!Γυναίκες VS Ψάρεμα!

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Re: !Γυναίκες VS Ψάρεμα!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Τρί 30 Νοέμ 2010, 16:00

Εκτιμώ ότι ο συνάδελφος terror έχει απόλυτο δίκιο. Το συγκεκριμένο τόπικ είναι ωδή στον άντρα ψαροτουφεκά, που πίνει όλο το βράδυ, γ@μ@ει και μετά πάει για ψάρεμα.
ΌΜΩΣ όπως είπε ο Άρης την άποψη του για το τι θεωρεί ψαροτούφεκο, έτσι λέει την άποψη του και ο terror.
Δε νομίζω όμως, ότι μπορεί να γινει κάτι διαφορετικό. Ούτε να σβηστούν δημοσιεύσεις, ούτε να κατέβουν φωτογραφίες, ούτε να τιμωρηθούν και να αποκλειστούν μέλη.

Ο καθένας λέει την άποψη του και ο κόσμος κρίνει.
Οπότε φίλε terror αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πείσεις τον κόσμο που διαβάζει και τον Άρη ακόμα, για το αντίθετο. Αν και πιστεύω ότι ο Άρης βάζει και λίγη παραπάνω σάλτσα στην πιατέλα... (βασικά μόνο σάλτσα βάζει)...

Αυτά.
Salute
Ακριβως ετσι!Και το καλο που του θελουμε ειναι να βαζει σαλτσουλα γιατι συντομα θα εχουμε κακα μαντατα.
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Άβαταρ μέλους
terror

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από terror » Τρί 30 Νοέμ 2010, 16:46

Prwtaris έγραψε:Είναι αμαρτία κι άδικο, και κρίμα ολοσδιόλου
να ξαναματακάνουμε συζήτηση του κ@λου.

Τα χουμε πεί 1000 φορές, ίσως και παραπάνω
και απόκριές θα ντύσουμε, δικαστικό τον Πάνο (PanEx)

Αφήνοντας τις μαντινάδες να πώ στον φίλο terror, που σωστά και συνετά μιλάει, οτι με το παιδάκι που λέει στο παράδειγμά του πρέπει να είναι κομματάκι καθυστερημένο για να πάει να κάνει τέτοια πράματα! Να κόψουμε το MOTOGP λοιπόν για να μήν πάει να αγοράσει κανένα 1000άρι του λίτρου και μπαίνει φέτες στα λιμανάκια, να σταματήσει το STAR τις ταινίες με το Σβατζενέγκερ να μήν πάρει κανένα ούζι και θερίσει το μισό Μανχάταν, να κόψουμε το Μάστερ Σεφ και το Τοπ Σεφ μήν το δεί το παιδάκι και θελήσει να κόψει τα κρεμμυδάκια με την ταχύτητα του φωτός και κόψει τα χέρια του και δηλτηριάσει και κανέναν.... και πάει λέγοντας.

Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι κάνουμε το κάνουμε εν γνώση μας και εν γνώση των κινδύνων που υπάρχουν. Και γώ νέος είμαι στο κουρμπέτι και διαβάζω το τί γίνεται στο χώρο μας, καλούς, κακούς, μανάβηδες, σεμνούς, βαθύτες, ρηχήτες κ.ο.κ. Μπορεί να ζηλεύω τις ψαριές κάποιων αλλά δέν ζηλεύω τους ίδιους. Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος πυρηνικός φυσικός για να καταλάβει οτι το να πάς να βουτήξεις μετά απο σαράντα τεκίλες και 5 βρώμικα απο την καντίνα είναι επικίνδυνο του θανατά, ούτε πρέπει να είσαι απόφοιτος του Χάρβαρντ για να κατέχεις οτι το να βουτάς στα 20-30-40-50 είναι σάν να χορεύεις καλαματιανό με τον Χάρο..... Έλεος
Boy μαζί σου είμαι και εγώ!!!
Απλώς θέλω να πω με λίγα λόγια, ότι χρειάζεται λίγο παραπάνω σύνεση σε αυτά που λέει κάποιος που γράφει σε περιοδικό.
Και γω GSXR καβαλάω, ξέρω από χαζομάρες, αλλά δεν προκαλώ.

Άβαταρ μέλους
Prwtaris
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Να μη σε νoιάζογλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prwtaris » Τρί 30 Νοέμ 2010, 16:50

terror έγραψε:

Αφήνοντας τις μαντινάδες να πώ στον φίλο terror, που σωστά και συνετά μιλάει, οτι με το παιδάκι που λέει στο παράδειγμά του πρέπει να είναι κομματάκι καθυστερημένο για να πάει να κάνει τέτοια πράματα! Να κόψουμε το MOTOGP λοιπόν για να μήν πάει να αγοράσει κανένα 1000άρι του λίτρου και μπαίνει φέτες στα λιμανάκια, να σταματήσει το STAR τις ταινίες με το Σβατζενέγκερ να μήν πάρει κανένα ούζι και θερίσει το μισό Μανχάταν, να κόψουμε το Μάστερ Σεφ και το Τοπ Σεφ μήν το δεί το παιδάκι και θελήσει να κόψει τα κρεμμυδάκια με την ταχύτητα του φωτός και κόψει τα χέρια του και δηλτηριάσει και κανέναν.... και πάει λέγοντας.

Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι κάνουμε το κάνουμε εν γνώση μας και εν γνώση των κινδύνων που υπάρχουν. Και γώ νέος είμαι στο κουρμπέτι και διαβάζω το τί γίνεται στο χώρο μας, καλούς, κακούς, μανάβηδες, σεμνούς, βαθύτες, ρηχήτες κ.ο.κ. Μπορεί να ζηλεύω τις ψαριές κάποιων αλλά δέν ζηλεύω τους ίδιους. Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος πυρηνικός φυσικός για να καταλάβει οτι το να πάς να βουτήξεις μετά απο σαράντα τεκίλες και 5 βρώμικα απο την καντίνα είναι επικίνδυνο του θανατά, ούτε πρέπει να είσαι απόφοιτος του Χάρβαρντ για να κατέχεις οτι το να βουτάς στα 20-30-40-50 είναι σάν να χορεύεις καλαματιανό με τον Χάρο..... Έλεος
Απλώς θέλω να πω με λίγα λόγια, ότι χρειάζεται λίγο παραπάνω σύνεση σε αυτά που λέει κάποιος που γράφει σε περιοδικό.
Και συνέχισε να τα λές γιατί όπως προείπα μιλάς σωστά και συνετά! Αυτοί που θέλουν να είναι σωστοί και έχουν το μυαλό τους στη θέση του θα τα ακούσουν! :thumbsup: Τα περιοδικά άστα! Δεν γράφουνε πάντα τα σωστά! Αφού καβαλάς και τζίξερ θα ξέρεις οτι και τα μοτοπεριοδικά γράφουνε καλά πράγματα για μηχανές πάτος απλά και μόνο επειδή τους τα ακουμπάνε οι εταιρίες για να ''αποθεώνουνε'' το εκάστοτε μηχανάκι! Τον τελευταίο λόγο τον έχει πάντα ο αναγνώστης ;)
| tsaounlee: Αγαπάει Πτηνό.....

ΔΕΝ γράφτηκα 17 Νοέμβρη

Άβαταρ μέλους
terror

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από terror » Τρί 30 Νοέμ 2010, 16:56

Prwtaris έγραψε:
terror έγραψε:

Και συνέχισε να τα λές γιατί όπως προείπα μιλάς σωστά και συνετά! Αυτοί που θέλουν να είναι σωστοί και έχουν το μυαλό τους στη θέση του θα τα ακούσουν! :thumbsup: Τα περιοδικά άστα! Δεν γράφουνε πάντα τα σωστά! Αφού καβαλάς και τζίξερ θα ξέρεις οτι και τα μοτοπεριοδικά γράφουνε καλά πράγματα για μηχανές πάτος απλά και μόνο επειδή τους τα ακουμπάνε οι εταιρίες για να ''αποθεώνουνε'' το εκάστοτε μηχανάκι! Τον τελευταίο λόγο τον έχει πάντα ο αναγνώστης ;)
Τώρα, ιδίως μ'αυτά που παίζουνε τα άφησα τα περιοδικά (5ευρα και 7ευρα για μ@λ@κίες).
Υπάρχει πολλή γνώση στο forum και στο internet, αλήθεια. Τι την πληρώνω την HOL άλλωστε.
:good:

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Τρί 30 Νοέμ 2010, 17:29

Καλησπερα σε ολους και ιδιως στους κομμαντος! :aikido: :thumbsup:

'"Αφήνοντας τις μαντινάδες να πώ στον φίλο terror, που σωστά και συνετά μιλάει, οτι με το παιδάκι που λέει στο παράδειγμά του πρέπει να είναι κομματάκι καθυστερημένο για να πάει να κάνει τέτοια πράματα! Να κόψουμε το MOTOGP λοιπόν για να μήν πάει να αγοράσει κανένα 1000άρι του λίτρου και μπαίνει φέτες στα λιμανάκια, να σταματήσει το STAR τις ταινίες με το Σβατζενέγκερ να μήν πάρει κανένα ούζι και θερίσει το μισό Μανχάταν, να κόψουμε το Μάστερ Σεφ και το Τοπ Σεφ μήν το δεί το παιδάκι και θελήσει να κόψει τα κρεμμυδάκια με την ταχύτητα του φωτός και κόψει τα χέρια του και δηλτηριάσει και κανέναν.... και πάει λέγοντας.""

Φιλε prwtaris, η διαφορα στα οσα εστιαζεις με το υποβρυχιο ψαρεμα και γενικα την υδροβιοτητα,εινα οτι τα πρωτα αφορουν την καθημερινη ζωη και σιγουρα δεν εινα ξενα με τον ανθρωπινο βιο.Η υδροβια φυση του ανθρωπου ομως ειν κατι που αν δε δ ι δ α χ τ ε ι και κυριως β ι ω θ ε ι ΣΩΣΤΑ τοτε εμπεριεχονται σε αυτην μεγαλοι κινδυνοι οι οποιοι το κυριοτερο δεν γινονται αμεσα αντιληπτοι απο τον ασκουμενο σε αυτη.Ειναι δεδομενο οτι ΔΕΝ μπορω να καθαρισω με το ουζι το μισο μανχατταν ειναι βιωμα μου εξ απαλων ονυχων!Το να βουτας υπο αυτες τις συνθηκες αν δε σε ενημερωσουν και κυριως αν δε σου το τονισουν, μπορει και να μη σου κανει μεγαλη εντυπωση..ιδιως αν υπαρχει και ενα παραδειγμα σα τον φε!

Συνεχιζω:

""Εδώ όμως έχουμε να κάνουμε με το αντίθετο. Όταν άτομο τύπου Aris Fe, που γράφει σε περιοδικό, postαρει για tequilla το βράδυ με μαμήσια, και την επόμενη ρηχοπατιά, με τόσο αλαζονικό και υπεροπτικό ύφος (κάνω κουμάντο και έτσι φάση) είναι εντελως ανώριμο.
Τα 15-20 μέτρα είναι πολύ κοντά στη ρηχοπατιά (10 μ. πχ) και χωρίς ζευγάρι, ΣΚΟΤΩΝΕΙ με tequilla. Και καλά κρίμα στο λαιμό του άμα αυτός γουστάρει έτσι. Είδατε μέσα στη δημοσίευση πόσοι τον κάναν ήρωα με μπράβο και τέτοια (δικαίωμα τους , δεν τους κατηγορώ). Εδώ μιλάμε όμως ότι μπορεί να γίνει κακό παράδειγμα για πολύ κόσμο, και αυτό δεν μπορεί να περάσει άκριτα!!!!!!
Δηλαδή θα σχολιάσουμε πολύ σωστά τα χταπόδια που είναι παράνομα κατω του μισόκιλου, και θα αφήσουμε ασχολίαστο αυτό??????
Άνθρωπος με επίσημο βήμα σε περιοδικό, δημιουργεί λανθασμένα status στο δικό σας forum, δημιουργώντας λανθασμένα πρότυπα που εμπλέκουν κίνδυνο στην ανθρώπινη ζωη.
Τον διαβάζουν πολλοί άπειροι (όπως και εγώ), ν' αναπτύσσει την σκέψη του για το ψαροντούφεκο, που θέλει την περισσότερη ΤΑΠΕΙΝΟΦΡΟΣΥΝΗ, ΣΕΒΑΣΜΟ και ΜΕΤΡΙΟΦΡΟΣΥΝΗ από τις περισσότερες ενασχολήσεις που γνωρίζω.
Λανθασμένες εντυπώσεις για τις ενέργειες και την μέθοδο που πρέπει ν' αναπτύσσει ο ψαροτουφεκάς, πιστεύω ότι δεν πρέπει να συγχωρούνται.
Άρα πρώτα θα κλείσετε αυτόν, μετά τις βρισιές και μετά τα παράνομα χταπόδια και ψάρια.
Γιατί εκτός από τους νόμους, υπάρχει και η ηθική κατάσταση των πραγμάτων....""

Οταν περναγα σχολειο β επιπεδου, ο Ρομπερτο ο δασκαλος μου μου ελεγε επι λεξει" αν μεσα απο τα σχολεια και τη γνωση σωθει απο υποξια εστω και ενα ατομο θα αισθανθω οτι εχω πετυχει παρα πολλα..."Σιγουρα ο φε δεν εχει κανει ποτε την αντιθετη σκεψη..αυτο ειναι που με κανει και σπαζομαι με τα τοπικ του και σπανια τα διαβαζω..καλο ειναι παντως οσοι θεωρουν οτι δεν το εχουν τοοοσο φουσκωμενο (το ΕΓΩ :mrgreen: οπως υποστηριζει ο ιδιος)να τον κραζουν ποτε ποτε εχοντας κατα νου τη ρηση του Ρομπερτο! :wave: respect δασκαλε! :hello:
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

gismo2008
Ονοματεπώνυμο: κουλουρακης γεωργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gismo2008 » Τρί 30 Νοέμ 2010, 17:54

οι γκομενες καποια στιγμη θα σε αφησουν......η θαλασσα και το ψαροντουφεκο σου δεν θα σε αφησουν ποτε.
TRY NOT TO BE A CUNT .

Άβαταρ μέλους
Φώτης Φλεβοτόμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φώτης Φλεβοτόμος » Τρί 30 Νοέμ 2010, 18:09

Εμένα με διασκεδάζει ο Άρης.

Άσε που τώρα που έφτιαξα τη βάρκα λέω να τον πάω για τραβηχτό.

Άρη είσαι;

Άβαταρ μέλους
Aris fe
Ονοματεπώνυμο: Aris!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aris fe » Παρ 03 Δεκ 2010, 16:27

gismo2008 έγραψε:οι γκομενες καποια στιγμη θα σε αφησουν......η θαλασσα και το ψαροντουφεκο σου δεν θα σε αφησουν ποτε.
Πολυ σωστη τοποθτηση gismo,ακριβως ετσι το νιωθω κ εγω! :thumbsup:
Eimai toso mprosta pou otan koitazw pisw mou blepw to mellon..!!!!!

Άβαταρ μέλους
Aris fe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aris fe » Παρ 03 Δεκ 2010, 16:29

Φώτης Φλεβοτόμος έγραψε:Εμένα με διασκεδάζει ο Άρης.

Άσε που τώρα που έφτιαξα τη βάρκα λέω να τον πάω για τραβηχτό.

Άρη είσαι;
Το συζητας?!
Θα παρουμε κ τον φιλο μου τον Τασο(ξερεις ποιον) τη κρυφομουχριτσα που απο το πολυ τραβηχτο χι μακρυνει 5ποντους το αριστερο χερι :amen:

Άβαταρ μέλους
Aris fe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aris fe » Παρ 03 Δεκ 2010, 16:48

Κατι ακομα που ισως δεν υππεσ στην αντιληψη σας υπρμαχοι της ασφαλειας του ψροντουφεκα.
Πρνω το θαρος δημοσια να καρφωσω οτι προχθες ειχε ενα υπεροχο σεμηναριο ο κ. Μ. Γιανκος ενας τρελος που βουται 100μετρα κανει 3λπτα καρτερια κτλ στο γλαυκο(τον σατανικο συλλογο).
Εκι μ ανατριχιαστικες λεπτομερειες ανελυε τις 3 κορυφαιες τεχνικες εναλλασομενων βαρων στο ψαρεμα μπροστα σε 30 αθωους ψαροντουφεκαδες.
Δεν ειδα κανενα σας να παει να διαμαρτυρηθει που διδασκει τετοια σατανικα πραγματα γιατι μαλλον δ το ξερατε.
Μπορειτε να πατε τη κυριακη με πανό,πλακατ αστυνομια κτλ στα λιμανακια μπας κ σωθει καμια αθωα ψυχη που θα μαθει τα εναλλασομενα...
Καλα ρηχοψαρεματα ευχομαι σε ολους τωρα που εχει γεμισει η παρακτια ζωνη με λαυρακια,μπαφες τσιπουρες.
Και μη ξεχναμε ερχονται χριστουγεννα,αγαπηθειτε κ καντε ερωτα,πολυ εεεερωτα κανει καλο στην απνοια ;)

Άβαταρ μέλους
paragas
Ονοματεπώνυμο: Γιαννηs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paragas » Παρ 03 Δεκ 2010, 16:54

Τι? Κραταμε αναπνοη και...... οσο παει?
Και πεφτουμε λιποθυμοι?????

Άβαταρ μέλους
Aris fe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aris fe » Παρ 03 Δεκ 2010, 16:56

paragas έγραψε:Τι? Κραταμε αναπνοη και...... οσο παει?
Ρωτας το νεο ρε δασκαλε με κανεις κ ντρεπομαι! :oops: ,αφου ξερεις πως τα κανουνε αυτα με το καλαμακι,χαχαχααχαχ :rotfl: :rotfl:
\Ρεεεε παμε θαλασσσααα!!!!!!! 75και σημρα λεεεμεεε...
:mrgreen:

Άβαταρ μέλους
paragas
Ονοματεπώνυμο: Γιαννηs

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paragas » Παρ 03 Δεκ 2010, 17:06

Aris fe έγραψε:
paragas έγραψε:Τι? Κραταμε αναπνοη και...... οσο παει?
Ρωτας το νεο ρε δασκαλε με κανεις κ ντρεπομαι! :oops: ,αφου ξερεις πως τα κανουνε αυτα με το καλαμακι,χαχαχααχαχ :rotfl: :rotfl:
\Ρεεεε παμε θαλασσσααα!!!!!!! 75και σημρα λεεεμεεε...
:mrgreen:
Θαλασσα? Εγω σου εχω πει, μιλα με το Μιχαλη, αφου μιλατε, απο το Χιλιομοδι(ξαδελφος μου ειναι) και φυγαμε....
Κυθηρα η' Κεφαλλονια....
Εκει παμε...
Παιζει και Θασος κανα τετραημερο, απο Πρωτοχρονια και μετα.

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Παρ 03 Δεκ 2010, 21:08

Aris fe έγραψε:Κατι ακομα που ισως δεν υππεσ στην αντιληψη σας υπρμαχοι της ασφαλειας του ψροντουφεκα.
Πρνω το θαρος δημοσια να καρφωσω οτι προχθες ειχε ενα υπεροχο σεμηναριο ο κ. Μ. Γιανκος ενας τρελος που βουται 100μετρα κανει 3λπτα καρτερια κτλ στο γλαυκο(τον σατανικο συλλογο).
Εκι μ ανατριχιαστικες λεπτομερειες ανελυε τις 3 κορυφαιες τεχνικες εναλλασομενων βαρων στο ψαρεμα μπροστα σε 30 αθωους ψαροντουφεκαδες.
Δεν ειδα κανενα σας να παει να διαμαρτυρηθει που διδασκει τετοια σατανικα πραγματα γιατι μαλλον δ το ξερατε.
Μπορειτε να πατε τη κυριακη με πανό,πλακατ αστυνομια κτλ στα λιμανακια μπας κ σωθει καμια αθωα ψυχη που θα μαθει τα εναλλασομενα...
Καλα ρηχοψαρεματα ευχομαι σε ολους τωρα που εχει γεμισει η παρακτια ζωνη με λαυρακια,μπαφες τσιπουρες.
Και μη ξεχναμε ερχονται χριστουγεννα,αγαπηθειτε κ καντε ερωτα,πολυ εεεερωτα κανει καλο στην απνοια ;)

Θαραλλεε,παλι πουλας τρελλα...(καλα δεν αλληθωρησαμε κιολας αναμενομενο ηταν...) Δεν μας ειπες ποσα χρονια θαλασσα κουβαλαει ο καθενας απο τους ακροατες..και μην πεις οτι δε ρωτησες!!Τα ατομα ομως που σε διαβαζουν ενδεχεται να ειναι απειρα...εως πολυ απειρα!Προσφατως σε καποιο τοπικ υποστηριζεις εμμεσα τον υπεραερισμο,τουλαχιστον εγω αυτο πιανω!Τα ατομα που διαβαζουν το φορουμ δεν εχουν προτυπο το Γιανκο τουλαχιστον η συντριπτικη πλειοψηφια.Οι στοχοι τους βρισκονται σαφως ρηχοτερα και φανταζομαι οτι τα εναλασσομενα δεν τους αφορουν...
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

Άβαταρ μέλους
Aris fe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aris fe » Παρ 03 Δεκ 2010, 22:21

Stelara Amak επειδη μας διαβαζουν πολλα ατομα οπως λες,πρεπει να καταλαβεις οτι με το να προσπαθεις να περασεις ενα μνμ σκοταδισμου κ σιωπης δε θα βοηθησεις κανενα,η γνωση ειναι δυναμη ή καταστροφη ενιοτε.
Το πως χειριζεται τη γνωση ο καθενας ειναι δικαιωμα του.
Ομως το να βγαινουν δημοσια ατομα σαν εσενα προσπαθωντας να προβαλουν το ΤΙΠΟΤΑ κ το σκοταδισμο δε βοηθαει κανενα.
Παω στη θαλασσα πιανω ψαρια και λεω το πως τα επιασα και ΑΥΤΟ ειναι ΟΛΟ.
Απο 0-45μετρα που ψαρευω το ιδιο ειναι για μενα ψαρια βγαζω κ ΑΝ εχεις παρατηρησει εχω δηλωσει απειρες φορες λατρης του ρηχου καρτεριου με ρηχοψαρα τροπαια κ εχω γραψει στο περιοδικο αρθρα για το ρηχο καρτερι κ τις τεχνικες του,και τωρα παλι για ρηχοπατιες εγραψα.
Μεχρι να πνιγω ή μεχρι να παψω να ψαρευω θα γραφω ειτε σου αρεσει ειτε οχι.

Πηγαινε φτιαξε ενα σωματειο κατα της αγνοιας στο ψαροντουφεκο κ σταματα να μου τα πρηζεις ενα χρονο και πλεον,η μανα μου εισαι στη τελικη ρε Στελιο?!.
Μηπως εχεις λιγο λαθος εικονα για το ψαρεμα,σκεψου το λιγο.
Εδω μιλαμε για ψαρεμα,αν το συνδιαζουμε με γκομενες αν το συνδιαζουμε με φιλους,με μπριζολες μονοι μας,μ παρεα και ΑΝ ΑΝ ΑΝ ειναι δικαιωμα μας,δε σε ορισε κανενας μπατσο του φορουμ.
Οσο για την ΑΣΦΑΛΕΙΑ που λες δεν ειδα κανενα σχολειο ελ. καταδησης να σου δεινει ζευγαρι αφου σε κανει 3ο αστερι στα 25-30μ ουτε βγηκε κανενας να κανει σχολη ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟΥ γιατι ΔΕ ΠΟΥΛΑΕΙ Στελακι,ενω τα μπλουζακια πουλανε,τα 25-30μ που βουτας μετα το σχολιο πουλανε,ποιος απο οοοολους αυτους τους αποφοιτους μπορει να πιασει ενα μελανιασμενο κορμι που βουλιαζει σα μαρμαρο.Το εχεις ζησει?δε μου αρεσε εμενα που τραβηξα το ζευγαρι μου.
Ο Γιανκος φιλε μου επειδη τον ανεφερες σαν αδιαφορο ψαρα εδω μεσα ΕΙΝΑΙ πρωταθλητης και πρωτυπο οπως κ ο ΤΣΕΝΤΑΣ κ ο Σιδερης και ο Βλαχος κ ο Γεωργας κ ο Πριστερης τοοοοσοι αλλοι.
Εγω οταν ημουν καυλωμενος στα πρωτα μου βηματα τα DVD τους εβλεπα με τα ρολογια κ τα βαθη,δε πηγα να βρω κανενα πιτσιρικα που βαραει ψαρια απο το πουθενα μεσα σε λιγους μηνες να τον κανω προτυπο,τα championia κοιτας σ ολα τα χομπι οταν εισαι Νεος. To valdino Rossi θα δεις οχι το Γιωργο που σουζαρει ολη τη Θηβων.
Κλεινωντας θα σου πω οτι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ οταν παω για ψαρεμα με καποιο νεο ζευγαρι ΠΡΩΤΑ του εξηγω μετρα ασφαλειας κανουμε αναπαρασταση περιστατικων κ μετα ψαρευουμε κ ποτε δεν εχω αρνηθει σε κανενα να ψαρεψω μαζι του
οπως πολυ ευγενικα μου αρνιοντουσαν στα πρωτα μου βηματα μαναβακια που εγω πιστευα πως ειναι σοβαροι ψαραδες κ πνιγοντουσαν για το μεροκαματο.
Στελιο χομπι κανω κ τη πλακα μου οταν ψαρευω δε κοιταω ουτε σταρ να γινω ουτε να κονομησω απο το ψαροντουφεκο,και δουλεια εχω κ γκομενα εχω κ ψαρια τρωω,καμια μαλακια λεμε να περναει η ωρα ευχαριστα.
Και αν ηρεμησεις καποια στιγμη παμε να τα συζητησουμε κ να τα ψαρεψουμε,δε θα χαλασω τη καρδια μου για μαλακιες,μη ψαρωνεις αλλο.

Φιλικα,
Αρης FE.

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”