Ψαροντούφεκο και Επαγγελματική Αλιεία

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
underworld
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Γκίκας

Re: Ψαροντούφεκο και Επαγγελματική Αλιεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από underworld » Τρί 24 Ιούλ 2018, 15:24

Είναι μια από τις κλασσικές κόντρες και θέμα που "καίει" σε μέρες που καίγονται στην κυριολεξία συνάνθρωποι, γνωστοί και φίλοι μας. Δείξτε ψυχραιμία. Αν σκέφτεστε να γράψετε κάτι, να είναι χωρίς χαρακτηρισμό προς πρόσωπα, μη χαρακτηρίζετε ομάδες ανθρώπων ή συνομιλητές. Μείνετε στο να σχολιάζετε σκέψεις, ενέργειες, καταστάσεις. Χωρίς προσωπικούς χαρακτηρισμούς. Διαφορετικά κρατήστε αυτό που θέλετε για τον εαυτό σας. Αν θέλετε αυτό το μέσο να διατηρήσει το σεβασμό στο συνομιλητή, είστε εσείς που θα το ενιχύσετε ή θα το αποδυναμώσετε με την κάθε δημοσίευση. Η συζήτηση χάνει το νόημά της στο σημείο που δε σεβόμαστε πια το συνομιλητή. Όσο κι αν διαφέρουν οι απόψεις. Καλή συνέχεια.

Spearfishing Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spearfishing Life » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 22:33

Οι σκάρτοι άνθρωποι υπάρχουν παντού και δεν είναι θέμα επαγγελματικής ιδιότητας.
Ο επαγγελματιας που βλέπετε στο βίντεο,είναι ένα πραγματικα χρυσό παιδί,με τεράστιο σεβασμό στη θάλασσα!
Ξεμπλέκει τα μικρά αστακουδάκια και τα κρατάει ζωντανά στην απόχη, για να τα αμολήσει πάλι στη θάλασσα την άλλη μέρα.
Ο ίδιος δεν θα είχε πλησιάσει την σημαδούρα μου για παράδειγμα...ενώ ο μπάρμπα Πούλος δεν ήθελε απλά να μας διώξει αλλά κόντεψε να μας περάσει και από πάνω!
Η Πάτμος είναι ένα υπέροχο νησί,που πραγματικά έχει παντού σχεδόν συναγρίδες,σε βάθη πολύ πριν τα 20μ!
Δεν υπάρχει ψαρεμα,που δεν θα δω συναγρίδες ή τσιπούρες σε τρεις και τέσσερις βουτιές και το ίδιο λένε και παιδιά που ψαρεύουν βίαια 3χρόνια!
Κάτι που επίσης παρατήρησα μετά από 6μήνες στο νησί,είναι η μειωμένη παρουσία εργαλείων κάτω...σε σχέση με άλλα μέρη που βουτάω.
Οι επαγγελματίες όμως βγαίνουν δύσκολα με 5-6κιλά δεύτερα ψάρια στα δυχτια και τα ψιλά παραγάδια 3-4κιλα ψάρια...
Ο αστακός πάει και πασχίζουν να βγάλουν κάνα καλαμάρι,πριν τα πάρουν και αυτά τα γρι γρι.
Δίπλα μου δένουν και τα βλέπω με τα ίδια μου τα μάτια καθημερινά.

Μόνο πάρκα θα σώσουν την κατάσταση και αστυνόμευση!
Το ξέρουν και αυτοί...το ξέρουμε και εμείς.

Πάρκα όμως ΠΑΡΚΑ!
Όχι σαν της Αλοννήσου,που το ψαρεύουν όλοι οι κοντινοί και μαζί και οι μακρινοί από βόρεια και νότια σε κάθε μπουνάτσα.
Μόνο έτσι θα πάρει μια ανάσα η θάλασσα και ίσως τότε,πάψουμε να τρωγόμαστε και μεταξύ μας.

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 23:05

Α, γεια σου Χρυσόστομε...
ΠΑΡΚΑ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ!!!!!
Τα άλλα είναι ναχουμε να λέμε..
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 23:13

Τί πονεμένη ιστορία αυτά τα πάρκα... Ο πολύς κόσμος δεν τα είδε ποτέ. Μιά χούφτα ΄΄μάγκες ΄΄ ταχουν για προσωπικές καβάντζες και τα τρυγάνε συστηματικά... Ε, ναι λοιπόν, για να υπάρξει μέλλον, χρειάζονται πραγματικά πάρκα και βούρδουλας, πολύς βούρδουλας λέμε... [-(
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

konstantin88

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από konstantin88 » Παρ 27 Ιούλ 2018, 18:31

Γνώμη μου, δε χρειάζονται παραπάνω απαγορεύσεις με δημιουργία πάρκων! Μόνο αστυνόμευση αρκεί! με την ήδη ισχύουσα νομοθεσία, που είναι αρκετά αυστηρή. Δε μας φτάνουν τα 5 κιλά τη μέρα; δε μας αρκεί το ένα μαύρο; Αν υπάρξει σοβαρή αστυνόμευση αυτή τη στιγμή, αν σταματήσουν οι επαγγελματίες να κάνουν αίσχη, αν σταματήσουν οι γενοκτονίες της βαριάς βιομηχανικής αλιείας, αν μπουζουριάσουν μερικούς "ερασιτέχνες" ψαροτουφεκάδες και καλαμάδες που έχουν κάνει επάγγελμα τον καθημερινό βιασμό της θάλασσας (βλέπε εκατόμβες με κάθε λογής και μεγέθους κόκκινα και μαύρα), αν κοπεί ο κύκλος της παράνομης διάθεσης ψαριών, μαλάκιων και οστράκων, εγω είμαι σίγουρος πως θα έχουμε άμεσα αποτελέσματα στους πληθυσμούς των ψαριών, σε όλη την Ελλάδα. Είναι γνωστό πως αποτρεπτικά στον επίδοξο παραβάτη λειτουργεί η εφαρμογή του νόμου,και όχι η βαρύτητά του. Η σιγουριά πως κινδυνεύεις να σε ελέγξουν σε κάθε πιθανή εξόρμηση στη θάλασσα και να φας ένα ωραιότατο πρόστιμο, είναι αυτή που θα ξαναγεμίσει τη θάλασσα ψάρια.

pelekan
Ονοματεπώνυμο: tsironis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pelekan » Παρ 27 Ιούλ 2018, 19:07

konstantin88 έγραψε:Γνώμη μου, δε χρειάζονται παραπάνω απαγορεύσεις με δημιουργία πάρκων! Μόνο αστυνόμευση αρκεί! με την ήδη ισχύουσα νομοθεσία, που είναι αρκετά αυστηρή. Δε μας φτάνουν τα 5 κιλά τη μέρα; δε μας αρκεί το ένα μαύρο; Αν υπάρξει σοβαρή αστυνόμευση αυτή τη στιγμή, αν σταματήσουν οι επαγγελματίες να κάνουν αίσχη, αν σταματήσουν οι γενοκτονίες της βαριάς βιομηχανικής αλιείας, αν μπουζουριάσουν μερικούς "ερασιτέχνες" ψαροτουφεκάδες και καλαμάδες που έχουν κάνει επάγγελμα τον καθημερινό βιασμό της θάλασσας (βλέπε εκατόμβες με κάθε λογής και μεγέθους κόκκινα και μαύρα), αν κοπεί ο κύκλος της παράνομης διάθεσης ψαριών, μαλάκιων και οστράκων, εγω είμαι σίγουρος πως θα έχουμε άμεσα αποτελέσματα στους πληθυσμούς των ψαριών, σε όλη την Ελλάδα. Είναι γνωστό πως αποτρεπτικά στον επίδοξο παραβάτη λειτουργεί η εφαρμογή του νόμου,και όχι η βαρύτητά του. Η σιγουριά πως κινδυνεύεις να σε ελέγξουν σε κάθε πιθανή εξόρμηση στη θάλασσα και να φας ένα ωραιότατο πρόστιμο, είναι αυτή που θα ξαναγεμίσει τη θάλασσα ψάρια.
Φιλε μου συγνωμη να σε ρωτησω κατι?για πια εφαρμογή του νομου μιλας?Φιλε μου εφυγαν 80 ζωες τον ιουλιο διοτι δεν εφαρμόστηκε ποτε ο νομος και εκανε ο καθενας ότι γουσταρε .τι να σου κανει ο νομος όταν περναει ο άλλος με την βαρκα του στα 20 μετρα από την σημαδουρα μου και από πισω σερνει συρτη αφρου (εγκλημα ) και εχει και οικογενεια αυτος ο καραγγιοζης πανω στην βαρκα.....τι θα διδάξει αυτό το τετραποδο στα παιδια του.......Και ας ερθουμε και στα δικα μας......φιλε μου το 80 % από τις φιρμες που χειροκροτατε εδώ και στο youtube στα βιντεο τους κανουν χρηση φακου.......(επειδή ετσι γουσταρουν και το δειχνουν κιολας)είναι παράνομος ο φακος ή όχι?δηλωνω ότι και εγω κανω χρηση το βουλωνω όμως φιλε και δεν το τραβάω και βιντεο.Η εφαρμόζετε ο νομος για ολους φιλε μου Δημο η εφαρμόζεται ο νομος σε αυτους που μας βολευει....μονο ετσι σωζετε η θαλασσα φιλε μου ...δεν χρειαζοντε παρκα ουτε αστυνομια ,χρειαζεται να κοιτάξουμε πρωτα την καμπουρα μας.

Άβαταρ μέλους
kostasprobonas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostasprobonas » Τετ 01 Αύγ 2018, 14:00

pelekan έγραψε:χρειαζεται να κοιτάξουμε πρώτα την καμπούρα μας.
Ζητώ συγνώμη που επαναφέρω μια ωραία συζήτηση που πρόσφερε πολλά στην κοινότητα του φόρουμ και νομίζω δεν υπάρχει ωραιότερη κατακλείδα από τον αναστοχαστικό λόγο του Πέλεκαν. Ο λόγος όμως που το επαναφέρω είναι το σημερινό πρωτοσέλιδο της μεγαλύτερης σε κυκλοφορία εφημερίδας της Χίου. Και βεβαίως η δημοσιογράφος αποφάσισε να χρησιμοποιησει :evil: φωτογραφία μπουκαλάκια υποβρύχιου ψαρά...http://www.politischios.gr/koinonia/dri ... s-paralies ΦΙΛΟΙ, ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ 1η ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ. ΕΙΝΑΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΤΩΝ ΤΑΧΥΠΛΟΩΝ!

GiorgosS
Ονοματεπώνυμο: Giwrgos Side

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Τετ 01 Αύγ 2018, 15:09

Αυτού του είδους η δημοσιογραφια-παραπληροφορηση βολεύει τις εκάστοτε κυβερνήσεις ώστε να δικαιολογούν τα άθλια νομοθετηματα των υπουργών τους ώστε να εξυπηρετούν τους λίγους που εκπροσωπούν. Το λιμενικό το έχουν για άλλη "αποστολή" πλέον. Ας πιάσουν αυτούς που παρανομουν αν θέλουν και μπορούν . άσχετο αλλά τελικά στο Μάτι φταίνε οι αυθαιρετουντες που καήκανε όχι οι μπίζνες των διαπλεκομενων συμφερόντων και η ανικανότητα του κράτους να προστατέψει τους πολίτες του . αλήθεια ποιου κράτους αυτού που μόνο μνημονια υπογράφει?

silverdiver
Ονοματεπώνυμο: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από silverdiver » Τετ 01 Αύγ 2018, 15:59

kostasprobonas έγραψε:
Ζητώ συγνώμη που επαναφέρω μια ωραία συζήτηση που πρόσφερε πολλά στην κοινότητα του φόρουμ και νομίζω δεν υπάρχει ωραιότερη κατακλείδα από τον αναστοχαστικό λόγο του Πέλεκαν. Ο λόγος όμως που το επαναφέρω είναι το σημερινό πρωτοσέλιδο της μεγαλύτερης σε κυκλοφορία εφημερίδας της Χίου. Και βεβαίως η δημοσιογράφος αποφάσισε να χρησιμοποιησει :evil: φωτογραφία μπουκαλάκια υποβρύχιου ψαρά...http://www.politischios.gr/koinonia/dri ... s-paralies ΦΙΛΟΙ, ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ 1η ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ. ΕΙΝΑΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΤΩΝ ΤΑΧΥΠΛΟΩΝ!
Κωστα χωρις να θελω να στην "πω" μην νομιζεις οτι εχω εμπάθεια δηλαδη... αλλα στην φωτο ο ψαροντουφεκας φοράει βαριδι πλατης :D Περα απο αυτα σωστα γραφεις οτι απο σημερα δυστυχώς αυξάνονται οι καθε λογής καπεταναίοι... κάνοντας με να σκέφτομαι σοβαρα για το αν θα βουτηξω στις 20 που ειναι η αδεια... :banghead:
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...

pelekan
Ονοματεπώνυμο: tsironis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pelekan » Τετ 01 Αύγ 2018, 18:52

kostasprobonas έγραψε:
Τι σχεση εχει αυτο που ειπα εγω με αυτό που λες εσυ.Φιλε μου ακου και δεν είναι προσωπικο αυτό που θα πω.εχετε έναν πολύ συγκεκριμενο τροπο εδώ μεσα (και δεν ενοοω το φορουμ αλλα καποια ατομα) να αποπροσανατολίζετε την κουβεντα όταν δεν θελετε να συνεχιστεί ένα θεμα που θίγει καποιος.και αυτό γινετε με δυο τροπους ο ενας είναι δεν απανταμε καν οποτε λυγει ή απανταμε λέγοντας κατι ασχετο.τι σχεση εχει το ότι ειπα στον δημιουργο του ποστ ότι ας αφήσουμε τι κανουν οι επαγγλεματιες και ας κοιτάξουμε τι κανουμε εμεις ,με αυτό που εγραψες..

Άβαταρ μέλους
kostasprobonas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostasprobonas » Τετ 01 Αύγ 2018, 22:21

silverdiver έγραψε:Κωστα χωρις να θελω να στην "πω" μην νομιζεις οτι εχω εμπάθεια δηλαδη... αλλα στην φωτο ο ψαροντουφεκας φοράει βαριδι πλατης
Ευτυχώς Γιώργη, μετά από την καταγγελία :rules: την άλλαξαν την φωτογραφία στην χιώτικη εφημερίδα που απεικόνιζε μάλλον αλλοδαπό ο οποίος φορούσε μπουκάλες και κρατούσε ψαροντούφεκο, μακρύκανο κιόλας.

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Πέμ 02 Αύγ 2018, 13:33

Έχω και εγώ αντίστοιχα περιστατικά αλλά πιο σοβαρά είναι με τους ερασιτέχνες μπαρμπάδες με βάρκα και όχι με επαγγελματίες.
Επιδεικτικά και με μηδίαμα να περνάει στα 10 μέτρα από τη σημαδούρα πάνω κάτω γιατί έκανε συρτή και να απειλεί ότι θα πάρει το λιμενικό?
Μέχρι που πήρε ο Τσέλιγκας,έκανε επώνυμη καταγγελία και το λιμενικό τι έκανε?Τον πήρε τηλέφωνο να τον μαλώσει και σε απάντηση του αρμόδιου οργάνου ότι περνάει κοντά μας αλλά προσέχει.....και αντί ο αρχιφύλακας που ήταν βάρδια να τον τσιμπήσει και να του γράψει ένα πρόστιμο αφού αυτοενοχοποιήθηκε,προσπαθούσε να ηρεμήσει τον Τσέλιγκα που είχε τούρκος.
Δεν βγάζω λάδι τους επαγγελματίες αυτωνών τα αίσχη φαίνονται από τον τρόπο που συμπεριφέρονται στην θάλασσα και τα βλέπουμε σε κάθε ψάρεμα,χωρίς να αντιλαμβάνονται τον αντίκτυπο των πράξεων τους λόγω άγνοιας/αδιαφορίας και μετά φταίνε μόνο οι άλλοι.

Απαράδεκτη η απαξίωση και ο μη σεβασμός της ανθρώπινης ζωής από όλους αυτούς που κάνουν αντίστοιχα τέτοιους τραμπουκισμούς.
Αν υποθετικά ήταν το παιδί/εγγόνι τους μέσα πως θα αντιδρούσαν στο άκουσμα ενός τέτοιου περιστατικού?

Όπως είπαν και άλλοι πιο πάνω ΠΡΟΣΩΠΙΚΉ ΕΥΘΎΝΗ είναι κάτι ανήκουστο για την ελληνική κοινωνία,πάντα το άδικο δεν είναι δικό μας.
Εφαρμογή των νόμων πάντα και παντού,όταν ξες ότι μπορεί με μεγάλη πιθανότητα να ελεγχθείς κάπως μπορεί να μαζευτείς,θα υπάρξουν πάλι παρανομίες δεν λέω.
Πιο αυστηρά πρόστιμα,πολλές βαριές παρανομίες..κατάσχεση βάρκα-αμάξι-εξοπλισμό όπως κάνουν στους κυνηγούς,να πάει με ταξί σπίτι του.Τα 1000 ευρώ τα μαζεύεις τα 40000 είναι κομματάκι πιο δύσκολο.

Και κάτι τελευταίο οι επαγγελματίες σε κάθε κλάδο θα πρέπει να δίνουν το παραγγειγμα σωστής και ηθικής αντιμετώπησης του αντικειμένου τους ώστε να μαθαίνουν και να εκπαιδεύονται οι μη επαγγελματίες.
Δυστυχώς όσοι θέλουν να λέγονται έτσι στην Ελλάδα είναι οι χειρότεροι από όλους,με κάποιες εξαιρέσεις πάντα αλλά τους λερώνει η λάσπη και αυτούς.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

Άβαταρ μέλους
tsoperi
Ονοματεπώνυμο: Βασίλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsoperi » Παρ 03 Αύγ 2018, 15:41

Δεν είναι τυχαίο ότι η Αστυνόμευση από το λιμενικό στην επαρχία περιορίζεται στους ξένους και τουρίστες ψαροντουφεκάδες. Είναι άνθρωποι που ζούνε στην τοπική κοινωνία 90% αυτών έχουν μεγαλώσει στον τόπο δικαιοδοσίας τους και δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο τρισεκατομμύριο να πάνε να την πουν ποσό μάλλον να γράψουν ντόπιο επαγγελματία. Εδώ δεν κόβουνε κλήσεις παρκαρίσματος στο λιμένα σε οποίο αυτοκίνητο έχει ντόπιες πινακίδες. Αν δεν ζητήσει ποτε το αρχηγείο να εφαρμοστεί η νομοθεσία και να τους στέλνουν μπλοκάκια γεμάτα από ντόπιους κ ξένους δεν πρόκειται ποτε να βάλουν μυαλά. Ναι στην Ελλάδα του ελαμωρετωρα χρειάζεται Νυστέρι γιατί και όχι Γάζα.
Έχουν πάει να με πατήσουν δεκάδες φορές και με έχουν σκουντήσει καΐκια 2 φορές. Όποτε έχουν έρθει να με ελέγξουν ήταν πάντα σε εκδρομή και λίγο μετά την συνάντηση μου με ντόπιο επαγγελματία που ήθελε απλά να μου την σπάσει.
Δεν έχω αυταπάτες, ο Έλληνας έχει περάσει στη νοοτροπία του και στην παιδεία του τον ωχαδερφισμο.
Η τροχαία απαιτεί μπλοκάκια ας απαιτήσει κ το λιμενικό. Έχει παραβάτες κ παραβάσεις να γεμίσουν αποθήκες.
Έλα στο βυθό, είναι ωραία

dimopoulg21
Ονοματεπώνυμο: gd

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimopoulg21 » Πέμ 09 Αύγ 2018, 22:39

........
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimopoulg21 την Πέμ 09 Αύγ 2018, 22:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

dimopoulg21
Ονοματεπώνυμο: gd

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimopoulg21 » Πέμ 09 Αύγ 2018, 22:42

dimopoulg21 έγραψε:Επαγγελματικη αλιεια και ερασιτεχνικη = αντικρουομενα συμφεροντα.....επισης μην ξεχνατε οτι οι ψαραδες ειναι αποκτηνωμενα πλασματα η συντριπτικη πλειοψηφεια τους, που σημαινει οτι θεωρωντας οτι ειναι δικη τους η θαλασσα και θα την προστατευσουν με καθε τροπο(το μεροκαματο τους δηλαδη)....επισης οσον αφορα το παρκο της αλονησσου δηλαδη το μονο νομικα κατοχυρωμενο μερος στο οποιο επιτρεπεται να ψαρευουν μονο οι ντοπιοι επαγγελματιες , εκει ειναι ακομα πιο εντονο το φαινομενο του τοπικισμου με την εννοια οτι εμεις παλεψαμε με νυχια και με δοντια(ταισαμε περιφερειαρχες και ποσα ακομα στοματα) (για να βρουν μια αφορμη την φωκια εν προκειμενω ), προκειμενου να φτιαξουμε μια ζωνη στην οποια θα βγαζουμε μεροκαματο για παντα μην υπολογιζοντας τιποτα.....Ξεζουμιζουν τους τουριστες , πασαροντας τους μια εικονα οτι οι ψαραδες οι οποιοι σεβονται την θαλασσα και τα ζωα τους και ζουν αρμονικα με την φυση και τι γραφικοι που ειναι και σκασε μου ενα 500κο να σας παω βολτα στο μαγευτικο παρκο , και μετα να σκοτωσουμε τις σκατοφωκιες που μας σκιζουνε τα διχτυα και να μπουμπουνιξουμε και τα κοκκινα οταν κοπαδιαζουν , τα μελανουρια επισης , αλλα και τα σκαθαρια στην εποχη τους...κριμα ειναι να πανε χαμενα......Πως μπορειτε να αποκαλειτε παρκο ενα μερος στο οποιο απαγορευεται η αυτονομη καταδυση (προκειμενου να θαυμασεις την φυση οταν δεν επεμβαινει ο ανθρωπος ) ενω παραλληλα επιτρεπεται η επαγγελματικη αλιεια.....Ποσο πιο οξυμωρο μπορει να ειναι το σχημα....ΠΟΣΟ περισσοτερη υποκρισια μπορει να αντεξει καποιος που δεν πειραζει κατι να το κανεις , αρκει να μην το λες και να το βαφτισουμε καπως και να το βροντοφωναζουμε ολοι μαζι.......ΠΑΡΚΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ 1) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΩΝ ΟΥΚ ΑΝΕΥ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΑΛΙΕΙΑ ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΚΥΡΗ Ή ΓΕΛΟΙΑ Η ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΠΑΡΚΟ.....ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΨΑΡΙΑ ΣΚΟΠΕΛΟ ΑΛΟΝΗΣΣΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΠΕΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΓΙΟΥΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΑΤΖΟΥΡΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ......ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΩ ΠΑΡΚΟ 100 ΝΗΣΙΑ ΕΤΣΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ 20 ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑΝ ΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΨΑΡΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕ..........ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ.......ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.........ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΜΕΤΟΧΟΙ. ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΛΩΝΙΖΟΥΝ ....ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.....ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΛΕΜΗΣΩ ΠΡΩΤΟΣ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ......ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΩ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ....ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.......ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΚΟ ΑΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ , ΑΛΛΑ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ.......

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”