Να χαρείς η να κλάψεις;

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
GiorgosS
Ονοματεπώνυμο: Giwrgos Side

Να χαρείς η να κλάψεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Πέμ 13 Αύγ 2020, 11:31

Εχθές μεσημέρι μες τη ζέστη λέω δεν πας ένα ψάρεμα να ξεφύγεις λίγο.Ενα όπλο 100 αρι λιτός εξοπλισμός και το μικρό ψυγειακι για κανένα σαργό σηκιο η και κανένα χοντρό μπαρμπουνακι κάπου στην Ανάβυσσο ξέρω κάτι σηκώματα με πλάκες και Ποσειδωνία με πρόσβαση από δρόμο με πολλές πέτρες η αφήνεις το αμάξι στο δρόμο και περπατάς.Λεω ας περπατήσω να μη χαλάω και τα λάστιχα αν και πάντα πήγαινα κοντά για να μην κουβαλάω.Παρκαρω ενώ ένας τύπος με κοιτάει λοξα ήθελε να παρκάρει στο ίδιο μέρος;Μετά από 4 ώρες και ένα σπάνιο για την περιοχή ψάρι μπαίνω στο αμάξι και με το που στρίβω στη λεωφόρο ακούω ένα συνεχόμενο κτυπο.Κλαταρισμα! λέω όμως σήμερα που άλλαξα λαστιχο ήταν στο πλάι τρυπημένο από μαχαίρι η χαρά πήγε περίπατο από Οκτώβρη πάλι.Να προσέχετε γενικώς παιδιά...έχει πολλούς μ...σ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
SARGOS
Ονοματεπώνυμο: ΑΧΛΙΟΠΤΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

Re: Να χαρείς η να κλάψεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SARGOS » Πέμ 13 Αύγ 2020, 11:40

τι ειπες τωρα ρε φιλε , τι κοσμος κυκλοφορει

Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CapetanThomas » Πέμ 13 Αύγ 2020, 11:47

GiorgosS έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 11:31
Εχθές μεσημέρι μες τη ζέστη λέω δεν πας ένα ψάρεμα να ξεφύγεις λίγο.Ενα όπλο 100 αρι λιτός εξοπλισμός και το μικρό ψυγειακι για κανένα σαργό σηκιο η και κανένα χοντρό μπαρμπουνακι κάπου στην Ανάβυσσο ξέρω κάτι σηκώματα με πλάκες και Ποσειδωνία με πρόσβαση από δρόμο με πολλές πέτρες η αφήνεις το αμάξι στο δρόμο και περπατάς.Λεω ας περπατήσω να μη χαλάω και τα λάστιχα αν και πάντα πήγαινα κοντά για να μην κουβαλάω.Παρκαρω ενώ ένας τύπος με κοιτάει λοξα ήθελε να παρκάρει στο ίδιο μέρος;Μετά από 4 ώρες και ένα σπάνιο για την περιοχή ψάρι μπαίνω στο αμάξι και με το που στρίβω στη λεωφόρο ακούω ένα συνεχόμενο κτυπο.Κλαταρισμα! λέω όμως σήμερα που άλλαξα λαστιχο ήταν στο πλάι τρυπημένο από μαχαίρι η χαρά πήγε περίπατο από Οκτώβρη πάλι.Να προσέχετε γενικώς παιδιά...έχει πολλούς μ...σ

Θα έλεγα,
Να χαρείς για το πολύ όμορφο Ψάρι που έβγαλες,
αλλά και για το οτι για σχεδόν 4 Ωρες κολύμπησες
κι απόλαυσες την αγαπημένη Θάλασσα...

Για το άλλο Ζήτημα, θα χαιρόμουν επίσης πάρα πολύ,
εάν όταν διαπίστωσες οτι Κάποιος σε είδε παράξενα,
να είχες προσέξει και κρατήσει ( να είχες γράψει ) την Μάρκα και Πινακίδα Αυτοκινήτου,
εφόσον σου δημιούργησε κάποια Υποψία...
Λυπάμαι που δέν το έκανες, και τώρα αυτό το Ανθρωπάκι
θα μείνει δυστυχώς Ατιμώρητο...

Κρατάμε λοιπόν την Χαρά για την Θάλασσα και το όμορφο Ψάρι σου...
Να είσαι πάντα καλά...

:hello:
Εκεί που είσαι, ήμουνα, κι εδώ που είμαι θάρθεις...

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Πέμ 13 Αύγ 2020, 12:01

Συναγριδα στην Ανάβυσσο τον Αύγουστο...
Δε παίζεις κι ένα τζόκερ???! :yahoo: :thumbsup:
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

Άβαταρ μέλους
jimmy76gr
Ονοματεπώνυμο: Δημητριος Α.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimmy76gr » Πέμ 13 Αύγ 2020, 12:04

Να χαρείς.πανεμορφο ψάρι και μάλιστα στο μέρος που το πιασες εγώ το θεωρώ τρόπαιο.
Όσον αφορά για το συμβάν,νομιζω ο κύριος Θωμάς από πάνω είπε το κατάλληλο χαρακτηρισμό...αυτό το "ανθρωπάκι" που στο εκανε, μια ζωή δυστυχισμένος θα είναι,και το χειρότερο το ίδιο σκορπά στους γύρω του...
Και πάλι μπράβο για τον ψαρακα!
κανω ενα τσιγαρο και την κανω...(το έκοψα!!!)

GiorgosS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Πέμ 13 Αύγ 2020, 12:09

Να είστε καλά και εσείς όλοι και προσοχή.Ευχαριστω Τζιμυ Καπετάνιε αφού στο έχω πει Στελάρα έχω ξαναπιάσει μικρότερες και φθινόπωρο δεν παίζω τζόκερ γιατί πάντα χάνω!

GiorgosS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Πέμ 13 Αύγ 2020, 12:13

Φίλε σαργέ το ίδιο αναρωτιέμαι

Άβαταρ μέλους
GoRaN
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Γοραντωνάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoRaN » Πέμ 13 Αύγ 2020, 13:12

Βάλε στο ζύγι την ώρα της σύλληψης αυτού του ωραίου ψαριού και το ξενέρωμα με το τρύπιο ελαστικό και θα δείς ότι η ώρα της σύλληψης βαραίνει περισσότερο :cool:

Ωραία συναγρίδα!!!
Κάθε φορά που πατάς τη σκανδάλη , είναι μια ευκαιρία για αυτοκριτική και απολογισμό.

GiorgosS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Πέμ 13 Αύγ 2020, 16:01

GoRaN έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 13:12
Βάλε στο ζύγι την ώρα της σύλληψης αυτού του ωραίου ψαριού και το ξενέρωμα με το τρύπιο ελαστικό και θα δείς ότι η ώρα της σύλληψης βαραίνει περισσότερο :cool:

Ωραία συναγρίδα!!!
Ευχαριστω φίλε έτσι προσπαθώ να σκέφτομαι αλλά πλέον αποφάσισα μακρυά από τον πολύ κόσμο μόλις φύγει η σάρα κι η μαρα από αυτά τα μέρη θα επανέλθω όπως είπε κι ο φίλος επάνω τι άνθρωποι υπάρχουν...σημειωτέον ψαρεύω μόνο στην γύρω περιοχή και φθινόπωρο χειμώνα ποτέ δεν είχα πρόβλημα

GiorgosS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Πέμ 13 Αύγ 2020, 16:07

SARGOS έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 11:40
τι ειπες τωρα ρε φιλε , τι κοσμος κυκλοφορει
Η πλάκα είναι ότι δεν το είδα όταν βγήκα με αποτέλεσμα όπως φεύγω περνάω το αντίθετο ρεύμα και στρίβω αριστερά αν έφευγε το λαστιχο και εμενα στη μέση της λεωφόρου όπου όλοι τρέχουν πάνω από 100 θα έπαιρνα στο λαιμό μου και άλλους...ειλικρινά αν έβλεπα λέμε τώρα το δράστη επ αυτοφόρω αν και ήρεμος γενικά δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα

Άβαταρ μέλους
Psarogiatros
Ονοματεπώνυμο: Stavros G.def

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Psarogiatros » Πέμ 13 Αύγ 2020, 17:11

Πολύ όμορφο ψάρι, από πολύ δύσκολο μέρος.
Τώρα για το συμβάν, αν θέλετε από μένα μια συμβουλή, που γυρίζω τόσα χρόνια τα βουνά και τα λαγκάδια για να βρω θάλασσα, όταν φτάσω σε παραλία και βρω κόσμο πιάνω πάντα την κουβέντα κάνοντας πολλές φορές τον χαζό. Π.χ. πρώτη φορά έρχομαι, έχει τίποτα, κλπ, κλπ. Καταλαβαίνεις πάντα από την κουβέντα αν έχει κάποιος ενοχληθεί. Τις περισσότερες φορές, αν είναι ψαροντουφεκάδες βγαίνουμε γνωστοί στο τέλος. Ζυγίζω καταστάσεις, και κάποιες φορές με τρόπο φωτογραφίζω με τηλέφωνο αμάξι, πινακίδα. Τις περισσότερες φορές ακόμη και ο κακοπροαίρετος ηρεμεί και κάνουμε εμείς τη δουλειά μας. Πάντα βέβαια υπάρχουν και οι στραβοί άνθρωποι που θα κάνουν τη ζημιά τους, οκ. Βάλτο στα έξοδα της εξόρμησης κι αυτό!
:hello:

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Πέμ 13 Αύγ 2020, 17:42

Το σπάσιμο τζαμιών ή διάρρηξη πόρτας για να κλέψουν κάτι ειναι αρκετά συνηθισμένο φαινόμενο στα ερημοτόπια -και όχι μόνο- που πάμε.
Επειδή όμως μια τέτοια ζημιά που περιγράφει ο φίλος GiorgosS, δημιουργεί προϋποθέσεις κινδύνου για τους επιβάτες του αυτοκινήτου αλλά και άλλους, δεν είναι κάτι αμελητέο, που το προσπερνάς χαλαρά...
Δεν ειναι τυχαίο που κρεμούσαν τους αλογοκλέφτες στο ουέστ :mrgreen:
Τουλάχιστον πίσσα και πούπουλα! :club:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

GiorgosS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Πέμ 13 Αύγ 2020, 19:32

Γιατρέ με ποιον να πιάσω την κουβέντα δεν υπήρχε συνάδελφος ψαροντουφεκάς εκεί μόνο «λουόμενοι « ποτέ δεν ενοχλώ βουτάω από μέρη με βράχια και αχινούς για να μην ενοχλήσω απλά το αμάξι άφησα εκεί και έφυγα μισό χιλιόμετρο μακρυά τους να βουτηξω όταν δε σπανίως έχω ψάρι το αφήνω στη θάλασσα με τη σημαδούρα πάω αλλάζω και γυρνάω με το ψυγείο να βάλω το ψάρι για να αποφύγω το οτιδήποτε.τις λίγες φορές κυρίως φθινόπωρο και χειμώνα που έχω συναντήσει συνάδελφο πάντα μιλάμε αν κανείς ρωτήσει του λέω και καλά σημεία ένας μάλιστα πριν χρόνια μου έδωσε ένα αποσπώμενο γιατί είχα ξεχάσει το δικό μου οι άλλοι είναι το πρόβλημα που θέλουν κάτι να αποδείξουν στα κορίτσια που συνοδεύουν! ρακέτες αντηλιακό κλπ.ταιτινε συμφωνώ ευτυχώς δε χάλασε το ψάρι λόγω μικρού ψυγείου αλλά είναι το γούρικο μάλλον!

thodoris981

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thodoris981 » Πέμ 13 Αύγ 2020, 20:47

Ωραιο ψαρι,βραβειο για τον τοπο.
Ε ο αλλος θα χαλιεται πολυ για πολυ καιρο για να τα κανει αυτα.
Σκεψου οτι εσυ χαλαστηκες για μια δυο μερες. :hello:
Η φολα ειναι αλλη μια μερα κοντα στη θαλασσα.

GiorgosS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Πέμ 13 Αύγ 2020, 22:19

thodoris981 έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 20:47
Ωραιο ψαρι,βραβειο για τον τοπο.
Ε ο αλλος θα χαλιεται πολυ για πολυ καιρο για να τα κανει αυτα.
Σκεψου οτι εσυ χαλαστηκες για μια δυο μερες. :hello:
Έχεις δίκιο την ηλιθιότητα και την θρασυδειλία θα την κουβαλάει πάντα το μόνο που με χαλάει είναι ότι έφυγε ευτυχής.Ελπιζω να τον πιάσει κάποιος στα πράσα να τον ισιώσει λίγο! Όσο για το ψάρι ήμουν τυχερός !Ευχαριστω συνάδελφε

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”