• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Απαγόρευση Θερμαϊκού

Τι λέει ο νομοθέτης.

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ 300 χλμ ακτγραμμής

Νέα δημοσίευσηαπό Alexander » 20 Αύγ 2009, 16:51

TJ KAP έγραψε:ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ

Απαράδεκτοι!!!
Το ξέρατε και κανεις δεν έκανε τιποτα!!

viewtopic.php?f=20&t=6532

ΣΦΥΚΘ απών!!
Συγχαρητήρια! Επρεπε να είναι μπροστά και όχι τώρα να ψάχνουμε να τους βρούμε .

ρε Λευτέρη μιλάς σοβαρά τώρα? Ο Γλαύκος έπρεπε να ανέβει Θεσσαλονίκη να χτυπήσει το χέρι στους ψαράδες??
ο ΣΦΥΚΘ σαν άμεσα θιγώμενος , τι έκανε για να προστατεύσει τα μέλη του?
Τα ΔΣ τι τα εκλέγουν?? για να τους λένε ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ?? και να πίνουν φραπεδάκι όλοι μαζί??
Τότε τι έκαναν?? Τα ήξεραν δείτε το τόπικ , αλλά ......

Τώρα , πρέπει γίνει κίνηση μέσω της νομικής οδού και θα πάρει χρόνια!!!
Εμείς πάντως εδώ είμαστε ... και το ψάχνουμε το θέμα.
Ισως κάποια κοινή επιστολή διαμαρτυρίας από διάφορους συλλόγους πανελλήνια.
Αλλα αν δεν πάρουν πρώτα θέση οι άμεσα θιγόμενοι ποιός θα πάρει ???
Ο ψαροντουφεκάς από την Ρόδο??

Μίλησα με δικηγόρο, για να κινηθεί διαδικασία προσβολής ΦΕΚ πρέπει να την ξεκινήσουν (από Θεσσαλονικη).
Ερώτηση μέσω δικηγόρων στο Υπουργείο γιατί και πως η ερασιτεχνική αλιεία απαγορεύεται?
Βάσει ποιου σκεπτικού?

Σε ότι αποφασιστεί είμαστε μέσα, βρείτε τα όμως μεταξύ σας.
Επικεντρώστε την προσοχή σας στο θέμα, αφήστε τα μεταξύ σας για σας.
Επικοινωνιακό ειναι το πρόβλημα.
Ξεκινήστε κάτι....
Εμείς μαζί σας.
Αρκεί να μην αρχίσουμε πάλι για αγώνες, πούλημα, νυχτερινά , μπουκάλες, αυτό δεν θα βγάλει πουθενά.

Δεν έχετε βαρεθεί τόσα χρόνια??
Οι γνωστοί άγνωστοι στα φόρουμ και στις λίστες θα αρχίσουν την μουρμούρα ότι φταίνε οι άλλοι , φταίνε οι αγώνες.
Καλά είστε , μην ξεβολευτείτε από το πισι σας, μην χασετε μια Κυριακή το ψαρεμά σας, δεν πειράζει....
Εμείς όμως θα το χάσουμε για να αποκλείσουμε ένα λιμάνι , εάν το αποφασίσουμε, δεν πειράζει θα τρέξουν για άλλη μια φορά άλλοι για να υπερασπιστούν τα συμφέροντά σας.

Δηλαδή πρέπει να σου μπεί το παλούκι εκεί που ξέρεις για να αντιδράσεις?
Εγώ απορώ το ξέρατε, μέσα στην πόλη σας γινόνταν όλα αυτά, το βλέπατε που ερχόταν, γιατί καθίσατε και το φάγατε??

Δεν είναι το πρόβλημα ότι μερικοί δεν συμφωνούν με τους άλλους , δεν είναι το πρόβλημά μας ο Μαιος ή ο φακός ή τα 5 κιλά ή οι αγώνες.
Ξεκολήστε επιτέλους.

Αλλού είναι το πρόβλημα, η απαγόρευση άνευ λόγω και αιτίας της ελευθερία μας να ασκούμε το χόμπυ μας.
Στην ελεύθερη κατάδυση δεν είναι τα μέτρα ή τα δευτερόλεπτα που μετράνε,
αλλά το πως μετράς εσύ την ζωή σου ....

http://alelele.mybrute.com
Άβαταρ μέλους
Alexander

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 20 Αύγ 2009, 17:07

Alexander έγραψε:[

ρε Λευτέρη μιλάς σοβαρά τώρα? Ο Γλαύκος έπρεπε να ανέβει Θεσσαλονίκη να χτυπήσει το χέρι στους ψαράδες??
ο ΣΦΥΚΘ σαν άμεσα θιγώμενος , τι έκανε για να προστατεύσει τα μέλη του?
Τα ΔΣ τι τα εκλέγουν?? για να τους λένε ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ?? και να πίνουν φραπεδάκι όλοι μαζί??
Τότε τι έκαναν?? Τα ήξεραν δείτε το τόπικ , αλλά ......

Σε όλα τα υπόλοιπα που λες συμφωνώ. Στο παραπάνω όμως διαφωνώ. Καταρχήν δεν λέω να χτυπήσουμε το χέρι στους ψαράδες αλλά στο τραπέζι. Να δείξουμε ότι υπάρχουμε και εμείς και ότι δεν είμαστε έρμαιο κανενός!!! Τι πάει να πει "άμεσα θιγόμενος"??? Ο Θερμαϊκός είναι μποστάνι κανενός. Δεν δικαιούται να ψαρεύει εκεί όλη η επικράτεια? Κανονικά έπρεπε να είναι εκεί όλοι οι σύλλογοι και να τα κατεδαφίσουν όλα. Ήταν τεράστια ευκαιρία να δείξουν για πρώτη φορά ότι υπάρχουμε!!!. Όλοι τους, σύλλογοι από Θεσσαλονίκη, Αθήνα, Πάτρα, Κρήτη, Νησιά........από παντού. Εχθές ήταν η Αττική μέχρι το 42ο χιλ, σήμερα ο Θερμαϊκός αύριο η Κρήτη μεθαύριο κάπου αλλού .............μην το περιορίζουμε σε εντοπιότητα!!!!1

Και το κακό είναι ότι αυτό που έγινε με το συμβούλιο αλιείας ήταν γνωστό από πέρυσι ότι θα γίνει. Έπρεπε οι σύλλογοι να το έχουν διαβάσει (εάν ξεψαχνίζανε καθημερινά τις ανακοινώσεις ως όφειλαν) και να δηλώσουν παρόν!!!

Πάντως εγώ προσωπικά σαν Λευτέρης θα το τραβήξω όπως και όσο μπορώ με τις δικές μου ταπεινές δυνάμεις. Ταπεινές + Ταπεινές + (1.000 - 2000 - 10000 χιλιάδες πόσοι είμαστε τελικά) μπορούν να τα διαλύσουν όλα και να μας φέρουν ΑΠΟ ΠΑΝΩ
Την υγεία μου να έχω......να ψαρεύω
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό Alexander » 20 Αύγ 2009, 17:17

Ναι στο τραπέζι εννοούσα και εγώ, δεν ενοούσα να έρθουμε στα χέρια (ακόμα).

Αλλά δεν μπορεί να πάει ο σύλλογος Χανίων να ζητήσει το λόγο από τους αλιείς του Θερμαικού, όπως και να έχει άλλοι βαρύτητα έχουν οι "ντόπιοι" παρά οι "ξένοι".
Αυτό έπρεπε και να εκμεταλευτούν.

Οι αλιείς τα έχουν καλά με την τοπική αυτοδιοίκηση , εμείς βέβαια είμαστε ερασιτέχνες αλλά θέλω να πιστεύω ότι έιμαστε περισσότεροι από τους παράκτιους αλιείς , άρα έχουμε και εμείς δύναμη ( ψήφους).

Άβαταρ μέλους
Alexander

Νέα δημοσίευσηαπό panos kazazis » 20 Αύγ 2009, 17:40

μονο που καπιοι απο τοσο μακρια σκεφτοντε ετσι μπραβο σας
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΡΗΧΟΙ ...... ΟΜΩΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΒΑΘΥΤΕΣ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ

---ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΘΕΡΜΑΙΚΟ---
Άβαταρ μέλους
panos kazazis

Νέα δημοσίευσηαπό guaza » 20 Αύγ 2009, 17:49

Ελάτε όλοι που είστε Αθήνα στις 9 του Σεπτέμβρη στο Γλαύκο να δούμε πόσοι πραγματικά ήμαστε που θέλουμε να κάνουμε κάτι έμπρακτα και να είστε σίγουροι ότι ο σύλλογος θα πράξει αυτό που πρέπει.

Νομίζω πως έπρεπε να είχε ήδη πράξει αυτό που ήταν υποχρεωμένος. Να είναι δηλαδή ΠΑΡΩΝ (ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ) στο συμβούλιο αλιείας που έγινε τότε στην Θεσσαλονίκη και να χτυπάει χέρια στο τραπέζι. Τώρα όμως είναι αργά. Τώρα πρέπει να γίνουν άλλα πράγματα. Διαφορετικά ........πράγματα που θα προκαλούν και που θα ενημερώσουν ΑΜΕΣΑ την κοινή γνώμη πρωτίστως για όσα γίνονται

Όσω υποχρεωμένος ήταν ο Γλαύκος φίλε μου, άλλο τόσο ήσουνα και εσύ και όλοι όσοι νοιάζονται για το υ/ψ. Τι νομίζεις ότι μπορεί να κάνει ο Γλαύκος μόνος του χωρίς την υποστήριξη σας; Να βγεί ο πρόεδρος του Δ.Σ. μόνος του και να φωνάζει; Όσο θέληση και να υπάρχει απο πλευράς του συλλόγου, δεν μπορεί να κάνει τίποτα χωρίς υποστήριξη, αλλά το θέμα είναι ότι δεν είδα και κανέναν να έρθει στο σύλλογο και να βοηθήσει όπως μπορεί, να προτήνει κάτι. Μόνο κριτική εκ του ασφαλούς και του καναπέ μας. Όλοι ξέρετε που είναι ο σύλλογος και πως μπορείτε να επικοινωνίσετε μαζί του. Δεν χρειάζεται να σας πάρει απο το χέρι και να σας φέρει με το ζόρι. Άντε να δούμε πόσοι θα αφήσουν το laptop και τα λόγια και θα περάσουν στα έργα.
Χρήστος Γιαννέλης
guaza

Νέα δημοσίευσηαπό freeblue » 20 Αύγ 2009, 20:41

Κανένας δεν ψάχνει να βρει τον Σ.Φ.Υ.Κ.Θ. γιατί αν ήθελε θα τον έβρισκε όχι μόνο τώρα αλλά πολλά χρόνια πριν...
Το ότι δεν γράφεται κάτι δεν σημαίνει και ότι δεν γίνονται κινήσεις .... γίνονται και πολλές μάλιστα ...
Θα ενημερωθείτε όταν υπάρχει κάτι σημαντικό.
Η αφύπνιση έγινε .... να δούμε πόσο θα κρατήσει !
freeblue

Νέα δημοσίευσηαπό valhalla » 20 Αύγ 2009, 21:46

Πάρη ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση (εμείς τα είπαμε και από κοντά). Όταν υπάρξει κάποια εξέλιξη κάνε σε παρακαλώ τον κόπο να μας πεις δυό λόγια. Επιπλέον, νομίζω ότι όλοι είναι έτοιμοι για άμεση κινητοποίηση εφόσον χρειαστεί.
Άβαταρ μέλους
valhalla

Νέα δημοσίευσηαπό BLUEDIVER » 21 Αύγ 2009, 01:10

guaza έγραψε:
Όσω υποχρεωμένος ήταν ο Γλαύκος φίλε μου, άλλο τόσο ήσουνα και εσύ και όλοι όσοι νοιάζονται για το υ/ψ. Τι νομίζεις ότι μπορεί να κάνει ο Γλαύκος μόνος του χωρίς την υποστήριξη σας; Να βγεί ο πρόεδρος του Δ.Σ. μόνος του και να φωνάζει; Όσο θέληση και να υπάρχει απο πλευράς του συλλόγου, δεν μπορεί να κάνει τίποτα χωρίς υποστήριξη, αλλά το θέμα είναι ότι δεν είδα και κανέναν να έρθει στο σύλλογο και να βοηθήσει όπως μπορεί, να προτήνει κάτι. Μόνο κριτική εκ του ασφαλούς και του καναπέ μας. Όλοι ξέρετε που είναι ο σύλλογος και πως μπορείτε να επικοινωνίσετε μαζί του. Δεν χρειάζεται να σας πάρει απο το χέρι και να σας φέρει με το ζόρι. Άντε να δούμε πόσοι θα αφήσουν το laptop και τα λόγια και θα περάσουν στα έργα.

Πέστα ρε φίλε!!!
Όλοι μόνο να ζητάνε είναι και να κάνουν υποδείξεις και κριτική. Άκου ''είναι υποχρεομένος να τρέξει ο σύλλογος''... Και ποιός υποχρεώνει το δ/σ εσύ που κάθεσαι και δεν κάνεις τίποτα; Δηλαδή κάτι πρέπει να γίνει, αλλά ας το κάνουν οι άλλοι για μας... Και από την άλλη δεν πατάει κανένας και απ' ότι ξέρω το ίδιο συμβαίνει και σε πολλούς άλλους συλλόγους στη χώρα. Υπάρχει πάντα η δικιολογία ''εγώ δεν συμφωνώ με τη διεξαγωγή των αγώνων'' και γι αυτό δεν δίνω τις συνδρομές μου και το χρόνο μου στους συλλόγους. Αυτός που το λέει αυτό και ταυτόχρονα πιστεύει ότι πρέπει να υπάρχουν ενεργοί σύλλογοι στη χώρα για να παλεύουν για τα δικαιώματά μας, έχει τον τρόπο να το κάνει πράξη; Αν θέλει (το έχω ξαναπεί) να βάλει υποψηφιότητα στις 9 Σεπτέμβρη και να αναλάβει το τιμόνι του συλλόγου, για να τον οδηγήσει όπως θεωρεί σωστά, χωρίς όμως να βάλει λουκέτο... Πληροφοριακά μόνο λέω ότι τα λειτουργικά του έξοδα είναι περίπου 600€ το μήνα. Δεν ξέρω αν μπορεί να τα βρει αυτά κάποιος χωρίς τις χορηγίες των αγώνων, αφού οι συνδρομές δεν φτάνουν ούτε για την ΕΥΔΑΠ. Και μη μου πείτε να κάνει μόνο αγώνες σκοποβολής γιατί τα έσοδα από αυτούς δεν φτάνουν. Με το ζόρι βρίσκεις εταιρίες χορηγούς για σκοποβολές, αφού όλοι προτιμούν να τα χώσουν στους αγώνες ψαροντούφεκου που έχουν και μεγαλύτερη προβολή. Και δεν τα λέω αυτά για να βγω εκτός θέματος, το αντίθετο μάλιστα.
Για να αγωνιστεί ο σύλλογος (μιλάω για το Γλαύκο που τα ξέρω εκ' των έσω) για τις απαγορεύσεις και τις λοιπές νομοθετικές μ@.....ες πρέπει:
1) Να παραμείνει ανοιχτός. Να βγάζει δηλαδή με κάποιο τρόπο τα λειτουργικά του έξοδα. Εδώ σε θέλω κάβουρα... Και μη μου αρχίσετε τις προτάσεις εκ' του ασφαλούς στο θέμα, γιατί έτσι ξέρω και γω. Από έργα πάσχουμε και όχι από λόγια...
2)Να έχει δύναμη. Αυτό μεταφράζεται σε μεγάλο αριθμό (δηλ. κάτι χιλιάδες) ενεγών μελών. Και όχι μόνο να παρουσιάζονται σε αγώνες και εκδηλώσεις να τα πούνε μεταξύ τους και μετά, γειά σας :wave: Να αφιερώσουν χρόνο σε συνεδριάσεις, σε προτάσεις, να αναλάβουν ευθύνες, να λάβουν μέρος σε κινητοποιήσεις, να συνυπογράψουν αποφάσεις, να τρέξουν σε διαμαρτυρίες κλπ κλπ. Καλή και η δημόσια συζήτηση από τα forum, αλλά οι αγώνες κερδίζονται στα γήπεδα από τους συλλόγους. Οι σύλλογοι των επαγγελματιών φαντάζομαι θα ''έσπρωξαν'' αρκετά τις απαγορεύσεις που αντιμετωπίζουμε και όχι οι συζητήσεις των ψαράδων στα καφενεία [-X Και αυτοί έχουν διαφορές μεταξύ τους, αλλά όταν αγωνίζονται για τα συμφέροντά τους είναι όλοι μαζί :club:
3)Να έχει στο τιμόνι τα κατάλληλα άτομα :-k Ανθρώπους που θα έχουν όραμα, ικανότητες, προσωπικότητα, ηγετικά προσόντα, αγάπη για το χόμπυ κλπ. Που θα αφιερώσουν χρόνο από την επαγγελατική και οικογενειακή τους ζωή, για να προσφέρουν, κερδίζοντας μόνο ηθικές ανταμοιβές (και πολλά μπινελίκια ενίοτε) :D Για να γίνει αυτό πρέπει να δηλώσουν υποψηφιότητα πολλοί (όχι 5-6 άτομα) και να επίλεγουν με ψηφοφορία οι ικανότεροι.
4)Να συνεργαστεί αρμονικά με όλους τους συλλόγους και ομίλους της χώρας, για κοινή και στοχευμένη δράση πάνω στά σοβαρά θέματα.

Έστω λοιπόν και τώρα επειδή τους έχουμε ανάγκη (βλ. απαγορεύσεις), ας τρέξουμε όλοι να βοηθήσουμε τους συλλόγους και ας σταματήσουμε τις υποδείξεις και την αμπελοφιλοσοφία. Εάν δεν σας εκφράζουν αυτοί που υπάρχουν, φτιάξτε καινούργιους και οργανωθήτε γύρω από αυτούς. Και μετά μπορήτε να κάνετε όποια κριτική θέλετε γι αυτά που κάνουν ή δεν κάνουν οι άλλοι. Αλλιώς σκύψτε μοιρολατρικά το κεφάλι στις αποφάσεις και παρακολουθήστε σιωπηλά τους αγώνες των άλλων, κρυμμένοι πίσω από πληκτρολόγια και ανέξοδες ιδεολογίες και μεγαλοστομίες. Και όπως είχε γράψει σε άλλο forum ο Bill: οι ιδεολογίσκοι κάνουν πάντα... ΤΙΠΟΤΑ!!! =D>

ΥΓ. Ελπίζω στις εκλογές του συλλόγου να μην είμαστε πάλι 10 άτομα, εκ' των οποίων οι 7 θα εκλεγούν ΔΣ και αυτοί με τα παρακάλια των υπολοίπων... :banghead:
Ο έξυπνος υποχωρεί, ο πονηρός ελίσσεται και ο βλάκας επιμένει...
BLUEDIVER

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 21 Αύγ 2009, 08:38

Προς guaza freeblue BLUEDIVER.

Άμα ήταν φίλοι μου να ανακαλύπτουν τα μέλη τα δρώμενα που συμβαίνουν για το ψαροντούφεκο και να ειδοποιούν τα Δ.Σ τότε κάπου πάει στραβά το πράγμα. Εάν ήμασταν σωστά οργανωμένοι θα έπρεπε να υπάρχουν συγκεκριμένα άτομα που θα χτενίζουν τα πάντα καθημερινά στα κέντρα αποφάσεων θα είναι δικτυωμένα εκεί που παίζονται και αποφασίζονται οι "διαπλοκές" και όταν θα ανακάλυπταν κάτι θα κατέβαζαν τότε τα μέλη στους δρόμους. Τώρα όμως συμβαίνει το αντίθετο. Παίρνονται οι αποφάσεις ερήμην μας και εκ των υστέρων τρέχουμε................... Και πάλι λέω πως μου ακούγεται πολύ κουλό να κατηγορούνται τα μέλη των συλλόγων για απραξία και κριτική πίσω από ένα laptop!!!. Να τα δείρουμε κιόλας!!! :shock: :shock:
Την υγεία μου να έχω......να ψαρεύω
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό TJ KAP » 21 Αύγ 2009, 09:35

το θεμα ειναι για ακομα μια φορα μην μεινουμε εδω και μονα στα λογια ιδιως εμεις οι βορειοι
Άβαταρ μέλους
TJ KAP

Νέα δημοσίευσηαπό kakofoniks » 21 Αύγ 2009, 09:38

TJ KAP έγραψε:το θεμα ειναι για ακομα μια φορα μην μεινουμε εδω και μονα στα λογια ιδιως εμεις οι βορειοι

nai an perimenoume mono apo silogus kai apomixaneis theous...kaikame....to argotero stin enarksi tis deth..
"siga min klapso
siga min fovitho"
viewtopic.php?t=800&start=0
Άβαταρ μέλους
kakofoniks

Νέα δημοσίευσηαπό Alexander » 21 Αύγ 2009, 09:54

kakofoniks έγραψε:
TJ KAP έγραψε:το θεμα ειναι για ακομα μια φορα μην μεινουμε εδω και μονα στα λογια ιδιως εμεις οι βορειοι

nai an perimenoume mono apo silogus kai apomixaneis theous...kaikame

Δύο είστε , άντε λοιπόν ξεκινήστε κάτι....

Φίλε Κακόφωνε, ο σύλλογος δεν είναι κάτι κακό , ούτε εχθρός,ο σύλλογος είναι άνθρωποι με μερικά κοινά ανδιαφέροντα (όχι πάντα απολύτα ταυτισμένα).
Ενας σύλλογος είναι τα μέλη του.

Ξεκολήστε απο τα γνωστά κολήματα και συσπειρωθείτε γιατί έρχονται και άλλα.
Για αυτοκάθαρση πάντα υπάρχει χρόνος, για αυτά που έρχονται ίσως να μην υπάρχει.

Άβαταρ μέλους
Alexander

Νέα δημοσίευσηαπό T-Factor » 21 Αύγ 2009, 10:23

BLUEDIVER έγραψε:Όλοι μόνο να ζητάνε είναι και να κάνουν υποδείξεις και κριτική. Άκου ''είναι υποχρεομένος να τρέξει ο σύλλογος''... Και ποιός υποχρεώνει το δ/σ εσύ που κάθεσαι και δεν κάνεις τίποτα; Δηλαδή κάτι πρέπει να γίνει, αλλά ας το κάνουν οι άλλοι για μας... Και από την άλλη δεν πατάει κανένας και απ' ότι ξέρω το ίδιο συμβαίνει και σε πολλούς άλλους συλλόγους στη χώρα.

Μάλιστα.
Αντι να προβληματιστείς, τα γιατί και τα πως, ο αρχαιότερος και ποιο ζωντανός σύλογος της χώρας, έφτασε να κάνει εκλογές με δέκα μέλη.
Αντι να αναρωτηθείς το πως στο διάολο, από το σημείο να γίνετε το αδιαχώρητο σε κάθε εκδήλωση, έφτασε στο σημείο να μην γεμίζει ταξί, κατέληξες στο οτι ''στραβός είναι ο γυαλός''.

Τέλος πάντων. Τα του παρελθόντως ανήκουν στο παρελθόν. Εγώ όπως προείπα θα είμαι εκεί στις 9/9 και :

Alexander έγραψε:Σε ότι αποφασιστεί είμαστε μέσα, βρείτε τα όμως μεταξύ σας.
Επικεντρώστε την προσοχή σας στο θέμα, αφήστε τα μεταξύ σας για σας.
Επικοινωνιακό ειναι το πρόβλημα.
Ξεκινήστε κάτι....
Εμείς μαζί σας.
Αρκεί να μην αρχίσουμε πάλι για αγώνες, πούλημα, νυχτερινά , μπουκάλες, αυτό δεν θα βγάλει πουθενά.

δηλώνω παρόν όποτε και όπου χρειαστεί. Όπως λέει και ο Άλεξ, ας δούμε το δάσος επιτέλους.
Μαζέψτε επιτέλους τα σκυλιά απο τα μπαλκόνια σας. Ζώα!!!
Άβαταρ μέλους
T-Factor

Νέα δημοσίευσηαπό BLUEDIVER » 21 Αύγ 2009, 11:50

[quote="ΓΙΩΡΓΟΣ"]
Μάλιστα.
Αντι να προβληματιστείς, τα γιατί και τα πως, ο αρχαιότερος και ποιο ζωντανός σύλογος της χώρας, έφτασε να κάνει εκλογές με δέκα μέλη.
Αντι να αναρωτηθείς το πως στο διάολο, από το σημείο να γίνετε το αδιαχώρητο σε κάθε εκδήλωση, έφτασε στο σημείο να μην γεμίζει ταξί, κατέληξες στο οτι ''στραβός είναι ο γυαλός''.
Τέλος πάντων. Τα του παρελθόντως ανήκουν στο παρελθόν. Εγώ όπως προείπα θα είμαι εκεί στις 9/9 και :

Δεν χρειάζεται να προβληματιστώ φίλε Γιώργο...
Τους ξέρω τους λόγους που οδηγούν το σύλλογο στο μαρασμό. Είναι πάρα πολλοί και ο καθένας διαλέγει έναν σαν δικιολογία για να απέχει και να αδιαφορεί. Δεν είναι κανένα μαγαζάκι ο σύλλογος, που όταν ο καταστηματάρχης δεν μας εξυπηρετεί όπως θέλουμε του ρίχνουμε μια μούτζα και δεν ξαναπατάμε. Ούτε τα παιδιά που αναλαμβάνουν το τιμόνι κάθε φορά είναι επαγγελματίες πρόεδροι και δ/σ, για να μην κάνουν λάθη και να ασχολούνται όλο το 24ωρο μ' αυτόν. Και είναι άδικο να τους φορτώνουμε τα λάθη που έγιναν στο παρελθόν, αφού οι πιο πολλοί απ' αυτούς δεν ήταν ούτε μέλη τότε. Με το παρελθόν ασχολούνται αυτοί που δεν έχουν να πουν και να κάνουν κάτι για το παρόν και το μέλλον.
Απλά βλέπαμε ότι δεν μας χρειαζόταν και σε τίποτα ο σύλλογος, αφού και τις ανάγκες μας για επικοινωνία, συναναστροφές, γνωριμίες τις καλύπτει το διαδύκτιο και τα πηγαδάκια στα μαγαζιά αυτών που έγιναν φίρμες μέσα από τις δραστηριότητες του συλλόγου. Και συ όπως είπες έχεις να πατήσεις από το '95!!! Όπως είπε ο alex σύλλογος είναι τα μέλη του, που όταν δεν γεμίζουν ταξί, τότε και ο γυαλός είναι στραβός και στραβά αρμενίζουμε.
Είναι παρήγορο όμως που κάποιοι από εμάς, έστω και τώρα, δηλώνουν ότι θα έρθουν και θα βοηθήσουν. Ελπίζω βέβαια να έρθουν με διάθεση για καλοπροαίρετη συνεργασία και όχι για να κάνουν κριτική και ειρωνικά σχόλια του στυλ ''για να ακούσουμε τι έχετε να μας πείτε και σεις τώρα'' :beee: . Γιατί έτσι δεν βοηθάμε καθόλου το αντίθετο μάλιστα.
Και 'γω θα είμαι εκεί τότε και θα χαρώ να γνωριστώ και να συνεργαστώ με όλους σας συνάδελφοι... :thumbsup:
Ο έξυπνος υποχωρεί, ο πονηρός ελίσσεται και ο βλάκας επιμένει...
BLUEDIVER

Νέα δημοσίευσηαπό T-Factor » 21 Αύγ 2009, 12:38

Οι λόγοι είναι γνωστοί σε όλους μας. Και ορισμένοι από αυτούς άπτονται ζητήματα αρχών.

Αλλά:

BLUEDIVER έγραψε: Είναι παρήγορο όμως που κάποιοι από εμάς, έστω και τώρα, δηλώνουν ότι θα έρθουν και θα βοηθήσουν. Ελπίζω βέβαια να έρθουν με διάθεση για καλοπροαίρετη συνεργασία και όχι για να κάνουν κριτική και ειρωνικά σχόλια του στυλ ''για να ακούσουμε τι έχετε να μας πείτε και σεις τώρα'' :beee: . Γιατί έτσι δεν βοηθάμε καθόλου το αντίθετο μάλιστα.
Και 'γω θα είμαι εκεί τότε και θα χαρώ να γνωριστώ και να συνεργαστώ με όλους σας συνάδελφοι... :thumbsup:

μένω σε αυτό και προχωράμε.
Μαζέψτε επιτέλους τα σκυλιά απο τα μπαλκόνια σας. Ζώα!!!
Άβαταρ μέλους
T-Factor

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Νομικά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες