ΜΑΓΙΑΤΙΚΟ 35,800 κιλα

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
xxxxxxx

ΜΑΓΙΑΤΙΚΟ 35,800 κιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xxxxxxx » Δευ 25 Ιούλ 2011, 00:28

Άβαταρ μέλους
S P A I K ! ! !

Re: ΜΑΓΙΑΤΙΚΟ 35,800 κιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από S P A I K ! ! ! » Δευ 25 Ιούλ 2011, 00:33

ωραιος ο ψαρης!!! στορι?

INBLUE
Ονοματεπώνυμο: Miltos zografinakis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INBLUE » Δευ 25 Ιούλ 2011, 07:09

ωραια ψαρια!!
το μαγιατικο...........ονειρο!!
μπραβο σου παιχτη!!!
Απ'ολα τα υφασματα μ'αρεσει μονο η βρακα απου ξυπνας και τη θωρεις στου κρεβατιου την ακρα..!

Άβαταρ μέλους
jimapos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimapos » Δευ 25 Ιούλ 2011, 08:40

ψαρούκλα!
Paron kai o Jimapos!

Άβαταρ μέλους
iosub
Ονοματεπώνυμο: Σώχος Γεώργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iosub » Δευ 25 Ιούλ 2011, 09:47

Είμαι πλέον τόσο φλώρος που με ενοχλεί να βλέπω μια ΨΑΡΟΥΚΛΑ μαζί με 3 μαύρα αραδιασμένα στο πάτωμα και εύχομαι όχι κάμποσα ακόμα κάτω από την πράσινη λινάτσα ή σε κανα κρυμμένο ψυγείο στο σκάφος?

Είμαι τόσο παράξενος που χαλιέμαι να βλέπω ψάρια από τον συγκεκριμένο "συνάδελφο", που 9 στις 10 φορές ποστάρει παράνομες ψαριές με μονολεκτικά ή καθόλου κείμενα και κυρίως παραπομπή στα προϊόντα με τα οποία χτύπησε τα ψάρια ή αποθανάτισε τις στιγμές και στα πολλά μέτρα που κατεβαίνει για να τα πιάσει?

Λέτε με τα λεγόμενα μου να τον διώξω από το φόρουμ και να στερήσω από τους υπόλοιπους τη δυνατότητα να βλέπουν 50 κιλά όμορφα ψάρια?

Έγώ έχω γίνει γεροπαράξενος στα 35 μου ή μήπως στραβά αρμενίζουμε και κάποιοι απλά τρώνε κουτόχορτο?

Και δεν είμαι και στερημένος γαμώτο, δόξα το Θεό τα τελευταία 2 ΣΚ βγήκαν όμορφα ψάρια.
και τα σπίτια πιο λευκά, στου γλαυκού το γειτόνεμα.

Άβαταρ μέλους
Prwtaris
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Να μη σε νoιάζογλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prwtaris » Δευ 25 Ιούλ 2011, 09:48

:-k
| tsaounlee: Αγαπάει Πτηνό.....

ΔΕΝ γράφτηκα 17 Νοέμβρη

nikws7
Ονοματεπώνυμο: Νίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikws7 » Δευ 25 Ιούλ 2011, 10:17

iosub έγραψε:Είμαι πλέον τόσο φλώρος που με ενοχλεί να βλέπω μια ΨΑΡΟΥΚΛΑ μαζί με 3 μαύρα αραδιασμένα στο πάτωμα και εύχομαι όχι κάμποσα ακόμα κάτω από την πράσινη λινάτσα ή σε κανα κρυμμένο ψυγείο στο σκάφος?

Είμαι τόσο παράξενος που χαλιέμαι να βλέπω ψάρια από τον συγκεκριμένο "συνάδελφο", που 9 στις 10 φορές ποστάρει παράνομες ψαριές με μονολεκτικά ή καθόλου κείμενα και κυρίως παραπομπή στα προϊόντα με τα οποία χτύπησε τα ψάρια ή αποθανάτισε τις στιγμές και στα πολλά μέτρα που κατεβαίνει για να τα πιάσει?

Λέτε με τα λεγόμενα μου να τον διώξω από το φόρουμ και να στερήσω από τους υπόλοιπους τη δυνατότητα να βλέπουν 50 κιλά όμορφα ψάρια?

Έγώ έχω γίνει γεροπαράξενος στα 35 μου ή μήπως στραβά αρμενίζουμε και κάποιοι απλά τρώνε κουτόχορτο?

Και δεν είμαι και στερημένος γαμώτο, δόξα το Θεό τα τελευταία 2 ΣΚ βγήκαν όμορφα ψάρια.

φίλε μαζί σου αλλά αν το πιάσανε τελευταίο ? ότι και να έχεις πιάσει όταν περάσει αυτό ρίχνεις! και τα αλλά είναι μεγάλα κομάτια και ο σαργός και ο σηκιός
τρία μαυρα φένοντε και 3 ψαράδες , δεν αξίζει για την συγκεκριμεμη ψάρια να μαλλιάσει η γλώσσα μας , :mod:

άξιζε το μαγιάτικο μια φωτο μόνο του

ωραίο ψάρι παιδιά!
Otan mpw sto nero Ksexnaw ta panta

Άβαταρ μέλους
plits plits

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plits plits » Δευ 25 Ιούλ 2011, 10:29

iosub έγραψε:Είμαι πλέον τόσο φλώρος που με ενοχλεί να βλέπω μια ΨΑΡΟΥΚΛΑ μαζί με 3 μαύρα αραδιασμένα στο πάτωμα και εύχομαι όχι κάμποσα ακόμα κάτω από την πράσινη λινάτσα ή σε κανα κρυμμένο ψυγείο στο σκάφος?

Εγώ πάλι βλέπω 3 άτομα + φωτογράφο και ένα ψαρι που στο μάτι του χωράν 3 δάχτυλα και βάλε
Πιστεύω ότι υποθέσεις και σερλοχολμισμοι δεν χωράν στο φορουμ τι έχει κάτω από τη λινάτσα ? από τίποτα ή μια χελώνα καρετα δίπλα στο τομάρι μιας μοναχούς ή εκείνη την ενοχλητική τουρίστρια από την παραλία δεν μπορείς να ξέρεις και οι υποθέσεις μόνο σε λάθος δρόμο μας οδηγούν.
…ποτέ χωρίς ζάχαρη !!

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Δευ 25 Ιούλ 2011, 10:33

Σε λιγο θα μας ενοχλει που θα εχει και ψαρια η φωτο και οχι ενα ανθρωπο μονο του σε ενα ωραιο τοπιο...Ελεος πια...Ειπαμε δεν γουσταρουμε κηδειες αλλα να μην πηγαινουμε στα ακρα....
Φουντουνια και πασης Ελλαδας

stayros
Ονοματεπώνυμο: stayros n.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stayros » Δευ 25 Ιούλ 2011, 10:34

:good: :good: :good:

Άβαταρ μέλους
iosub
Ονοματεπώνυμο: Σώχος Γεώργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iosub » Δευ 25 Ιούλ 2011, 10:36

από nikws7 » 4 λεπτά πριν

iosub έγραψε:
Είμαι πλέον τόσο φλώρος που με ενοχλεί να βλέπω μια ΨΑΡΟΥΚΛΑ μαζί με 3 μαύρα αραδιασμένα στο πάτωμα και εύχομαι όχι κάμποσα ακόμα κάτω από την πράσινη λινάτσα ή σε κανα κρυμμένο ψυγείο στο σκάφος?

φίλε μαζί σου αλλά αν το πιάσανε τελευταίο ? ότι και να έχεις πιάσει όταν περάσει αυτό ρίχνεις! και τα αλλά είναι μεγάλα κομάτια και ο σαργός και ο σηκιός
τρία μαυρα φένοντε και 3 ψαράδες , δεν αξίζει για την συγκεκριμεμη ψάρια να μαλλιάσει η γλώσσα μας ,

Νίκο, δικαιολογίες πάντα θα υπάρχουν και επίσης παραθυράκια που θα επιτρέπουν τη "νομιμοποίηση" τέτοιων ψαριών, είτε απέναντι σε έναν έλεγχο του Λιμενικού, είτε απέναντι στα μάτια αυτών που τις βλέπουν. Καλή διάθεση χρειάζεται και όλα είναι νόμιμα και αγγελικά...

Το θέμα είναι εάν θέλουμε να δούμε την αλήθεια κατάματα ή να ψάχνουμε φόρμουλες για να δικαιολογούμε ψαριές 50 κιλών (εύχομαι να είναι μόνο αυτά που βλέπουμε), οι οποίες μάλιστα γίνονται συχνά-πυκνά μέσα στη διάρκεια ενός χρόνου, από τα ίδια άτομα.

Ακόμα και 3 εάν θέλεις να ψάρευαν, πράγμα για το οποίο και εγώ μπορεί να έχω τις αμφιβολίες μου, τα 50 κιλά είναι 200-250% παραπάνω από ότι επιτρέπεται να ψαρέψουν 3 άτομα σε μία ημέρα. Βέβαια, πάντα θα μπορείς να βγάλεις ερασιτεχνική άδεια αλιείας στην γυναίκα, στη γκόμενα ή στο σκύλο σου, να έχεις φίλους στις Αρχές και να τους κερνάς που και που κανα ψάρι, να είσαι υπεράνω Νόμου γενικότερα. Άλλωστε, στην Ελλάδα είμαστε, στις τελευταίες θέσεις επίσημα βαθμολογημένη χώρα από άποψη διαφθοράς.

Τέλος πάντων, επειδή πράγματι δεν αξίζει να μαλλιάσει η γλώσσα μας, για την ψαριά δεν ξέρω αλλά σίγουρα δεν αξίζει για τον συγκεκριμένο "συνάδελφο", ας το αφήσουμε εδώ.

Συγχαρητήρια λοιπόν στους 3 ψαροντουφεκάδες!
και τα σπίτια πιο λευκά, στου γλαυκού το γειτόνεμα.

Άβαταρ μέλους
Φώτης Φλεβοτόμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φώτης Φλεβοτόμος » Δευ 25 Ιούλ 2011, 10:40

Ναι ρε παιδιά το έχουμε κουράσει με το κράξιμο, δε λέει να βγάζουμε ζυγαριές και υποδεκάμετρα σε κάθε ποσταρισμα.

Βέβαια ένα στόρυ μπορούσε να γράψει ο φίλος

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Δευ 25 Ιούλ 2011, 10:47

:D σορρυ για το οφ τοπικ αλλά εμένα αρχίζη και με ενοχλεί αφάνταστα η ανωνυμία εδώ μέσα :) ένα nikname και τέλος ???? λέτε να έχω γίνη ποιο γεροπαράξενος από τον φίλο iosub (που αλλίμονο ρε φίλε στα 35 σου να είσαι γέρος :D τη να πώ εγώ στα 57 :D )

πολύ καλή ψάρια σουπερ θα έλεγα μιας (τρία άτομα συν φωτογράφο ????????????)
αλλά θυμαμε και έναν από εδώ μέσα που έβγαλε και άδειες στις κοπέλες της παρέας τους και στον βαρκάρη τους για να είναι νόμιμη η ψάρια τους :D και ξεσκιζανε τον κορινθιακό :D .Όσο θυμαμε την φωτο που είχε βάλει με περίπου 19 ψαρούκλες ????
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

vakxos
Ονοματεπώνυμο: vakxos 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vakxos » Δευ 25 Ιούλ 2011, 12:03

Εγω δεν βλεπω πουθενά τρυπένο ψαρι...
Μπορει να ειναι και με συρτή...

Άβαταρ μέλους
spearsaras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spearsaras » Δευ 25 Ιούλ 2011, 12:06

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο δίκιο έχεις σ' αυτά που λες, όπως και στα παρακάτω,

iosub έγραψε:
από nikws7 » 4 λεπτά πριν
Νίκο, δικαιολογίες πάντα θα υπάρχουν και επίσης παραθυράκια που θα επιτρέπουν τη "νομιμοποίηση" τέτοιων ψαριών, είτε απέναντι σε έναν έλεγχο του Λιμενικού, είτε απέναντι στα μάτια αυτών που τις βλέπουν. Καλή διάθεση χρειάζεται και όλα είναι νόμιμα και αγγελικά...

Το θέμα είναι εάν θέλουμε να δούμε την αλήθεια κατάματα ή να ψάχνουμε φόρμουλες για να δικαιολογούμε ψαριές 50 κιλών (εύχομαι να είναι μόνο αυτά που βλέπουμε), οι οποίες μάλιστα γίνονται συχνά-πυκνά μέσα στη διάρκεια ενός χρόνου, από τα ίδια άτομα.

Ακόμα και 3 εάν θέλεις να ψάρευαν, πράγμα για το οποίο και εγώ μπορεί να έχω τις αμφιβολίες μου, τα 50 κιλά είναι 200-250% παραπάνω από ότι επιτρέπεται να ψαρέψουν 3 άτομα σε μία ημέρα. Βέβαια, πάντα θα μπορείς να βγάλεις ερασιτεχνική άδεια αλιείας στην γυναίκα, στη γκόμενα ή στο σκύλο σου, να έχεις φίλους στις Αρχές και να τους κερνάς που και που κανα ψάρι, να είσαι υπεράνω Νόμου γενικότερα. Άλλωστε, στην Ελλάδα είμαστε, στις τελευταίες θέσεις επίσημα βαθμολογημένη χώρα από άποψη διαφθοράς.

Τέλος πάντων, επειδή πράγματι δεν αξίζει να μαλλιάσει η γλώσσα μας, για την ψαριά δεν ξέρω αλλά σίγουρα δεν αξίζει για τον συγκεκριμένο "συνάδελφο", ας το αφήσουμε εδώ.

Συγχαρητήρια λοιπόν στους 3 ψαροντουφεκάδες!
Δεν πιστεύω ότι είναι σωστό να «στολίζουμε» κάποιους εδώ μέσα έχοντας ως μόνο αποδεικτικό στοιχείο μια φωτό ή ένα ποστ. Δυστυχώς βέβαια τις περισσότερες φορές τα εν λόγω στοιχεία βρίσκονται κοντά στην πραγματικότητα ή κάποιοι από εμάς γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις, με αποτέλεσμα από εκεί και πέρα αρχίζει ένα παιχνίδι «διαλόγου» ανάμεσα στους κράχτες και τους υποστηρικτές. Βεβαίως κάτι τέτοιο δεν καταλήγει πουθενά αφού οι λάτρεις των υπερψαριών θα συνεχίσουν να τις κάνουν και θα βρίσκουν πάντα τρόπο να επιδεικνύονται όσα μπινελίκια και να ακούσουν. Ο τρόπος που λειτουργούμε μέσα στην θάλασσα είναι καθαρά θέμα παιδείας και εκεί δεν μπορεί να παρέμβει κανένας θεσμός και κανένα όργανο επιβολής νόμου (τουλάχιστον όπως έχουν σήμερα τα πράγματα στην χώρα μας).
Και μια ερώτηση προς τους υπερασπιστές. Πως θα σας φαίνονταν εάν κάποιος ποστάριζε ανά τακτικά χρονικά διαστήματα υπερψαριές στολίζοντας το φόντο της φωτό με τα απαραίτητα δικαιολογητικά στοιχεία; Πιστεύω ότι αυτό θα το αναλογιστείτε(;) μόνο όταν αρχίσει η πολιτεία να βάζει μεγαλύτερο χέρι στην υποβρύχια αλιεία!

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”