ΖΕΥΓΑΡΙ......ΚΤΛ.... ΚΤΛ...

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
karagidas

ΖΕΥΓΑΡΙ......ΚΤΛ.... ΚΤΛ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από karagidas » Δευ 15 Οκτ 2012, 20:49

ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΨΩ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..... ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΖΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ....ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩ ..... ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ!!!!!!!!! ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΨΑΡΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΨΑΡΙΑ ..ΕΝΑ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ...ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ..ΕΝΑ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.....ΕΝΑ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΡΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ.......ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΝΟΤΑ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ!!!!!!!!!!!!!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΩΡΑ.....ΕΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Η ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΡΕΠΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ..ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ????ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!!!!!!ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟ Σ/Κ ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ???? ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΝ ΠΑΣ!!!!!!!!ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ.......ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΕ ΝΑ ΠΑΣ ΜΟΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΒΟΥΤΗΞΕΙΣ...ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ...ΘΕΣ ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ......ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ..ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ.......ΑΜΑ ΕΧΩ ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ...................ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ..... ΚΑΛΕΣ ΒΟΥΤΙΕΣ......

jim.shark
Ονοματεπώνυμο: chef jim

Re: ΖΕΥΓΑΡΙ......ΚΤΛ.... ΚΤΛ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jim.shark » Δευ 15 Οκτ 2012, 20:56

πόλη σωστός φίλε μου εμένα δεν με περνι κανένας μαζί γιατί τους τρώο τα σάντουιτς τρε μπανάλ

Άβαταρ μέλους
Πανος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πανος » Δευ 15 Οκτ 2012, 21:04

Μαλλον θα πρεπει να αναθεωρησεις την αποψη σου σχετικά με το ποιος ειναι καλος ψτ. Εμενα αυτος που περιεγραψες ειναι απλά ενας καμμενος τυπος που δεν πα να βγαζει του κοσμου τα ψαρια, εγω μια καλημερα το πολυ θα του ελεγα και τιποτα αλλο.

Το ψαρεμα ειναι ταξιδι οπότε βρες ενα αλλο στο ιδιο επιπεδο με σενα και και με την ιδια διψα και καντε το ταξιδι μαζι. Αν δουλεψετε εξυπνα (και οχι απαραίτητα πολυ) θα δειτε και συντομα θα παρετε ψαρια, θα βρειτε τοπους, θα μαθετε τον τροπο, και αν ειστε και ενταξει σαν ανθρωποι, θα μυησετε και κανα νεο αντιθετα με τον ψτ που περιεγραψες πιο πανω! :grin:

Τωρα για το αλλο θεμα, εσυ ξερεις τις προτεραιότητες σου φιλε μου. Αν ενα ψαρι ειναι πιο πανω απο τη ζωη σου...απλά πας για ψαρεμα μονος. Αν οχι, κανεις κάτι αλλο. Αν ψαχτεις ολο και καποιον θα βρεις, απλα πρεπει να ψαχτεις σωστα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πανος την Δευ 15 Οκτ 2012, 21:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"In the depths of winter, I finally learned that there was within me an invincible summer."

Άβαταρ μέλους
pantzo76
Ονοματεπώνυμο: Pantelis Los

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pantzo76 » Δευ 15 Οκτ 2012, 21:07

Ναι συμβαίνει αυτό που λες, είναι αλήθεια, το κάνω και εγώ, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι είναι σωστό και ούτε ότι πρέπει να γίνεται κατά συρροή.
Αν πας όμως μόνος πρέπει να πας σε μέρος που γνωρίζεις, πρέπει να είσαι πολύ πειθαρχημένος και να ψαρέψεις πολύ ρηχά, πρέπει να ξέρουν που βρίσκεσαι και τί πρόγραμμα βουτιάς έχεις, δηλαδή ποτέ μπαίνεις και ποτέ περίπου βγαίνεις.

Πρέπει όμως να βρεις έναν άνθρωπο που ταιριάζεις στο ψάρεμα και ας μην είναι "καλός" ψαράς, μαζί θα γίνεται και οι δύο καλοί με υπομονή και μεράκι. θα βρείτε τους τόπους σας, θα μάθετε τα όπλα σας και κυρίως θα απολαμβάνετε το χόμπι σας με ασφάλεια.

Σκέψου το, η εύκολη λύση είναι η μοναξιά...
Οι αρχαίοι πολεμιστές πρώτα έκαναν τους εαυτούς τους αόρατους.
Μετά περίμεναν τη στιγμή που ο εχθρός ήταν ευάλωτος....

Άβαταρ μέλους
PanEx
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Δευ 15 Οκτ 2012, 21:13

Πανος έγραψε:Μαλλον θα πρεπει να αναθεωρησεις την αποψη σου σχετικά με το ποιος ειναι καλος ψτ. Εμενα αυτος που περιεγραψες ειναι απλά ενας καμμενος τυπος που δεν πα να βγαζει του κοσμου τα ψαρια, εγω μια καλημερα το πολυ θα του ελεγα και τιποτα αλλο..
pantzo76 έγραψε:Πρέπει όμως να βρεις έναν άνθρωπο που ταιριάζεις στο ψάρεμα και ας μην είναι "καλός" ψαράς, μαζί θα γίνεται και οι δύο καλοί με υπομονή και μεράκι. θα βρείτε τους τόπους σας, θα μάθετε τα όπλα σας και κυρίως θα απολαμβάνετε το χόμπι σας με ασφάλεια....
:)
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

billxak

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billxak » Δευ 15 Οκτ 2012, 21:21

μια απλη συμβουλη μονο απο μενα.
κατ'αρχην με οποιον κ αν κουβεντιαζεις θα λες οτι κανω ψ/τ μεχρι να αρχισεις να βρησκεις δειλα δειλα παραια.θα αποτυχεις πολλες φορες αλλα θελει υπομονη.οτανε με το καλο αρχισεις να βρησκεις καποιους θα πρεπει να επιλεξεις αυτον που θα εχει ολα οσα ζητας(ή εστω αρκετα) μεχρι να γινει αυτο θα αποτυχεις πολλες φορες οπως ακριβως κ με το ψαρεμα με ψ/τ.
υπομονη λοιπον αλλα κ δραστηριοποιηση,παρακολουθα ηβεντ-σεμηναρια εκδηλωσεις κ γενικα οπουδηποτε μπορει να βρεις αρρωστους του ειδους μας ;)
την θάλασσα να την σέβεσαι,αυτή κάνει κουμάντο.

Άβαταρ μέλους
spiros2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spiros2 » Δευ 15 Οκτ 2012, 21:25

Πανος έγραψε:Μαλλον θα πρεπει να αναθεωρησεις την αποψη σου σχετικά με το ποιος ειναι καλος ψτ. Εμενα αυτος που περιεγραψες ειναι απλά ενας καμμενος τυπος που δεν πα να βγαζει του κοσμου τα ψαρια, εγω μια καλημερα το πολυ θα του ελεγα και τιποτα αλλο.

Το ψαρεμα ειναι ταξιδι οπότε βρες ενα αλλο στο ιδιο επιπεδο με σενα και και με την ιδια διψα και καντε το ταξιδι μαζι. Αν δουλεψετε εξυπνα (και οχι απαραίτητα πολυ) θα δειτε και συντομα θα παρετε ψαρια, θα βρειτε τοπους, θα μαθετε τον τροπο, και αν ειστε και ενταξει σαν ανθρωποι, θα μυησετε και κανα νεο αντιθετα με τον ψτ που περιεγραψες πιο πανω! :grin:

Τωρα για το αλλο θεμα, εσυ ξερεις τις προτεραιότητες σου φιλε μου. Αν ενα ψαρι ειναι πιο πανω απο τη ζωη σου...απλά πας για ψαρεμα μονος. Αν οχι, κανεις κάτι αλλο. Αν ψαχτεις ολο και καποιον θα βρεις, απλα πρεπει να ψαχτεις σωστα.

:thumbsup:

Άβαταρ μέλους
dousmike
Ονοματεπώνυμο: Ντουσμανης Μιχαλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dousmike » Δευ 15 Οκτ 2012, 21:26

PanEx έγραψε:
Πανος έγραψε:Μαλλον θα πρεπει να αναθεωρησεις την αποψη σου σχετικά με το ποιος ειναι καλος ψτ. Εμενα αυτος που περιεγραψες ειναι απλά ενας καμμενος τυπος που δεν πα να βγαζει του κοσμου τα ψαρια, εγω μια καλημερα το πολυ θα του ελεγα και τιποτα αλλο..
pantzo76 έγραψε:Πρέπει όμως να βρεις έναν άνθρωπο που ταιριάζεις στο ψάρεμα και ας μην είναι "καλός" ψαράς, μαζί θα γίνεται και οι δύο καλοί με υπομονή και μεράκι. θα βρείτε τους τόπους σας, θα μάθετε τα όπλα σας και κυρίως θα απολαμβάνετε το χόμπι σας με ασφάλεια....
:)
+1000
Ο καφές πάντα σκέτος!!!
www.ellinonromi.gr

Randombk
Ονοματεπώνυμο: Ευαγγελος Κ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Randombk » Δευ 15 Οκτ 2012, 21:29

Πες τα ρε μεγαλε..!!! Respect!!!

Οκ το ρηχο μονος δεν το αλλαζω ισα ισα που κολυμπαω του σκοτωμου γτ το βλεπω και σαν προπονηση...

Το βαθυ για οποιον με θελει για παρεα ευχαριστως να παω! Καταλαβετε οτι πανω απ`ολα ειναι η ασφαλεια ,το καλαμπουρι και γενικα η παρεα!
Οι προσωπικοι τοποι και τα δικα μου ψαρια και ολα τα "πρεπει" καλο θα ηταν να τα ξεχασετε γτ δεν μετρανε!

karagidas έγραψε:ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΨΩ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..... ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΖΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ....ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩ ..... ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ!!!!!!!!! ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΨΑΡΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΨΑΡΙΑ ..ΕΝΑ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ...ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ..ΕΝΑ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.....ΕΝΑ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΡΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ.......ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΝΟΤΑ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ!!!!!!!!!!!!!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΩΡΑ.....ΕΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Η ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΡΕΠΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ..ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ????ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!!!!!!ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟ Σ/Κ ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ???? ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΝ ΠΑΣ!!!!!!!!ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ.......ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΕ ΝΑ ΠΑΣ ΜΟΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΒΟΥΤΗΞΕΙΣ...ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ...ΘΕΣ ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ......ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ..ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ.......ΑΜΑ ΕΧΩ ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ...................ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ..... ΚΑΛΕΣ ΒΟΥΤΙΕΣ......
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Randombk την Δευ 15 Οκτ 2012, 21:37, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Drum C4 Bass

Άβαταρ μέλους
vasilis1987
Ονοματεπώνυμο: Βασιλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vasilis1987 » Δευ 15 Οκτ 2012, 21:32

Με τον κολλητο μου ξεκινησαμε μαζι ψαροτουφεκο.Στην πορεια αυτος αποφοιτησε ενα χρονο νωριτερα απο εμενα και μετακοπισε πισω στην Αθηνα.Τον ενα χρονο αυτον ασχοληθηκα αρκετα με βοηθησαν πολλα παιδια και εκανα πολλες εξορμησεις μονος με αποτελεσμα να ειμαι ενα σκαλι πιο πανω απο τον κολλητο.Και τι δεν δινω ομως για να πηγαινουμε για ψαρεμα μαζι και ας μην βγαλουμε ουτε ενα ψαρι και ας ψαρεψουμε σχεδον διπλα χωρισ καμια αποδοτικη τεχνικη.Παντα ομως περναμε καλα ειδικα οταν χτυπαω εγω κανα ψαρι το τι ακουω δεν περιγραφεται.Ξεκολιαρη,ολα πανω σου ερχονται,με το που επεσες κλπ κλπ και κατεβασει μια μουρη μεχρι κατω.

Άβαταρ μέλους
Pavlidis George

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pavlidis George » Δευ 15 Οκτ 2012, 22:33

Είναι περισότεροι απ ότι φαντάζεσαι αυτοί που ψαρεύουν μόνοι τους.
Το μοναχικό ψάρεμα είναι μια μεγάλη καψούρα ( εγώ και η θάλασσα) κακώς,αλλά έτσι είναι.
Το καλό ζευγάρι είναι λαχείο, κάνε υπομονή κι όταν πηγαίνεις μόνος ....τι να σου πω μη ρισκάρεις,κάνε επιφανειακό στο φινάλε να ξεδώσεις.
Ρίξε και μια ματιά στην υπογραφή του Panex
GP

antonis_dk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antonis_dk » Δευ 15 Οκτ 2012, 22:50

Βρες άτομα στο επίπεδο σου, για να το ευχαριστιέσε περισσότερο Όταν ο άλλος βουτάει 30+ κ εσύ μέχρι τα 10 εντάξει το ψιλοσκεύτεται γιατί δε θα μπορεί να ψαρέψει όπως θέλει! Δε ξέρω κι εγώ πολλές φορές έχω σκευτεί να πάω μόνος επειδή δε μπορούν οι άλλοι αλλα λεω άστο.. δε ξέρεις καμια φορα...

Άβαταρ μέλους
Μιχάλης
Ονοματεπώνυμο: Μιχ Μιχ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μιχάλης » Δευ 15 Οκτ 2012, 23:42

Πως μπορεί να αποκαλείται έμπειρος ψαροτουφεκάς κάποιος που πηγαίνει μόνος του στα 10 -20 -30 μέτρα ? :-k
Για μένα έμπειρος είναι αυτός που δεν κάνει μ@λ@κίες.

Επίσης, για ζευγάρι, δεν είναι απαραίτητο να βρεις κάποιον που να ειναι ΚΑΛΟΣ και να βουτάει χρόνια,
Ζευγάρι σου μπορεί να είναι ο οποιοσδήποτε που μπορεί να σου παρέχει ασφάλεια..
το 99 % των πνιγμών στο χόμπι μας είναι από υποξία. :!:
Αν έχεις 2 μάτια να σε κοιτάνε από πάνω μην φοβάσαι τίποτα!

Τώρα αν θες να πας να ξεδώσεις και να γεμίσεις μπαταρίες, και δεν έχεις ζευγάρι, πήγαινε για λαβρακοψάρεμα στα 1 -2 μέτρα νερό, όχι βαθύτερα..
...και ΣΤΑ ΡΗΧΆ ΈΧΕΙ ΨΆΡΙΑ!
:wave:

sotosdive
Ονοματεπώνυμο: moraitakis sotiris

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotosdive » Τρί 16 Οκτ 2012, 00:40

εγω παλι ειμαι το ιδιο ακριβωσ με εσενα.δεν βρισκω κανενα να παω .παω λοιπον μονοσ συνεχεια.δεν μου εχει συμβει το παραμικρο γιατι προσεχω .δεν δουλευω ποτε πανω απο το 75 τοισ εκατο των δυνατοτητων μου για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.ειναι πολυ ωραια να εισαι μονο εσυ και το χαοσ

Άβαταρ μέλους
Trelos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos » Τρί 16 Οκτ 2012, 00:58

sotosdive έγραψε:εγω παλι ειμαι το ιδιο ακριβωσ με εσενα.δεν βρισκω κανενα να παω .παω λοιπον μονοσ συνεχεια.δεν μου εχει συμβει το παραμικρο γιατι προσεχω .δεν δουλευω ποτε πανω απο το 75 τοισ εκατο των δυνατοτητων μου για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.ειναι πολυ ωραια να εισαι μονο εσυ και το χαοσ
Δεν υπάρχει το 75% δυνατοτήτων , υπάρχει το 75% εκει που σπάνια πάς ...
Και ένα τελευταίο , Κανείς δεν θέλει να πνίγει, όλοι νομίζουν ότι προσέχουν...
μια βουτια φτάνει να μην ξανά γυρίσεις .
Ποτέ Χωρίς Καντάρι!!!
Γράφτηκα 17 Νοέμβρη

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”