• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Σύναξη Αγγέλων

Re: Σύναξη Αγγέλων

Νέα δημοσίευσηαπό panosti » 12 Ιουν 2019, 18:09

Σιδερένιος κάπτεν!
Τώρα πως εισαι? Η αντίληψη χώρου-χρόνου, μνήμης και συνείδησης επανήλθε? Το οίδημα και ο πόνος μειώθηκαν? Βγαίνεις έξω, περπατάς πάλι?

Πώς καταλαβες ότι είναι "αλλιώτικος" πόνος? Πέραν της άμμεσης επέμβασης και ετοιμότητας των γιατρών (που δυστυχώς δεν ειναι δεδομένη στα Νοσοκομεια μας), το ότι δεν εκατσες να περιμενεις να δεις πως θα εξελιχθεί και πηγες αμεσως στο νοσοκομείο σε έσωσε πιστεύω (Σὺν Ἀθηνᾷ καὶ (σὺ) χεῖρα κίνει). Αν θες/μπορείς, εξήγησέ μας πώς ένοιωσες πριν ξεκινήσεις για το νοσοκομείο και τί σε εκανε να πιστέψεις οτι κάτι πάει (πολύ) στραβά.

Μη σταματάς να γράφεις και να μοιράζεσαι ολόψυχα την αγάπη και το ήθος σου. Φαινόταν ελλειπές το φορουμ τους τελευταίους μήνες μα κι εγω δεν ήθελα να φανταστώ κατι τετοιο, έτσι πιστεψα (από μόνος/λανθασμένα) οτι η απουσία σου οφειλόταν σε "υποχρεώσεις". Παρ'όλα αυτά, προσευχήθηκα μερικές φορές (και) για σένα.

Αν εν τέλει ακολουθησεις τη ρότα που χαραξαν οι γιατροί για το υπόλοιπο ζωής σου, βρες μια βαρκα αν δεν εχεις ήδη. Ό,τι ψάρεμα κι αν κάνεις ή δεν κάνεις, μονο που θα βρισκεσαι μεσα της θα (ψυχο)θεραπεύεσαι. Σιγά μην αφήσεις τη θάλασσα, μόνο κοίτα να κανεις το καλύτερο για σένα!

Κουραγιο και δύναμη.

Πάνος
Mourgos έγραψε:Να δίνουμε μεγάλη σημασία στα μεσοδιαστήματα χαλάρωσης και να ελέγχουμε τον ωκεανό των παρορμήσεων που μας δημιουργεί ένα καλό ψάρι.
Άβαταρ μέλους
panosti

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 12 Ιουν 2019, 21:30

Θέλω να στείλω ένα μεγάλο ολόψυχο Ευχαριστώ,
σε Ολους τους Φίλους που με τίμησαν με τον καλό Λόγο τους,
ειδικά σε αυτή την δύσκολη Περίοδο...

Θα απαντήσω σε Ολους, στον Καθένα ξεχωριστά
Δεν θα παραλείψω Κανέναν...

Αύριο Πέμπτη 13-6-2019 έχω προκαθορισμένο Ραντεβού,
στο Νοσοκομείο όπου εγχειρίστηκα,
έχοντας μαζί μου Ολες τις σχετικές Εξετάσεις,
για να εκτιμήσουν την Μετεγχειρητική Πορεία μου για το Τρίμηνο...

Σας ευχαριστώ απο Καρδιάς Ολους...

Να είσαστε πάντα καλά...

:hello:
...Εκεί που είσαι, ήμουνα, κι εδώ που είμαι, θάρθεις...
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό Navaho » 12 Ιουν 2019, 21:49

Σου στελνουμε θετικη ενεργεια ωστε να εχεις τα καλυτερα δυνατον αποτελεσματα
Φουντουνια και πασης Ελλαδας
Άβαταρ μέλους
Navaho

Νέα δημοσίευσηαπό xriman » 12 Ιουν 2019, 22:27

Διαβάζοντας όλα τα ποστ αν και δε σας γνωρίζω είναι εύκολο να καταλάβω για τι είδος ανθρώπου μιλάμε!!
Περαστικά σας και βάζοντας σε μια ζυγαριά αυτό που χάσατε με αυτά που κερδίσατε θα καταλάβετε ποσό κερδισμένος βγήκατε από την περιπέτεια σας!κανανε την καλύτερη δουλειά οι άγγελοι όπως λέτε για εσάς!
Σας εύχομαι τα καλύτερα!
Πίνω μόνο μία μπύρα έτσι για το καλό....
Άβαταρ μέλους
xriman

Νέα δημοσίευσηαπό Batigoal » 12 Ιουν 2019, 22:35

Καλή ανάρρωση κ. Θωμά και γρήγορα πίσω σε αυτά που σας δίνουν ευτυχία.
Γράψατε αληθινές κουβέντες και το αισθανόμαστε νομίζω όλοι διαβάζοντας το κείμενο σας.
Συγχαρητήρια που παρουσιάζεται το προσωπικό σας πρόβλημα εδώ, χωρίς δισταγμούς.
:hello: :hello:
Ψυχραιμία!
Batigoal

Νέα δημοσίευσηαπό mojo » 12 Ιουν 2019, 23:07

Καπετάνιε...
Πολύ όμορφο το κείμενο σου.
Όσο όμορφη είναι και η ιστορία που εζησες τολμώ να πω. Όλα τα καθορίζει το τέλος και το τέλος σ αυτή την ιστορία είναι ευτυχές.

Η αγάπη ολων μας είναι μαζί σου.
Να είναι καλά οι άνθρωποι που βοήθησαν.

Μη σε στενοχωρεί το ψαροντουφεκο. Το φαγες με το κουτάλι.

Καλη δυναμη
:hello:
κλόουν με σοβαρούς σκοπούς
Άβαταρ μέλους
mojo
Συντονιστής

Νέα δημοσίευσηαπό kostasprobonas » 13 Ιουν 2019, 01:27

Κάπταιν, άφωνος.. :shock: #-o Αυτή κι αν είναι περιπέτεια. Όλοι κάποτε θα πεθάνουμε αλλά εσύ έχεις ζήσει πολλές ζωές..ΕΦΤΑΨΥΧΕ!!! :D Άντε, κάνε και καμιά καθετή. Το ψαροντούφεκο δεν είναι για την ηλικία μας. Κι όποιος το νομίζει παλιμπαιδίζει. Σε απολαμβάνουμε σαν σπανιότατο κόκκινο γαλλικό μπορντώ..Μακάρι να είχαμε την διαύγειά σου..
Ars Longa, Vita Brevis
https://www.youtube.com/watch?v=1qL1C1ffKa4
Άβαταρ μέλους
kostasprobonas

Νέα δημοσίευσηαπό matador23 » 13 Ιουν 2019, 13:40

panosti έγραψε:
Πώς καταλαβες ότι είναι "αλλιώτικος" πόνος? Πέραν της άμμεσης επέμβασης και ετοιμότητας των γιατρών (που δυστυχώς δεν ειναι δεδομένη στα Νοσοκομεια μας), το ότι δεν εκατσες να περιμενεις να δεις πως θα εξελιχθεί και πηγες αμεσως στο νοσοκομείο σε έσωσε πιστεύω (Σὺν Ἀθηνᾷ καὶ (σὺ) χεῖρα κίνει). Αν θες/μπορείς, εξήγησέ μας πώς ένοιωσες πριν ξεκινήσεις για το νοσοκομείο και τί σε εκανε να πιστέψεις οτι κάτι πάει (πολύ) στραβά.

φοβερα ευστοχη ερωτηση!
Προσφατο περιστατικο σε ξαδελφο μου.ετων 50.

εντονη πιεση στο στηθος.
Σαν να εχεις τοποθετηση ενα βαρος πανω του.
Και μετα απο μερικα λεπτα 10-15 περιπου , αρχισαν να μουδιαζουν τα χερια ξεκινοντας απο τα σημεια των ωμων ψηλα !
Μετα απο λιγο , υπηρχε σχεδον πληρης αδυναμια να κινησει τα χερια!!

προλαβε στο τσακ.
Ηταν απιστευτα τυχερος γιατι ασθενοφορο επεστρεφε απο διπλανο χωριο, οποτε η μεταβαση στο νοσοκομειο ηταν σχεδον άμεση!!

χειρουργειο.
6 ωρες περιπου.
Γλιτωσε !
3πλο bybass
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"
Άβαταρ μέλους
matador23

Νέα δημοσίευσηαπό teman84 » 13 Ιουν 2019, 14:23

Καπετάνιο μας. Πρώτα από όλα να είσαι σιδερένιος με όλες τις ευχές μας..
Το να μοιράζεσαι μαζί μας στιγμές μοναδικές καλές ή άσχημες, τους σταθμούς στη ζωή σου αποτελεί για εμένα μία προτροπή για ταπεινότητα και συνεχή αναζήτηση της ουσίας. Ένα δυνατό μάθημα στο σχολείο της ζωής. Ο πλούτος των συναισθημάτων που μεταδίδεις μέσα από το άψυχο πληκτρολόγιο είναι υπερβολικά πολύτιμος για να τον συγκρίνω με οτιδήποτε άλλο διαβάζω σε ένα forum που αφορά ένα χόμπυ φαινομενικά, αλλά και μία φιλοσοφία ζωής για αρκετά μέλη. Σε αυτή τη φιλοσοφία όσα γράφεις είναι φάρος.Παράκληση μου. Συνέχισε να μας δίνεις από τον εσωτερικό σου πλούτο μαθήματα στάσης ζωής. Σε ευχαριστούμε που γύρισες γερός. Όλα, όλα τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα και η ζωή μια ανηφόρα.
Να είσαι κοντά μας και να μας διδάσκεις καπετάνιε.. :hello: :hello: :hello:
Άβαταρ μέλους
teman84

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 13 Ιουν 2019, 14:52

Σιδερένιος καπετάνιε μας!
Να πάνε όλα καλά... :hello:
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό NIKOS-Z » 13 Ιουν 2019, 15:11

Καπετανιε περαστικα
Ευχομαι ολοψυχα καλη αναρωση
Εισαι δυνατος και θα ξεπερασεις ολες τις δυσκολιες
NIKOS-Z

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 13 Ιουν 2019, 16:53

πρωτα απ'ολα Θωμα μου ευχομαι περαστικα και αλλο κακο να μη σ'ευρει !!
κι'αλλες φορες ειχες απουσιες ,αλλα αυτο δεν το περιμεναμε!
πιστευω ομως οτι θα το ξεπερασεις οπως εκανες μεχρι τωρα ! εισαι δυνατος ,για να μπορει να σε ριξει κατω αυτο που περασες. με τις ευχες ολων μας θα τα καταφερεις,για να μοιραζεις απλοχερα την καλοσυνη σου και τις γνωσεις σου!!
οσο για τα κειμενα σου μονο βαρετα δεν ειναι !! [-X
για το ψ/τ τωρα που τοσο αγαπας ,ειναι νωρις ακομα για να το σκεφθεις! παντως και απο επιφανεια και γω εχω παρει ομορφα ψαρια! αλλα για μας το ψαρι δεν ηταν το ζητουμενο! το ζητουμενο ειναι να βαλουμε το κεφαλι μας μεσα στο νερο και ολα αυτα που μας κανουν κακο ,να μεινουν εξω στον αερα!
ευχομαι και σημερα που πηγες για επανεξεταση να πηγαν ολα καλα ! :wave:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό Kostas R25 » 13 Ιουν 2019, 19:30

....Καπετάνιε περαστικά και ατσαλένιος!!!
...Κατ'αρχήν δε νομίζω να διάβασε κάποιος τη δημοσίευση σου και να μην διαπέρασαν τη ραχοκοκκαλιά του ρίγη ανατριχίλας!!!
...και αυτό όχι για άλλο λόγο αλλά επειδή έχεις το χάρισμα με απλά,ζεστά λόγια να βγάζεις αυτά που έχεις μέσα στην ψυχή σου και αβίαστα να τα περνάς στις δικές μας ψυχές!!!...Έτσι μάθαμε να ταυτιζόμαστε μαζί σου κάθε φορά!!!
...Την απουσία σου ,συγχώρεσε με αλλά δεν την αντιλήφτηκα για τον απλό λόγο ότι την ίδια περίοδο απουσίαζα από το φόρουμ για δικούς μου λόγους και ουσιαστικά αυτό το ποστ και η περιπέτεια σου ήταν και η αιτία που επέστρεψα.
...Η διάσπαση-διαχωρισμός και ρήξη αορτής είναι η πρώτη αιτία θανάτου στα καρδιολογικά...είναι αυτό,που απεύχεται να δει στη βάρδια του ένας καρδιολόγος....
...αφού βγήκες από αυτό το μακροβούτι πάρε βαθιές ανάσες, χαλάρωσε και ΖΗΣΕ την κάθε μέρα, την κάθε ώρα, το κάθε λεπτό!!!!
Το ψαροτούφεκο είναι πολύ σημαντική δραστηριότητα στη ζωή μας, ίσως η πιο σημαντική αλλά δεν είναι η ΖΩΗ μας....
Η ζωή είναι ένα δώρο και δυστυχώς ή ευτυχώς για όλους μας ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ!!!!
Εύχομαι όλα να πάνε καλά και στη συνέχεια και οι άγγελοι σου να κάνουν αυτό,που έκαναν για σένα από την πρώτη στιγμή!!!
Kostas R25

Νέα δημοσίευσηαπό Αερικό » 14 Ιουν 2019, 00:13

Καπετάνιε Σιδερένιος και απο εμενα !!!
Όσοι μπενοβγαίνουν στην θάλασσα ξέρουν ότι το να έχεις βίσμα εκει ψηλά είναι μεγάλη υπόθεση.
Τα θαρη σου εκεί λοίπον και όλα τα άλλα θα έρθουν με τον καιρό !!
Υπομονή το λοιπόν και καλό κουράγιο !!! :hello:
Άβαταρ μέλους
Αερικό

Νέα δημοσίευσηαπό kamakis » 17 Ιουν 2019, 19:14

'Εγραψε' ο καπετανιος (και θα συνεχισει να 'γραφει' για πολλα χρονια ακομα) :hello:
LIVE AND LET LIVE
Άβαταρ μέλους
kamakis

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Φυσιολογία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες