• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

GO PRO 5 black

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?

GO PRO 5 black

Νέα δημοσίευσηαπό mirios » 24 Οκτ 2016, 23:22

καλησπέρα σε όλους :hello: .
αν δεν απατώμαι παρομoιο θέμα με τη συγεκριμένη κάμερα δεν υπάρχει αν ναι παρακαλώ ας με " ταχτοπoιήσετε " :D
Το "φέρνω" για συζήτηση μια και τον τελευτaiο χρόνο σκέφτομαι έντονα την αγορά μιας action κάμερας για το ψάρεμα που να πληρεί όσο γίνετε περισότερες προυποθέσεις υποβρύχιος.
Τα μόνα θετικά που μπορώ να βρω ως άσχετος με το συγεκριμένο κοματι εξοπλισμού είναι Ο πολύ καλώς ήχος Η καλή μπαταρία ΚΑΙ η καλή τιμή (που αυτή τη φορά δεν έχει πάρει την ανιούσα 429e λόγω της xiaomi 4k ) στα υπολίπα θέλω να το συζητήσουμε και να δώσετε τα φώτασας

5.jpg

55.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
MPONATSARE H SKEPSI MOU K STO BYTHO GIRIZEI
KARTERI KANI ARAXNOTO KAI MAYRA PROSEGKIZEI
mirios

Re: GO PRO 5 black

Νέα δημοσίευσηαπό giannis1981 » 24 Οκτ 2016, 23:29

Η καμερα απο μονη της ειναι αδιαβροχη μεχρι τα 10 μετρα,απο εκει και περα θες σκαφανδρο το οποιο δεν ειναι στην συσκευασια και κοστιζει αν κρινω απο του προηγουμενου μοντελου,απο 60-75 ευρωπουλακια οποτε δεν την λες και φθηνη.Ετυχε να την δω απο κοντα και ο πωλητης μου ειπε οτι η ποιο ουσιαστικη αλλαγη περαν του οτι ειναι αδιαβροχη και της οθονης ειναι ο σταθεροποιητης εικονας.
Άβαταρ μέλους
giannis1981

Νέα δημοσίευσηαπό Johnkokk » 26 Οκτ 2016, 10:35

Για όποιον έχει την 4 black η αναβάθμιση δεν αξίζει, αφού ουσιαστικές αλλαγές, έχει ελάχιστες.
Εαν πρόκειται να πάρεις καινούργια, τότε είναι μια χαρά.
Ο σταθεροποιητής εικόνα είναι ενδιαφέρουσα προσθήκη, αλλά αφενώς είναι λίγο άχρηστος για το χόμπι μας, αφαιτέρου μιας και είναι ψηφιακός, αυτό σημαίνει οτι ρίχνει λίγο ή πολύ την ποιότητα του βίντεο με δεδομένο οτι δεν χρησιμοποιείται πλέον ολόκληρος ο αισθητήρας για την λήψη εικόνας, αλλά ενα μικρότερο μέρος του.

Επίσης με μια πρόχειρη έρευνα, σκάφανδρο δεν βρήκα να πουλιέται ακόμα κάπου απο Ελλάδα, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.
Η αψαρία είναι επιλογή.
Βράγχια έχουν ΜΟΝΟ τα ψάρια.
Άβαταρ μέλους
Johnkokk
Site Admin

Giannis1981

Νέα δημοσίευσηαπό giannis1981 » 26 Οκτ 2016, 11:13

Για εμενα η πιο ουσιαστικη διαφορα ειναι οτι αντεχει μεχρι 10μετρα χωρις σκαφανδρο πραγμα που σημαινει οτι και υγρασια να παρει δεν χαλαει,επισης για το σκαφανδρο μου ειπε ο υπαλληλος οτι δεν εχει ερθει ακομα Ελλαδα.Εγω φαντασου εχω την 3+ black και ειμαι υπερευχαριστημενος.
Άβαταρ μέλους
giannis1981

Νέα δημοσίευσηαπό kontarinis » 26 Οκτ 2016, 14:35

Το σημαντικοτερο από όλα είναι ότι δεν πνίγεται .....
https://www.youtube.com/user/mykonianseahunters/videos
Άβαταρ μέλους
kontarinis

Νέα δημοσίευσηαπό munk » 04 Δεκ 2016, 00:54

έχω αυτήν την κάμερα και την hero 3 .
λοιπόν τα θετικά που βρήκα εγώ είναι σε διάφορα με την 3 :
1. η μπαταρία δεν είναι καλύτερη αλλά έχει το κουμπί που ξεκινάει με την μια την κάμερα και την κλίνει χωρίς να πρέπει να πατάς αλλά κουμπί . πατάς το κουμπί και γράφει .
2. μπορείς να βάλεις επιλογή για να είναι σταθερή η εικόνα
3 . δεν έχει housing αλλά μπορείς να αγοράσεις από το ebay με 13 ευρώ άμα δεν κάνω λάθος ( εγώ πήρα 2 και σε 1 μήνα μου είχαν έρθει και είναι μια χαρά μέχρι τα 35 -40 μέτρα )
4. έχει το προγραμα το quik που με την μια περνάει τα πλάνα μέσα στο pc και μπορείς να φτιάξεις και video με αυτό το προγραμα
5. έχει 1080p στα 60fps
6. πολύ καλή φωτογραφία
7. πολύ καλό ήχο και με το housing
8 . άμα κρίνω από την 3 αντέξει στα χτυπήματα
9. γενικά είναι πολύ εύκολη κάμερα στις λιτουργίες της και την μαθενείς πολύ γρήγορα

δεν μου ερχετε κάτι άλλο . πιστεύω να σε καληψα
munk

Νέα δημοσίευσηαπό VASILLISRAPTIS » 04 Δεκ 2016, 13:38

Την εχω και εγω λιγοτερο απο μηνα,ειχα πριν την 3+ και επειτα τη sony HDR200..να προσθεσω σ αυτα που εγραψε ο φιλος πιο πανω οτι το housing ηρθε και εχει γυρω στα 55 ευρω,η μπαταρια αντεχει γυρω στις 3,5 ωρες με συχνα καρτερια του εναμιση λεπτου πανω κατω,με την λειτουργια one button που ανοιγει-γραφει,πατας κλεινει,και χωρις πολλα καλουδια ανοικτα για πιο πολυ οικονομια,οπως GPS,φωτεινοτητα οθονης κα.Αυτο που με απογοητευσε ειναι η λειτουργια,(FOV)στο narrow,η πιο επιππεδη και ρεαλιστικη γωνια ληψης χαλασε,στην 3+ ηταν πολυ καλη,ενω εδω ειναι χαλια,οποτε γραφεις στο medioum αναγκαστικα,αυτο σε θολα νερα εως και μετριας ορατοτητας που την εχω δοκιμασει ως τωρα,σε διαυγη μπορει να παλευεται.
VASILLISRAPTIS

Νέα δημοσίευσηαπό kourabies » 04 Δεκ 2016, 23:41

εγώ έχω(είχα) την 3+ black. ήμουν αρκετά ικανοποιημένος εκτός της μπαταρίας! η μπαταρία πραγματικά τα έπινε. η αλήθεια είναι οτι μου κάνει τσαλίμια εδώ και 2 μήνες (δυσκολεύεται να ανοίξει κάθε φορά που την δουλεύω) και ψάχτηκα να πάρω μια άλλη κάμερα. σκεφτόμουν για την 4 black η την 5. η 5 όντως δεν νομίζω να πνίγεται εύκολα γτ είναι σκέτη η κάμερα είναι μέχρι 10 μέτρα αδιάβροχη. απο την άλλη ρίσκαρα και πήγα σε άλλη εταιρία και ελπίζω η επιλογή μου αυτή να με δικαιώσει. παρήγγειλα μια πραγματικη action camera Που λίγο πολύ κάνει για όλα και παντού. Olympus tg tracker tough λέγεται. είναι αδιάβροχη χωρίς θήκη μέχρι 30 μέτρα και γενικά έχει αρκετά καλούδια... μόλις έρθει και την δουλεύω θα ενημερώσω αν κάποιος ενδιαφέρεται
kourabies

Νέα δημοσίευσηαπό munk » 05 Δεκ 2016, 01:24

την δεν θα την έβαζα στην θάλασσα χωρίς θήκη ...
munk

Νέα δημοσίευσηαπό labrax7 » 07 Ιαν 2017, 15:44

Άλλος κανείς που να την έχει παιδιά?
Βρήκα αρκετές κριτικές σχετικά με την αξιοπιστία της οθόνης της (ότι χαλάει εύκολα κτλ), έχετε αντιμετωπίσει κανένα σχετικό πρόβλημα?
Άβαταρ μέλους
labrax7

Επιστροφή στο Video & Eξοπλισμός βίντεο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης