• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

...ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Relax time.......off topic!!

...ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 04 Φεβ 2015, 20:25

81.jpg

Κατ΄αρχήν, θέλω να ευχαριστήσω από καρδιάς, όλους τους Φίλους,
που έκαναν τον μεγάλο κόπο να διαβάσουν, αλλά κι επιπλέον μου έκαναν την μεγάλη τιμή
να σχολιάσουν τα ελάχιστα ( μόλις τρία ) Θέματα που έγραψα…
( Καλαμάρι, Πρίγκηπας, Χταπόδι )…

Η αλήθεια είναι ότι, προβληματίστηκα πάρα πολύ, εάν πραγματικά αξίζει τον κόπο
να γράψω τα συγκεκριμένα θέματα, για το αν δηλαδή ενδιαφέρει ουσιαστικά κανέναν,
να διαβάσει αυτά τα απλά κι εύκολα κι ίσως λίγο ρομαντικά που μάλλον είχα να πώ…
Είχα πολλούς ενδοιασμούς και σκεφτόμουν :
Ποιος να ενδιαφέρεται τώρα πια για τα απλά κολυμπητά ψαρέματα
Πίστευα ότι, ίσως κανέναν ή έστω ελάχιστους αφορούν, παρακινούν, συγκινούν και κεντρίζουν θέματα που δυστυχώς δεν περιγράφουν π.χ. κάποια πραγματικά ριψοκίνδυνα ψαρέματα σε απύθμενα βάθη ( 30+), με θαυμαστά κι εντυπωσιακά υπέρβαρα σκουρόχρωμα θηράματα…
Το αποτέλεσμα ήταν μία πολύ ευχάριστη έκπληξη, για το ενδιαφέρον και την συμμετοχή που δείξατε, και ολόψυχα σας ευχαριστώ πάρα πολύ…

Με όλη μου την αγάπη, τον σεβασμό και την εκτίμησή μου στους Φίλους συναδέλφους βαθίτες, αφού την δυσκολία και τους κινδύνους των προσπαθειών τους, μπορώ επαρκώς να την αναγνωρίσω και έγκυρα κι έμπειρα να την αξιολογήσω,
μετά από κάποιες δεκαετίες μέσα στο βυθό, δυστυχώς ως ένας, πρώην πλέον, από αυτούς…!!!...

Ως ένας πρώην βαθίτης πιά, ( εδώ κι έναν Χρόνο ), αφού αυτή η ακόρεστη δίψα και πάθος για την Θάλασσα, κι η ασυγχώρητα λανθασμένη κι υπερβολική εμμονή για το βαθύ, μαζί με την διαρκή υπερεκτίμηση των δυνατοτήτων που φέρνουν
οι σχεδόν πάντα καλές επιδόσεις, και τα σχεδόν πάντα καλά αποτελέσματα,
δυστυχώς κάποια στιγμή χτυπήθηκε και σε μένα,
όπως θα ήταν λογικό, φυσικό κι αναμενόμενο…

Χτύπησε η Θάλασσα

Και, πάντα όταν η Θάλασσα αποφασίζει να χτυπήσει, πιστέψτε με,
το Χέρι της είναι πολύ βαρύ

Και σας παρακαλώ επιτρέψτε μου, αυτό να το ξαναπώ, και να το ξαναπώ,
πάντα όταν η Θάλασσα αποφασίζει να χτυπήσει,

Ας συστηθούμε λοιπόν…
Ονομάζομαι CapetanThomas…!!!
Γεννήθηκα στην Θεσσαλονίκη το 1950…Τα έφερε έτσι η Ζωή, και πέρασα τα πρώτα παιδικά χρόνια μου σε ένα πρώην…ψαροχώρι της Χαλκιδικής…
Το 1957 και σε ηλικία 7 ετών είχα την τύχη και το προνόμιο, να αποκτήσω το πρώτο μου Ψαροτούφεκο…( Ας είναι καλά αυτός που μου το χάρισε…)…
Είμαι 64 ετών…57 Χρόνια γεμάτα Θάλασσα…
Μπάνιο, απλό μπάνιο θαρρώ πως δεν ξέρω…!!!
Δεν θυμάμαι τον εαυτό μου να κολυμπάει ποτέ χωρίς Μάσκα και βατραχοπέδιλα…
Παράπονο κανένα δεν έχω…Πιστεύω ότι, χόρτασαν Ψάρια οι δικοί μου Ανθρωποι…
Μα εγώ, την Θάλασσα δεν την χόρτασα ποτέ να την κολυμπάω…
Και να την ψαρεύω κολυμπώντας…
Το ψάρεμα που εκ φύσεως μου ταίριαζε και σε αυτό απόλυτα σταθεροποιήθηκα,
ήταν το να γλιστράω κολυμπώντας αθόρυβα ώρες ατέλειωτες,
διανύοντας πάντα πολύ μεγάλες αποστάσεις, να ψαρεύω πάντα σε ανοιχτή Θάλασσα, κατεβαίνοντας με βαθιά κι αθόρυβα Πλαναρίσματα και συρτές προσεγγίσεις…
Κολυμβητής μεγάλων αποστάσεων…
Αυτά μου άρεσαν, αυτά πάντα έκανα…
Σχολές και Σεμινάρια στα δικά μας τα χρόνια δυστυχώς δεν υπήρχαν…
Είμαι εμπειρικός κι αυτοδίδαχτος…Τόσα ήξερα, τόσα έκανα…
Τίποτα το σπουδαίο δεν κάνω, τίποτα το σπουδαίο δεν ξέρω…
Κι αν σήμερα ξανάρχιζα, πιστεύω πάλι τα ίδια θα έκανα…
Παράπονο κανένα δεν έχω, κι ούτε μετανιώνω για τίποτα…

Είμαι πάρα πολύ καινούργιο Μέλος του SFF, σε σχέση με τους παλιούς…
Νέος…
Γράφτηκα σε αυτό το σπουδαίο και φιλόξενο Φόρουμ στις 13-03-2014,
μέσα σε πάρα πολύ δύσκολες συνθήκες της προσωπικής μου Ζωής, έτσι όπως είχε διαμορφωθεί μετά από αυτό το Χτύπημα της Θάλασσας…

Σε αυτό το σύντομο χρονικό διάστημα, ( σχεδόν ένας Χρόνος ), που είμαι μέλος αυτού του Φόρουμ, φρόντισα επιμελώς κι εσκεμμένα να κρύψω την πραγματική κατάστασή μου, αυτής της πρόσφατης Αναπηρίας μου, για να μην μεταφέρω σε κανέναν δυσάρεστα και μελαγχολικά συναισθήματα…
Κανείς δεν ήξερε την πραγματική σημερινή κατάστασή μου…

Αυτός ο άυλος κι απρόσωπος άγνωστος διαδικτυακός Κόσμος του SFF, κάλυπτε φιλόξενα, με ασφάλεια, με απόκρυψη και με διακριτικότητα, όλη την δύσκολη προσωπική κατάσταση την οποία βίωνα κι εξακολουθώ να βιώνω…

Βρήκα αυτό το Καταφύγιο και μπερδεύτηκα κι εγώ αθόρυβα μέσα σε αυτό το μεγάλο πλήθος των χιλιάδων μελών αυτής της μεγάλης Κοινότητας, για να κρυφτώ από τις απελπισμένες σκέψεις μου και την μοναχική βασανιστική μου πραγματικότητα…

Με αυτή την εκπληκτική δυνατότητα της ελεύθερης συμμετοχής,
χωρίς την απαραίτητη δεσμευτική κι αποκαλυπτική οπτική επαφή
Τι σπουδαίο στα αλήθεια είναι αυτό…Το πόσο καταπληκτικά σημαντικό είναι αυτό, το < χωρίς οπτική επαφή >, μόνο όταν κι όσο βιώνεις κάποιες δύσκολες καταστάσεις, μόνο και μόνο τότε το αντιλαμβάνεσαι και το εκτιμάς στην πραγματική του διάσταση…

Η θετική επίδραση αυτού του σπουδαίου Φόρουμ, πάνω στις δυσκολίες της πραγματικότητας που βίωνα, ήταν εκπληκτικά ευεργετική…
Δεν ξέρω πώς θα μπορούσα να ανταπεξέλθω στα προβλήματα,
χωρίς να είχα αυτή την ακούσια ψυχολογική στήριξη του Φόρουμ…

Κρύφτηκα αθέατος πίσω από ένα Ψευδώνυμο που διάλεξα θεωρώντας ότι μου ταιριάζει, διάβαζα κείμενα, έβλεπα εικόνες, απολάμβανα αρκετά Ποσταρίσματα που με ενδιέφεραν, κι αργότερα άρχισα να κάνω κι εγώ σταδιακά κάποιους μικρούς δικούς μου, πάντα θετικούς σχολιασμούς, στα λαμπρά επιτεύγματα των άλλων…

Με αυτά τα μικρά και πάντα θετικά σχόλιά μου στα ποσταρίσματα των άλλων,
αλλά και με την δεδομένη κι έμφυτη ευγένεια κι αγάπη που προφανώς ανεπιτήδευτα κι ειλικρινά εξέπεμπα πάντα προς όλους,
κατάφερνα το πιο δύσκολο και το πιο σημαντικό για μένα,
δηλαδή το να μπορώ να απαλύνω και να αποπροσανατολίσω το μυαλό και την ψυχή μου,
απ΄ την ασφυκτική μέγγενη της σωματικής κατάρρευσης και πόνου,
αλλά κυρίως της αποπνικτικής ψυχικής κατάθλιψης κι απογοήτευσης που πάντα αποσυνθέτει
κι αποδιοργανώνει ακόμη και τους ισχυρότερους και τους πιο δοκιμασμένους χαρακτήρες,
όπως πίστευα ότι είμαι…

Μέσα σε αυτό το μεγάλο πλήθος των μελών και των συμμετεχόντων στις δημόσιες συζητήσεις
κι αναφορές, όπως ήταν φυσικό κι αναμενόμενο, άρχισα σταδιακά να ξεχωρίζω Πρόσωπα και χαρακτήρες, βασιζόμενος στην δεδομένη ηλικιακή εμπειρία μου, αλλά και στην διαίσθηση μου…

Με το πέρασμα του Χρόνου, και με πολύ μεγάλη μου ικανοποίηση, έγινε πολύ εμφανές ότι, η συντριπτική πλειοψηφία του συνόλου αυτών των συμμετεχόντων, σχεδόν στο πλήρες σύνολό τους, διέθετε ένα σαφώς εμφανέστατο ψαρευτικό, αλλά κυρίως και το σπουδαιότερο, διέθετε ένα πρόδηλο και πεντακάθαρο Ανθρώπινο Ηθος…
Ενα SFF γεμάτο από πολύ καλούς Ανθρώπους…
Κι αυτό, για μένα είναι πάρα πολύ σημαντικό…

Οφείλω λοιπόν ένα μεγάλο, ειλικρινές κι ολόψυχο Ευχαριστώ στο Φόρουμ…
Για Όλα…
Για Ολα όσα ακούσια κι απλόχερα μου προσέφερε…

πάντα όταν η Θάλασσα αποφασίζει να χτυπήσει,

Βρέθηκα λοιπόν ξαφνικά, με μία αρκετά βαριά Αναπηρία από την δεξιά πλευρά,
( δεξί πόδι και δεξί χέρι )…
Όλα έγιναν μετά από μία ανεπίτρεπτη για την δική μου εμπειρία,
λανθασμένη διαχείριση των παραμέτρων Βάθος και Χρόνος,
στο τελείωμα ( 18,30 μ.μ. ), ενός συνηθισμένου πολύωρου μοναχικού ψαρέματός μου,
κι όταν ήδη ήμουν έτοιμος να πάρω τον δρόμο της επιστροφής…

Όταν χτυπήθηκα, ήμουν φυσικά μονάχος μου και μακριά δύο χιλιόμετρα από το σημείο όπου έπρεπε να βγώ…
Το αμέσως επόμενο τραγικότερο λάθος μου ήταν ότι, όταν επιτέλους κατάφερα να βγώ έξω,
δεν είπα τίποτα απολύτως σε κανέναν…
Εδωσα τα Ψάρια που κουβαλούσα, έκανα μπάνιο κι έπεσα να κοιμηθώ…
Την επόμενη μέρα που συνειδητοποίησα πλέον την σοβαρότητα της κατάστασης,
εξετάστηκα από ιδιώτη Γιατρό της περιοχής, ο οποίος φυσικά και με έστειλε επειγόντως
σε εφημερεύον Δημόσιο Νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης…
Με κράτησαν για Νοσηλεία δέκα μέρες στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης…
Κι ύστερα έμεινα άλλες δέκα μέρες στο Σπίτι…

Οσο ήμουν ακόμη στο Νοσοκομείο, θυμάμαι ότι είπα στον επικεφαλής Ιατρό,
<…Γιατρέ, κάνε ότι νομίζεις, αλλά μονάχα την Θάλασσα να μην μου κόψεις…
...Αμα μου κόψεις την Θάλασσα, να το ξέρεις οτι, εγώ θα αποθάνω
…>…
Χαμογέλασε με καλοσύνη και μου είπε, < Εντάξει, δεν θα σου την κόψω την Θάλασσα, αλλά δεν θα ξανακατέβεις πολύ βαθιά…>…
Ο έλεγχος κι η λειτουργία του δεξιού χεριού, μέσα σε δύο μήνες είχε σχεδόν αποκατασταθεί, τουλάχιστον ως προς τις βασικές ανάγκες…
Η κατάσταση όμως στο δεξί μου πόδι, έμεινε στάσιμη κι όπως φαίνεται μη αναστρέψιμη…Περπατάω, δηλαδή προσπαθώ να περπατήσω λίγο, κουτσαίνοντας βαριά, με πολύ μεγάλη δυσκολία κι επώδυνη προσπάθεια…Κι η κατάσταση χειροτερεύει κι ολοένα επιδεινώνεται…
Μα δεν το βάζω κάτω…Αγωνίζομαι να επανέλθω…Και θα επανέλθω…

Όπως όμως ξέρουμε ήδη πολύ καλά, <…σημασία δεν έχει το να πέσεις, σημασία κι αξία έχει το να μπορείς να βρείς την δύναμη να ξανασηκωθείς >…

Οποιαδήποτε άλλη επέκταση, αναφορά κι ανάλυση των αμιγώς Ιατρικών Θεμάτων,
μέσα σε μία δημόσια συζήτηση, θα ήταν από μέρους μου, πολύ ανεπίτρεπτη κι ανεύθυνη
κι απαράδεκτη, για το επίπεδο το δικό μου, του Φόρουμ και Ολων μας…

Ο ουσιαστικός σκοπός αυτής της δημοσίευσης είναι άλλος…
Συνειδητός στόχος, σκοπός κι υποχρέωσή μου είναι, με αυτή την δημοσίευση, να κάνω μία αποκλειστική αναφορά στο < Δημόσιο Νοσοκομείο >…

Μετά από το Χτύπημα που δέχτηκα, αφέθηκα στα χέρια και το μυαλό των Γιατρών του Δημόσιου Νοσοκομείου, με πλήρη, βαθειά κι απόλυτη Εμπιστοσύνη…
Δεν είναι μονάχα που έπεσαν επάνω στο Πρόβλημά μου, με δυναμικό κι επιστημονικό επίπεδο στο πρώτο δεκαήμερο της Νοσηλείας μου…Είναι και η μετέπειτα συνεχής κι αδιάλειπτη έρευνα και παρακολούθηση, με εξετάσεις κάθε Μήνα για όλο τον Χρόνο, της εξέλιξης της πορείας των επιδεινώσεων ή και των βελτιώσεων των διαφόρων προβλημάτων που προέκυψαν ή εμφανίστηκαν στην πορεία, ως παρεπόμενα προβλήματα του αρχικού Χτυπήματός μου…

Νοσοκομειακοί Γιατροί…Πόσοι από εμάς, μέσα στην απλή καθημερινότητά μας,
μπορούμε να αντιληφθούμε πόσες πραγματικά ηρωικές μορφές περιλαμβάνει
αυτή η ξεχωριστή Ομάδα Ανθρώπων;…
Φωτεινά παραδείγματα ανθρωπιάς, αλτρουισμού, προσφοράς, με συνεχή κι αδιάλειπτη επιστημονική έρευνα κι ενημέρωση, με εξειδικευμένη κατάρτιση κι εξέλιξη
των ήδη πολύ υψηλών επιπέδων των γνώσεων και των εφαρμογών τους…

Οταν βρεθείς στην δύσκολη στιγμή, τότε μόνο μπορείς να δείς πιο καθαρά
κι αντικειμενικά και να κρίνεις συνθήκες και καταστάσεις…
Χωρίς να έχουν κάν μέρος να σταθούν, χωρίς ούτε το υποτυπώδες απαραίτητο Προσωπικό Υποστήριξης, χωρίς Ωράριο, με προφανείς ελλείψεις σε υλικά κι υποδομές λόγω της βαθειάς Οικονομικής Κρίσης, οι Νοσοκομειακοί Γιατροί μας, ηρωικά κατορθώνουν με την εξέχουσα επιστημονική υπεροχή και την υπεράνθρωπη προσπάθεια που νυχθημερόν καταβάλλουν να διασφαλίσουν σε όλους Εμάς την ανθρωπιστική κι επιστημονική στήριξη της Υγείας μας…
Παλεύουν αδιάκοπα και σκληρά σε έναν διμέτωπο αγώνα, κι αγωνίζονται ευσυνείδητα υπερβάλλοντας εαυτούς, έτσι ώστε να μπορούν μόνοι τους κι αβοήθητοι να επιλύουν τα πρακτικά λειτουργικά προβλήματα, για να μπορούν απερίσπαστοι να ασκήσουν το υπέρτατο Λειτούργημά τους, δηλαδή να ασκήσουν την Ιατρική…
Την Ιατρική, στην οποία υπεύθυνα διέθεσαν την Συνείδηση και την Ζωή τους…

Βαθύτατα συγκινημένος, οφείλω ένα ολόψυχο Ευχαριστώ, για την συγκινητική αυταπάρνηση των Νοσοκομειακών Γιατρών μας, οι οποίοι με πίστη κι αφοσίωση φροντίζουν και στηρίζουν τον Ανθρωπο…

Σας Ευχαριστώ πολύ Ολους σας, για την υπομονή και την ανοχή σας…
Σας εύχομαι ολόψυχα να είσαστε πάντα καλά με Υγεία,
και να κολυμπάτε όσο μπορείτε περισσότερο
48.jpg

82.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
...Εκεί που είσαι, ήμουνα, κι εδώ που είμαι, θάρθεις...
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Re: ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 04 Φεβ 2015, 20:41

καπετανιο,το μονο που μπορω να πω ειναι να συνεχισεις και θα τα καταφερεις,γιατι εισαι δυνατος !!! :hello:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό Bathrakas » 04 Φεβ 2015, 21:09

Ανθρωποι γινομαστε μονο μεσα στα δυσκολα κι εσυ καπετανιο φαινεται οτι το κατεχεις καλα.
Εισαι παραδειγμα. Εμεις ειμαστε λοιπον που σε ευχαριστουμε που τα μοιραστηκες ολα μαζι μας. :hello:
Παντα με σεβασμο και συνεση.
Άβαταρ μέλους
Bathrakas

Νέα δημοσίευσηαπό γιωργος 21 » 04 Φεβ 2015, 21:20

καλη αναρωση καπετανιο να σε καλα σου ευχομαι οτι καλο απο δω και περα. :hello:
Άβαταρ μέλους
γιωργος 21

Νέα δημοσίευσηαπό kounavi » 04 Φεβ 2015, 21:27

Περαστικα!
Με εναλλασσομενα ψαρευες και σε τι βαθος και ποσο χρονο βουτιας?
kounavi

Νέα δημοσίευσηαπό thodoris981 » 04 Φεβ 2015, 21:28

Καπετανιο καλη αναρρωση!!
Εμεις ευχαριστουμε για ολα.
Και μην στεναχωριεσαι.
Εσυ θα εισαι παντα βαθυς.
Τα σεβη μου :hello:
Η φολα ειναι αλλη μια μερα κοντα στη θαλασσα.
thodoris981

Νέα δημοσίευσηαπό Geronimo » 04 Φεβ 2015, 21:37

Καπετανιο καλη αναρρωση και περαστικα!!! :hello: :hello:
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!
Άβαταρ μέλους
Geronimo

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 04 Φεβ 2015, 21:56

Έλα μπρε καπετάνιο,
Πολλοί δυσαρεστήθηκαν χθες που δε θα ρχόσουν τελικά στη μάζωξη... Φαίνεται ότι έχεις κερδίσει πολύ κόσμο, όσο χρόνο είσαι μέλος στο φόρουμ!
Ο Άλκης σου έχει κρατήσει ένα σκουφάκι. Με λεγε, "θα πάρει πρώτα ο κάπτεν κι οι υπόλοιποι κλήρωση"!

Κουράγιο για όσο καιρό θα είσαι ακόμα μακριά της και καλή ανάρρωση σύντομα!

:hello: :hello: :hello:
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό sortep2 » 04 Φεβ 2015, 22:07

Περαστικά σας και θα ήθελα να πω πως είστε ένα πρότυπο που θέλω να ακολουθώ. Αισθάνομαι και εγώ έτσι με την θάλασσα απο 5 χρονών που θυμάμαι σκηνές που προσπαθούσα να δω κάτω απο το νερό χωρίς μάσκα.... Εμείς ευχαριστούμε εσάς για τις εμπειρίες που μοιράζεστε και τα υπέροχα ποστ εδώ..
Ο σεβασμός που δείχνεις στην Θάλασσα ΑΝΤΑΜΕΊΒΕΤΑΙ!!
Άβαταρ μέλους
sortep2

Νέα δημοσίευσηαπό INTZ » 04 Φεβ 2015, 22:41

KEEP WALKING CAPTEN και να είναι περαστικά εύχομαι. :thumbsup:

Πάντως να ξέρεις πως αρκετά άτομα με σοβαρές σωματικές αναπηρίες, στην θάλασσα
έχουν καταφέρει εξαιρετικά πράγματα με τρανό παράδειγμα τον μεγάλο Hose Amengual
με τρία παγκόσμια πρωταθλήματα δυο πανευρωπαικά και άπειρα Ισπανικά και διεθνή.
Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους που να τους λένε να φέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί πάντα θα βρίσκουν τρόπους γύρω από τους νόμους.
Πλάτωνας
Άβαταρ μέλους
INTZ

Νέα δημοσίευσηαπό George_Ch » 04 Φεβ 2015, 22:48

Θωμά ;;;
Αν όντως έτσι σε λένε... (γιατί κάπου διάβασα για ψευδώνυμο - μικρή σημασία έχει βέβαια μπρος το ήθος της προσωπικότητας σου)

..δεν ξέρω αν θα διαβαστώ "ακουστώ" γραφικός αλλά έβλεπα ένα "πόνο" στα μάτια σου από τα πρώτα κιόλας άρθρα σου.

Ήθελα να βγω ψεύτης βαθιά μέσα μου - αλλά απέτυχα.

Λοιπόν Αγαπητέ ΒορειοΕλλαδίτη..

θα Χαρώ πολύ να πάμε για ψάρεμα παρέα να κατευνάσουμε τη μελαγχολία :) την οποία πέρασα και εγώ για Δικό μου Άνθρωπο.
Εαν μου φερθεις καλα, θα σου φερθω Αψογα. Αν μου φερθεις σαν παιχνιδι, θα σου Μαθω πως παιζεται.
Άβαταρ μέλους
George_Ch

Νέα δημοσίευσηαπό ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ » 04 Φεβ 2015, 23:32

:hello: Δεν έχω κάτι πιο ουσιαστικό να πω, πέρα από ένα ευχαριστώ που είσαι στη παρέα μας.
Σου εύχομαι ολόψυχα να ξεπεράσεις την οποια δυσκολία και να βρεις τον καλύτερο τρόπο να κΑΝεις αυτό που σε ευχαριστεί :thumbsup:
ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ... Η ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ
ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΚΑΣ » 04 Φεβ 2015, 23:59

εμεις πρεπει να σε ευχαριστουμε όχι εσύ.
εχεις να μας δωσεις πολλα ...
σημασια δεν εχουν τα πολλα τα μετρα....τα μεγαλα ψαρια....τα υπεροπλα η τα δυνατα πνευμονια....
σημασια εχει ο ανθρωπος που κριβουμε μεσα μας.....
και εσυ εισαι πολυ μεγαλητερος πολλων εδω μεσα ψευτομαγκων...και βαθυτων....
εισαι αυθεντικος. και προπαντων αγωνιστης.
σ ευχαριστουμε.
ΛΟΥΚΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό CARPENTER » 05 Φεβ 2015, 00:15

Δεν είμαι σε κατάσταση να γράψω πολλά λόγια ..........................

Καπετάνιο περαστικά και γρήγορα κοντά της ...............................

Εμείς σε ευχαριστούμε για το μεγαλείο της ψυχής σου .................

:hello: :hello:
Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ
Άβαταρ μέλους
CARPENTER

Νέα δημοσίευσηαπό Awaker » 05 Φεβ 2015, 00:19

Εγώ εύχομαι ολόψυχα να αναρρώσεις πλήρως για να συνεχίσεις να κάνεις αυτό που αγαπάς! Η υγεία, τόσο η σωματική, όσο και η ψυχολογική είναι το ΠΑΝ!
Πάντα αισιόδοξος και σιδερένιος και πραγματικά εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου όλα τα προβλήματα, ειδικά τα υγείας, να είναι παντα περαστικά!!
Ο,τι και να πούμε είναι λίγο δυστυχώς...
Ευχαριστούμε για το πνεύμα που προβάλεις, την αισιοδοξία και το πείσμα!
Και για να μην ξεχνιόμαστε...
"Ο τολμών, νικά"
«Η γενναιότητα είναι προτιμότερη απ' τη σύνεση.» - Αριστοτελης.
Άβαταρ μέλους
Awaker

Επόμενο

Επιστροφή στο Χαλαρά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες