• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Απαγόρευση Θερμαϊκού

Τι λέει ο νομοθέτης.

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ 300 χλμ ακτγραμμής

Νέα δημοσίευσηαπό NEMO1 » 12 Αύγ 2009, 22:57

Stelios_Rjk έγραψε:
NEMO1 έγραψε:http://www.et.gr/view_publication/2009/1/90/summary')

παρτε ναχετε.

Το σωστο link πρεπει να ειναι αυτο http://www.et.gr/view_publication/2009/ ... itted=True και πρεπει να εισαι μελος για να το δεις, οποτε αν μπορεις κανε ενα copy paste τι λεει ή αν ειναι εικονα ανεβασε τη σε εναν δικο σου χωρο για να μπορεσουμε να δουμε τι λεει.

http://www.et.gr/search_laws?law_type:i ... F%83%CE%B7

:hello:
Τελικα ρε ηλια φουστα φορας...
NEMO1

Νέα δημοσίευσηαπό PARAS » 12 Αύγ 2009, 23:14

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΗΛΙΘΙΟΤΙΤΑ ΚΑΙ Η ΑΝΟΡΓΑΝΟΣΙΑ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ .ΑΝΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΘΟΥΝ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ
ΡΧΝΟΥΝ ΕΦΘΥΝΕΣ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΧΑΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΥΡΙΟ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ.
ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΥ .ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ .Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΜΕΝΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ .ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΙΣ ΤΙΣ ΧΩΡΑΣ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΙΡΙΘΟΥΝΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΟΝ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΜΑΣ ΩΣΤΕ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΠΟΛΙΤΕΣ ΜΙΑΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΙΣ ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΜΑΣ.
ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΟΝ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΟΤΙΘΟΥΝ ΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ
ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΩΣ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΠΑΡΚΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΝΑ ΜΕΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑΛΑΣΣΙΟ ΠΑΡΚΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΚΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΙΣ ΕΠΙΧΟΡΙΓΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ....ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...
ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΡΠΑΞΗ Η ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΝΑ Γ@@@@ΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.
ΚΑΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΑΡΧΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΟΙ ΑΠΟ...ΕΧΤΕΣ... :-k :-k :-k :-k :-k
Τους εξυπνους που το παιζουνε χαζοι τους γουσταρω

Τους χαζους που πανε να το παιξουνε εξυπνοι τους γλενταω
Άβαταρ μέλους
PARAS

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 13 Αύγ 2009, 08:55

Σελίδα 1
Εικόνα

Σελίδα 2
Εικόνα

Σελίδα 3
Εικόνα

Σελίδα 4
Εικόνα
Την υγεία μου να έχω......να ψαρεύω
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό Stelios_Rjk » 13 Αύγ 2009, 20:38

Copy Paste οπως το εγραψα και διπλα:

Εγω παντως μεσα απο ολα αυτα βλεπω την κλασσικη καταληξη. Θα μεινουν/με 5 ατομα στο τελος να το τραβαμε απο τα μαλλια το θεμα μεχρι να αηδιασουν κι αυτοι οι 5 και να ξεχαστει στη ληθη.

Στο διαταυτα. Εγω πιστευω οτι συντονισμενη κινηση μπορει να προκυψει μονο εαν υπαρξει μια συσπειρωση γυρω απο εναν πυρηνα. Για να γινει κατι τετοιο τι χρειαζετε? Πρωτα πρωτα να βαλουμε ολοι λιγο νερο στο κρασι μας. Δλδ τι κι αν ειμαι υπερ, τι κι αν ειμαι κατα, τι κι αν ειμαι υπερ υπο ορους (για αυτους τους πολυσυζητημενους αγωνες που ναι μεν συσπειρωνουν, απο την αλλη ομως δεν εχουν οικολογικο χαρακτηρα), ΑΝ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ εκει εκει κι εκει, τοτε τοτε και τοτε.

Θα εκανα μια αρχη για αυτη τη συσπειρωση αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα καταληξω γραφικος. Ποσα ποστ εχουν ξεκινησει ετσι και εχουν μεινει στις 3-5 σελιδες ξεχασμενα? Για τον πυρηνα που θα μαζεψει λοιπον τον κοσμο γυρω του πιστευω οτι πρεπει να μπουν μπροστα ατομα με ΕΙΔΙΚΟ ΒΑΡΟΣ στο χωρο μεγαλυτερο απο τον καθε ενα απο εμας που ετυχε να πιασει ενα ντουφεκι στο χερι και να δει τη μαγεια της θαλασσας. Τα ατομα υπαρχουν, να περιμενουμε να κινηθουν απο μονοι τους? Να τους βρουμε και να τους καλεσουμε? Δεν ξερω..

Ξερω ομως οτι αλλιως ειναι να βγω και να πω εγω κατι και τελειως διαφορετικο ειναι να βγει και να πει κατι ο Χ,Υ,Ζ (δεν θελω να πω ονοματα για να μην φερω σε δυσκολη θεση προσωπα). Ειναι πολυ ευκολοτερο να μαζευτει κοσμος αν ηδη υπαρχει ενας πυρηνας με ατομα που γνωριζουν τους κανονες του παιχνιδιου και εχουν μαζι και 1-2 νομικους παρα να κανονισω εγω ή οποιοσδηποτε εγω μια συγκεντρωση με 10 ατομα, τα πουμε και μετα γυρισουμε σπιτια μας.

ΜΠΟΡΟΥΜΕ?
ΑΛΑΤΙ στα μπετα που θα πατησουν σε καμενη γη

ΜΗΝ πατησεις σε αυτο το λινκ
Άβαταρ μέλους
Stelios_Rjk

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΚΑΣ » 13 Αύγ 2009, 23:15

ΌΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ. δεν ξέρω γιατί . αλλα απο ότι βλέπω δεν μπορουμε. οι σύλογοι δεν μπορουν. και αν δεν μπορουν οι σύλογοι να συντονίσουν καπιοα πανελήννεια κίνηση τοτε δεν μπορεί κανεις . γιατί δεν μπορουν οι σύλογοι ? λόγο του ότι πισω απο αυτους βρίσκονται ανθρωποι που δεν έπρεπε να βρίσκονται εκεί. και που είναι εκέινοι που έπρεπε να ήταν προστάριδες. ίσως να βαρέθηκαν και να έπαψαν να ασχολουνται εδώ και χρόνια με το θέμα. ίσως να τους κάναμε πισω θεωρώντας τους κάποτε γραφηκους για άυτα που έλεγαν και έκαναν.

για να καταλήξω . το προβλημα δεν είναι οι αγώνες άλλα η νοοτροπια μας. σίγουρα ένας αγωνας ή μια αλιεία απο ψαροντουφεκάδες δεν θα κάνει ζημια που θα έκανε ένα γρι γρί ή μια μηχανότρατα. ποιος το ξέρει ομως ? κανείς. ποιος θα το φωνάξει ? κανείς
μήπως έχει γίνει κα΄τι για τον μάιο. όχι
για΄τι να γίνει τωρα ή γιατί να γίνει κατί άλλο.
θα απαγορευτουν και άλλες περιοχες γαι το ψαροντουφεκο αλλα ή αλιεία απο επαγγελματίες θα γίνεται ανενόχλητα. παρανομή ή μή.

το να φωνάσω έγω και εσείς μεσα απο ένα φόρουμ είναι σαν μια τρύπα στο νερό.

οι σύλογοι τοπικοι και μή που έχουν και την νομική ισχύ πρέπει να κουνηθουν να ξυπνήσουν και να αφυπνίσουν και όλους μας. τοτε να ένοθουμε κα΄τω απο την σημαία τους και να προσπαθήσουμε όλοι μαζί. οι επονυμοι και γνωστόι του χώρου να επιστρέψουν στον αγώνα . ένα αγωνα που έιχαν ξεκινήσει αυτόι.

τα περιοδικά του ΄χωρου που έιναι. που είναι η δημοσιογραφική έρευνα τους για το ζήτημα? πια θέση ε΄χουν παρει ? ποιες κκινήσεις έχουν κανει?
ΛΟΥΚΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό Stelios_Rjk » 14 Αύγ 2009, 03:14

Οταν μιλησα για κινηση δεν εννοουσα να απλωσω το καλωδιο απο το mouse ωσαν ξιφολογχη και να ξιφομαχησω, ειχα στο μυαλο μου μια συναντηση πρωτα πρωτα και οπου παει.

Και μην εισαι τοσο αρνητικος, δεν βοηθας και πολυ ετσι.

Άβαταρ μέλους
Stelios_Rjk

Νέα δημοσίευσηαπό sokratis » 14 Αύγ 2009, 07:37

valhala έγραψε:Πάρη θα κάνετε (κάνουμε) τίποτα σαν ΣΦΥΚΘ;
"ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΥΡΩ"
Άβαταρ μέλους
sokratis

Νέα δημοσίευσηαπό White Jacket » 14 Αύγ 2009, 14:41

Ενδεχομένως ο Κος Κιλτίδης να θεωρεί την θάλασσα ως λαχανόκαμπο ο οποίος μπορεί να ανήκει ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ σε συγκεκριμένη ομάδα επαγγελματιών.
Ξεχνάει όμως οτι ο Ελληνικός λαός έχει ναυτική παιδεία που σημαίνει πως αντιλαμβανόμαστε τι γίνεται γύρω μας και ξέρουμε να αντιδρούμε αναλόγως. Σαφώς και πρέπει να δημοσιοποιηθεί η συζήτηση αυτή και στον ειδικό τύπο αλλά και στον γενικό (Έθνος κλπ) καθώς και σε συλλόγους, σχετικούς και μη με το αντικείμενο (admin please). Και φυσικά ο μεγαλύτερος μοχλός πίεσης σε τετοιες καταστάσεις είναι οι ψηφορόροι (όσοι περισσότεροι, τόσο το καλύτερο). Υπό το πρίσμα λοιπόν του what's next, ψαροκυνηγοί, καλαμάδες, κυνηγοί, περιπατητές και δεν ξέρω τι άλλο, πρέπει να αντιδράσουμε μαζικά.
Προσωπικά εγώ θα αντισταθώ όχι μόνο μέσω του forum αλλά και επώνυμα, σε κάθε μου βήμα, στην απαγόρευση αυτή.

Μελέτης Παγώνης
Θεσσαλονίκη
Ρίχ΄του!
Άβαταρ μέλους
White Jacket

Νέα δημοσίευσηαπό Stelios_Rjk » 14 Αύγ 2009, 15:37

Τουλαχιστον οι Βορειοελλαδιτες καπως κινουνται. Παλι καλα!

Άβαταρ μέλους
Stelios_Rjk

Νέα δημοσίευσηαπό BLUEDIVER » 14 Αύγ 2009, 16:44

ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ... ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ;;; ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;;;
Να τρέξουν, να οργανωθούν, να διαμαρτυρηθούν... Να αφήσουν τις δουλειές τους και τις οικογενειές τους οι πρόεδροι και το ΔΣ και να τρέξουν να κάνουν κάτι για να σταματήσει το κακό. Να τρέξουν και για μας που δεν λέμε να σηκώσουμε τον κώλο μας από τα laptop και να πάμε να γίνουμε ενεργά μέλη των συλλόγων για να βοηθήσουμε. Και όταν οι αντιπρόσωποι φτάσουν κάποια στιγμή μπροστά στον ψηφοθήρα υπουργό και τους ρωτήσει πόσα μέλη έχετε τι θα πουν; Εεεε κάπου 80-100 ο καθένας :banghead: Και τότε να δούμε που θα τους γράψει κι αυτούς και τα αιτήματά τους. :-({|= Γιατί τόσα είναι τα ενεργά μέλη των συλλόγων, τουλάχιστον του Γλαύκου που θεωρήται και ο μεγαλύτερος στη χώρα. ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΜΕΛΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ Ή ΟΜΙΛΟ;Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται στους άλλους συλλόγους της χώρας, αλλά εδώ δεν πατάει άνθρωπος για να βοηθήσει σε κάτι, παρά μόνο μαζεύονται σε αγώνες, εκδηλώσεις κλπ. Οι υπόλοιποι προτιμούν να κάνουν εκ' του ασφαλούς κριτική (πχ για τους αγώνες) και υποδείξεις για το τι πρέπει να κάνουν οι άλλοι για να επωφεληθούμε όλοι μας... Και φυσικά μόνο μέσω διαδυκτίου, για να μη κάνουμε και δρόμους να πάμε εκεί και πληρώνουμε και συνδρομές κλπ. Και όταν δεν υπάρχουν συνδρομές για να επιβιώσει οικονομικά ο σύλλογος, τότε οι αγώνες και οι χορηγοί είναι η μόνη λύση.
Τώρα θα μου πει ο άλλος: τι να πάω να κάνω, να τους βοηθάω στους αγώνες αφού είμαι αντίθετος μ' αυτούς; Όχι να μη βοηθήσεις, ας το κάνουν αυτοί που τους θέλουν. Εσύ να συμμετέχεις σε άλλες εκδηλώσεις και κινητοποιήσεις, να κάνεις προτάσεις, να στηρίζεις προσπάθειες για άρση απαγορεύσεων κλπ κλπ. Έρχονται δύσκολες μέρες για το χόμπυ μας και όλοι βλέπουμε ότι χρειάζεται να υπάρχουν δυνατοί και οργανωμένοι σύλλογοι. Και η δύναμη μεταφράζεται σε αριθμό ενεργών μελών, όπως πχ κάνουν και οι κυνηγοί.
Και κάποιος άλλος θα πει: αφού οι σύλλογοι δεν έχουν κάνει ποτέ κάτι για τις απαγορεύσεις και τη νομοθεσία και αναλώνονται μόνο στη διεξαγωγή αγώνων. Και που το ξέρετε; Έχετε πάει ποτέ σε μία συνεδρίαση ή σε εκλογές που αναφέρονται οι δραστηριότητες της χρονιάς;
Τη χρονιά που ήμουν εγώ στο δ/σ του Γλαύκου ('07-'08), σε συνεργασία με δύο πολύ γνωστούς δικηγόρους του χώρου μας, συντάξαμε μια ολοκληρωμένη πρόταση για την τροποίηση του νομοθετικού πλαισίου και των απαγορεύσεων και άρχισε ο αγώνας για να μας δεχθεί ο υπουργός. Είχα αναλάβει την επικοινωνία με τον υφιστάμενό του και για πολλούς μήνες ξόδευα μονάδες στο κινητό. Το τι απίστευτες δικιολογίες άκουσα δεν λέγεται. Δεν μου αρνιόταν το ραντεβού, αλλά δεν μου το έκλεινε κιόλας. Μέχρι που έγινε αυτό που πιθανόν ήθελαν: Απελπιστήκαμε, βαρεθήκαμε και τα παρατήσαμε. Μάλλον μας θεώρησαν αμελητέα ποσότητα. Και αφού δεν έγινε κάτι, δεν δημοσιοποιήσαμε και τίποτα και γι αυτό δεν το γνωρίζετε.
Και δεν είναι η μόνη προσπάθεια. Έχουν γίνει ακετές παλιότερα και από άλλους συλλόγους και ομίλους της χώρας, αλλά χωρίς αποτέλεσμα...
Ίσως (όπως είπε πιο πάνω ο Λουκάς) να είμασταν εμείς και όλοι όσοι υπήρξαν στο τιμόνι συλλόγων ακατάλληλοι για να βρισκόμασταν εκεί.. Πιθανόν..Δεν είμασταν επαγγελματίες πρόεδροι και αντιπρόεδροι. Αλλά πήγαμε, αναλάβαμε ευθύνες, τα ακούσαμε, προσφέραμε... Και το έχουν κάνει και θα το κάνουν και πολλοί μετά από εμάς. Όμως είναι λίγοι, ενώ οι ψαροντουφεκάδες είναι πολλοί, ανοργάνωτοι και προτιμούν τους εμφύλιους πολέμους. Όποιος θεωρεί ότι είναι πιο κατάλληλος, ''ιδού η Ρόδος'': Στις 9 Σεπτεμβρίου ο Γλαύκος έχει εκλογές και μπορεί να γίνει μέλος και να βάλει υποψηφιότητα...
Λοιπόν συνάδελφοι για να γίνει κάτι με τα προβλήματα που έχει το χόμπυ και που θα έχει στο μέλλον, πιστεύω ότι όλοι πρέπει να βοηθήσουμε ενεργά. Αφήστε τους καναπέδες, οργανωθήτε σε συλλόγους και ομίλους, πάρτε θέσεις και κάντε προτάσεις, σταματήστε το αλληλοφάγωμα να συνεργαστούμε όλοι όσο είναι ακόμα νωρίς. Καλά και τα forum αλλά δεν γίνεται ποτέ κάτι μόνο με συζήτηση. Υπάρχουν οι σύλλογοι που και υπόσταση έχουν και αναγνωρισμένοι από το κράτος είναι και δυνατότητες νομικά έχουν και να συνεργαστούν και να διεκδικήσουν μπορούν.
Για πάμε λοιπόν....
Φιλικά πάντα
Μπάμπης
Ο έξυπνος υποχωρεί, ο πονηρός ελίσσεται και ο βλάκας επιμένει...
BLUEDIVER

Νέα δημοσίευσηαπό spearsaras » 15 Αύγ 2009, 13:32

Ρίξτε μια ματιά στον παρακάτω σύνδεσμο (ίσως ορισμένοι το γνωρίζετε ήδη) και δώστε βάση στο τέλος του κειμένου (προτάσεων). Δυστυχώς έτσι λειτουργούν οι θεσμοί στην Ελλάδα και μέχρι να ξυπνήσουμε θα μας έχουν ήδη κόψει την επαφή με την θάλασσα. Η ειρωνία είναι ότι η απαγόρευση έρχεται ένα χρόνο μετά το τελευταίο πανελλήνιο στην Χαλκιδική!! Τυχαίο γεγονός; Απλοί ψηφοθηρικοί λόγοι; Κάτι άλλο...; Οι ενδιαφερόμενοι ας ψαχτούν λίγο παραπάνω. Επίσης όσοι πιστεύουν ότι η εικόνα που βγάζουμε προς τα έξω περνάει στο ντούκου, καλό θα ήταν να το ξανασκεφτούν και να σταματήσουν να δικαιολογούν σε μόνιμη βάση τις ανοησίες τους χρησιμοποιώντας ως άλωθι την χιλιοταλαιπωρημένη πιπίλα για τις τράτες, τα γρι-γρι, δυναμίτες κλπ,κλπ.
http://www.sael.gr/sael/data/protaseis_epi_toy_p.d_189.78.htm
Άβαταρ μέλους
spearsaras

Νέα δημοσίευσηαπό valhalla » 15 Αύγ 2009, 17:17

ΛΟΥΚΑΣ έγραψε:τα περιοδικά του ΄χωρου που έιναι. που είναι η δημοσιογραφική έρευνα τους για το ζήτημα? πια θέση ε΄χουν παρει ? ποιες κκινήσεις έχουν κανει?
Τα περιοδικά του χώρου έχουν πολύ λιγότερη δύναμη (δεν μπορείς να φανταστείς πόσο λιγότερη) από ότι τα φόρουμς του χώρου. Απλά οι ιθύνοντες δεν το έχουν συνειδητοποιήσει ή βολεύονται να πιστεύουν το αντίθετο διότι αλλιώς προκύπτουν ευθύνες τις οποίες κανείς δεν είναι διατεθειμένος να αναλάβει.
Άβαταρ μέλους
valhalla

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 15 Αύγ 2009, 18:55

valhala έγραψε:
ΛΟΥΚΑΣ έγραψε:τα περιοδικά του ΄χωρου που έιναι. που είναι η δημοσιογραφική έρευνα τους για το ζήτημα? πια θέση ε΄χουν παρει ? ποιες κκινήσεις έχουν κανει?
Τα περιοδικά του χώρου έχουν πολύ λιγότερη δύναμη (δεν μπορείς να φανταστείς πόσο λιγότερη) από ότι τα φόρουμς του χώρου. Απλά οι ιθύνοντες δεν το έχουν συνειδητοποιήσει ή βολεύονται να πιστεύουν το αντίθετο διότι αλλιώς προκύπτουν ευθύνες τις οποίες κανείς δεν είναι διατεθειμένος να αναλάβει.

Ωχου μωρέ αδερφάκι μου... Τι κόπτεσαι Νίκο;
Για σένα θα έχει πάντα ψάρια η θάλασσα...
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 15 Αύγ 2009, 21:18

ρε παιδια οποιος γνωριζη την ιστοσελιδα του υπουργου ας την βαλει εδω και ολοι μαζι συνενοειμενη για την ωρα και μερα ταυτοχρονα στελνουμε μαιλ διαμαρτηριας

πως το βλεπετε σαν ιδεα????
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 17 Αύγ 2009, 10:49

thalassa50 έγραψε:ρε παιδια οποιος γνωριζη την ιστοσελιδα του υπουργου ας την βαλει εδω και ολοι μαζι συνενοειμενη για την ωρα και μερα ταυτοχρονα στελνουμε μαιλ διαμαρτηριας

πως το βλεπετε σαν ιδεα????

Εγώ πάντως έστειλα ήδη 2 κόσμια email (το ένα υπενθύμιση forward).

Όσο δεν απαντάνε θα τους τα κάνω συνέχεια forward :)

Ορμάτε λοιπόν.

Υφυπουργός : ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΙΛΤΙΔΗΣ
ax2u165@minagric.gr

Υφυπουργός : ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
mpapadopoulos@minagric.gr
Την υγεία μου να έχω......να ψαρεύω
Άβαταρ μέλους
Spazar

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Νομικά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες