• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Αργός Χρόνος

Νέα δημοσίευσηαπό Dentex » 01 Μάιος 2007, 14:37

πχέχω δεί ΟΛΗ τη διαδρομή μιάς βέργας από ένα 110 με διπλά,.......κατί τέτοιο στην επιφάνεια είναι αδύνατο να συμβεί!!

Κάτι παρόμοιο έζησα κ εγω πέρσυ. Προσγειώνομαι σε ενα σκαλοπάτι στα 29 μέτρα (Φοίβο εκει που βουτηξαμε μαζι την τελευται φορά) αριστερά μου παίζουν μερικοί σαργοί θηριάκια γυρναω δεξιά και βλέπω να ξεκολάει από το κόψιμο μια πίγκα "γουρουνακι" ανοίγεται μακρυα από το κόψιμο και ανεβαίνει πιο ψηλά από την θέση που καρτέρευα και μένει ακίνητη. Για κάμποσα δευτερόλεπτα την παρατηρώ προσπαθώντας να δω τι θα κάνω, το ψάρι είναι ήρεμο, σηκώνω το 130άρι η απόσταση είναι στα όρια και ρίχνω. βλέπω όλη την πορεία της βέργας οσάν να ήταν σε αργή κίνηση να κατευθύνεται στο κεφάλι του ψαριού, τα 5 μήκη σχοινιού σχεδόν τερματίζουν, φεύγω για την επιφάνεια θεωρόντας ότι δεν εγινε τίποτα, τελικά το ψάρι ήταν στην βέργα η οποία δεν είχε ξετρυπήσει.

Ο χρόνος ήταν σαν να είχε σταματήσει....
Άβαταρ μέλους
Dentex

Νέα δημοσίευσηαπό lemming » 01 Μάιος 2007, 18:03

Μαθητής έγραψε:Νομίζω Θεόφιλε ότι και ο πιό μικρός καταλαβαίνει ότι τα σκουπίδια είναι κατεξοχήν ανθρώπινη εφεύερεση.

Φίλε του Θεού τα σκουπίδια , ο χρόνος και το μηδέν συνηπάρχουν .
Θέλοντας ο άνθρωπος απεγνωσμένα μιάν αρχή έφτιαξε το μηδέν.
Τρομερή σύληψη.
Αφού λοιπόν έχομε μίαν ελλατωματική αρχή προκύπτει και το ελλατωματικό τέλος , δηλαδή τα σκουπίδια.
Εγκλωβιστήκαμε ώς γένος στα μαγικά ραβδιά της δύσης.
Και βρωμίσαμε.

Αυτό δεν είναι σάιτ είναι ο Κοπέρνικος.κομ να ούμε.

Φίλε Μαθητή, μου κάνει εντύπωση που δεν αναφέρεις το κενό. Μια άλλη έννοια που έφτιαξε ο άνθρωπος, πιθανότατα μάλιστα κατ εικόνα και κατ' ομοίωση του.
lemming

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Φυσιολογία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες