• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Αγορά Action Camera

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?

Αγορά Action Camera

Νέα δημοσίευσηαπό SpearCrete » 17 Δεκ 2016, 15:05

Καλησπέρα σε όλους!!
Είμαι νέα στην παρέα και δημιούργησα αυτόν τον λογαριασμό διότι θέλω τα φώτα σας. :D
Ο σύντροφος μου είναι λάτρης του ψαροντουφεκου και ασχολείται με αυτό σχεδόν 20 χρονια.
Σε λίγες μέρες λοιπόν έχουμε επέτειο και θα ήθελα να του κάνω δώρο μια action cam για να βιντεοσκοπεί τις βουτιές του. Εγώ είμαι λίγο άσχετη επί του θέματος και γι'αυτο απευθύνθηκα εδώ. Θα ήθελα να του πάρω μια go pro, καθώς από ότι ξέρω είναι οι καλύτερες αλλά το budget είναι πολύ χαμηλότερο όπως καταλαβαίνετε (γύρω στα 100 έως μέγιστο 150€). Διάβασα αλλά θέματα που βρήκα στο forum που ανέφεραν ως ικανοποιητικές τις eken χ9, xiaomi yi και sjcam Sj400. Εσείς τι θα μου προτείνατε;;;
Θα προτιμούσα να αγοράσω ένα πακέτο με το ποσό αυτό που να περιλαμβάνει βάσεις και παρελκόμενα εάν υπάρχει κάτι τέτοιο. Όπως επίσης όσο γίνεται να μπορούμε να βρούμε εύκολα ανταλλακτικά, γιατί καταλαβαίνω πως ότι πληρώνεις παίρνεις..
Περιμένω με αγωνία, για να παραγγείλω! Θα εκτιμούσα πολύ την βοήθεια σας!!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!
Καλή συνέχεια!! :D :D
SpearCrete

Re: Αγορά Action Camera

Νέα δημοσίευσηαπό adartis77 » 17 Δεκ 2016, 17:11

Ψάχνομαι και εγώ για την 1η μου κάμερα.Έχει κάποιος αυτήν να μου πει την γνώμη του;Action Camera GoXtreme HD Power Control
Άβαταρ μέλους
adartis77

Νέα δημοσίευσηαπό learner » 17 Δεκ 2016, 17:31

Καλως ηρθες στο φορουμ.
Για την xiaomi yi μονο καλα εχω να πω σας κατοχος της εδω και 1+ χρονο. Απλα θελει να εχεις και συσκευη android για να την παραμετροποιησεις.
Καλες και ευλογημενες αναδυσεις να εχετε. :)
learner

Νέα δημοσίευσηαπό SpearCrete » 17 Δεκ 2016, 17:45

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!☺️
Συσκευή android έχουμε και από ότι είδα αναμένεται και εφαρμογή για iOS που βολεύει περισσότερο.
Εσείς από την εμπειρία σας, μπορείτε να πείτε ότι έχει καθαρές υποβρύχιες λήψεις;
SpearCrete

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 17 Δεκ 2016, 20:04

Xiaomi απο gearbeast η vickmall
Μαζι με housing για αυτο το bugdet
http://m.gearbest.com/action-cameras/pp_153556.html.

Μετα πας σε ποιο φτηνες λυσεις κομπλε ομως με ποιο λιγα χρηματα
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό SpearCrete » 17 Δεκ 2016, 20:50

thalassa50 έγραψε:Xiaomi απο gearbeast η vickmall

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας!
Σκεφτόμουν να παραγγείλω από σκρουτζ, γιατί θεωρώ πως από εκτός Ελλάδας θα κάνει περισσότερες μέρες να φτάσει και εγώ θα ήθελα όσο νωρίτερα γίνεται.. Πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση να μην είναι αυθεντική;
SpearCrete

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 17 Δεκ 2016, 20:59

Επειδη βλεπω το μπατζετ σου ειναι μικρο αλλα αρκετα ικανοποιητικο.
Η ΕΚΕΝ Η9 ειναι σε τρομερη προσφορα στα 36 , 22
τσεκαρε την εδω.εγω την πηρα ηδη και την περιμενω. και μαπα να βγει που δε νομιζω ... ειναι τοσο φτηνη που αξιζει τα λεφτα της.
α και εχει ΑΠΕΙΡΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ η συσκευασια της.

http://www.gearbest.com/action-cameras/ ... d=10252894
Τα ψάρια είναι επιστήμονες... Εσύ???
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 17 Δεκ 2016, 21:30

SpearCrete έγραψε:
thalassa50 έγραψε:Xiaomi απο gearbeast η vickmall

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας!
Σκεφτόμουν να παραγγείλω από σκρουτζ, γιατί θεωρώ πως από εκτός Ελλάδας θα κάνει περισσότερες μέρες να φτάσει και εγώ θα ήθελα όσο νωρίτερα γίνεται.. Πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση να μην είναι αυθεντική;

όχι ,οκ θα είναι ,απλά ποιο ακριβή
σαφώς θα ελέγξεις αν είναι με το chip της sony
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό learner » 17 Δεκ 2016, 23:54

Υποψιν οτι θες και αδιαβροχη θηκη για την καμερουλα. Με την μαμα μπαταρια που την αγορασα εβγαζε καμια ωρα και κατι περιπου βιντεο. Μετα αγορασα μια μεγαλυτερη μπαταρια με αλλη θηκη που τραβαει αμα θυμαμαι καλα κανα 3ωρο, αλλα φυσικα κοστιζει το κατιτις. Πλεον απο εξω δεν ξερω αμα θα βρεις ευκολα την yi1 γιατι κυκλοφορει η yi2. Σε κανα ebay εχει αλλα δεν ξερω μετα εαν κυκλοφορουν και "μαιμουδες".

Επισης ξεχασα οτι σε χαμηλο φωτισμο δεν τραβαει τοσο καλο βιντεο. Γενικα μην περιμενεις στις φθηνες να τραβανε βραδυ καλο βιντεο. Για την θαλασσα παντως σε φθηνη τιμη ειναι οτι καλυτερο απο οσο γνωριζω.

Υ.Γ. Αμα θυμαμαι καλα αυτη ειναι η εξτρα μπαταρια με το σκαφανδρο :
http://www.gearbest.com/action-cameras- ... tml?wid=21
εγω ειχα αγορασει ενα χωρις ομως την οθονη lcd

Αμα εχεις σκοπο να το παρεις, παρτο εξαρχης για να μην δινεις λεφτα να αγορασεις το μαμα σκαφανδρο που ειναι για την μικρη μπαταρια http://www.gearbest.com/action-cameras- ... tml?wid=11
learner

Νέα δημοσίευσηαπό heisenberg » 18 Δεκ 2016, 01:14

Καλησπέρα, τσέκαρε εδώ μια κουβέντα που είχαμε. viewtopic.php?f=53&t=57577#p654238

Αν διαθέτεις χαμηλό budget σου προτείνω με κλειστά ματια την eken Η9, μιας και την έχω και για τα χρήματα που κοστίζει θα τρίβεις τα μάτια σου από την απόδοση της στα 1080p με 60fps. Βέβαια μην περιμένεις καμία τρελή ποιότητα κατασκευής. Μέχρι τα 18-20 που την πήγα νερό δεν έβαλε για παραπάνω δεν ξέρω.

Από κει και πέρα αν μπορείς και θέλεις να διαθέσεις κάτι παραπάνω θα σου πρότεινα την elephone elite http://m.gearbest.com/action-cameras/pp_398128.html
η οποία φαίνεται πιο ποιοτική κατασκευή και προσφέρει και μια τυπική σταθεροποίησης εικόνας. Σε ποιότητα βίντεο πάνω κάτω είναι ίδιες.

Την xiaomi δεν στην προτείνω γιατί θα βγει αρκετά παραπάνω μαζί με το σκάφανδρο που πρέπει να αγοράσεις έξτρα κι επιπλέον δεν διαθέτει οθόνη. Αν δε σε ενοχλούν αυτά τότε προχωρά άφοβα. Σε ποιότητα εικόνας όπως είπα όλες αυτές είναι πάνω κάτω ίδιες.
Άβαταρ μέλους
heisenberg

Νέα δημοσίευσηαπό learner » 18 Δεκ 2016, 01:21

Ριξε και μια ματια εδω:
http://pevly.com/category/action-cameras/
learner

Νέα δημοσίευσηαπό dlamprou » 18 Δεκ 2016, 01:30

heisenberg έγραψε:Καλησπέρα, τσέκαρε εδώ μια κουβέντα που είχαμε. viewtopic.php?f=53&t=57577#p654238

Αν διαθέτεις χαμηλό budget σου προτείνω με κλειστά ματια την eken Η9, μιας και την έχω και για τα χρήματα που κοστίζει θα τρίβεις τα μάτια σου από την απόδοση της στα 1080p με 60fps. Βέβαια μην περιμένεις καμία τρελή ποιότητα κατασκευής. Μέχρι τα 18-20 που την πήγα νερό δεν έβαλε για παραπάνω δεν ξέρω.

Από κει και πέρα αν μπορείς και θέλεις να διαθέσεις κάτι παραπάνω θα σου πρότεινα την elephone elite http://m.gearbest.com/action-cameras/pp_398128.html
η οποία φαίνεται πιο ποιοτική κατασκευή και προσφέρει και μια τυπική σταθεροποίησης εικόνας. Σε ποιότητα βίντεο πάνω κάτω είναι ίδιες.

Την xiaomi δεν στην προτείνω γιατί θα βγει αρκετά παραπάνω μαζί με το σκάφανδρο που πρέπει να αγοράσεις έξτρα κι επιπλέον δεν διαθέτει οθόνη. Αν δε σε ενοχλούν αυτά τότε προχωρά άφοβα. Σε ποιότητα εικόνας όπως είπα όλες αυτές είναι πάνω κάτω ίδιες.

:good:

Επίσης δες την EKEN H8, είναι νεότερη και βελτιωμένη έκδοση της Η9!
Το πιο ωραίο ψάρι είναι το παϊδάκι, αλλά δεν πιάνεται με ψαροντούφεκο...
dlamprou

Νέα δημοσίευσηαπό johndrama » 18 Δεκ 2016, 09:54

Έχω για πούλημα μια sj4000 full extra με όλα τα παρελκόμενα της σε κατάσταση βιτρίνας πραγματικά αχρησιμοποιητη. Αν ενδιαφέρεσαι μού λες. Την πήρα για το κυνήγι αλλά σταμάτησα να χρησιμοποιώ κάμερα.
Γνήσια.
Ή του ύψους ή του βάθους βουνο-θαλασσα
Άβαταρ μέλους
johndrama

Νέα δημοσίευσηαπό SpearCrete » 18 Δεκ 2016, 14:46

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις σας!!
Θα ήθελα να έχει οθόνη πίσω τουλάχιστον, όποτε μάλλον θα προτιμήσω την eken που έχει και chip της Sony και συγκεκριμένα την h8 .
Απλά δεν κυκλοφορεί σε ελληνικό e shop και πολύ πιθανό να την παραγγείλω από Gearbest.
Σχετικά με το θέμα της αποστολής γνωρίζει κάποιος ποσό καιρό περίπου θα κάνει να φτάσει;; Και επίσης πως πληρώνω; Συνήθως επιλέγω αντικαταβολή για να είμαι σίγουρη ότι θα παραλάβω τα προϊόντα, αλλά σε ξένο site δεν έχει.
SpearCrete

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 18 Δεκ 2016, 15:49

SpearCrete έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις σας!!
Θα ήθελα να έχει οθόνη πίσω τουλάχιστον, όποτε μάλλον θα προτιμήσω την eken που έχει και chip της Sony και συγκεκριμένα την h8 .
Απλά δεν κυκλοφορεί σε ελληνικό e shop και πολύ πιθανό να την παραγγείλω από Gearbest.
Σχετικά με το θέμα της αποστολής γνωρίζει κάποιος ποσό καιρό περίπου θα κάνει να φτάσει;; Και επίσης πως πληρώνω; Συνήθως επιλέγω αντικαταβολή για να είμαι σίγουρη ότι θα παραλάβω τα προϊόντα, αλλά σε ξένο site δεν έχει.

το ποιο σίγουρο είναι το paypal ,και να υπολογησης περίπου ένα μήνα :)
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Επόμενο

Επιστροφή στο Video & Eξοπλισμός βίντεο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες