• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Yi 4k

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?

Yi 4k

Νέα δημοσίευσηαπό tsiros!!! » 18 Ιουν 2019, 11:29

Έχω τη συγκεκριμένη κάμερα και έχω κάνει κάποια πλάνα. Υπάρχει όμως ένα θέμα με την απόδοση της. Και τι θέλω να πω..... Όταν βάζω να δω τα πλάνα, τα βλέπω στην τηλεόραση μέσω μετάδοσης από την κάμερα στο κινητό, υπάρχουν πίξελ. Υποτίθεται ότι τραβάει σε 4κ, τσεκαρισμένο ότι είναι και επιλεγμένη η σωστή ρύθμιση. Παρόλα αυτά υπάρχει αρκετό πίξελ στα υποβρύχια πλάνα. Μήπως αν αυτά τα βιντεάκια τα επεξεργαστώ θα στρώσουν για δεν υπάρχει περίπτωση; Μήπως πρέπει να δω και κάτι άλλο στις ρυθμίσεις;
tsiros!!!

Re: Yi 4k

Νέα δημοσίευσηαπό Navaho » 18 Ιουν 2019, 12:40

Απο την καμερα στο κινητο συνηθως τα παιζει χαμηλη αναλυση οποτε τα δειχνει και ετσι στην τηλεοραση. Αν το κατεβασεις στο κινητο λογικα θα το δειχνει σε υψηλη αλλιως θα εχει ρυθμισει σε τι αναλυση να το παιζει
Φουντουνια και πασης Ελλαδας
Άβαταρ μέλους
Navaho

Νέα δημοσίευσηαπό Lonestar » 18 Ιουν 2019, 13:31

δεν παιζει το αρχειο στην αναλυση και το bitrate που ειναι τραβηγμενο. συνδεσε το με καλωδιο η περασε τα σε εναν σκληρο δισκο/στικακι με καλες ταχυτητες
You can travel the world but you can't run away from the person you are in your Heart..
Lonestar

Νέα δημοσίευσηαπό tsiros!!! » 19 Ιουν 2019, 11:23

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Η ρύθμιση που την έχω είναι σε 4κ. Θα δοκιμάσω να τα περάσω σε σκληρό και από κει να δω πως θα τα παίξει στην τηλεόραση.
tsiros!!!

Νέα δημοσίευσηαπό Lonestar » 19 Ιουν 2019, 12:13

επισης τα 4κ ειναι ζορικα αρχεια και για το πισι/τηλεοραση και για τον σκληρο δισκο. χρειαζεται να έχουν δυνατους επεξεργαστες/καρτες γραφικων και γρηγορες ταχυτητες για να μπορεις να δεις και την αντιστοιχη εικονα.
You can travel the world but you can't run away from the person you are in your Heart..
Lonestar

Επιστροφή στο Video & Eξοπλισμός βίντεο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες