• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Κόμπρες Αθηναίοι....

Relax time.......off topic!!

Re: Κόμπρες Αθηναίοι....

Νέα δημοσίευσηαπό underworld » 09 Μάιος 2019, 09:49

Δε με χάλασε το βίντεο. Απλά πιστεύω ότι δεν αξίζουν όλα όσα βλέπουμε το χρόνο μας και τα σχόλιά μας. Φίλτρο.
Το συγκεκριμένο δεν πλησιάζει καν το όριο του να είναι σχολιάσιμο! (μα πόσο νέρντ είμαι) :mrgreen: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
underworld
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό Greek-Blue » 09 Μάιος 2019, 11:41

pda έγραψε:Για να βάλω τα πραγματα σε μία τάξη....

Δηλώνω φανατικός οπαδός "Παρασκευά"...και αφορμή ήταν αυτό το βιντεάκι που μου είχανε στείλει να δώ σαν αστείο https://www.facebook.com/watch/?v=264456190867529. Οντως μου άρεσε πολύ.
Ειναι ενας πυρήνας απο 4-5 χαβαλεντζηδες/κάφρους/ταλαντούχους μαντραχαλέους που διακωμωδούν μέσα απο τα βιντεα τους διάφορες καταστάσεις.

Μια καρικατούρα που έχει μεγάλη επιτυχία ειναι αυτή του "Παρασκευα" (Φανης Λαμπρόπουλος). Ο Φανης κάνει τον "Παρασκευά", ένας κλασσικό Χωριάτη Νεοέλληνα απο τα Μέθανα όπου καθε παρασκευή λέει διάφορες απόψεις για διάφορα θέματα.

Σκοπός του μέσα απο τα βιντεο του ειναι να περιγράψει με άπειρο καφριλίκι/λεξιλόγιο/κινησιολόγιο συμπεριφορές που συναντάμε σε συμπολίτες μας (και προφανώς και στον ίδιο) και επιχειρηαμοτολογεί σαν Νεοέλληνας υπερ αυτων!!!... και αυτό ακριβώς το τεχνασμα "δουλευει" με τρόπο ειρωνικό αντιστροφα.

Αν ταυτίζεσαι και συμφωνεις με τέτοιες απόψεις εισαι ενα "κάφρος Παρασκευάς" χωρίς καν να το εχεις πάρει χαμπάρι.
Αν γελάς με αυτές και τις διακωμωδείς...είσαι σε καλό δρόμο.

Κατι τέτοιο "επικοινωνούσε" και το κλασσικό βίντεο των ΑΜΑΝ και τις αθηναικές πινακίδες https://www.youtube.com/watch?v=nBZH4hL1YXY

Υ.Γ. Αν δείτε το βιντεο απο την αρχή θα καταλάβεται το "αντιστροφο" νόημα. Το οτι ο Παρακευάς χρησιμοποιεί τις λέξεις "Καρτερι" και "άπνοια 17-20 μέτρα" και "αγώνες ψαροτούφεκου", ειμαι σιγουρος οτι και ο ίδιος ή καποιος κολλητός του ειναι ψαροτουφεκας!! =D> =D>

Μιας και απλά κάνουμε διάλογο μεταξύ φίλων, εγώ θα συμφωνήσω με τον PDA και με τον Τρελό.
Πραγματικά εχτές σκεφτόμουν το βίντεο των ΑΜΑΝ με τις πινακίδες.
Είναι το ίδιο ακριβώς.
Φυσικά δεκτό το γεγονός, πως κάποιοι το βρίσκουν πολύ έξω από τα γούστα και τα νερά τους.
Μην φλυαρώ , ότι είπαν τα παιδιά.
Άβαταρ μέλους
Greek-Blue

Νέα δημοσίευσηαπό xareas » 09 Μάιος 2019, 13:16

Προσωπικά γελάω απίστευτα με αυτούς τους τύπους γιατί το ξεχυλώνουν τόσο πολύ που γίνεται αμέσως τραγικό και αστείο ότι και θέμα να πιάσουν,όπως είπαν και πριν μου θυμίζει το Αμάν.
Τώρα αν είναι να κάτσουμε και να παίρνουμε τα πάντα στα σοβαρά και να ψάχνουμε να βρούμε τι θέλει να πει και γιατί θα σταματήσουμε να ζούμε.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.
xareas

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 09 Μάιος 2019, 14:18

σε οποιον αρεεεεσουνεεεεεε
για τους αλλους δε θα μπορεεεσουνεεεεεεεεεεε
:hello:
σατυρα κανει. παντοτε.
ειναι αρκετα ευφυης ο τυπος,κατι μοναδικο που δεν εχει σχεση με σπουδες κτλ κτλ κτλ...
Τα ψάρια είναι επιστήμονες... Εσύ???
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό pda » 09 Μάιος 2019, 14:59

maimouth έγραψε:σε οποιον αρεεεεσουνεεεεεε
για τους αλλους δε θα μπορεεεσουνεεεεεεεεεεε
:hello:
σατυρα κανει. παντοτε.
ειναι αρκετα ευφυης ο τυπος,κατι μοναδικο που δεν εχει σχεση με σπουδες κτλ κτλ κτλ...

:good: :good:
Άβαταρ μέλους
pda

Νέα δημοσίευσηαπό mojo » 10 Μάιος 2019, 00:18

Καλά εκεί με τον υδροβιοτοπο το τερματισε

Trelos έγραψε:
Καραφλος αετός νάνος ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ!!!!! :lol: :mrgreen:

:rotfl:
κλόουν με σοβαρούς σκοπούς
Άβαταρ μέλους
mojo

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 10 Μάιος 2019, 16:05

Καλά, θα μας τρελάνετε τώρα;
Δλδ σάτιρα χωρίς χυδαία βρισίδια δεν γίνεται; #-o
Καμία σχέση με τους ΑΜΑΝ. Ο Κανάκης όταν βρίζει κρατάει τα προσχήματα. Αυτός κι ο Σεφερλής, κρατάνε ψηλά τη σάτιρα και το χιούμορ ευτυχώς.
Ακόμα κι ο Λαζόπουλος όταν αρχίζει τα "μαλάκα" και "μαλάκα" μεσημεριάτικα στις 9 το βράδυ, για φτύσιμο είναι. :beee:

Τώρα, για να μην μπερδευόμαστε. Οι ατάκες του γαμάτες, ιδίως αυτή με το καραφλό αετό νάνο :D , αλλά όταν αρχίζει τις βρισιές... [-(
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό thanos5180 » 11 Μάιος 2019, 22:19

Οι τύποι βγάζουν γέλιο και πολύ μάλιστα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κάποιος θα αφήσει το βιβλίο που διαβάζει για να τους δει ή ο οχετός και τα υβρεολόγια τους είναι και δείγμα τέχνης, κουλτούρας ή οποιαδήποτε μορφή ποιοτικής έκφρασης. Απευθύνονται ωστόσο σε μια κοινωνία που αποδυκνύει καθημερινά την έλλειψη του πολιτισμού, της ευγένειας, της μόρφωσης ..... οπότε οι τύποι , ναι είναι επίκαιροι και κολλανε γάντι στην Ελλαδίτσα μας.
όμως τι να μας πουν μπροστά στον Αριστοφάνη, τον Χαρρυ Κλυν , τον Τζίμη Πανούση .....
Άβαταρ μέλους
thanos5180

Νέα δημοσίευσηαπό tsaounlee » 11 Μάιος 2019, 23:40

hariska έγραψε:Ο Κανάκης όταν βρίζει κρατάει τα προσχήματα. Αυτός κι ο Σεφερλής, κρατάνε ψηλά τη σάτιρα και το χιούμορ ευτυχώς. [-(

Ρε Πτηνό?
Αν κάνεις σάτιρα με την παραπάνω ατάκα σου,
σε θαυμάζω!
Αν όχι, με έχεις μπερδέψει εντελώς.

Όσον αφορά τον Φάνη, θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερος, αλλά κάτι οι άλλοι 2 ατάλαντοι, κάτι το υπερβολικό βρισίδι που ενοχλεί ακόμη και εμένα-από αισθητικής πλευράς και όχι καθωσπρεπισμού- που είμαι βόθρος, τον κατατάσσω στις μετριότητες-φουσκίτσες της εποχής.

Τέλος ακόμη και το χιούμορ θέλει καλλιέργεια.

Εν κατακλείδι συμφωνώ με τον Άντερ.
Όχι άλλη υποκουλτούρα!!!!!!
Έλεος!
Αγαπάω Πτηνό!!!
Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό tsaounlee » 11 Μάιος 2019, 23:41

thanos5180 έγραψε:Οι τύποι βγάζουν γέλιο και πολύ μάλιστα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κάποιος θα αφήσει το βιβλίο που διαβάζει για να τους δει ή ο οχετός και τα υβρεολόγια τους είναι και δείγμα τέχνης, κουλτούρας ή οποιαδήποτε μορφή ποιοτικής έκφρασης. Απευθύνονται ωστόσο σε μια κοινωνία που αποδυκνύει καθημερινά την έλλειψη του πολιτισμού, της ευγένειας, της μόρφωσης ..... οπότε οι τύποι , ναι είναι επίκαιροι και κολλανε γάντι στην Ελλαδίτσα μας.
όμως τι να μας πουν μπροστά στον Αριστοφάνη, τον Χαρρυ Κλυν , τον Τζίμη Πανούση .....

Ωραίος!
Αγαπάω Πτηνό!!!
Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό pda » 12 Μάιος 2019, 02:59

Όσον αφορά τον Φάνη, θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερος, αλλά κάτι οι άλλοι 2 ατάλαντοι, κάτι το υπερβολικό βρισίδι που ενοχλεί ακόμη και εμένα-από αισθητικής πλευράς και όχι καθωσπρεπισμού- που είμαι βόθρος, τον κατατάσσω στις μετριότητες-φουσκίτσες της εποχής.

Ο "Παρασκευάς" νομίζω ειναι κάτι το μοναδικό σαν "παιξιμο"....μου βγάζει κατι αυθεντικό σαν τα πρωτα σόλο μονόπρακτα του Ζουγανέλλη. Σε αρκετά επεισόδια ξεφεύγει λίγο - εως πολύ αδικαιολόγητα - με το υβρεολόγιο/λεξιλόγιο. Οταν κινείται στα όρια της ευπρέπειας ειναι απολαυστικός. Ακόμα και στο αυτοκίνητο που τον έχω βάλει να τον ακούσωι μου προκαλεί γέλιο χωρίς εικόνα.

Την υπόλοιπη ομάδα και σκετσάκια του στυλ "θες να παιξεις Φιφα και η γκομενα θέλει σεξ" τα προσπερνάω αδιάφορα.
Άβαταρ μέλους
pda

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 12 Μάιος 2019, 13:09

-Καθε περσονα που κανει ο τυπος λεει κατι διαφορετικο.
Δεν βριζει παντου. Εξαρταται απο το χαρακτηρα που κανει.
-Ειναι φουσκα που κραταει 4-5 χρονια τωρα.
-Το βρισιδι εχει σχεση με το youtube. Επειδη ακουω βλακειες συνεχεια και ποναει το μυαλο μου ... ασχοληθειτε λιγο παραπανω για να εχετε και πιο σωστη αποψη.
ΟΛΟΙ οι youtubers λογω μη υπαρξης λογοκρισιας μιλανε οπως μιλαμε σχεδον ολοι στην καθημερινοτητα μας.
Ακομα και ο σεφερλης η ο σκαρμουτσος, -καλεσμενοι σε εκπομπη στο youtube - ριχνουν ανελεητο καντηλι χωρις σταματημο .
-Αφηστε τις παπαριες τυπου " με αυτα γελανε αυτοι που εχουν χαμηλο μορφωτικο επιπεδο " γιατι πλεον παει στην κατηγορια προσωπικης προσβολης το σχολιο
και στη κατηγορια της Ακριτα. Ντροπη και μονο να το σκεφτεται καποιος.
Οκ να μη σου αρεσει το χιουμορ καποιου αλλα οταν προσβαλλεις τον αλλον επειδη του αρεσει ΕΙΣΑΙ ΒΛΑΚΑΣ 2 φορες . απλα ομορφα κι ωραια.
-Ο πανουσης βριζει συνεχως απο τη μερα που γεννηθηκε ... φημες λενε οτι πεθανε βριζοντας ...
-Σορυ που γινομαι επιθετικος αλλα πολλα σχολια με κουραζουν απιστευτα.... ακριβως οπως κουραζοταν και ο μαζεστιξ ενα πραμμα....
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό Αερικό » 12 Μάιος 2019, 22:41

Επειδή βλέπω ότι το πράγμα πάει να ξεφυγει και αρχίζει να γίνεται προσωπικό, θα πώ μία μόνο κουβέντα, δεν αξίζει να παρεξηγηθούμε για κάτι τέτοιο.
Εγώ αυτό που είπα στην αρχή είναι ότι ως κυνηγός και ψαροτουφεκάς ανήκω σε 2 ομάδες που λίγο ως πολύ μας εχει ο πολύς ο κόσμος στην μπούκα λόγω άγνοιας. Όλες οι φιλοπεριβαλοντοπροστατευτικές ΜΚΟ και ομάδες για να δείξουν ότι κάτι κάνουν εύκολα μας πετάνε λάσπη και πολυ δύσκολά την βγάζουμε από πάνω μας. Οπότε κάτι τέτοια ειλικρινά δεν μας χρειάζονται. Και έχω αρκετή πείρα για να σας πώ ότι έχουν γίνει πολλά τέρατα σε βάρος μας με μικρότερες αφορμές. Γιαυτό αντέδρασα κιόλας. Το περιεχόμενο με πέιραξε όχι το ύφος. Τώρα όσον αφορά την αισθητική του καθενός για το χιούμορ, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα έχω να πώ.
Φιλιά σε όλους και καλό βράδυ !! :hello:
Άβαταρ μέλους
Αερικό

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 12 Μάιος 2019, 23:26

Αερικό έγραψε:Επειδή βλέπω ότι το πράγμα πάει να ξεφυγει και αρχίζει να γίνεται προσωπικό, θα πώ μία μόνο κουβέντα, δεν αξίζει να παρεξηγηθούμε για κάτι τέτοιο.
Εγώ αυτό που είπα στην αρχή είναι ότι ως κυνηγός και ψαροτουφεκάς ανήκω σε 2 ομάδες που λίγο ως πολύ μας εχει ο πολύς ο κόσμος στην μπούκα λόγω άγνοιας. Όλες οι φιλοπεριβαλοντοπροστατευτικές ΜΚΟ και ομάδες για να δείξουν ότι κάτι κάνουν εύκολα μας πετάνε λάσπη και πολυ δύσκολά την βγάζουμε από πάνω μας. Οπότε κάτι τέτοια ειλικρινά δεν μας χρειάζονται. Και έχω αρκετή πείρα για να σας πώ ότι έχουν γίνει πολλά τέρατα σε βάρος μας με μικρότερες αφορμές. Γιαυτό αντέδρασα κιόλας. Το περιεχόμενο με πέιραξε όχι το ύφος. Τώρα όσον αφορά την αισθητική του καθενός για το χιούμορ, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα έχω να πώ.
Φιλιά σε όλους και καλό βράδυ !! :hello:

τωρα να δεις σελιδες που θα κανει
ΧΧΑΧΧΑΧΑΑΧ :rotfl: :rotfl:
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό underworld » 13 Μάιος 2019, 00:28

maimouth έγραψε:οπως μιλαμε σχεδον ολοι στην καθημερινοτητα μας.

Δε μιλάμε όλοι με τον ίδιο τρόπο στην καθημερινότητα μας ο καθένας.

maimouth έγραψε:Επειδη ακουω βλακειες συνεχεια και ποναει το μυαλο μου
Αφηστε τις παπαριες τυπου
ΕΙΣΑΙ ΒΛΑΚΑΣ 2 φορες.

Τα παραπάνω δεν αρμόζουν σε συζήτηση του φόρουμ. Ούτε βλάκας, ούτε παπαριές, ούτε βλακείες λένε οι συνομιλητές σου. Εδώ δεν βρίζουμε. Αν μπορείς, σε παρακαλώ.
Όταν ξεκινάνε οι χαρακτηρισμοί η συζήτηση έχει τελειώσει. Κι εμείς θέλουμε να συζητάμε. Ευχαριστώ. :hello:
Άβαταρ μέλους
underworld
Site Admin

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Χαλαρά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Majestic-12 [Bot] και 16 επισκέπτες