• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Κόμπρες Αθηναίοι....

Relax time.......off topic!!

Κόμπρες Αθηναίοι....

Νέα δημοσίευσηαπό pda » 07 Μάιος 2019, 23:47

Αυτές ειναι οι απόψεις του Παρασκευά για το ψάρεμα και το ψαροτούφεκο.... :D :D

(...απο 8:05 λεπτο)

http://www.netwix.gr/watch/1280714/para ... mjMSDe-V_Y
Άβαταρ μέλους
pda

Re: Κόμπρες Αθηναίοι....

Νέα δημοσίευσηαπό xareas » 08 Μάιος 2019, 08:24

Ένα χταπόδι θα το πάρεις χαχαχαχαχαχα κλάμα ο τύπος.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.
xareas

Νέα δημοσίευσηαπό Greek-Blue » 08 Μάιος 2019, 12:25

Ένα αχινό...θα τον φάς...
Καρτέρι 4 ώρες για ένα ροφό??? Νααααα....
Φαλακρός αετός νάνος? Στα Φρύδια μου...
Άβαταρ μέλους
Greek-Blue

Νέα δημοσίευσηαπό Lonestar » 08 Μάιος 2019, 13:14

Θεός!
You can travel the world but you can't run away from the person you are in your Heart..
Lonestar

Νέα δημοσίευσηαπό Αερικό » 08 Μάιος 2019, 13:38

Πέραν της πλάκας δεν υπάρχει χαρακτηρισμός για το που κατατάσει ένας ανίδεος και ψαράδες και κυνηγούς μόνο και μόνο επειδή έχει τη δυνατότητα να το κάνει.... και από κάτω όποιος έχει αντίθετή άποψη να μην έχει δικαίωμα λόγου !!! ομορφίες να συνεχίσετε να βλέπετε αυτά τα ξεράσματα.
Τώρα αν κάποιοι θεωρείται ότι έχει πλάκα ναι μπορεί και να έχει....ο καθένας έχει το δικαίωμα να βγαίνει και να λέει ότι του κατέβει μονο και μόνο επειδή έχει πλάκα........ δεν έχει όμως σε καμία περίπτωση το δικαίωμα ένας καραγκιόζης να εξισώνει ψαροτουφεκάδες και κυνηγούς με τον οποιοδήποτε ψυχοπαθή οπλοφόρο δολοφόνο.... εκεί μας βάζει, αν κάποιοι δεν θεωρείτε ότι μάς κατατάσει εκει, οκ κανείς δεν είναι τέλειος, και περαστικά μας....
Για σκεφτείτε το λιγάκι, αυτή θέλετε να είναι η εικόνα του κόσμου έξω για τον καθένα μας ;;
Θα ήθελα και γω να πώ πολλά άλλα κατσαρά αλλά δεν το κάνω δεν πέφτω σε αυτό το επιπεδό του όλα ίσωμα ......
Άβαταρ μέλους
Αερικό

Νέα δημοσίευσηαπό Navaho » 08 Μάιος 2019, 14:04

Αερικό έγραψε:Πέραν της πλάκας δεν υπάρχει χαρακτηρισμός για το που κατατάσει ένας ανίδεος και ψαράδες και κυνηγούς μόνο και μόνο επειδή έχει τη δυνατότητα να το κάνει.... και από κάτω όποιος έχει αντίθετή άποψη να μην έχει δικαίωμα λόγου !!! ομορφίες να συνεχίσετε να βλέπετε αυτά τα ξεράσματα.
Τώρα αν κάποιοι θεωρείται ότι έχει πλάκα ναι μπορεί και να έχει....ο καθένας έχει το δικαίωμα να βγαίνει και να λέει ότι του κατέβει μονο και μόνο επειδή έχει πλάκα........ δεν έχει όμως σε καμία περίπτωση το δικαίωμα ένας καραγκιόζης να εξισώνει ψαροτουφεκάδες και κυνηγούς με τον οποιοδήποτε ψυχοπαθή οπλοφόρο δολοφόνο.... εκεί μας βάζει, αν κάποιοι δεν θεωρείτε ότι μάς κατατάσει εκει, οκ κανείς δεν είναι τέλειος, και περαστικά μας....
Για σκεφτείτε το λιγάκι, αυτή θέλετε να είναι η εικόνα του κόσμου έξω για τον καθένα μας ;;
Θα ήθελα και γω να πώ πολλά άλλα κατσαρά αλλά δεν το κάνω δεν πέφτω σε αυτό το επιπεδό του όλα ίσωμα ......

Νομιζω φιλε μου οτι το αντιθετο κανει. Οτι μεσω της ειρωνειας και της υπερβολης λεει οτι να βλακα ψαροντουφεκα που καθεσαι και χτυπιεσαι να παρεις ενα ψαρι. Παρε ενα πολυβολο και σκιστα ολα. Εγω αυτο βγαζω. Τωρα βεβαια ο καθενας εχει την οπτικη του και το γουστο του. Για το μονο που εχω αμφιβολιες ειναι στο τελος που λεει οτι εισαι μαγκας αν σκοτωνεις κατι που δεν μπορει να σε βλαψει. ΕΚει ναι
Φουντουνια και πασης Ελλαδας
Άβαταρ μέλους
Navaho

Νέα δημοσίευσηαπό Αερικό » 08 Μάιος 2019, 14:11

Navaho έγραψε:Νομιζω φιλε μου οτι το αντιθετο κανει. Οτι μεσω της ειρωνειας και της υπερβολης λεει οτι να βλακα ψαροντουφεκα που καθεσαι και χτυπιεσαι να παρεις ενα ψαρι. Παρε ενα πολυβολο και σκιστα ολα. Εγω αυτο βγαζω. Τωρα βεβαια ο καθενας εχει την οπτικη του και το γουστο του. Για το μονο που εχω αμφιβολιες ειναι στο τελος που λεει οτι εισαι μαγκας αν σκοτωνεις κατι που δεν μπορει να σε βλαψει. ΕΚει ναι

Πρέπει να σκεφτείς και που απευθύνεται το βίντεο, μεταξύ μας στην πλάκα μπορώ να δεχτώ ότι και να μου πείς, αυτά όμως τα βλέπει πολύς κόσμος που δεν έχει ιδέα για το τι γίνεται, και αυτή είναι η εικόνα που θα έχει αύριο μεθαύριο για μας...
Άβαταρ μέλους
Αερικό

Νέα δημοσίευσηαπό Γουλιέλμος » 08 Μάιος 2019, 17:46

Ο τύπος έχει πιάσει πάτο. Απορώ γιατί ΕΜΕΙΣ θα πρέπει να το βλέπουμε και να το σχολιάζουμε. Νομίζω ότι έχουμε πολύ πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθούμε.
Γουλιέλμος

Νέα δημοσίευσηαπό Trelos » 08 Μάιος 2019, 20:07

Παρα πολυ καλο!!!! :lol:
Ποτέ Χωρίς Καντάρι!!!
Γράφτηκα 17 Νοέμβρη
Άβαταρ μέλους
Trelos

Νέα δημοσίευσηαπό underworld » 08 Μάιος 2019, 20:14

Με το ζόρι είδα λίγο από το βίντεο -λόγω ιδιότητας- ώστε να έχω άποψη. Με κάλυψε αυτό που έγραψε ο Γουλιέλμος.
Άβαταρ μέλους
underworld
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 08 Μάιος 2019, 21:50

Αερικό έγραψε:...να συνεχίσετε να βλέπετε αυτά τα ξεράσματα...

γουλιέλμος έγραψε:Ο τύπος έχει πιάσει πάτο. Απορώ γιατί ΕΜΕΙΣ θα πρέπει να το βλέπουμε και να το σχολιάζουμε. Νομίζω ότι έχουμε πολύ πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθούμε.

Ξέρασμα πραγματικά...
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό pda » 09 Μάιος 2019, 00:33

Για να βάλω τα πραγματα σε μία τάξη....

Δηλώνω φανατικός οπαδός "Παρασκευά"...και αφορμή ήταν αυτό το βιντεάκι που μου είχανε στείλει να δώ σαν αστείο https://www.facebook.com/watch/?v=264456190867529. Οντως μου άρεσε πολύ.
Ειναι ενας πυρήνας απο 4-5 χαβαλεντζηδες/κάφρους/ταλαντούχους μαντραχαλέους που διακωμωδούν μέσα απο τα βιντεα τους διάφορες καταστάσεις.

Μια καρικατούρα που έχει μεγάλη επιτυχία ειναι αυτή του "Παρασκευα" (Φανης Λαμπρόπουλος). Ο Φανης κάνει τον "Παρασκευά", ένας κλασσικό Χωριάτη Νεοέλληνα απο τα Μέθανα όπου καθε παρασκευή λέει διάφορες απόψεις για διάφορα θέματα.

Σκοπός του μέσα απο τα βιντεο του ειναι να περιγράψει με άπειρο καφριλίκι/λεξιλόγιο/κινησιολόγιο συμπεριφορές που συναντάμε σε συμπολίτες μας (και προφανώς και στον ίδιο) και επιχειρηαμοτολογεί σαν Νεοέλληνας υπερ αυτων!!!... και αυτό ακριβώς το τεχνασμα "δουλευει" με τρόπο ειρωνικό αντιστροφα.

Αν ταυτίζεσαι και συμφωνεις με τέτοιες απόψεις εισαι ενα "κάφρος Παρασκευάς" χωρίς καν να το εχεις πάρει χαμπάρι.
Αν γελάς με αυτές και τις διακωμωδείς...είσαι σε καλό δρόμο.

Κατι τέτοιο "επικοινωνούσε" και το κλασσικό βίντεο των ΑΜΑΝ και τις αθηναικές πινακίδες https://www.youtube.com/watch?v=nBZH4hL1YXY

Υ.Γ. Αν δείτε το βιντεο απο την αρχή θα καταλάβεται το "αντιστροφο" νόημα. Το οτι ο Παρακευάς χρησιμοποιεί τις λέξεις "Καρτερι" και "άπνοια 17-20 μέτρα" και "αγώνες ψαροτούφεκου", ειμαι σιγουρος οτι και ο ίδιος ή καποιος κολλητός του ειναι ψαροτουφεκας!! =D> =D>
Άβαταρ μέλους
pda

Νέα δημοσίευσηαπό vaggelakis » 09 Μάιος 2019, 00:45

Ερώτηση προς Αερικο, hariska, Γουηλιέλμο και underworld, πόσο σοβαρά πήρατε το βίντεο και σας χάλασε τόσο πολύ?
There's perfect harmony
In the rising and the falling of the sea
vaggelakis

Νέα δημοσίευσηαπό Trelos » 09 Μάιος 2019, 01:55

vaggelakis έγραψε:Ερώτηση προς Αερικο, hariska, Γουηλιέλμο και underworld, πόσο σοβαρά πήρατε το βίντεο και σας χάλασε τόσο πολύ?

Το χιούμορ είναι πολυ υποκειμενικό. Ανθρωποι με το ίδιο μορφωτικό επίπεδο κι τις ίδιες εμπειρίες ζωής μπορεί να έχουν διαφορετική άποψη. Δε αρέσει τέτοιο χιούμορ σε ολους.

Καραφλος αετός νάνος ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ!!!!! :lol: :mrgreen:
Ποτέ Χωρίς Καντάρι!!!
Γράφτηκα 17 Νοέμβρη
Άβαταρ μέλους
Trelos

Νέα δημοσίευσηαπό ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ » 09 Μάιος 2019, 08:25

Trelos έγραψε:
vaggelakis έγραψε:Ερώτηση προς Αερικο, hariska, Γουηλιέλμο και underworld, πόσο σοβαρά πήρατε το βίντεο και σας χάλασε τόσο πολύ?

Το χιούμορ είναι πολυ υποκειμενικό. Ανθρωποι με το ίδιο μορφωτικό επίπεδο κι τις ίδιες εμπειρίες ζωής μπορεί να έχουν διαφορετική άποψη. Δε αρέσει τέτοιο χιούμορ σε ολους.

Καραφλος αετός νάνος ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ!!!!! :lol: :mrgreen:

θα συμφωνήσω με τον ζΑΝ. :hello:
ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ... Η ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ
ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ

Επόμενο

Επιστροφή στο Χαλαρά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες