• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Θετικες ή αρνητικες εντυπωσεις..

Relax time.......off topic!!

Θετικες ή αρνητικες εντυπωσεις..

Νέα δημοσίευσηαπό S P A I K ! ! ! » 21 Μάιος 2011, 00:28

Εδώ θα μπορείτε να σχολιάσετε θετικά ή αρνητικά το αποτέλεσμα μίας συναλλάγης μεταξύ μελών. Υπαρχουν καποιοι που την εχουν πατησει απο αλλο μελος του φορουμ?
Άβαταρ μέλους
S P A I K ! ! !

Re: Θετικες ή αρνητικες εντυπωσεις..

Νέα δημοσίευσηαπό paraktios » 21 Μάιος 2011, 08:00

Ναι εγώ έχω να καταγγείλω το μέλος Γιαννούλη(και χρόνια του πολλά για τη γιορτή του,με υγεία ) ότι, όταν παρευρίσκεται στο μαγαζί μου δεν αφήνει τους άλλους συνδαιτημόνες να καπνίζουν και αναγκάζεται ο Νίκος και βγαίνει στο πεζοδρόμιο!!!
Άβαταρ μέλους
paraktios

Νέα δημοσίευσηαπό cpandis » 21 Μάιος 2011, 08:04

Εγώ εχω κάνει αρκετές συναλαγες και μου πειγαν όλες καλά οπότε δεν έξω να πω κακό λόγο.
Αν καποτε φτασεις στο πατο μην ανησυχεις... Καποιος θα βρεθει να σου δωσει ενα φτυαρι.........
Άβαταρ μέλους
cpandis

Νέα δημοσίευσηαπό JPman » 21 Μάιος 2011, 08:44

Πως κανετε συνηθως τις συναλαγες με κουριερ και αντικαταβολη η με τραπεζικο λογαριασμο?
Άβαταρ μέλους
JPman

Νέα δημοσίευσηαπό Πανος » 21 Μάιος 2011, 08:46

Εχω κάνει αρκετές συναλλαγές και την εχω πατησει 3 φορές. Τη μια με ενα αεροβόλο που ΄"και καλά" ηταν του κουτιού, .....αλλά το εβαλαν στο κουτί αφού το ανοιξαν του @##%^#% τα παντα μεσα και μετα το εκλεισαν αρπα κόλλα. Αποτέλεσμα ηταν να στο πρωτο γεμισμα να χανει λαδια απο παντου. Τελικα εσκασα καποια λεφτά επιπλέον το εφτιαξα και το δούλεψα για λίγο καιρό.

Την αλλη φορά παρέλαβα ενα bucanero οποιο γεμισε νερά στην πρωτη βουτια και ανοιγωντας το, βρηκα μια λαμαρινόβιδα βιδωμενη στην τάπα στεγανοποίησης!!! Πιθανον ειχε βάλει νερά απο αλλου και τρυπησαν την ταπα για να τα βγάλουν! Εβαλαν τη βιδα και το έδιωξαν αρπα κόλλα! Στεγανοποιήθηκε σωστά και μου εδωσε αρκετά ψαρια απο εκει και πέρα!

Τριτη περίπτωση, αγορασα ενα καρμπον 120αρι απο γνωστη φίρμα του χώρους μας (τρομάρα του), το οποιό και καλά δεν του εκατσε στο χερι. Οταν πηγα ειδα ενα οπλο σε καλη κατασταση αλλα στημενο με 6.75 και ανεμικά κόκκινα λαστιχάκια. Αυτό που ειπα ηταν: "καλα αυτός και το εχει τόσο άκυρα στημενο?" Ηταν και βραδάκι τότε και ο κακός φωτισμός δε μου επετρεψε να δω κατι αλλο.
Στην πρώτη βουτιά στο μπετόνι, το όπλο εριχνε συνεχεια αριστερά! Κοιταω πιο προσεκτικά και μου ανεβαινει το αίμα στο κεφάλι! Ο οδηγός ηταν θεόστραβος! Αφου πέφτουν τα απαραίτητα καντήλια απο το τηλέφωνο στον τύπο, παω στην εταιρεία το οπλο πισω και τα παιδιά σε 4-5 ωρες μου το εφεραν στο σπίτι ετοιμο με ολόισιο οδηγο! Από τότε το οπλάκι εβγαλε αρκετά ψαράκια και εδω και ενα χρόνο που ειναι στον καινούργιο του κάτοχο και φίλο μου, ειναι αστερι.

Ο λόγος για τον οποίο ημουν αναλυτικότατος ειναι για να προβληματίσω ολους οσους αγοράζουν μεταχειρισμένο τι μπορεί να συναντήσουν.
"In the depths of winter, I finally learned that there was within me an invincible summer."
Άβαταρ μέλους
Πανος

Νέα δημοσίευσηαπό Πανος » 21 Μάιος 2011, 08:48

JPman έγραψε:Πως κανετε συνηθως τις συναλαγες με κουριερ και αντικαταβολη η με τραπεζικο λογαριασμο?

Προτιμώ με τραπεζικό λογαριασμό γιατί με την αντικαταβολή σου δίνουν τα λεφτά σε 7-14 μερες απο την κούριερ ή βεβαια ακόμα καλυτερο χέρι με ΄χερι.
"In the depths of winter, I finally learned that there was within me an invincible summer."
Άβαταρ μέλους
Πανος

Νέα δημοσίευσηαπό SARGOS » 21 Μάιος 2011, 11:51

και εγω αγορασα περσι για δυο φιλους 2 riffe ευροκαν ενα 100 και ενα110 απο γνωστο ατομο του χωρου και το 100 που το πηρα για τον ξαδερφο μου ηταν θεοστραβο στην συνεχεια και αφου τον πηρα τηλ για να παραπονεθω μου ειπε πως το οπλο ειναι αψογο χωρις να το παραδεχτει φυσικα.επισης αλλη μια φορα υπηρχε μια αγγελια για μια μασκα μια βεργα διφτερη και εναν φακο καποιας συγκεκριμενης μαρκας και εγω παρελαβα την μασκα την βεργα αλα με ενα φτερο αντι για δυο γιατι το ενα ηταν σπασμενο και φυσικα εναν φακο διαφορετικο και πολυ πιο φτηνο απο αυτον που υπηρχε στην αγγελια.
Άβαταρ μέλους
SARGOS

Νέα δημοσίευσηαπό S P A I K ! ! ! » 21 Μάιος 2011, 22:18

υπαρχουν νομιζω αρκετα ατομα τα οποια την εχουν πατησει και γι αυτο ανοιξα το συγκεκριμενο θεμα. εγω παντως προτιμω χερι με χερι και πρωτα να παραλαβω και μετα τραπεζικο λογαριασμο. cpandis το οπλο που μου εστειλες φυσαει!! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
S P A I K ! ! !

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 21 Μάιος 2011, 22:29

:) πολύ αρνητικά τα μέχρι τώρα αποτελέσματα :) και καλά βρε πανο την έπαθες μια και δύο φορές ήθελες και τρίτη ?????
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό Πανος » 21 Μάιος 2011, 22:35

thalassa50 έγραψε::) πολύ αρνητικά τα μέχρι τώρα αποτελέσματα :) και καλά βρε πανο την έπαθες μια και δύο φορές ήθελες και τρίτη ?????

Οι 3 φορες ειναι μικρο ποσοστο στο συνολο των αγορων που εχω κανει. Τα μεταχειρισμενα εχουν τετοια θεματα. Δεν πολυψωνιζω πλεον απο επαρχια εκτος εαν ειναι συγκεκριμενα ατομα. Ετσι τουλαχιστον βλεπω το προιον και μειωνω το ρισκο.

Παντως η κοινοτητα ειναι κλειστη, ολα μαθαινονται αργα ή γρηγορα. Οποτε ο πονηρος την παταει.
Άβαταρ μέλους
Πανος

Νέα δημοσίευσηαπό manosrofos » 21 Μάιος 2011, 23:08

πανω φιλικα εχω να σου πουλησω πολλα πραγματα.....με πιανεις ετσι πλακα κανω
manosrofos

Νέα δημοσίευσηαπό petros78 » 21 Μάιος 2011, 23:56

Μια φορα αγορασα απο φόρουμ κατι πεδιλα Cressi gara ld και το παιδι απο την Θεσσαλονικη μου ειχε πει στο τηλεφωνο οτι ειναι σχεδον καινουρια με μερικες γρατσουνιες...

Ετσι ηταν λοιπον τα πεδιλα, οπως μου τα ειχε πει, τιμιο παιδι...

Μετα απο λιγο καιρο πουλησα μια σχεδον καινουρια στολη σε ενα παιδι απο Σαλλονικη παλι... την εκανα μια σωστη συσκευασια και την εστειλα με ταχυδρομειο...
Οταν την παρελαβε το παιδι με πηρε δυο η τρεις φορες για να με ευχαριστησει που η στολη ηταν οπως του ειχα εξηγησει...

Αν ειναι να στειλω κατι η να μου στειλουν παντα με αντικαταβολη... Ανοιγω το δεμα μπροστα στον κουριερ που θα το φερει και αν ολα ειναι καλως τοτε παραλαμβανω και υπογραφω... :good:

Σε ταχυμεταφορικη worldwide δουλευα! :grin:
Εχω εκπαιδευτει με την αφη σε εναν φακελο και την οραση και ακοη σε ενα δεμα να καταλαβαινω περιπου τι εχει μεσα σαν υλικο και σε τι κατασταση ειναι... :hello:
Εδώ το blog μου: http://camouflage-paint-on-spearguns.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
petros78

Επιστροφή στο Χαλαρά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες