• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Sony action camera!!

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?

Sony action camera!!

Νέα δημοσίευσηαπό epinefelos5 » 28 Αύγ 2013, 09:59

Καλημερα.Αγορασα την Sony HDR-AS15 Action camera...ξερει κανεις τιποτα γιαυτην??Την εχω δυο μερες απλα εχω τοσο πολυ δουλεια που δεν προλαβαινω οχι να την βουτηξω...ουτε να την κοιταξω....Ειδα ενα δυο βιντεακια στο youtube και μου φανηκε πολυ καλη συν οτι με τον φιλο μου που αγαρασαμε μαζι τις καμερες αυτος εχει και την gopro 4 black edition και μου λεει ειναι και καλυτερη και πιο ευχρηστη..
Άβαταρ μέλους
epinefelos5

Re: Sony action camera!!

Νέα δημοσίευσηαπό nickargas » 28 Αύγ 2013, 10:43

και εγω την αγορασα απο το ebay και την περιμενω πως και πως... ξερεις που θα βρουμε ισιο φακο μπροστα γιατι με τον παραβολικο θα φαινονται λιλιπουτεια τα ψαρια? βρηκα απο κινα αλλα κανει 35 ευρω και εχει δυο φακους μεσα και παραβολικο και ισιο αλλα θα κανει 2 χρονια να ερθει και δεν χρειαζομαι και τον δευτερο παραβολικο φακο...
Άβαταρ μέλους
nickargas

Νέα δημοσίευσηαπό MarinosA » 28 Αύγ 2013, 10:51

αντε πηγαινε στο νερό να δούμε πως είναι.

Φαίνεται ωραίο εργαλείο πάντως
To blog μου
http://mangelides.wordpress.com/
Άβαταρ μέλους
MarinosA

Νέα δημοσίευσηαπό nickargas » 28 Αύγ 2013, 11:16

μαρινο με εβαλες σε σκεψεις και εχτες, αφου ειχα φτιαξει μια ψευτοβαση εκει περα απο αλουμινιο, βουτηξα με την gopro 3 black του κολλητου μου... ειναι σιγουρα πιο ηρεμα και πιο σταθερα τα πλανα... ομως το housing ειχε κανει ρωγμη και παρα λιγο να την πνιξω... προλαβα και τραβηξα καμια 10αρια βουτιες ολες κι ολες... δεν με τρελαινει...
στα περι σονυ τωρα... επειδη δεν μπορω να περιμενω απο την κινα 2 χρονια να ερθουν οι ανταλακτικοι φακοι (1 παραβολικος και ενας ισιος) βρηκα αυτο εδω στο ιντερνετι...
εσενα που πιανουν τα χερια σου μαρινε για δες ειναι εφικτο μεχρι να ερθει ο ισιος ο φακος να μην την εχω να καθεται?
https://www.youtube.com/watch?v=e1YSNk6kbN4
Άβαταρ μέλους
nickargas

Νέα δημοσίευσηαπό ALKIVIADIS » 28 Αύγ 2013, 14:33

2 χρόνια???? εγω την παρειγγειλα στο σονυ.γρ και την παρελαβα σε λιγοτερο απο 24 ωρες με δωρεαν μεταφορικα!!!!!!

μηπως να το ψαξετε ξανα?

υγ. 49 ευρω το πληρωσα.
http://www.labrax.gr

https://www.youtube.com/user/LABRAXGR
Άβαταρ μέλους
ALKIVIADIS

Νέα δημοσίευσηαπό MarinosA » 28 Αύγ 2013, 15:31

ALKIVIADIS έγραψε:εγω την παρειγγειλα στο σονυ.γρ και την παρελαβα σε λιγοτερο απο 24 ωρες με δωρεαν μεταφορικα!!!!

αμα ειναι για σένα σκίζονται αγορι' μ

νικκαργας, θα το ψάξω
To blog μου
http://mangelides.wordpress.com/
Άβαταρ μέλους
MarinosA

Νέα δημοσίευσηαπό BONO. » 28 Αύγ 2013, 15:39

Ρε παιδιά , η μπαταρία της πόσο αντέχει για υποβρύχιες λήψεις?
Τα μεγάλα λαβράκια είναι ΠΟΡΩΣΗ

Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
BONO.

Νέα δημοσίευσηαπό nickargas » 28 Αύγ 2013, 15:46

μπονο λεει 2 ωρες... με μια μπαταρια 1000 mah και υπαρχουν στην αγορα και με 1350 mah που σου δινει αλλα 45 λεπτα περιπου και κανει δεκα ευρω απο ebay στην ευρωπη (3-4 μερες και ειναι σπιτι σου)...
Άβαταρ μέλους
nickargas

Νέα δημοσίευσηαπό BONO. » 28 Αύγ 2013, 21:58

Άλκη εσύ που την έχεις χρησιμοποιήσει , ανέβασε κανα βιντεάκι να τη δούμε εν δράση !!! (και όποιος άλλος ρε παιδιά έχει τη συγκεκριμένη κάμερα)
Γράψτε και εντυπώσεις!!
Ψήνομαι να την αγοράσω και εγώ. :)
Τα μεγάλα λαβράκια είναι ΠΟΡΩΣΗ

Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
BONO.

Νέα δημοσίευσηαπό nickargas » 28 Αύγ 2013, 22:59

Άβαταρ μέλους
nickargas

Νέα δημοσίευσηαπό bleu-j » 28 Αύγ 2013, 23:26

ψάξτε το καλά με την sony ..η κάμερα που τραβάει ο κουβαράς στο πιο πάνω ποστ....ήταν πολύ λίγο καιρό αγορασμένη και πνίγηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:
bleu-j

Νέα δημοσίευσηαπό epinefelos5 » 29 Αύγ 2013, 10:23

Tην βουτηξε χτες ο φιλος μου....Μου λεει οτι η ληψη της με τον μαμα φακο ειναι που κοντα σε αυτον της gopro με επιπεδο φακο.Το γνωριζει καλα γιατι εχει και την 4 black edition...Ενα βιντεακι που τραβηξα στο μαγαζι η ποιοτητα της εικονας ειναι πολυ καλη!!!Το σκαφανδρο φαινεται επισης καλο,συμπαγες...κλεινει ερμητικα μονο απο ενα σημειο...Πιστευω οτι το μεγεθος του ονοματος της Sony ειναι μια εγγυηση μονο του..Δεν θα διακυνδυνευε για κατι τοσο ευκολα..Παλι..ειδωμεν..Αααα...οσο για την αγορα...220 ευρουλακια απο ελληνικη αντιπροσωπια,δωρεαν μεταφορικα και σε δυο μερες στο σπιτι...Επισης αν δεν κανω λαθος απο λιγα που διαβασα εχει την δυνατοτητα να τραβαει ΗD με 120 fps και να παιζει κατευθειαν στην τιβι χωρις να θελει convert οπως η gopro..
Άβαταρ μέλους
epinefelos5

Νέα δημοσίευσηαπό silverdiver » 29 Αύγ 2013, 10:38

epinefelos5 έγραψε:Tην βουτηξε χτες ο φιλος μου....Μου λεει οτι η ληψη της με τον μαμα φακο ειναι που κοντα σε αυτον της gopro με επιπεδο φακο.Το γνωριζει καλα γιατι εχει και την 4 black edition...Ενα βιντεακι που τραβηξα στο μαγαζι η ποιοτητα της εικονας ειναι πολυ καλη!!!Το σκαφανδρο φαινεται επισης καλο,συμπαγες...κλεινει ερμητικα μονο απο ενα σημειο...Πιστευω οτι το μεγεθος του ονοματος της Sony ειναι μια εγγυηση μονο του..Δεν θα διακυνδυνευε για κατι τοσο ευκολα..Παλι..ειδωμεν..Αααα...οσο για την αγορα...220 ευρουλακια απο ελληνικη αντιπροσωπια,δωρεαν μεταφορικα και σε δυο μερες στο σπιτι...Επισης αν δεν κανω λαθος απο λιγα που διαβασα εχει την δυνατοτητα να τραβαει ΗD με 120 fps και να παιζει κατευθειαν στην τιβι χωρις να θελει convert οπως η gopro..

Φιλε γο pro 4 black edition δεν υπαρχει.. Υπαρχει ομως η τρια, η τρια λοιπόν ειναι πολυ καλύτερη σε ποιότητα από την Sony . Η sony χωρίς τον διορθωτικο φακο μπροστά δεν τραβάει καλα, τον χρειάζεται οποσδηποτε! Επίσης άκουσα από δυο τρεις οτι τους πνίγηκε οπότε κρατά ένα μικρο καλάθι από θέματα στιβαροτητας .. Σαν εικόνα με τον διορθωτικο φακο πάντως δείχνει καλα! :hello:
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...
silverdiver

Νέα δημοσίευσηαπό nickargas » 29 Αύγ 2013, 11:05

Γιώργο κάτσε να έρθει και θα κανω κι εγώ και με την gopro3 black και με την Sony ένα υποβρύχιο συγκριτικο βίντεο... όσο για το θέμα στιβαρότητας το σκάφανδρο της έκανε ρωγμή σε μία από τις βίδες και πήρε περίπου 10 σταγόνες μέσα η κάμερα... αμέσως έβγαλα το όπλο εξω από το νερό και πηγαίνα σαν τον σημαιοφόρο σε παρέλαση με το όπλο για 500 μετρά... ευτυχώς την πρόλαβα και δεν πνίγηκε... και δεν είμαι κάνας ουρακοτάγκος να την κοπανάω... ή την είχε ή την έκανε... ελπίζω με την εγγύηση να μου το αλλάξουν μιας κι έχει και από το καταστήμα και από την gopro
Άβαταρ μέλους
nickargas

Νέα δημοσίευσηαπό silverdiver » 29 Αύγ 2013, 11:37

nickargas έγραψε:Γιώργο κάτσε να έρθει και θα κανω κι εγώ και με την gopro3 black και με την Sony ένα υποβρύχιο συγκριτικο βίντεο... όσο για το θέμα στιβαρότητας το σκάφανδρο της έκανε ρωγμή σε μία από τις βίδες και πήρε περίπου 10 σταγόνες μέσα η κάμερα... αμέσως έβγαλα το όπλο εξω από το νερό και πηγαίνα σαν τον σημαιοφόρο σε παρέλαση με το όπλο για 500 μετρά... ευτυχώς την πρόλαβα και δεν πνίγηκε... και δεν είμαι κάνας ουρακοτάγκος να την κοπανάω... ή την είχε ή την έκανε... ελπίζω με την εγγύηση να μου το αλλάξουν μιας κι έχει και από το καταστήμα και από την gopro

Ολα τα σκαφανδρα δυστυχώς αργά η γρήγορα παρουσιάζουν θέματακια..περιμένω συγκριτικο :hello:
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...
silverdiver

Επόμενο

Επιστροφή στο Video & Eξοπλισμός βίντεο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 8 επισκέπτες