• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Δηλωση βαρκας στη εφορια

Τι λέει ο νομοθέτης.

Δηλωση βαρκας στη εφορια

Νέα δημοσίευσηαπό geozafi19 » 03 Μαρ 2017, 17:43

Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σε οσους γνωριζουν. Πηρα μια βαρκουλα 3.60 μετρα κωπιλατη απο τον πεθερο μου το 2009, σημερα θελω νατην πουλησω αλλα δεν γνωριζα οτι επρεπε να δηλωθει στην εφορια. Τωρα τη γινετε? Αν παω τωρα μπορει να δηλωθει? Υπαρχει προστιμο? Σας ευχαριστω.
geozafi19

Re: Δηλωση βαρκας στη εφορια

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 03 Μαρ 2017, 18:56

απο αναλογη περιπτωση φιλου ξερω οτι θα μπορει να βγουν πιο πολλα απο την βαρκα !
πανε στο λογιστη σου η στην εφορια να ρωτησεις πιο σιγουρα !! ;)
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό spearhunter79 » 03 Μαρ 2017, 21:58

geozafi19 έγραψε:Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σε οσους γνωριζουν. Πηρα μια βαρκουλα 3.60 μετρα κωπιλατη απο τον πεθερο μου το 2009, σημερα θελω νατην πουλησω αλλα δεν γνωριζα οτι επρεπε να δηλωθει στην εφορια. Τωρα τη γινετε? Αν παω τωρα μπορει να δηλωθει? Υπαρχει προστιμο? Σας ευχαριστω.

Μόνο ο λογιστής σου μπορεί να σου πεί,μη μπλέκεις με εφορία μη βρείς και το μπελά σου στο τέλος!!..απόσο γνωρίζω πάντως σαν προσφατος κάτοχος,γίνεται έλεγχος άν είναι ¨καθαρή¨ φορολογικά,για οποιαδήποτε αγοραπωλησία οπότε μάλλον θα πρεπε να είχε δηλωθεί ήδη..χαρτιά έχει η βάρκα?
spearhunter79

Νέα δημοσίευσηαπό geozafi19 » 03 Μαρ 2017, 23:19

Ναι εχω ολα τα χαρτια. Νομιζα οτι χρειαζετε να την δηλωσεις στην εφορια μονο οταν βαλεις μηχανη η ειναι πανω απο 5μ. Προφανως εκανα λαθος.. σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
geozafi19

Νέα δημοσίευσηαπό cabou » 04 Μαρ 2017, 00:07

επι τι ευκαιρια να κανω και γω μια ερωτηση αν ειναι απο 2.50 και κατω το φουσκωτακι και το εχεις και κοπιλατο χρειαζονται χαρτια?
cabou

Επιστροφή στο Νομικά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες