• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιβολή προστίμου μέσω facebook!

Τι λέει ο νομοθέτης.

Re: Επιβολή προστίμου μέσω facebook!

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 23 Μάιος 2017, 15:28

ALEX1981 έγραψε:
hariska έγραψε:Δηλαδή ρε ALEX, όλοι αυτοί οι πρόσφυγες είναι τζιχαντιστές;.

Ασφαλώς όχι. Σε καμία περίπτωση. Αλλά οι πρόσφυγες και οι λαθρομεταναστες να μην προσπαθούν να κάνουν την χώρα που πάνε , σαν και αυτήν που ξεφεύγουν. . Αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να φυγουν εξαρχής. . Αν γουστάρουν , όσοι γουστάρουν φανατικό Ισλάμ ας κάτσουν σε μουσουλμανικη χώρα. Όχι με τρομοκρατία να επιβάλουν την κουλτούρα τους..
Εγώ προσωπικά μόνο τα παιδάκια λυπάμαι.
Οι μεγάλοι τις εχουν κάνει τις επιλογές τους
Για την απορρόφηση μεταναστών της Γερμανίας , επειδή έχω ένα πάρα πολύ καλό φίλο Κουρδο γιατρο που μένει 40 χρόνια εκεί και οπότε έρχεται Χανιά εξετάζει εθελοντικά στους Γιατρούς του Κοσμου, οι περισσότεροι είναι υψηλού μορφωτικου επιπέδου.
Για μην νομίζετε ότι μετά από 2 παγκόσμιους πολέμους που κάνανε έγιναν ξαφνικά και φιλανθρωποι! !! Αυτούς που θέλουν και συμφέρει παίρνουν.

ετσι ειναι αφού έχει την δυνατότητα να διαλέξει αυτούς που χρειαζετε η βιομηχανία της ,ας είχαμε και εμείς να τα κάναμε και εμείς ,αλλά εμείς :-"
πέρα από αυτό τώρα ,ξαναγράφω
ποιος τους κατασκεύασε ???υπήρχαν πριν τον μπους ?????όταν όμως άρχισαν η γαλλοαγγλοαμερικανοί τα αεροπορικά ταξιδάκια στην μέση ανατολή βομβαρδίζοντας χώρες τάχα μου να της απελευθερώσουν από τους δικτάτορες καταστρέφοντας της και αναλαμβάνοντας αυτοί την διαχείριση του πλούτου(πετρέλαια ) τον χωρών αυτών αλλά και τεράστια κέρδη από την αναοικοδόμηση αυτών ξεπετάχτηκαν και αυτοί σαν αντίποινα ενάντια στην βία τον δυτικών νέων σταυροφόρων
θεωρώ :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό fireman » 23 Μάιος 2017, 20:01

stelarasA'MAK έγραψε:
fireman έγραψε:η Γερμανία έχει απορροφήσει ήδη κοντά στους 800 .000. Σταμάτα να μισείς τον κόσμο γιατί απλά είναι διαφορετικός απο εσένα. Μην το κάνεις για αυτούς ,κανε το για εσένα, θα πάθεις τίποτα...

Ωραίος ρε συ... :)
Συγκρινεις τη Γερμανια,με την οργάνωσή της,την οικονομία της,την πολυετή εμπειρία της στη διαχείριση μεταναστευτικών ροών,(πάντα κατα το συμφέρον της και όχι από ελεημοσύνη η ανάγκη όπως εμείς),με το εδώ σκορποχωρι των ΜΚΟ,των ανύπαρκτων δομών,της φτώχιας,(κρίση τη λέμε ακόμα...), των καλών μας γειτόνων (πόσους τέτοιους έχει η Γερμανια... :scratch: ) ,και το κυριότερο με τον κατακερματισμό των συνόρων,θαλάσσιων και στεριανων κυρίως???Θα με ενδιέφερε επίσης μα μάθω σε ΠΟΣΟ διάστημα έφτασε η Γερμανια να απορροφήσει 800.000 χιλιάδες ,που να υποθέσω προέρχονται οοολοι από την τελευταία εμπόλεμη σύρραξη στη Συρια??
Στην τελική αφού μπαινεις στη διαδικασία των υποδείξεων,πήγαινε να μείνεις ενα διαστημα και εσύ σε ένα από τα νησιά του Αιγαιου ,που βουλιάζουν αφενός,αφετέρου το προσωπικό ,τα μέσα και οι χώροι είναι αυστηρά περιορισμένοι!!!!!
Ή μπες στη διαδικασία να ψαξεις την άποψη ανθρώπων ΝΤΟΠΙΩΝ,του λαού όμως,όχι τίποτα συριζο-ΜΚΟ- κουλτουροαργοσχολων,από τα νησιά που προανεφερα.
Και ξανασυζητάμε.
Υγ1.Είμαι καλά στην υγεία μου,και δεν παθαίνω τίποτα,ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Υγ2.Το άρθρο που αναφερεις σε μεγάλο βαθμό επιβεβαιώνει αυτά που λέω ,δεν ξέρω αν το προσεξες.

Άσε την Γερμανία, λες γιατί δεν πάνε Ιορδανία ή σε άλλες αραβικές χώρες , διάβασες το άρθρο να δεις πόσους πρόσφυγες εχει δεχθεί η Ιορδανία; 1 και εκατομμύριο και αυτοί είναι μόνο σε καταυλισμούς.
Ο ΆΛΕΞ μου συνδέει τις επιθέσεις στην Ευρώπη με τους πρόσφυγες, ενώ έχει αποδειχθεί οτι οι δράστες των επιθέσεων είναι ντόπιοι που ριζοσπαστικοποιήθηκαν για χ ψ λόγους όπως σας λέει και ο Lchristou . Αλλά ακόμα και να μην ήταν ντόπιοι, θα τους ήταν πολύ δύσκολο οι τζιχαντιστές να φτάσουν στην Ευρώπη αν δεν υπήρχε το προσφυγικό κύμμα ; Αυτό λέτε;
Παίδες χαλαρώστε , μην τσουβαλιάζετε ανθρώπους και μην στοχοποιείται κοινωνικές, φυλετικές ομάδες . Αφήστε το προσφυγικό και την τρομοκρατία και πιάστε το θέμα του τόπικ που είναι τόσο δυνατό
Η βλακεία είναι σαν την ραδιενέργεια συσσωρεύεται (Albert Einstein)

Γι' αυτό, μακριά από φασίστες και φασιστοειδή !!!
Άβαταρ μέλους
fireman

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 23 Μάιος 2017, 20:45

Για να ξαναγυρίσουμε στο πολύ καλό θέμα
https://www.zoosos.gr/i-apantisi-tou-sk ... z4huz81Cqn
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό giannispl » 23 Μάιος 2017, 21:40

Η άποψη της Πανελλήνιας Ένωσης Ερασιτεχνών Αλιέων για το περιστατικό στη ΚΩ

https://www.boatfishing.gr/apopsi-tis-panellinias-enosis-erasitechnon-alieon-gia-peristatiko-sti-ko/
Ο Άσωτος Υιός
Άβαταρ μέλους
giannispl

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 23 Μάιος 2017, 22:01

giannispl έγραψε:Η άποψη της Πανελλήνιας Ένωσης Ερασιτεχνών Αλιέων για το περιστατικό στη ΚΩ

https://www.boatfishing.gr/apopsi-tis-panellinias-enosis-erasitechnon-alieon-gia-peristatiko-sti-ko/

τώρα να απορεί και για τον οργανισμό αρχιπέλαγος η ΠΕΕΑ ??????????ας διαβάσει της δραστηριότητες του στο σάιτ του
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό fireman » 23 Μάιος 2017, 23:12

thalassa50 έγραψε:
giannispl έγραψε:Η άποψη της Πανελλήνιας Ένωσης Ερασιτεχνών Αλιέων για το περιστατικό στη ΚΩ

τώρα να απορεί και για τον οργανισμό αρχιπέλαγος η ΠΕΕΑ ??????????ας διαβάσει της δραστηριότητες του στο σάιτ του

Η ΠΕΕΑ έχει τα θεματάκια της. Τους βαρέθηκα στο ΦΒ. Όλο αναρτήσεις για τους κακούς επαγγελματίες και μια ολοκληρωμένη πρόταση δεν έχω δει. Όταν κάποια στιγμή τους το επισήμανα και τους ζήτησα να μου πουν ποια είναι η θέση τους για την ερασιτεχνική αλιεία ,άρχισαν να μου λένε οτι είμαι δάκτυλος τον επαγγελματιών . Καμία φαντασία
Η βλακεία είναι σαν την ραδιενέργεια συσσωρεύεται (Albert Einstein)

Γι' αυτό, μακριά από φασίστες και φασιστοειδή !!!
Άβαταρ μέλους
fireman

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 24 Μάιος 2017, 09:05

fireman έγραψε:
thalassa50 έγραψε:

Η ΠΕΕΑ έχει τα θεματάκια της. Τους βαρέθηκα στο ΦΒ. Όλο αναρτήσεις για τους κακούς επαγγελματίες και μια ολοκληρωμένη πρόταση δεν έχω δει. Όταν κάποια στιγμή τους το επισήμανα και τους ζήτησα να μου πουν ποια είναι η θέση τους για την ερασιτεχνική αλιεία ,άρχισαν να μου λένε οτι είμαι δάκτυλος τον επαγγελματιών . Καμία φαντασία

:D
Τότε πραγματικά υπάρχει ένα θεματακι με την πεεα :)
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 24 Μάιος 2017, 09:23

Επιβολή προστίμου μέσω facebook!......... :)
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ » 24 Μάιος 2017, 11:14

http://www.ethnos.gr/klik/arthro/ktinod ... -65145325/ Το μεγαλείο της φυλής ....
ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ... Η ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ
ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό johny attiki » 24 Μάιος 2017, 12:22

tsaounlee έγραψε:
johny attiki έγραψε:Πολυ ευκολη οταν δεν υπαρχει αντιλογος...οπως οι περισοτερες παραβασεις πλεον...σπανια βρισκεται κανενας τρελαμενος με φραγκα για πεταμα και τους παιρνει ο διαολος και τους συκωνει....ο φακος σχεδος σε ολα τα κρατη του κοσμου ειναι νομιμο εργαλειο,οσο μπορουν να αποδειξουν οτι η ρηνα πιαστηκε στην ελλαδα αλλο τοσο μπορουν να αποδειξουν και για τα βιντεο με φακο.....μιλας για ενα ειδος που σχεδον κανενας μας δεν εχει δει διοτι τα επαγγελματικα εργαλεια το εχουν φερει σε σημειο εξαφανισεις και χαιρεσαι που το λιμενικο εβγαλε ανακοινωση οτι εγραψε εναν ψαροντουφεκα που επιασε ενα.....οχι 4 αλλα 54 μνημονια δεν φτανουν....

Μπηκα στη διαδικασια να απαντησω σε εσενα γιατι απορησα μιας και θυμαμαι οτι ακουγες και ''αδιεξοδο''

Ώπα τώρα το είδα αυτό.

Κοίτα προτιμώ άλλες λύσεις, πιο "κομψές" αλλά
δυσκολεύομαι να σου απαντήσω γραπτώς.

Όσον αφορά την χρήση του φακού και την νομιμοποίηση του σε άλλες χώρες,
διαφωνώ κάθετα και στα δύο.

Άσε που θεωρώ πως δεν χρειάζεται καν νόμος.
Απλή λογική και σεβασμός.

Τέλος πάντων.

Το τι νομιζεις εσυ οτι πρεπει να γινει για κατι που ανοικει σε ολους μας δεν ειναι απλη λογικη,ειναι η δικια σου λογικη.Οτι σου εγραψα πιο πανω δεν ειναι το τι νομιζω εγω!Αλλα το τι κανουν οργανωμενα κρατη και οι θαλασσες τους σφυζουν απο ζωη!
johny attiki

Νέα δημοσίευσηαπό karadoulis » 24 Μάιος 2017, 14:09

Εγώ εάν έβλεπα πάντως κάτι τέτοιο στον βυθό θα χεζόμουν πόσο μάλλον να του ρίξω! :shock:
Μεντοξέ
Άβαταρ μέλους
karadoulis

Νέα δημοσίευσηαπό paranoia » 24 Μάιος 2017, 14:27

ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ έγραψε:http://www.ethnos.gr/klik/arthro/ktinodia_sti_samo-65145325/ Το μεγαλείο της φυλής ....

Λέει το αρθο: δέχθηκε βροχή από σφαίρες και απανωτές μαχαιριές πιθανόν από ψαροτουφεκο.

Επίσης: οι δράστες της επιτέθηκαν άγρια με μεγάλο, αιχμηρό αντικείμενο, πιθανόν ψαροτούφεκο, σκίζοντάς της κυριολεκτικά τη δεξιά πλευρά της ράχης, μέχρι το στομάχι.

Μάλιστα... μετά τον Τσικλήρα και τα ζυγισματα μεσω φβ τώρα έχουμε και πυροβόλα ψαροτούφεκα που εκτοξεύουν και μαχαίρια.
Άβαταρ μέλους
paranoia

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 24 Μάιος 2017, 14:43

paranoia έγραψε:
ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ έγραψε:http://www.ethnos.gr/klik/arthro/ktinodia_sti_samo-65145325/ Το μεγαλείο της φυλής ....

Λέει το αρθο: δέχθηκε βροχή από σφαίρες και απανωτές μαχαιριές πιθανόν από ψαροτουφεκο.

Επίσης: οι δράστες της επιτέθηκαν άγρια με μεγάλο, αιχμηρό αντικείμενο, πιθανόν ψαροτούφεκο, σκίζοντάς της κυριολεκτικά τη δεξιά πλευρά της ράχης, μέχρι το στομάχι.

Μάλιστα... μετά τον Τσικλήρα και τα ζυγισματα μεσω φβ τώρα έχουμε και πυροβόλα ψαροτούφεκα που εκτοξεύουν και μαχαίρια.

στο youtube κυκλοφορούσαν βίντεο με ενστολους που κάναν σκοποβολή εντός θαλλάσης από σκάφος :)
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό matador23 » 24 Μάιος 2017, 14:48

thalassa50 έγραψε:
paranoia έγραψε:

στο youtube κυκλοφορούσαν βίντεο με ενστολους που κάναν σκοποβολή εντός θαλλάσης από σκάφος :)

Στοχοποιουμε ότι δέν εχει φωνη και αντιλογο..

so simple!!
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"
Άβαταρ μέλους
matador23

Νέα δημοσίευσηαπό ALEX1981 » 24 Μάιος 2017, 15:28

karadoulis έγραψε:Εγώ εάν έβλεπα πάντως κάτι τέτοιο στον βυθό θα χεζόμουν πόσο μάλλον να του ρίξω! :shock:

Πώς να το δεις βρε με θολωμένη μάσκα ???!!! \:D/
ALEX1981

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Νομικά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες