7 μετρα???

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
YDRAYLIKOS
Ονοματεπώνυμο: PATSIOS CHRIS

7 μετρα???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YDRAYLIKOS » Παρ 28 Απρ 2017, 14:30

παντως απο την φωτο.,εαν οντως ειναι η αυθεντικη....δεν τον κοβω για 7 ισως κανα 4αρι.....

αυτα :)

http://katohika.gr/ellada/skopelos-epia ... ta-metron/

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Re: 7 μετρα???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Παρ 28 Απρ 2017, 14:43

εχει και ολα του τα δοντακια !!! :mrgreen:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 28 Απρ 2017, 14:57

Δεν απαγορεύεται η αλιεία καρχαρία ??????
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

YDRAYLIKOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YDRAYLIKOS » Παρ 28 Απρ 2017, 15:02

thalassa50 έγραψε:Δεν απαγορεύεται η αλιεία καρχαρία ??????
ξερεις τι θα φερεις επανω??δεν το γνωριζω φιλε μτο τζι πι ες δειχνει εαν ειναι καρχαριας η μοναχα το μεγεθος...??? :-k

Άβαταρ μέλους
matador23
Συντονιστής
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Παρ 28 Απρ 2017, 15:04

Απαγορευεται, απο όσο βλεπω όμως πρεπει να έχει μπλεχτει σε παραγαδια.(Νομιζω τα βλεπω σχεδον σε ολο το μηκος του.

YDRAYLIKOS έγραψε:παντως απο την φωτο.,εαν οντως ειναι η αυθεντικη....δεν τον κοβω για 7 ισως κανα 4αρι.....

αυτα :)

http://katohika.gr/ellada/skopelos-epia ... ta-metron/
Ενταξει......Ελληνικη ενημερωση...Απλα τραγικοι.
7 μετρα ειναι υπερβολικα μεγαλο το νουμερο για καρχαριοειδη των θαλασσων μας!!( 3 βαρια 4 το κοβω)
Σκεψου απλα οτι οι Λευκοι πανε 6-8 μετρα , και ο φαλαινοκαρχαριας 10-15 :P

edit: https://cyclades24.gr/2016/05/karxarias ... -piastike/
Αυτος ο Σαπουνας ειναι όντως 7 μετρα. Αλλα δέν εχει δοντακια :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος matador23 την Παρ 28 Απρ 2017, 15:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Παρ 28 Απρ 2017, 15:08

δεν τον αλευσανε ! [-X απλα πιαστηκε στα δυχτια !!! :mrgreen:
ε ρε σουβλακια που θα γινει !!! :-"

καποτε με φιλο παμε για σκοπελο.στη σκιαθο αλαξαμε καραβι .οσο περιμεναμε ξεφορτωθηκαν κατι κασες σκεπασμενες !
το φιλαρακι το μπανισε !
πανε σηκωσε το μουσαμα,λεει !!
τι ειναι ρε?
δες ! λεει .
παω τον σηκωνω και απο κατω μια κεφαλα με κατι δοντακια για διαφημιση !!
ανατριχιασα λεμε !!! :mrgreen:
που παει αυτο ?
για σουβλακια ,λεει !!!
φαγαμε !!! επρεπε να το προσεξεις ,για να καταλαβεις οτι δεν ηταν χοιρινο !!! :grin:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 28 Απρ 2017, 15:32

Τώρα αν ρωτήσω που είναι το λιμενικό ??????θα πετάτε ντομάτες ????.
Στραβομαρα έχει και δεν τα βλέπει δε τα ακούει ?????τι στο διάολο το πληρώνουμε ,δεν είναι πρώτη τώρα αυτο ,τι μία επαγγελματίες την άλλη ερασιτέχνες στης εφημερίδες στην τηλεόραση και το λιμενικό ????? :mad:
Δεν ήθελα να το γράψω ,αλλά τσαντιστικα τώρα
Διαβάστε
Περασμενο μήνα που πήγα για ανανέωση άδειας σκάφους
Λέω για να ρωτήσω μιας και είμαι εδώ.Ρωταο λοιπόν έναν νεαρό λιμενικό λέγοντας του ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να πάω εδώ κοντά για κάνα χταπόδι μόνο με καμάκι χειρός ???που ρωτάει,Άλιμο Βάρκιζα Βούλα του λέω ,απαγορεύεται?από πότε του λέω ????πετάγεται ένας άλλος και μου λέει από πάντα ???από παντα του λέω και που το γράφει αυτό ????κάτι του λέει ο άλλος και σταματάει ?Άντε λέω το καμάκι χειρός απαγορεύεται ,με τα γυμνά χέρια του λέω ???απαγορεύεται μου λέει :D και μ γυμνά χέρια του λέω απαγορεύεται ????στης ακτές ναι μου λέει να ανοιχτεις ,βάρκα είμαι του λέω κολυμπιτο θα πάω ,απαγορεύεται μου ξαναλέει δεν το καταλαβαίνεις???εκεί πλέον σταμάτησα της ερωτήσεις διότι ειμουν έτοιμος για παραπέρα με την ασχετοσυνη τους αλλά είπα κάτσε ήσυχα και έχεις κάποια ηλικία ποια :D

Ουφφφφ ,ξελαφρωσα

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Παρ 28 Απρ 2017, 16:01

thalassa50 έγραψε:Τώρα αν ρωτήσω που είναι το λιμενικό ??????θα πετάτε ντομάτες ????.
Στραβομαρα έχει και δεν τα βλέπει δε τα ακούει ?????τι στο διάολο το πληρώνουμε ,δεν είναι πρώτη τώρα αυτο ,τι μία επαγγελματίες την άλλη ερασιτέχνες στης εφημερίδες στην τηλεόραση και το λιμενικό ????? :mad:
Διαβάστε
Λέω για να ρωτήσω μιας και είμαι εδώ.Ρωταο λοιπόν έναν νεαρό λιμενικό λέγοντας του ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να πάω εδώ κοντά για κάνα χταπόδι μόνο με καμάκι χειρός ???που ρωτάει,Άλιμο Βάρκιζα Βούλα του λέω ,απαγορεύεται?από πότε του λέω ????πετάγεται ένας άλλος και μου λέει από πάντα ???από παντα του λέω και που το γράφει αυτό ????κάτι του λέει ο άλλος και σταματάει ?Άντε λέω το καμάκι χειρός απαγορεύεται ,με τα γυμνά χέρια του λέω ???απαγορεύεται μου λέει :D και μ γυμνά χέρια του λέω απαγορεύεται ????στης ακτές ναι μου λέει να ανοιχτεις ,βάρκα είμαι του λέω κολυμπιτο θα πάω ,απαγορεύεται μου ξαναλέει δεν το καταλαβαίνεις???εκεί πλέον σταμάτησα της ερωτήσεις διότι ειμουν έτοιμος για παραπέρα με την ασχετοσυνη τους αλλά είπα κάτσε ήσυχα και έχεις κάποια ηλικία ποια :D

Ουφφφφ ,ξελαφρωσα
:rotfl: .............και γιατι Γιαννη μ' δεν εκανες εγγραφη ερωτηση? να δεις για ποτε θα τα μαθει !! :mrgreen:

KROMOS
Ονοματεπώνυμο: ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΠΑΝΤΣΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KROMOS » Παρ 28 Απρ 2017, 20:40

τι 7 τι 4 δεν θελω να το δω σε καμια βουτια!

YDRAYLIKOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YDRAYLIKOS » Παρ 28 Απρ 2017, 20:53

KROMOS έγραψε:τι 7 τι 4 δεν θελω να το δω σε καμια βουτια!

:good: :good: :roll:

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 28 Απρ 2017, 20:57

KOSTAS STI έγραψε:
thalassa50 έγραψε:Τώρα αν ρωτήσω που είναι το λιμενικό ??????θα πετάτε ντομάτες ????.
Στραβομαρα έχει και δεν τα βλέπει δε τα ακούει ?????τι στο διάολο το πληρώνουμε ,δεν είναι πρώτη τώρα αυτο ,τι μία επαγγελματίες την άλλη ερασιτέχνες στης εφημερίδες στην τηλεόραση και το λιμενικό ?????
Διαβάστε
Λέω για να ρωτήσω μιας και είμαι εδώ.Ρωταο λοιπόν έναν νεαρό λιμενικό λέγοντας του ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να πάω εδώ κοντά για κάνα χταπόδι μόνο με καμάκι χειρός ???που ρωτάει,Άλιμο Βάρκιζα Βούλα του λέω ,απαγορεύεται?από πότε του λέω ????πετάγεται ένας άλλος και μου λέει από πάντα ???από παντα του λέω και που το γράφει αυτό ????κάτι του λέει ο άλλος και σταματάει ?Άντε λέω το καμάκι χειρός απαγορεύεται ,με τα γυμνά χέρια του λέω ???απαγορεύεται μου λέει :D και μ γυμνά χέρια του λέω απαγορεύεται ????στης ακτές ναι μου λέει να ανοιχτεις ,βάρκα είμαι του λέω κολυμπιτο θα πάω ,απαγορεύεται μου ξαναλέει δεν το καταλαβαίνεις???εκεί πλέον σταμάτησα της ερωτήσεις διότι ειμουν έτοιμος για παραπέρα με την ασχετοσυνη τους αλλά είπα κάτσε ήσυχα και έχεις κάποια ηλικία ποια

Ουφφφφ ,ξελαφρωσα
:rotfl: .............και γιατι Γιαννη μ' δεν εκανες εγγραφη ερωτηση? να δεις για ποτε θα τα μαθει !! :mrgreen:
Δεν έχεις άδικο Κώστα μου ,δεν έχεις άδικο αλλά έχω προσγειωθεί εδώ και χρόνια και γνωρίζω ότι το δημόσιο είναι μια ανίατη ασθένεια στην χώρα μας
Είναι να μην τρουπωσει ,έτσι και τρουπωσε ???θα κααααααααθεται

Στο θέμα τώρα
Λάθος κάνετε όλοι σας ,το μήκος είναι 7124mm και 3δεκατα :hello:
Μετρημένο με το ηλεκτρονικό φορουμισιο ματομετρο :D

fotisdra
Ονοματεπώνυμο: Φωτης Δρακος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fotisdra » Σάβ 29 Απρ 2017, 00:55

Έλα φίλε thalassa πες την αλήθεια είχες κάνει αίτηση να μπεις λιμενικό και δεν σε πήραν; πήγαινε όπου θέλεις για χταπόδια με καμάκι και με ότι γουστάρεις και δεν πρόκειται να ασχολείθει κανενας
Οποιος κατουραει στην θαλασσα το βρησκει στο αλατι

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Σάβ 29 Απρ 2017, 11:11

Έλα φίλε φωτη μου ,όταν ήρθα από Γερμανία πιτσιρικάς κοίταξα να βρω μια δουλειά στο επάγγελμα μου και το δήμοσιο ούτε καν πέρασε από το μυαλό μου αλλά και να το είχα στον νου μου δεν υπήρχε το μέσων για αυτό .Βεβαια ήταν καλό γιατί μπόρεσα και βγήκα σύνταξη στα 55 με βαρεα αλλα αν ειμουν δημόσιο θα είχα βγει σαφώς ποιο νωρίς περνοντας και ένα βάρβαρο εφάπαξ που σαν μισθωτός στον ιδιωτικό τομέα δεν περνεις
Στο θέμα τώρα ΛΙΜΕΝΙΚΟ και με αγάπη τα γράφω
Είναι γνωστό ότι δεν γνωρίζουν πολλοί τον νόμο ή της ερασιτεχνικής αλιείας,και αυτό δεν το λέω μόνον εγώ αλλά και παιδιά του λιμενικού που έχω γνωρίσει η γνωρίζω από φίλους
Έτσι θεωρώ ποιο σωστό αν δεν γνωρίζεις κάτι να λες δεν γνωρίζω και να παραπεπεμπψεις σε κάποιον που γνωρίζει αντί να λες ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ πουδεν στέκουν ταλαιπωρώντας τον πολίτη που σε πληρώνει .Δεύτερον ,ούτε αυτό που γράφεις στέκει και το γνωρίζεις πολύ καλά μιας και πάντα μα πάντα είναι σε ποιον θα πέσεις για έλεγχο για το αν θα σε γράψει η όχι και αντε να αποδείξεις εσύ ότι δεν εισουν ελέφαντας

περιπτώσεις έχω να γεμίσω σελίδες :D
Μία ερώτηση θα κάνω μόνον μιας και νομιζω λιμενικός είσαι (αλλά και να μην είσαι καλό είναι να το γνωρίζουν αυτό όλοι η ψαροτουφεκαδες )
Βρίσκεις κάποιον με μαγιό εν πλω σε φουσκωτό και τον σταματάς και του κάνεις έλεγχο και βλέπεις εντός φουσκωτου στολές καλάμια πετονιές και μια σκετη βέργα ψαροτούφεκου στην λεκάνη της μηχανής αλλά όχι αλιεύματα ουτε ψαροτουφεκα τον μήνα Μάιο ,τι κάνεις εκεί????τον γράφεις ή όχι ????
Ευχαριστώ περιμένω τας την απάντηση σου

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Σάβ 29 Απρ 2017, 12:09

εσυ παλι ολο εκτος υλης βαζεις θεματα !!! :mrgreen:

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Σάβ 29 Απρ 2017, 14:22

KOSTAS STI έγραψε:εσυ παλι ολο εκτος υλης βαζεις θεματα !!! :mrgreen:
έχεις δίκιο ,παρασύρομαι εύκολα ,πρέπει να το ελατώσο αυτό :D

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”