• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Κλίση λιμενικού για βεγγαλικα

Τι λέει ο νομοθέτης.

Κλίση λιμενικού για βεγγαλικα

Νέα δημοσίευσηαπό Orestis41210 » 14 Ιουν 2017, 14:47

Καλησπέρα ,χθες το μεσημέρι ενώ ανέβαινα στην βάρκα μετά από ψαροντούφεκο μου έγινε έλεγχος σε όλα,δεν είχα τα βεγγαλικά μαζί μου ο λιμενικός πατριώτης αλλά όχι και φίλος μου είπε ότι θα με έγραφε μου ζήτησε τα στοιχεία της βάρκας ή οποία είναι στο όνομα του ξαδέρφου μου και μετά από λιγη κλαψα μου είπε καλααα καλά και έφυγε υπάρχει περίπτωση ν με έχει γράψει χωρίς ν μου το πει?
Orestis41210

Re: Κλίση λιμενικού για βεγγαλικα

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 14 Ιουν 2017, 14:55

Κανονικά από όσο ξέρω,συντάσσει αναφορά,όπου βεβαιώνεται η παράβαση, και σου ζητάει στο τέλος να την υπογραψεις...
Life is either a daring adventure or nothing..- Helen Keller
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό Orestis41210 » 14 Ιουν 2017, 15:25

Εκείνη την ώρα εννοείς η και μετά από κάποιες μέρες?
Orestis41210

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 14 Ιουν 2017, 17:47

θα το δεις εντός του μηνός αν η όχι
εγώ κάποτε δεν υπέγραψα τίποτα σε έλεγχο εντός θαλάσσης και μου ήρθε η απολογία σπίτι μετά από μέρες :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό ichthyologist » 14 Ιουν 2017, 17:51

Έτσι γίνεται σε πολλές περιπτώσεις. Μάλιστα επιτόπου δεν σου λένε τίποτα και μετά σου έρχεται το ραβασάκι. Πιθανότατα για να γλυτώσουν την μουρμούρα, αλλά δεν είναι καθόλου τυπικό από μέρους τους.
ichthyologist

Νέα δημοσίευσηαπό sotospap » 14 Ιουν 2017, 18:41

Την ωρα του ελεγχου δεν σου κάνουν τιποτα ουτε υπογράφεις πουθενα. Συντάσουν την αναφορά και μια ωραια πρωια μετά απο κανα 2 μηνο σε παιρνει ο λιμενικος και σου λεει εχετε μια κληση σε απολογιά. Σε 2ο χρόνο έρχεται το πρόστιμο. Μακάρι φιλαράκι να τη γλυτώσεις αλλά εγώ δεν τους εχω εμπιστοσύνη
Άβαταρ μέλους
sotospap

Νέα δημοσίευσηαπό nako » 14 Ιουν 2017, 22:21

sotospap έγραψε:Την ωρα του ελεγχου δεν σου κάνουν τιποτα ουτε υπογράφεις πουθενα. Συντάσουν την αναφορά και μια ωραια πρωια μετά απο κανα 2 μηνο σε παιρνει ο λιμενικος και σου λεει εχετε μια κληση σε απολογιά. Σε 2ο χρόνο έρχεται το πρόστιμο. Μακάρι φιλαράκι να τη γλυτώσεις αλλά εγώ δεν τους εχω εμπιστοσύνη
ichthyologist έγραψε:Έτσι γίνεται σε πολλές περιπτώσεις. Μάλιστα επιτόπου δεν σου λένε τίποτα και μετά σου έρχεται το ραβασάκι. Πιθανότατα για να γλυτώσουν την μουρμούρα, αλλά δεν είναι καθόλου τυπικό από μέρους τους.

και ομως δεν ειναι ετσι
σε ολες τις φορες που μου εγινε ελεγχος δεν βεβαιωθηκε τιποτα και παρολα αυτα υπεγραψα σχετικο χαρτι που απλα βεβαιωνε τον ελεγχο
δεν ξερω αν γινεται και τι μπορει να κρυβει η ενεργεια του να σου βεβαιωνουν παραβαση χωρις να υπογραψεις !!! :?: :?: :?:
nako

Νέα δημοσίευσηαπό ichthyologist » 14 Ιουν 2017, 23:02

Ίσως αναλόγως την περιοχή (διαταγές) :hello:
Πάντως είναι άσχημο να σου έρχεται το κουστούμι αν δεν το περιμένεις...... :blackeye:
ichthyologist

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 14 Ιουν 2017, 23:08

nako έγραψε:
sotospap έγραψε:Την ωρα του ελεγχου δεν σου κάνουν τιποτα ουτε υπογράφεις πουθενα. Συντάσουν την αναφορά και μια ωραια πρωια μετά απο κανα 2 μηνο σε παιρνει ο λιμενικος και σου λεει εχετε μια κληση σε απολογιά. Σε 2ο χρόνο έρχεται το πρόστιμο. Μακάρι φιλαράκι να τη γλυτώσεις αλλά εγώ δεν τους εχω εμπιστοσύνη
ichthyologist έγραψε:Έτσι γίνεται σε πολλές περιπτώσεις. Μάλιστα επιτόπου δεν σου λένε τίποτα και μετά σου έρχεται το ραβασάκι. Πιθανότατα για να γλυτώσουν την μουρμούρα, αλλά δεν είναι καθόλου τυπικό από μέρους τους.

και ομως δεν ειναι ετσι
σε ολες τις φορες που μου εγινε ελεγχος δεν βεβαιωθηκε τιποτα και παρολα αυτα υπεγραψα σχετικο χαρτι που απλα βεβαιωνε τον ελεγχο
δεν ξερω αν γινεται και τι μπορει να κρυβει η ενεργεια του να σου βεβαιωνουν παραβαση χωρις να υπογραψεις !!! :?: :?: :?:

μήπως αυτό είναι απλά για να δείχνουν στους προϊσταμένους πόσους ελέγχους κάνανε????
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό giannis1600 » 15 Ιουν 2017, 12:50

Δε νομίζω να τη γλυτώσεις,κάτι παρόμοιο συνέβη και σε μένα γιατί δε πρόλαβα ν αλλάξω τ όνομα της βάρκας όταν την είχα πάρει..
giannis1600

Νέα δημοσίευσηαπό cabou » 15 Ιουν 2017, 16:02

απλα εγραψε οτι ελεγχθικες και σε εμενα αρκετες φορες εχει τιχει μην φοβασαι
cabou

Νέα δημοσίευσηαπό Orestis41210 » 16 Ιουν 2017, 15:37

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις,ρώτησα ένα φίλο λιμενικό και μου είπε ότι δεν είδε κάτι στο τμήμα ελπίζω να μην έρθει όπως λέτε σε κάνα δυμινο ή τουλάχιστον να έρθει κάνα 50αρι για να μην το ξεχάσω κιολας
Orestis41210

Επιστροφή στο Νομικά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες