• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Κολυμβητηριο-Προπονηση

Relax time.......off topic!!

Κολυμβητηριο-Προπονηση

Νέα δημοσίευσηαπό Sotiris26 » 27 Φεβ 2019, 13:42

Καλησπερα στην ομαδα. Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις καποιο αξιολογο κολυμβητηριο στην Αθηνα. Επισης αν μπορει να βοηθησει με την ελευθερη καταδυση (ασκησεις, κολυμπι κ.α). Ευχαριστω εκ των προτερων.
Free-diving is not about how long you can hold your breath or how deep you can go,
It is about being free from your biggest enemy, that is yourself.
Sotiris26

Re: Κολυμβητηριο-Προπονηση

Νέα δημοσίευσηαπό νικηφ » 27 Φεβ 2019, 14:01

οπου και να πας ανοιχτο-κλειστο μπορεις ανετα μονος ή με καθοδηγηση να κρατησεις επαφη με το νερο και να διατηρησεις φυσικη κατασταση.
αναπνοες- στατικη, δυναμικη κτλ

αν εχεις στολη μπορεις να πας και θαλασσα
Άβαταρ μέλους
νικηφ

Νέα δημοσίευσηαπό profil3r_ » 27 Φεβ 2019, 16:24

Όταν ήμουν φοιτητής εγώ πήγαινα στο γουδί. Τότε ήταν καλά δεν ξέρω τώρα τι παίζει. Αν σε βολεύει γιατί όχι.
"When we go to the ground, you are in my world. The ground is the ocean, I am the shark, and most people don't even know how to swim."
Άβαταρ μέλους
profil3r_

Νέα δημοσίευσηαπό xareas » 27 Φεβ 2019, 16:45

νικηφ έγραψε:οπου και να πας ανοιχτο-κλειστο μπορεις ανετα μονος ή με καθοδηγηση να κρατησεις επαφη με το νερο και να διατηρησεις φυσικη κατασταση.

Στο κολυμβητήριο στα Ιλίσια δεν επιτρέπουν άπνοιες γιατί δεν μπορεί ο ένας ναυαγοσώστης να έχει τον νου του σε εσένα μόνο ήταν η απάντηση τους όταν ρώτησα.
Αν πας με κάποιον φίλο ή ένα δάσκαλο μάλλον αλλάζει ή αντιμετώπιση.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.
xareas

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 27 Φεβ 2019, 17:58

νικηφ έγραψε:οπου και να πας ανοιχτο-κλειστο μπορεις ανετα μονος ή με καθοδηγηση να κρατησεις επαφη με το νερο και να διατηρησεις φυσικη κατασταση.

Σχεδόν σε κανένα κολυμβητήριο ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ οι στατικές και οι δυναμικές και σε αρκετά, ούτε και τα πέδιλα.
Πως τα λες αυτά συνάδελφε;

Επίσης στολή εγώ έχω, με συμβουλεύεις να πάω στη θάλασσα αντί για κολυμβητήριο δλδ; :banghead:

Φίλε σοτιρισ26, επικοινώνησε με τον Κώστα Μαδούρο (πρόσεχε μην πάρεις τον Νικολάς)
viewtopic.php?f=13&t=64333

Εκτός ζητάς ζευγάρι για κολυμβητήριο, να πηγαίνετε δλδ μαζί για προπονήσεις.
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό νικηφ » 27 Φεβ 2019, 21:54

Sotiris26 έγραψε:Καλησπερα στην ομαδα. Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις καποιο αξιολογο κολυμβητηριο στην Αθηνα. Επισης αν μπορει να βοηθησει με την ελευθερη καταδυση (ασκησεις, κολυμπι κ.α). Ευχαριστω εκ των προτερων.

Σωτηρη, αρχικα νομιζα οτι ρωτουσες αν το κολυμβητηριο βοηθαει στην ελευθερη καταδυση.

Ξαναδιαβαζοντας, διαπιστωσα οτι δεν απαντησα στην ερωτηση σου.
Περιεγραψα τι κανω εγω στο κολυμβητηριο- δεν βαζω μακρια πεδιλα (τα περισσοτερα επιτρεπουν μονο κοντα) και κανω τις ασκησεις μου κανονικα.
Οταν εχω χρονο παω θαλασσα.

Δεν γνωριζω καποιο κολυμβητηριο που να εχει προγραμμα ελευθερης καταδυσης.
Για προγραμμα προπονησης και καθοδηγηση, ισως να πρεπει να απευθυνθεις σε εκπαιδευτη (πχ http://onebreath.gr/%CF%80%CE%BB%CE%B7% ... %B5%CF%82/
οπως σωστα γραφει και ο Χαρης.
Άβαταρ μέλους
νικηφ

Νέα δημοσίευσηαπό Sotiris26 » 28 Φεβ 2019, 20:52

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια.. Ισως σας μπερδεψα αλλα νομιζω βρηκα την απαντηση που ηθελα.. Απλα πιο απλα εψαχνα καποιον να μου απαντησει αν με το κολυμβητηριο δω θετικα μιας και θαλασσα χωρις αυτοκινητο στην αθηνα δυσκολο να βρω. Και αν ναι να που προτινατε καποιο κοντα στο κεντρο της αθηνας.. ναστε καλα
Free-diving is not about how long you can hold your breath or how deep you can go,
It is about being free from your biggest enemy, that is yourself.
Sotiris26

Επιστροφή στο Χαλαρά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: eleftherio, JOHNBAKK και 17 επισκέπτες