…για όσους ψαρώνουν με τα «μεγάλα από τα 50!!»

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin
Ονοματεπώνυμο: Ζάχος

Re: …για όσους ψαρώνουν με τα «μεγάλα από τα 50!!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mojo » Πέμ 27 Οκτ 2016, 19:06

:lol:
Δε σας χάλασε αντι-φωνήτες..
Να δω τώρα τι θα του πείτε. Εύγε Νίκο!
Ξεκαθάρισμα στο θολό ιντερνετικό τοπίο.
Α ρε τσίπρα μάγκα.

Στελλάρα πολλά πάρε δώσε με τη Λούτσα έχεις ρε φίλε.
Εξοχικό ή μένεις ακόμα εδώ; Εχε πλάκα να μαστε γειτονόπουλα.
Έχω σταμπάρει εδώ και πολύ καιρό ένα ύποπτο κομμάτι στη λούτσα να το ψάξω για λαβράκια. Όχι να το παινευτώ αλλα στο Π.Ράφτη πάντως μέσα έπεσα. προχτές μου τη γλύτωσε ένα δίκιλο στο τσακ..
Θα σου στείλω πμ φωτό το μέρος να μου πεις γνώμη
Η Ποιότητα της Ζωής μας, απο τις Επιλογές μας εξαρτάται...
-Capetan Thomas

Άβαταρ μέλους
iosub
Ονοματεπώνυμο: Σώχος Γεώργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iosub » Πέμ 27 Οκτ 2016, 19:19

mojo έγραψε::lol:
Δε σας χάλασε αντι-φωνήτες..
Να δω τώρα τι θα του πείτε. Εύγε Νίκο!
Ξεκαθάρισμα στο θολό ιντερνετικό τοπίο.
Α ρε τσίπρα μάγκα..

Η αλήθεια είναι ότι ο Νικόλας μας κόλλησε στον τοίχο, μας έτριψε στη μάπα το ονοματεπώνυμό του εν ριπή οφθαλμού! Εύγε Νίκο κι από 'μένα!!

Βέεεεβαια, στο κλίμα των ημερών, μήπως θα ήτανε πιο ψαρωτικό ένα "Νίκος Παππάς" (και μετά να αρχίσει να ζητάει από τον Εξαρχίδη ετήσιο κόμιστρο για τη λειτουργία του φόρουμ :rotfl: :rotfl: :rotfl: )
και τα σπίτια πιο λευκά, στου γλαυκού το γειτόνεμα.

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Πέμ 27 Οκτ 2016, 19:48

Αντώνη Πλέσσα λένε τον γιο του Μίμη,που είχα την τύχη να τον έχω καθηγητή,
στο μάθημα των midi στη σχολή ηχοληψίας.

Τον είχα γνωρίσει πολύ πριν την σχολή,στην Μονεμβάσια,όταν έβγαζε 20αρηδες ροφούς,
στην νότια πλευρά του Κάστρου.

Τρελό ντουφέκι χωρίς να το δείχνει.
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Άβαταρ μέλους
Aris_fe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aris_fe » Πέμ 27 Οκτ 2016, 19:54

tsaounlee έγραψε:Άρη,
σε παρακαλώ πολύ να εκφράζεις την όποια αντίρρησή-αντίλογό σου πιο ευγενικά.
Εχεις δικιο,
Ένθερμη η αντιδραση,σχεδον ακραια!
Θα ακουσουμε κ συνθεσεις του κυριου πΛαΐσα σε λιγο σε στοιχους "αληθινούς"?

Ηφωνητησαληθειας
Ονοματεπώνυμο: Νίκος Πλέσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ηφωνητησαληθειας » Πέμ 27 Οκτ 2016, 19:58

Παιδιά το όνομα μου είναι Νίκος Πλέσας,με ένα "σ",όπως το Γιάνης Βαρουφάκης.
Δεν υπάρχει κάποια συγγένεια,γίνεται συχνά αυτό το λάθος.

Άβαταρ μέλους
fireman
Ονοματεπώνυμο: Τρύφων Μπαργκάουι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fireman » Πέμ 27 Οκτ 2016, 21:38

Εγώ πάντως μια χαρά τον βλέπω να συμβάλει στο φόρουμ τον Νικόλα. Ούτε ύβρις,ούτε υπερβολές, ούτε ειρωνεία. Τώρα αν κάνει μόνο κριτική και αυτό είναι ενοχλητικό, είναι μάλλον γιατί η κριτική του βρίσκει στόχο. Προτιμώ να έχω για συνομιλητή κάποιον που μου λέει την άποψη του κατάμουτρα, παρά κάποιον να με γλύφει. Ανυπομονώ να κάνω δικό μου θέμα για να μου την μπει και να πλακωθούμε :D
Η βλακεία είναι σαν την ραδιενέργεια συσσωρεύεται (Albert Einstein)

Γι' αυτό, μακριά από φασίστες και φασιστοειδή !!!

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Πέμ 27 Οκτ 2016, 22:30

fireman έγραψε:Εγώ πάντως μια χαρά τον βλέπω να συμβάλει στο φόρουμ τον Νικόλα. Ούτε ύβρις,ούτε υπερβολές, ούτε ειρωνεία. Τώρα αν κάνει μόνο κριτική και αυτό είναι ενοχλητικό, είναι μάλλον γιατί η κριτική του βρίσκει στόχο. Προτιμώ να έχω για συνομιλητή κάποιον που μου λέει την άποψη του κατάμουτρα, παρά κάποιον να με γλύφει. Ανυπομονώ να κάνω δικό μου θέμα για να μου την μπει και να πλακωθούμε :D
Τρύφωνα θα συμφωνήσω μαζί σου!!!
Να σου πω την αλήθεια...

Υ.γ.Καλά περιμένω πως κ πως θέμα σου!!! :D
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Άβαταρ μέλους
underworld
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Γκίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από underworld » Πέμ 27 Οκτ 2016, 23:28

Όπως τα λέει ο Τρύφωνας.

Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin
Ονοματεπώνυμο: Ζάχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mojo » Πέμ 27 Οκτ 2016, 23:53

μπα; πήγατε όλοι με τον τρύφωνα τώρα;;

Εγώ μένω Σώχο ρε [-( (για να δεις ποιοι είναι πραγματικοί φίλοι)
Παρηγοριά στον άρρωστο

Πάντως μετά απο 38 δημοσιεύσεις ήρθε η πρώτη απόπειρα χιούμορ :)
Εμένα φυσικά δε μου άρεσε γιατί τον Γιάνη δε τον κράζουμε.
Μια χαρά στάση κράτησε.
Τσίμπησες όμως τον πυροσβέστη
(ίσως κ τον Τίμο)
Έξυπνη κίνηση :good:
Η Ποιότητα της Ζωής μας, απο τις Επιλογές μας εξαρτάται...
-Capetan Thomas

Άβαταρ μέλους
iosub
Ονοματεπώνυμο: Σώχος Γεώργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iosub » Παρ 28 Οκτ 2016, 00:24

Ζάχο, παρακολούθα να δεις αδερφέ πώς το "γυρνάμε" τώρα, Αιγυπτιώτικα... ;)

Habibia tsaoun, under & fireman, θέλω να σας πω μια πραγματικότητα που έχω βιώσει στα 7+ χρόνια που συχνάζω στο φόρουμ. Δώστε βάση:

Θα θυμάστε ότι κατά καιρούς έχω κοντραριστεί με κάμποσο κόσμο. Φταίω κατά μεγάλο βαθμό, ως εριστικός, είρωνας και ελιτιστής. Παπάρας μπορείτε να το πείτε. Τους περισσότερους από αυτούς μέσα σε αυτά τα χρόνια τους έχω γνωρίσει από κοντά, ήξερα ποιοι είναι, ήξεραν ποιος είμαι, θέλετε σε μάζωξη, θέλετε σε πρόσκληση για καφέ, ακόμα και σε πρόσκληση για ψάρεμα κάποιες φορές. Ε, για πάρα πολλούς άλλαξα γνώμη προς το καλύτερο από τη στιγμή που γνωριστήκαμε και πιστεύω και αυτοί το ίδιο για εμένα. Για κάποιους ίσως όχι, κάποιους άλλους που εκτιμούσα συμπέρανα ότι ήταν μάπα το καρπούζι. Fair enough, η προσπάθεια έγινε και στις περισσότερες των περιπτώσεων επήλθε τουλάχιστον η εξομάλυνση των σχέσεων. Ωραίο το καφενείο, φέρνει κόσμο κοντά και προάγει τον υγιή διάλογο-επικοινωνία!

Με το φωνητηςΑμερικης δεν πρόκειται να γίνει ποτέ αυτό, γιατί απλούστατα κατά 99% δε θα μάθουμε ποτέ ποιος είναι. Να τον δούμε από κοντά ρε παιδί μου, να τον συζητήσουμε, παρέα με κρασί και λουκάνικα κουμπάρου Panex! Θα πει αυτά που θέλει να πει, θα μείνει στο απυρόβλητο γιατί κανείς δεν θα γνωρίζει ποιος είναι και τι ποιεί για να του χώσει τα δικά του χαμπέρια, και κάποια ωραία πρωϊα θα εξαφανιστεί όπως εμφανίστηκε.

Κανένας δεν αντιλέγει ότι πολλά από αυτά που λέει έχουν βάση ή είναι αλήθεια. Αυτός είναι και ο σκοπός του, να πει πράγματα που ξέρει ή θεωρεί ότι είναι αλήθεια, κρυμμένος όμως. Και να σας πω και ένα ακόμη, όχι απίθανο, σενάριο: έχετε εξετάσει το ενδεχόμενο ο κάθε τέτοιος τύπος που εμφανίζεται κατά καιρούς στο φόρουμ, να είναι-κάνει όλα αυτά που κράζει...?

Σας κάλυψα? Έγινε κατανοητό ότι η "διαδικτυακή ανανδρεία" δεν συνάδει με τις ηθικές μου αξίες και αυτό είναι που με ενοχλεί με τέτοιους τύπους? Συνάδει με τις δικές σας ηθικές αξίες η εν λόγω συμπεριφορά? Αν ναι, θα το κάνατε και εσείς?
και τα σπίτια πιο λευκά, στου γλαυκού το γειτόνεμα.

Άβαταρ μέλους
trit
Ονοματεπώνυμο: nasos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από trit » Παρ 28 Οκτ 2016, 10:39

για εμέ έπρεπε να απογορεύεται το ψάρεμα κάτω από τα σαράντα τα να μην πω τριάντα μέτρα
και όχι για λόγους ασφαλείας τών ανθρώπων αλλά για να έχουν τα άμοιρα ζώα μέρος να γεννούν και να εφοδιάζουν την θάλασσα για εμάς
και να επιτρέπετε μόνο σε αγώνες η κάθοδος κάτω από τα σαράντα ....
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου ο ανθρώπινος παραγοντας, είμαστε νοήμων όντα άρα ο νοών νοητό ...... για τα ζώα με ενδιαφέρει.......
ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΥΛΑΜΕ, ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΘΑ ΤΑ ΦΑΜΕ

Άβαταρ μέλους
underworld
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Γκίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από underworld » Παρ 28 Οκτ 2016, 11:29

iosub έγραψε:Κανένας δεν αντιλέγει ότι πολλά από αυτά που λέει έχουν βάση ή είναι αλήθεια. Αυτός είναι και ο σκοπός του, να πει πράγματα που ξέρει ή θεωρεί ότι είναι αλήθεια, κρυμμένος όμως. Και να σας πω και ένα ακόμη, όχι απίθανο, σενάριο: έχετε εξετάσει το ενδεχόμενο ο κάθε τέτοιος τύπος που εμφανίζεται κατά καιρούς στο φόρουμ, να είναι-κάνει όλα αυτά που κράζει...?

Σας κάλυψα? Έγινε κατανοητό ότι η "διαδικτυακή ανανδρεία" δεν συνάδει με τις ηθικές μου αξίες και αυτό είναι που με ενοχλεί με τέτοιους τύπους? Συνάδει με τις δικές σας ηθικές αξίες η εν λόγω συμπεριφορά? Αν ναι, θα το κάνατε και εσείς?
Κατανοητό.
Δεν είμαι σίγουρος αν είναι θέμα ανδρείας όπως το λες. Η ίδια μας η ταυτότητα, εντός και εκτός διαδικτύου μπορεί να γίνει βάρος. Είμαστε αιχμάλωτοι της με την έννοια ότι η συμπεριφορά μας και τα λεγόμενά μας υπαγορεύονται με βάση ότι έχουμε κάνει μέχρι τώρα. Ένα παράδειγμα αυτού που λέω είναι ότι στις διακοπές οι άνθρωποι κάνουν πράγματα που ίσως να μην τα έκαναν στη γειτονιά τους μιας και σε έναν πιθανώς μακρινό προορισμό βρίσκονται εκτός πλαισίου κι έτσι μπορούν να αποδράσουν για λίγο από αυτά που είναι κοινωνικά αποδεκτό να κάνουν. Το ίντερνετ δίνει την ίδια δυνατότητα μιας και φιλτράρει την ταυτότητα δίνοντας μας την ευκαιρία να πούμε πράγματα που διαφορετικά θα ήταν δύσκολο ή αδύνατο να ειπωθούν. Όπως έχω ξαναγράψει, με ενδιαφέρει η ίδια η άποψη απ΄όποιον κι αν προέρχεται. Δεν βρίσκω κάτι που να με ενοχλεί σε αυτό. Δεν ξέρω αν θα το έκανα. Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι δεν έχω δεύτερο λογαριασμό.

Στο αρχαίο θέατρο, πίσω από τη μάσκα τους, οι ηθοποιοί είχαν τη δυνατότητα να πουν εκείνα που ήθελαν προς τους θεούς. Χωρίς τη μάσκα της ανωνυμίας, δε θα μπορούσαν. Η μάσκα απελευθερώνει μιας και χωρίς την ταυτότητα μπορούν να ειπωθούν όλα όσα θέλουμε να πούμε. Μέσα από αυτή την οπτική, δεν έχω καμμία αντίρρηση, αρκεί τα γραφόμενα να είναι εντός των όρων χρήσης. Ο σεβασμός είναι προαπαιτούμενο για τη συζήτηση.

Και κάτι ακόμα: Είναι νωρίς. Όσο περνάει ο καιρός, μέσω των θεμάτων που επιλέγει να σχολιάζει, ο κάθε ένας από μας, αποκαλύπτεται σαν χαρακτήρας. Αν η φωνή συνεχίσει να γράφει θα αρχίσουμε να καταλαβαίνουμε τον τρόπο σκέψης και το ποιόν του ανθρώπου. Ίσως τότε να σε ενοχλεί λιγότερο η ανωνυμία.

Ηφωνητησαληθειας
Ονοματεπώνυμο: Νίκος Πλέσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ηφωνητησαληθειας » Παρ 28 Οκτ 2016, 12:21

Δεν διάβασα στους όρους χρήσης ό,τι απαιτείται και φυσική παρουσία,ώστε να μπορείς να εκφέρεις άποψη...
Επίσης οι περισσότεροι ενοχλούνται για έναν και μόνο λόγο...Ενοχλούνται γιατί δεν γνωρίζουν καθόλου προσωπικές σπόντες,να πετάξουν οπότε δυσκολεύονται να αντιμετωπίσουν κάποιον μόνο με επιχειρήματα άσχετα με την προσωπική του ζωή!Δεν μπορούν να κουβεντιάσουν απλά για ψαροντούφεκο χωρίς υπονοούμενα και εξυπνάδες επί προσωπικού!Θα αναγκαστούν όμως να κάνουν μια προσπάθεια τα παιδιά...

Άβαταρ μέλους
fireman
Ονοματεπώνυμο: Τρύφων Μπαργκάουι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fireman » Παρ 28 Οκτ 2016, 12:34

trit έγραψε:για εμέ έπρεπε να απογορεύεται το ψάρεμα κάτω από τα σαράντα τα να μην πω τριάντα μέτρα
και όχι για λόγους ασφαλείας τών ανθρώπων αλλά για να έχουν τα άμοιρα ζώα μέρος να γεννούν και να εφοδιάζουν την θάλασσα για εμάς
και να επιτρέπετε μόνο σε αγώνες η κάθοδος κάτω από τα σαράντα ....
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου ο ανθρώπινος παραγοντας, είμαστε νοήμων όντα άρα ο νοών νοητό ...... για τα ζώα με ενδιαφέρει.......
Να και τα οφτοπικ :D .
πλάκα κάνω φίλε :hello:
iosub έγραψε:Ζάχο, παρακολούθα να δεις αδερφέ πώς το "γυρνάμε" τώρα, Αιγυπτιώτικα... ;)

Habibia tsaoun, under & fireman, θέλω να σας πω μια πραγματικότητα που έχω βιώσει στα 7+ χρόνια που συχνάζω στο φόρουμ. Δώστε βάση:

Θα θυμάστε ότι κατά καιρούς έχω κοντραριστεί με κάμποσο κόσμο. Φταίω κατά μεγάλο βαθμό, ως εριστικός, είρωνας και ελιτιστής. Παπάρας μπορείτε να το πείτε. Τους περισσότερους από αυτούς μέσα σε αυτά τα χρόνια τους έχω γνωρίσει από κοντά, ήξερα ποιοι είναι, ήξεραν ποιος είμαι, θέλετε σε μάζωξη, θέλετε σε πρόσκληση για καφέ, ακόμα και σε πρόσκληση για ψάρεμα κάποιες φορές. Ε, για πάρα πολλούς άλλαξα γνώμη προς το καλύτερο από τη στιγμή που γνωριστήκαμε και πιστεύω και αυτοί το ίδιο για εμένα. Για κάποιους ίσως όχι, κάποιους άλλους που εκτιμούσα συμπέρανα ότι ήταν μάπα το καρπούζι. Fair enough, η προσπάθεια έγινε και στις περισσότερες των περιπτώσεων επήλθε τουλάχιστον η εξομάλυνση των σχέσεων. Ωραίο το καφενείο, φέρνει κόσμο κοντά και προάγει τον υγιή διάλογο-επικοινωνία!

Με το φωνητηςΑμερικης δεν πρόκειται να γίνει ποτέ αυτό, γιατί απλούστατα κατά 99% δε θα μάθουμε ποτέ ποιος είναι. Να τον δούμε από κοντά ρε παιδί μου, να τον συζητήσουμε, παρέα με κρασί και λουκάνικα κουμπάρου Panex! Θα πει αυτά που θέλει να πει, θα μείνει στο απυρόβλητο γιατί κανείς δεν θα γνωρίζει ποιος είναι και τι ποιεί για να του χώσει τα δικά του χαμπέρια, και κάποια ωραία πρωϊα θα εξαφανιστεί όπως εμφανίστηκε.

Κανένας δεν αντιλέγει ότι πολλά από αυτά που λέει έχουν βάση ή είναι αλήθεια. Αυτός είναι και ο σκοπός του, να πει πράγματα που ξέρει ή θεωρεί ότι είναι αλήθεια, κρυμμένος όμως. Και να σας πω και ένα ακόμη, όχι απίθανο, σενάριο: έχετε εξετάσει το ενδεχόμενο ο κάθε τέτοιος τύπος που εμφανίζεται κατά καιρούς στο φόρουμ, να είναι-κάνει όλα αυτά που κράζει...?

Γιώργο, αυτή η συνήθεια, να πρέπει να γνωρίζουμε ποιος είναι αυτός που τα λέει και τι ψάρια πιάνει ,είναι συνήθεια του καφενείου μας και κάποιον αναλόγων καφενείων (μηχανές,ψάρεμα,αυτοκίνητα) ,στα οποία το πόσο την έχεις, μετράει. Υπάρχουν στο FB και το twiiter ιδικά, χιλιάδες λογαριασμοί με κρυφά στοιχεία που έχουν δεκάδες χιλιάδες follower.
Γιατί όμως όλοι αυτοί οι άνθρωποι κρύβουν τα στοιχεία τους;
Σε πολλες των περιπτώσεων είναι για τον φόβο των τραμπούκων. Όχι τόσο στις δικές μας περιπτώσεις. Τα προηγούμενα χρόνια, τα χρόνια της ομαδικής παράκρουσης της ελληνικής κοινωνίας, υπήρχαν παρα πολλα παραδείγματα στα οποία άνθρωποι που τολμούσαν να πουν τα αυτονόητα, τραμπουκίζονταν ηλεκτρονικά ,πολλες φορές και φυσικά (όλοι θυμόμαστε το περιστατικό του dimak)
Άλλες φορές πάλη κρύβουν τα στοιχεία τους γιατί δεν τους ενδιαφέρει να γίνουν γνωστοί, μεγάλοι και τρανοί. Αναγνωρίσιμοι απο το σινάφι τους ,να τους βαράνε παλαμάκια. Δεν πάσχουν με λίγα λόγια απο φιλαυτία. Τους ενδιαφέρει να επικεντρώνονται οι γύρω τους στις ιδέες τους και στα λόγια τους, οχι στο εργαλείο τους. Ξέρεις πολλες φορές είναι απολαυστικό να μην ξέρει ο άλλος τι καπνό φουμάρεις και να επικεντρώνεται σε αυτό που του λες.
Τέλος δεν είναι ανάγκη όλοι μας να γνωριστούμε με όλους. Δεν είναι δυνατόν να περιμένω οτι θα γνωρίσω μερικές χιλιάδες μέλη που είναι μέσα στο forum. Το forum είναι ενας καφενές στον οποίο δεν χρειάζεται να έχεις φυσική παρουσία. Αν έπρεπε κάθε φορά που διαβάζω κάτι, να ψάχνω και να αναλύω ποιος ειναι αυτός που το λέει, τοτε θα χρειαζόταν μια μέρα για να διαβάσω μια σελίδα. Αν απ την άλλη δεν διάβαζα τα πάντα ,αλλά μόνο αυτούς που γνωρίζω και για μένα "μετράν" θα κατέληγα σνομπ . Μπαίνεις για να πεις την παπαριά σου γιατί δεν μπορείς να την πεις με την κυρά σου. Αν δεν σέβομαι τους κανόνες του καφενέ ο καφετζής με πετάει έξω. Σοου σιμπλ ,δεν χρειάζεται να γνωρίσουμε τους πάντες ,ούτε και να γίνουμε όλοι με όλους φίλοι. Ιδαίες και εικόνες ανταλλάσσουμε, άλλοι πάλι κάνουν μόνο μπανιστήρι. Άρα ο Νικ, αν τον λένε έτσι, μια χαρά συμβάλει στο φόρουμ, κάνει τα δυο απ τα 3, μπανιστήρι και ανταλλαγή ιδεών.
Δεν χρειάζεται επίσης να τα έχουμε καλά με όλους, είναι φύση αδύνατο. Το μόνο που χρειάζεται είναι η ανταλλαγή ιδίων να γίνεται κόσμια και στα πλαίσια της ευπρέπειας. Οσο για το αν αυτός που κρίνει και κρύβεται, κάνει τα ίδια και χειρότερα απο αυτά που κατακρίνει, ε και τι εγινε. Οι περισσότεροι άλλωστε αυτό δεν κάνουν. Τα ψάρια με τεντωμένα χέρια (φορουμίσια), αλλιώς βγαίνουν τα ψαριά και αλλιώς λένε , ένας βγαίνει φώτο με τα ψάρια 10 τα έχουν βγάλει και άλλα πολλά που όλοι γνωρίζουμε :hello:
Η βλακεία είναι σαν την ραδιενέργεια συσσωρεύεται (Albert Einstein)

Γι' αυτό, μακριά από φασίστες και φασιστοειδή !!!

Άβαταρ μέλους
PARAS
Ονοματεπώνυμο: xristos paraskeuas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PARAS » Παρ 28 Οκτ 2016, 12:51

Ηφωνητησαληθειας έγραψε:Δεν διάβασα στους όρους χρήσης ό,τι απαιτείται και φυσική παρουσία,ώστε να μπορείς να εκφέρεις άποψη...
Επίσης οι περισσότεροι ενοχλούνται για έναν και μόνο λόγο...Ενοχλούνται γιατί δεν γνωρίζουν καθόλου προσωπικές σπόντες,να πετάξουν οπότε δυσκολεύονται να αντιμετωπίσουν κάποιον μόνο με επιχειρήματα άσχετα με την προσωπική του ζωή!Δεν μπορούν να κουβεντιάσουν απλά για ψαροντούφεκο χωρίς υπονοούμενα και εξυπνάδες επί προσωπικού!Θα αναγκαστούν όμως να κάνουν μια προσπάθεια τα παιδιά...
αληθεια ρε φωνη της αληθειας , πως τα καταφερνεις οπου μπαινεις να γραψεις σε κραζουνε ??

μπαινεις στο fb γραφεις παρομοιες π@π@ριες σε κραζουνε
και εσυ πισω απο ενα τρολ ονομα κανεις οτι ξερεις τα παντα
και κατακρινης τους αλλους

μπαινεις εδω παλι τα ιδια
εχε υποψην σου οτι αν σε διαγραψουνε και απο δω ,δεν υπαρχουνε αρκετοι διαδικτυακοι χωροι ωστε να καθονται και να ανεχονται τις καθε δηθεν γνωσεις σου , και μαλιστα με τον τροπο που τις εκφραζεις

φυσικα υπαρχει και ο γνωστος δρομος , να μπεις με ενα πιο πιασαρικο ονοματακι και να συνεχισεις τα ιδια
κουλαρισε λιγακι και παψε να κρυβεσε και να το παιζεις παντογνωστης κρυμενος πισω απο μια οθονη και απο ενα ψευτικο προφιλ :rules:
Τους εξυπνους που το παιζουνε χαζοι τους γουσταρω

Τους χαζους που πανε να το παιξουνε εξυπνοι τους γλενταω

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”