Φθινοπωρινός Ροφάκος

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
hariska

Re: Φθινοπωρινός Ροφάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Κυρ 17 Νοέμ 2019, 20:50

Και όσον αφορά στα σκουπίδια που μάζεψες, πως ξέρουμε ότι δεν πήγες εσύ πιο πριν και τα σκόρπισες στην παραλία, ώστε να φανεί η ανιδιοτελής σου πράξη στη συνεχεια;
Πολύ βολικά δε βρέθηκε η ατσαλακωτη μαύρη σακούλα στο αυτοκίνητο; :-k

durutti

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από durutti » Κυρ 17 Νοέμ 2019, 21:56

hariska έγραψε:Και όσον αφορά στα σκουπίδια που μάζεψες, πως ξέρουμε ότι δεν πήγες εσύ πιο πριν και τα σκόρπισες στην παραλία, ώστε να φανεί η ανιδιοτελής σου πράξη στη συνεχεια;
](*,)

Άβαταρ μέλους
gsim
Site Admin
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Σημ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gsim » Κυρ 17 Νοέμ 2019, 23:26

hariska έγραψε:Και όσον αφορά στα σκουπίδια που μάζεψες, πως ξέρουμε ότι δεν πήγες εσύ πιο πριν και τα σκόρπισες στην παραλία, ώστε να φανεί η ανιδιοτελής σου πράξη στη συνεχεια;
Τιναφτόςρε... :rotfl:

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Κυρ 17 Νοέμ 2019, 23:47

Ωραίο το Πτηνό!!!!
Μια χιουμοριστική γέφυρα για τον φίλο Μάκη.
Έτσι για να μην μένουν κακίες.
:hello:

Μάκη,
ωραία στα έγραψε ο Αντρέας αλλά και πολύ ωραία,ευγενικά και ειλικρινέστατα απάντησες κι εσύ!
Μπράβο σου φίλε μου!

Κι αν ο ροφός είναι μικρός,χαλάλι σου.
Πιάνεις έναν αραιά και πού, τον τρως στο κυριακάτικο τραπέζι σας,και τέλος.
Δεν πειράζει αδελφέ.

Υ.γ.1 Άσε τον φακό στο σπίτι.Πίσω σε πάει.

Υ.γ.2 Ρε τσοπανοπτηνό πού το βρήκες το σκάφος?Θες και να κράξεις...
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Άβαταρ μέλους
peskandritsas
Ονοματεπώνυμο: Θεοδωρόπουλος Αντρέας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από peskandritsas » Δευ 18 Νοέμ 2019, 00:05

Μάκη, ίσως μπορούμε να συμφωνήσουμε στο ότι διαφωνούμε. :D
Έχω γράψει κάποιες σκέψεις μου, και εσύ έχεις γράψει κάποιες δικές σου. Δεν νιώθω στο κείμενο σου ότι μου απαντάς, ούτε χρειάζεται άλλωστε. Οκ μια χαρά.
Ελπίζω να βρεις ζευγάρι και να περνάς πάντα καλά στην θάλασσα. :good:
Ο λόγος που τα έγραψα αυτά σε σένα και όχι σε τόσους άλλους, είναι γιατί εσύ προσπαθείς να περάσεις πράγματα σε νέα παιδιά και ενώ στα βίντεο που φτιάχνεις έξω από το νερό τα λες μια χαρά, μέσα στο νερό όχι (για μένα)
Είμαι πεπεισμένος ότι και με το λόγο μας και με τις πράξεις μας μπορεί να βοηθήσουμε ανθρώπους που ξέρουν λιγότερα, κάποια στιγμή στην πορεία τους στην θάλασσα να γλυτώσουν από κινδύνους.
Το έχω δει να συμβαίνει, το ξέρω.
Έγραψα λοιπόν εγώ τις ενστάσεις μου, έγραψες εσύ τις απόψεις σου, θα διαβαστούν θα κριθούν ανάλογα, και ο καθένας θα κρατήσει αυτό που θέλει και αυτό που θεωρεί καλύτερό ή που του ταιριάζει ποιο πολύ.
Μια χαρά χωρίς εντάσεις και δράματα.
Άλλος ένας λόγος που μου αρέσει το φόρουμ. =D>
Προσφέρει καθαρό πεδίο έκφρασης, και έχει και κόσμο με γνώσεις μέσα για να προσθέσει λιθαράκια.

Υ.γ
Δεν άντεξα, θέλω να δω αν θα το πιάσει….
Χαρ, παμ, σουλήνα????? :rotfl: :rotfl:

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Δευ 18 Νοέμ 2019, 00:21

Αυτο ακριβως. Το ειπα αλλωστε στην αρχη οτι δεν θελω να σας πεισω οτι ειμαι σωστος και σεις λαθος. Αποψεις ανταλλαζουμε. Ουτε σου απαντησα ουτε τιποτα. Απλα εθεσες καποια θεματα και σου ειπα πια ειναι η δικια μου σκοπια. Ολα καλα αγαπη μονο
Φουντουνια και πασης Ελλαδας

tas
Ονοματεπώνυμο: Αναστάσιος Τριανταφύλλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tas » Δευ 18 Νοέμ 2019, 07:46

Είσαι κακός και μάλλον ζηλευεις τα ποστ του navaho.
Πάντα φιλικά.

Άβαταρ μέλους
metalo
Ονοματεπώνυμο: george metal

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metalo » Δευ 18 Νοέμ 2019, 11:13

[quote][/quote]όσον αφορά στα σκουπίδια που μάζεψες, πως ξέρουμε ότι δεν πήγες εσύ πιο πριν και τα σκόρπισες στην παραλία, ώστε να φανεί η ανιδιοτελής σου πράξη στη συνεχεια;
Πολύ βολικά δε βρέθηκε η ατσαλακωτη μαύρη σακούλα στο αυτοκίνητο; :-και
Τα σκουπίδια εκεί που τα μάζεψε ο Μάκης είναι τόσα πολλά.Οπότε το μυαλό σου φίλε είναι αλλού.χαιρετίσματα από ΚΡΗΤΗ :club:

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Δευ 18 Νοέμ 2019, 11:15

metalo έγραψε:
όσον αφορά στα σκουπίδια που μάζεψες, πως ξέρουμε ότι δεν πήγες εσύ πιο πριν και τα σκόρπισες στην παραλία, ώστε να φανεί η ανιδιοτελής σου πράξη στη συνεχεια;
Τα σκουπίδια εκεί που τα μάζεψε ο Μάκης είναι τόσα πολλά.Οπότε το μυαλό σου φίλε είναι αλλού.χαιρετίσματα από ΚΡΗΤΗ :club:
Μην ασχολεισαι ειναι καποιου ειδους χιουμορ αυτο απο οτι λενε

michalis1958

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από michalis1958 » Δευ 18 Νοέμ 2019, 11:43

Navaho έγραψε: Βαθεια νερα-παντοφλα
Ειμαι ενας ανθρωπος λοιπον 1,85 και 110 κιλα. ...... ΑΝ εκανα το χθεσινο ψαρεμα με σταθερα σημερα δεν θα πηγαινα ελιες να το πω απλα θα ηταν τα ποδια μου καμμενα.
Θα εστιάσω λίγο στα παραπάνω. Έχεις σωματικό βάρος 30% μεγαλύτερο από το κανονικό και κάνεις μόνος σου τόσες βουτιές σε προσιτό προς οριακό για σένα βάθος , ώστε αν τις έκανες χωρίς παντόφλα ,θα επιβάρυνες υπερβολικά τους μυς σου.
Άν έχεις ένα αυτοκίνητο και με δεδομένη ταχύτητα θέλεις μικρότερη κατανάλωση , ένας εύκολος τρόπος είναι να αφαιρέσεις βάρος. Όμως φευ , ο ανθρώπινος οργανισμός είναι περισσότερο πολύπλοκος ,οι αστάθμητοι παράγοντες που επηρεάζουν την απόδοσή του είναι πολλοί και στην θάλασσα ακόμα περισσότεροι.
Κατανοητό ότι αυτό είναι το ψάρεμα που σου αρέσει , αλλά πιστεύω ότι ακόμα περισσότερο σου αρέσει μετά το ψάρεμα ,να γυρίζεις στο σπίτι σου!!!
Καλές βουτιές!!!

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Δευ 18 Νοέμ 2019, 11:53

michalis1958 έγραψε:
Ειμαι ενας ανθρωπος λοιπον 1,85 και 110 κιλα. ...... ΑΝ εκανα το χθεσινο ψαρεμα με σταθερα σημερα δεν θα πηγαινα ελιες να το πω απλα θα ηταν τα ποδια μου καμμενα.
Θα εστιάσω λίγο στα παραπάνω. Έχεις σωματικό βάρος 30% μεγαλύτερο από το κανονικό και κάνεις μόνος σου τόσες βουτιές σε προσιτό προς οριακό για σένα βάθος , ώστε αν τις έκανες χωρίς παντόφλα ,θα επιβάρυνες υπερβολικά τους μυς σου.
Άν έχεις ένα αυτοκίνητο και με δεδομένη ταχύτητα θέλεις μικρότερη κατανάλωση , ένας εύκολος τρόπος είναι να αφαιρέσεις βάρος. Όμως φευ , ο ανθρώπινος οργανισμός είναι περισσότερο πολύπλοκος ,οι αστάθμητοι παράγοντες που επηρεάζουν την απόδοσή του είναι πολλοί και στην θάλασσα ακόμα περισσότεροι.
Κατανοητό ότι αυτό είναι το ψάρεμα που σου αρέσει , αλλά πιστεύω ότι ακόμα περισσότερο σου αρέσει μετά το ψάρεμα ,να γυρίζεις στο σπίτι σου!!!
Καλές βουτιές!!!
Αμα δεν σου ειναι κοπος εξηγησε το λιγο καλυτερα μιας και φαινεσαι γνωστης

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Δευ 18 Νοέμ 2019, 12:05

Navaho έγραψε:
michalis1958 έγραψε:
Καλές βουτιές!!!
Αμα δεν σου ειναι κοπος εξηγησε το λιγο καλυτερα μιας και φαινεσαι γνωστης
Μάλλον εννοεί να κάνεις δίαιτα. Υποθέτω

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Δευ 18 Νοέμ 2019, 12:06

Θα κοψω το βραδυνο για αρχη

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Δευ 18 Νοέμ 2019, 12:07

Navaho έγραψε:
metalo έγραψε:
όσον αφορά στα σκουπίδια που μάζεψες, πως ξέρουμε ότι δεν πήγες εσύ πιο πριν και τα σκόρπισες στην παραλία, ώστε να φανεί η ανιδιοτελής σου πράξη στη συνεχεια;
Δεν είναι χιούμορ, λυπάμαι.
Τεστ IQ είναι.

Υ.Γ. Αντρέα δεν το 'πιασα αυτό με τη σουλήνα... :scratch:

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Δευ 18 Νοέμ 2019, 12:08

hariska έγραψε:
Navaho έγραψε:
metalo έγραψε:
Δεν είναι χιούμορ, λυπάμαι.
Τεστ IQ είναι.
Και το περασες; :rotfl:

Υ.Γ. Αντρέα δεν το 'πιασα αυτό με τη σουλήνα... :scratch:

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”