• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Μπαγκαζιερα Οροφης

Relax time.......off topic!!

Μπαγκαζιερα Οροφης

Νέα δημοσίευσηαπό george » 14 Ιούλ 2011, 15:34

Την καλησπερα μου.

Όπως αναφερω και στον τίτλο ήθελα τα φώτα σας και αν καποιος απο σας εχει ψαχτει πανω στο θεμα της μπαγκαζιερας οροφής και ειδικοτερα στην αγορα της απο το εξωτερικο.
Κανοντας ένα γρηγορο search διαπιστωσα οτι οι τιμες που φαινονται είναι εξωφρενικα μεγαλης διαφορας με τις ελληνικες (+ τα μεταφορικα) απλα είμαι και λιγο δυσπιστος, οποτε τα φώτα σας......

Φυσικα ψαχνω για καποια που θα μου δωσει την ευκαιρια να μπορω να βαλω μεσα οπλα - σακους - πεδιλα και διαφορα συναφή....... Μιας και πλεον με το ΝΕΟ μελος στην οικογένοια (βλ. κορακλα) Πρεπει να ξεχασω και το πισω καθισμα και το πορτ μπαγκαζ.....

Παρεπιπτωντος το αυτοκινητο μου είναι ένα ASTRA 5θυρο 2005.,.......

Τα φώτα σας συναδελφοι.................
Άβαταρ μέλους
george

Re: Μπαγκαζιερα Οροφης

Νέα δημοσίευσηαπό TomDiver » 14 Ιούλ 2011, 16:07

http://www.hermes.com.gr/

Καλές τιμές, καλή κατασκευή
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΗΧΑ ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΣΟΛΑΔΑ. ΜΕΤΑ ΘΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΒΗΞΕΙΣ!!
Άβαταρ μέλους
TomDiver

Νέα δημοσίευσηαπό padimitris » 14 Ιούλ 2011, 22:34

Γιώργο και εμένα με βασανίζει αυτή η επιλογή. Το μείον της μπαγκαζιέρας αυτής είναι ότι πρέπει να πηγαίνεις στο δρόμο με 90χλμ. Το αναφέρει ο κατασκευαστής στο εγχειρίδιο του αυτοκινήτου. Σαν μέγιστο βάρος έχει τα 50 κιλά.Αν εσύ τη μπαγκαζιέρα οροφής την θέλεις μόνο για τον εξοπλισμό, τότε συμφωνώ.
Επειδή όταν ήμουν ανύπαντρος κουβάλαγα τα windsurf μαζί μου, ήταν η κατάσταση φρίκη. Έβλεπα και βλέπω άτομα με πράγματα στην οροφή να πηγαίνουν πάνω από 120χαω και απορώ δεν έχουν διαβάσει το εγχειρίδιο του αυτοκινήτου τους;
Σκέψου ότι θα θέλεις αργότερα να παίρνεις και τα ποδήλατα των παιδιών και αν πηγαίνεις και στο χωριό να φορτώνεις προμήθειες.
Αυτά από εμένα. Βάλε αν θέλεις τις ιστοσελίδες από το εξωτερικό.
Άβαταρ μέλους
padimitris

Νέα δημοσίευσηαπό george » 16 Ιούλ 2011, 20:53

padimitris έγραψε:Γιώργο και εμένα με βασανίζει αυτή η επιλογή. Το μείον της μπαγκαζιέρας αυτής είναι ότι πρέπει να πηγαίνεις στο δρόμο με 90χλμ. Το αναφέρει ο κατασκευαστής στο εγχειρίδιο του αυτοκινήτου. Σαν μέγιστο βάρος έχει τα 50 κιλά.Αν εσύ τη μπαγκαζιέρα οροφής την θέλεις μόνο για τον εξοπλισμό, τότε συμφωνώ.
Επειδή όταν ήμουν ανύπαντρος κουβάλαγα τα windsurf μαζί μου, ήταν η κατάσταση φρίκη. Έβλεπα και βλέπω άτομα με πράγματα στην οροφή να πηγαίνουν πάνω από 120χαω και απορώ δεν έχουν διαβάσει το εγχειρίδιο του αυτοκινήτου τους;
Σκέψου ότι θα θέλεις αργότερα να παίρνεις και τα ποδήλατα των παιδιών και αν πηγαίνεις και στο χωριό να φορτώνεις προμήθειες.
Αυτά από εμένα. Βάλε αν θέλεις τις ιστοσελίδες από το εξωτερικό.

Εχω ψάξει στην κυριολεξια απειρες σελιδες με την συγκεκριμενη που θέλω (σε τιμη τουλαχιστον 150Ε κατω απο δω) αλλα είτε δεν στελνουν ελλαδα είτε τα μεταφορικα που μου δίνου είναι +100 Ε ......

Θα το ψαξω κι αλλο και αν βρω κατι ενημερώνω
Άβαταρ μέλους
george

Νέα δημοσίευσηαπό GRIGORIS » 16 Ιούλ 2011, 21:39

Εγώ τη δική μου την έβαλα αν θυμάμαι καλά γύρω στα 170 ευρώ σε ένα κατάστημα στο Βόλο, με έχει βολέψει μια χαρά και όσο για την ταχύτητα έχει δίκιο ο συνάδελφος παραπάνω είναι λίγο περιορισμένη.
Όσο ζώ τρέχω και όσο τρέχω ζω!
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS

Νέα δημοσίευσηαπό Opus » 16 Ιούλ 2011, 22:10

καλησπερα
εχω μπαγκαζιερα οροφης ( μια απο τις δυο γνωστες ξενες εταιρεις ).Το κοστος ηταν αρκετα μεγαλο πριν 5 χρονια αλλα το μεγεθος της ειναι το μεγαλυτερο που υπαρχει.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος ως προς την ποιοτητα του υλικου , τελειως αθορυβη και με ταχυτητα απο την εταιρεια 120-140.
Φιλος που αγορασε μπαγκαζιερα ελληνικη στο 1/ 3 του δικου μου κοστους υποφερει απο το θορυβο που κανει κατα την διαρκεια του ταξιδιου .
Οι επιλογες δικες σας αλλα προσοχη αν φυγει απο πανω σκοτωθηκε ο πισω που σας ακολουθει.
Άβαταρ μέλους
Opus

Νέα δημοσίευσηαπό padimitris » 17 Ιούλ 2011, 00:22

Γιώργο νόμιζα ότι η τιμή ήταν με τα μεταφορικά μέσα. Και εγώ τόσο τΙς βρίσκω.
Opus, άλλο τι δίνει ο κατασκευαστής του αυτοκινήτου και άλλο ο κατασκευαστής για την μπαγκαζιέρα. Το πρώτο αφορά το τι αντέχει το αυτοκίνητο και το δεύτερο πόσο αντέχει η μπαγκαζιέρα.
Άβαταρ μέλους
padimitris

Νέα δημοσίευσηαπό LABRAKIAS » 17 Ιούλ 2011, 09:24

Κοιταξε να στριμωξεις λιγο τα πραγματα και θα εισαι μια χαρα.
1.Θα γλυτωσεις 150 ευρω.
2.Θα πηγαινεις ανετα πανω απο 120 km / h
3.Δεν θα εχεις θορυβο στο ταξιδι.
4.Δεν θα αγχωνεσε για αυτον που σε ακολουθει.
LABRAKIAS

Νέα δημοσίευσηαπό Xristosel » 21 Μάιος 2019, 11:03

https://www.autoplus.gr/component/k2/it ... es-orofis-αυτοκινήτου
από εδώ αγόρασα κι εγώ . είναι αντοχής, αεροδυναμικές , είναι σταθερές και έχουν πολλά μεγέθη .. ελπίζω να βοήθησα :)
Xristosel

Νέα δημοσίευσηαπό Chorianopoulos » 21 Μάιος 2019, 17:00

Οπως τα ειπε και ο Opus παρε κατι καλο (thule) για σου αντεξει στον χρονο και να εχει μεγαλυτερο βαρος φωτρωσης και ταχυτητα αυτοκινητου.
Chorianopoulos

Νέα δημοσίευσηαπό dimkats » 22 Μάιος 2019, 18:20

Καλε μου φιλε εγω εχω παρει μια Ιταλικη αν δεν κανω λαθος.Την εχω σε ενα mazda 6,και εχω ξεχασει οτι την φοραω και παω με 160,ουτε ακουγονταν.πολυ καλη κατασκευη και πολυ καλη τιμη σε σχεση με τις δυο πολυ επωνυμες.Ανοιγμα και απο τις δυο πλευρες του αυτοκινητου πραγμα που διευκολυνει πολυ το φορτωμα της.Αν θες παραπανω πληροφοριες στο 6936116606.
dimkats

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 22 Μάιος 2019, 19:12

θα πρεπει να λαβουμε υπ'οψιν οτι εχουμε τρεις παραμετρους αεροδυναμικης!
του αυτοκινητου(διαφορετικη αεροδυναμικη συμπεριφορα του καθε αυτοκινητου) ,τις μπαρες στηριξης και της μπαγκαζιερας!!
θα πρεπει λοιπον οι τρεις αυτοι παραμετροι να συνδυαστουν ιδανικα ,για να μην εχουμε θορυβο! ;)

..........ολα εγω θα σας τα μαθαινω πια !!!! [-(
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό minasevoix » 22 Μάιος 2019, 19:57

Άβαταρ μέλους
minasevoix

Νέα δημοσίευσηαπό alexnik78 » 22 Μάιος 2019, 22:44

minasevoix έγραψε:Εγώ παίδες παρήγγειλα αυτή σήμερα και ίδωμεν : https://www.car.gr/parts/view/9639923/ , https://www.withcar.hr/krovna-kutija-no ... 30l-bijela , https://www.youtube.com/watch?time_cont ... PYD2xnFIX0

Την έχω σχεδόν 4 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Στα ταξίδια δεν ακούγεται και για χώρο δεν το συζητάμε.
alexnik78

Νέα δημοσίευσηαπό minasevoix » 22 Μάιος 2019, 23:16

Ωραία! Γιατι υπάρχουν πολλες επιλογες κ ο κοσμος μπερδευεται. Και γω μεσες άκρες στην τύχη την επέλεξα.
Ας αφήσουμε τον φακό στην σημαδούρα
ας συμβάλουμε όλοι με ένα λιθαράκι
ας πιάσουμε το ψάρι έξω από το σπίτι του
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΕΙ
Άβαταρ μέλους
minasevoix

Επόμενο

Επιστροφή στο Χαλαρά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες