ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
SpeedFreak
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ 17 Αύγ 2014, 03:07
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος
Τοποθεσία: Αθήνα

ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpeedFreak » Πέμ 06 Αύγ 2015, 15:41

Επιλογή μέρους για διακοπές με το αίσθημα και διαλέγω τα Κύθηρα! Δεν είχα ξαναπάει και μου άρεσε η ιδέα του roadtrip και να πάω τέρμα θεού!
Φορτώνω το αμάξι φουλ με όλα τα απαραίτητα! Ψυγείο με πάγο νερά τοστάκια χυμούς και αλλά τέτοια, ένα σάκο μεγάλο με όλα τα ψαρευτικά μου + 2 όπλα!Διπλές μάσκες διπλούς αναπνευστήρες τα είχα προβλέψει όλα μην μου την χαλάσει κανα απρόοπτο εκεί κάτω! Μέχρι και ψησταριά μιας χρήσεως είχα πάρει μήπως έκανα καμία φάση στην παραλία με κανα ψαράκι! Να πω την αλήθεια είχα κ@υλ0σει κιόλας να πάω να βουτήξω εκεί πέρα σκεφτόμουν άγρια μέρη γεμάτα ψάρια (η έστω μερικά)! Μου είπαν βέβαια από πριν, ξέρουν αυτοί ποιοι είναι, ψάρια κάτω από τα 25 εκεί!!! Δεν πτοήθηκα όμως λέω παντού υπάρχουν και τα τυχερά!
Με τα πολλά πάω στο νησί! Πολύ όμορφο νησί....ήσυχο! Άγρια ομορφιά.....! Μπλε τυρκουάζ βαθιά νερά....κοφτά μεγάλα άγρια βράχια! Το ιδανικό σκηνικό για ψαροντούφεκο! ( από τον χωματόδρομο όμως που είχε για να κατέβεις έκανα το αμάξι camel trophy....επιβάλεται τζιπ αν και εγώ σκεφτόμουν για enduro σαν μηχανόβιος)
Έλα όμως που όταν πήγα είχε 6+ μποφόρ!!! ωραία....και τώρα τί κάνουμε? Κοιτάω καιρό ο άνεμος βοριάς βορειοδυτικός....ωραία μόλις μου έκοψε το μισό νησί και κάποια ωραία σημεία που ήθελα να ψαρέψω! Αναγκαστικά λοιπόν στην άλλη πλευρά!
Έκατσα 5 μέρες βούτηξα 3 φορές! Από κάτω ο βυθός πολύ ωραίος γεμάτος μονόπετρα και σκαλοπάτια, τα νερά πολύ ωραία καθαρά και με μεγάλη διαυγεια! Από ψάρια όμως απογοητευτικά....τουλάχιστον μέχρι τα 12-13 μέτρα! Μόνο σκάρους....σκάρους και ξανά σκάρους και μάλιστα μικρούς....τίποτα άλλο! Έναν μεγάλο είδα αλλά από τα 7 μέτρα έφυγε για τα 15 και δεν ασχολήθηκα άλλο...!
Λέω τόσα χιλιόμετρα έκανα τέτοια αψαρια?? Τουλάχιστον δώσε μου ένα λέπι έτσι για το γαμώτο!
Τελευταία μέρα λοιπόν και την επόμενη το πρωί έφευγα! Λέω θα πάω σε μια παραλία που ήθελα να ψαρέψω έτσι να κάνω μπάνιο και να την δώ τουλάχιστον! Πάω απόγευμα αφού ήμουν και σχεδόν σίγουρος ότι θα είχε κύμα! Φτάνοντας όμως είδα ότι είχε πέσει ο αέρας και έκοβε εκεί.....λέω αυτό είναι θα πέσω....7 ήμουν μέσα 8:30 βγήκα έτσι ένα γρήγορο απογευματινό!
Έψαχνα από εδώ έψαχνα από εκεί τίποτα πάλι εκτός από μια σμέρνα 1,5 μέτρο έξω από το θαλάμι της η οποία με ακολουθούσε....απομακρυνόμουν 5-6 μέτρα και νάτην πάλι δίπλα μου και το έκανε 2 φορές (σε τρώει το κεφάλι σου έλεγα από μέσα μου αλλά δεν ήθελα να ασχοληθώ)! Σε μια βουτιά ψάχνοντας σε τρύπες ανεβάζω το κεφάλι και βλέπω ένα κεφαλο σηκώνω το όπλο και κάνει μια γρήγορη κίνηση να φύγει....ευθυγραμίζομαι μακρινή βολή και πέρνάει πετονιά!
Ωραία λέω από μέσα μου έπιασα το ένα ψαράκι που ήθελα! Βγαίνω από την θαλασα βγάζω στολή και έχει σχεδόν βραδιάσει, γυρνάω σπίτι κάνω ένα μπανάκι ετοιμάζομαι και φευγω βουρ για ταβέρνα...το δίνω για ψήσιμο παίρνουμε και τα παρελκόμενα σαλάτες κτλ και μερικούς σκάρους τηγανητους με κόκκινη σαλτσούλα και όλα σούπερ!
Πιάστηκε το ψαράκι λοιπόν και φαγώθηκε μέσα σε 3 ώρες το πιο ωραίο κλείσιμο τον διακοπών!
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Think Fast Ride Faster

Άβαταρ μέλους
omerta
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιουν 2008, 23:47
Ονοματεπώνυμο: koliatsos kostas
Τοποθεσία: Περιστέρι - Σάμος

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omerta » Πέμ 06 Αύγ 2015, 16:09

Ωραία ιστορία, σαν να ήμουν εκεί την απόλαυσα! Ωραίος και ο κέφαλος!
Μακριά πολύ μακριά να ταξιδεύουμε
κι ο ήλιος πάντα μόνους να μας βρίσκει

nikos1983
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Τετ 02 Οκτ 2013, 12:33
Ονοματεπώνυμο: nikos

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos1983 » Πέμ 06 Αύγ 2015, 17:50

ωραια ιστορια φιλε ..αλλα παιζει να εισαι ο μονος που δεν ειδε αλλα ουτε εβγαλε ψαρια σε αυτο το νησι ...

Άβαταρ μέλους
Spazar
Δημοσιεύσεις: 3956
Εγγραφή: Παρ 17 Νοέμ 2006, 10:27

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spazar » Πέμ 06 Αύγ 2015, 18:32

SpeedFreak έγραψε: Μου είπαν βέβαια από πριν, ξέρουν αυτοί ποιοι είναι, ψάρια κάτω από τα 25 εκεί!!! Δεν πτοήθηκα όμως λέω παντού υπάρχουν και τα τυχερά!
Λυπήθηκα που δεν βγήκα ψεύτης αλλά με χαροποιεί η τελευταία σου φράση διότι δείχνει ότι δεν σε πήρε από κάτω!!
SpeedFreak έγραψε: Πιάστηκε το ψαράκι λοιπόν και φαγώθηκε μέσα σε 3 ώρες το πιο ωραίο κλείσιμο τον διακοπών!
Σημασία έχει ότι πέρασες καλά. =D>
Την υγεία μου να έχω......να ψαρεύω

sotos147
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: Δευ 02 Μαρ 2009, 20:56
Ονοματεπώνυμο: sotiris manolopoulos

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotos147 » Πέμ 06 Αύγ 2015, 20:18

:thumbsup:

silverdiver
Δημοσιεύσεις: 7589
Εγγραφή: Δευ 01 Νοέμ 2010, 23:07
Ονοματεπώνυμο: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από silverdiver » Πέμ 06 Αύγ 2015, 22:39

Φιλε διακοπες!! Περασες καλα και αυτό είναι που μετραει ;) , σου ειπα τωρα είναι η χειροτερη περιοδος για ψαρεμα, ειδικα κοντα σε τουριστικα μερη ! Παντως εκτος από ωραιο ποσταρισμα εκανες και μια βολη από αυτές που δεν γινονται κάθε μερα! :hello: :hello:

υ.γ. για να δουμε το τριλαστιχο!!
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...

INBLUE
Δημοσιεύσεις: 8804
Εγγραφή: Σάβ 01 Μαρ 2008, 12:37
Ονοματεπώνυμο: Miltos zografinakis
Τοποθεσία: ΣΗΤΕΙΑ-ΚΡΗΤΗ

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INBLUE » Παρ 07 Αύγ 2015, 06:30

=D> =D> :thumbsup:
Απ'ολα τα υφασματα μ'αρεσει μονο η βρακα απου ξυπνας και τη θωρεις στου κρεβατιου την ακρα..!

Άβαταρ μέλους
SpeedFreak
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ 17 Αύγ 2014, 03:07
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpeedFreak » Παρ 07 Αύγ 2015, 12:55

Παιδιά ευχαριστώ, πέρασα πολύ ωραία και σίγουρα αυτό μετράει όλα τα αλλά έρχονται σε δεύτερη μοίρα :hello:
Spazar έγραψε:
SpeedFreak έγραψε: Μου είπαν βέβαια από πριν, ξέρουν αυτοί ποιοι είναι, ψάρια κάτω από τα 25 εκεί!!! Δεν πτοήθηκα όμως λέω παντού υπάρχουν και τα τυχερά!
Λυπήθηκα που δεν βγήκα ψεύτης αλλά με χαροποιεί η τελευταία σου φράση διότι δείχνει ότι δεν σε πήρε από κάτω!!
SpeedFreak έγραψε: Πιάστηκε το ψαράκι λοιπόν και φαγώθηκε μέσα σε 3 ώρες το πιο ωραίο κλείσιμο τον διακοπών!
Σημασία έχει ότι πέρασες καλά. >
Ρε αφού αν τα παρατάγαμε τόσο εύκολα θα είχαμε παρατήσει το ψαροντούφεκο χρόνια τώρα χαχαχαχα (αλλά διάολε επαληθευτικές)
silverdiver έγραψε:Φιλε διακοπες!! Περασες καλα και αυτό είναι που μετραει ;) , σου ειπα τωρα είναι η χειροτερη περιοδος για ψαρεμα, ειδικα κοντα σε τουριστικα μερη ! Παντως εκτος από ωραιο ποσταρισμα εκανες και μια βολη από αυτές που δεν γινονται κάθε μερα! :hello: :hello:
υ.γ. για να δουμε το τριλαστιχο!!
Ναι ρε george αυτό μετράει σίγουρα! Και σου είπα πιο πολύ ευχαριστήθηκα την βολή!! (και το ψαράκι βέβαια που ήταν πεντανόστιμο)
Για να δούμε τώρα με την μέθοδο τον τριών.... :P ;)
Think Fast Ride Faster

Άβαταρ μέλους
underworld
Δημοσιεύσεις: 5162
Εγγραφή: Πέμ 29 Μαρ 2007, 23:52
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Γκίκας
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από underworld » Παρ 07 Αύγ 2015, 13:02

Ρε φίλε πολύ το χάρηκα το ψάρι σου!! Ευτυχία είναι να θέλεις αυτά που έχεις και εσύ σίγουρα το έχεις πιάσει το νόημα. Εύχομαι πάντα να σου δίνει και περιμένω επόμενο ποστάρισμα :hello:

Άβαταρ μέλους
SpeedFreak
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ 17 Αύγ 2014, 03:07
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpeedFreak » Παρ 07 Αύγ 2015, 13:25

underworld έγραψε:Ρε φίλε πολύ το χάρηκα το ψάρι σου!! Ευτυχία είναι να θέλεις αυτά που έχεις και εσύ σίγουρα το έχεις πιάσει το νόημα. Εύχομαι πάντα να σου δίνει και περιμένω επόμενο ποστάρισμα :hello:
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την ευχή και χαίρομαι ιδιαίτερα που χαίρεστε και εσείς την εμπειρία μου όπως προσπαθώ να σας την μεταδώσω και εγώ αυτούσια!
Η ευτυχία βρίσκεται και στα λίγα και να αγαπάς πρώτα την θάλασσα και μετά το ψαροντούφεκο!
Think Fast Ride Faster

Άβαταρ μέλους
tsourakis13
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Τετ 28 Αύγ 2013, 02:15
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Τσουράκης
Τοποθεσία: Αθήνα, Χαλκίδα

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsourakis13 » Παρ 07 Αύγ 2015, 13:55

Φίλε πολύ ωραίο ποστ αφού πέρασες καλά μην σε νοιάζει τίποτα..! :good: :thumbsup:
Με το ψάρι σου μου θύμησες ένα πρόσφατο ψάρεμα όπου μετά από πολύ καιρό, λόγω κάποιων προβλημάτων, κατάφερα να βουτήξω, σε πολυψαρεμένο όμως μέρος. Μετά από 2,5 ώρες χωρίς βολη παλεύοντας με τα κύματα σε μισό μέτρο νερό, περνάει ένας ωραίος κεφαλος λίγα μέτρα πριν βγω έξω. Με αιφνιδίασε και μέχρι να κεντράρω είχε ήδη φτάσει πίσω μου. Κάνω βολη πάνω στον πανικό και παραλίγο να κάνω διπλοβολή τη σημαδουρα.....
Τον πετυχαίνω σε καλό σημείο αλλά λόγω έλλειψης μουλινε το ψάρι πάλευε πολύ δυνατά. Κάποια φάση προσπαθώντας να το θανατώσω μου φεύγει από τα χέρια αλλά είχα γίνει σαν κοκορέτσι από το ρακετονημα και το σχοινί της σημαδουρας(λόγω κυμάτων και της μάχης του ψαριού) και ουσιαστικά με ένα πέδιλο έκανα μεγάλη προσπάθεια μέχρι να πιάσω το βαριά τραυματισμένο ψάρι...Σκηνή για γέλια... ](*,)
Πραγματικά μερικές φορές νιώθεις ότι δεν σε θέλει καθόλου, ότι μια αύρα ατυχίας σε περιτριγυρίζει...

Καλά ψαρέματα σε όλους και προσοχή στους σκαφατους!
One breath
One dive
One shot
One life...

dimitris_fil
Δημοσιεύσεις: 1138
Εγγραφή: Κυρ 18 Νοέμ 2012, 15:41
Ονοματεπώνυμο: dimitris fil

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitris_fil » Παρ 07 Αύγ 2015, 17:09

Ωραιος :hello:

Άβαταρ μέλους
kostasprobonas
Δημοσιεύσεις: 1239
Εγγραφή: Κυρ 19 Νοέμ 2006, 18:09
Τοποθεσία: Νότια Χίος

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostasprobonas » Παρ 07 Αύγ 2015, 19:41

Ωραία, μερακλίδικη ανταπόκριση από τα Κύθηρα από έναν γνήσιο εραστή της βουτιάς και της θάλασσας.Και επίσης έξοχη φωτογραφική τεκμηρίωση... Μπράβο! :good:

BigBlackGrooper
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:56
Ονοματεπώνυμο: tasos spanos

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigBlackGrooper » Δευ 23 Αύγ 2021, 08:07

Είμαι στο καράβι της επιστροφής από Κύθηρα αυτή τη στιγμή και σκέφτηκα " τι καλύτερο από το να γράψω τις εντυπώσεις μου τώρα που τα έχω φρέσκα βοηθώντας έτσι άτομα που θα επισκεφτούν το νησί στο μέλλον"
Λοιπόν , 14 - 23 Αυγούστου 2021. Είχα πολλά ψαρευτικα όνειρα για τα Κύθηρα αλλά δυστυχώς έμειναν όνειρα.Να πω αρχικά ότι το νησί είναι καταπληκτικό.Μερη , φαγητό , διαύγεια και καθαρότητα θάλασσας!!! Μια τέλεια επιλογή διακοπές .
Τώρα όσον αφορά το αγαπημένο μας χόμπι.Εγω κατέβηκα από Αθήνα οδικώς με το 4,40 φουσκωτό μου. Ο δρόμος πολύ καλός από άποψη πλάτους αλλά δύσκολος ειδικά μετα τη Σπάρτη.Δεν θα συνιστούσα να κάνετε το ταξίδι βράδυ όπως το έκανα εγώ.Φτανω στο νησί και πρώτο μου μέλημα είναι να ρίξω τη βάρκα.Η γλιστρά στο Καψάλι τρομερή αλλά θέση καπουτ.Ρωταγα από δω , ρωταγα από εκεί τίποτα .Αναγκάστηκα να τη δέσω στη μέση του κόλπου δεξιά από μια μικρή προβλητα.Ολα καλά! Σκεφτείτε ότι ήμουν 9 μέρες στο νησί και μου έκανε καιρό 2 μέρες και αυτες μέχρι τις 4 το μεσημέρι. Γενικά το νησί χτυπιέται από παντού .Τη πρώτη φορά που έριξα τη βάρκα και πήγα δεξιά για Λιμνιώνα είχα 6 μποφόρ ΒΑ .Ολα καλά στο πήγαινε , στο έλα όμως μου είχε σηκώσει ένα μαμαλο 2-3 μέτρα και πολλές ρυπες.Ηταν λιγο δύσκολη η επιστροφή .Γενικά κάντε καλή πρόβλεψη αν βγείτε με βάρκα η ρωτήστε κάποιον ντόπιο ψαρά μέσα στο λιμανάκι. Τα ψάρεματα που έκανα ήταν στα νησάκια απέναντι από τη παραλία καλάμι όπου τα ψάρια έπαιζαν κάτω από τα 22 ,αριστερά από το Καψάλι προς χαλκό παραλιακά όπου Και εκεί είχε λίγο κίνηση κάτω από τα 20 μέτρα. Γενικά είχε διαύγεια σε όλα τα μέρη μέχρι τα 30 μέτρα αλλά από ψάρια τίποτα πέρα από πάρα πάρα πάρα πολλά λεοντοψαρα.Επισης έκανα μια βουτιά αριστερα από παραλία λυκοδημου.Καθε μέρα εκεί επεφταν τουλάχιστον 5 ψαροντούφεκαδες.Γενικα ωραίο μέρος για ψαχτηρι στα ρηχά με κοντό και φακό αλλά εγώ δεν είδα τίποτα. Εν κατακλείδι από συζητήσεις με άλλους και από ότι είδα με τα μάτια μου ψάρια παίζουν στη Βόρεια μεριά του νησιού προς φάρου και ειδικά αριστερά .Ήθελα πολύ να πάω με τη βάρκα μου αλλά λόγω καιρού δεν κατάφερα . Για μένα η τοπ επιλογή για Κύθηρα είναι ψάρεμα ΜΕ βάρκα αρχές Ιουνίου με μακρύ οπλο για πλαναρισματα στη βόρεια μεριά του νησιού!!!προσοχή και πάντα με ζευγαρι

BigBlackGrooper
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:56
Ονοματεπώνυμο: tasos spanos

Re: ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigBlackGrooper » Δευ 23 Αύγ 2021, 08:10

Είμαι στο καράβι της επιστροφής από Κύθηρα αυτή τη στιγμή και σκέφτηκα " τι καλύτερο από το να γράψω τις εντυπώσεις μου τώρα που τα έχω φρέσκα βοηθώντας έτσι άτομα που θα επισκεφτούν το νησί στο μέλλον"
Λοιπόν , 14 - 23 Αυγούστου 2021. Είχα πολλά ψαρευτικα όνειρα για τα Κύθηρα αλλά δυστυχώς έμειναν όνειρα.Να πω αρχικά ότι το νησί είναι καταπληκτικό.Μερη , φαγητό , διαύγεια και καθαρότητα θάλασσας!!! Μια τέλεια επιλογή διακοπές .
Τώρα όσον αφορά το αγαπημένο μας χόμπι.Εγω κατέβηκα από Αθήνα οδικώς με το 4,40 φουσκωτό μου. Ο δρόμος πολύ καλός από άποψη πλάτους αλλά δύσκολος ειδικά μετα τη Σπάρτη.Δεν θα συνιστούσα να κάνετε το ταξίδι βράδυ όπως το έκανα εγώ.Φτανω στο νησί και πρώτο μου μέλημα είναι να ρίξω τη βάρκα.Η γλιστρά στο Καψάλι τρομερή αλλά θέση καπουτ.Ρωταγα από δω , ρωταγα από εκεί τίποτα .Αναγκάστηκα να τη δέσω στη μέση του κόλπου δεξιά από μια μικρή προβλητα.Ολα καλά! Σκεφτείτε ότι ήμουν 9 μέρες στο νησί και μου έκανε καιρό 2 μέρες και αυτες μέχρι τις 4 το μεσημέρι. Γενικά το νησί χτυπιέται από παντού .Τη πρώτη φορά που έριξα τη βάρκα και πήγα δεξιά για Λιμνιώνα είχα 6 μποφόρ ΒΑ .Ολα καλά στο πήγαινε , στο έλα όμως μου είχε σηκώσει ένα μαμαλο 2-3 μέτρα και πολλές ρυπες.Ηταν λιγο δύσκολη η επιστροφή .Γενικά κάντε καλή πρόβλεψη αν βγείτε με βάρκα η ρωτήστε κάποιον ντόπιο ψαρά μέσα στο λιμανάκι. Τα ψάρεματα που έκανα ήταν στα νησάκια απέναντι από τη παραλία καλάμι όπου τα ψάρια έπαιζαν κάτω από τα 22 ,αριστερά από το Καψάλι προς χαλκό παραλιακά όπου Και εκεί είχε λίγο κίνηση κάτω από τα 20 μέτρα. Γενικά είχε διαύγεια σε όλα τα μέρη μέχρι τα 30 μέτρα αλλά από ψάρια τίποτα πέρα από πάρα πάρα πάρα πολλά λεοντοψαρα.Επισης έκανα μια βουτιά αριστερα από παραλία λυκοδημου.Καθε μέρα εκεί επεφταν τουλάχιστον 5 ψαροντούφεκαδες.Γενικα ωραίο μέρος για ψαχτηρι στα ρηχά με κοντό και φακό αλλά εγώ δεν είδα τίποτα. Εν κατακλείδι από συζητήσεις με άλλους και από ότι είδα με τα μάτια μου ψάρια παίζουν στη Βόρεια μεριά του νησιού προς φάρου και ειδικά αριστερά .Ήθελα πολύ να πάω με τη βάρκα μου αλλά λόγω καιρού δεν κατάφερα . Για μένα η τοπ επιλογή για Κύθηρα είναι ψάρεμα ΜΕ βάρκα αρχές Ιουνίου με μακρύ οπλο για πλαναρισματα στη βόρεια μεριά του νησιού!!!προσοχή και πάντα με ζευγαρι

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”