46

GiorgosS έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 22:19
thodoris981 έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 20:47
Ωραιο ψαρι,βραβειο για τον τοπο.
Ε ο αλλος θα χαλιεται πολυ για πολυ καιρο για να τα κανει αυτα.
Σκεψου οτι εσυ χαλαστηκες για μια δυο μερες. :hello:
Έχεις δίκιο την ηλιθιότητα και την θρασυδειλία θα την κουβαλάει πάντα το μόνο που με χαλάει είναι ότι έφυγε ευτυχής.Ελπιζω να τον πιάσει κάποιος στα πράσα να τον ισιώσει λίγο! Όσο για το ψάρι ήμουν τυχερός !Ευχαριστω συνάδελφε
....και κακια ! παντοτινα ελλατωματα της ρατσας μας !
τι να πω ρε Γιωργο? ελπιζω να μη ξαναπεσεις σε τετοιο παπαρι !! ;)
για το ψαρι δε χρειαζεται κατι! φαινεται !!! :thumbsup:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

GiorgosS
Ονοματεπώνυμο: Giwrgos Side

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Παρ 14 Αύγ 2020, 13:08

KOSTAS STI έγραψε:
Παρ 14 Αύγ 2020, 12:46
GiorgosS έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 22:19
thodoris981 έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 20:47
Ωραιο ψαρι,βραβειο για τον τοπο.
Ε ο αλλος θα χαλιεται πολυ για πολυ καιρο για να τα κανει αυτα.
Σκεψου οτι εσυ χαλαστηκες για μια δυο μερες. :hello:
Έχεις δίκιο την ηλιθιότητα και την θρασυδειλία θα την κουβαλάει πάντα το μόνο που με χαλάει είναι ότι έφυγε ευτυχής.Ελπιζω να τον πιάσει κάποιος στα πράσα να τον ισιώσει λίγο! Όσο για το ψάρι ήμουν τυχερός !Ευχαριστω συνάδελφε
....και κακια ! παντοτινα ελλατωματα της ρατσας μας !
τι να πω ρε Γιωργο? ελπιζω να μη ξαναπεσεις σε τετοιο παπαρι !! ;)
για το ψαρι δε χρειαζεται κατι! φαινεται !!! :thumbsup:
Κωστα ψαρεύω 20 χρόνια στο σαρωνικο μια φορά μόνο μου είχαν σπάσει το τζαμί του οδηγού πάλι Αύγουστο μυαλό δεν έβαλα αν και γέρασα!ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
Psarogiatros
Ονοματεπώνυμο: Stavros G.def

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Psarogiatros » Σάβ 15 Αύγ 2020, 18:43

konstantin88 έγραψε:
Παρ 14 Αύγ 2020, 08:58
Psarogiatros έγραψε:
Τώρα για το συμβάν, αν θέλετε από μένα μια συμβουλή, που γυρίζω τόσα χρόνια τα βουνά και τα λαγκάδια για να βρω θάλασσα, όταν φτάσω σε παραλία και βρω κόσμο πιάνω πάντα την κουβέντα κάνοντας πολλές φορές τον χαζό. Π.χ. πρώτη φορά έρχομαι, έχει τίποτα, κλπ, κλπ. Καταλαβαίνεις πάντα από την κουβέντα αν έχει κάποιος ενοχληθεί. Τις περισσότερες φορές, αν είναι ψαροντουφεκάδες βγαίνουμε γνωστοί στο τέλος. Ζυγίζω καταστάσεις, και κάποιες φορές με τρόπο φωτογραφίζω με τηλέφωνο αμάξι, πινακίδα. Τις περισσότερες φορές ακόμη και ο κακοπροαίρετος ηρεμεί και κάνουμε εμείς τη δουλειά μας. Πάντα βέβαια υπάρχουν και οι στραβοί άνθρωποι που θα κάνουν τη ζημιά τους, οκ. Βάλτο στα έξοδα της εξόρμησης κι αυτό!
Γιατρε με μενα δε θα πιάσει. Τωρα που ξέρω την τακτική σου, αμα σε ανταμωσω δε θα μου πάρεις κουβέντα. Θα σου απαντήσω στα γερμανικα! 😂
:lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
mkoume
Ονοματεπώνυμο: Manos Koum.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mkoume » Τρί 18 Αύγ 2020, 19:50

Psarogiatros έγραψε:
έμπειρη τοποθέτηση!-το κάνω κι εγώ κι ας έχω λιγότερα ''γαλόνια'' :grin:

Επίσης έμπειρο κ τίμιο είναι να αφήνουμε ''χώρο'' στον άλλο που είναι πριν από μας στο μέρος ή που έρχεται σχεδόν μαζί με μας.
Για σκεφτείτε να χάνατε την ευκαιρία για βουτιά επειδή κάποιος άλλος ήρθε μισό λεπτό πιο γρήγορα...
πολλές φορές τέτοιες ''διενέξεις'' οδηγούν σε καλές φιλίες.
Η θάλασσα έχει χώρο, όλοι οι καλοί που λέει κ η παροιμία.. :)

όσο για το φίλο που έπεσε θύμα δολιοφθοράς, τί να πεις...
παρηγοριά με μια σούπερ τσιπούρα! :good:
να είσαι μάγκας πρέπει, δηλαδή να το μπορείς,
κ αν τούτο καταφέρνεις,
λίγο ακόμα μάγκας, ..δηλαδή να τ΄αγνοείς.

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”