TERRORISM και πράσινα άλογα..

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
Aris_fe

TERRORISM και πράσινα άλογα..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aris_fe » Τρί 29 Νοέμ 2011, 02:13

Σημερα το πρωι την εκανα με τη γυναικα για καφε,ψαρεμα και ηλιοθεραπεια στις κοντινες κυκλαδες οπως επικαλουνται τη Τζια οι κρυφοπ#%#@ριδες που δε τα μαρτυρανε αλλα τα εννοουν ολα.
Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us
Γελαω γιατι απο το πολυ μπουκαλεμα τη νυχτα,τα διχτυα,τη συρτη,τα βερελότα(πυρίτις) κτλ για να βγαλεις ψαρι θα πρεπει να εχεις ή το Χριστο κουμπαρο ή να μοναζεις σε κανενα ξερονησι που το πιανει ο Βοριας απο ολες τις παντες κ να νιωθουμε οι μικροαστοι αδιοι στις πιστες των μπουζουκιων που κλαιμε το πονο μας,τη κριση μας,το κουρεμα,το καναρινι,τη πεθερα μας κτλ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ με ευλαβια και συνεση. http://www.youtube.com/watch?v=Ee-xjaB1FAM
Ειμαστε καταδικασμενοι λοιπον να σπαμε χεστρες που μας ερηξε η μαυρη μοιρα σε αυτη τη πατριδα που φιλε μου εγω τη γουσταρωωωωω ατελειωτα ακομα κ με τη κριση της.
Βεβαια και τα γυμναστηρια ειναι ασφηκτικα γεματα πλεον εκτος απο τα μπουζουκια ενω το Skieriko BansKo ο επίγειος παραδεισος του μεσου αστου μεχρι περυσι φανταζει πλεον τοπος μαγικος σα το coral sea ενα πραγμα που πανε τα Τζοβενα¨ κ ποζαρουν το ριτιδιασμενο τους κορμι κατω απο φακους χιλιαδων ευρω νταλα χειμωνα κ εμεις οι απλοι θνητοι ζηλευουμε ρηχνωντας καταρες στο ψαρευτικο τους εξοπλισμο ενω παγωνουμε ταο σμιλευμενα αλιπα-ατριχα και ολα τα Α στερητικά κορμια μας στο παγωμενο Αιγαιο των 14βαθμων χωρις εστω μια καμερα ρε αδερφε να γυρισουμε ενα DVD σα τις παλιες καλες ΕΛληνικες τσοντες να εχει ενα τιτλο πχ ΤΟ ΛΑΥΡΑΚΙ που εγινε Λουτσοσαλπα ή καφτα καμακια στη ρηχοπατια ή Εστω ο ΠΑΤΟΣ ΠΑΤΟ δεν εχει μια ταινια με πολυ ΒΆΑΑΑΑθοςςς κτλ..5κατοσταρικα ειναι αυτα//
Επανερχομαι: το spining λοιπον αυτη η μοδατη training ασχολια ειναι το μοναδικο μεσο εκτονωσης καθως απολαμβανεις τη γυμναστρια να προσπαθει να ´δωσει´ το παλμο της εντασης καθισμενη στο αναπαυτικο παλουκοσελο του ποδηλατου της αφου η γυναικα σου με τα βιας θα σκαρφαλωνε στο ποδηλατο!
Θα λεγα κ αλλα,αλλα εχω προπονηση αυριο κ κραταω δυναμεις,εχω εθιστει στο μανταλακι κ τα θαλασσια πλακακια μιας χαμενης επιδοσης ενος μικροφαλου δυτη με τεραστιο εγωισμο.
Ξαναματαπαλι γυριζω στο θεμα που θεμα δεν εχει και αναφερω οτι οι στηρες ειναι κατω απο τα 35μετρα στη Τζια,εχει πολλα ψαρια παρα πολλα και οι συναγριδες μονο στα μεσοπελαγα απατα.
Εγω που λετε το παιζω εξυπνίδης τσιμπαω μια στηρα στα βαθια για να το παιζω βαθυτης και μετα παω στα ρηχα προσπαθωντας να καταρηψω το ρεκορ σκαρου σε 59λεπτα με λιγοτερο απο 5μετρα βαθος 20ψαρια ανω των 300gr,αλλα παντα χανω,τα βαζω με τον εαυτο μου και καταληγω σε ταβερνακια να τα πινω με τη γυναικα που ευτυχως με στηριζει ψυχολογικα σε αυτη τη τεραστια ψυχοσωματικη καταπονιση,ναι ΡΕ καποια μερα θα μπω κ εγω στην Εθνικη Οδο ΔΩΡΕΑΝ(μια φιλικη συμμετοχη του κινηματος ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ). :tease:
Εικόνα

Η φωτο δυστηχως ειναι απο μια φτωχη παραγωγη που προσπαθω να κανω αλλα με χαμηλό μπατζετ.
Παντως εχουμε ξεφυγει τελειως σα λαος γενικοτερα οποτε οποιαδηποτe μαλακιολογικη προσεγκιση-αποψη μπορει να εχει ο καθενας μας ειναι αποδεκτη κ οφειλουμε να ειμαστε ενωμενοι στις πονηρες εποχες που ζουμε.Σιγουρα οταν εισαι 25χρονων ουτε κριση σε πιανει ουτε τιποτα ετσι λεει ο πατερας μου κ τον ακουω εγω τον μπαμπα μου! :aikido:
Καλο καλοκαιρι να εχουμε γιατι πιασανε αποτομα τα κρυα κ με δυσκολια επιανα τη κουπα του τσαγιου.
Φιδάαακιααα φιλοι μου με μια υπεροχη εικονα που τιθασευει κ τη πιο άτακτη ψυχη!

Εικόνα

Κρίστοφερ
Ονοματεπώνυμο: Christopher Scibelli !

Re: TERRORISM και πράσινα άλογα..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κρίστοφερ » Τρί 29 Νοέμ 2011, 04:02

Έτσιιιιι :D

INBLUE
Ονοματεπώνυμο: Miltos zografinakis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INBLUE » Τρί 29 Νοέμ 2011, 06:45

αρις φε= ποιοτητα!!! :thumbsup:
μπραβο αγορι μου!!
Απ'ολα τα υφασματα μ'αρεσει μονο η βρακα απου ξυπνας και τη θωρεις στου κρεβατιου την ακρα..!

Άβαταρ μέλους
kostasr
Ονοματεπώνυμο: Τριανταφύλλου Κών/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostasr » Τρί 29 Νοέμ 2011, 07:52

Έχεις δίκιο ρε Άρη......

Αυτή η συρτή τα έχει σκίσει τα ψάρια.....

Και αυτοί οι συρταδόροι είναι τραγικοί.........

Γεμίζουν μια βαρκα μελάνια και ξεπαστρεύουν τις σφυριδόστηρες στα βαθιά εκεί που δεν μπορεί ούτε ο πιο ικανός ψαροντουφεκάς.......

aloisios
Ονοματεπώνυμο: Βουλτσος Αλοισιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aloisios » Τρί 29 Νοέμ 2011, 09:39

aris ο Αισχυλος της ψαροντουφεκαδικης εποχης μας ...

Άβαταρ μέλους
Stelios_Rjk
Ονοματεπώνυμο: Εντεταλμενος πρακτορ Θου Βου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stelios_Rjk » Τρί 29 Νοέμ 2011, 10:26

Ελα ρε μλκ ολη αυτη η παπατζα για μισο σκαρο? Σε αλλα μας εχεις συνιθισει, δεν πειραζει ομως, αρκει που περασες καλα! Ωραιος!
ΑΛΑΤΙ στα μπετα που θα πατησουν σε καμενη γη

ΜΗΝ πατησεις σε αυτο το λινκ

Άβαταρ μέλους
Aris_fe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aris_fe » Τρί 29 Νοέμ 2011, 10:44

kostasr έγραψε:Έχεις δίκιο ρε Άρη......

Αυτή η συρτή τα έχει σκίσει τα ψάρια.....

Και αυτοί οι συρταδόροι είναι τραγικοί.........

Γεμίζουν μια βαρκα μελάνια και ξεπαστρεύουν τις σφυριδόστηρες στα βαθιά εκεί που δεν μπορεί ούτε ο πιο ικανός ψαροντουφεκάς.......
Κωστα μεγαλη κουβεντα ειπες και θα συμφωνήσω μαζι σου,
καθε περασια και ψαρι ειναι για αυτα τα αλιευτικα εργαλεια..
Μακαρι να μπορουσαν να δουν τις εικονες μας και να αντλησουν συναισθηματα απο τα ματια ενος ψαροντουφεκα,ισως αυτα τα παγωμενα βυθομετρα και οι βυθομετρικες απεικονίσεις του βυθομετρου εχει παγωσει τα συναισθηματα τους..
Ευτυχως θα εχουμε προβατινα,ειχα περασει απο τον Μπαρουτη τις προαλες που ειχα παει για ψαρεμα κ τα λεγαμε.
Εχεις πολλα χαιρετιματα. :thumbsup:

Άβαταρ μέλους
Aris_fe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aris_fe » Τρί 29 Νοέμ 2011, 10:45

Stelios_Rjk έγραψε:Ελα ρε μλκ ολη αυτη η παπατζα για μισο σκαρο? Σε αλλα μας εχεις συνιθισει, δεν πειραζει ομως, αρκει που περασες καλα! Ωραιος!
Στελαρα ολο με μαλωνεις,εχεις γινει ο πιο αυστηρος κριτης μου :mrgreen:

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Τρί 29 Νοέμ 2011, 11:23

Εγώ πάλι διακρίνω ένα τόνο ειρωνείας στα γραφόμενα του kostsr και όχι άδικα κατά την άποψη μου.
Κάθε άμετρος τρόπος αλιείας συμβάλει στην μείωση των αποθεμάτων.Γιατί κάνει μεγαλύτερη ζημιά ο σωστός συρταδόρος από τον σωστό
ψαροτουφεκά?
Όσο για τα συναισθήματα του καθένα φίλε Aris_fe, είναι μεγάλη επίσης συζήτηση.Έχω δεί κάτι φωτογραφίες συναδέλφων μας άλλο πράμα!
Γέματες συναίσθημα που άντλησαν από τις μαγικές εικόνες του βυθού...
Πάντα φιλικά!
Υ.γ. Ωραίο post ως συνήθως αν και μερικές φορές δυσκολεύομαι να κατανοήσω την ροή του λόγου σου. :)
Φιδάαακιαα...(98.9 @ 12:00) :thumbsup:
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δραπέτης » Τρί 29 Νοέμ 2011, 11:43

Άρη ωριμάζεις, πρόσεχέ το αυτό! :D
Χρήστος Παπαναστασίου

Άβαταρ μέλους
salpas
Ονοματεπώνυμο: Nikolas Varis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από salpas » Τρί 29 Νοέμ 2011, 11:45

Άρη την μάσκα την βγάζεις στα σκαροταρταρα?
Είσαι ωραίος ρε file :D
Καλος ψαροκυνηγος ειναι αυτος που γυρναει στο σπιτι του

Άβαταρ μέλους
Aris_fe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aris_fe » Τρί 29 Νοέμ 2011, 11:49

[quote="Εγώ πάλι διακρίνω ένα τόνο ειρωνείας στα γραφόμενα του kostsr και όχι άδικα κατά την άποψη μου.
Κάθε άμετρος τρόπος αλιείας συμβάλει στην μείωση των αποθεμάτων.Γιατί κάνει μεγαλύτερη ζημιά ο σωστός συρταδόρος από τον σωστό
ψαροτουφεκά?
Όσο για τα συναισθήματα του καθένα φίλε Aris_fe, είναι μεγάλη επίσης συζήτηση.Έχω δεί κάτι φωτογραφίες συναδέλφων μας άλλο πράμα!
Γέματες συναίσθημα που άντλησαν από τις μαγικές εικόνες του βυθού...
Πάντα φιλικά!
Υ.γ. Ωραίο post ως συνήθως αν και μερικές φορές δυσκολεύομαι να κατανοήσω την ροή του λόγου σου. :)
Φιδάαακιαα...(98.9 @ 12:00)[/quote]

Ο σωστος ανθρωπος που εχει παιδεια γενικοτερα πιστευω οτι βαζει ορια στον εαυτο του,υπαρχουν απειροι τροποι να βγαλεις ψαρια,προσπωπικα αντλω συναισθηματα απο το τυφεκιο που μας φερνει οσο πιο κοντα γινεται στο θυραμα. :thumbsup:
Αφου ακους Τζιμυ επρεπε να μη δυσκολευεσαι,εξαλου το χιουμορ λειπει απο τη καθημερινοτητα μας λιγακι.
Ευχαριστω για το σχολιο σου.

niksig
Ονοματεπώνυμο: Νίκος Σιγούρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από niksig » Τρί 29 Νοέμ 2011, 12:04

Aris_fe έγραψε:
kostasr έγραψε: Ευτυχως θα εχουμε προβατινα,ειχα περασει απο τον Μπαρουτη τις προαλες που ειχα παει για ψαρεμα κ τα λεγαμε.
Εχεις πολλα χαιρετιματα. :thumbsup:
Στη Νεροτριβιά είναι αυτός; Αν ναι, Μπακούτης νομίζω λέγεται και είναι στις τοπ 3 χασαποταβέρνες που ξέρω.

Όσο για τις κοντινές Κυκλάδες, φάγαμε μια φόλα πρόσφατα που θα τη θυμόμαστε καιρό... 1 μελανούρι και μία χειλού, 160 ευρώ! :shock: (mercury 115 2τ)

Άβαταρ μέλους
Spazar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spazar » Τρί 29 Νοέμ 2011, 12:09

αν δεν κάνω λάθος το γυναικάκι είναι το ίδιο που είχες φέρει μαζί πριν από 2 χρόνια στο κονάκι!!!

Εάν ναι έχω μείνει ΑΛΑΛΟΣ...........................σε κράτησε τόσα χρόνια ρε??? :mrgreen:
Πες της από εμένα..........ΗΡΩΙΔΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :grin:

Υ.Γ μια χαρά είναι τα ψάρια και μην κλαίγεσαι!!!
Την υγεία μου να έχω......να ψαρεύω

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Τρί 29 Νοέμ 2011, 12:22

Ο σωστος ανθρωπος που εχει παιδεια γενικοτερα πιστευω οτι βαζει ορια στον εαυτο του,υπαρχουν απειροι τροποι να βγαλεις ψαρια,προσπωπικα αντλω συναισθηματα απο το τυφεκιο που μας φερνει οσο πιο κοντα γινεται στο θυραμα. :thumbsup:
Αφου ακους Τζιμυ επρεπε να μη δυσκολευεσαι,εξαλου το χιουμορ λειπει απο τη καθημερινοτητα μας λιγακι.
Ευχαριστω για το σχολιο σου.
Συμφωνώ απόλυτα όσον αφορά το θέμα "παιδεία" και για αυτόν τον λόγο ανέφερα τον σώστο συρταδόρο και ψαροτουφεκά.
Με τον ίδιο τρόπο,όπως εσύ, πιάνω τα ψαράκια μου τα τελευταία 29 από τα 35 χρόνια της ζωής μου και ευχαριστιέμαι τρελά.
Χιούμορ έχω κάργα και το θεωρώ μέγα προσόν για κάθε άνθρωπο,απλά κάποιες φορές με μπερδέυει ο γραπτός σου λόγος.

Μένω Πόρτο Ράφτη,κινούμαι στο τρίγωνο Μακρονήσου,Τζιάς,Άνδρου με ένα LOMAC 4.60 γκρί με ΥΑΜΑΗΑ 40αρι 4Τ.
Άμα με πετύχεις κόψε να σε κεράσω δαμάσκηνο και μελάκι!
Κίπ φίσινγκ αραπάκο μου...
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”