• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Τι κάνουμε ;!!!!!

Relax time.......off topic!!

Re: Τι κάνουμε ;!!!!!

Νέα δημοσίευσηαπό jimys » 17 Ιουν 2018, 16:08

λοιπον μαγκες αυτη η καταπτυστη προδοσια ενος δοσιλογου με το ασκερι του παει....την υπεγραψε, την εδωσε, αλλα ρε γαμωτο αξιζε καλυτερη τιμη ολοκληρη ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.
θα ξεχαστει θα θυμιζει σαν ονειρο κακο οπου θα συνεχιζουμε να το ζουμε γιατι κοιμομαστε, κοιμομαστε βαθια.

αυριο ερχεται η σειρα της ανατολικης θρακης για υιοθεσια μην την αφησει ορφανη δεν κανει γιατι αλλωστε....τι θα πει ο κοσμος *.
μεθαυριο το αιγαιο ετσι κι αλλιως νερο ειναι μωρε φτανει για ολους...νερο της γης ειναι δεν το εχουμε αποκλειστικοτητα αλλωστε ...τι θα πει ο κοσμος*.
για να δειξει ο κομπλεξικος αλεκσις (φιλοευρωπαιος τωρα) ποσο μπροστα απο τους οπισθοδρομικους ρατσιστες εθνικιστες ελληνες ειναι.

υ.γ. * κοσμος = εκτος συνορων
υ.γ. 2) ποσο μπροστα και ανοιχτομυαλος εισαι αλεκσιιι σε θαυμαζω...
Όποιος ξεχνά την ιστορία του ειναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει.
jimys

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 17 Ιουν 2018, 16:12

Δε θα το έλεγα ακριβώς "κρυφό" καμάρι Alexaras...
Τώρα οι γνώμες άσχετων,αστοιχειωτων, ή καλοθελητων, όσο εμείς εμμεναμε στη θέση μας,δεν είχαν καμμία απολύτως σημασία.
Μεγάλη όμως σημασία έχει το ότι ο εντολοδόχος τσίπρας πλέον στην ουσία, συντάχθηκε με όλους αυτούς.
Ιδού κάποιοι λογοι για τους οποίους δεν έπρεπε να το κάνει,εκπεφρασμενοι από άτομο πολύ πιο ειδικό και καταρτισμένο από μένα:

https://www.google.gr/url?sa=t&source=w ... RaqBjtDx5P
Life is either a daring adventure or nothing..- Helen Keller
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό tsiros!!! » 17 Ιουν 2018, 16:27

Αποφεύγω τις πολιτικές συζητήσεις γιατί δεν μου αρέσει η φαγομάρα που φέρνουν..... Είπα να κάνω μια εξαίρεση σήμερα....Και ελπίζω να μη σκοτωθούμε πίσω από το πληκτρολόγιο....
Όλοι έχουν κάνει λάθη... Πράσινοι και μπλε στο παρελθόν, πολλά αυτογκόλ..... Οι γείτονες σταθερά πιέζουν και διεκδικούν και μεις το κρύβουμε κάτω από το χαλί..... Και τώρα το δίνουμε.... Όχι μόνο το όνομα αλλά πολλά περισσότερα.. Δεν αναφέρομαι για το δικαίωμα στο να βγούνε στη θάλασσα για αλιεία ή ακόμα περισσότερο για έρευνες υδρογονανθράκων, σε μια περιοχή (Θερμαϊκός) που ακούγεται ότι έχει... Γιατί βλέπεις όταν αναφέρεσαι σε μια χώρα ως Βόρεια "κάτι", τότε αυτομάτως υπονοείς ότι κάπου στα νότια σύνορά της θα βρίσκεται και η Νότια "κάτι"..... Και σήμερα κάνεις την αρχή και συμφωνείς στο όνομα και κάποιες λεπτομέρειες..... Βιβλία θα αλλάξουν, η ιστορία θα τροποποιηθεί και η επόμενη γενιά θα είναι πλέον έτοιμη και μάλλον σύμφωνη για το λογικό.... Την ένωση του βορρά με το νότο...Γιατί δεν γίνεται μια χώρα να λέγεται Μακεδονία και μια άλλη χώρα να έχει μια επαρχία Μακεδονία...... Ίσως να μην το προλάβω αλλά είμαι πεπεισμένος ότι τα παιδιά μου που είναι 4 και 1 χρονών θα το ζήσουν..... Εύχομαι να κάνω λάθος και να είναι ένα σενάριο επιστημονικής φαντασίας... Πραγματικά μέσα απ' την καρδιά μου το εύχομαι..... Γιατί στην περίπτωση που συμβεί κάτι τέτοιο τότε σήμερα είναι η αρχή του τέλους.... Και μεις κοιμόμαστε στο λιβάδι με τα χαμομήλια και κάνουμε αυτό που ξέρουμε τόσο καλά..... Τρογώμαστε μεταξύ μας....
tsiros!!!

Νέα δημοσίευσηαπό X.A » 18 Ιουν 2018, 08:26

jimys έγραψε:αυτο που ακουω συνεχεια τις τελευταιες μερες ειναι οτι ολες οι χωρες τους αποκαλουν ετσι....δεν με νοιαζει ρεεε πως τους αποκαλουν δεν σε ρωτησα και δεν με νοιαζει. αυτο που με νοιαζει ειναι τουτος ο τοπος και ολοι εμεις που εχουμε την τυχη να ειμαστε απο αυτην την ρατσα την ρατσα την ελληνικη, με τα καλα και τα κακα ναι αυτοι ειμαστε και σε οποιους αρεσει.
ΝΑΙ ειμαι ρατσιστης
ΝΑΙ ειμαι εθνικιστης
ΝΑΙ ειμαι χριστιανος
ΝΑΙ ειμαι ξενοφοβικος
ΝΑΙ ειμαι πατριδοφιλος
ΝΑΙ σου χαρισα τα γραμματα να διαβαζεις
ΝΑΙ σου χαρισα τα μαθηματικα να κατασκευαζεις
ΝΑΙ σου χαρισα τον γραπτο λογο να διασκεδαζεις
ΟΧΙ δεν θα σου χαρισω την ταυτοτητα μου, δεν θα με σβησεις επειδη εσυ εισαι ενας κομπλεξικος οπου και το συμπαν να σου χαρισουν εσυ κομπλεξικος θα παραμεινεις γιατι απλα ΣΤΑ ΧΑΡΙΣΑΝ δεν τα απεκτησες .
ΝΑΙ αν θελεις να λεγεσε βορειος μακεδονας βαλε την γαλανολευκη, ιθαγενεια ελληνικη , συνταγμα ελληνικο, γλωσσα ελληνικη , γινε εσυ ελληνικη περιφερεια αφου ειναι ο διακαης ποθος σου να λεγεσε μακεδονας στα ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ.

υ.γ.
στον αποπανω γεωγραφικα γειτονα αναφερομαι ονομα δεν λεω δεν τον αναγνωριζω προσωπικα ...ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟ ΛΑΜΟΓΙΟ

Φιλαράκι μου είμαι σύμφωνος 100%. Μπράβο σου τα είπες όλα και πιστεύω εκφράζεις την πλειοψηφία των ΕΛΛΗΝΩΝ
X.A

Νέα δημοσίευσηαπό sparos » 18 Ιουν 2018, 08:59

Το να περηφανεύεται κάποιος οτι ειναι ρατσιστης,εθνικιστής κλπ ειναι πραγματικά αξιο απορίας #-o
Αλλο πραγμα ο πατριωτισμός μην μπερδευόμαστε
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE ... F%8C%CF%82

Φιλικά
sparos

Νέα δημοσίευσηαπό dimitrisart » 18 Ιουν 2018, 09:20

Παίδες η κατάσταση είναι πρόσφορη για Επανάσταση ενάντια στον καταστρεπτικό Νεο-κομμουνισμό
dimitrisart

Νέα δημοσίευσηαπό jimys » 18 Ιουν 2018, 09:45

sparos έγραψε:Το να περηφανεύεται κάποιος οτι ειναι ρατσιστης,εθνικιστής κλπ ειναι πραγματικά αξιο απορίας #-o

Φιλικά

καλημερα φιλε μου αυτους τους προσδιορισμους μας τους εχουν φορτωσει στον λαιμο μας, ας τους δεχθω και αυτους ας ειναι αδικοι δεν εχω κομπλεξ (με αυτην την εννοια τα γραφω), αλλα επειδη θαρρω πως και εσυ εδω μενεις στην ελλαδα, βλεπεις να στερουμαστε φιλοξενια, φροντιδα η καλοσυνη σε ολους αυτους που το εχουν αναγκη και ερχονται καραβιες καθε ωρα στην χωρα τουτη ???? μαλλον οχι
μπουκαραμε σε αλλη χωρα με τσαμπουκα ??? μαλλον οχι
πνιξαμε κανεναν στην θαλασσα (να μην λερωσει τουτα τα χωματα) ??? μαλλον οχι
το μονο που κανουμε ειναι να ανεχομαστε ψεμα υποκρισια και βουρδουλα σε αντιθεση με αυτα που προσφερουμε, οτι μπορουμε να προσφερουμε αυτα τα δυσκολα χρονια που ζουμε.
ΑΛΛΑ δεν ανεχομαι προδοτες ημιμαθεις και δοσιλογους εντος της χωρας μου σαν τον αλεκσι να περηφανευεται πως ξεπουλαει ονοματα ιστορια αιμα και θυσιες ανθρωπων που τα εδωσαν ΟΛΑ μα ΟΛΑ οχι σε καποιον συγγενη τους ουτε στον θεο, θυσιαστηκαν για να τα εχουμε εσυ εγω η γειτονια η πολη η περιφερεια η χωρα Η ΕΛΛΑΣ.
δεν ειμαι μακεδονας κι ομως εχω τρελαθει γιατι ειμαι ελληνας και η καθε πετρα που ξεπουλιεται με ποναει κι αν με ρωτας γιατι ?
γιατι ετσι γαλουχηθηκα να σεβομαι αλλα και να με σεβονται.
Όποιος ξεχνά την ιστορία του ειναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει.
jimys

Νέα δημοσίευσηαπό matador23 » 18 Ιουν 2018, 10:20

Η μεγαλυτερη επιτυχια της παγκοσμιοποιησης ειναι τα social media και γενικα διαφορα φορουμ κτλ κτλ...
Εκτονωνεται ο κοσμος!
Μιλαμε για επαναστασεις και ξεσηκωμους αστα να πανε !!
Τα πληκτρολογια παιρνουν φωτια....!

Και μετα ηρεμουμε ολοι και συνεχιζουμε τη καθημερινοτητα μας....

Καπου σε μια αλλη συζητηση καποιος ειχε πει κατι ωραιο ..αλλα δεν το θυμαμαι ακριβως γαμωτο....( αν μας κοψουν το ιντερνετ μπορει να ξυπνησουμε...αν μας παρουν τα πληκτρολογια μπορει να αλλαξει κατι...)Δέν το θυμαμαι ακριβως...Ηταν ωραιο,αν καποιος το θυμαται ας το ποσταρει ...

Το θεμα τωρα , ειναι ακυρο μεν, με το ψαροτουφεκο, αλλα οκ...Θεμα προς συζητηση χαλαρα με διαφορες αποψεις που θα ακουστουν...Θα παραμεινω στη θεση του αναγνωστη.

Αποψη μου : Δεν ειναι ευκολο να αναλυθει σε 5-10 αραδες το Σκοπιανο.Περισσοτερο για γκρινια το κοβω να καταληγει , παρα σε ουσιαστικο διαλογο...τεσπα..Μακαρι να κανω λαθος!!

Την καλημερα μου σε ολους.
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"
Άβαταρ μέλους
matador23

Νέα δημοσίευσηαπό Lonestar » 18 Ιουν 2018, 11:48

στα σκοπια θα κανει δημοψηφισμα... εμεις εδω ? μπααααααααα που να κανει παλι τετοια ο δημοκρατης!!! μιλαμε οτι μας κυβερναει η απολυτη χουντα. η αριστερη....
και φυσικα ειναι η απολυτη ξεφτιλα του πλανητη.... εμεις δωσαμε Μακεδονια, με λιμανια αοζ κτλ αν προσεξατε... και αυτοι μια γραβατα στον βλαξ!
You can travel the world but you can't run away from the person you are in your Heart..
Lonestar

Νέα δημοσίευσηαπό Emigré prvsr » 18 Ιουν 2018, 15:00

sparos έγραψε:Το να περηφανεύεται κάποιος οτι ειναι ρατσιστης,εθνικιστής κλπ ειναι πραγματικά αξιο απορίας #-o

Φιλικά

Όταν τα σιχάματα του κόσμου αυτού έχουν το θράσος να αποκαλούν τον πατριώτη εθνικιστή τότε η βρισιά γίνεται τίτλος τιμής. Έχουν το θράσος να κρίνουν και να επικρίνουν όλοι οι βουτυρόκωλοι δήθεν φιλελέδες μαζί με τους συνοδοιπόρους τους δήθεν "ανεξάρτητους" βάζοντας μπροστά την αστειονομία (ανείπωτος και παντοτινός ο εξευτελισμός τους στο Πισοδέρι) που τάχα θα αφόπλιζαν. Για κορόιδα ψάχνεις;; Ας μιλήσουμε επίσης για δημοψηφίσματα που θα έκαναν ακόμη και για την ιδιωτικοποίηση της ΕΥΑΘ (!!!).
Μετά από όλα αυτά απορίας άξιον θα ήταν φίλε σπάρε να ασχολούμαστε ακόμη με τους ορισμούς των λέξεων που δίνουν τα λεξικά ενώ οι δικοί μας μαθητευόμενοι προδότες κολλάνε ότι ταμπέλα τους βολεύει σε όποιον/ότι τους βολεύει. Αν λοιπόν η ταμπέλα τους για ένα σλαβικό λαό γράφει "Μακεδόνες" ας γραφεί και η δική μας εθνικιστής, ταοϊστής, γυμνιστής, οτινάναι.... Άλλωστε όπως και να με πεις αυτό δεν αλλάζει την πραγματικότητα δηλαδή ούτε το τι είμαι εγώ ούτε το τι είναι αυτοί. Προδότες εκ πεποιθήσεως και οι 153 με όνομα και επώνυμο όλοι τους.
Κρείττον σιγάν
Άβαταρ μέλους
Emigré prvsr

Νέα δημοσίευσηαπό Emigré prvsr » 18 Ιουν 2018, 15:11

alexaras έγραψε:να κανω λιγο μια χαζη ερωτηση, τοσο καιρο το ''και καλα'' επισημο ονομα τους εμπεριειχε τον ορο Μακεδονια και δεν κουνιοταν φυλλο τωρα τι σας επιασε ολους??
και για να προσθεσω σ αυτο που ειπε πιο πανω καποιος, οντας εδω και σχεδον δυο χρονια στην Ολλανδια ολοι σαν Μακεδονια την ξερουν και παντου ετσι αναγραφεται και αναφερεται! οποτε ειναι αργα για δακρυα.. τοσα χρονια που ολα ''πηγαιναν ρολοι" (γελαν και τα τσιμεντα) δεν ακουγοταν τιποτα... τωρα που αντι για ΦΥΡΟΜ θα τη λενε ΔΒΜ θιχτηκατε...
χαιρομαι που ειναι αυτο το πιο σημαντικο σας προβλημα

"Κάποτε ο Μπαμπινιώτης έβαλε στο λήμμα «Βούλγαροι» την ερμηνεία: «οπαδοί του ΠΑΟΚ…». «Γιατί συνηθίζουν να τους φωνάζουν έτσι στο γήπεδο, έχει καθιερωθεί στο λεξικό», είπε τότε ο πρύτανης της Γλωσσολογίας.

«ΟΚ», απάντησε στο περιοδικό «ΕΨΙΛΟΝ» ο πρόεδρος των ΠΑΟΚτζήδων σε συνέντευξη που έδωσε στον Θωμά Σιώμο, «τότε κι εμείς θα φωνάζουμε συνέχεια στο γήπεδο: “π@@τ@να – π@@τάν@/ του Μπαμπινιώτη η μάνα”, μέχρι να καθιερωθεί, οπότε θα είναι αναγκασμένος δίπλα στο λήμμα «π@@τάν@» να βάλει τη μάνα του».
Από το https://www.google.gr/amp/s/christostri ... 011/12/02/παοκ-μπαμπινιωτησ-1-0/amp/
Κρείττον σιγάν
Άβαταρ μέλους
Emigré prvsr

Νέα δημοσίευσηαπό Emigré prvsr » 18 Ιουν 2018, 16:09

Επίσης αφού η Ελλάδα είναι τόσο ασήμαντη στην διεθνή σκηνή όπου σχεδόν όλοι αποκαλούν τα Σκόπια Μακεδονία γιατί άραγε τόση πίεση να δεχθούμε ΚΑΙ εμείς αυτό το όνομα; Η αιτία είναι απλή: όλοι ξέρουν ότι για πολλούς λόγους μόνο εμείς θα μπορούσαμε να νομιμοποιήσουμε την χρήση του. Στην πραγματικότητα όμως ούτε εμείς έχουμε το ηθικό δικαίωμα για κάτι τέτοιο καθώς ποταμός αίματος μας χωρίζει από αυτό.
Κρείττον σιγάν
Άβαταρ μέλους
Emigré prvsr

Νέα δημοσίευσηαπό Lonestar » 18 Ιουν 2018, 18:31

Φίλε μου ... δυστυχώς μας κυβερνούν ανίκανοι προδότες... Ίσως είμαι και ευγενικός...δεν ξέρω τι να ελπίζω πλέον ...τι θα ήταν καλό για την πατρίδα μας
You can travel the world but you can't run away from the person you are in your Heart..
Lonestar

Νέα δημοσίευσηαπό lykos180 » 18 Ιουν 2018, 21:54

το να βλέπεις κάποια άτομα να αντιμετωπίζουν αυτό το μείζων θέμα με τέτοια απάθεια είναι πολύ λυπηρό για να μην πω κάτι άλλο . ενα πράγμα μόνο θα πω μπας και ξυπνήσουν κάποιοι...για τη Μακεδονία χύθηκε αίμα,το αίμα των προγόνων Σας,των προγόνων μας...πως μπορείτε να είστε τόσο αδιάφοροι...δείτε επιτέλους λίγο πιο μπαροστά τι πρόκειται να επακολουθήσει και βγάλτε τις παρωπίδες...ολοι μας έχουμε ένα σωρό προβλήματα και προσπαθούμε να τα καταφέρουμε με χίλιους δυο τρόπους το καταλαβαίνω οκ,δε μπορώ όμως να βλέπω Έλληνες να παραιτούνται...δε μπορώ να βλέπω τον Έλληνα να μπαίνει σε καλούπια,να μην αντιδράει...αντιδράστε,μην περιμένετε από τον άλλον μόνο .βγείτε μπροστά
lykos180

Νέα δημοσίευσηαπό Lonestar » 18 Ιουν 2018, 22:04

καλα ειναι πραγματα αυτα που λες τωρα ??? ασε παω για ψαρεμα βαριεμαι!
Lonestar

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Χαλαρά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες