• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

αττιλας 3(πολεμος)

Relax time.......off topic!!

Re: αττιλας 3(πολεμος)

Νέα δημοσίευσηαπό timos » 16 Σεπ 2011, 15:50

Με τους λαους δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε ,οπως καποιοι δικοι μας ειναι στα ακρα ετσι υπαρχουν και απο την αλλη πλευρα... Ειναι λογικο απο εκει να ειναι περισσοτεροι , εχουν περισσοτερα κοινωνικα ( μεχρι τωρα τουλαχιστον )προβληματα και χαμηλοτερο μορφωτικο επιπεδο... Ειναι και περισσοτεροι σαν λαος, πως να το κανουμε ολη η Ελλαδα δεν ειναι ουτε η Κωνσταντινουπολη....

Υγ Σμερνα το υπονοουμενο ειναι οτι η Κυπρος κατω απο αυτες τις συνθηκες θα κερδισει τα χαμενα εδαφη με μια επανενωση, εχοντας και χαλαρα μεγαλυτερο κατα κεφαλην εισοδημα τα πραγματα ισως ειναι πολυ καλα ... Τουλαχιστον με μια γρηγορη σκεψη αυτο το συμπερασμα βγαζω...

EDIT και κατι τελευταιο ... το πετρελαιο στις περισσοτερες χωρες εφερε μονο πολεμους ...
Οπως λεει και ενας φιλος , για ολους εσας που δεν με γουσταρετε, απλα ... "σας κατουραω"
timos

Νέα δημοσίευσηαπό Smernas » 16 Σεπ 2011, 19:27

timos έγραψε:Υγ Σμερνα το υπονοουμενο ειναι οτι η Κυπρος κατω απο αυτες τις συνθηκες θα κερδισει τα χαμενα εδαφη με μια επανενωση, εχοντας και χαλαρα μεγαλυτερο κατα κεφαλην εισοδημα τα πραγματα ισως ειναι πολυ καλα ... Τουλαχιστον με μια γρηγορη σκεψη αυτο το συμπερασμα βγαζω...

Και εγώ εύχομαι να είναι έτσι .

Αλλά μάλλον αυτό που λέει η δήλωση είναι .'' Καθίστε χωρισμένοι για να κονομάνε οι εταιρείες μας που κάποιες θα πάνε με την ελληνοκυπριακή μεριά και κάποιες με την τουρκοκυπριακή και θα σας πάρουν τα κοιτάσματα για ένα κομμάτι ψωμί , (λόγω του ανταγωνισμού σας και των ξεπ@υλ@μένων κυβερνήσεών σας)
και βεβαίως για να πάρουμε και εμείς τις μιζ@ύλες μας αφού θα βολέψουμε (εξυπηρετήσουμε) περισσότερες εταιρείες μας με τα ίδια ουσιαστικά κοιτάσματα . ''
If you stare into the Abyss long enough the Abyss stares back at you.
Άβαταρ μέλους
Smernas

Νέα δημοσίευσηαπό mitsosub » 16 Σεπ 2011, 20:35

κάποιος είχε πει οτι η ελλάδα και η Τουρκία είναι σαν 2 γείτονες που στα σύνορά τους εχουν θαμμένα ενα
τσουβάλι χρυσο
το θέλουν και οι 2 αλλα κανείς δεν τολμάει να το παρει
και φοβουμενος ο ενας την αποπειρα του αλλου
να το διεκδικήσει προμηθευεται όπλα απο 3ον με σκοπό να το διαφυλάξει
Ώσπου μια μέρα ο 3ος θα τους αναγκάσει να το μοιράσουν
Αλλα δια του 3...
μασκα δεν εχω να γυρνώ
στο καρναβάλι ετούτο
μόνο μια αποχη να τρυγώ
της θαλασσας την πονηριά
και της σιωπής τον πλούτο
Άβαταρ μέλους
mitsosub

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 16 Σεπ 2011, 21:04

mitsosub έγραψε:κάποιος είχε πει οτι η ελλάδα και η Τουρκία είναι σαν 2 γείτονες που στα σύνορά τους εχουν θαμμένα ενα
τσουβάλι χρυσο
το θέλουν και οι 2 αλλα κανείς δεν τολμάει να το παρει
και φοβουμενος ο ενας την αποπειρα του αλλου
να το διεκδικήσει προμηθευεται όπλα απο 3ον με σκοπό να το διαφυλάξει
Ώσπου μια μέρα ο 3ος θα τους αναγκάσει να το μοιράσουν
Αλλα δια του 3...

μα αυτό γίνετε ειδη είναι στα σκαριά και το πάμε λαού λαού :D
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό headshoot » 17 Σεπ 2011, 05:22

Λοιπον παληκαρια επειδη το παρακολουθω το θεμα εδω και ενα χρονο ... τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσο νομιζετε ειναι πολυ πιο περιπλοκα και επικινδυνα απο οσο μοιαζουν ειναι ισως η μονη φορα που πραγματικα παμε για πολεμο με τους Τουρκους...ουτε το '87 ουτε το '96 ηταν ετσι τα πραγματα...σημερα υπαρχουν αλλοι παραγοντες εκτος Ελλαδας και Τουρκιας που ΟΔΗΓΟΥΝ τις δυο χωρες σε συγκρουση...ειναι γεγονος οτι ΘΕΛΟΥΝ μια συρραξη αναμεσα στις δυο χωρες...και μιλαω για USA EU ISRAEL θα εξηγησω τωρα ποιος ειναι ο λογος...κανενας μα κανενας απ ολους αυτους ΔΕΝ θελει μια περιφερειακη υπερδυναμη οπως η Τουρκια να γινει ο ηγετης του μουσουλμανικου κοσμου και μαλιστα με δυνατοτητα πυρηνικου πληγματος ... ναι καλα ακουσατε μια απο τις κορυφαιες στην λιστα προτεραιοτητες του Τουρκικου στρατου ειναι η αναπτυξη τακτικων βαλιστικων πυραυλων με πυρηνικη κεφαλη ειδη εχει κατασκευασει τους ISKADER 1 & ISKADER 2 με εμβελεια 350χλ και 500χλ αναμενεται ο ISKADER 3 με εμβελεια 1000χλ!!!! ο τυπος αυτος πυραυλου εχει κατασκευαστει αποκλειστικα για να φερει μη συμβατικες κεφαλες!!!! Σε δηλωση του ο ιδιος ο Ερντογαν ειπε οτι υποστηριζουμε την χρηση πυρηνικης ενεργειας για ειρηνικους και "πολιτικους" σκοπους ειναι δικαιωμα μας να εχουμε πυρηνικη ικανοτητα την στιγμη που γειτονικες μας χωρες ειναι πυρηνικες δυναμεις οπως το Ιραν το Ισραηλ το Πακισταν ...(ο νοων νοειτο) Ειναι επισης γνωστο οτι η Τουρκια συνεργαζεται στενα με το Πακισταν στο πυρηνικο κομματι ,ετσι λοιπον θα εχουμε μια πυρηνικη υπερδυναμη στην πορτα της Ευρωπης και της Ρωσιας και σε ενα μερος με μεγαλο ενδιαφερον για την Αμερικη την Ανατολικη Μεσογειο η οποια θα ειναι πλεον και ο προστατης του μουσουλμανικου κοσμου...κατι σαν μια νεα Αμερικη για τους μουσουλμανους ομως αυτη την φορα,πραγμα το οποιο ειναι πολυ πολυ επικινδυνο...ενας ΜΠΙΝ ΛΑΝΤΕΝ σε μεγεθος Τουρκιας...με δικη του Πολεμικη Βιομηχανια (ειδη παραγουν δικα τους αρματα μαχης ΑΛΤΑΥ πυραυλους Κρουζ Ελικοπτερα κτλ) ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα την στιγμη που υπαρχει και το ενεργειακο κομματι στην μεση...φανταστειτε ολα τα προηγουμενα συν το οτι η Τουρκια θα εχει λυσει και το ενεργειακο της προβλημα και θα ειναι αυτονομη ενεργειακα με τα πετρελαια και το φυσικο αεριο που θα εχει κλεψει απο τους γειτονες της!!!! Μιλαμε για εναν πολυ πολυ πολυ κακο συνδιασμο καταστασεων που μπορει να ανατρεψει το παγκοσμιο status quo ... εκει μπλεκομαστε πλεον και εμεις ...η Αμερικη το Ισραηλ η Ενωση και η Ρωσια θελουν να σταματησουν αυτο το εργο και εμεις ειμαστε η ιδανικη περιπτωση 2000 χρονια πολεμουμε με τους Τουρκους ενας ακομα πολεμος μπορει να βοηθησει στο προβλημα τους συντονισμενες πλεον ενεργειες απ ολους με γνωση της Ελληνικης κυβερνησης μας φερνουν σε ενοπλη συρραξη με τους Τουρκους το Ισραηλ μπλεκεται και πλεον η Τουρκια εχει ανοικτο μετωπο και εκει η Αμερικη βοηθαει τα μεγιστα τους παντες γιατι θελει με την σειρα της να διαμελιστει η Τουρκια για να βαλει επιτελους χερι στα λαφυρα ενος πολεμου που εκανε και μιλαμε για τα πετρελαια του Ιρακ στο Κιρκουτ βορειο Ιρακ...με λιγα λογια θελει να φτιαξει επιτελους το κουρδικο κρατος και να παρει τα πετρελαια αλλωστε ειναι γνωστη η υλικοτεχνικη υποστηριξη που παρεχουν οι ΗΠΑ στους Κουρδους του ΡΚΚ...τελος καλο ολα καλα για ολους εκτος απο εμας και τους Τουρκους σιγουρα η απεναντι θα εχουν τρομερο τελος αλλα και εμεις δεν πιστευω οτι θα την περασουμε χαλαρα...δηλαδη ηρθε η ωρα να σταματησουν την Τουρκια τωρα γιατι μετα θα ειναι πολυ αργα και δεν θα μπορουν και αυτη ειναι η καλυτερη ευκαιρια ...αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι το Ισραηλ ζητησε να μπει η Τουρκια στις χωρες τρομοκρατες και συνεργους με το Ιραν και οι Αμερικανοεβραιοι βουλευτες του Κονγκρεσου επιτεθηκαν στην Τουρκια και ζητησαν να αποσυρει αμεσως το στρατο "κατοχης" απο την Κυπριακη Δημοκρατια!!!!! (αυτο εγινε πριν 2 μερες)
Οσοι πιστευουν οτι αυτα ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας να σας θυμισω οτι εδω και 1 χρονο η Ελλαδα το Ισραηλ και Αμερικη κανουν κοινες ασκησεις στο Αιγαιο με σεναριο την καταστροφη στοχων επιφανειας και αναχαιτηση και καταστροφη εχθρικων αεροσκαφων (μεχρι και ασκησεις εδαφους εγιναν με αεροπορια στρατου ελληνικα και ισραηλινα Α64 Apache ) επισης πριν 1 μηνα περιπου Ρωσικα μαχητικα πηραν μερος σε ασκηση του ΝΑΤΟ για πρωτη φορα στην Ιστορια τους χωρις την συμμετοχη των Τουρκων με το ιδιο σεναριο εντοπισμος και καταστροφη στοχων επιφανειας !!!!!!! Οταν λοιπον το ΝΑΤΟ εχει δειξει οτι χωρις την Αμερικη δεν μπορει (βλεπε Λυβιη) πως θα τα βαλει με την Τουρκια εκει πρεπει να κανουν ντου ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ και καπως ετσι θα γινει...ελπιζω να κανω λαθος αλλα πραγματικα φοβαμαι οτι εχω δικιο...
Οσο για το ποιος θα παει και ποιος οχι σκεφτητε το καλα και εγω 35αρης ειμαι με παιδι ...πρωην πεζοναυτης(δεν το ηθελα μου ηρθε) αλλα ρε μαγκες θα παω ... για την ΠΑΤΡΙΔΑ οχι την χωρα την ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ τους πολιτικους τους εχω χεσμενους θα παω για την ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ και ΠΑΤΡΙΔΑ ειναι το παιδι μου η οικογενεια μου ο ηλιος μας που ειναι ο πιο ομορφος στον κοσμο τα γαλανα κρυσταλινα νερα στις κυκλαδες τις απεραντες ακρογυαλιες με τους βυθους μας το ατελειωτο ΕΛΛΗΝΙΚΟ καλοκαιρι τα γηπεδα και τις ομαδες μας τον φραπε μου στην Νικης με θεα το θερμαικο την Ιστορια μας για τον συνταξιουχο και τον υπαλληλο για εκεινο το ροφο στο Παλιουρι που με εχει κανει τα νευρα κορδονι για ολα τα στραβα και αναποδα αλλα και ολα τα ωραια θα παω γιατι ειμαστε εμεις ρε φιλε...και ειμαστε λιγοι θα παω γιατι δεν θελω να χασω και αυτα που μου εμειναν... :aikido:
headshoot

Νέα δημοσίευσηαπό pittask » 17 Σεπ 2011, 08:06

Να επισημάνω-διορθώσω κατι στη σύντομη αλλά και πλήρη αυτή ανάλυσή σου.Οι πύραυλοι εδάφους-εδάφους Ισκαντερ(Αλέξανδρος) , είναι ρωσικής κατασκευής και οχι τούρκικης.Σε καμιά περίπτωση οι Τούρκοι δεν τον έχουν στο οπλοστάσιό τους.Δεύτερο, και σπουδαιότερο ,οι Τούρκοι δεν συνυπάρχουν με εμας 2000 χρόνια !Εμφανίστηκαν σε χρόνια παρακμής της Βυζαντινής Αυτοκρατορίας και,ειδικά μετά το 1071, ανοίγει για αυτούς ο δρόμος για τη Μικρά Ασία.Με σωρεία λαθών κατόπιν, και λόγω της απίστευτης παρακμής του Βυζαντίου, εγκαθίστανται και στην Ανατολική Θράκη.
Η τελευταία παράγραφος με εκφράζει απόλυτα(μου θύμισε λίγο εκείνο το τραγούδι -παιάνα που έψαλαν τέτοιες μέρες του Σεπτέμβρη του 480π.Χ τα ελληνικά πληρώματα των πλοίων στα στενά της Σαλαμίνας απέναντι σε υπέρτερες περσικές δυνάμεις)."Εμπρός παιδιά των Ελλήνων ", έλεγε..Παρά την πίκρα που έχει δώσει και δίνει το κράτος σε πολλούς Έλληνες,οφείλουμε να το διαχωρίσουμε απο το Έθνος και την Πατρίδα που είναι ιερά.
pittask

Νέα δημοσίευσηαπό thanos5180 » 17 Σεπ 2011, 09:13

Αυτό μας έλειπε τώρα.... :-({|=
Άβαταρ μέλους
thanos5180

Νέα δημοσίευσηαπό headshoot » 17 Σεπ 2011, 13:42

εχεις δικιο φιλε μου λογο ταχυτητας εγραψα ΙΣΚΑΝΤΕΡ ενω ειναι η σειρα οπως την εγραψα με το ονομα ΓΚΙΛΝΤΙΡΙΜ (κεραυνος) οσο για τα 2000 χρονια ηταν σχημα λογου...φυσικα και δεν ειναι εδω 2000 χρονια ολοι ξερουμε ποιοι ειναι και απο που ηρθαν ... και μην τρωτε παραμυθα οτι ο λαος δεν θελει και δεν φταιει κτλ κτλ ...
headshoot

Νέα δημοσίευσηαπό SinQ » 17 Σεπ 2011, 14:04

headshoot έγραψε:Λοιπον παληκαρια επειδη το παρακολουθω το θεμα εδω και ενα χρονο ... τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσο νομιζετε ειναι πολυ πιο περιπλοκα και επικινδυνα απο οσο μοιαζουν ειναι ισως η μονη φορα που πραγματικα παμε για πολεμο με τους Τουρκους...ουτε το '87 ουτε το '96 ηταν ετσι τα πραγματα...σημερα υπαρχουν αλλοι παραγοντες εκτος Ελλαδας και Τουρκιας που ΟΔΗΓΟΥΝ τις δυο χωρες σε συγκρουση...ειναι γεγονος οτι ΘΕΛΟΥΝ μια συρραξη αναμεσα στις δυο χωρες...και μιλαω για USA EU ISRAEL θα εξηγησω τωρα ποιος ειναι ο λογος...κανενας μα κανενας απ ολους αυτους ΔΕΝ θελει μια περιφερειακη υπερδυναμη οπως η Τουρκια να γινει ο ηγετης του μουσουλμανικου κοσμου και μαλιστα με δυνατοτητα πυρηνικου πληγματος ... ναι καλα ακουσατε μια απο τις κορυφαιες στην λιστα προτεραιοτητες του Τουρκικου στρατου ειναι η αναπτυξη τακτικων βαλιστικων πυραυλων με πυρηνικη κεφαλη ειδη εχει κατασκευασει τους ISKADER 1 & ISKADER 2 με εμβελεια 350χλ και 500χλ αναμενεται ο ISKADER 3 με εμβελεια 1000χλ!!!! ο τυπος αυτος πυραυλου εχει κατασκευαστει αποκλειστικα για να φερει μη συμβατικες κεφαλες!!!! Σε δηλωση του ο ιδιος ο Ερντογαν ειπε οτι υποστηριζουμε την χρηση πυρηνικης ενεργειας για ειρηνικους και "πολιτικους" σκοπους ειναι δικαιωμα μας να εχουμε πυρηνικη ικανοτητα την στιγμη που γειτονικες μας χωρες ειναι πυρηνικες δυναμεις οπως το Ιραν το Ισραηλ το Πακισταν ...(ο νοων νοειτο) Ειναι επισης γνωστο οτι η Τουρκια συνεργαζεται στενα με το Πακισταν στο πυρηνικο κομματι ,ετσι λοιπον θα εχουμε μια πυρηνικη υπερδυναμη στην πορτα της Ευρωπης και της Ρωσιας και σε ενα μερος με μεγαλο ενδιαφερον για την Αμερικη την Ανατολικη Μεσογειο η οποια θα ειναι πλεον και ο προστατης του μουσουλμανικου κοσμου...κατι σαν μια νεα Αμερικη για τους μουσουλμανους ομως αυτη την φορα,πραγμα το οποιο ειναι πολυ πολυ επικινδυνο...ενας ΜΠΙΝ ΛΑΝΤΕΝ σε μεγεθος Τουρκιας...με δικη του Πολεμικη Βιομηχανια (ειδη παραγουν δικα τους αρματα μαχης ΑΛΤΑΥ πυραυλους Κρουζ Ελικοπτερα κτλ) ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα την στιγμη που υπαρχει και το ενεργειακο κομματι στην μεση...φανταστειτε ολα τα προηγουμενα συν το οτι η Τουρκια θα εχει λυσει και το ενεργειακο της προβλημα και θα ειναι αυτονομη ενεργειακα με τα πετρελαια και το φυσικο αεριο που θα εχει κλεψει απο τους γειτονες της!!!! Μιλαμε για εναν πολυ πολυ πολυ κακο συνδιασμο καταστασεων που μπορει να ανατρεψει το παγκοσμιο status quo ... εκει μπλεκομαστε πλεον και εμεις ...η Αμερικη το Ισραηλ η Ενωση και η Ρωσια θελουν να σταματησουν αυτο το εργο και εμεις ειμαστε η ιδανικη περιπτωση 2000 χρονια πολεμουμε με τους Τουρκους ενας ακομα πολεμος μπορει να βοηθησει στο προβλημα τους συντονισμενες πλεον ενεργειες απ ολους με γνωση της Ελληνικης κυβερνησης μας φερνουν σε ενοπλη συρραξη με τους Τουρκους το Ισραηλ μπλεκεται και πλεον η Τουρκια εχει ανοικτο μετωπο και εκει η Αμερικη βοηθαει τα μεγιστα τους παντες γιατι θελει με την σειρα της να διαμελιστει η Τουρκια για να βαλει επιτελους χερι στα λαφυρα ενος πολεμου που εκανε και μιλαμε για τα πετρελαια του Ιρακ στο Κιρκουτ βορειο Ιρακ...με λιγα λογια θελει να φτιαξει επιτελους το κουρδικο κρατος και να παρει τα πετρελαια αλλωστε ειναι γνωστη η υλικοτεχνικη υποστηριξη που παρεχουν οι ΗΠΑ στους Κουρδους του ΡΚΚ...τελος καλο ολα καλα για ολους εκτος απο εμας και τους Τουρκους σιγουρα η απεναντι θα εχουν τρομερο τελος αλλα και εμεις δεν πιστευω οτι θα την περασουμε χαλαρα...δηλαδη ηρθε η ωρα να σταματησουν την Τουρκια τωρα γιατι μετα θα ειναι πολυ αργα και δεν θα μπορουν και αυτη ειναι η καλυτερη ευκαιρια ...αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι το Ισραηλ ζητησε να μπει η Τουρκια στις χωρες τρομοκρατες και συνεργους με το Ιραν και οι Αμερικανοεβραιοι βουλευτες του Κονγκρεσου επιτεθηκαν στην Τουρκια και ζητησαν να αποσυρει αμεσως το στρατο "κατοχης" απο την Κυπριακη Δημοκρατια!!!!! (αυτο εγινε πριν 2 μερες)
Οσοι πιστευουν οτι αυτα ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας να σας θυμισω οτι εδω και 1 χρονο η Ελλαδα το Ισραηλ και Αμερικη κανουν κοινες ασκησεις στο Αιγαιο με σεναριο την καταστροφη στοχων επιφανειας και αναχαιτηση και καταστροφη εχθρικων αεροσκαφων (μεχρι και ασκησεις εδαφους εγιναν με αεροπορια στρατου ελληνικα και ισραηλινα Α64 Apache ) επισης πριν 1 μηνα περιπου Ρωσικα μαχητικα πηραν μερος σε ασκηση του ΝΑΤΟ για πρωτη φορα στην Ιστορια τους χωρις την συμμετοχη των Τουρκων με το ιδιο σεναριο εντοπισμος και καταστροφη στοχων επιφανειας !!!!!!! Οταν λοιπον το ΝΑΤΟ εχει δειξει οτι χωρις την Αμερικη δεν μπορει (βλεπε Λυβιη) πως θα τα βαλει με την Τουρκια εκει πρεπει να κανουν ντου ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ και καπως ετσι θα γινει...ελπιζω να κανω λαθος αλλα πραγματικα φοβαμαι οτι εχω δικιο...
Οσο για το ποιος θα παει και ποιος οχι σκεφτητε το καλα και εγω 35αρης ειμαι με παιδι ...πρωην πεζοναυτης(δεν το ηθελα μου ηρθε) αλλα ρε μαγκες θα παω ... για την ΠΑΤΡΙΔΑ οχι την χωρα την ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ τους πολιτικους τους εχω χεσμενους θα παω για την ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ και ΠΑΤΡΙΔΑ ειναι το παιδι μου η οικογενεια μου ο ηλιος μας που ειναι ο πιο ομορφος στον κοσμο τα γαλανα κρυσταλινα νερα στις κυκλαδες τις απεραντες ακρογυαλιες με τους βυθους μας το ατελειωτο ΕΛΛΗΝΙΚΟ καλοκαιρι τα γηπεδα και τις ομαδες μας τον φραπε μου στην Νικης με θεα το θερμαικο την Ιστορια μας για τον συνταξιουχο και τον υπαλληλο για εκεινο το ροφο στο Παλιουρι που με εχει κανει τα νευρα κορδονι για ολα τα στραβα και αναποδα αλλα και ολα τα ωραια θα παω γιατι ειμαστε εμεις ρε φιλε...και ειμαστε λιγοι θα παω γιατι δεν θελω να χασω και αυτα που μου εμειναν... :aikido:

Το θεμα ειναι οτι σιγουρα αυτην την περιπτωση την εχουν σκεφτει και οι Τουρκοι αρα γιατι να προκαλεσουν κατι τετοιο. Αν το ρισκο ειναι η πληρη καταστροφη τους τοτε μαλλον μπλοφαρουν. Τι λες;
Άβαταρ μέλους
SinQ

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 17 Σεπ 2011, 15:41

αλιευτης έγραψε:θα βγαλουμε παλι τα καραβακια μας βολτα .. θα κανουμε βαρυγδουπες δηλωσεις περι εθνικης κυριαρχιας
δεν ξερω αν περιλαμβανει το σεναριο να πεσει κανα ελικοπτερο οπως τα ιμια η να βυθιστει καμια πυραυλακατος
και μετα θα ευχαριστησουμε τους αμερικανοισραηλινους που μας εσωσαν απο τον πολεμο...
θα παρουμε το μισο πετρελαιο... θα γλυτωσουμε απο τον πολεμο ..και θα ειμαστε χαρουμενοι..
το ιδιο και οι τουρκοι που θα παρουν το αλλο μισο..
το ιδιο και οι προστατες που θα επιβαλουν τα συμφεροντα τους..
και φυσικα οι εταιριες..noble energy ευγενικη ενεργεια μεταφραζεται αυτο..?
και ενω ψωμολυσσαμε θα παραγγειλουμε νεα τανκς νεα υποβρυχια νεα αεροπλανα.. γιατι και οι ευρωπαιοι πρεπει να κονομησουν ...και οι πολιτικοι απο τις μιζες.. και θα συνεχισουμε τον ιδιο φαυλο κυκλο στο ιδιο εργο θεατες..
οι οχτροι μου ειστε εσεις πλουσιοι κεφαλαιοκρατες...
τα αισχρα συμφεροντα σας ματοβαφουνε τη γη...

:) μάλλον δεν είναι έτσι ακριβώς φίλε μου ,γιατί εάν γίνει αυτήν την φορά κάτι παρόμοιο θα έχουμε καταλήψεις και σε ελληνικά νησιά οπότε με της διαπραγματεύσεις εκτός από το μισό πετρέλαιο θα χάσουμε και κάποια νησάκια φαντάζομε :) ένα σενάριο που είχα διαβάσει πέρσι και το θεωρώ πολύ πιθανό .Μην ξεχνάμε έτσι χάσαμε και την μισή κύπρο και άντε να την πάρεις πάρουν πίσω τα αδέλφια μας η κύπριοι :)
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό headshoot » 17 Σεπ 2011, 16:25

Κοίταξε να δεις σιγουρα ειναι κατι που το εχουν στο μυαλο τους και οι Τουρκοι αλλα μην ξεχνας οτι τα κεντρα ελεγχου στην Αμερικη ειναι σε επιπεδο τετοιο που μπορουν να κανουν η μαλλον να σε ωθησουν να κανεις αυτο που ακριβως θελουν αργα και μεθοδικα σε φερνουν εκει που θελουν ...θυμησου τι εγινε με το Ιρακ το '91 ο Σανταμ ηταν δακτυλος την Αμερικης χρονια ολοκληρα ηταν το φοβητρο του Ιραν με υποστιριξη απο Αμερικη και Γαλλια,οταν ομως ηρθε η ωρα τον εδωσαν αδεια να κανει ντου στο Κουβειτ και την επομενη μερα τον γ@μησ@ν ,γιατι για οποιους δεν ξερουν ο ιδιος ο Σανταμ το βραδυ πριν την επιθεση στο Κουβειτ επικοινωνησε τηλ με Αξιωματουχους στην Αμερικη ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΦΩΣ!!!!! Απλα ειχε ερθει το τελος του και δεν το ηξερε...
Τωρα σε οτι εχει να κανει με την Τουρκια ναι μαλον το γνωριζουν οποτε τους εχουν φερει προ τετελεσμενων γεγονοτων γιατι εαν κανουν πισω χανουν οριστικα οτι προσπαθουν να παρουν στο Αιγαιο ενω αν κανουν μπροστα κινδυνευουν με καταστροφη , το θεμα ειναι πως θα εκμεταλευτει τις διεθνεις συγκυριες η Ελληνικη (ανυπαρκτη) κυβερνηση ...εχει την ευκαιρια να στριμωξει την Αγκυρα στον τοιχο με τις ευλογιες ΟΛΩΝ (κατι σαν το 1919) η θα τα σκατωσει για ακομη μια φορα και θα χασουμε τα ΠΑΝΤΑ στο Αιγαιο...το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε τις εξελιξεις...οσο για τα καναλια που δεν δειχνουν τιποτα...χαχαχα αυτο και αν ειναι αστειο ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ εκπεμπουν ΠΑΡΑΝΟΜΑ (δεν θα εξηγησω γιατι, οσοι ξερουν ξερουν) ετσι λοιπον ειναι υπο τις οδηγιες της κυβερνησης για το τι θα δειξουν και τι θα πουν σχετικα με το θεμα...
Το κακο ειναι οτι σαν χωρα με τοσους καλους γειτονες εγκαταλειψαμε τον στρατο απο το 2005 και μετα...καμια αγορα οπλικων συστηματων και αυτο κανει τα πραγματα ιδιαιτερα σοβαρα,εαν ειχαμε κανει τις κινησεις που επρεπε σε αυτο τον τομεα θα μιλουσαμε σε αλλη βαση αυτην την στιγμη...παρ ολα αυτα εχω πιστη στον ανθρωπο και στο υλικο πιστευω οπως εχει δειξει η Ιστορια οτι θα ανταπεξελθουμε των καταστασεων...αλλωστε απο αρχαιοτατων χρονων ο Ελληνας ηταν υποχρεωμενος να αναμετρατε με ισχυροτερους εχθρους και πολλαπλασιους...αλλα οπως ειχε πει και Αισχυλος...ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΠΛΗΝ ΤΩΝ ΒΑΡΒΑΡΩΝ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΜΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΟΥ ΕΧΘΡΟΥ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ...
Και κατι ακομα και επισημα πλεον εδω και 3 χρονια εχουμε την καλυτερη πολεμικη αεροπορια τα τσακαλια μας ειναι νο1 στον κοσμο και με την βουλα...εαν αυτοι λοιπον καταφερουν εκει πανω να δωσουν ενα καλο μπουνιδι στους απεναντι τοτε τα πραγματα θα εχουν ασχημη τροπη για την Τουρκια γιατι οτι μετραει σημερα σε ενα πολεμο ειναι ο ΑΕΡΑΣ εαν χασεις την εναερια υπεροχη εχεις χασει το παιχνιδι...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ ΚΟΥΦΑΛΕΣ ... :aikido:
headshoot

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 17 Σεπ 2011, 16:33

headshoot έγραψε:Κοίταξε να δεις σιγουρα ειναι κατι που το εχουν στο μυαλο τους και οι Τουρκοι αλλα μην ξεχνας οτι τα κεντρα ελεγχου στην Αμερικη ειναι σε επιπεδο τετοιο που μπορουν να κανουν η μαλλον να σε ωθησουν να κανεις αυτο που ακριβως θελουν αργα και μεθοδικα σε φερνουν εκει που θελουν ...θυμησου τι εγινε με το Ιρακ το '91 ο Σανταμ ηταν δακτυλος την Αμερικης χρονια ολοκληρα ηταν το φοβητρο του Ιραν με υποστιριξη απο Αμερικη και Γαλλια,οταν ομως ηρθε η ωρα τον εδωσαν αδεια να κανει ντου στο Κουβειτ και την επομενη μερα τον γ@μησ@ν ,γιατι για οποιους δεν ξερουν ο ιδιος ο Σανταμ το βραδυ πριν την επιθεση στο Κουβειτ επικοινωνησε τηλ με Αξιωματουχους στην Αμερικη ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΦΩΣ!!!!! Απλα ειχε ερθει το τελος του και δεν το ηξερε...
Τωρα σε οτι εχει να κανει με την Τουρκια ναι μαλον το γνωριζουν οποτε τους εχουν φερει προ τετελεσμενων γεγονοτων γιατι εαν κανουν πισω χανουν οριστικα οτι προσπαθουν να παρουν στο Αιγαιο ενω αν κανουν μπροστα κινδυνευουν με καταστροφη , το θεμα ειναι πως θα εκμεταλευτει τις διεθνεις συγκυριες η Ελληνικη (ανυπαρκτη) κυβερνηση ...εχει την ευκαιρια να στριμωξει την Αγκυρα στον τοιχο με τις ευλογιες ΟΛΩΝ (κατι σαν το 1919) η θα τα σκατωσει για ακομη μια φορα και θα χασουμε τα ΠΑΝΤΑ στο Αιγαιο...το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε τις εξελιξεις...οσο για τα καναλια που δεν δειχνουν τιποτα...χαχαχα αυτο και αν ειναι αστειο ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ εκπεμπουν ΠΑΡΑΝΟΜΑ (δεν θα εξηγησω γιατι, οσοι ξερουν ξερουν) ετσι λοιπον ειναι υπο τις οδηγιες της κυβερνησης για το τι θα δειξουν και τι θα πουν σχετικα με το θεμα...
Το κακο ειναι οτι σαν χωρα με τοσους καλους γειτονες εγκαταλειψαμε τον στρατο απο το 2005 και μετα...καμια αγορα οπλικων συστηματων και αυτο κανει τα πραγματα ιδιαιτερα σοβαρα,εαν ειχαμε κανει τις κινησεις που επρεπε σε αυτο τον τομεα θα μιλουσαμε σε αλλη βαση αυτην την στιγμη...παρ ολα αυτα εχω πιστη στον ανθρωπο και στο υλικο πιστευω οπως εχει δειξει η Ιστορια οτι θα ανταπεξελθουμε των καταστασεων...αλλωστε απο αρχαιοτατων χρονων ο Ελληνας ηταν υποχρεωμενος να αναμετρατε με ισχυροτερους εχθρους και πολλαπλασιους...αλλα οπως ειχε πει και Αισχυλος...ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΠΛΗΝ ΤΩΝ ΒΑΡΒΑΡΩΝ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΜΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΟΥ ΕΧΘΡΟΥ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ...
Και κατι ακομα και επισημα πλεον εδω και 3 χρονια εχουμε την καλυτερη πολεμικη αεροπορια τα τσακαλια μας ειναι νο1 στον κοσμο και με την βουλα...εαν αυτοι λοιπον καταφερουν εκει πανω να δωσουν ενα καλο μπουνιδι στους απεναντι τοτε τα πραγματα θα εχουν ασχημη τροπη για την Τουρκια γιατι οτι μετραει σημερα σε ενα πολεμο ειναι ο ΑΕΡΑΣ εαν χασεις την εναερια υπεροχη εχεις χασει το παιχνιδι...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ ΚΟΥΦΑΛΕΣ ... :aikido:

και εκεί από όσα έχω διαβάσει υπερέχει και η πολεμική αεροπορία του ισραήλ μιας και ποιο πολύ κοντράρουν αυτούς και μετά εμάς .Αυτό που με ανησυχή είναι ότι δεν μπορώ να φανταστώ τόσο μακάκα τον ερντογάν η τους στρατηγούς του ??? να τα βάλουν ταυτόχρονα με δύο ισχυρούς αντιπάλους (ελλάδα - ισραήλ )δίχως να ποντάρουν κάπου ???
οπότε βγάζω ένα μικρό συμπέρασμα ότι όπως και να έχει κερδισμένη θα βγει μάλλον εάν γίνει κάτι :hello: αν τολμήση βέβαια που θεωρώ τώρα πολύ δύσκολο να κάνει πίσω :) Βλέπω μάλλον πάλι τους γνωστούς να κάνουν πίσω :D
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό headshoot » 17 Σεπ 2011, 16:50

Τα Τουρκικα THINK ΤΑΝΚ κανουν απανωτες συσκεψεις ολη την εβδομαδα και φωναζουν στον Ερντογαν οτι μια γενικευμενη συρραξη με Ελλαδα Ισραηλ θα ειναι καταστροφικη για την Τουρκια το ιδιο ακριβως λενε και οι στρατηγοι τους ... ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ απλα δεν μπορουν να κανουν ουτε πισω ουτε μπρος ποσο μαλιστα τωρα που εχουν να αντιμετωπισουν το ΡΚΚ που ειναι πιο δραστηριο απο ποτε και μαλιστα προκαλει τρομερες απωλειες στον Τουρκικο στρατο...πιστευω οτι θα γινει μια συρραξη μικρης κλιμακας η οποια ΕΑΝ γενικευθει θα προκαλεσει την στρατιωτικη παρεμβαση της Ευρωπαικης Ενωσης της Αμερικης και της Ρωσιας ...ειδη η τελευταια εχει στειλει ενα πολεμικο πλοιο στην Ροδο και δυο πυρηνικα υποβρυχια ειναι στο οικοπεδο 12 που θα γινουν οι Γεωτρησεις...ο 6ος Στολος ειναι σε επιφυλακη εδω και 20 μερες μετα τις απειλες των Τουρκων οτι θα χτυπησουν την πλατφορμα Αμερικανικων συμφεροντων (η απαντηση των Αμερικανων ηταν αμεση) και η Ευρωπαιοι εχουν παγωσει καθε διαδικασια η συζητηση για την ενταξη της Τουρκιας...
headshoot

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 17 Σεπ 2011, 16:59

:D ίσως φυσήξει δυνατός αέρας πάλι και πάρει τίποτες και ησυχάσουμε :D :D
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 17 Σεπ 2011, 17:00

headshoot έγραψε:Τα Τουρκικα THINK ΤΑΝΚ κανουν απανωτες συσκεψεις ολη την εβδομαδα και φωναζουν στον Ερντογαν οτι μια γενικευμενη συρραξη με Ελλαδα Ισραηλ θα ειναι καταστροφικη για την Τουρκια το ιδιο ακριβως λενε και οι στρατηγοι τους ... ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ απλα δεν μπορουν να κανουν ουτε πισω ουτε μπρος ποσο μαλιστα τωρα που εχουν να αντιμετωπισουν το ΡΚΚ που ειναι πιο δραστηριο απο ποτε και μαλιστα προκαλει τρομερες απωλειες στον Τουρκικο στρατο...πιστευω οτι θα γινει μια συρραξη μικρης κλιμακας η οποια ΕΑΝ γενικευθει θα προκαλεσει την στρατιωτικη παρεμβαση της Ευρωπαικης Ενωσης της Αμερικης και της Ρωσιας ...ειδη η τελευταια εχει στειλει ενα πολεμικο πλοιο στην Ροδο και δυο πυρηνικα υποβρυχια ειναι στο οικοπεδο 12 που θα γινουν οι Γεωτρησεις...ο 6ος Στολος ειναι σε επιφυλακη εδω και 20 μερες μετα τις απειλες των Τουρκων οτι θα χτυπησουν την πλατφορμα Αμερικανικων συμφεροντων (η απαντηση των Αμερικανων ηταν αμεση) και η Ευρωπαιοι εχουν παγωσει καθε διαδικασια η συζητηση για την ενταξη της Τουρκιας...

δεν νομίζω να τους καεί να μπουν στην εοκ πλέον ??το πάνε φουλ για περιφεριακή υπερδύναμη :D
Άβαταρ μέλους
thalassa50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Χαλαρά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες