• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Ο μάστορας της τσιπούρας

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?

Ο μάστορας της τσιπούρας

Νέα δημοσίευσηαπό ktsakanikas » 20 Ιαν 2017, 19:56

Ένας δαιμόνιος Ιταλός τσιπουροκτόνος, απολαύστε τεχνική:
phpBB [video]
Άβαταρ μέλους
ktsakanikas

Re: Ο μάστορας της τσιπούρας

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 20 Ιαν 2017, 20:36

τις τσιπουρες μου μεσα !!!!!! :banghead: ............γνωστος και πολυ καλος φυσικα !!
αλλα εδω η τσιπουρα με το που σε βλεπει ,εχει φτασει στην απεναντι ακτη μεχρι ν'ανεβεις εοιφανεια !!!!
αυτο να σε βλεπει και ναρχεται απλα δεν υπαρχει εδω !!
και η φαση με τον σαργο μαζι ? ο σαργος θα ειχε εξαφανιστει εν ριπει οφθαλμου και θαπαιρνε και την τσιπουρα μαζι !!
εκει φαινονται σαν να μην εχουν δει ψ/τ ](*,)
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 20 Ιαν 2017, 21:15

ktsakanikas έγραψε:Ένας δαιμόνιος Ιταλός τσιπουροκτόνος, απολαύστε τεχνική:
phpBB [video]

Βρε αδερφέ, τί τεχνική; Αυτά είναι...αποβλακωμένα :mrgreen: Αιντε οι συναγρίδες, οι τσιπούρες όμως, να σε βλέπουν και νάρχονται έτσι χαλαρά... δεν υπάρχει αυτό. Ας έρθει κατά δώ μεριά ο τεχνίτης και φαντάζομαι το σκηνικό: μόλις υποψιαστεί έστω παρουσία η χρυσοφρύδα, ή θα εκτοξευτεί προς άγνωστη κατεύθυνση ή ακόμη χειρότερα, θα μείνει και θα κάνει περιμετρικά πέρα δώθε, ακριβώς εκεί που δεν τη φτάνει το τουφέκι :lol:
Άλλως πως, κυρίως, ο τόπος κάνει τον ψαρά :)
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΠΗΣ » 20 Ιαν 2017, 22:11

Αυτούς τους pesca τους παρακολουθώ εντατικά , δεν λέω καλοί είναι και ζηλεύω τα μέρη τους,όχι σαν μορφολογία σον και καλά όσο σαν πληθώρα θηραμάτων
Η ζωή μου είναι η θάλασσα
Κι ανάσα η βουτιά μου
Κι αν πάψω να σε συναντώ
Θα χάσω την καρδιά μου
Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΠΗΣ

Νέα δημοσίευσηαπό Japos » 20 Ιαν 2017, 22:32

Μάστορας της τσιπούρας είν ο STI .-
Άβαταρ μέλους
Japos

Νέα δημοσίευσηαπό γιωργος 21 » 20 Ιαν 2017, 22:48

Δεν ξέρω για εσάς αλλά ο τύπος είναι ο εφιαλτης του Κωστή όταν ανεβάζετε ένα βίντεο ο Κωστής μας κάνει να κοιμηθεί μια βδομάδα μετά :D
Άβαταρ μέλους
γιωργος 21

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 20 Ιαν 2017, 22:55

Japos έγραψε:Μάστορας της τσιπούρας είν ο STI .-

:thumbsup: =D> :yahoo: :mrgreen:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό ktsakanikas » 21 Ιαν 2017, 09:34

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
phpBB [video]

Βρε αδερφέ, τί τεχνική; Αυτά είναι...αποβλακωμένα :mrgreen: Αιντε οι συναγρίδες, οι τσιπούρες όμως, να σε βλέπουν και νάρχονται έτσι χαλαρά... δεν υπάρχει αυτό. Ας έρθει κατά δώ μεριά ο τεχνίτης και φαντάζομαι το σκηνικό: μόλις υποψιαστεί έστω παρουσία η χρυσοφρύδα, ή θα εκτοξευτεί προς άγνωστη κατεύθυνση ή ακόμη χειρότερα, θα μείνει και θα κάνει περιμετρικά πέρα δώθε, ακριβώς εκεί που δεν τη φτάνει το τουφέκι :lol:

Φίλε Ταιτινέ,επειδή παρακολουθώ τον Φραντζέσκο αρκετό καιρό,κάνει πολύ αξιόλογες συλλήψεις από τσιπούρες,συναγρίδες,σαργούς,λουράκια μέχρι και ροφούς σε βάθυ που δεν ξεπερνούν τα πέντε μέτρα με συρτό κάνοντας υποβρύχιες διαδρομές που διαρκούν πολλές φορές πάνω από 2,5 λεπτά.Οντώς τα ψάρια δείχνουν να έχουν πολύ ήπια συμπεριφορά αλλά πιστεύω ότι οφείλεται στον τρόπο προσέγγισης,εξάλλου δεν πιστεύω ότι τα μέρη στην Ιταλία είναι λιγότερο καμμένα!!!
Άβαταρ μέλους
ktsakanikas

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 21 Ιαν 2017, 09:41

ειστε αλητες !!! :mrgreen:

εχουν ωραιους βυθους με διαμορφωση που ευνοουν το συρτο !!
απο την αλλη εχει πολλα ψαρια στις ακτες σε σχεση με μας .
για ναχει ομως ψαρια στις ακτες σημαινει οτι εφαρμοζονται οι κανονες αλιειας :rules:
και επειδη οι μαφιοζοι δεν μπορουν να κανουν οτι γουσταρουν εκει ,ερχονται εδω και αλωνιζουν ,αφου κανεις δεν τους λεει τιποτα !!! :evil:
ετσι εμεις μονο ματι παιρνουμε απο τα ψαρια πουχουν εκει !
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό pillius » 21 Ιαν 2017, 10:20

πολύ ωραία συρτά κάνει ο τύπος!

Μια απορία έχω:
Το πολύσπαστο τί το θέλει, αφού τα φέρνει στο 1 μέτρο τα ψάρια :):)
Άβαταρ μέλους
pillius

Νέα δημοσίευσηαπό Gymnosaliagas » 21 Ιαν 2017, 11:16

ktsakanikas έγραψε:
ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
phpBB [video]

Φίλε Ταιτινέ,επειδή παρακολουθώ τον Φραντζέσκο αρκετό καιρό,κάνει πολύ αξιόλογες συλλήψεις από τσιπούρες,συναγρίδες,σαργούς,λουράκια μέχρι και ροφούς σε βάθυ που δεν ξεπερνούν τα πέντε μέτρα με συρτό κάνοντας υποβρύχιες διαδρομές που διαρκούν πολλές φορές πάνω από 2,5 λεπτά.Οντώς τα ψάρια δείχνουν να έχουν πολύ ήπια συμπεριφορά αλλά πιστεύω ότι οφείλεται στον τρόπο προσέγγισης,εξάλλου δεν πιστεύω ότι τα μέρη στην Ιταλία είναι λιγότερο καμμένα!!!

Οπως βλεπεις στο βιντεο τα ψαρια ειναι αρνια... τσιπουρες δικιλες συμπεριφερονται σαν ανεβασμενοι σαργοι... επισης σε καποιο σημειο του βιντεο εχει χτυπησει μια τσιπουρα μεγαλη και εχει και αλλες 2 4αρες στη ζωνη... οσο τεχνιτης και αν ειναι καποιος αυτο ςιναι σχεδον αδυνατο... κατα 99% ο τυπος ψαρευει σε καποιο παρκο/απαγορευμενη περιοχη που ειναι γεματο τσιπουρες οπως πχ εχουμε εμεις την ρεβυθουσα... οποιος ξερει απο ψαρεμα ξερει ποσο δυσκολα ειναι αυτα τα ψαρια με τον τροπο που τα βαραει αυτος(εκτος τρυπας) γτ αν τα επιανε βραχωμενα τοτε ο βαθμος δυσκολιας ειναι μηδαμινος... δεν σου κανει εντυπωση οτι ειναι ο μονος ιταλος που ποσταρει τετοια ψαρια/βιντεο??? Οι αλλοι δεν ειναι τεχνιτες?? Δεν εχουν πνευμονια??
Gymnosaliagas

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 21 Ιαν 2017, 12:43

Ή αλήθεια είναι ότι συλλογιστικα πολύ βλέποντας το βίντεο...Η σκέψη του πάρκου έπαιξε αρκετά στο μυαλό μου,αλλά πάλι σκέφτηκα ότι εντο στο ελλαντα κρίνουμε εύκολα, και βγάζουμε επιπόλαια συμπεράσματα κρίνοντας εξ ιδίων καμμια φορά....επί παραδείγματι δεν μπόρεσα να αγνοησω την άριστη πλευστότητα του στα πολυ ρηχά,την εκμετάλλευση του ανάγλυφου με τέλειο τρόπο,το ότι ψαρεύει με ρεστιο,ότι δεν κάνει μακρινές βολές...δεν μπορούμε να αγνοήσουμε την περίπτωση να γειτνιάζουν οι τόποι του με πάρκο...συν ότι όπως έχουμε ξαναπει στην Ιταλια οι νόμοι λειτουργούν....
Life is either a daring adventure or nothing..- Helen Keller
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 21 Ιαν 2017, 17:23

Βρε παιδιά, δεν υποστήριξα ότι δεν είναι καλός ό φίλος στο βίντεο. Ειδικά για τις τσιπούρες όμως, το καλό συρτό, κυρίως στοχεύει στο να αιφνιδιάσουμε τα πσάρια και να εκμεταλευτούμε τα 1-2 δεύτερα που χρειάζονται πριν αποφασίσουν την ...εκτόξευση. Εντόπισα λοιπόν, απλά το γεγονός ότι παρά το ότι τον έχουν δεί καλά και για αρκετό χρόνο, έρχονται, προσεγγίζουν κοντά και εύκολα κατά τρόπο εντελώς ασυνήθιστο -έως δεν υπάρχει- για τις δικές μας χρυσοφρύδες. Δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι από μας εδώ, αξιολογούμε τις καρτερίσιες τσιπούρες (όχι λίγδες ή κλουβίσια-δραπέτες αλλά κυρίως από κιλό και πάνω δηλ. ψάρια με μια 5ετία ζωής -επιβίωσης -εμπειρίας) ως ιδιαίτερης αξίας συλλήψεις και τις κρατάμε στη μνήμη σε περίοπτη θέση... :)
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 21 Ιαν 2017, 17:36

Ποιος STI βρε... Ο μουστάκιας έβγαλε δυο τσιπούρες και απ΄αυτές έχει κάνει 32 ποστ, τα 30 εξ αυτών με τραπεζώματα του ίδιου ψαριού! :mrgreen:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό fireman » 21 Ιαν 2017, 21:48

γατάκια :mod:
Η βλακεία είναι σαν την ραδιενέργεια συσσωρεύεται (Albert Einstein)

Γι' αυτό, μακριά από φασίστες και φασιστοειδή !!!
Άβαταρ μέλους
fireman

Επόμενο

Επιστροφή στο Video & Eξοπλισμός βίντεο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες