• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Λιμεναρχείο Ραφήνας...pan pan pan

Τι λέει ο νομοθέτης.

Re: Λιμεναρχείο Ραφήνας...pan pan pan

Νέα δημοσίευσηαπό johndrama » 08 Μάιος 2013, 17:26

Οποτε καταληγουμε στο να παρουμε τα μαονια και τα καρμπον να μπουκαρουμε? :shock:
Ή του ύψους ή του βάθους βουνο-θαλασσα
Άβαταρ μέλους
johndrama

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 08 Μάιος 2013, 17:31

νομιζω αγωγη και κατα του λιμεναρχειου και κατα των υπαλληλων.ετσι οπου και να το ριξουν δεν χανεις!ασ τα πληρωσει το λιμεναρχειο και ας κανει κατασχεσεις στα λαμογια! :evil:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό kddiver78 » 08 Μάιος 2013, 17:46

kddiver78

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 08 Μάιος 2013, 17:51

niksig έγραψε:στη θέση σου θα ενεργούσα σα να μην είχα στείλει ποτέ τον κουμπάρο να πάρει τα χαρτιά. Έχεις άδεια σε ισχύ (κι εγώ κωλόχαρτο έχω αλλά κάνει τη δουλειά του), δεν έχεις γραπτή ειδοποίηση από κανένα για να προβείς σε οποιαδήποτε ενέργεια, άρα κάτσε στα αυγά σου.

Τέλος, εφόσον έχεις τις αποδείξεις στα χέρια σου (αν τις έχεις κρατήσει), θεωρώ ότι δεν πρέπει να ξαναπληρώνεις ακόμα κι αν στο ζητήσουν επίσημα.

αυτό ακριβώς

.
Αλλα και η επίσημη απάντηση??? όλα τα ευρω :D εγώ σαν κράτος Λιμεναρχείο δεν ξέρω τίποτα ??
λιντσάρισμα θέλουν αυτοί
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό aliotis1 » 08 Μάιος 2013, 17:55

Παιδιά προς Θεού σιγά μην δεχτούμε ότι ένστολοι Λιμενικοί βρέθηκαν στο λιμεναρχείο ως δια μαγιάς .Το Λιμενικό σώμα τους επέλεξε με εξετάσεις (ανάλογα το βύσμα του καθενός) τους εκπαιδεύεσαι και τους όρκισε να φυλάνε με πίστη τους εμπιστεύτηκε δε και οπλισμό .
Εμείς ως πολίτες πήγαμε στα λιμεναρχεία και όχι σε καφετέριες για να φτιάξουμε τα έγραφα μας μας αν το τόσο δυσκίνητο κώλο σύστημα είναι διαβλητό από κάποια λαμόγια τότε σίγουρα δεν είναι δυνατόν να φταίει ο πολίτης .Σε καμιά περίπτωση μην το βάλετε κάτω και δεχτείτε να ξανά πληρώσετε, όλοι όσοι είστε απατημένοι όχι από τα όργανα μόνο άλλα από αυτούς που τα επέλεξαν εκπαίδευσαν όρισαν και διόρισαν, αν αυτοί οι παραπάνω κύριοι δεν έκαναν καλά την δουλεία τους είναι πρόβλημα του Λιμενικού Σώματος και της ηγεσίας του και όχι των πολιτών :mad: .
aliotis1

Νέα δημοσίευσηαπό stergios » 08 Μάιος 2013, 18:50

Σαν νομικός δυστυχώς πρέπει να σε ενημερώσω ότι το Δημόσιο ουδέποτε αναγνωρίζει άνευ δικαστικής αποφάσεως πταίσματα υπαλλήλων του ειδικά όταν αφορά υπεξαιρέσεις, πράγμα απαράδεκτο κατά την άποψή μου. Αυτό σημαίνει ότι θα σου επιβάλλουν να ξαναπληρώσεις. Τα ποσά που υπεξαιρέθηκαν θα πρέπει να αναζητηθούν δικαστικά στρεφόμενος κατά του υπαλλήλου και κατά του Δημοσίο,υ αιτούμενος και την ανάλογη αποζημίωση. Αυτή η διαδικασία εκτός από χρονοβόρα είναι και αρκετά δαπανηρή, οπότε πρέπει οπωσδήποτε να ασκηθεί ομαδική αγωγή. Γι' αυτό θα πρέπει να απευθυνθείς σε ένα συλλογικό φορέα όπως είναι ο Ένωση Καταναλωτών ή ΙΝΚΑ. Συγγνώμη που δεν αναφέρω το Κίνημα Δεν Πληρώνω, χωρίς να υπάρχει σκοπό υπονόμευσης, γιατί πρώτον η δημοσίευση έγινε από κάποιον "Κρέοντα" δεύτερον δεν αποτελεί αναγνωρισμένο φορέα από το Κράτος τρίτων οι ενώσεις μπορούν να ασκήσουν αγωγές για τα μέλη του με πολύ μικρό κόστος. Βέβαια μέσω του Κινήματος μπορείς να βρεις και υπόλοιπους παθόντες. Εάν ο αριθμός των εξαπατηθέντων είναι τόσο μεγάλος τότε πιστεύω ότι πρέπει να κινηθείτε νομικά.
stergios

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 08 Μάιος 2013, 19:06

PARAS έγραψε:
hariska έγραψε:Ρε άνθρωπε, είσαι και μορφωμένος άνθρωπος πανάθεμα σε.

Να ρωτούσε ένας τσοπάνης σαν τον Para, να πω μάλιστα, να μπεις μέσα με τα όπλα στο χέρι.
Τι σου φταίει το ΛΣ εσένα για μερικούς κοπρίτες που βάλαν χέρι στο μέλι.

Να πας να ξαναπληρώσεις. Δεν μπορείς να κάνεις τπτ άλλο...

ποιος ειναι τσοπανης βρε μπουρτσοβλαχε ??????? :club:

επρεπε βρε κερατα να επεφτε η μπογατσομαδα σου να δω τι θα ελεγες κιτρινοπω σκουλικι :beee:

kmass.gif
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 08 Μάιος 2013, 19:07

Τρια χρόνια είχα το σκάφος μου στην Ραφήνα με την παλιοφωτοτυπία!!
Πολύ ταλαιπωρία,ατέλειωτες ώρες αναμονής και στο τέλος ένα παλιόχαρτο.
Ευτυχώς άλλαξα λιμεναρχείο και τελείωσα,....έχω άδεια και δεν περιμένω σε ουρές.

Καλή κατάληξη να έχετε. :good:
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό terror » 08 Μάιος 2013, 19:15

Τα ψευτοχάρτα με τις ψεύτικες υπογραφές και χαρτοσήμά τα κρατάς, είναι αποδεικτικά της απάτης.
Στείλε ένα mail με το αρχικό ποστ σου (χωρίς το ντου με τα ψάροτουφέκα) σε δημοσιογράφους εφημερίδες και κανάλια, είναι εύκολο να βρεις τα mail. Σε κάθε αποστολή σε δημοσιογράφο να φαίνεται και η κοινοποίηση στους υπόλοιπους του συναφιού τους για να μην το παραβλέψουν ως ασήμαντο. Η ομαδική αγωγή θα σας έρθει φθηνότερα, βρες και τους υπολοίπους, τουλάχιστον 20-30 άτομα.:hello:
Άβαταρ μέλους
terror

Νέα δημοσίευσηαπό makedon » 08 Μάιος 2013, 19:19

Στο φορουμ για τα φουσκωτα εχουν ανοιξει μεγαλο θεμα για το πως θα κινηθουν, ψαξε λιγο και εκει μηπως βρεις ακρη.
Ευγενειαδης Δημητρης
Άβαταρ μέλους
makedon

Νέα δημοσίευσηαπό manosmed » 08 Μάιος 2013, 20:24

Παιδιά θα τρελαθώ...
Δηλαδή αν ο υπάλληλος της τράπεζας που πλήρωνα ένα χρόνο τα χαράτσια, την εφορία κλπ κλπ τα έβαζε στην τσέπη του αποδεδειγμένα εγω θα τα ξαναπλήρωνα????
Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω!!!!
...ποτέ χωρίς ζευγάρι!!
Άβαταρ μέλους
manosmed

Νέα δημοσίευσηαπό KABERIS » 08 Μάιος 2013, 20:28

niksig έγραψε:στη θέση σου θα ενεργούσα σα να μην είχα στείλει ποτέ τον κουμπάρο να πάρει τα χαρτιά. Έχεις άδεια σε ισχύ (κι εγώ κωλόχαρτο έχω αλλά κάνει τη δουλειά του), δεν έχεις γραπτή ειδοποίηση από κανένα για να προβείς σε οποιαδήποτε ενέργεια, άρα κάτσε στα αυγά σου.

Τέλος, εφόσον έχεις τις αποδείξεις στα χέρια σου (αν τις έχεις κρατήσει), θεωρώ ότι δεν πρέπει να ξαναπληρώνεις ακόμα κι αν στο ζητήσουν επίσημα.

Α γεία σου ..
Τόσο μυαλό θέλει ρε φούστη μου....

υ.γ. στον τίτλο έχεις ξεχάσει τρία pan .
«Ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος»
Άβαταρ μέλους
KABERIS

Νέα δημοσίευσηαπό sparos » 08 Μάιος 2013, 21:10

για το καλοκαιρι δηλαδη γιατι οσοι πρεπει να κανουν ανανεωση την εκατσαν
παν παν παν
sparos

Νέα δημοσίευσηαπό niksig » 08 Μάιος 2013, 21:25

εμένα η μεταβίβαση της άδειας αλιείας της βάρκας έγινε πάνω στην παλιά άδεια (το πράσινο βιβλιαράκι). Το Δεκέμβρη έκανα την ανανέωση στη Ραφήνα χωρίς πρόβλημα. Το πρόβλημα μάλλον είναι με τις άδειες που έληξαν όπου σε αυτή την περίπτωση εκδίδεται νέα.
niksig

Νέα δημοσίευσηαπό Deep_για_Deep » 08 Μάιος 2013, 22:54

manosmed έγραψε:Παιδιά θα τρελαθώ...
Δηλαδή αν ο υπάλληλος της τράπεζας που πλήρωνα ένα χρόνο τα χαράτσια, την εφορία κλπ κλπ τα έβαζε στην τσέπη του αποδεδειγμένα εγω θα τα ξαναπλήρωνα????
Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω!!!!

αν έχεις τις αποδηξεις πας σε ενα δικηγόρο και πας δικαστικα !
ζητας να σου δωσουν τα λεφτα σου πισω και να εκδιωχθει ο επιορκος υπαλληλος !!! :hello:
<< Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η θάλασσα για σένα , αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη θάλασσα. >>
Άβαταρ μέλους
Deep_για_Deep

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Νομικά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες