• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Σύναξη Αγγέλων

Re: Σύναξη Αγγέλων

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΠΗΣ » 17 Ιουν 2019, 19:22

Υπομονή αδερφέ !!!!
Η ζωή μου είναι η θάλασσα
Κι ανάσα η βουτιά μου
Κι αν πάψω να σε συναντώ
Θα χάσω την καρδιά μου
Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΠΗΣ

Νέα δημοσίευσηαπό Γιώργος Χ. » 17 Ιουν 2019, 22:06

Καταρχάς με κάθε ειλκρίνεια είχα ανησυχήσει, σκεπτόμενος καμιά φορά, που να είναι αυτός ο καπετάνιος.
Στο ρεζουμέ: προφανώς έχεις ξεπεράσει το όριο της γάτας! Η περίπτωσή σου και φυσικά το αποτέλεσμα της ήταν πέραν απο εφτάψυχο.
Εύχομαι απο καρδιάς να πάνε όλα καλά
Γιώργος Χ.

Νέα δημοσίευσηαπό manitarock » 17 Ιουν 2019, 23:53

Καπετάνιε πέρασες δύσκολα αλλά είσαι ζωντανός και μόνο αυτό μετράει ,σιδερένιος και γρήγορα :hello: !!!!!
you only live once
Άβαταρ μέλους
manitarock

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 21 Ιουν 2019, 10:22

ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ έγραψε:

Φίλε μου Βασίλη,
Υστερα από κάποια Χρόνια Συνύπαρξης και Συναναστροφής σε αυτό τον Χώρο, δεν είμαστε πια Χθεσινοί, δεν είμαστε Περαστικού, δεν είμαστε Τυχαίοι και Περιστασιακοί…
Ολοι οι σχετικά Παλιοί Γνώριμοι, έχουν αφήσει το καθαρό κι αδιάψευστο Αποτύπωμα του Χαρακτήρα και της Προσωπικότητάς τους, κι αυτό χρειάστηκε τον απαραίτητο απαιτούμενο Χρόνο για να δοκιμαστεί, να φιλτραρισθεί και τελικά να επιτευχθεί η Ταύτιση, η Συμφωνία κι η Φιλία…
Ασφαλώς κι έχουμε Απειρο Χώρο στην Καρδιά και στην Ψυχή μας για τους λίγους αλλά πολύ εκλεκτούς και ξεχωριστούς Φίλους που έχουμε ήδη αποκτήσει μέσα σε αυτό το Φόρουμ, κι αυτός είναι ο Λόγος κι η Αιτία που τρέχουμε με Λαχτάρα εδώ μέσα, σε κάθε Ευκαιρία, για να μοιραστούμε την κάθε μας Χαρά, όπως φυσικά και την κάθε μας Λύπη…
Η Χαρά πολλαπλασιάζεται όταν και κάθε φορά που μοιράζεται με καλούς Φίλους εδώ μέσα, κι η Λύπη κι ο Πόνος μετριάζονται κι απαλύνονται με κάθε Λόγο που μπορεί να λειτουργήσει παρηγορητικά κι υποστηρικτικά…
Φίλε μου Βασίλη θερμά σε ευχαριστώ για Όλα…
Να είσαι πάντα καλά…

Greek-Blue έγραψε:

Φίλε μου Βαγγέλη,
Ήταν τόσο γρήγορη η Εξέλιξη των Γεγονότων, που στην αρχή φυσικά δεν κατάλαβα ακριβώς πόσο πολύ κινδύνευα, πόσο δίπλα και μέσα είχα φτάσει στον Θάνατο, πόσο Πόνο και Δυστυχία θα σκορπούσα άθελά μου στους δικούς μου Ανθρώπους…
Μου χαρίστηκε απλόχερα σ΄αυτή τη Φάση η Ζωή…Θείο Δώρο…
Αυτονόητη είναι πλέον η Ηθική Υποχρέωσή μου να προσπαθήσω με κάθε απαραίτητη Θυσία και Στέρηση, να διαφυλάξω αυτή την ανεκτίμητη Προσφορά που μου χαρίστηκε…
Κι αν κάποιες λίγες Στιγμές παρασύρομαι σε Σκέψεις κι Επιθυμίες που είναι πλέον έξω από τις Φυσικές μου Δυνατότητες, αυτό θεωρώ ότι είναι Ανθρώπινο, Αναμενόμενο και μη Παρεξηγήσιμο…
Θέλω να σε ευχαριστήσω από Καρδιάς για την Επικοινωνία μας…
Να είσαι πάντα καλά…

mike_m έγραψε:

Φίλε Μιχάλη σε ευχαριστώ για τον καλό σου Λόγο και τις Προτροπές σου οι οποίες φυσικά ξεχειλίζουν από Ανθρωπιά και με βρίσκουν σε Όλα απολύτως σύμφωνο…
Όταν, μετά τις πρώτες Μέρες μετά την Εγχείρηση, άρχισα σιγά σιγά και σταδιακά να καταλαβαίνω και να αντιλαμβάνομαι την Σοβαρότητα μέσα στην οποία έχω βυθίσει την Ζωή μου, τότε άρχισαν μαζί και παράλληλα με τους Πόνους, να με κατακλύζουν την Ψυχή μου τα Ενοχικά Συναισθήματα για την Απελπισία και την Απόγνωση στα οποία έχω οδηγήσει τους δικούς μου Ανθρώπους…
Σε διαβεβαιώ ότι χειρότερο Συναίσθημα δεν υπάρχει…
Μιχάλη σε ευχαριστώ θερμά για τον πάντα Υποστηρικτικό σου Λόγο…
Εχεις πάντα έναν έμφυτο ειλικρινή Ρομαντισμό στην Θεώρηση των Ζητημάτων, Χαρακτηριστικό σου, που σε κάνει πολύ συμπαθή…
Να είσαι πάντα καλά…

silverdiver έγραψε:

Καλέ μου Φίλε Γιώργο…Πολύ χαίρομαι που επικοινωνούμε πάλι…
Να, αυτός ήταν ο Λόγος που είχα καθιερώσει εξ Αρχής, τις Απαντήσεις σε Όλα τα σχόλια των Φίλων που μας έκαναν την Τιμή να καταθέσουν μία Σκέψη με το Σχόλιό τους, επειδή έτσι μας δίνεται η πραγματική Ευκαιρία να ανταλλάξουμε την Σκέψη, την Χαρά, την Λύπη και τον Προβληματισμό μας…Αυτή η Επικοινωνία μας που δημιουργήθηκε με αυτά τα Σχόλια και τις Απαντήσεις στα Σχόλια, θεωρώ ότι είναι ανεκτίμητη…Εδώ υπάρχουν πραγματικά Σχέσεις που σφυριλατήθηκαν για Χρόνια κι έχουν γίνει Στιλπνές και Πεντακάθαρες…
Ναι, το πιστεύω ότι κάποια Στιγμή θα συναντηθούμε…
Να είσαι πάντα καλά να χαίρεσαι την όμορφη Οικογένειά σου…
Σε ευχαριστώ πολύ για Όλα…

minasevoix έγραψε:

Αυτό ακριβώς σκοπεύω Φίλε μου Μηνά, να παραμείνω όπως τόσα Χρόνια μέσα σε αυτή την όμορφη παρέα για να τα λέμε, να τα σχολιάζουμε, να τα θαυμάζουμε, ακόμη και να τα κριτικάρουμε όσες φορές σπανίως χρειασθεί, πάντα με ένα Χαμόγελο, πάντα με άφθονη Δόση Αυτοσαρκασμού, πάντα σμιλεύοντας την Επικοινωνία μας με Σχέση και Κριτήρια Ειλικρίνειας και καθαρού Αλληλοσεβασμού…
Θέλω να σε ευχαριστήσω από Καρδιάς, επειδή δεν έχεις λείψει ποτέ από αυτό το ευγενικό Προσκλητήριο και δεν άφησες καμία Ευκαιρία να πείς τον καλό σου Λόγο…Ησουν πάντα παρών…
Φίλε μου Μηνά σε ευχαριστώ πολύ για Όλα…
Να είσαι πάντα καλά…

CARPENTER έγραψε:

Φίλε μου Νικόλα σε χαιρετώ…Όταν πρίν από λίγους Μήνες τηλεφωνηθήκαμε και συναντηθήκαμε κι ήπιαμε Καφέ, ανάμεσα στα Νοσοκομεία, Εσύ τότε έτρεχες για να στηρίξεις Συγγενικό σου Πρόσωπο, κι εγώ έτρεχα για να στηρίξω την γριούλα Μάνα μου…
Και τώρα, μετά από τόσους Μήνες, βρίσκομαι σ αυτήν Ακινησία και δεν βγαίνω ακόμα απ το Σπίτι, κι ούτε την γριούλα Μανούλα μου δεν μπορώ να επισκεφθώ για να την δώ και να την στηρίξω, έτσι όπως τόχει μεγάλη Ανάγκη, έτσι όπως θα ήθελα, έτσι όπως το αισθάνομαι, κι έτσι όπως τόχω Χρέος κι Ανθρώπινο Καθήκον…
Είμαι ακόμη καθηλωμένος σε μία Ακινησία μέσα στο Σπίτι, να μετράω τις Μέρες και τις Βδομάδες, προσβλέποντας κι ελπίζοντας πάντα για το καλύτερο…
Φίλε μου Νικόλα σε ευχαριστώ από Καρδιάς για την διαχρονική Στήριξη και τον καλό σου Λόγο…
Να είσαι πάντα καλά…

ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ έγραψε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Φίλε Στέργιο για τις όμορφες Ανθρώπινες Ευχές σου, αλλά και για τον καλό σου Λόγο και την ψυχολογική σου Στήριξη…
Όλα Ευπρόσδεκτα με πολύ Εκτίμηση κι Ευγνωμοσύνη…
Να είσαι πάντα καλά…

gsim έγραψε:

Φίλε μου Γιώργο κι αγαπημένο < Υποβρύχιο > με τα θαυμαστά Συρτά σου…Σε ευχαριστώ από Καρδιάς για το Ενδιαφέρον σου και τον καλό σου Λόγο…Κρατάω τις πολύτιμες Συμβουλές σου σάν Φυλαχτό, επειδή γνωρίζω πόσο Αγνός κι Αδολος Φίλος είσαι…
Πιστεύω ότι κάποια Στιγμή, μετά από Καιρό, ίσως μετά από αρκετούς Μήνες, θάρθει επιτέλους αυτή η ιερή Στιγμή να πέσω αρματωμένος στην Θάλασσά μας…Κλείνω τα Μάτια, σκέφτομαι και φαντάζομαι εκείνη την ιδιαίτερα σημαντική για μένα Στιγμή…
Ξέρω και καταλαβαίνω ότι, τώρα αυτό ακούγεται κάπως…
Ισως βέβαια και να πρόκειται για μία απλή και φυσική ψυχική Αυτοάμυνα…
Δεν ξέρουμε η Ζωή πώς θα τα φέρει…Ελπίζουμε κι ευχόμαστε για το καλύτερο…
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για Όλα…
Να είσαι πάντα καλά…

Johnkokk έγραψε:

Φίλε Γιάννη θερμά σε ευχαριστώ που με τιμάς με το Ενδιαφέρον σου και τον καλό σου Λόγο…Το ξέρεις καλά ότι, κάποια Ζητήματα, Ενέργειες ή Παραλείψεις, στις δύσκολες Ωρες έχουν ιδιαίτερη και συνήθως διπλή Βαρύτητα κι Αξία…Πιστεύω, σύμφωνα με την ακατανίκητη Θέλησή μου ότι, θα ξαναπέσω να ψαρέψω σίγουρα, ίσως αργήσω λίγους Μήνες παραπάνω, αλλά σίγουρα θα ξαναπέσω…Η μοναδική μου Αδυναμία όταν θάρθει αυτή η Στιγμή, θεωρώ ότι δεν θα είναι το Ψαρευτικό Βάθος, αλλά η Δυνατότητα που θα έχω να οπλίσω το όποιο Οπλο θα κουβαλάω…Θα δούμε…Θα μελετήσουμε και θα διαμορφώσουμε τις κατάλληλες Συνθήκες…
Θερμά σε ευχαριστώ για Όλα Γιάννη…
Να είσαι πάντα καλά…

peskandritsas έγραψε:

Σε ευχαριστώ πολύ Φίλε Ανδρέα για τον καλό σου Λόγο, τις όμορφες Ευχές σου και τις αισιόδοξες Προσδοκίες, και την Πίστη που εκφράζεις σχετικά με τις δικές μου Δυνατότητες κι Ικανότητες να μπορέσω να επανέλθω σταδιακά στην Κανονικότητα και στους Ρυθμούς μιάς Κανονικής Ζωής, με την αυτονόητη Προϋπόθεση ότι η κάθε Μελλοντική μου Επαναφορά και Επαναδραστηριοποίηση, δεν θα φορτώσει με Αγχος, Φόβο κι Αγωνία τους δικούς μου Ανθρώπους…
Σε ευχαριστώ πολύ για την Στήριξή σου…
Να είσαι πάντα καλά…

stelarasA'MAK έγραψε:

Φίλε μου Στέλιο σε σκέφτηκα πολλές φορές αυτό το Διάστημα, όχι μονάχα στο Νοσοκομείο, αλλά κυρίως μετά, στο Σπίτι…Μέσα σαυτό το πρώτο Τρίμηνο, οι περισσότερες Ωρες του 24ώρου ξαπλωμένος μόνο Ανάσκελα, αυστηρά κι αποκλειστικά Ανάσκελα, με ένα Στήθος ολόκληρη Πληγή, με πολλούς Πόνους και πολλά Προβλήματα, με την Πληγή μου να ξεκινάει σχεδόν πάνω από τον Αφαλό, να διατρέχει και να τέμνει ολόκληρο το Στήθος μου και τελικά να ανεβαίνει η Τομή μέχρι και την Τραχεία, λοξά σε Τόξο στον Λαιμό μου…
Μέσα στην Ακινησία αυτής της Κατάστασης, νάξερες πόσες φορές σκέφτηκα, < εάν τώρα μούδιναν Εντολή να πάρω έστω και 50 Κάμψεις, ε, τότε ίσως θα είχαμε σοβαρό Πρόβλημα…>…Εφιάλτες που δεν ξεπερνιούνται με τα Χρόνια και ξαναεμφανίζονται άθικτες, πάντα στις πολύ έντονες Στιγμές, είτε αυτές είναι έντονα δυσάρεστες, είτε είναι έντονα ευχάριστες…
Η Διαβίωση μέσα στο Νοσοκομείο, κάτω από συγκεκριμένες Συνθήκες,
έχει γενικά την Τάση να επαναφέρει και να εμφανίζει Εντονες Καταστάσεις του Παρελθόντος, κυρίως κι ειδικά μέσα στα Πλαίσια της Απώλειας της Αίσθησης του Χώρου και του Χρόνου…
Γιαυτό, απ την Στιγμή που η Παναγία έτσι όρισε το < αμετάθετό > μου,
γιαυτό και συνεχίζουμε με όλη την Δύναμη της Ψυχής μας να είμαστε ΛΟΚ…!!!
Φίλε μου Στέλιο σε ευχαριστώ πολύ για Όλα…
Να είσαι πάντα καλά…

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:

Να είσαι καλά Φίλε μου Αρη, χαίρομαι ειλικρινά που δεν κούρασα με τα Κείμενά μου, κι ακόμη αδυνατώ να το πιστέψω αυτό που τόσο ξαφνικά κι αναπάντεχα και τόσο επικίνδυνα έγινε, αυτή την Περιπέτεια που συνέβη τόσο απειλητικά για την ίδια μου την Ζωή …
Για πλήρη Επαναφορά δεν ξέρω, δεν το πιστεύω και δεν το περιμένω, αλλά ελπίζω μονάχα και παρακαλάω να πάει καλά η Εγχείρησή μου,
να βαδίσουμε φυσιολογικά μέσα στον Χρόνο χωρίς Προβλήματα και χωρίς Μετεγχειρητικές Παρενέργειες…
Πορευόμαστε με την Βοήθεια της Παναγιάς μας κι ελπίζουμε…
Φίλε μου Αρη σε ευχαριστώ πολύ για Όλα…
Να είσαι πάντα καλά…
...Εκεί που είσαι, ήμουνα, κι εδώ που είμαι, θάρθεις...
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 21 Ιουν 2019, 10:26

Navaho έγραψε:

Σε ευχαριστώ πολύ Φίλε μου Μάκη για την Στήριξη και τον καλό σου Λόγο…Ναι, σίγουρα ολοι αυτοί οι < Αγγελοι >, ο Καθένας με την Σειρά του και με τον Ρόλο του, βρέθηκαν στο κατάλληλο Σημείο, την κατάλληλη Στιγμή…Είναι βέβαιο ότι εάν έστω Ενας εξ Αυτών ολιγωρούσε, ή έκανε κάτι λιγότερο από αυτά που έκαναν, ή εάν είχε καθυστερήσει έστω λίγα Δευτερόλεπτα την καθοριστική Ενέργεια και την άμεση Παρέμβασή του, τότε Όλα θα είχαν εξελιχθεί πολύ διαφορετικά και δραματικά μοιραία…Ο Καθένας από Αυτούς, σε μία αλληλουχία εκπληκτική, έκανε άμεσα αυτά που ήταν άκρως απαραίτητο να γίνουν…Και μάλιστα να γίνουν έτσι ακριβώς όπως έγιναν…
Μόνο που το σκέφτομαι συγκινούμαι κι ανατριχιάζω…
Φίλε Μάκη σε ευχαριστώ πολύ για την Στήριξη και τον καλό σου Λόγο…
Να είσαι πάντα καλά…

INTZ έγραψε:

Φίλε Κώστα θερμά σε ευχαριστώ για την Υποστήριξη και τον καλό σου Λόγο, που ξέρεις ότι σε τούτες τις Ωρες λειτουργούν τόσο αποτελεσματικά θεραπευτικά…Στη Χαρά μας, όπως και στην Λύπη μας,
η Επίδραση των Λόγων ενός καλού Φίλου είναι απίστευτα δυνατή κι ανεκτίμητη…
Σε ευχαριστώ πολύ για Όλα και να είσαι πάντα καλά…

tas έγραψε:

Φίλε μου Τάσο θέλω να σε ευχαριστήσω πολύ θερμά για την συνολική Υποστήριξη με τον καλό Λόγο σου…
Είναι σπουδαία κι ανεκτίμητη αυτή η Σχέση που έχει δημιουργηθεί μέσα από αυτή την Επικοινωνία των Σχολίων, των Απαντήσεων και της γενικότερης Συμμετοχής μας στην Χαρά, αλλά και στην Λύπη των Φίλων, μέσα από μία Διαδικασία βαθιάς ενσυνείδητης Επιλογής κι Αξιολόγησης…Δεν είναι εύκολο να επιτευχθούν αυτά…Χρειάζεται Υπομονή και Χρόνος…Το Αποτέλεσμα όμως αυτής της Διαδικασίας είναι τελικά ανεκτίμητο…
Φίλε Τάσο θερμά σε ευχαριστώ για Όλα…
Να είσαι πάντα καλά…

sparos έγραψε:

Αγαπητέ Φίλε μου πραγματικά με συγκινείς, είσαι πράγματι το παλαιότερο Μέλος και παρόλα αυτά, θέλησες να συμμετέχεις εγκάρδια κι αληθινά σε ένα Θέμα κυριολεκτικά Ζωής και Θανάτου… Στοιχειώδης Εκφραση Ανθρωπιάς…Δείγματα και Ηθη των Καιρών…
Θέλω να σου εκφράσω τις ειλικρινείς θερμές Ευχαριστίες μου, με όλη την Εκτίμηση και τον Σεβασμό που οφείλω να σου αποδώσω…
Σε ευχαριστώ από Καρδιάς για τον μεστό, καθαρό και καλό σου Λόγο…
Να είσαι πάντα καλά…

Lagkou.c έγραψε:

Αγαπητέ Φίλε Χρήστο,
Θέλω να σε ευχαριστήσω θερμά για όλη την Υποστήριξη και τον καλό σου Λόγο…
Με όλη μου την Εκτίμηση επισημαίνω την Σοβαρότητα και την Υπευθυνότητα που εκπέμπεις με την συνολική συνετή σου Παρουσία…
Παρακολουθώντας διαχρονικά τα Σχόλια και τις Παρεμβάσεις σου, θεωρώ ότι δίνεις Μαθήματα Ηθους κι Ευθυκρισίας…
Σε ευχαριστώ από Καρδιάς για Όλα…
Να είσαι πάντα καλά…

hariska έγραψε:

Φίλε μου Χάρη, κάποιες φορές η απλή καθημερινότητα της Ζωής μας, μετατρέπεται αστραπιαία σε απρόβλεπτο Εφιάλτη…Δεν υπήρχε κανένα Περιθώριο για να διαχειριστούμε Εμείς μόνοι μας τις Καταστάσεις που δημιουργήθηκαν…Μίλησα για < Σύναξη Αγγέλων >…
Ετσι ακριβώς όπως το βίωσα και το αισθάνθηκα συναισθηματικά, αλλά και όπως το έκρινα αργότερα με την ανάλογη Λογική και Ψυχραιμία…
Εάν Ενας από Αυτούς τους τρείς < Αγγέλους > δεν ήταν τόσο Αμεσος και Καταλυτικός στην Αντίδραση και στην Ενέργειά του, τότε δυστυχώς Όλα θα είχαν πάρει μία εντελώς διαφορετική Πορεία και η Τύχη μου θα ήταν εντελώς διαφορετική και μοιραία…
Με Ευγνωμοσύνη για Οσα έγιναν και προς Οσους συμμετείχαν στην Προσπάθεια για την απίστευτη Σωτηρία της Ζωής μου, αντλώ την απαιτούμενη Υπομονή για να ανταπεξέλθω στις Απαιτήσεις αυτού του δύσκολου Μετεγχειρητικού Τριμήνου, κι όσο επιπλέον απαιτηθεί, από αυτή την πολύ βαριά Περίπτωση…
Είμαι ακόμη με την Συσκευή Οξυγόνου στο Σπίτι, δεν βγαίνω ακόμη έξω να περπατήσω, αδυνατώ ακόμη να κοιμηθώ τα Βράδια και παίρνω ακόμη τα απαιτούμενα Αναλγητικά για τους Πόνους…
Φίλε μου Χάρη, γνωρίζω πολύ καλά την Προθυμία και Δοτικότητά σου, και ξέρω καλά ότι εάν σε είχα ειδοποιήσει ότι έχω Πρόβλημα, Εσύ θα έτρεχες να με βοηθήσεις…Δεν έχω καμία Αμφιβολία για αυτό…
Να είσαι ΄Ησυχος και να μου στέλνεις την Ευχή σου, επειδή έχω ακόμη πολύ Κουπί να τραβήξω…
Φίλε σε ευχαριστώ πολύ για Όλα και να είσαι πάντα καλά…

Spinal έγραψε:

Φίλε Μιχάλη σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις όμορφες Ευχές σου…
Ασφαλώς, συμφωνώ απόλυτα κι αδιαπραγμάτευτα, δεν υπάρχει Τίποτε σπουδαιότερο στον Κόσμο από την Υγεία την προσωπική μας, αλλά και όλων των δικών μας Ανθρώπων…Μόνο αυτό μετράει στο Τέλος και δεν υπάρχει Τίποτε στον Κόσμο ολόκληρο που να μπορεί να υποκαταστήσει την Υγεία και την Αξία της…
Σου εύχομαι ότι το καλύτερο Προσωπικά και να είσαι πάντα καλά…

pda έγραψε:

Φίλε Τάκη,
Εκτιμώ θερμά την συνεπή Παρουσία και την ψυχική Στήριξή σου στα Προβλήματα Ζωής, αλλά και στον καλό και δυνατό Λόγο της Υποστήριξης που προσφέρεις απλόχερα κι ολόψυχα… Προσπαθώ να δώσω στον ταλαιπωρημένο Οργανισμό μου τον ασφαλή Χρόνο για να μπορέσει να συνέλθει με Υπομονή και Ασφάλεια…
Ολόψυχα σε ευχαριστώ για την Στήριξη και τον καλό Λόγο σου…
Να είσαι πάντα καλά…
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 21 Ιουν 2019, 10:29

Psarogiatros έγραψε:Θωμά σιδερένιος. Είμαι σίγουρος ότι και θάλασσα θα ξαναπάς. Το λέω γιατί όσο καιρό σε γνωρίζω περνάς τον ένα κάβο μετά τον άλλο, δύσκολα μεν, αλλά πάντα με επιτυχία. Η αλήθεια είναι ότι όταν μου είπε στο τηλέφωνο η αγαπημένη σου σύζηγος, ότι έχεις μπει χειρουργείο για τέτοιου είδους επέμβαση, πάγωσα στην κυριολεξία. Ο λόγος ήταν ότι από την ίδια αιτία έχασα τον πεθερό μου τον οποίο αγάπησα πραγματικά ως πατέρα. Γνωρίζοντας, όσο μπορώ τουλάχιστον, τις δυσκολίες μιας τέτοιας επέμβασης ειδικά όταν πλέον έχει πάρει τον χαρακτήρα του κατεπείγοντος, απλά έκανα την προσευχή μου. Όταν πάλι η Σούλα μου είπε ότι είχες βγει ζωντανός από το χειρουργείο, τότε γέλασα πραγματικά και σκέφτηκα ότι πέρασες τον δυσκολότερο κάβο σε αυτή τη ζωή. Επίσης να σου θυμίσω ότι η ανάρρωσή σου, επίπονη και αργή ίσως, όμως διαρκής δεν αφήνει καμιά αμφιβολία ότι και στη θάλασσα θα ξαναπάς και στην Χαλικιδική θα τα ξαναπούμε από κοντά.

Καλή αντάμωση πάλι φίλε μου. :hello: :hello: :hello:

Ετσι ακριβώς όπως τα λές είναι τα Πράγματα Φίλε μου Γιατρέ μου…
Όταν Εσείς μιλούσατε στο Τηλέφωνο με την Σούλα, εγώ ήμουν βυθισμένος στην Αγνοια και στην Νιρβάνα του Χειρουργείου, αγνοώντας κι αφήνοντας μακριά από μένα Ολους τους Φόβους κι όλες τις Αγωνίες που περάσατε Εσείς…
Όπως μου είπε αργότερα Παράγων του Νοσοκομείου, είναι η μεγαλύτερη Επέμβαση, δεν υπάρχει μεγαλύτερη κι επικινδυνότερη Επέμβαση, στα Θέματα Καρδιάς…
Κι όμως βγήκα από εκεί μέσα Γιατρέ μου…
Βγήκα με πρησμένο Κεφάλι, με πρησμένα αμφοτερόπλευρα το αριστερό μου Χέρι με το δεξί μου Πόδι…Όμως βγήκα…
Βγήκα μετά από εν ψυχρώ Παρακέντηση και στους δύο Πνεύμονες επειδή είχαν συγκεντρώσει πολύ Υγρό…
Βγήκα με Βογγητά και Πόνους όλη Νύχτα…Όμως βγήκα…
Βγήκα με εντελώς χαμένο τον Χώρο και τον Χρόνο…Όμως βγήκα…
Βγήκα με την Συσκευή Οξυγόνου για όλο το 24ωρο…Όμως βγήκα…
Και τώρα αισίως με Υπομονή και Εγκαρτέρηση κλείνουμε το ομολογουμένως δύσκολο Μετεγχειρητικό Τρίμηνο…
Τα παλεύουμε ολόψυχα με μοναδικό Στόχο να τα ξεχάσουμε όσο μπορούμε γρηγορότερα…
Ναι Γιατρέ μου, το να μπορέσουμε να ξανασυναντηθούμε μέσα στο Καλοκαίρι, θα είναι το καλύτερο κι αποτελεσματικότερο Γιατρικό…
Αγαπημένε μου Φίλε, δώσε τους αγωνιστικούς Χαιρετισμούς μου
σε όλη την εξαιρετική Οικογένειά σου, με την Αγάπη μου…
Σε Ευχαριστώ πολύ για Όλα Φίλε μου,,,
Να είσαστε πάντα καλά…

:hello:
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 21 Ιουν 2019, 10:36

Thrasos79 έγραψε:

Φίλε Θρασύβουλε χαίρομαι πολύ από την Επικοινωνία μας κι αυτές οι Συζητήσεις κι οι Ανταλλαγές Απόψεων μέσω των Σχολίων που ανταλλάσουμε, όπως προσωπικά πιστεύω, έχουν Αξία ανυπολόγιστη κι ανεκτίμητη…Αυτές οι Παρεμβάσεις των Φίλων σε κάθε Πρόβλημα, μπορούν να είναι πολύ δημιουργικές και να λειτουργήσουν Θεραπευτικά ή έστω ακόμη και Παρηγορητικά…
Σε ευχαριστώ πολύ για τον καλό σου Λόγο…
Να είσαι πάντα καλά…

xareas έγραψε:

Φίλε μου Χάρη σε ευχαριστώ πολύ για το Ενδιαφέρον σου, την Στήριξη και τον καλό σου Λόγο…
Είναι λογικό και φυσικό σ΄αυτές τις σχετικά μικρές Απουσίες, αλήθεια, Τί είναι ένα απλό μικρό Τρίμηνο, μέσα στην Απεραντοσύνη της φυσικής Ροής της Ζωής και της Καθημερινότητάς μας…Αυτή λοιπόν η Απουσία ενός Τριμήνου είναι τελικά ασφαλώς μικρή και δεν οδηγεί το Μυαλό και την Σκέψη μας σε Ανησυχία κι Αμφιβολία…
Ηταν μία πολύ μεγάλη Μπόρα, ήταν μία άνιση Μάχη με τον Θάνατο, κοιταχτήκαμε στα Μάτια, πιαστήκαμε στα Χέρια, και φαίνεται ότι οπισθοχώρησε φοβισμένος…
Ελπίζω να έφυγε μακριά, πολύ μακριά, και να μην ξανάρθει στο Κατώφλι μας…
Φίλε Χάρη σε ευχαριστώ πολύ για Όλα…
Να είσαι πάντα καλά…

ichthyologist έγραψε:

Αγαπητέ μου Φίλε Αποστόλη, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την δεδομένη Στήριξη και τον καλό Λόγο σου…
Ευτυχώς οι < Αγγελοι > ήξεραν κι έκαναν άψογα κι έγκαιρα όλες τις Δουλειές τους, τόσο όσο χρειαζόταν, για να σώσουν πραγματικά την Ζωή μου…
Σε διαφορετική Περίπτωση, είναι τόσο πολύ φθαρμένο και σαπισμένο αυτό το Σκαρί, που όχι μόνο Φουρτούνα δεν θα άντεχε να ανταπεξέλθει, αλλά θα είχε ήδη βυθισθεί άδοξα, παραδόξως μέσα και σε απόλυτη Ηρεμία…
Σε ευχαριστώ από Καρδιάς για την Στήριξη και τον πάντα καλό Λόγο σου…
Να είσαι πάντα καλά…

sea psychotherapy έγραψε:

Καλέ μου Φίλε, σε ευχαριστώ ολόψυχα για το Ενδιαφέρον σου και τον καλό σου Λόγο…Το Ενδεχόμενο κάποια Στιγμή, μετά από εύλογο Διάστημα, να πάρω το Οπλο και να πέσω, κάπου εκεί κοντά στο Σπίτι μου, το θεωρώ πολύ πιθανό, έως βέβαιο…Το Θέμα του υποτιθέμενου Μηδενικού Βάθους, είναι Ανύπαρκτο Ζήτημα και δεν με απασχολεί…
Το μοναδικό Πρακτικό Ζήτημα που ξέρω ότι θα προκύψει, είναι ο Πόνος στο Στήθος κατά την Οπλιση του Οπλου…Τίποτε άλλο…Εάν κι όποτε Αυτό θα μπορέσω να το αντέξω και να ανταπεξέλθω, αυτό θα είναι η τελική Ενδειξη ότι είμαι ήδη Ετοιμος…
Σε ευχαριστώ πολύ για Όλα…
Να είσαι πάντα καλά…

matador23 έγραψε:

Φίλε μου Κώστα, όπως σούχω ξαναπεί, είσαι ο Πρόθυμος Ανθρωπος με όλη την Σημασία της Ανθρωπιάς, είσαι ο Ανθρωπος που πάντα σπεύδεις να βοηθήσεις Οποιον το έχει Ανάγκη…Είσαι κι επίσης ενας από Αυτούς που μου έστειλαν Προσωπικό Μήνυμα ρωτώντας να μάθουν Πού οφείλεται η Απουσία μου…Είναι πολλές, όχι μόνο μία, οι Φορές κι οι Περιπτώσεις που με έχεις συγκινήσει με το Ανθρώπινο Ενδιαφέρον που έχεις επιδείξει και με την Προθυμία σου να βοηθήσεις…Είσαι ένας Ανθρωπος που εύχομαι να σε χαίρονται και να σε απολαμβάνουν οι Δικοί σου Ανθρωποι κι η Οικογένειά σου, κι Ολοι επίσης Οσους αγαπάς και σε αγαπάνε…
Για άλλη μία φορά σε ευχαριστώ από Καρδιάς για την Στήριξη και για τον καλό σου Λόγο…
Να είσαι πάντα καλά…
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 21 Ιουν 2019, 10:39

spearjgeo7 έγραψε:

Σε ευχαριστώ πολύ Φίλε Γιάννη για τις όμορφες Ευχές σου
και να είσαι πάντα σε όλα καλά…

dimak έγραψε:

Γιατρέ μας, καλέ μας Φίλε Δημήτρη, θερμά σε ευχαριστώ για την Στήριξη και τον καλό σου Λόγο…Σάν καλός Γιατρός γνωρίζεις από πρώτο Χέρι την Δύναμη του καλού Λόγου και της Στήριξης της Ψυχολογίας, επάνω στο Σωματικό Πρόβλημα του Ασθενούς…
Είναι γνωστή η Ανθρώπινη Ευαισθησία σου κι είναι πολύ Τυχεροί αυτοί οι απλοί Ανθρωποι που έχουν έναν τέτοιον καλό Γιατρό και Ανθρωπο κοντά τους…
Θέλω να σε ευχαριστήσω με όλη μου την Καρδιά για την Στήριξη και τον καλό σου Λόγο…
Να είσαι πάντα καλά Γιατρέ μας…

panosti έγραψε:

Αγαπητέ Φίλε Πάνο γειά σου και σε ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες Ευχές και την γενικότερη Στήριξή σου στο μεγάλο μου Πρόβλημα…
Εθεσες διάφορα Ερωτήματα, στα οποία όσο μπορώ θα σου απαντήσω, αν και πιστεύω ότι στην Πορεία θα δημιουργηθούν καινούργια…

Θα απαντήσω συνοπτικά, με την Σειρά που έθεσες τα Ερωτήματα…
Σήμερα που έκλεισε το Τρίμηνο από την Μέρα της Εγχείρησης,
έχω μία Εξαρση του Πόνου στις Τομές του Στήθους, ενώ τις προηγούμενες μέρες ήταν λιγότερος ο Πόνος σε Συχνότητα…
Ενώ με τα Φάρμακα είχα ρυθμισμένη την Πίεση, τώρα έχω Απορρύθμιση με ανεβασμένη Πίεση και Παλμούς, ειδικά στο πρωινό Ξύπνημα…
Η Αντίληψη Χώρου-Χρόνου μετά από την Εγχείρηση είχε σχεδόν χαθεί, χρειάστηκε πολλές Μέρες για την σταδιακή Αποκατάσταση και πάντως από το Πρόβλημα απελευθερώθηκα όταν βγήκα από το Νοσοκομείο και συνεχίστηκε η Περίθαλψή μου στο Σπίτι μου, σε Οικείους Χώρους…
Το Οίδημα σε αριστερό Χέρι και δεξί Πόδι ( Κανένας δεν έδωσε Εξήγηση για την Υπαρξη Οιδήματος, ούτε για το Αμφοτερόπλευρον του Οιδήματος Αριστερό Χέρι – Δεξί Πόδι ), βελτιώνεται σταδιακά με πολύ αργούς Ρυθμούς…
Ακόμη μέχρι και Σήμερα έχουμε νοικιασμένο στο Σπίτι το ειδικό Μηχάνημα για την Παραγωγή Οξυγόνου και τις περισσότερες Ωρες του 24ώρου αναπνέω με Υποβοήθηση Αναπνευστήρα…
Ακόμη δεν βγαίνω έξω να περπατήσω, κινούμε λίγο κοντά στο Σπίτι, μικρές Διαδρομές, αλλά κουράζομαι πολύ και εύκολα και γυρνάω αμέσως Σπίτι…
Όταν είπα < Αλλιώτικος > Πόνος, τελικά αργότερα σε Συζήτηση στο Νοσοκομείο μου είπε Κάποιος Γιατρός ότι, η καλύτερη Διάγνωση γίνεται, όταν ο Γιατρός προσέχει να ακούσει Τί ακριβώς θα του πεί ο Εξεταζόμενος Ασθενής…Αυτή είναι η σωστή Κλινική Εξέταση…
Σε μένα, τελικά ο < Αλλιώτικος > Πόνος, αφορούσε Συνεχή Οξύ Πόνο στην αριστερή Κλείδα δίπλα στον Λαιμό μου…Πρώτη φορά στη Ζωή μου αντιμετώπισα Πόνο στην Κλείδα…Τα Παυσίπονα που είχα πάρει δεν έκαναν απολύτως Τίποτα…
Από εκεί και πέρα, όπως περιέγραψα στο αρχικό Κείμενό μου, λειτούργησαν στην Εντέλεια με Ταχύτητα και Υπευθυνότητα,
Ολοι οι < Αγγελοι > που βρέθηκαν δίπλα μου εκείνη την Ωρα, και μου πρόσφεραν με θαυμαστή Τελειότητα τα πάντα, από τις Πρώτες Βοήθειες, μέχρι τελικά και το δύσκολο και πολύ Επικίνδυνο Χειρουργείο, για το οποίο Κανένας δεν πίστευε ότι θα βγώ Ζωντανός…

Φίλε Πάνο σε ευχαριστώ πολύ για την Στήριξή σου και τον καλό Λόγο σου….
Να είσαι πάντα καλά…
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 21 Ιουν 2019, 10:47

xriman έγραψε:

Φίλε Χρήστο, σε ευχαριστώ από Καρδιάς για την Υποστήριξη και τον καλό σου Λόγο…
Μία μεγάλη Περιπέτεια, μία μεγάλη Επέμβαση, μία μεγάλη Κινητοποίηση και Βοήθεια από τους Γιατρούς…
Και Δόξα τον Θεό, με την Βοήθεια και την Υποστήριξη της Παναγίας μας και των < Αγγέλων > που με βοήθησαν εκείνες τις κρίσιμες Ωρες, προσπαθώ Σήμερα να ξανασταθώ στα Πόδια μου και να ξεπεράσω σταδιακά όλες τις Δυσκολίες…
Σε Ευχαριστώ πολύ για Όλα…
Να είσαι πάντα καλά…

Batigoal έγραψε:

Φίλε Αντώνη, σε ευχαριστώ πολύ για την Συμμετοχή και την Συμπαράστασή σου στο μεγάλο Πρόβλημα της Υγείας μου και για τον καλό σου Λόγο…
Η απλή Αφήγηση των πραγματικών Γεγονότων έχει πάντα ιδιαίτερη Αξία, ειδικά όταν αφορά Ζητήματα που έμμεσα αφορούν Ολους μας…
Σε ευχαριστώ πολύ για Όλα και να είσαι πάντα καλά…
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 21 Ιουν 2019, 10:53

mojo έγραψε:Καπετάνιε...
Πολύ όμορφο το κείμενο σου.
Όσο όμορφη είναι και η ιστορία που εζησες τολμώ να πω. Όλα τα καθορίζει το τέλος και το τέλος σ αυτή την ιστορία είναι ευτυχές.

Η αγάπη ολων μας είναι μαζί σου.
Να είναι καλά οι άνθρωποι που βοήθησαν.

Μη σε στενοχωρεί το ψαροντουφεκο. Το φαγες με το κουτάλι.

Καλη δυναμη

Φίλε μου Ζάχο, σε ευχαριστώ ολόψυχα για τη Συμμετοχή και την Συμπαράστασή σου,
καθώς και τον καλό Λόγο σου…
Χαίρομαι που σου άρεσε αυτό το Κείμενο…
Η Δημιουργία ενός όμορφου Κειμένου, δεν είναι για μένα καθοριστικός Αυτοσκοπός…
Κάποια Κείμενα όμως τελικά παραδόξως ξεχωρίζουν…
Πιστεύω ότι την Εσωτερική Δύναμη του κάθε Κειμένου την δίνει, την τονίζει και την ενισχύει,
η Υπαρξη του Θανάτου…Οσο πιο έντονη είναι η Παρουσία του Θανάτου μέσα στο Κείμενο,
τόσο βαθιά βυθίζεται ο Αναγνώστης μέσα στους κρυφούς Δρόμους της Εξιστόρησης
και της Διήγησης, φορτωμένος παράλληλα με τα Συναισθήματα που περιέχουν
όλες αυτές οι Ακραίες θλιβερές αγωνιώδεις και Πένθιμες Καταστάσεις…
Το πολύτιμο Στοιχείο που καθορίζει και την Αξία του κάθε Κειμένου,
είναι η Αλήθεια που κουβαλάει, είναι η Πραγματικότητα των Γεγονότων και η παντελής Ελλειψη της Φαντασίας στην ακριβή και ψυχρή απλή Εξιστόρηση των αληθινών Γεγονότων…
Ετσι λοιπόν συνυπάρχουν δύο μεγάλες Δυνάμεις Αξιών μέσα σε αυτά τα Κείμενα,
ο Θάνατος και η Αλήθεια…

Μπορώ εύκολα να θυμηθώ και να ξεχωρίσω σάν Χαρακτηριστικό Παράδειγμα, ένα πολύ ξεχωριστό και αγαπημένο μου Κείμενο, πρίν λίγα Χρόνια, το οποίο περιείχε αυτά τα δύο δυνατά ποιοτικά Χαρακτηριστικά, τον Θάνατο και την Αλήθεια,
κι ήταν φυσικά και σε εκείνο το Κείμενο όλα απολύτως Αληθινά…

viewtopic.php?f=9&t=53800#p616252

Μακάρι τα θέματα να είχαν Μυθιστορηματικό Χαρακτήρα…
Στις δικές μας Περιπτώσεις, η Αλήθεια των Κειμένων,
απλώς τραγικοποιεί ακόμη περισσότερο τις ήδη δύσκολες Καταστάσεις…

Με όλη μου την Ψυχή θέλω να ευχαριστήσω Ολους Αυτούς που με βοήθησαν…
Ιδιαίτερα, Τους < Αγγέλους > μου…

Φίλε μου Ζάχο σε ευχαριστώ από Καρδιάς για την Στήριξη και τον καλό σου Λόγο…
Να είσαι καλά να ψαρεύεις και να γράφεις τις πάντα όμορφες Δημοσιεύσεις σου,
κι εγώ να τις διαβάζω, να τις απολαμβάνω και να τις χαίρομαι…
Να είσαι πάντα καλά…
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 21 Ιουν 2019, 10:55

kostasprobonas έγραψε:

Φίλε μου Κώστα σε ευχαριστώ πολύ για Όλα…Ναι, πολλά πέρασα, Εφτάψυχος όμως θεωρώ πως δεν είμαι…Σακατεμένος είμαι…
Εχω δεχθεί πολλά Χτυπήματα στη Ζωή μου, από μικρό Παιδί χτυπιέμαι…Καθετή όμως Φίλε εγώ δεν μπορώ να πιάσω…
Από 7 Χρονών Παιδάκι με Οπλο στα Χέρια, δεν αλλάζει αυτός ο Δρόμος, έτσι θα πάμε κι όπου μας βγάλει…
Σε ευχαριστώ πολύ για την Συμμετοχή σου και τον καλό Λόγο σου…
Να είσαι πάντα καλά…
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 21 Ιουν 2019, 10:58

teman84 έγραψε:Καπετάνιο μας. Πρώτα από όλα να είσαι σιδερένιος με όλες τις ευχές μας..
Το να μοιράζεσαι μαζί μας στιγμές μοναδικές καλές ή άσχημες, τους σταθμούς στη ζωή σου αποτελεί για εμένα μία προτροπή για ταπεινότητα και συνεχή αναζήτηση της ουσίας. Ένα δυνατό μάθημα στο σχολείο της ζωής. Ο πλούτος των συναισθημάτων που μεταδίδεις μέσα από το άψυχο πληκτρολόγιο είναι υπερβολικά πολύτιμος για να τον συγκρίνω με οτιδήποτε άλλο διαβάζω σε ένα forum που αφορά ένα χόμπυ φαινομενικά, αλλά και μία φιλοσοφία ζωής για αρκετά μέλη. Σε αυτή τη φιλοσοφία όσα γράφεις είναι φάρος.Παράκληση μου. Συνέχισε να μας δίνεις από τον εσωτερικό σου πλούτο μαθήματα στάσης ζωής. Σε ευχαριστούμε που γύρισες γερός. Όλα, όλα τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα και η ζωή μια ανηφόρα.
Να είσαι κοντά μας και να μας διδάσκεις καπετάνιε.. :hello: :hello: :hello:

Καλέ μου Φίλε μούδωσες μεγάλη Χαρά και Συγκίνηση, είχαμε πάρα πολύ Καιρό να επικοινωνήσουμε, και μου έχουν λείψει τα Νέα αυτής της όμορφης κι υπέροχης Οικογένειας, της οποίας Εσύ στέκεσαι πάντοτε ο Περήφανος Στυλοβάτης κι είσαι ο Φύλακας Αγγελος της κάθε διαχρονικής Ανθρώπινης Αξίας…Να μου φιλήσεις αυτά τα υπέροχα Παιδιά…
Θέλω να σε ευχαριστήσω με όλη μου την Καρδιά για Όλα αυτά τα Λόγια τα Απίστευτα και τα Συγκινητικά, καθώς επίσης και για την Συνολική και Διαχρονική σου Στήριξη…Μακάρι να είχα την Δύναμη να μπορούσα να ανταπεξέλθω στην ανέφικτη Αξία που μου προσδίδουν τα Γραφόμενά σου, αλλά είμαι τόσο ταπεινά Ελάχιστος για να μπορώ να είμαι Συμβατός με αυτά τα τόσο όμορφα Λόγια που περιγράφεις στο Μήνυμά σου…Σε κάθε Περίπτωση σε ευχαριστώ με όλη την Δύναμη της Ψυχής μου για την απλόχερη Στήριξή σου στις δύσκολες Στιγμές της Ζωής μου…
Εχεις την Ικανότητα πάντα να μου εξυψώνεις το Ηθικό και να μου δίνεις το Κουράγιο να συνεχίσω στον Ανηφορικό Δρόμο που βαδίζω…
Με όλες μου τις Ευχές να είσαστε πάντα καλά…
Σε Ευχαριστώ πολύ για Όλα…

Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό stelios75 » 21 Ιουν 2019, 11:07

καπετανιο μου τωρα διαβασα τι εγινε τραβηξες πολλα και μεγαλη ταλαιπωρια..ευχομαι απο καρδιας περαστικα και σιδερενιος.εισαι θαλασσινος ανθρωπος εσυ καποιο τροπο θα βρεις να σαι κοντα στην γαλανη .να σαι καλα γερος και δυνατος να διαβαζουμε τα ομορφα κειμενα σου
την υγεια μας να χουμε να ψαρευουμε!!
stelios75

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 21 Ιουν 2019, 11:12

PanEx έγραψε:

Φίλε Πάνο σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την Συμμετοχή και την Στήριξη και τις όμορφες Ευχές σου…
Να είσαι πάντα καλά…

NIKOS-Z έγραψε:

Φίλε Νίκο θερμά σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την Συμμετοχή
αλλά και την Στήριξη και τις όμορφες Ευχές σου…
Είσαι ένα απ τα καλύτερα Παιδιά, ξεχωριστός για το Ηθος σου…
Να είσαι πάντα καλά…

KOSTAS STI έγραψε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την Στήριξη και για τις όμορφες Ευχές σου Φίλε Κώστα…Να είσαι πάντα για να χαίρεσαι την Οικογένειά σου και Όλα όσα αγαπάς…Εύχομαι να απολαμβάνεις πάντα με Υγεία όλες τις Χαρές κι όλα τα Δώρα που έχει κρατημένα για Σένα η Θάλασσα…
Να είσαι πάντα καλά με Υγεία…
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 21 Ιουν 2019, 11:15

Kostas R25 έγραψε:....Καπετάνιε περαστικά και ατσαλένιος!!!
...Κατ'αρχήν δε νομίζω να διάβασε κάποιος τη δημοσίευση σου και να μην διαπέρασαν τη ραχοκοκκαλιά του ρίγη ανατριχίλας!!!
...και αυτό όχι για άλλο λόγο αλλά επειδή έχεις το χάρισμα με απλά,ζεστά λόγια να βγάζεις αυτά που έχεις μέσα στην ψυχή σου και αβίαστα να τα περνάς στις δικές μας ψυχές!!!...Έτσι μάθαμε να ταυτιζόμαστε μαζί σου κάθε φορά!!!
...Την απουσία σου ,συγχώρεσε με αλλά δεν την αντιλήφτηκα για τον απλό λόγο ότι την ίδια περίοδο απουσίαζα από το φόρουμ για δικούς μου λόγους και ουσιαστικά αυτό το ποστ και η περιπέτεια σου ήταν και η αιτία που επέστρεψα.
...Η διάσπαση-διαχωρισμός και ρήξη αορτής είναι η πρώτη αιτία θανάτου στα καρδιολογικά...είναι αυτό,που απεύχεται να δει στη βάρδια του ένας καρδιολόγος....
...αφού βγήκες από αυτό το μακροβούτι πάρε βαθιές ανάσες, χαλάρωσε και ΖΗΣΕ την κάθε μέρα, την κάθε ώρα, το κάθε λεπτό!!!!
Το ψαροτούφεκο είναι πολύ σημαντική δραστηριότητα στη ζωή μας, ίσως η πιο σημαντική αλλά δεν είναι η ΖΩΗ μας....
Η ζωή είναι ένα δώρο και δυστυχώς ή ευτυχώς για όλους μας ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ!!!!
Εύχομαι όλα να πάνε καλά και στη συνέχεια και οι άγγελοι σου να κάνουν αυτό,που έκαναν για σένα από την πρώτη στιγμή!!!

Φίλε μου Κώστα με συγκινείς, πραγματικά με την Δύναμη, με το Συναίσθημα και με το Περιεχόμενο του Σχολίου σου, συνολικά με τιμάς και με συγκινείς…
Το Σχόλιό σου και τα Λόγια σου, σίγουρα έχουν μεγάλη Δόση Υπερβολής λόγω της ιδιαίτερης Εκτίμησης, που είναι βέβαια αμοιβαία, αλλά όλα αυτά τα καλά Λόγια, θεωρώ ότι, είναι για μένα μία Εξύψωση που προφανώς και δεν την αξίζω…
Θερμά σε ευχαριστώ για την Μεγαλοψυχία σου και την καλή Προαίρεσή σου…
...Η διάσπαση-διαχωρισμός και ρήξη αορτής είναι η πρώτη αιτία θανάτου στα καρδιολογικά...Εγραψες κι ότι, είναι αυτό, που απεύχεται να δει στη βάρδια του ένας καρδιολόγος...Πόσο Δίκαιο έχεις σε όλα…
Όταν ήρθε η Ωρα να φύγω από το Νοσοκομείο, Κάποιος από τους Ιατρούς του Τίμ μου είπε ότι,
< αυτή ήταν Η Εγχείρηση, ήταν η μεγαλύτερη Εγχείρηση, από τις Εγχειρήσεις Καρδιάς >…
Κι όταν λένε και μιλάνε για μεγαλύτερη Εγχείρηση, ασφαλώς κι αναφέρονται τελικά, ειδικά στον Βαθμό της Επικινδυνότητάς της…
Βοήθησαν πολύ, Ολοι οι < Αγγελοι > που συνάντησα εκείνο το Πρωϊνό, κι υπήρξε μία ιδιαίτερη Αλληλουχία θετικών Εξελίξεων…
Οφείλω να είμαι ιδιαίτερα Ευγνώμων για αυτή την ιδιαίτερη Αλληλουχία θετικών Εξελίξεων,
επειδή αυτές καθόρισαν το Θετικό Αποτέελεσμα…
Εχει να κρύβει πολλούς Θησαυρούς και πολλά ξεχωριστά και θαυμαστά Δώρα η Ζωή μας,
κι ασφαλώς το Ψαροτούφεκο είναι ένα από αυτά, αλλά δεν είναι το μόνο,
κι απ΄ότι φαίνεται ούτε είναι και το σπουδαιότερο…
Πολύ περισσότερο όταν έχει ήδη δημιουργηθεί σ΄αυτή την Ζωή,
μία Τεράστια Παρακαταθήκη Εμπειριών κι Αναμνήσεων που θα μας χρειάζονταν ίσως κάποια πολύτιμα Χρόνια για να μοιρασθούν σάν Κοινή Γνώση στους άλλους αγαπημένους Συνανθρώπους μας

Φίλε μου Κώστα, διαβάζω και ξαναδιαβάζω με ευγνωμοσύνη το Σχόλιό σου…
Θέλω από Καρδιάς να σε ευχαριστήσω για την Υποστήριξη και τα καλά σου Λόγια…
Ολα ήταν Δώρα ανεκτίμητα…
Να είσαι πάντα καλά…

Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Φυσιολογία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες