• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

kostas Pouloulis Summer 2016!!!(best moments)

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?

Re: kostas Pouloulis Summer 2016!!!(best moments)

Νέα δημοσίευσηαπό iosub » 27 Οκτ 2016, 11:26

PARAS έγραψε:
Ηφωνητησαληθειας έγραψε:Πολύ καλοφτιαγμένο βίντεο με πολλά εφέ και γραφικά!Μεγάλη εντύπωση μου έκανε ό,τι μετά απο κάποιες βολές,βλέπω δίπλα στον δύτη στην επιφάνεια το σκάφος χωρίς άγκυρα...
Αυτό σε συνδυασμό με την περίεργη συμπεριφορά των ψαριών,με βεβαιώνει σχεδόν ό,τι τα ψάρια αυτά βγήκαν με τραβηχτό!

΄μαλιστα ,το ακουσαμε και αυτο
δηλαδη εσυ αυτο καταλαβες εεεε??

η περιπτωση οτι υπαρχει βαρκαρης δεν παιζει εεε ??

κατι που φαινεται εξαλου και στο βιντεο [-(

Υ.Γ
ωραιο βιντεακι φιλε :hello:

Όλα παίζουν Paras, δεν είπε κάτι παράλογο. Λούτσοι, συναγρίδες και σαργοί να κάθονται έτσι ήρεμοι και να τους παίρνεις στο πλανάρισμα με κοντά όπλα, δεν είναι και κάτι που συμβαίνει συχνά, εν έτει 2016. Και το βίντεο είχε κάμποσα τέτοια πλάνα.

Άλλωστε το ψάρεμα με τη βάρκα από πάνω σου-με βαρκάρη, με το τραβηχτό με βάρκα, πολλές φορές μπερδεύονται & αλληλοσυμπληρώνονται, ειδικά σε μέρη με τόσο καλές ορατότητες. Εσύ γιατί το βρίσκεις τόσο παράξενο? Τραβηχτό έχεις κάνει, συστηματικά και σε μέρη με ορατότητες?? Έτσι είναι η συμπεριφορά των ψαριών, που υπό άλλες συνθήκες δεν βραχώνουν-δεν κάθονται ακίνητα με τίποτα.

Το βίντεο πολύ δυνατό, τραβηχτό ή μη τραβηχτό. Παρθένοι βυθοί, διαύγειες, ωραία ψάρια ήρεμα και σε νορμάλ βάθη, αυτό είναι που κρατάμε και μας "έφτιαξε" :hello:
και τα σπίτια πιο λευκά, στου γλαυκού το γειτόνεμα.
Άβαταρ μέλους
iosub

Νέα δημοσίευσηαπό KWSTHS MIRTOS » 27 Οκτ 2016, 12:06

iosub έγραψε:
PARAS έγραψε:
Ηφωνητησαληθειας έγραψε:Πολύ καλοφτιαγμένο βίντεο με πολλά εφέ και γραφικά!Μεγάλη εντύπωση μου έκανε ό,τι μετά απο κάποιες βολές,βλέπω δίπλα στον δύτη στην επιφάνεια το σκάφος χωρίς άγκυρα...
Αυτό σε συνδυασμό με την περίεργη συμπεριφορά των ψαριών,με βεβαιώνει σχεδόν ό,τι τα ψάρια αυτά βγήκαν με τραβηχτό!

΄μαλιστα ,το ακουσαμε και αυτο
δηλαδη εσυ αυτο καταλαβες εεεε??

η περιπτωση οτι υπαρχει βαρκαρης δεν παιζει εεε ??

κατι που φαινεται εξαλου και στο βιντεο [-(

Υ.Γ
ωραιο βιντεακι φιλε :hello:

Όλα παίζουν Paras, δεν είπε κάτι παράλογο. Λούτσοι, συναγρίδες και σαργοί να κάθονται έτσι ήρεμοι και να τους παίρνεις στο πλανάρισμα με κοντά όπλα, δεν είναι και κάτι που συμβαίνει συχνά, εν έτει 2016. Και το βίντεο είχε κάμποσα τέτοια πλάνα.

Άλλωστε το ψάρεμα με τη βάρκα από πάνω σου-με βαρκάρη, με το τραβηχτό με βάρκα, πολλές φορές μπερδεύονται & αλληλοσυμπληρώνονται, ειδικά σε μέρη με τόσο καλές ορατότητες. Εσύ γιατί το βρίσκεις τόσο παράξενο? Τραβηχτό έχεις κάνει, συστηματικά και σε μέρη με ορατότητες?? Έτσι είναι η συμπεριφορά των ψαριών, που υπό άλλες συνθήκες δεν βραχώνουν-δεν κάθονται ακίνητα με τίποτα.

Το βίντεο πολύ δυνατό, τραβηχτό ή μη τραβηχτό. Παρθένοι βυθοί, διαύγειες, ωραία ψάρια ήρεμα και σε νορμάλ βάθη, αυτό είναι που κρατάμε και μας "έφτιαξε" :hello:
Την περίπτωση ότι μπορεί να έχει πολλά ρέματα και να βρίσκονται τα ψάρια καθιστά σε φύκια η βράχους ??Η ότι συγκεκριμένες ώρες κυρίως νωρίς το πρωί η το μεσημέρι, είσαι πολύ τυχερός και βρίσκεις κάποια ψάρια καθιστά?Σχετικά με τον βαρκάρη ενοίται ότι πρέπει να υπάρχει σε κάποια βάρκα με ψαροντουφεκάδες όταν υπάρχουν μέγαλα ρέματα και είσαι σε ανοιχτές θάλασσες , δεν μπορείς να ρίχνεις αγγυρα σε αυτές της περιπτώσεις και να απομακρύνεσαι ..
KWSTHS MIRTOS

Νέα δημοσίευσηαπό fireman » 27 Οκτ 2016, 12:38

Μια ζωή ψαρεύω σε ρεματικά μέρη, έχω φτιάξει λογίων και λογιών αγκυράκια για να κρατιέμαι μέσα στο ρέμα. Τα τελευταία χρόνια ίσως και να ψαρεύω μόνο μέσα σε ρέματα. Και όταν λέω ρέματα εννοώ οτι όσοι είναι μαζί μου, μετά απο λίγο καβαλάνε την βάρκα καμένοι. Συναγρίδες έχω πιάσει αρκετές, έχω δει ακόμα περισσότερες. Λούτσους έχω πιάσει καραβιές, στην 20ετη πορεία μου στην θάλασσα όμως, δεν έχω δει ποτέ, μα ποτε λούτσο ή συναγρίδα να παραλλάσσεται στην άμμο. Οκ είμαι γκαντέμης και δεν είναι απίθανο να συμβεί σε κάποιους κάάάποια φορά στην ζωή τους. Φίλε σου βγάζω το καπέλο :hello: μακάρι να είχα την τύχη σου
Η βλακεία είναι σαν την ραδιενέργεια συσσωρεύεται (Albert Einstein)

Γι' αυτό, μακριά από φασίστες και φασιστοειδή !!!
Άβαταρ μέλους
fireman

Νέα δημοσίευσηαπό Ηφωνητησαληθειας » 27 Οκτ 2016, 12:52

Μπορεί όντως να είσαι τυχερός και να συναντήσεις ένα ακίνητο ψάρι.Το να συναντήσεις πολλά,σε μικρή χρονική περίοδο το κάνει απ' την μια ύποπτο αλλά απ' την άλλη μπορεί απλά να επιβαιβεώνει ό,τι για κάποιον λόγο, τα ψάρια γυαλώσαν ομαδικά!Απ'την άλλη,σε ρεματικά κομμάτια,το ρέμα φαίνεται προπαντώς στα "ξαπλωμένα" φύκια...κάτι που δεν βλέπω στο συγκεκριμένο βίντεο.
Ηφωνητησαληθειας

Νέα δημοσίευσηαπό iosub » 27 Οκτ 2016, 13:04

fireman έγραψε:Μια ζωή ψαρεύω σε ρεματικά μέρη, έχω φτιάξει λογίων και λογιών αγκυράκια για να κρατιέμαι μέσα στο ρέμα. Τα τελευταία χρόνια ίσως και να ψαρεύω μόνο μέσα σε ρέματα. Και όταν λέω ρέματα εννοώ οτι όσοι είναι μαζί μου, μετά απο λίγο καβαλάνε την βάρκα καμένοι. Συναγρίδες έχω πιάσει αρκετές, έχω δει ακόμα περισσότερες. Λούτσους έχω πιάσει καραβιές, στην 20ετη πορεία μου στην θάλασσα όμως, δεν έχω δει ποτέ, μα ποτε λούτσο ή συναγρίδα να παραλλάσσεται στην άμμο. Οκ είμαι γκαντέμης και δεν είναι απίθανο να συμβεί σε κάποιους κάάάποια φορά στην ζωή τους. Φίλε σου βγάζω το καπέλο :hello: μακάρι να είχα την τύχη σου

UP!

Ρε 'συ Κώστα, κουβέντα κάνουμε. Προσωπικά κάνοντας για 5-6 χρόνια αποκλειστικά τραβηχτό, σε παρόμοια νερά με τα δικά σας (Κυκλάδες), οι συμπεριφορές των 3 συναγριδών (2 καθιστές, 1 βραχωμένη), των λούτσων, και δευτερευόντως των σαργών και του μαναλιού, μου θυμίζουν πάρα πολύ εκείνες τις εποχές. Μιλάμε για κάμποσα ψάρια σε ένα βίντεο 6-7 λεπτών!

Μπορεί πράγματι να είσαι πολύ τυχερός που λέει κι ο Τρύφωνας. Μπορεί τα ψάρια στην Κρήτη να έχουν διαφορετική και πολύ ήρεμη συμπεριφορά. Μόνο εσύ ξέρεις και αν πράγματι τα ψάρια δεν έχουν βγει με τραβηχτό, διπλά εύγε!

Κράτα ότι το βίντεο είναι πολύ ωραίο και γουστάραμε όλοι, πιστεύω, όσοι το είδαμε ;)
Άβαταρ μέλους
iosub

Νέα δημοσίευσηαπό profil3r_ » 27 Οκτ 2016, 13:15

:scratch:
"When we go to the ground, you are in my world. The ground is the ocean, I am the shark, and most people don't even know how to swim."
Άβαταρ μέλους
profil3r_

Νέα δημοσίευσηαπό ochocinco » 27 Οκτ 2016, 15:09

Τι ειναι τραβηχτο? :scratch:
ochocinco

Νέα δημοσίευσηαπό KWSTHS MIRTOS » 27 Οκτ 2016, 15:42

Ηφωνητησαληθειας έγραψε:Μπορεί όντως να είσαι τυχερός και να συναντήσεις ένα ακίνητο ψάρι.Το να συναντήσεις πολλά,σε μικρή χρονική περίοδο το κάνει απ' την μια ύποπτο αλλά απ' την άλλη μπορεί απλά να επιβαιβεώνει ό,τι για κάποιον λόγο, τα ψάρια γυαλώσαν ομαδικά!Απ'την άλλη,σε ρεματικά κομμάτια,το ρέμα φαίνεται προπαντώς στα "ξαπλωμένα" φύκια...κάτι που δεν βλέπω στο συγκεκριμένο βίντεο.

1)καταρχάς που συμπέρανες εσύ ότι τα ψάρια πιάστηκαν σε μικρή χρονική περίοδο ,και σου φενετε και ύποπτο κιόλας :confused: Αν διαβάσεις καλά τον τίτλο θα καταλάβεις πως είναι οι καλύτερες στιγμές του καλοκαιριού.
2)Τα ψάρια μπορεί να γιάλωσαν ομαδικά όπως λες και εσύ ,σταδιακά ανεβάσματα ,και να είχαν περίεργη συμπεριφορά και πολύ πιο ήρεμα προφανώς,,, δεν μπορείς να ξέρεις :D
KWSTHS MIRTOS

Νέα δημοσίευσηαπό TSEA » 27 Οκτ 2016, 16:16

Κωστή το video είναι δύναμη!!! =D>
Είναι καλύτερα εκεί κάτω.
TSEA

Νέα δημοσίευσηαπό iosub » 27 Οκτ 2016, 16:36

KWSTHS MIRTOS έγραψε:
Ηφωνητησαληθειας έγραψε:Μπορεί όντως να είσαι τυχερός και να συναντήσεις ένα ακίνητο ψάρι.Το να συναντήσεις πολλά,σε μικρή χρονική περίοδο το κάνει απ' την μια ύποπτο αλλά απ' την άλλη μπορεί απλά να επιβαιβεώνει ό,τι για κάποιον λόγο, τα ψάρια γυαλώσαν ομαδικά!Απ'την άλλη,σε ρεματικά κομμάτια,το ρέμα φαίνεται προπαντώς στα "ξαπλωμένα" φύκια...κάτι που δεν βλέπω στο συγκεκριμένο βίντεο.

1)καταρχάς που συμπέρανες εσύ ότι τα ψάρια πιάστηκαν σε μικρή χρονική περίοδο ,και σου φενετε και ύποπτο κιόλας :confused: Αν διαβάσεις καλά τον τίτλο θα καταλάβεις πως είναι οι καλύτερες στιγμές του καλοκαιριού.
2)Τα ψάρια μπορεί να γιάλωσαν ομαδικά όπως λες και εσύ ,σταδιακά ανεβάσματα ,και να είχαν περίεργη συμπεριφορά και πολύ πιο ήρεμα προφανώς,,, δεν μπορείς να ξέρεις :D

Ρε Κώστα, ρε Κώστα..! Πες παιδάκι μου ένα πιασάρικο του στυλ "μάγκες, τα ψάρια δεν πιάστηκαν με τραβηχτό. Για όσους δεν το πιστεύουν μιας και δεν έχω τρόπο να το αποδείξω, καλή καρδιά :hello: " και τέλειωσε το θέμα. Άλλωστε τι είναι το τραβηχτό, παράνομο??!! Το κάνεις δεν το κάνεις, η μεγάλη πλειοψηφία των ψαροκυνηγών κάποια στιγμή το δοκιμάσαμε και όσοι το κόψαμε, ωφεληθήκαμε σε πολλούς τομείς.

Με αυτά όμως που γράφεις, περί "καλύτερες στιγμές του καλοκαιριού", ρίχνεις λάδι στη φωνήτηςΑμερικής και θα έχει τα δίκια της! Δηλαδή ρε Κώστα, πόσοι ψαροντουφεκάδες σε όλη την Ελλάδα πιστεύεις ότι το 3μηνο του καλοκαιριού 2016, κατάφεραν να συλλάβουν κολυμπώντας, χωρίς σκάφος δίπλα τους ή σκούτερ, 2 συναγρίδες καθιστές, 1 βραχωμένη, και το κυριότερο, 1 λούτσο από μία 3αδα ψαριών που κάθονταν στο βυθό εντελώς ακινητοποιημένα, σαν ψεκασμένα... :D Άστα τα υπόλοιπα, δεν ασχολούμαι καν. Προσωπικά, θα πόνταρα στον αριθμός 0 πρώτα, και μετά στο 1 (εσένα δηλαδή :grin: )

Το είπε ο fireman πριν, μπορεί να είσαι πολύ τυχερός και κρατάμε αυτό. Προχωράμε, ωραίο βίντεο!
Άβαταρ μέλους
iosub

Νέα δημοσίευσηαπό KWSTHS MIRTOS » 27 Οκτ 2016, 17:26

iosub έγραψε:
KWSTHS MIRTOS έγραψε:

Ρε Κώστα, ρε Κώστα..! Πες παιδάκι μου ένα πιασάρικο του στυλ "μάγκες, τα ψάρια δεν πιάστηκαν με τραβηχτό. Για όσους δεν το πιστεύουν μιας και δεν έχω τρόπο να το αποδείξω, καλή καρδιά :hello: " και τέλειωσε το θέμα. Άλλωστε τι είναι το τραβηχτό, παράνομο??!! Το κάνεις δεν το κάνεις, η μεγάλη πλειοψηφία των ψαροκυνηγών κάποια στιγμή το δοκιμάσαμε και όσοι το κόψαμε, ωφεληθήκαμε σε πολλούς τομείς.

Με αυτά όμως που γράφεις, περί "καλύτερες στιγμές του καλοκαιριού", ρίχνεις λάδι στη φωνήτηςΑμερικής και θα έχει τα δίκια της! Δηλαδή ρε Κώστα, πόσοι ψαροντουφεκάδες σε όλη την Ελλάδα πιστεύεις ότι το 3μηνο του καλοκαιριού 2016, κατάφεραν να συλλάβουν κολυμπώντας, χωρίς σκάφος δίπλα τους ή σκούτερ, 2 συναγρίδες καθιστές, 1 βραχωμένη, και το κυριότερο, 1 λούτσο από μία 3αδα ψαριών που κάθονταν στο βυθό εντελώς ακινητοποιημένα, σαν ψεκασμένα... :D Άστα τα υπόλοιπα, δεν ασχολούμαι καν. Προσωπικά, θα πόνταρα στον αριθμός 0 πρώτα, και μετά στο 1 (εσένα δηλαδή :grin: )

Το είπε ο fireman πριν, μπορεί να είσαι πολύ τυχερός και κρατάμε αυτό. Προχωράμε, ωραίο βίντεο!

Aυτά είναι τυχερά ρε παιδεία , ακόμη κι ας μην το πιστευουνε μερικοί ...Γνωρίζω παρόμοιες περιπτώσεις συγκεκριμένα εδώ στην κρήτη ,από φίλους που έχουν βρεθεί και σε λιγότερο διάστημα των 3 μηνών σε τέτοιες τυχερές συλήψεις ακόμη και σε κολυμπητό ...Tο θέμα είναι να βρεθείς σε καλά σημεία που καλούν πολλά διαφορετικά ψάρια μαζί, και συνήθως σε ανεβάσματα (ψάρια από τα βαθιά ) ,και έπειτα όλα παίζουν με την τύχη σου .Mπορείς να βρεις ψάρια φαγωμένα και να αντιδρούν με αυτoν τον τρόπο ,ψάρια κουρασμένα επίσης .Τέλος το ψάρεμα που εφαρμόζω είναι με βάρκα σε ανοιχτές θάλασσες και υφάλους ,βάσει τις εμπειρίες που έχω μάθει τόσα χρόνια από την θάλασσα ,είναι κάποια μέρη που καλούν πολλά διαφορετικα ψάρια συχνά κοντά , και απλά βουτάω εκεί που ξέρω ,και ο βαρκάρης προσέχει την βάρκα ..Πιστευω να σας κάλυψα.
KWSTHS MIRTOS

Νέα δημοσίευσηαπό mojo » 27 Οκτ 2016, 17:59

Ωραία ψάρια φίλε.
Μια χαρά σε πήγε το καλοκαιράκι. Πάντα τέτοια.
:thumbsup:
Η μουσική στο βίντεο εμένα προσωπικά με ψιλοκούρασε (καλα μη βαράτε) αλλα απο εικόνες ήταν πολύ καλό.

ochocinco το τραβηχτό είναι να τρομάζεις με μηχανοκίνητο ή με φασαρία γενικά τα ψάρια απ την επιφάνεια ωστε αυτά να βραχώσουν επιπόλαια (ή ακόμα και να κάθονται σα κοτόπουλα κάποιες φορές) και μετά να κατέβεις με κόντο-φακό να τα λιανίσεις.
Φλωριές δηλαδή :cool:
κλόουν με σοβαρούς σκοπούς
Άβαταρ μέλους
mojo

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 27 Οκτ 2016, 18:05

Ιντα εκαματε εκει κατω ορε Κωστη? :shock:
...θ'αφησω την γυναικα μου και θαρθω για γειτονας !!!! :mrgreen:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό KWSTHS MIRTOS » 27 Οκτ 2016, 18:29

KOSTAS STI έγραψε:Ιντα εκαματε εκει κατω ορε Κωστη? :shock:
...θ'αφησω την γυναικα μου και θαρθω για γειτονας !!!! :mrgreen:

χααχαχαα ευπρόσδεκτος οπότε θες Κωστή! :D
KWSTHS MIRTOS

Νέα δημοσίευσηαπό ochocinco » 27 Οκτ 2016, 19:41

mojo έγραψε:Ωραία ψάρια φίλε.
Μια χαρά σε πήγε το καλοκαιράκι. Πάντα τέτοια.
:thumbsup:
Η μουσική στο βίντεο εμένα προσωπικά με ψιλοκούρασε (καλα μη βαράτε) αλλα απο εικόνες ήταν πολύ καλό.

ochocinco το τραβηχτό είναι να τρομάζεις με μηχανοκίνητο ή με φασαρία γενικά τα ψάρια απ την επιφάνεια ωστε αυτά να βραχώσουν επιπόλαια (ή ακόμα και να κάθονται σα κοτόπουλα κάποιες φορές) και μετά να κατέβεις με κόντο-φακό να τα λιανίσεις.
Φλωριές δηλαδή :cool:

Ευχαριστω. :hello:
ochocinco

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Video & Eξοπλισμός βίντεο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες