• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Απαγόρευση Θερμαϊκού

Τι λέει ο νομοθέτης.

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ 300 χλμ ακτγραμμής

Νέα δημοσίευσηαπό valhalla » 17 Αύγ 2009, 10:54

Καλά του κάνεις, να του σπάσεις τα rxδια. Όχι ότι θα ιδρώσει βέβαια αλλά λέμε τώρα.
Άβαταρ μέλους
valhalla

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 17 Αύγ 2009, 11:37

valhala έγραψε:Καλά του κάνεις, να του σπάσεις τα rxδια. Όχι ότι θα ιδρώσει βέβαια αλλά λέμε τώρα.

Πριν λίγο έστειλα και στον Κο Κοτσόργιο ένα ωραίο email και τον βάζω και αυτόν στο παιχνίδι κάνοντας του κάποια ερωτήματα παράλληλα με την υπενθύμιση ότι αρχίζει πλέον πόλεμος άμα εμμείνει στις προτάσεις του!!!
Την υγεία μου να έχω......να ψαρεύω
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό valhalla » 17 Αύγ 2009, 12:58

Το απόγευμα λέω να στείλω κι εγώ κανένα μεϊλάκι. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
valhalla

Νέα δημοσίευσηαπό valhalla » 17 Αύγ 2009, 13:04

Λευτέρη, τα στέλνεις ενυπόγραφα?
Άβαταρ μέλους
valhalla

Νέα δημοσίευσηαπό kostasr » 17 Αύγ 2009, 13:07

έστειλα και εγώ μειλ!!!!Παίδες οι ψήφοι τους πονάνε!!Εγώ προσωπικά απο επαγγελατία αλιέα δεν ξαναγοράζω ψάρι!!Κατεψυγμένα ατλαντικού!!!
Τα πιο όμορφα πράγματα συμβαίνουν στον βυθό, με μια ανάσα και ένα όπλο στο χέρι!
Άβαταρ μέλους
kostasr

Νέα δημοσίευσηαπό dom » 17 Αύγ 2009, 13:08

Οσον αφορα τις επιστολες, πιστευω (δυστυχως) πως πιο πολυ τοπο θα πιασει οχι τοσο το περιεχομενο αυτων, αλλα ο αριθμος τους...

βλ. (Σύνολο μελών 2554)

Αλλα μάλλον η λυση πια ειναι μια...δικηγορος και απειρο τρεξιμο...
Ο2 free...
Άβαταρ μέλους
dom

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 17 Αύγ 2009, 13:11

valhala έγραψε:Λευτέρη, τα στέλνεις ενυπόγραφα?

Βεβαίως ενυπόγραφα και με εκτίμηση!!!! :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό Bill Zonomesis » 17 Αύγ 2009, 13:35

Καλημερα ,

Αν κ προτιμω να συμμετεχω σε post του φιλου μου Γιανουλη που φτανουν τις δεκαδες σελιδες σε χρονο " dt " , μιας κ χαθηκε τελευταια αντε να πουμε πεντε πραγματα.

Πριν πολυ καιρο ειχε δημιουργηθει ενα θεμα στην Θρακη. Το ειχαμε παρει απο "ζεστα" εως "φανατικα" κ εγιναν πολλες κινησεις που ατονισαν για λογους που δεν ειναι του παροντος.

Το συμπερασμα εκεινης της υποθεσης για μενα συνοψιστηκε στα λεγομενα του "γραφειου" υπουργου της εποχης....

" Αν ειστε μερικες εκατονταδες μην μπαινετε στον κοπο . Αν ειστε χιλιαδες μπορειτε να κανετε πολλα. Ποσοι ειστε ???"

Στειλτε χιλιαδες mails....Θα πατηθουν χιλιαδες delete...

To θεμα θελει δικαστηριο , δικηγορο-ους με ..balls...κ διαδηλωση με ΦΩΝΗ κατω απο το παραθυρο . Μονο ετσι προσβαλλονται οι αποφασεις οριστικα κ αμετακλητα...

Ο Σφυκθ εκτος απο συλλογος και ναυτικος ομιλος που ανηκει στην δυναμη της Ελληνικης Ομοσπονδιας. μπορει με την καταλληλη νομικη εκπροσωπηση να κανει πολλα.

Με μεμονωμενες αντιδρασεις δεν γινεται τιποτα παραπανω εκτος απο το αισθανεται καποιος ησυχος οτι κατι εκανε.

Αυτα κοστιζουν χρημα κ χρονο , και απαιτουν διαχειριση σοβαρη απο ειδικους.

Αφου σας θυμισω οτι καπως ετσι απαγορευτηκε ο Σαρωνικος κ τιποτα δεν εγινε...κ κανεις δεν ενδιαφερθηκε εφησυχαζοντας με το γνωστο στην Ελλαδα επιχειρημα "....εεεελα μωρε , σιγα μη ν ισχυσει..." τωρα ειναι παγιωμενο μετρο που αριθμει χιλιαδες πληρωμενα προστιμα.....

Στην διαθεση σας οπου πιστευετε οτι μπορω να προσφερω.

Καλη τυχη .

Bill
Bill Zonomesis

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 17 Αύγ 2009, 13:44

Bill Zonomesis έγραψε:Καλημερα ,

To θεμα θελει δικαστηριο , δικηγορο-ους με ..balls...κ διαδηλωση με ΦΩΝΗ κατω απο το παραθυρο . Μονο ετσι προσβαλλονται οι αποφασεις οριστικα κ αμετακλητα...

Bill

Νομίζω πως είναι καιρός για την πρώτη μας διαδήλωση.
Έχουμε 2 online forum.

Τόσες μαζώξεις κάναμε για .προβατίνα. μπορούμε πιστεύω να κάνουμε και για μια μάζωξη με ψαροντοφεκα στο κέντρο της Αθήνας. Έχουμε και ανθρώπους στα ΜΜΕ ώστε να βοηθήσουν. Είναι και κατάλληλη εποχή μιας και τα ΜΜΕ κυνηγάνε το θέμα με το ντουφέκι.

ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ.!!!!
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό Johnkokk » 17 Αύγ 2009, 13:46

Λευτέρη ωραία ιδέα, αλλά μήπως πρέπει να υπάρχουν κάποιες θέσεις πρώτα ? Για ποιό πράγμα θα γίνει η διαδήλωση ? Για το Θερμαικό μόνο π.χ. ?
Η αψαρία είναι επιλογή.
Βράγχια έχουν ΜΟΝΟ τα ψάρια.
Άβαταρ μέλους
Johnkokk
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό Trelos » 17 Αύγ 2009, 13:50

:-k
1. θερμαϊκό
2. Σαρωνικό
3. Μάιο
4. Τα 5κλ
Ποτέ Χωρίς Καντάρι!!!
Γράφτηκα 17 Νοέμβρη
Άβαταρ μέλους
Trelos

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 17 Αύγ 2009, 13:52

Μπα ο θερμαικός θα πρέπει να είναι τελευταίος

Θεωρώ ότι θα πρέπει να δείξουμε το πρόσωπο του ψαροντουφεκά που εμείς θέλουμε να γνωρίζει ο κόσμος
Να καυτηριάζουμε τον βιασμό της θάλασσας από τους επαγγελματίες
Να δείξουμε ότι υπάρχουμε άμα θέλουμε συσπειρωμένοι και όχι έρμαια του κάθε στυλό που υπογράφει!!!

Τα κανάλια ψοφάνε για κάτι τέτοια. Άμα κλείσουμε και κανένα δρόμο για λίγο περπατώντας..........ΧΑΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό Μαθητής » 17 Αύγ 2009, 14:18

Σε λίγο θα γίνει και το πρωτάθλημα στην Καλαμάτα.
Για να κάνουν πως βγαίνουν τίποτα τσαμπιά με ψάρια και ύστερα
πόσο εύκολο γίνεται να πούνε κάποιοι για τον βιασμό της θάλασσας από τους ψαροντουφεκάδες και να κλείσει και ο Μεσσηνιακός
Μαθητής

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 17 Αύγ 2009, 15:12

Η πρόταση γιά τα emails καλή μου φαίνεται και θα την προωθήσω κι εγώ στα μέρη μας.
Η αντίδρασή μας όπως πολύ σωστά τέθηκε πρέπει να είναι όσο γίνεται μαζική αφού η λογική των (μεγάλων)αριθμών καθορίζει το δίκαιο ή το άδικο...
Παρακαλώ όποιος έχει άμεση πληροφόρηση ή μπορεί να το διασταυρώσει,ας αναφέρει αν έχουμε ακόμη το δικαίωμα νομικά κατοχυρωμένης αντίδρασης -προσφυγής κλπ.
Οι γνώμες διίστανται.Άπό άλλη πηγή έμαθα ότι η σχετική προθεσμία λήγει σήμερα ενώ άλλος δικηγόρος από Λάρισα είπε σε φίλο ότι έχουμε άλλες 15 μέρες.
Τί ισχύει τελικά;
Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να συνταχθεί μιά καλογραμμένη επιστολή -απάντηση-διαμαρτυρία όπου να θίγονται και να τεκμηριώνονται τα αυτονόητα , ξεκάθαρα και εμπεριστατωμένα διότι
α. δεν είναι όλοι γνώστες των θεμάτων ,της αλήθειας και των κακόβουλων μύθων της υπόθεσης.
β. ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΕΦΑΝΤΕΣ.Πρέπει να είμαστε σε θέση να το αποδείξουμε ,να το υποστηρίξουμε με σωστά επειχειρήματα και να το κατοχυρώσουμε νομικά.
γ. Μήπως όντως και εδώ η καλύτερη άμυνα πρέπει να έχει και λίγη αντεπίθεση; (π.χ. ΚΙΝ : " το δικαίωμα του ερασιτέχνη να τρέφεται από την θάλασσα δωρεάν κάθε μήνα του χρόνου" και spazar :''Να καυτηριάζουμε τον βιασμό της θάλασσας από τους επαγγελματίες'' αλλά και γιατί όχι kostasr : ''απο επαγγελατία αλιέα δεν ξαναγοράζω ψάρι!!Κατεψυγμένα ατλαντικού!!!'')
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό spirosliosa » 17 Αύγ 2009, 15:53

:sorry: Αυτο που εχω να πω ειναι οτι καλο θα ηταν να μην γινονται αγωνες υ.ψ γιατι οι τοποι την ακουνε ασχημα πχ στην τζια απο το ακροτυριο σπαθι εως και τον οτζια το μερος ειχε πεθανει απο τοτε που εγεινε ο αγωνα οπως και πολλα αλλα μερη που εχω βουτιξει και το λεω με σιγουρια γιατι εχω παει και εχω βουτηξει επιτιδες σε αυτα πριν γινει ο αγωνας και μετα 15 μερες μερες περιπου κτλ εγω προσοπικα παω για ενα ψαρι και προσπαθω να κραταω τους τοπους ζωντανους και οχι να παρω καποιο μεταλιο η να κανω καποιο ονομα για επαγγελματικους σκοπους, ολοι βλεπουμε ποιοι εχουν μαγαζια κτλ και οταν καποιοι γνωστοι ψαροντουφεκαδες μεγαλοι με πολυ δημοσιοτητα δινουν 2 γερους στο λιμεναρχιο γιατι πηγαν για ψαροντουφεκο νυχτα στα μερη τους καλα εκαναν , να δουν και την καμπουρα τους γιατι πολες φορες τους εχω δει να πουλανε τα ψαρια σε μια ταβερνουλα δεν θελω να αναφερω ονοματα και μερος αλλλα ετσι οπως παει θα απαγορευτει το ψαροντουφεκο παντου και οτι και να κανουμε, η wwf εχει πολυ μεγαλη δυναμη και δεν μπορουμε να μιλαμε για τις ανεμοτραρες και τα υχθιοτροφοια,οταν και μεις οι ιδιοι δεν δινουμε και την καλυτερη εικονα κανοντας αγωνες και καταστρεφοντας τους πλυθισμους των ψαριων κατα τοπους παντα,εχουμε ολοι δει αγωνες εχουμε παει ποτε ομως μετα τον αγωνα να δουμε τι γινετε εκει? οχι βεβαια γιατι δεν εχει τιποτα και οτι εχει απομινει εχει μετατραπει απο ψαρι σε πυραυλο.
τελος αυτο που εχω εγω προσωπικα να πω ειναι οτι αμα ειναι να απαγορευτει και στους επαγγελματιες να απαγορευτει.γιατι και στα παρκα ακομα οι επαγγελματιες δρουν ανενοχλοιτοι και κανεις δεν τους μιλαει, αυτο δεν μας πειραζει μονο που θα ψαρεψουμε εμεις μας ενδιαφερει και ποιος θα βγαλει τα ποιο πολλα ψαρια,το ψαρεμα ειναι ενα χομπι και εχει μετατραπει σε διαγωνισμο και εμποριο και οπως παει θα μας το στερισουν ας δουν πρωτα τι ειναι σωστο οι συλογοι και εμεις για τον πλυθισμο των ψαριων και μετα να την πουμε και σε αυτους που κανουν τους νομους.
η αληθεια αυτη ειναι και οτι αλλο και να πουμε αν δεν κανουμε εμεις το σωστο δεν προκειτε ποτε να μας ακουσει κανενας γιατι ανα πασα στιγμη μπορουν να αποδιξουν οτι και εμεις κανουμε ζημια στους τοπους και στους πλυθισμους των ψαριων και οχι μονο οι επαγγελματιες. :sorry:
dive deep
Άβαταρ μέλους
spirosliosa

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Νομικά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες