TERRORISM και πράσινα άλογα..

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
christos kontos
Ονοματεπώνυμο: Σουλτάν μπιν Νασέρ Αμπντούλ μ

Re: TERRORISM και πράσινα άλογα..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από christos kontos » Παρ 02 Δεκ 2011, 00:45

αρη μου θα σου μιλησω απλα σαν λιγο πιο ''μυαλομενος'' και ''ωριμος'' καθως θα μπορουσα να ημουνα πατερας σου... λενε λενε και ξαναλενε γιατι οπως λενε και στο χωριο μου οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.... και εδω δεν υπαρχει καπνος απλα, αλλα ολοκληρα ντουμανια απο ΦΟΥ εεεεεεε συγνωμη ΦΕ.... ;) ;)
λενε οτι αγοραζονται ψαρια απο ψαραδικο και φωτογραφιζονται ως ντουφεκισμενα.. οτι καποιοι παιρνουν αυτο το φθηνο αναβολικο με το οποιο οντως εχεις καλυτερες απνοιες γιατι κανεις καυσεις λιπους και οταν χανεις βαρος αποτομα ανεβαινουν και αποτομα οι απνοιες σου για 2-3 μηνες... ακουγεται πως φωτογραφιζεται καποιος με ψαρια αλλουνου ψαροντουφεκα...τον εχουν πιασει να κανει συρτες 2 φορες για να πιασει ψαρια που τον ταλαιπωρουν.... πολυ καπνος ρε αρη....
θα σου προτεινα με τις ψαρευτικες σου δυνατοτητες να κατεβεις στο επομενο πανελληνειο και να κλεισεις πολλα στοματα!!!!και στο τελος του αγωνα θα ειμαι εγω εκει να σου σφιξω το χερι και να σου παρω συνεντευξη μαζι με 3-4 διμετρα μοντελα να σε τριβουν η οποια θα δημοσιευθει στην εφημεριδα Δερβυ!! και αστους να κανουνε και ντοπινγκ κοντρολ στο τελος του αγωνα... τωρα αυτο με τα ρολογια το κανει η μιση ελλαδα πλεον δεν ειναι τιποτα τρομερο να το παινευται καποιος!!!

Άβαταρ μέλους
iosub
Ονοματεπώνυμο: Σώχος Γεώργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iosub » Παρ 02 Δεκ 2011, 07:44

"Μένω κατάπληκτος Μανώλη, δεν ξέρω αλήθεια τι να πω..."

Κύριε Κοντέ, βαριές κουβέντες από την έγκριτη πένα σας.

Για το Βλάση που ξαναβρίσκεται Σαουδική Αραβία και συζητάει τις ...τελευταίες λεπτομέρειες με την Αυτού Υψηλότης, έχουμε κάποιο νέο!! Θα την πάρει τελικά την Πανάθα μας κύριε Κοντέ!!??!!

Για αυτά καιγόμαστε κύριε Κοντέ, γύρισε και ο Σάββας πίσω για να κάνει την ύστατη προσπάθεια και ο Βλάσης δεν είναι καλό να λείπει για καιρό εκεί στη Τζέντα. Μας έχουν κοπεί τα πόδια τώρα με τον Σάββα, τα φώτα σας κύριε Κοντέ!
και τα σπίτια πιο λευκά, στου γλαυκού το γειτόνεμα.

Άβαταρ μέλους
PanEx
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Παρ 02 Δεκ 2011, 08:47

Κουτσομπολιού συνέχεια :) ..........
christos kontos έγραψε:λενε οτι αγοραζονται ψαρια απο ψαραδικο και φωτογραφιζονται ως ντουφεκισμενα.. οτι καποιοι παιρνουν αυτο το φθηνο αναβολικο με το οποιο οντως εχεις καλυτερες απνοιες γιατι κανεις καυσεις λιπους και οταν χανεις βαρος αποτομα ανεβαινουν και αποτομα οι απνοιες σου για 2-3 μηνες... ακουγεται πως φωτογραφιζεται καποιος με ψαρια αλλουνου ψαροντουφεκα...τον εχουν πιασει να κανει συρτες 2 φορες για να πιασει ψαρια που τον ταλαιπωρουν.... πολυ καπνος ρε αρη....
Συνάδελφε christo,
'Αν έχεις να ρωτήσεις κάτι το Άρη καλό για όλους μας θα ήταν να τον ρωτήσεις απ'ευθείας........όχι αόριστα,........."κάποιοι"/"κάποιος".Ο Άρης δεν κολλάει να μιλήσει ανοιχτά......και φυσικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να απολογηθεί σε κανένα μας.

Όταν ένα μέλος φωτογραφίζεται με μια ψαριά κανείς μας δεν γνωρίζει ποιός,πως,που και με ποιές συνθήκες τα έπιασε. :grin:

Το μπερδεύουμε πολύ το πράγμα,εμένα μου είπαν(άνθρωποι που εμπιστεύομαι) πως είδαν τον Άρη να κάνει συρτή,μου έκανε εντύπωση και τον ρώτησα στα ίσια.

ΥΓ.Το ότι δεν πήρα απάντηση δεν έχει σημασία για μένα,όπως δεν έχει πολύ σημασία αν κάνει ή οχι συρτή ο Άρης,.....όμως σωστά ή λάθος έβγαλα τα συμπερασματά μου.
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

manos44

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos44 » Παρ 02 Δεκ 2011, 09:35

Εγώ δεν θα αρκεστώ να κρυφτώ στη δήθεν πένα και την εγκυρότητα δήθεν καταξιωμένων και ώριμων ανθρώπων γιατί οι μεγάλοι άνθρωποι μιλάνε για ιδέες ενώ οι "μικροί " μιλάνε για τους άλλους κοινώς κουτσομπολεύουν.Επίσης εμείς οι νέοι διακατεχόμαστε από ενθουσιασμό και τρέλα να απολαύσουμε τη ζωή, βαρέθηκα να ακούω αυτό το κλισέ του style <<Όταν μεγαλώσετε >> .Ο Άρης ζει πολύ έντονα τη ζωή όπως πρέπει να κάνουμε όλοι και μπορεί να κάνει ότι γουστάρει , μόνο οι δικοί του άνθρωποι έχουν το δικαίωμα να το κρίνουν και να το συμβουλεύσουν.Χίλιες φορές να ζεις έντονα κάνοντας λάθη παρά βυθισμένος στην απάθεια και το προβλεπόμενο .

Αυτή είναι η άποψη ενός 18 χρόνου νέου που δεν έχει <<πήξει>> το μυαλό του και όπως είχε πει ο Άρης δεν χρειάζεται να κρυβόμαστε σε ένα low profile που κρύβει κόμπλεξ.Αφήνω τους καταξιωμένους να συνεχίσουν το ύπτιο στη πνευματικότητας.

Ο Άρης και ο καθένας ανεβάζει το ποστ του εξωτερικεύει το χειμαρρώδη εσωτερικό του πλούτο και συγκεκριμένα Αρη συνέχιζε να δίνεις πόνο.Το μόνο αρνητικό στον Άρη είναι ότι είναι Παναθηναϊκός :) :wave:

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Παρ 02 Δεκ 2011, 11:08

Εγώ θέλω κάτι άλλο να ρωτήσω τον Άρη:
Πώς γίνεται ρε κουφάλα και τα posts σου φτάνουν πάντα τις 5-6 και βάλε σελίδες?Πώς?
Και σιγά και τα ψάρια που βγάζεις ...

Υ.γ. μ@λ@κί@ έκανα...Αν το ξέρα οτι ποστάρεις ψάρια συρτής, θα του έριχνα μια με το ξύλινο πρίν ποζάρω!
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsaounlee την Παρ 02 Δεκ 2011, 11:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Άβαταρ μέλους
LIAKOS
Ονοματεπώνυμο: elias zisis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LIAKOS » Παρ 02 Δεκ 2011, 11:35

ας μιλησει καποιος που εχει ψαρεψει με τον αρη ρε παιδια ...ελεος !!!!! σε καποιο αλλο ποστ του τον φαγατε οτι εβγαλε 20 κιλα μονος του ....ΤΕΛΙΚΑ τα αγοραζει οπως λενε οι καπνοι ????ή τα βαραει παλικαρισια???αποφασιστε!!! ΑΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΣΟΥ ΧΩ ΠΕΙ ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΚΑΜΕΡΑ Γ@...ΤΟ !!! ....ενα μονο!!!! ενα βιντεακι μονο φτιαξε ,με μερικα πλανα καλα διαλεχτα......(παρε καλη καμερα γιατι στα 40+ δεν ξερω τι θα δειχνει....) ΚΛΕΙΣΕ ΣΤΟΜΑΤΑ!

* ΚΑΙ δε καταλαβα....απαγορευεται η συρτη???
I dive for food!!!!

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Παρ 02 Δεκ 2011, 11:40

LIAKOS έγραψε:ας μιλησει καποιος που εχει ψαρεψει με τον αρη ρε παιδια ...ελεος !!!!! σε καποιο αλλο ποστ του τον φαγατε οτι εβγαλε 20 κιλα μονος του ....ΤΕΛΙΚΑ τα αγοραζει οπως λενε οι καπνοι ????ή τα βαραει παλικαρισια???αποφασιστε!!! ΑΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΣΟΥ ΧΩ ΠΕΙ ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΚΑΜΕΡΑ Γ@...ΤΟ !!! ....ενα μονο!!!! ενα βιντεακι μονο φτιαξε ,με μερικα πλανα καλα διαλεχτα......(παρε καλη καμερα γιατι στα 40+ δεν ξερω τι θα δειχνει....) ΚΛΕΙΣΕ ΣΤΟΜΑΤΑ!

* ΚΑΙ δε καταλαβα....απαγορευεται η συρτη???
Για να μην παρεξηγηθώ,εγώ με τον Άρη είμαι και όπως βλέπεις ψαρεύω και με συρτή!
¨Αρη είμαστε μαζί σου ρεεεε!Μην μασάς τίποτα!
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

kounavi
Ονοματεπώνυμο: Βασιλης Γερμανος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kounavi » Παρ 02 Δεκ 2011, 11:42

Αρη ζηλευουν..... δωσε πονο κ αστους να λενε!!!

Άβαταρ μέλους
Aris_fe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aris_fe » Παρ 02 Δεκ 2011, 11:44

christos kontos έγραψε:αρη μου θα σου μιλησω απλα σαν λιγο πιο ''μυαλομενος'' και ''ωριμος'' καθως θα μπορουσα να ημουνα πατερας σου... λενε λενε και ξαναλενε γιατι οπως λενε και στο χωριο μου οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.... και εδω δεν υπαρχει καπνος απλα, αλλα ολοκληρα ντουμανια απο ΦΟΥ εεεεεεε συγνωμη ΦΕ.... ;) ;)
λενε οτι αγοραζονται ψαρια απο ψαραδικο και φωτογραφιζονται ως ντουφεκισμενα.. οτι καποιοι παιρνουν αυτο το φθηνο αναβολικο με το οποιο οντως εχεις καλυτερες απνοιες γιατι κανεις καυσεις λιπους και οταν χανεις βαρος αποτομα ανεβαινουν και αποτομα οι απνοιες σου για 2-3 μηνες... ακουγεται πως φωτογραφιζεται καποιος με ψαρια αλλουνου ψαροντουφεκα...τον εχουν πιασει να κανει συρτες 2 φορες για να πιασει ψαρια που τον ταλαιπωρουν.... πολυ καπνος ρε αρη....
θα σου προτεινα με τις ψαρευτικες σου δυνατοτητες να κατεβεις στο επομενο πανελληνειο και να κλεισεις πολλα στοματα!!!!και στο τελος του αγωνα θα ειμαι εγω εκει να σου σφιξω το χερι και να σου παρω συνεντευξη μαζι με 3-4 διμετρα μοντελα να σε τριβουν η οποια θα δημοσιευθει στην εφημεριδα Δερβυ!! και αστους να κανουνε και ντοπινγκ κοντρολ στο τελος του αγωνα... τωρα αυτο με τα ρολογια το κανει η μιση ελλαδα πλεον δεν ειναι τιποτα τρομερο να το παινευται καποιος!!!

Δεν εχεις καταλαβει το αυτονοητο κ θα το ξαναπω για πολοστη φορα,κανω το Hobby μου και θελω να το καταλαβεις καλα αυτο.
Ο πρωταθλητισμος ηταν κατι που εκανα στην εφηβεια μου με πολλες διακρισεις,χορτασα κ μου ειναι αδιαφορος αυτη τη στιγμη,δε θελω να καταξιωθω στο ψαροντουφεκο κανω απλα το κεφι μου.
ΑΝ ΕΧΕΙΣ Τ @@ ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ DOPPING CONTROL ΘΕΛΕΙΣ ΑΜΕΣΑ,δεν εχω να φοβηθω τιποτα.Ειμαι πιο καθαρος απ οσο μπορεις να φανταστεις,ξερω οτι ειναι δυσκολο να το παραδεχτεις αλλα thats it.
θα ηθελα να σε παρακαλεσω να σταματησεις να εκτιθεσαι πισω απο την ανωνημια που προσφερει ο Η/Υ..

hektoras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hektoras » Παρ 02 Δεκ 2011, 12:01

christos kontos έγραψε:αρη μου θα σου μιλησω απλα σαν λιγο πιο ''μυαλομενος'' και ''ωριμος'' καθως θα μπορουσα να ημουνα πατερας σου...
εχμ....οκ. :-k
την επομενη φορα πεστα και λιγο ανωριμα και αμυαλα συναδελφε. :D

Άβαταρ μέλους
cpandis
Ονοματεπώνυμο: Christian Pandis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από cpandis » Παρ 02 Δεκ 2011, 12:44

Eιναι καποιες φορες που νιωθεις ενα 'κομπο' στο στομαχι,νιωθεις ασχημα οταν προσβαλουν τον κολητο σου.Δε ξερω τι να γραψω,ειναι τοσες πολλες μ#%$#@ μαζεμενες που δε ξερω καν αν αξιζει να ασχοληθω.Δε πινει δε καπνιζει,δε περνει φαρμακα προσεχει τι τρωει κ διαβαζει πολυ,το καλοκαιρι ενα μηνα σχεδον τον περασαμε μαζι στην πατριδα μου τη Κερκυρα οπου καναμε διακοπες μαζι,σε κατι 40αρες πετρες εβγαλε πολλα ψαρια αυτο ειναι η αληθεια που ειδα παιδια. Ισως δεν ειμαι κ ο πιο καταληλος ανθρωπος να μιλησω γι αυτον αλλα νιωθω οτι εχω ενα φιλο κοντα μου περα απο τη θαλασσα και αυτο με γεμιζει περισσοτερο απ ολα. Εντο μετάξι αυτό που υα πει κάποιος για τον Άρη είνι ότι είναι από τα πιο εξυπηρετικά άτομα. Να φανταστείτε ότι τον γνώρισα μέσω του φόρουμ και ο ίδιος την ίδια μέρα μου λέει πάμε για καφέ να βγάλουμε πλάνο βουτιάς. Από την στιγμή που ξεκινήσαμε μέχρι την στιγμή που γυρίσαμε μου έλεγε και μου μάθενενέα πράγματα. τώρα αυτά περί σύρτης τα ακούω βερεσε. Πειγαμε για συρτή εγώ ο Άρης και ο πατέρας μου και δεν ξέρει καν να δέσει ένα αγγίστρι!!! Επίσεις της πετονιές και τα λάστιχα εγώ και ο ζωνομεσης του τα φτιάχνουμε τόσο μ@λ@κ@ς είναι!!!!
Αν καποτε φτασεις στο πατο μην ανησυχεις... Καποιος θα βρεθει να σου δωσει ενα φτυαρι.........

TSEA
Ονοματεπώνυμο: Αναστάσιος Σάμιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TSEA » Παρ 02 Δεκ 2011, 12:51

Άρη ωραία ψαριά, καλή παρέα,

Όσον αφορά τα υπόλοιπα που γράφονται, πραγματικά δεν με ενδιαφέρει πως βγάζει ο καθείς τα ψάρια του και τι τα κάνει. Το μόνο που με πειράζει είναι το κάψιμο τόπων. ( και η φασολάδα ενίοτε :grin: )
Επειδή νομίζω ότι έπαιζες μπαλίτσα , είμαι σίγουρος ότι γνωρίζεις τι θα πει ντόπα, και δεν θα γ @@@ σες τον ευατό σου με σκατοουσίες.
Είναι σύνηθες φαινόμενο εκείνοι που ''εκτίθονται΄΄ περισσότερο μαζί με τα μπράβο να συγκεντρώνουν και αρνητικές - κακοπροαίρετες κριτικές αρκετές φορές.
Με φιλική διάθεση

Τάσος
Είναι καλύτερα εκεί κάτω.

Άβαταρ μέλους
underworld
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Γκίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από underworld » Παρ 02 Δεκ 2011, 13:10

Άρη ωραία ψαριά και η εκδρομή όμορφη φαίνεται να ήταν. :good:

Άβαταρ μέλους
mitsosub

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mitsosub » Παρ 02 Δεκ 2011, 13:17

Να γράψω και εγω κάτι να μην κολλήσει το θέμα σε λίγες σελιδες.... :D
Για ΜΕΝα
α)Οποιος κάθεται και δινει ουσια/σημασία για αυτα που λέγονται,
για αυτά που γράφονται στο ιντερνετ/πόσο μάλον σε ενα φόρουμ
(όταν δεν είναι επαρκώς τεκμηριωμένα)
έχει το ίδιο πρόβλημα με αυτον που τα γράφει/λέει.

Απο την μια τι με νοιάζει εμένα τι και που και με ποιον τρόπο βγάζει τα ψάρια του ο Άρης
αν ντοπάρεται η όχι (ακόμα και ''υπερυπερυπερψαριές'' να κάνει-)που ξέρει κάποιος
πόσα ψάρια κρύβει πίσω απο την κάμερα ο καθένας μας καθε φορά- η με ποοιο τρόπο τα συνελλαβε.

Και απο την αλλη τι σε νοιάζει ρε αρη -και κάθε αρη- αν αυτά που ακούγονται
για σένα ειναι αρνητικα (εκτός αν είναι ποινικα κολάσιμα) μήπως θα κατέβεις
για βουλευτής και σου χαλάν το ιματζ;;
μασκα δεν εχω να γυρνώ
στο καρναβάλι ετούτο
μόνο μια αποχη να τρυγώ
της θαλασσας την πονηριά
και της σιωπής τον πλούτο

Άβαταρ μέλους
KABERIS
Ονοματεπώνυμο: ΑΝΤΩΝΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KABERIS » Παρ 02 Δεκ 2011, 14:03

TSEA έγραψε:Άρη ωραία ψαριά, καλή παρέα,

Όσον αφορά τα υπόλοιπα που γράφονται, πραγματικά δεν με ενδιαφέρει πως βγάζει ο καθείς τα ψάρια του και τι τα κάνει. Το μόνο που με πειράζει είναι το κάψιμο τόπων. ( και η φασολάδα ενίοτε :grin: )
Επειδή νομίζω ότι έπαιζες μπαλίτσα , είμαι σίγουρος ότι γνωρίζεις τι θα πει ντόπα, και δεν θα γ @@@ σες τον ευατό σου με σκατοουσίες.
Είναι σύνηθες φαινόμενο εκείνοι που ''εκτίθονται΄΄ περισσότερο μαζί με τα μπράβο να συγκεντρώνουν και αρνητικές - κακοπροαίρετες κριτικές αρκετές φορές.
Με φιλική διάθεση

Τάσος
+1
(εκτός από τη φασολάδα (έχω στομάχι μπετονιέρα))
«Ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος»

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”