• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Sony action camera!!

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?

Re: Sony action camera!!

Νέα δημοσίευσηαπό Profane » 04 Ιούλ 2016, 00:01

επειδη εχασα και εγω την καμερα μου (midland xtc280) σκεφτομαι να παρω την as50 . αν την εχει και καποιος αλλος ας πει καμια γνωμη.
Ο κοσμος ειναι στα π@π@ρι@ του
και το Αιγαιο ανηκει μοναχα στα ψαρια του
Profane

Νέα δημοσίευσηαπό venou » 08 Ιούλ 2016, 13:17

Να κανω μια ερωτηση στη παρεα...

Διαβαζω σε διαφορα φορουμς..ξενα...οτι οι σονυ γενικα εχουν προβληματα με της υποβρυχιες θηκες...οτι κρατανε λεει ενα καλοκαιρι και μετα παρουσιαζουν προβλήματα καθως φθείρεται το λαστιχακι στεγανοποιησης και μετα δεν υπαρχει ανταλλακτικο...αλλα πρεπει να αγορασεις καινουργια θηκη δλδ 60 ευρωπουλα!!
Εσεις που εχετε σονυ τι γνωμη εχετε γιαυτο;;

Ευχαριστω,
Β.
venou

Νέα δημοσίευσηαπό Profane » 22 Ιούλ 2016, 03:05

Καμια γνωμη κανεις για την sony hdr as50? Πως τραβαει, αν ειναι καλο το housing.... γενικα αξιζει τα 219ε που εχει ή να ψαξω σε κατι αλλο?
Profane

Νέα δημοσίευσηαπό Geronimo » 22 Ιούλ 2016, 06:38

3 χρόνια και είναι μια χαρά(με λίγο συντήρηση)...λάστιχακια υπάρχουν στο ίντερνετ τουλάχιστον.παντος θέλει προσοχή. Σε όλες τις κάμερες.
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!
Άβαταρ μέλους
Geronimo

Νέα δημοσίευσηαπό Geronimo » 22 Ιούλ 2016, 07:55

Να πω κάτι που ξέχασα.εγω έβαλα και σπρέι σιλικόνης (αντί για γράσο σιλικονης).πριν να κλείσει πάντα έλεγχο για τρίχες η χνουδια πάνω στο λάστιχακι. Αν βρει κάποιος το γράσο της σονι ακόμα καλύτερα...
Άβαταρ μέλους
Geronimo

Νέα δημοσίευσηαπό silverdiver » 22 Ιούλ 2016, 07:58

Καλημερα, εχω την ασ50 εδω και δυο μήνες και τα τελευταία βιντεακια ειναι με αυτη την κάμερα, καλη ποιότητα οχι τρελη , πολυ μαζεμένη και το χασουινγκ φαινεται ανθεκτικό, μπαταρία σκυλί που σου βγάζει αρκετές ώρες! Αρνητικό οτι ενω εχει ρυθμίσει στο ναροου ακομα και εκει αδικεί πολυ τα ψαρια δείχνοντας τα μικρα, αυτα οτι θέλει κάποιος π.μ. :hello:
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...
silverdiver

Νέα δημοσίευσηαπό Geronimo » 22 Ιούλ 2016, 08:26

Με ανοιχτό το σταμπιλαιζ βγάζει 120 μοίρες.στην 100...μεγαλύτερο πλάνο μικρότερα ψάρια...έτσι είναι οι ευρυγωνιες
Άβαταρ μέλους
Geronimo

Νέα δημοσίευσηαπό ALKIVIADIS » 22 Ιούλ 2016, 10:51

venou έγραψε:Να κανω μια ερωτηση στη παρεα...

Διαβαζω σε διαφορα φορουμς..ξενα...οτι οι σονυ γενικα εχουν προβληματα με της υποβρυχιες θηκες...οτι κρατανε λεει ενα καλοκαιρι και μετα παρουσιαζουν προβλήματα καθως φθείρεται το λαστιχακι στεγανοποιησης και μετα δεν υπαρχει ανταλλακτικο...αλλα πρεπει να αγορασεις καινουργια θηκη δλδ 60 ευρωπουλα!!

Ευχαριστω,
Β.

Καλημέρα, εμενα μου κράτησε 4χρονια με κακη χρηση, επισης στην σονυ μπορεις να χρησημοποιησεις το λαστιχακι απο τις αλλες θυρες που δεν κανουν για υποβρυχια χρηση. νομίζω οτι υπάρχει και σχετικο κιτ για αλλαγη. τωρα για οποιον ειναι θεσσαλονικη και ενδοαφερεται, υπάρχει ακρη που σου κατασκευαζει οτι ορινγκ θελεις απο λαστιχο (κανει δουλεια). σοσ βεβαια σε ολες τις καμερες τογρασσο σιλικονης.
http://www.labrax.gr

https://www.youtube.com/user/LABRAXGR
Άβαταρ μέλους
ALKIVIADIS

Νέα δημοσίευσηαπό ALKIVIADIS » 22 Ιούλ 2016, 10:51

venou έγραψε:Να κανω μια ερωτηση στη παρεα...

Ευχαριστω,
Β.

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADIS

Νέα δημοσίευσηαπό miltosgz » 22 Ιούλ 2016, 12:48

Profane έγραψε:Καμια γνωμη κανεις για την sony hdr as50? Πως τραβαει, αν ειναι καλο το housing.... γενικα αξιζει τα 219ε που εχει ή να ψαξω σε κατι αλλο?

με 219 e πήρα την hdr 200 από τα media .. η οποία απλά γαμεί … :) … είχε βγάλει μια προσφορά … ψάξτο λίγο .. όσο για το housing δεν παθαίνει τπτ εγώ είχα από την hdr 15 κ ακόμα αυτό δουλεύω .. απλά ένα ξέπλυμα καλό μετά τη χρήση .. κ πολύ προσοχή στο κούμπωμα μην διπλώνει το λαστιχάκι από το καπάκι… :hello:
miltosgz

Νέα δημοσίευσηαπό Profane » 31 Ιούλ 2016, 13:28

τι καρτες μνημης χρησιμοποιειτε στην σονυ hdr as50 ή στην as200 ? θελει καρτα class 10 uhs (class 1 ή class 3)? πχ μια samsung evo 64gb ή samsung evo+ 64gb θα κανουν δουλεια? γιατι γραφουν στην καμερα για βιντεο 50mbps
Profane

Νέα δημοσίευσηαπό ALKIVIADIS » 31 Ιούλ 2016, 13:59

Profane έγραψε:τι καρτες μνημης χρησιμοποιειτε στην σονυ hdr as50 ή στην as200 ? θελει καρτα class 10 uhs (class 1 ή class 3)? πχ μια samsung evo 64gb ή samsung evo+ 64gb θα κανουν δουλεια? γιατι γραφουν στην καμερα για βιντεο 50mbps

αν την εχεις δοκιμασε την, αν όχι παρε την sandisk ultra που δουλευει σιγουρα. επισης εχει σημασια αν θα τραβηξεις σε avchd η σε mp4. εγω σου προτείνω το δευτερο, ένα κλικ πιο κατω ποιοτητα αλλα περισσοτερη μπαταρια και διαθεσιμη καρτα

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADIS

Νέα δημοσίευσηαπό χρησταρας » 31 Ιούλ 2016, 20:25

Καλησπερα στην παρεα.ειχα την ασ 15 μετα την σονυ ασ 20 με το ιδιο χουσινγ το οποιο ηταν πολυ καλο κ στοιβαρο.κ λογο κλοπης δεν εχω πια καμερα..σκευτομαι να παρω την ασ 50 που την πουλανε μαζι με το χαουσινγκ.ερωτηση σε τυχον κατοχους:ειναι αξιοπιστο κ στοιβαρο οπως τα προηγουμενα μοντελα αντεχει γιατι με ανησυχουν λιγο τα πολλα κουμπια του χαουσινγκ κ επισης στις μοιρες του φακου υπαρχει επιλογη 120 κ 170 οπως στις προηγουμενες? Η να παρω παλι την ασ 20 στα 139 ευρω συν 45 το χαουσινγκ που ειναι κ δοκιμασμενη??ευχαριστω εκ των προτερων!!
χρησταρας

Νέα δημοσίευσηαπό ghost3000 » 31 Ιούλ 2016, 22:15

Εχω 1 μήνα την as50 το μονο που με ενοχλεί ειναι οτι δεν κρατάει η μπαταρία όσο θα ηθελα 2 ώρες κ 15 λεπτά σε 1080 κ MP4 !κατα τα αλλά πολυ εύχρηστη !
ghost3000--------'--
Άβαταρ μέλους
ghost3000

Νέα δημοσίευσηαπό χρησταρας » 01 Αύγ 2016, 11:09

Ευχαριστω φιλε μου ο φακός σε τι μοίρες ρυθμίζεται;
χρησταρας

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Video & Eξοπλισμός βίντεο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης